151

Re: Hala bala

A co by mi mohlo pomoct?Keby som si to potrela jodovou tinkturou...z detstva si pametam ze mi to robil lekar ked som mavala hnis na mandliach..Alebo zostalo mi este par kvapiek Samenta...?



152

Re: Hala bala

Jodova tinktura definitivne je antiomikrobialna, ked sa ti podari tie miesta nejak natriet.



153

Re: Hala bala

Len nie som si ista ci tento jod co mam moze ist aj na sliznicu...je to len na kozu....?

Care + Iodine Tincture BP

£0.71 new

Multipharmacy.com UK
Care + Iodine Tincture BP

Naposledy upravil: Sisa (2011-02-13 11:47:02)



154

Re: Hala bala

http://www.multipharmacy.com/shop/custo … -8122.html
predpokladam ze BP znamena British Pharmacy a v tom priade je to obdoba americkeho USP, tj farmaceuticka cistota.



155

Re: Hala bala

takze ok aj na sliznice?



156

Re: Hala bala

Samozrejme. Ja si to davam obcas aj do nosa, ale NIE DO OCI!!!!



157

Re: Hala bala

vsade pisu ze olive leaf extract na prazdny zaludok, medzi jedlom... Co enzymy s kyselinami znizuju jeho ucinnost ?



158

Re: Hala bala

bola tu spomenuta mikrovlnka, tak tu nastastie nemame - zamerne. ale zaujimalo by ma, ci ma nejaky vplyv na zdravie v potravinach aj tepelna uprava potravin na indukcnej varnej platni. nikde som o tom nic nenasla. nemate nahodou niekto info?



159

Re: Hala bala

bola tu spomenuta mikrovlnka, tak tu nastastie nemame - zamerne. ale zaujimalo by ma, ci ma nejaky vplyv na zdravie v potravinach aj tepelna uprava potravin na indukcnej varnej platni. nikde som o tom nic nenasla. nemate nahodou niekto info?



160

Re: Hala bala

Indukcna varna platna platna ma ovela nizsier frekvencie, ktore zohrievaju len kovy=hrnce , nie je to dost na kmitanie molekul izolantov, tj vacsiny jedla. Ale aj tak si myslim, ze zbyrocne prispieva k "elektrosmogu" tj virivym poliam,, ktore moze kolidovat s nervovymi signalmi.
Ja pouzivam lacnu staru metodu, plyn. Je lacny, ucinny a neprispieva k elektrosmogu, ktoreho mame dnes privela.



161

Re: Hala bala

petela napísal(a):

vsade pisu ze olive leaf extract na prazdny zaludok, medzi jedlom... Co enzymy s kyselinami znizuju jeho ucinnost ?

Aj mna by zaujímala odpoveď. Ďakujem



162

Re: Hala bala

Kedysi ma to zaujímalo, keďže som mala dosť silnú elektrosenzitivitu, indukčná varná doska je dosť silným zdrojom elektrosmogu.
Kopec info o tom napr.: http://www.powerwatch.org.uk/library/index.asp



163

Re: Hala bala

vsade pisu ze olive leaf extract na prazdny zaludok, medzi jedlom... Co enzymy s kyselinami znizuju jeho ucinnost ?



164

Re: Hala bala

Absorbcia obvykle na prazdny zaludok je lepsia, oleuropein je olejovita latka, ktora sa nasiakne do jediel, najma vlaknin a cast sa vynesie von z tela.
Na mnohe lieky aj doplnky sa odporuca brat na prazdny zaludok , niektore zase naopak, lebo jedlo je potrebne na absorbciu a zabudovanie.

