51

Re: Forma jódu - amonium iodine

Ďakujem za odpoveď, tak si dám 50 kvapiek-Indiga



52

Re: Forma jódu - amonium iodine

OK



53

Re: Forma jódu - amonium iodine

Ja som si kupovala v UK jodovu tinkturu 2,5% v lekarni...ale od isteho casu uz ju nikde nemaju...nenasiel by sa nejaky dobry link na jodovu tinkturu vhodny na kozu?Dakujem!

Mam pocit akoby sa cielene vytratila z lekarni..



54

Re: Forma jódu - amonium iodine

Nemas problem pozri napr na
http://www.chemistdirect.co.uk/iodine-t … _9359.html
Samozrejme ze sa snazia lacny a dobry produkt blokovat, ale pokial to nie je zakazane, vzdy sa niekto najde co to bude predavat, nakoniec je to vyse 100 rokov stary dobry prostiedok proti nakazam.
Co sa moja mama, chudera, ponatierala nase rozodrane kolena a lakte s nim! To bola jednoducha a ucinna dezinfekcia, pred peroxidom proti hnisaniu ran.



55

Re: Forma jódu - amonium iodine

Prosím všetkým užívateľov, ktorí poznajú nejaký dobrý link na jodovú tinkúru (2 % J, 2,5 % KJ

v 50% alkohole), aby mi ho sem hodili...nejaky internetový obchod, ktorý posiela aj

medzinárodne a za normálne poštovné.

Tie, čo som našla ja, buď neposielajú vôbec mimo USA, alebo majú také vysoké poštovné na

Slovensko, že to neprichádza do úvahy. (Alebo je to zakázané dovážať, napr. Amazon.com, aj

keď nechápem, prečo).



Ďakujem veľmi pekne.



56

Re: Forma jódu - amonium iodine

Pozri na uvedenu britsku adresu. Maju tam sice viacmenej len farmaceutika, ale niektore su uzitocne ako napr ten jod. Ich postovne je 3.95 libry do Europskych krajin.



57

Re: Forma jódu - amonium iodine

Mozem si kvapkat ten jod aj castejsie na telo.lebo som si vsimla ze velmi rychlo zmizol..asi ho potrbujem viac...kolko max?



58

Re: Forma jódu - amonium iodine

Jedna kvapka je asi 2 -3 miligramy jodu, zalezi od vyrobku . Takze ked chces brat tolko, ako japonci potrebujes kazdy den povedzme 5 kvapiek.
Ja osobne tolko neodporucam, nemyslim ze je tolko potrebne.
Ale kym sa hladina jodu v celom tele zvysi na optimalnu, viaceri lekari pouzivali davky aj 30-50 mg denne.
Co pripisujem hlavne jodu a celkove strave Japoncov je ich perfektna porcelanova plet u dievcat,
ktoru stratia velmi rychlo ked sa prisposobia beznej americkej strave, najma tradicnym spalenym hamburgerom, vyprazanym zemiackom a celkove priemyselne pripravenymi potravinami  a  napojom.
Nehovorim, ze kazdy american sa tak stravuje, su aj taki, co sa stravuju zdravsie. Ale vacsina je zialbohu na takej zlej strave pre telo.
Aj Slovaci upadaju v tomto znysle, take acne a alergie, co maju dnes mladi ludia za cias mojej mladosti veru neboli.
Cast z toho vyplyva z lenivosti, mladi ludia nechcu uz varit zo surovin ale pouzivat polotovary, priemyselne pripravene hotove jedla alebo sa stravovat vonku.
Nuz ale na vlastnu skodu.



59

Re: Forma jódu - amonium iodine

Vsak prave kvoli akne by som to chcela zvysit,pretoze mam take zvlastne akne,len vo vlasatej casti hlavy.Vcera som si dala jod a rano som uz mala cistu hlavu...ale sa pozorujem ze teraz k veceru sa mi zasa tvoria bolave vriedky vo vlasoch.Niekde som citala ze to ma suvis so znizenou cinnostou stitnej zlazy...



60

Re: Forma jódu - amonium iodine

Je to mozne. Acne su sposobene aj helokobakterom, aj zvysenou hladinou DHT aj roznymi znicenymi tukmi(tj tymi, zo stvrdnu a zapchaju mazovy kanalik a tal sa vytvori acne)



61

Re: Forma jódu - amonium iodine

Moze mi jod pomoct ak mam zvyseny DHT?Nemyslim si ze mam helikobaktera...nemam problem so zaludkom...

