101

Re: Zákal sklovca

Nemas nijak extremny tlak, ten zacina az od 180 hore. A sum v strednom uchu znamena zapalovy proces a hlieny v stednom uchu co po case vedie k vertigu=strata roznovahy.
Lekari do stredneho ucha nevidia, takze ich diagnozy su len hadanie.



102

Re: Zákal sklovca

dakujem velmi pekne, ja som len myslela že sú aj ludia ktorí napr. majú bežne tlak pod pod 120 a ked sa im trochu zvýši /napr. 150/ tak pre nich už predstavuje problém /dokonca i ked majú tlak len 130. ale asi to bude tak ako píšeš, kým sa dopracujem k oregánovému oleju, mohla by som si napr. kvapkať do ucha aloe vera? mám ho od firmy barnys. mohlo by to mať nejaký zmysel?



103

Re: Zákal sklovca

Lekari postupne zvysuju /sprisnuju kritweria, aby si doslova vyrobili viac pacientov.
Vonkajsia usnica nie je prepojena na vnutorne/stredne ucho, je to rozdelene bubienkom. Takze asi nema zmysel si tam nic kvapkat.



104

Re: Zákal sklovca

RNG dakujem ti velmi pekne...



105

Re: Zákal sklovca

OK



106

Re: Zákal sklovca

RNG,

chcem si kvapkať do očí toto MSM

http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best … oz-250-g/5

len neviem ako to propraviť a kočko kvapkať ?
je to bezpečné, hlavne na floaters?

ďakujem



107

Re: Zákal sklovca

10 % roztok na vahu je dobry, tj na 100 ml vody potrebujes 10 gramov prasku To su zhruba 2 kavove lyzicky. Kvapkaj si to aspon 2 x denne.Samozrejme je to bezpecne.



108

Re: Zákal sklovca

ahoj RNG mám takú špecifickú otázku - kamarátka mi poslala z ameriky balík s tabletkami /super enzymes, serrapeptáza, digest ultimate, jaro-zymes plus, pottasium/ niektoré prípravky sú v kapsuli a niektoré sú stlačené - ako napr. super enzymes, ale poslala mi ich tak že ich vybrala z originálneho obalu a nasypala ich do papierových obálok, lebo jej nejaké génius na pošte povedal že sa to kradne ked to v balíku hrká a vraj to tak ludia posielajú. prišlo mi to navyše skoro po dvoch mesiacoch. preto ma zaujíma či môžem tieto tablety používať- kvôli hygiene, a či sa prípadne znížila doma spotreby kedže ich vybrala z originálneho balenia. dajú sa trebárs tablety dezinfikovať? /mydlová voda - opláchnuť, rýchlo zjesť, octová voda - opláchnuť, rýchlo zjesť atd/  dakujem velmi pekne!



109

Re: Zákal sklovca

môžem prosím vedieť kolko kvapiek do jedného oka?

RNG napísal(a):

10 % roztok na vahu je dobry, tj na 100 ml vody potrebujes 10 gramov prasku To su zhruba 2 kavove lyzicky. Kvapkaj si to aspon 2 x denne.Samozrejme je to bezpecne.



110

Re: Zákal sklovca

leila napísal(a):

môžem prosím vedieť kolko kvapiek do jedného oka?

RNG napísal(a):

10 % roztok na vahu je dobry, tj na 100 ml vody potrebujes 10 gramov prasku To su zhruba 2 kavove lyzicky. Kvapkaj si to aspon 2 x denne.Samozrejme je to bezpecne.

Leila, kludne mozes 1 az 2 kvapky do kazdeho oka aj 3-krat denne. Ja som si to dal do fyziologickeho roztoku (100 ml) a do toho 10 gramov MSM, presne to MSM co je uvedne v prispevku c. 106 v tejto teme. S flastickou som poriadne pohrkal a uplne sa to rozpustilo.



