1

Téma: kolostrum

dobry den, hladala som na fore kolostrum - davkovanie. rng, uvadzate, ze udrzobna davka pri nom velmi nema zmysel, ale treba robit kuru na posilnenie imunity s vyssimi davkami. aka je teda ta vyssia davka, ked ide o posilnenie imunity (casty kasel v zime a alergie)? ako dlho to treba takto brat, aby to malo zmysel? a prip. napiste aj v kolkych davkach - ci naraz vsetko rano nalacno, alebo rozdelene do viac davok...? dakujem.



2

Re: kolostrum

Colostrum obsahuje hromadu imunoglobulinov, ktore telo pouziva na boj proti roznym mikrobom. Obsahuje aj lactoferin, ktory tiez potlaca rozne mikroby a dokonca je aj protirakovinny.
S malymi davkami nemam skusenost, ale v pooperacnom alebo kritickom stave, kde telo uz odmieta pracovat je to niekedy jedina zachrana. Ja som tak zachranil zivot mojho otca, ked po dlhej operacii lekari nad nim uz mavli rukou, ze sa asi nikdy nespamata. Davky 2 x 15 gramov praskoveho, s obsahom 25% imunoglobulinov mu za 3 dni nastartovali telo tak, ze mu zacalo chodit travenie a nebol odkazany na nahrazkove vyzivy z infuzie, ktore su velmi slaba nahrada, nedostatocna na regeneraciu
Na caste kasle a sezonne ochorenia skor odporucam doplnit si bezne(selen, zinok, jod, vitaminy C,E D-3, brat probiotika a hodne mikrovlaknin, nech sa mozu rozmnozit a posilnit nasu imunitu)
Proti nakazam, ktore maju casto zdroj v prinosnych dutinach, kde sa mozu zdrzovat aj roky odporucam kvapky roztoku GSE, pripadne aj pit "horkac", pripadne v case zahlienenia a kaslu brat 3 x 200 mg carvacrolu, pozri na kvalitne oreganove oleje, napr tu   http://www.iherb.com/Now-Foods-Oregano- … s/731?at=0
kde je v kazdej kapsuli 100 mg carvacrolu a kapsule sa rozpustaju az v crevach, tj nestipu v hrdle ani nedrazdia zaludok.
Na vzdusne alergie je najma quercitin, 3 x 500 mg, posilnenie na plucne nakazy poskytne aj cordyceps, adaptogen, v davkach 2 x 1 gram, tiez astragalus, 2 x 500 mg + a aminokyselina NAC, 2 x 500 mg.

Naposledy upravil: RNG (2011-12-29 15:47:51)



3

Re: kolostrum

mama ako "starsi" clovek to chce vyskusat. nema zrejme az tak vazny problem, skor take vlekle problemy - z nich najvaznejsi z mojho pohladu je osteoporoza. no ale spat ku kolostru. staci pre nu povedzme tyzden po 5 g denne (ma cca 50 kg) a potom pauza a povedzme o mesiac zopakoavt? alebo aky rezim vy odporucate? zaujimal by ma aj ten pooperacny rezim na lepsiu regeneraciu tela, lebo aj to ju zrejme caka...



4

Re: kolostrum

Skus to collostrum v tej davke.
Ale na osteoporozu u zien treba skor napravit travenie a hospodarenie s mineralmi. Casto totiz pri pale predpisuju protikyselinove prostriedky, ktore znicia aj zbytok kyselin a teda s tym aj traviaci proces, tj telo nedostrane rozne potrebne ziviny, vcitane mineralov a zacne cerpat zo svojich telesnych zasob=ludia sa zacnu scvrkavat.
Na napravu hospodarenia s mineralmi treba napravit hormonalne hladiny, pre zeny cez a po menopauze odporucam brat denne aspon 1 gram yamu(standardizovany na zaruceny obsah 10% diosgeninu) Presvec ju, aby to brala, vyborny argument je, ze to spomaluje starnutie, na to vacsina zien naleti a naviac je to aj pravda.



5

Re: kolostrum

yam ma, ale stale ho nezacala uzivat, ma svoje argumenty, ktore ja nechapem... +chelated minerals z iherb. tie uz vyuzivala a idem objednat dalsie.
ok, tak jej to takto poradim. ona totiz brala luivac od imunologicky, tak som myslela, ze by mohlo pomoct namiesto toho colostrum a to sa jej zapacilo. zakazala som jej popri tom kolostre levocetirizin, ktory ona uziva kvoli alergii - jej sa to prejavuje pocas celeho roka najma na ociach a suchym drazdivym kaslom.