P.S.Takze uz to mozem potvrdit..do rana mi znova zmizly z hlavy tie vyrazky...vecer som si znova nakvapkala jod...posobi to skoro ako zazrak..vecer bolave hrboly na hlave a rano po nich ani stopy...

Naposledy upravil: Sisa (2011-02-06 12:02:11)



62

Re: Forma jódu - amonium iodine

Jod sa podiela na vyrobe roznych hormonov a enzymov. Nuz a enzymi odburavaju rozne zamorenia v tele.
Takze ta porcelanova cista plet Japoniek je velmi pravdepodobne spojena s ich vysokou spotrebou jodu.



63

Re: Forma jódu - amonium iodine

a nemaju tu japonci jod zase eliminovany taktiez vysokymi davkami fluoru ale najma bromu z beznej morskej potravy ?



64

Re: Forma jódu - amonium iodine

Nuz ked dostanes 12 mg jodu a len 1 mg chloru tak si na tom este stale dobre.



65

Re: Forma jódu - amonium iodine

mozem aj malemu dietatu natierat telo jodovou tinkturou?



66

Re: Forma jódu - amonium iodine

Samozrejme ze sa to moze, ved sa to robilo v pripade ran vyse 100 rokov, tak preco by s tym mal teraz byt nejaky problem, ked v historii nic take nebolo.
Samozrejme to treba prepocitat podla vahy a mozno na jemnu pokozku dietata je dobre tu tinkturu zriedit na polovicu. Niekto ma na 2% tinkturu trochu reakciu=stipanie pod pazuchou a pod. Samozrejme su aj ine casti tela s hrubsou pokozkou, ktora nie je natolko citliva a kde vstrebavanie trva podstatne dlhsie.



67

Re: Forma jódu - amonium iodine

ja si natrem pod pazuchou, brucho a spodok brucha, pbcas pod celustou uzliny, teda lymfaticky system... obcas ak zily na rukach z kadial sa berie krv, kde sa to dost rychlo absorbuje a vybledne .. a zrejme aj dopravuje dalej...
Takze toto vsetko aj dietatu ? pripadne etse krk kvoli stitnej zlaze ?



68

Re: Forma jódu - amonium iodine

Je to clovek ako ty, ma rovnake funkcie v tele, jedine, co maju kojenci rozdielne je crevna flora a nedokonala vyroba enzymov. Inac nevidim ziadny rozdiel.
Inac jod obieha v tele napr ako jodidovane triglyceridy, co sa ti vytvori hned pri prestupe jodu kozou do podkozneho tukoveha vaziva.
Jod sa navazuje najviac na nenasytene oleje  a prakticky vobec nie na nasytene. Metoda jodidovania urcuje rychlo percento nenasytenia
http://www.britannica.com/EBchecked/top … dine-value



69

Re: Forma jódu - amonium iodine

akym sposobom si vypalujes na pleti rozne kozne veci ? castonanasas tinkturu, az to zacne stipat ?
Rozmyslal som, ci by nebolo vhodne napriklad aj namocit maly krystalik do liehu a cely ho prilepit na kozu, nech pali len lokalne, lebo tinktura sa rozplazi cez kozne zahyby vselikde...



70

Re: Forma jódu - amonium iodine

To stipanie som pozoroval len zriedka. Obvykle len ten utvar stvrdne a da sa odskrabnut. Ale to treba robit dost dlho a denne.



71

Re: Forma jódu - amonium iodine

no a hlavne je to pocas tej doby neesteticke, tmave



72

Re: Forma jódu - amonium iodine

Nuz co sa da robit, radsej tyzden dva tmavsi flak, nez tyzdne hojenia a jazvy. Inac ja sa hojim velmi zle ako cukrovkar, tj pre mna je to dobrodenie.



73

Re: Forma jódu - amonium iodine

Citala som v knihe od p.Humbla ze to MMS lieci aj cukrovku...nestalo by za to skusit to?Alebo je to prehnane ako doteraz vsetko co chcu spenazit?Je mozne aby to vyliecilo cukrovku?