111

Re: Zákal sklovca

Dakujem veľmi pekne, môžem sa spýtať ako pokračuje tvoje liečba sklovca? vnímaš nejaké zmeny? možno ešte taká otázka, keď sa ti to objavilo, nemal si predtým nejaké tráviace problémy alebo niečo čo by sa dalo teoreticky povedať že by mohlo súvisieť zo zákalom? ja som sa dostala ešte k informácii že je dobré odhlienovať telo /detoxikácia/ napr. môžeš skúšať výplach dutín - lyžička prasličky a asi 20 zrniečok anízu to trochu prevarenej vody, necháš lúhovať 30 min/ strekneš do nosa /striekačkou/ pri zaklonenej hlave.  opakuješ 2 -3 x po sebe. telo sa zhruba od 2 hod do 14 hod čistí takže treba piť teplú vodu prevarenú, čaje a pod. nie je nutné jesť.  je dobré jesť skôr zeleninu než ovocia /z ovocia sú vhodné najmä hrušky/ obilniny , klíčky, semená, orechy/ - zásaditá strava.

Pietro napísal(a):
leila napísal(a):

môžem prosím vedieť kolko kvapiek do jedného oka?

RNG napísal(a):

10 % roztok na vahu je dobry, tj na 100 ml vody potrebujes 10 gramov prasku To su zhruba 2 kavove lyzicky. Kvapkaj si to aspon 2 x denne.Samozrejme je to bezpecne.

Leila, kludne mozes 1 az 2 kvapky do kazdeho oka aj 3-krat denne. Ja som si to dal do fyziologickeho roztoku (100 ml) a do toho 10 gramov MSM, presne to MSM co je uvedne v prispevku c. 106 v tejto teme. S flastickou som poriadne pohrkal a uplne sa to rozpustilo.



112

Re: Zákal sklovca

leila napísal(a):

Dakujem veľmi pekne, môžem sa spýtať ako pokračuje tvoje liečba sklovca? vnímaš nejaké zmeny? možno ešte taká otázka, keď sa ti to objavilo, nemal si predtým nejaké tráviace problémy alebo niečo čo by sa dalo teoreticky povedať že by mohlo súvisieť zo zákalom? ja som sa dostala ešte k informácii že je dobré odhlienovať telo /detoxikácia/ napr. môžeš skúšať výplach dutín - lyžička prasličky a asi 20 zrniečok anízu to trochu prevarenej vody, necháš lúhovať 30 min/ strekneš do nosa /striekačkou/ pri zaklonenej hlave.  opakuješ 2 -3 x po sebe. telo sa zhruba od 2 hod do 14 hod čistí takže treba piť teplú vodu prevarenú, čaje a pod. nie je nutné jesť.  je dobré jesť skôr zeleninu než ovocia /z ovocia sú vhodné najmä hrušky/ obilniny , klíčky, semená, orechy/ - zásaditá strava.

Pietro napísal(a):
leila napísal(a):

môžem prosím vedieť kolko kvapiek do jedného oka?

Leila, kludne mozes 1 az 2 kvapky do kazdeho oka aj 3-krat denne. Ja som si to dal do fyziologickeho roztoku (100 ml) a do toho 10 gramov MSM, presne to MSM co je uvedne v prispevku c. 106 v tejto teme. S flastickou som poriadne pohrkal a uplne sa to rozpustilo.

Ahoj leila,
ja nemam zapal sklovca, ja som to pouzival preto lebo mam v ociach take "musky", su to vlastne bielkovinove zhluky, ktore mam uz roky, ked som to pravidelne pouzival, tak sa mi to tusim zlepsilo, ale potom som to nepouzival pravidelne, ale asi opät zacnem, pretoze vycistit oci od tychto zlukov trva dost dlho.
Ja mam hlavne taky problem s ocami, ze ich mam dlhe roky cervene, ani umele osvetlenie mi na oci nerobi dobre, kde som napriklad v obchode, tak za niekolko minut ma zacnu mierne stipat oci a potom su take podrazdene resp. cervene.
Ale ako teraz som zacal inu kombinaciu antimikrobialnych doplnkov, tak sa mi vyrazne polepsilo. Oci nemam take cervene, neunavia sa tak rychlo pri praci s pocitacom, aj to umele osvetlenie mi az tak nevadi. Pouzivam olej z citronovej travy, monolaurin, citricidal a este aj astragalus, okrem ineho.
Vies moj hlavny problem je, ze trpim asi uz 20 rokov psychickou poruchov, mam OCD, co je obsedanto-kompulzivna porucha, a podla mna aj ten problem s cervenymi ocami suvisi s touto mojou chorobou.
Ale citim, ze sa mi teraz polepsuje psychicky, takze mam taky pocit, ze tato kombinacia antimikrobialnych je dobre poskladana, a tom som uz skusal vselico, mam taky pocit, ze toto mi najlepsie zabera.