Naposledy upravil: RNG (2011-02-18 19:24:09)



165

Re: Hala bala

dakujem, mrknem. tiez by som rada mala plynovu dosku, ale zial, nie je pripojka. sad



166

Re: Hala bala

Potrebovala by som poradit akymi potr.doplnkami sa da plnohodnotne nahradit liek medrol. Dakujem



167

Re: Hala bala

V prvom rade nehovorim o nahradzani liekov ale adresovanie zdravotnych problemov na ktore boli tieto lieky predpisane.
Medrol=methylprednison je kortikosteroid pouzivany ako protizapalovy prostiedok,  je podobny ucinkami hormonu co vylucuju nadoblickove zlazy.
Takze mas na vyber alebo pouzivat doplnok  zo zvieracich nadoblickovych zliaz, ktory obsahuje bioidenticke latky nasim hormonom,napr
http://www.iherb.com/Allergy-Research-G … /3412?at=0
alebo pouzivat ciste na potlacenie zapalov rozne protizapalove doplnky, kde odporucam najma curcumin, 3x1500 mg, nakolko to vyskusala napr moja zena, ked mala velmi tazky zapal bederneho klbu, ktoru by sa" liecil " kortikosteroidmi mesiace  a pri tychto davkach curcuminu zmizol za tyzden.

Zapaly su ale dosledok niecoho, zamorenia, mikrobov parazitov a podobne. Nuz a ja si myslim, ze by clovek mal v prvom rade adresovat priciny,, nie len nasledky donekonecna len potlacanim zapalov.

Antimikrobialnych a protiparazitickych je dostatok na rozne typy mikrobov a na zamorenia su tu rozne enzymaticke zmesy a odmorovanie chelaciou a absorbciou.

Na podporu adrenalnej cinnosti sa predavaju tiez  rozne zmesi vitaminov a zivin  plus vytazky zo zliaz, pozri napr na
http://www.iherb.com/Allergy-Research-G … 14825?at=0
a ine, podobne.

Naposledy upravil: RNG (2011-02-20 18:16:09)



168

Re: Hala bala

Ja viem, ze medrol patri medzi kortikoidy na potlacenie zapalu, ale uz si proste neviem rady s mojim ekzemom, je to zo dna na den horsie, uzivam rozne doplnky, uz skoro rok uzivam aj enzymy na odmorenie aj s jedlom, zvlast uzivam aj dairy digest a gluten digest enzymy na odmorenie, vyhybam sa jedlam, ktore mi robili problemy, presla som si roznymi detoxikaciami, cistenie criev, proti paraziticka kura podla dr.huldy clarkovej, ocista obliciek, ocista pecene, takze uz naozaj neviem, co by som este skusila. K tomu curcuminu by som mohla pridat aj nejake EPA/DHA a aj GLA a ten doplnok zo zvieracich nad.zliaz pracuje v nasom organizme ako? Potlaca tiez zapal? Ako vlastne posobi? Dakujem



169

Re: Hala bala

Zialbohu o funkcii roznych hormonov vieme primalo na to, aby sa dalo nieco spolahlivo okolo toho povedat. Jedine, ked su hormonalne hodnoty prilis rozdielne od priemernych(nehovorim normalnych ,lebo ake maju byt vlastne nikto nevie presne) mozu nastat rozne problemy so stovkami moznych prejavov= symptomatickych diagnoz a vtedy je snad dobre skusit si doplnit hormony vytazkami z prislusnych zliaz radsej, nez nejakymi umelymi chemikaliami.
Zatial podla toho, co som cital z lekarskych sprav su exemy prejavom obvykle nejakeho zamorenie, co sa telo snazi odstranit.
Vyhadzat sa moze aj napr s prekyslenia tj aj to moze prispievat k exemom, ked sa to skombinuje s nejakymi mikrobami, ktore potom nedovolia tu erupciu zahojit dlho.

EPA a DHA odporucam samozrejme kazdemu, ja na to beriem krill olej, 2 gramy denne, co je ucinnejsioe ako 10 gramov rybacieho oleja a naviac menej zamorene
Curcumin pouzivame bezne pri bolestiach, zapaloch a podobne.
Na hojenie exemov by som odporucil najma kokosovy olej s citricidalom. Vytazky zo zvieracich zliaz su rozne a pouzivanie je podla toho, s ktorou zlazou mas problem.Takze najprv musis vediet, o ktoru zlazu sa jedna, kde mas problem, nez budes vediet, z ktorej zlazy tie vynrazene koncentraty treba brat.
Hoci o nich viem najmanej 15 rokov, este som nemal nikdy moznost to sam vyskusat ani na nikom blizkom. Na stitnu zlazu, ktora v tele tiez ovplyvnuje hromady procesov som radil zatial vzdy jod a pre kazdeho, lebo podla roznych lekarskych vyskumov nedostatok jodu, o ktory nas este viac oberaju ine halogeny(chlor, brom fluor) ma dalekosiahle nasledky v nasom tele.