74

Re: Forma jódu - amonium iodine

Nuz ja neviemDovodov na cukrovku je hromada, aj cukroviek je vlastne niekolko, mozno su niektore sposobene mikrobmi a MMS na to je ucinne, aj ked lekari tvrdia, ze je to tzv Autoimunna" choroba, najma na DM1. Ja na ziadne "autoimunne" neverim, mnohe boli dosial uz spojene s mikrobami a roznym zamorenim, nevidim dovod, preco by v buducnosti pripadne vsetky boli odhalene ako nasledok roznych mikrobov a ich kombinacik s roznymi typmi zamorenia, pripadne aj parazitmi, ktore su znacne podcenovane lekarmi.
Lekari zriedkavo diagnozuju(tj naozaj zistia, nielen hadaju) virusy, mykoplazmy, plesne a pod, tj je dostatok dovodov na to, ze este stale neobjavili priciny mnohych chorob.

Donedavna nevedeli napr dnes zname, ze mnohe rakoviny su spojene s roznymi mikrobami a parazitmi.



75

Re: Forma jódu - amonium iodine

ahoj RNG, mam doma lugol, ale je tam len 1% jodu a 2,5% kalium iodatum. je to teda 3,5 % lugol, alebo len 1% lugol (pocitaju sa obe formy jodu spolu, alebo len cisty jod?), podla teba? kolko toho treba uzivat transdermalne (ci da sa aj vnutorne?)? dakujem, z.



76

Re: Forma jódu - amonium iodine

To,je dost slaby lugol z toho potrebujes 20 kvapiek, nie 10 ako z obycajnes starej jodovej tinktury na transdermalne pouzitie raz az 2 krat za tyzden..
Lugol bol povodne navrhnuty na podavanie ustne, ale da sa pouzivat aj transdermalne,
tiez stara jodova tinktura navrhnuta na povrchovu dezinfekciu sa pouziva bezne aj na sterilizaciu vody na pitie, tj tiez sa da pouzivat nielen povrchovo, ale aj vnutorne.



77

Re: Forma jódu - amonium iodine

ja som si objednala silnejsi, ale urobili mi takyto. vraj podla receptu, co mali v lekarni. tak si mam radsej objednat tinkturu? tam ide namiesto vody ethanol, inac su suroviny rovnake, vsak? skusim im rovno povedat, ze chcem 3% iodu a rovnake mnozstvo KI? prosim, aka je optimalna receptura na to transdermalne pouzitie, povedzme raz tyzdenne?



78

Re: Forma jódu - amonium iodine

Bezne jodove tinktury maju 2 az 2.4% jodu a 2.5% KJ v 50% etylalkohole(silnejsia vodka)
To su tie stare,osvecene tinktury, ktore aj ja poznam velmi dobre z mladosti a ktore by lekarne najradsej zlikvidovali v prospech ovela drahsich jodidovanych polymerovych(najma povidon) preparatov.

Na trhu je ich plno roznych, pozri napr na
http://www.amazon.com/s/?ie=UTF8&ke … b0wvelvv_b
kde ich uvadzaju 190

Na zvierata vyrabaju pre zverolekarov az 7% jodu a 5% KJ v zmesi alkoholu a vody.
http://www.hawthorne-products.com/catal … prevnext=1

Na jodovy test pouzivaju zase jodoglycerin, kde v glycerine maju jod a jodid amonny(NH3 J ) tiez v roznych ale pomerne dost vysokych mnozstvach, lebo sa to na pitie riedi par kvapiek do pohara vody.
http://www.iherb.com/TPCS-PT-Skin-Iosol … 15053?at=0



79

Re: Forma jódu - amonium iodine

Sem dam poznatky jedneho "jodosialenca", ktory robil velmi pozoruhodne experimenty na sebe s hroznymi davkami jodu a predsa mal pozitivne vysledky.
http://www.lugol-iodinesupplements.com/
Co ma najma zaujalo bol ten velky priliv energie, co mu tie besne velke davky dali. Zrejme s davkami, co tu ja odporucam take vysledky nemozno dosiahnut.
Ale osobne by som  nikomu tak experimentovat neodporucil, uvadzam to tu len pre zaujimavost alebo na vysvetlenie, pre co hovorim aj 20- 40 nasobnym davkam jodu ako odporucaju tie stare archaicke tabulky este stale "konzervativne"

Inac dosiel som na to, preco maju niektori ludia reakcie na jod.
Vacsie davky jodu zvysia odmorovanie tela, , vyrobu enzymov,tj aj vyhadzovanie neziaducich materalov cez kozu a ine. Takze tie "jodove acne" mam teraz v inom svetle, nie ako negativy priznak, ale ako pozitivny a docasny.