6

Re: kolostrum

Quercitin je na vzdusne alergie, a suche oci je syndrom suchych oci, najma pri znizenej viralnej imunite, ja na to pouzivam kvapky koloidnej striebornej vody uz roky, s uspechom.
Suchy drazdivy kasel nie je len z alergii, ale casto aj z GERD, co je nasledok kvasenia a hnitia v zaludku pre nedostatok kyselin.
Ak by to bolo z hlienov a nakaz ktore sa zivia hlienom z alergii, pouzi na to oreganovy olej, davka carvacrolu je 3 x 200 mg, toto zmeni suchy kasel na produktivny a pluca/priedusky sa vycistia od hlienov.



7

Re: kolostrum

dakujem. a este mam otazku k ipriflavone. udajne to tiez pomaha pri zabudovani Ca do kosti. ked bude uzivat Yam, moze brat aj ipriflavone 600 mg denne alebo sa to dupluje? prip. ake davky ipriflavone odporucate, ak by brala ten 1 mg yam (mame tento http://www.iherb.com/Nature-s-Way-Wild- … 1652?at=0?



8

Re: kolostrum

Zatial su to len reci, ze ipriflavone pomaha pri osteoporoze
http://www.raysahelian.com/ipriflavone.html
Na zabudovanie vapnika do kosti potrebujes brat zaroven vitamin D-3(2000IU+), K-2(100 mg), trochu spiruliny(Gram) a samozrejme mineralovy doplnok by mal byt nielen organicky viazany vapnik(najlepsie proteinovy chelat, ale aj citraty a maleaty su ok) ale aj ostatne na kosti, ako horcik(magnesium) draslik, zinok, stroncium, bor, med.
To vsetko sa musi absorbovzat do krvi narAz v spravnej forme a pomere, inac to vypadne z tela nepouzite. Telo skladuje tieto latky len kratky cas a ked nemas vsetky potrebne, tak sa nemozu kosti budovat.



9

Re: kolostrum

ok. ale nevidim tam, ze by pri pokusoch sucane podavali potkanom aj mineraly a D3. ja by som verila takej studii, kde by podavali mineraly,D3 a Ipriflavone a v porovnavacej skupine len mineraly a D3 - ze ci tam bol rozdiel. Alebo som nieco prehliadla?



10

Re: kolostrum

Ako som povedal, ja som velmi konzervativny a pokial nevidim hromadu studii a viacero znamych lekarov z alternativy nieco nezavisle odporuca a pouziva vo svojej praxi s uspechom,  tak az potom to alebo sam vyskusam, alebo opatrne poradim druhy.
Rozne mineralove zmesy boli pouzivane na krmiv napr do krmiv krav a teliat uz od roku 1950(Ralston Purina) a postupne sa zdokonalovali az po dnesne organicke formy a zmesy do 1980, dnes je to uz vec praxe na zvieratach, uz 3 desatrocia bez vacsich zmien. Na ludoch zacala prax s vapnikom este pred 40tymi rokmi a postupne preberali v devatdesiatych rokoch prvky praxe od zverolekarov na rozner zmesi rozne viazanych mineralov a pomocnych vitaminov a nukleotickych materialov.

Kvoli nizkej cene a vysokemu obsahu mineralov, co vyzera impresivne na obsahoch sa este stale predavaju anorganicke formy, ktore ale maju slabu absorbovatelnost, menovite u ludi, ktori maju rednutie kosti kvoli zlej absorbcii.
Esyte aj produkty, kde su mineraly vo vysokoabsorbovatelnej forme ale s chybajucimi niektorymi, alebo nespravnymi pomerami,  sa nemozu ucinne  zabudovat a po case z tela vypadnu.



11

Re: kolostrum

ahojte, chcel som sa opytat na pouzivanie colostra, toto z iHerbu je kvalitne co myslite ?

http://www.iherb.com/Symbiotics-Colostr … /4091?at=0

A este sa chcem opytat na znehodnotenie Colostra vyssimi teplotami napr. pri prevoze, je to mozne? pocul som ze ano a ze vacsina sa musi skladovat v chlade. Lebo sa znici ucinne latky v nom. ?



12

Re: kolostrum

Collostrum je pomerne odolne na teploty, samozrejme by som ho zbytocne nevystavoval teplotam nad 30stupnov celzia. Ucinne latky su najma bielkovinne(imunoglobuliny) a lactoferrin a tie sa nezdaju citlive na teplotu prilis.
Take iste collostrum pouzivam aj ja, hoci je relativne drahsie, ale pochadza z Noveho Zealandu, krajiny velmi malo zamorenej a z volneho chovu= volne pasenych krav , neosetrovanych hormonami ci antibiotikami. Tj je to kvalitne collostrum bezpochyby.



13

Re: kolostrum

RNG, ma sa collostrum uzivat preventivne denne na imunitu povedzme 1-2tbl, alebo je to zbytocne a treba ho uzivat iba v pripade vaznejsich stavov a vtedy naraz uzit velke davky?