170

Re: Hala bala

nemam presne zlozenie tohto extraktu :
http://www.britstore.co.uk/Marks-and-Sp … i1vg8ridf6
Ale je tam pisane Organic a v zlozeni pisu okrem alkoholu a vanilky aj zahadnu polozku - schvalene anorganicke primesy.
To potom kludne moze obsahovat aj aspartam alebo sol acesulfam K, s cim by som teda spokojny nebol.
Dostala sa mi tato vec do ruk a je to sakra sladke a bojim sa, ci tam nie je prave spominane svinstvo....a ci to nemaj radsej hodit do kosa...
Lebo co ine by tam mohlo byt sladke ? Stevia nie je anorganicka a ma horkastu dochut, ale toto nemalo...

Naposledy upravil: petela (2011-02-22 18:26:40)



171

Re: Hala bala

anorganicke nezahrnuje ani aspartam, ani steviu ani rozne cukry a polyoly.To su vsetko organicke chemikalie.
Anorganicka je voda, sol , uhlicitany a podobne.Nemyslim, ze sa toho musis obavat, ak su to schvalene anorganicke e-cka.



172

Re: Hala bala

no len potom preco to nie je v zlozeni, mimo anorganickych prisad, ked je to take sakra sladke, minimalne ako stevia



173

Re: Hala bala

zdravym ta RNG trosku ta pootrvujem siel som darovat krv so zenou a mne namerali 114 krvnych dosticiek  neviem v com sa to udava ale ma to byt (140-440) a bielych krviniek 5 a ma byt (5-12) ak sa nemylim a zena zasa 107 cervenych krviniek a ma mat 120 minimum takze jej povedala ze jej by mali darovat krv ako sa to da dostat do normalu? pytala sa ma ci som nemal nijake vyrusove ochorenie.a potom povedala ze to moze byt  nieco s presnostou ze to zisti az pod mikroskopom.ze nech pridem o dva tyzdne  a nech si nerobim starosti lebo zle hodnoty su uz v inych cislach no neviem akych vdaka



174

Re: Hala bala

Nuz mozno neuviedli skutocny v tej vanilke obsah . V USA by sa take nieco dnes uz nemohlo stat.Extrakt z vanilky je len jemne nasladly z prirodnych cukrov v strukoch

Trochu znizene hodnoty nie su velky problem. Naviac aj labaky robia pricasto chyby aj v USA, viem si predstavit, co to moze byt na Slovensku, kde nie je stala hrozba sudov za take veci.

Znizene hodnoty platniciek a krviniek su obvykle pre zaplesnenie kostnej drene, nie ako nasledok virusov. Ale vtedy su hodnoty extra nizke, tj to nie je vas problem. Hodnoty oboch kolisu podla stravy a velmi vysoko biele krvinky znamenaju obvykle nakazy v tele
Takze sa neznervoznujte, vasa lekarka vam dala 100% spravnu radu,



175

Re: Hala bala

vdaka a co by si pouzil na podporu sleziny stravu a popripade doplnky ?



176

Re: Hala bala

Nuz na to som este nic nevidel zatial specificke.
Vseobecne by mali pomoct antimikrobialne, ked tam je nejaky mikrob, co robi skodu, niektore adaptogeny a na posilnenie akehokolvek organu treba pouzivat nieco na podporenie tvorenia kolagenovych struktur, tj minimalne vitamin C, E a L-lysin.
To je jedine, co ti na slezinu(spleen) viem poradit



177

Re: Hala bala

Ani neviem či to patrí do tejto "racionálnej a vedeckej" diskusie ale predsa len ma zaujíma - čo si myslíš o americkom liečiteľovi Edgarovi Cayceovi. Podľa toho čo som o ňom čítal, jeho liečiteľské výklady boli písomne zaznamenávané a vyhodnocované lekármi.