K tomu tvojmu problemu, asi by bolo dobre telo cistit aj silnymi enzymami a pouzivat aj rozne antioxidanty, ktore su velmi prospesne pre oci.



113

Re: Zákal sklovca

dakujem pekne, ano užívam rôzne doplnky toho typu, len som trošku zmätená - lebo také akoby pavučinky, mušky to mám aj ja ale mne očná povedala že je to zákal sklovca. /mám 34 rokov/ .. takže to sú dve rozdielne veci?



114

Re: Zákal sklovca

Musky su vseliake bielkovinne zhluky v sklovci, ktere sa casto daju rozpustit pouzivanimn MSM roztoku a silnych enzymov.



115

Re: Zákal sklovca

RNG napísal(a):

Musky su vseliake bielkovinne zhluky v sklovci, ktere sa casto daju rozpustit pouzivanimn MSM roztoku a silnych enzymov.

ahoj RNG asi si nevšimol moju správu vyššie tak preposielam znova -  mám takú špecifickú otázku - kamarátka mi poslala z ameriky balík s tabletkami /super enzymes, serrapeptáza, digest ultimate, jaro-zymes plus, pottasium/ niektoré prípravky sú v kapsuli a niektoré sú stlačené - ako napr. super enzymes, ale poslala mi ich tak že ich vybrala z originálneho obalu a nasypala ich do papierových obálok, lebo jej nejaké génius na pošte povedal že sa to kradne ked to v balíku hrká a vraj to tak ludia posielajú. prišlo mi to navyše skoro po dvoch mesiacoch. preto ma zaujíma či môžem tieto tablety používať- kvôli hygiene, a či sa prípadne znížila doma spotreby kedže ich vybrala z originálneho balenia. dajú sa trebárs tablety dezinfikovať? /mydlová voda - opláchnuť, rýchlo zjesť, octová voda - opláchnuť, rýchlo zjesť atd/  dakujem velmi pekne!
čo sa týka zákalu sklovca - to  je bielkovinový zhluk v sklovci - preto sa to volá zákal sklovca? /ako to vníma ako mušky, pavučinky.../ alebo zákal sklovca je niečo úplne iné?



116

Re: Zákal sklovca

Dezinfikovat to rozhodne nemusis, kyseliny a enzymy su OK, niektore doplnky mozna  navlhli a tam sa dost skracuje ich zivotnost, ako napr vitaminy B, probiotika a podobe.

Doplnky su dnes balene, plneme suchym dusikom a s desikantmi,zatavene,  aby co najdlsie vydrzali. Otvorenim obalu sa mnohym zivotnost skracuje, najme prenikom vlhkosti.



117

Re: Zákal sklovca

RNG napísal(a):

Dezinfikovat to rozhodne nemusis, kyseliny a enzymy su OK, niektore doplnky mozna  navlhli a tam sa dost skracuje ich zivotnost, ako napr vitaminy B, probiotika a podobe.

Doplnky su dnes balene, plneme suchym dusikom a s desikantmi,zatavene,  aby co najdlsie vydrzali. Otvorenim obalu sa mnohym zivotnost skracuje, najme prenikom vlhkosti.

Dakujem pekne!



118

Re: Zákal sklovca

OK



119

Re: Zákal sklovca

ahoj RNG prosím ťa aj ja aj priatel užívame digest ultimate ale jeho bolí z toho brucho, nadúva ho, má kŕče, tvrdé brucho a sem tam hnačka, nevieš poradiť prečo sa to deje?  nemal by to užívať? užíva aj serrapeptázu ale z toho to zdá sa nie je. dakujem velmi pekne



120

Re: Zákal sklovca

Mozno nema dost kyselin mozno ze ma alergiu na niektoru zo zlozek
Skus obycajny pancreatin



121

Re: Zákal sklovca

takže to treba úplne vyradiť alebo dať spolu s digest pankreatin?



122

Re: Zákal sklovca

Vysadit a skusit obycajny pancreatin a viac betainu