Mozno to posluzi ako informacia pre tych co maju oslabene funkcie roznych zliaz a pre to nizko energiu v tele.
Take besne davky musia mat samozrejme aj velke antimikrobialne ucinky, co tak isto prispieva k ozdraveniu a regeneracii tela.

Nuz ja to na sebe skusat nebudem, zatial si viem pomoct ovela konzervativnejsie, bez besnej experimentacii, ale mozna niektorym lekarom, co su v koncoch s roznymi inymi prostriedkami na sebe alebo svojej rodine mozu podobne opatrne  vyskusat
Je jasne, ze sa to nikto z nich neodvazi robit na pacientoch, ale ked su v koncoch s inymi pristupmi na sebe, mozu to pripadne vyskusat a bolo by od nich pekne, keby to niekde aspon pod inym menom napisali na internete.



80

Re: Forma jódu - amonium iodine

Ahoj RNG chcem si zadovazit Lugolov roztok, ale viem ze je nebezpecne uzivat jod u ludi, ktori maju alergiu na jod. Ako bezpecne mozem zistit, ci ho mozem brat???



81

Re: Forma jódu - amonium iodine

dobry link, vdaka. som to prebehla a zaujimave citanie. smile
co ma zaujalo, bol vysoky prijem selenu. je to kvoli detoxikacii alebo preco? vyzdvihuje tam len jeden zdroj selenu, ktory sa da uzivat vo vysokych davkach. je nutne doplnat selen v relat. vysokej davke aj pri pravidelnom transdermalnom pouzivani iodu? staci na to bezne dostupny selen (teda nie ten, co uvadza experimentator)?

Naposledy upravil: zuzinka (2011-02-23 10:56:06)



82

Re: Forma jódu - amonium iodine

Na znacke selenu nezalezi, len na jeho forme. Ja napriklad pouzivam Albion  chelated selenium, kde je selen naviazany na rozne aminokyseliny.
Viaceri lekari, aj napr dr Whittaker(Julian, MD) odporucaju bezne 800 mcg selenu kazdemu, aj bez tych besnych davok jodu.Oni maju inu dovod, zvysovanie antioxidacnej kapacity vitaminu E a antiviralne vlastnosti selenu.
Kedze my hovorime pri tej transdermalnej metode o zlomku mnozstva jodu, ako bral experimentalne uvedeny "jodosialenec" tak zrejme nepotrebujeme ani tolko selenu na kompenzaciu, ani odmorovanie od privela jodu vitaminom C.



83

Re: Forma jódu - amonium iodine

praveze som nepochopila, v akej forme je selen v tom innate selenium, ktore chlapik odporuca (ale 1 tab. ma len 50 mcg, co je slabe). aj som to hladala a nasla len toto: Naturally occurring *** Daily Value not established Selenium (S. cerevisiae*; 50 mg) 50 mcg

ake nazvy maju vlastne tie organicke formy selenu, ktore neuskodia ani vo vysokej davke? dobre som to pochopila, ze tie anorganicke vo vysokej davke mozu uskodit?



84

Re: Forma jódu - amonium iodine

KJ  mozes davat aj rovno do vody a pit, vyborne sa rozpusta a to az do daviek 130 mg, co FDA povazuje za bezpecne v pripade nuklearneho oziarenia alebo jeho nebezpecenstva.
Zacni ale opatrnejsie od povedzme 30 mg postupne za den, aby si telo navyklo

Pripojim sem aj prispevok na jod, co som nedavno napisal ako zhrnutie:

"RDA z roku 1948 tvrdi, ze 150 mikrogramov jodu je dost a koluje viacmenej povera, ze viac je skodlive.

Vyskumy z rokov 1980 dokazali, ze telo lepsie pracuje s ovela vyssimi davkami a jednotlivi lekari odporucili 2-6 miligramov denne.Pracovali najma z KJ a odporucali urcitu dobu "nakladania tela" jodom s davkami aj nad 50 mg KJ

FDA uznala pilulky KJ, 65 miligramove za bezpecne na masove branie v pripade oziarenia, tj denne 130 mg je schvalene ako bezpecne.

Japonci maju statisticky priemer na dospeleho prijem z morskych rastlin 13.6 mg denne, najma forma KJ. Niektori v Okinawe dosahuju prijem az 100 mg denne.