178

Re: Hala bala

Nuz tento "spiaci prorok" ako ho nazyvali, lebo pracoval tak, ze sa uviedol to tranzu akoby hypnotickehom spanku a z neho rozpraval, sekretarka to zachycovala a on sam tvrdil, ze si jnic s toho nepamata.
Ale to bolo uz hodne davno, na zaciatku minuleho storocia, Cayce zomrel v roku 1945, takze neviem, co pre zdravie sa zachovalo pouzitelne teraz.Vacsinu som si musel pozriet vo Wikipedii, lebo som sice o nom matne nieco pocul, ale nic take, zo by som vedel osobne pouzit.
http://en.wikipedia.org/wiki/Edgar_Cayce



179

Re: Hala bala

Budem samozrejme patrat dalej, co moze sposobovat tento moj ekzem, len teraz to potrebujem trocha dostat pod kontrolu.
Budem uzivat ten curcumin 3x1500 g, tiez ten krill 2 g , a tiez aj GLA  /borage oil/, len neviem v akej davke to GLA a chcem sa este spytat na ten pripravok, co ste mi odporucili Adrenal natural glandur, ci to mozem s tymto vsetkym uzivat? Jedinym bezpriznakovym obdobim, ked som mala pokoj od ekzemu uplne, bolo tesne po porode asi 2-3mesiace a potom sa to postupne vracalo spat.



180

Re: Hala bala

Prakticky vsetky doplnky sa daju kombinovat, vynimiek na predavkovanie len velmi malo.
Gram borakoveho oleja je viac ako dost, hoci ako protizapalovy lepsie vraj funguje pupalkovy olej(evening primrose oil)?
Pozri do temy na jod, tam je uvedenu jeden "jodosialenec", co si vyliecil potravinove alergie besnymi davkami jodu.
Nie ze by som take pokusy odporucal, ale mozno moje 3 mg jodu, co radim kazdemu na doplnovanie pre niektorych nestacia
Tiez by som odporucal pouzit mahoniu equifoliu, co pomaha az 80% ludom s exemami, pripadne vacsie davky tekuteho vitasminu B-12, co studenti v zmesi s avokadovym olejom vo Svajciarsku pouzivali na exemi s uspechom.
Samozrejme radim rozne zelene v mnozstvach 10-15 gramov denne , ktore su na kozu mimoriadne dobre, napr zelena zmes ako Life's Green od Puritan.com
http://www.puritan.com/green-food-057/l … ?NewPage=1
alebo podobne zlozenim.
Mnohi mali pozitivne vysledku napr so susenymi stavami z mladych trav
http://www.iherb.com/Jarrow-Formulas-Gr … g/128?at=0
alebo ciste z jacmennej travy
http://www.swansonvitamins.com/NWF728/ItemDetail?n=0



181

Re: Hala bala

A toho pupalkoveho oleja staci tiez 1 gram alebo je tam ine davkovanie ako pri borakovom. Tiez by som poprosila poradit nejaky curcumin z iherbu, ja som to pozerala, ale nasla som aj turmeric /curcumin/, aj cisto len curcumin a nemala som cas zistovat aky tam je rozdiel, alebo je to to iste? Nasla som aj tu mahoniu v kapsuliach, len to bolo prave vypredane na iherbe, tak uvidim, zatial dakujem



182

Re: Hala bala

Ked tu uz spominate curcumin z iherbu, ja by som sa chcela opytat, ci tento: http://www.iherb.com/Life-Extension-Sup … 15211?at=0 ma skutocne lepsiu absorbciu ako uvadza vyrobca (400mg super bio-curcuminu = 2772mg standardneho 95% curcuminoveho extraktu)? Ludia si ho v hodnoteni dost chvalia.



183

Re: Hala bala

Neviem, co je na tom pravdy a ako to dosahuju, ale ja mam celkom slusne vysledky s curcumin complexom zo Swansonu, kde je pridany bioperine na zlepsenu absorbciu. Vyskusaj, napis.



