1

Téma: Úzkosť, strach, búšenie srdca

RNG, citala som viacero prispevkov, kde sa zmienujes o doplnkoch na uzkost, teda skor na doplnenie serotoninu.
Ja som dnes narychlo kupila L-tryptofan tento
http://www.kompava.sk/p/doplnok-vyzivy-tryptofan-b#184
a tento 5HTP
http://www.hoogle.sk/5-HTP-100-mg-Webbe … escription
Neviem, ako su doplnky silne a ani kolko z nich mam brat, dala som si zatial z oboch po 2kapsule.

Ak by si mi mohol poradit lepsi a kvalitnejsi zdroj serotoninu z Iherbu, lebo odtial bezne kupujem,
ktory mi odporucas? U mna su obdobne stavy uzkosti, sem tam lepsie, potom zle, teraz napr. mam opat
busenie srdca a uzkost, preto som rychlo kupila tieto doplnky.
Dakujem pekne.



2

Re: Úzkosť, strach, búšenie srdca

Po precitani tvojich prispevkov, som si zatial objednala na busenie srdca a uzkosti toto magnezium, toho mam urcite nedostatok.
http://www.hoogle.sk/Horcik-magnezium-c … -d2551.htm

A dalej, kedze mam aj hormonalne problemy, wild yam
http://www.hoogle.sk/Wild-Yam-koren-100 … -d1855.htm

Dufam, ze magnezium som objednala dobry, len neviem, kolko kapsul, 2-3??
Dakujem.



3

Re: Úzkosť, strach, búšenie srdca

Triptophan potrebuje ovela viac premin na serotonin. 5-HPT len jednu
Takze vyse 600 mg tryptophanu nahradi 200 mg 5-HTP



4

Re: Úzkosť, strach, búšenie srdca

Tryptophan, ktory som kupila, je obsah 250mg a na krabicke je 2x1-2kapsule denne.
Ale beriem ho spolu aj s 5-HTP, ale je v tabletkovej forme, asi je lepsie ak su kapsule.
A inak na uzkost tieto spominane doplnky plus magnezium, selen a jod by mohli byt ok?

Naposledy upravil: Olivett (2016-03-09 20:27:23)



5

Re: Úzkosť, strach, búšenie srdca

Ak je to mineralovy nedostatok, odporucam mineraly na kosti spolu  s vitaminom D-3 a K-2



6

Re: Úzkosť, strach, búšenie srdca

RNG, prislo mi toto magenzium dnes
http://www.hoogle.sk/Horcik-magnezium-c … -d2551.htm
prosim ta, ake davkovanie si davat? Na krabicke je pisane 2 tablety denne.
Kedze mavam tie stavy uzkosti plus taky vnutorny nepokoj a busenie srdca,
kolko mg denne si mozem dat, aby to malo na tieto stavy ucinok?
Kym som este nemala toto magnezium, uzivala som zatial Magne B6, co je jedine
este ako take normalne magnezium v slovenskych lekarnach, v zlozeni je toto: Dihydrát magnéziumlaktátu 470 mg (zodpovedá 48 mg Mg2+) a pyridoxíniumchlorid (vitamín B6) 5 mg v 1 obalenej tablete
Brala som 6 tabliet denne a mam pocit, ze uzkost je slabsia, aj busenie.
Takze asi mam velky nedostatok horcika, ked citim mierne zlepsenie.
Dakujem za radu.



7

Re: Úzkosť, strach, búšenie srdca

Na magezium potrebujes 300 az 800 mg
Na B6 potrebujes 50 az 200 mg



8

Re: Úzkosť, strach, búšenie srdca

Dakujem. A moze sposobovat uzkosti stitna zlaza? Idem totizto na endokrinologicke vysetrenie, ze kde je problem.
Cakam na vysledky hormonalneho profilu najskor, potom ma tam musi lekarka poslat.
Ja som si teraz za posledny mesiac vsimla jednu vec, nemozem pit kavu, lebo akonahle ju pijem, sposobuje alebo
mi vyvola uzkost, dokonca panicky zachvat obcas. Tak som hladala na nete a nasla kopec clankov, kde sa o tom zmienuju,
ze niektorym ludom kofein vyvola taketo priznaky, su jednoducho na neho citlivi, vraj je zato zodpovedni gen.
Tak opat som o nieco mudrejsia a kofein musim zo svojho zivota bohuzial vylucit, pijem uz iba bezkofeinovu...