A potom som na nete nasiel blazniveho exprimentatora s absurdnymi davkami, vyse 500 mg denne. Velmi zaujimave citat.
http://www.lugol-iodinesupplements.com/

Inac roztok KJ, nasyteny pod menom SSKI dostalo napr v Polsku vyse 16 milion ludi po tom poziari v Cernobyle a davky KJ tam boli zhruba take, ako sa odporucuje od 50 do 130 mg KJ.

A potom hovoria, ake je nebezpecne brat viac jodu, nez tie archaicke mylne tabulky, 150 mikrogramov !!!!
http://en.wikipedia.org/wiki/Potassium_iodide

Naposledy upravil: RNG (2011-02-23 15:57:17)



85

Re: Forma jódu - amonium iodine

rng, chcel by som sa spytat ktory z tychto dvoch vyrobkov je lepsi zdroj jodu a kolko by si mi odporucil brat ked som uplne zdravy a nemam ziaden zdravotny problem. len vyslovene na prevenciu.... v potrave prijimam dost malo jodu....

http://www.iherb.com/Life-Extension-Sea … 21469?at=0

http://www.iherb.com/Country-Life-Norwe … 17472?at=0

a este som nasiel jeden doplnok, ale ten uz je asi prilis silny....

http://www.iherb.com/Optimox-Corporatio … 23904?at=0

Naposledy upravil: kamizoll (2011-02-23 20:38:57)



86

Re: Forma jódu - amonium iodine

Iodoral je znackovy produkt, odporucaju ho lekari-vyskumnici. Z hladiska hore uvedenych cisel v predoslom prispevku vobec nie je prisilny, naviac sa nemusi brat kazdodenne. Ale jeho cena na obsah je dost vysoka 180 x asi 9mg=1.6 gramu jodu za 36 dolarov.
Vo forme jodovej tinktury na jednu uncu(28.6 gramu ) as asi nieco cez 3 % jodu dokopy, tj asi 1 gram a da sa to kupit uz od jedneho dolara, bezne za 2.5 hocikde v USA supermartoch
http://www.google.com/products/catalog? … DcQ8wIwAg#

http://www.google.com/products/catalog? … DsQ8wIwBA#

Co sa tyka morskych , najlacnejsie dostanes cisty suseny kelp v prasku napr
http://www.iherb.com/Starwest-Botanical … 22573?at=0

Tu uvediem na kelp, ze ma od 0.1 do 0.8% jodu a predsa odporucaju az 3x10 gramov  praskoveho kelpu  denne. tj podla ich rozborov 30 mg do 240 mg jodu!!!!
http://www.florahealth.com/flora/home/C … s/Kelp.htm
Nuz ja by som bol konzervativnejsi osobne a najma kedze ten prasok ma dost zvlastnu nie prilis prijemnu chut.

(Samozrejme clanok pre istotu uvadza medicku bajku, ze moze sposobit aj hypo aj hyper thyroiditidu....)

Ale je tam aj bohaty obsah inych mineralov a zivin, najma vzacne polysacharidy(alginaty, laminarin, fucoidan), dnes nova stranka liecenia roznych problemov, od virusov az po rakoviny.

Inac prepocitane len na jod je to este stale o hodne lacnejsie, nez ten znackovy Iodoral., tj obsah balicka je medzi 0. 45 az 3.6 gramu jodu

Naposledy upravil: RNG (2011-02-24 03:01:31)



87

Re: Forma jódu - amonium iodine

este k tomu selenu. ake nazvy maju vlastne tie organicke formy selenu, ktore neuskodia ani vo vysokej davke? dobre som to pochopila, ze tie anorganicke vo vysokej davke mozu uskodit (predavkovat)?
vdaka za vsetky odpovede.



88

Re: Forma jódu - amonium iodine

Aplikácia jódu transdermálne:

http://thyroid.about.com/library/derry/bl2a.htm

Meticulous research by Nyiri and Jannitti in 1932 showed clearly when iodine is applied to the skin in almost any form, 50% evaporates into the air within 2 hours and between 75 and 80 percent evaporates into the air within 24 hours. (1) A total of 88 percent evaporates within 3 days and it is at this point that the evaporation stops. The remaining 12 percent that is absorbed into the skin has several fates. Only 1-4% of the total iodine applied to the skin is absorbed into the blood stream within the first few hours. The rest of the iodine within the skin (8-11%) is slowly released from the skin into the blood stream.

Tak koľko toho jódu je dobré dávať, keď sa ho vstrebe cez kožu len nejaké 1 až 4%? A koľko sa ho vstrebe, keď sa jód užije vnútorne? Sú na to nejaké štúdie? Raz si niekde už písal, že jód je malá nestabilná molekula pevne naviazaná na drastlík a ťažko sa naväzuje na organické substancie v tele a aj keď sa užije vnútorne, ľahko sa vylúči z tela von.