184

Re: Hala bala

Mohli by ste prosim odpovedat aj na moj prispevok, dakujem



185

Re: Hala bala

Pupalkoveho oleja odporucam aspon 2 gramy v pripade zapalov alebo menstruacnych bolesti
Curcumin(curcuminoidy),  je vytazok z turmericu, pakorena podobneho dumbieru.
Samozrejme vytazky su ovela silnejsie, nez jedenie suseneho pakorena, ktory Slovaci nazyvaju na pomylenie kurkuma(z latinskeho curcuma longa)
Takze este raz Curcimin je vytazok z kurkumy=turmericu.



186

Re: Hala bala

Ja som skúšala oba curcuminy od Life extension, s bioperinom a aj ten super, subjektívne som rozdiel nevnímala, ale keď ja málokedy aj reagujem na nejaký doplnok výraznejšou zmenou, ale ten drahý si už kupovať určite nebudem, kupovala som si ho na menštruačné bolesti, prirovnávali ho pomaly k ibuprofenu, no neviem, komu takto funguje, ale ja keď som zjedla aj 6 kapslí naraz, ústup bolestí bol len minimálny, možno na iný typ bolestí je lepší, ale toto som objavila ako ešte celkom dobré na krčovité bolesti brucha, len sa to musí dávkovať častejšie:
http://www.iherb.com/Christopher-s-Orig … 13542?at=0
http://www.iherb.com/Herb-Pharm-Willow- … 10288?at=0



187

Re: Hala bala

Ta Christopher original formula obsahuje vytazky zo znamych silnych ukludnovacov-umrtvovacov, tj iste je na krce v zaludku a podbrusi ucinna.
Menstruacne bolesti su najma vysledok odlupovania vystelku maternice, podmienene prudkymi hormonalnymi zmenami, tj ked chce clovek adresovat tie zmeny hormonalnych hladin, musi ich adresovat najma hormonalnymi doplnkami(yam, senovka grecka, damiana, dong quai, pupalka...)

Naposledy upravil: RNG (2011-02-28 19:18:16)



188

Re: Hala bala

Ale tie mi nepomáhali, čiastočne progesterón, tak to je len také "akútne" riešenie.



189

Re: Hala bala

Oreganovy olej, kokosovy olej a probiotika pouzivaj este nejaky cas minimalne, ale postupne mozes zaradovat mliecne vyrobky, nesladene, samozrejme collostrum, neskor aj mensie mnozstvo celozrnnych vyrobkov, nie vsak ziadne cukry aspon nejaky cas, lebo prave cukry tu celu nakazu podporili.



190

Re: Hala bala

Este k tomu vyrobku adrenal glandular, staci take davkovanie ako je tam uvedene alebo treba toho viac, vyrobca tam uvadza jednu tabletu denne, staci to? Rozhodla som sa, ze vyskusam tento doplnok, takze uvidim aky bude.



191

Re: Hala bala

Skus, napis



192

Re: Hala bala

ahoj tak som sa pokusil darovat krv zasa teda pred tyzdnom som mal tie Trombocity  127  a teraz som myslel ze to bude ok ale povedala ze mam 115 este menej a ta presnost na nieco uz si nepametam pozerala to cez mikroskop ze to bolo dobre kazala aby som uzival B-komplex ja uzivam pangamin s Bifi aj doplnky tie zakladne co odporucas.uzivam aj jod dost dlho takze neviem co to ma byt a neviem ako sa na kvalite krvy podielaju trombocity,viem ze hraju ulohu v pripade poranenia aby clovek nevykrvacal ked som sa stravoval pred rokmi horsie mal som vysledky s pred 3 rokov a vsetky udaje som mal v strede cize OK a teraz ked pracujem na sebe tak trombocity su male pijem aj cvklove cerstve stavy co si odstavujem  asi nijake plesne ,lebo mam stale na nohe ,mezi prstami svrbi a mam osupanu aj kozu na tych  miestach a ze  vraj to je hlavne plesne znutra ako len plesen na nohach ale mam to len medzi malickom,kedysi mi nato davala tinkturu taku pripominalo mi to jodovu tin kturu ale to trocha stipalo pri aplikaciia a aj chladilo neviem co to bolo ale po tom mi tpo zmizlo ale mam podozreni na CANDIDU  z pluvacieho testu mam priznaky ,a tomu aj pripisujem tie akne ktore mam od 18 rokov no nie vtakej miere zasa ale ja myslimze za to vsetko moze Candida aj ked ma nic take netrapi alebo nijake kvasinky co ty nato ? daka