9

Re: Úzkosť, strach, búšenie srdca

Olivett napísal(a):

Dakujem. A moze sposobovat uzkosti stitna zlaza? Idem totizto na endokrinologicke vysetrenie, ze kde je problem.
Cakam na vysledky hormonalneho profilu najskor, potom ma tam musi lekarka poslat.
Ja som si teraz za posledny mesiac vsimla jednu vec, nemozem pit kavu, lebo akonahle ju pijem, sposobuje alebo
mi vyvola uzkost, dokonca panicky zachvat obcas. Tak som hladala na nete a nasla kopec clankov, kde sa o tom zmienuju,
ze niektorym ludom kofein vyvola taketo priznaky, su jednoducho na neho citlivi, vraj je zato zodpovedni gen.
Tak opat som o nieco mudrejsia a kofein musim zo svojho zivota bohuzial vylucit, pijem uz iba bezkofeinovu...

Podla mna je to hlupost , ja som asi 2 roky pijaval 200-400mg kofeinu , raz som sa nim predavkoval prisla sanitka a od vtedy ked si dam kavu alebo kofein tak mam uzkost tiez skoro panicku kedy mi zviera hrud .
Na uzkost mne pomohlo celkovo Rhodiola , Ashwaghanda , Magnezium , Omega3 kvalitne a zo zaciatku som bral asi tyzden St johns wort .Tak isto B complex , B6 a vsetko co rng radi berem ale tie prve adaptogeny mi asi najviac pomohli



10

Re: Úzkosť, strach, búšenie srdca

ZlatyStaf., dakujem za radu, zensen som brala jeden mesiac a ten mi ozaj pomahal, to mas pravdu, mam aj St. John´s Wort, ale beriem iba narazovo, ako radi RNG, som po nom trosku kludnejsia. Rhodiolu som chcela vyskusat, ale nikto ju nespominal, ci mu pomohla, tak som rada, ze ti zaberala, tiez ju skusim. Teraz beriem magnezium a citim zlepsenie o dost. Idem na endokrinologicke vysetrenie, aj ked moc neverim, ze tam mi nieco zistia, ale chcem mat klud, tieto problemy mam totiz 5-6 rokov. Ta kava, teda kofein sam nesposobuje uzkost, ale naozaj k nej prispieva, ja som si zacala vsimat seba samu, ked kavu pijem a ked som ju na tyzden ci dva vynechala a pila iba bezkofeinovu, hned mi bolo lepsie. Keby som to vedela skor, uz davno ju nepijem. Ludia, ktori maju uzkostne stavy a panicku poruchu, bohuzial im kofein vobec nerobi dobre. Tym, ze stimuluje nervovy system, uzkost ktoru uz aj tak mavaju, tak ju lahko vyvola. Neveria tomu mozno ti, co uzkost nepoznaju, nemavaju ju, ale ti, co vedia kedy u nich je a co je spustacom, lahko zistia, ze kofein im ju spusti naplno. Sama by som bola radsej, keby som mohla kavu pit, ale teraz, ked vidim, ako mi nerobi dobre, som ju s tazkym srdcom vylucila, takisto aj moj oblubeny cierny caj. Moje telo ako keby vobec neprijimalo kofein pozitivne, boli ma po nom zaludok a este som aj nekludna a podrazdena.

Naposledy upravil: Olivett (2016-03-14 21:37:25)



11

Re: Úzkosť, strach, búšenie srdca

OK