V Nemecku je celá jedna kampaň zameraná na škodlivosť jódu a autorka bombarduje vládu, aby zakázala povinnú jodizáciu, jód je podľa nej zodpovedný za celý rad ochorení:
http://www.jodkrank.de/Erkrankungen/erkrankungen.html

To je neuveriteľné ako sú tie informácie o jóde rozporuplné, to sa urobilo tak málo výskumov na túto tému alebo sa nedostali na verejnosť?

To by ma teda fakt zaujímalo, či rôzne nepríjemné symptómy pripisované jódu sú vlastne detoxikačné symptómy a zbavovanie sa bordelu z tela.

Naposledy upravil: bludicka (2011-02-24 10:35:32)



89

Re: Forma jódu - amonium iodine

Bludicka, do interrnetu sa davaju rozsne uplne falosne spravy. Napr to odparovanie jodu je jedna z nich.Velmi lahko si mozes dokazat jej falosnost, ked das kvapku jodovej tinktury na papier. Hneda farba je jod, KJ nema ziadnu farbu, tak isto ani alkohol ani voda. Nuz a tato skvrna ti nijak ani za mesiace nevybledne.Odparovanie(sublimacia)jodu za izbovej teploty alebo teploty ludskeho tela je nepatrna.
Proti jodu sa zjavilo hromada roznych utokov uz od rokov 1940tych, mam obavu, ze sa jedna o jednomyselne sprisahanie proti tomuto silnemu antimikrobialnemu prostriedku z hladiska vyrobcov patentovanycch liekov
Patentovane chemicke lieky sa zacali vyrabat v 20tych rokoch minuleho storocia, v nich boli zainteresovane rodiny Rockefelerovcov, Rothchildovcov a podobne, ktore na nich zarobili rocne  stovky miliard a vynalozili obrovske sumy na ich "propagovanie", zmenili cely vyucovaci system na skolach v zmysle pouzivania patentovanych drog miesto prirodnych lieciv a dodnes ten cely system udrzuju cez kupenu a kontrolovanu tlac a  televiziu, ba dokonca aj cez internet, kde sa snazia natlacit co najviac sprav proti prirodnym, aby spravy za prirodne pre masy viacmenej zanikli v privale sprav proti.

Tj aby sme dali tie "rozpory o jode" do spravneho svetla, jedna sa o systematicke sprisahanie proti jodu ako konkurencii liekov a snahu doslova vyrobit novych pacientov, konzumentov a spotrebitelov lekarskych sluzieb. Viem, zda sa to obludne, ale zialbohu je to jedine mozne logicke vysvetlenie pre mnohe podobne situacie.

U mna napr problem s "primnoho kyselinami", ktory skonci tym, ze som zistil ze ich mam primalo a doplnok kyselin mi problemy s palami vyriesil.....
Dalsie sprisahanie a oblbnutie vacsiny sveta este prebieha s tym "oteplovanim" ako nasledkom ludmi palenych fosilnych paliv v dosledku zvysenia koncentracie CO2 vo vzduchu na 0.02%, co samozrejme ako fyzik viem, ze nemoze nijak zadrzat ziadne podstatne mnozstvo ziarenia zo slnka, nie v take malej koncentracii. Ale literatutra okolo absorbcie a spektra slnecneho ziarenia sa zahadne stratila a ja sa musim spoliehat na moje vyse 50 rokov stare vedomosti a knihy okolo toho.
Vacsina " rozhodujucich" vedcov je kupena(kto je proti je" kacir" a zbavia ho vsetkych vyhod vo vyskume, grantov a pod) hoci drviva vacsina vie, ze je to podvod.



90

Re: Forma jódu - amonium iodine

Inak tu majú 7% jódovú tinktúru:
http://www.amazon.com/Humco-strong-iodi … amp;sr=8-2

Aj tu viacpercentný lugol, až 15%:
http://www.altcancer.com/order.htm



91

Re: Forma jódu - amonium iodine

Vyborny zdroj.
Ale vypocty jodu su tam divne manipulovane.
Vodna kvapka(ja som to vazil na mikrovahach) podla rozneho typu kvapatok je je od 45 do 70 mg
50% alkoholova jodova tinktura ma kvapky od 30 do 40 mg.
Ted ked zoberies 15% lugol, je to 15% zo 60 mg= 9 mg jodu, takze sa to zhoduje s tym US alternative drop.
Som velmi rad, ze aspon kvoli zvysenemu zaujmu o jod a rozsirenych informaciach o pravdivej potrebe jodu sa rozni vyrobcovia aj napriek umelym zakazom rozhodli rozne produkty dat na trh.
Ja osobne na kozu neodporucam silnejsie, nez 2% jodu a 2.5% KJ, lebo je to drazdive.