193

Re: Hala bala

Plesne a candida, ked sa dostanu do organov su velka pliaga.Plesne v kostnej dreni mozu sposobit znizenie vyroby krvnych platniciek, cervenych krviniek a podobne.
Hlacvny dovod premnozenia plesni a candidy je nevhodna strava plna cukrov a jemnych muk.
To treba zmenit, cukry obmedzit a jest hribozrnne a celozrnne produkty.
S nimi telo aj tak pracuje ovela lepsie, lebo uvolnuju mensie mnozstva sacharidov, ale dlhodobo, nie v skodlivych narazovych vlnach
Pozri na temu candida, a zariad si stravu rozdielne, pripadne ber urcity cas protiplesnove/protikandidove doplnky, vcitane silnych probiotik.
Ked mas plesne na povrchu tela, mas ich aj vo vnutri



194

Re: Hala bala

vdaka myslim si to aj ja cakam na zasielku z I herbu na oregano aj enzymy aj betakaroteny a zacinam  s tou dietou aj pripravkami



195

Re: Hala bala

OK



196

Re: Hala bala

Dobry den, ako mam prosim zapracovat do kokosoveho oleja (chcem vyrobit krem) praskove MSM, ktore sa v nom vobec nerozpusta. Skusala som ho rozdrvit na jemny prasok, a tak pridat, ale aj to mi pripada, ze na kozi zostavaju malinke krystaliky MSM. Chcem tam pridat este aj avokadovy olej nech je to hlavne na klby.



197

Re: Hala bala

MSM sa rozpusta vo vode vyborne, az 15 %.
Krem sa sklada z olejov, pridavkov a vody.
Ja si vyrabam krem tak, ze najprv dam dokopy oleje a tukorozpustne latky, dobre ich zmixujem, a potom prilejem za neustaleho miesania vodu s vodorozpustnymi pridavkami v nej. Vo vode mam zaroven aj citricidal/GSE, aby sa ta zmes nekazila.
Prave som skusal novy pridavok do oleja, monolaurat, ktory je tiez antimikrobialny a naviac je dobry emulzifikator. Na to aby sa zmiesal s olejom treba olej jemne nahriat, lebo samotny monolaurat je v izbovej teplote tvrdy.Alebo opatrne roztopit monolaurat a priliat do oleja za mixovania a za tym vodnu zmes.



198

Re: Hala bala

Dakujem, myslela som si, ze MSM bude treba rozpustit vo vode, len sa mi zdalo vela vody v pomere ku kokosovemu oleju aby som dodala dostatocne mnozstvo MSM v roztoku. Vyskusam.



199

Re: Hala bala

Su kremy, co maju obsah vody az 85%,ale na tie potrebujes hodne emulzifikatorov, inac sa ti voda oddeli od olejov.
Ja si vyrabam znacne mastne kremy s obsahom vody pod 50%. Natieram si ich na este vlhke telo po sprche alebo kupeli, tak sa da naniest celkom malicko a vyschnem prirodzene bez pouzitia uteraku. Obvykle potom cvicim jemne, thaichi



200

Re: Hala bala

zdravym ta tak dnes sa mi konecne podarilo zohnat ale cez doktora  kyselinu HCL s pepsinom a neviem v akej percentualnemu mnozstvu ale pametam 10gramov kyselina 20g pepsin a 200ml voda a tak neviem v akej je koncetracii aby som si vedel nakvapkat metrickym kapatkom on napisal lyzicku pred jedlo a v lyzicke som to meral asi 3ml vdaka