1

Téma: asi zapal dutin

Dobry den, posledne 4 dni ma boli hlava ,stale len na jednej časti na povrchu(napr. v lavo na čele alebo v pravo v zadu alebo  upne vlavo v strede.) bolí ma stále ked s nou pohnem alebo sa postavim ,sadnem si ,ototcim sa atd.Uz asi 2 tyzdne mam nadchu,ale mam pocit ako keby sa mi hlieny tvorili niekde nad nosom,su tak daleko ze ich niekedy ani neviem vysniakat.
O tyzden mam pisomne maturity a chce by som sa vyliecit,pls pomoz mi.



2

Re: asi zapal dutin

Pozri na  http://rng.nazory.eu/infekcie



3

Re: asi zapal dutin

Pre RNG
Prosba o radu, ako riesit tento problem/ neviem, kde ho mam zaradit a tak som ho zaradil sem/:
Jedna sa o osobu zenskeho pohlavia vo veku 24 rokov, ktora mala, resp. ma nasledovne problemy:
19.10.2010 mala autonehodu v Nemecku. Okrem zlomeniny hrudného mostíka a zablokovanej krčnej chrbtice a rebier nič dalsie. V Nemecku jej spravili 7 rng. snímkov + CT a na vlastnu ziadost ju pustili domov.  Na Slovensku jej znovu urobili  7 rng.snimkov a ďalšie vyšetrenia. Povedali jej, že to má zlomené a koniec. 21.10.2010 bola u  jednej súkromnej fyzioterapeutky, ktorá keď videla rng. snímky chrbtice ,tak povedala ,že to ma vo veľmi zlom stave. Proste všetko zablokované. Samozrejme, ze  doktori nám to nepovedali(aj keď potom sme zistili, že do záznamu to napísali), predpísali jej pilulky od bolesti a poslali ju domov. To, že sa jej nedalo dýchať kvôli tým rebrám a nemala funkčnú ruku ,neriešili. Našťastie tá fyzioterapeutka to dala vsetko do poriadku. Teraz  vyše 4 mesiace po nehode  máva stále  zvysene  teploty/ 37 - 37,4 °C/. Napríklad prejde autom 20 km a zvýši sa jej teplota. Robili jej kontrolu krvi a výsledky boli v poriadku. Žiadny zápal ani nič iné. Krv jej brali už aspoň 10 krát na rôzne vyšetrenia a stále OK. Moč má momentálne takisto v poriadku. Mala tam nejaký nález hnisu a tak jej  dali antibiotiká. Teraz v nedeľu však  nastali vazne problemy s dýchanim a zacala sa dusit. Prislo to nahle z ničoho nič a len hovorila,  že ju šteklí v krku a ze ju to  nuti  kašlat. Mimochodom  tzv.rýchla pomoc prišla o "45" minút!!! a zo 112 našťastie skôr. Ti keď ju videli v akom je stave,tak urgovali aj oni pohotovosť, lebo naozaj už dochádzala. Tak ju napichali nejakými injekciami a o chvíľu už mohla znovu  dýchať. Potom  ju vzali do nemocnice č.1, kde jej porobili  rozne vyšetrenia a všetko bolo podla nich  v poriadku. Pľúcne zalezitosti tiez  v poriadku, a tak ju poslali do nemocnice č.2 , kde jej urobili dalsie vyšetrenia.Podla vyjadrenia doktorov je  všetko v poriadku. V nedeľu večer pred tým kolapsom sa jej zdvihla teplota na 38,7 a v pondelok večer mala nejakých 37,4 a začala stúpať. V pondelok ju začal bolieť zub a nad ním aj část  okolo oka, nosa a líce. Zaľahlo jej v uchu a ráno zle videla. Mala nejaký tlak pod okom a bolela ju časť okolo zuba a lícnej kosti. Doktorka nás poslala na stomatológiu. Tak sme išli rýchlo  k zubárovi, ze či to nie je nejaký problém zo zuba. Doktor povedal, ze  keby mala mŕtve zuby, tak sa môže niečo také naskytnúť, ale ona ich  ma v poriadku. Tak sme išli späť na krčné, kde sme boli deň predtým, vyžiadali sme si rng. snimok, či nemá v dutinách hnis, ale doktorka povedala, že všetko je čisté.
Takže keď to zhrniem:
neurológia, pľúcne, ušno-nosno-krčné, stomatológia, krv, moč a všetky rng. vysetrenia a CT v poriadku.Vykašliava hlieny, bolí ju pol hlavy a skoro sa  udusila (našťastie to dýchanie bolo v pondelok v poriadku), ale  teplota je  okolo 37 ° C a vyššia skoro stále. Nevieme, co dalej robit. A zrejme to  nevedia  ani  doktori.
Vopred dakujem za radu, co mame  v danom pripade robit.



4

Re: asi zapal dutin

Vyzera to ako zapal prinosnych dutin sposobeny alebo virusami alebo inymi mikrobami.
Odporucam kvapky roztoku citricidalu niekolkokrat kvapkat do nosa v leze, pripadne aj striedat s koloidnou striebornou vodou.
A samozrejme, ked je to spojene z hlienami a bolestou hlavy, mala by brat 3x100 mg carvacrolu(pozri oregano oil od firmy NOW) a pre istotu pit aj roztok citricidalu.
Po pouziti atb treba pouzit probiotika, aby sa obnovila spravna crevna flora, ktora produkuje az 70% vsetkych obrannych latok pre telo.



5

Re: asi zapal dutin

Srdecna vdaka za radu.



6

Re: asi zapal dutin

Tak ako to dopadlo, brala odporucene doplnky , alebo sa dala spat do ruk organizovanej mediciny?



7

Re: asi zapal dutin

S organizovanou medicinou uz skoncila.Berie rozne vyzivove doplnky, vratane probiotik a  jodu vo forme Lugolovho roztoku.Jej stav sa vyrazne zlepsil.Z organizmu sa jej zacali uvolnovat take huste zelene hlieny.
Este raz srdecna vdaka za radu.



8

Re: asi zapal dutin

Vyborne. Ale zelena farba hlienov naznacuje, ze tam je stale este nejaky mikrob, co ich rozklada, lebo inac su hlieny bezfarebne. Takze len pokracovat, niech sa to vsetko vycisti a mikroby vyhubia



9

Re: asi zapal dutin

Vdaka za informaciu. Samozrejme, ze pokracujeme dalej, pretoze sme zistili, ze toto je ta spravna cesta. Este raz srdecna vdaka  Vam, pretoze toto nie je v klasickych ucebniciach organizovanej mediciny.



10

Re: asi zapal dutin

Ved pre to som vobec zacal o tom pisat krajanom, dokonca som zasiel az tak daleko, ze som mal na Slovensku doplnkove obchody a drzal som ich aj so stratou az kym som to uz dalej nemohol znasat.