92

Re: Forma jódu - amonium iodine

Zaujímavé info o jóde a chelácii, sú tam práve spomínané tie detoxikačné symptómy, ktoré sa môžu vyskytnúť pri užívaní jódu a o ktorých si ja myslím, že si väčšina ľudí nesprávne vykladá ako reakciu na jód, alergiu na jód, alebo toxicitu jódu. Tak trochu podobné ako keď je niekto zamorený ortuťou, zje viac cilantra, MSM, vysoké dávky vitamínu C a čuduje sa, že má z toho nepríjemné symptómy.

http://www.alkalizeforhealth.net/Liodine2.htm

" Dr. Abraham noted that in some patients the excretion of lead, cadmium and mercury increased several fold after only one day of iodine supplementation and that increased aluminum excretion was noted about a month after beginning supplementation. Orthoiodosupplementation induces a detoxification reaction in some patients with high bromide levels. The symptoms include increased body odor and cloudy urine.

  Dr. Brownstein indicates that iodine is also a chelator of mercury and had tested quite carefully the amounts removed. Mercury not only poisons the nervous system and digestive tract, it can also poison the thyroid gland. There are 4 iodine binding sites or receptors on the thyroid gland. These receptors bind with the iodine we get from our diet. The iodine enters the thyroid and activates it. If the thyroid is not absorbing enough iodine it will not be fully activated and the body's temperature will be abnormally low. Mercury from dental fillings can migrate to the thyroid gland and sit on one or more of the thyroid's 4 iodine receptors blocking the iodine from reaching the receptors and activating the thyroid. When this happens iodine is not absorbed in normal amounts by the thyroid gland. The result is low body temperature or hypothyroidism. 

Supplementing with iodine can replenish your iodine stores while flushing out poisons. People usually do not experience the negative effects of some type of detoxification when using iodine unless they are removing unusually high levels of bromide and fluoride.  Most people actually notice increased energy, better sleep, and mental clarity.  "



93

Re: Forma jódu - amonium iodine

Nuz a tu to mame cierne na bielom, co som mal zatial len z naznakov a zo znalosti chemie, ze sa ortut da chelovat jodom, ktory ju vytiahne zo slabych organickych vaziem a ako mala molekula rozppustna vo vode (100 ppm=100 mg na liter) sa vylucuje lahko ladvinami a je dostatocne silne viazana/stabilna na to, aby sa rozpadavala a tak virila ortut v tele.
Zrejme podobne sa daju chelovat aj ine tazke kovy a ako uvadzali aj organicky viazany skodlivy hlinnik v tele.
Takze okrem pouzitia na hormony a enzymi je to vyborny chelator tazkych kovov, tentokrat dokazane" in vivo"!!!

A samozrejme sa treba vyhybat bromu, chloru a fluoru!!.

Dalsia uvaha z toho je : je dnesna celkova epidemia znizenej cinnosti stitnej zlazy nasledok zamorenie ortutou, nielen nedostatkom jodu? Zdroje ortuti su nielen plomby, ale aj hromada vakcin, ktore sa za poslednych 50 + rokov neumerne zvysili.



94

Re: Forma jódu - amonium iodine

No zrovna som na jednom americkom fóre o problémoch so štítnou žľazou a tam práve ľudia opisujú ako im bolo zle z jódu (jedna tie príznaky opisovala podobné pri chelačnej terapii), tri dni som to fórum čítala denne niekoľko hodín, neustále tam dišputujú o rôznych laboratórnych parametorch, ale nikoho tam moc nenapadne riešiť, PREČO im tá žľaza asi nefunguje - toxíny, ťažké kovy (v dnešnej dobe žiadny problém), chronická infekcia v tele (záťaž pre nadobličky), lymská borelióza, črevná dysbióza, celiakia, candida a pod. Bol tam jeden super príspevok o tom, ako jeden chlapík sa celý rok trápil s dávkovaním hydrokortizónu pre nadobličky, s hormónmi štítnej žľazy a potom zmenil stravu na zdravšiu, začal užívať silné probiotiká, vyriešil si celiakiu, alkalizoval telo a problémy sa pozvoľna vyriešili! Netvrdím, že je to také jednoduché u všetkých, ale určite treba hľadať vždy aj hlbšie súvislosti, prečo nejaký orgán nefunguje a nielen sústrediť sa na "dopovanie" hormónmi, pre zaujímavosť uvádzam ten príspevok, začína "Kiwi wrote" malým citovaným písmom niekde uprostred tej stránky, je tam veľkým písmom napísané "I had started on an alkalising diet...":
http://forums.realthyroidhelp.com/viewt … aking+soda

No ja som ukážka toho, že otrava kovmi mi spôsobila problémy so štítnou žľazou a adrenálnu únavu. Takže snáď keď teraz nakopnem nadobličky, rozhýbe sa aj štítna žľaza a časom budem môcť pomaly znižovať doplnky na ne.

Naposledy upravil: bludicka (2011-02-25 17:33:44)



95

Re: Forma jódu - amonium iodine

Ja stale tvrdim, ze travenie a strava dane do poriadku vedia urobit ovela viac, nez jednotlive doplnkovanie v zmysle doplnenia chybajucich.
A pouzivanie roznych antimikrobialnych, aby si clovek vynicil v tele rozne vlekle infekcie, ktore sa navonok dostatocne neprejavuju, aby vyvolali zaujem a zasah lekarov.
Tieto totiz ovplyvnia alebo priamo znicia funkcie roznych organov a zliaz a tym vyvolaju celkovy neporiadok v tele cez rozne vzajomne vazby medzi nimy.
Telo treba precistit, zbavit infekcii, nasadit spravne pomocne probiotika, alkalizovat(tak lepsie pracuje celkove), napravit travenie pripadne doplnit, co strava nedoda a az potom mozno ocakavat regeneraciu a navrat tela do normalneho zdraveho rezimu.

Takze je to velmi daleko od myslienky jednej "zazracnej" pilulky, co vsetky problemy vyriesi, ako by to lekari velmi radi zjednodusili.Alebo aj  viacerych piluliek.



96

Re: Forma jódu - amonium iodine

len keby clovek vedel, cim ma zacat, resp. vedel si vytvorit daky plan tych doplnkov vyzivy, aby to cele bolo efektivne a malo zmysel...



97

Re: Forma jódu - amonium iodine

Musis zacat s niecim a postupne pridavat a uberat podla toho, ako telo na to reaguje ci nereaguje.
KAZDY SME INDIVIDUALNY A JEDEN RECEPT PRE KAZDEHO NEEXISTUJE.

Co radim kazdemu univerzalne je :
spravna skladba potravin
napravit si travenie a absorbciu
odmorovat/cistit  pravidelne telo
doplnit niektore chybajuce ziviny , ktorych nie je v produktoch dost



98

Re: Forma jódu - amonium iodine

zdravym ta este ma zaujima tento Lugol kolko by som ho mal kvapkat pri absencii jodu?http://www.lekarnagalenica.cz/lekarnagalenica/eshop/0/3/5/2967-Lugoluv-roztok-1l-1    lebo ja som si dal namiesat jodovu tinkturu 2% percentnu a to netusim kolko s toho mg je to vlastne na 1L daval som si tych tvojich odporucanych 10 kvapiek raz za tyzden. takze ako teda vdaka



99

Re: Forma jódu - amonium iodine

Nuz tam uvadzaju, ze ten lugolov roztok ma 1% jodu a 2.5% KJ.

Len ratat nevedia, lebo KJ ma podla atomarnych vah 129:(129 + 39) podiel jodu tj dokopy je tam na jeden mililiter 100 mg volneho jodu a 192 miligramov viazaneho jodu

Tj nie 130 mg na mililiter, ako uvadzaju na 
http://www.lekarnagalenica.cz/lekarnaga … oztok-1l-1

10 kvapiek vodneho roztoku je zhruba daco viac ako pol mililitra.
Z toho vyrobku odporucam 20 kvapiek na tyzden.



100

Re: Forma jódu - amonium iodine

neviem takze 20 kvapiek je 1mililiter a jodu celkovo je 292 mg  100+192=292 tak alebo ?asi to nechapem kolko teda denne treba dodavat  chcel by som to denne koli tomu az nezabudnem vdaka za trpezlivost