14

Re: kolostrum

Collostrum obsahuje imunoglobuliny a Lactoferrin, zaroven je to superpotravina.
Imunoglobulinov je v tele trewba plno, tak isto lactoferrin je ucinny len vo vacsich davkach. Takze uzivanie malicko collostra je viacmenej na nic, aj ked to vyrobci na flasky pisu.
Ked je organizmus velmi napadnuty a potrebuje velke mnozstva supervyzivy a imunoglobulinov, tak tam sa oplati pouzit 10-15 gramov collostra, praskoveho, co je asi ekvivalent pol deci az 2/3 deci tekuteho colostra.
Nuz a tela vypije pol litra?
Mojho  otca po tazkej operacii(86 rocny), ked ho uz lekari odpisali a travenie mu nechodilo som dal davku 2 x 15 gramov collostra, a nastartoval som ho spat k zivotu,  za tri dni bola na nom taka zmena, ze to povazovali skoro za zazrak



15

Re: kolostrum

ma niekto z vas skusenost alebo informaciu o pouzivani kolostra priamo od kravy, ci od kozy?
ked niekto pije surove mlieko, tak teoreticky by ani toto nemusel byt problem ???
A ak zahrejem koli pasterizacii kolostrum, bude uz "nanic"?



16

Re: kolostrum

Nuz ja som pil casto nepasterizovane mlieko, takze od zdravej kravy ci kozy by som sa rozhodne nebal uzit collostrum.. Ak mas obavy, mozes dat na liter 15 kvapiek GSE pockat 20 minut a aj ked tam nejake bakterie boli, tak ich to znici.



17

Re: kolostrum

RNG, - nemam veru GSE, zatial nemam takmer nic z toho co vsetko by som chcela mat smile, ale

nasla som na nete jedno cz forum kde sa bavia chovatelia o kozom kolostre, a tam bolo napr. ze koli dolezite je rychle schladenie kolostra po nadojeni,...jedna pani tam pisala ze kolostrum uz roky pije a zmrazuje ho aj pre svoje vnucata smile.....
ale tiez tam bola jedna zaujimava informacia - ale upozornujem ze nemam ziadne presne dokazy ani tam nebolo kde ich hladat, ale je to zaujimave, citujem:
..." firma, která mlezivo vykupuje, nemá strach z vysokého CPM - dělali výzkum, který ukázal, že případné mikroorganismy, které jsou v mlezivu těsně po nadojení, do několika hodin zmizí. Ty "užitečné bakterie" v colostru spolehlivě zlikvidují ty "bakterie škodící".
nuz tak ochutnam sama surove kravske kolostrum, mozno aj detom svojim odlozim - dufam ze uz zajtra
a budem dufat ze mamka to pouzije a postavi ju to zas na nohy.

Naposledy upravil: simjuli (2012-04-12 23:34:50)



18

Re: kolostrum

Drzim palce!!!
Collostrum obsahuje nielen imunoglobuliny, ktore sami o sebe nicia skodlive bakterie, ale aj Lactoferrin, ktory nici vsetky mikroorganizmy tym, ze sa naviaze na vsetky zelezo obsahujuce latky. Nase bunky maju schopnost sa z tohoto regenerovat, ale mikroby su povacsine neschopne regeneracie.
Na pouzitie lactoferrinu na boj s rakovinou treba ale velke davky, tj viac nez sa nachadza hoci aj v 10 gramoch colostra. Davky lactoferinu na liecenie rakovin su v gramoch. Dnes su na trhui doplnky s vysokymi davkami Lactoferrinu, z inych zdrojov.

Podobnu aktivitu viazania sa na zelezo ma napr aj artemisinin, vytazok z artemisie absynthie(=paliny pravej) a artemisii anuy.
Davky su tiez mnohosto miligramov, s jedlami, ktore neobsahuju zelezo, aby sa to nenaviazalo na jedlo, ale aby sa absorboval do tela.
Viac na to je napr v tomto clanku
http://www.artemisinin101.com/Artemisin … ancer.html
a samozrejme aj vo Wikipedii, hoci tam ciste artemisinin proti rakovine neodporucaju, len v kombinacii s inymi
http://en.wikipedia.org/wiki/Artemisinin
Nuz ja s nimi suhlasim, na rakovinu treba co najviac roznych doplnkov, aby bol ucinok co najvyssi.Lebo ziadny z uvedenych prostiredkov a metod nema ucinnost vyssiu, nez 50%, napriek vsetkej bombastickej reklame.



19

Re: kolostrum

Zdravim, kedy najlepsie uzit davku Colostra aby sa co najlepsie vstrebalo, alebo je to jedno? lepsie rano na lacny zaludok, alebo mozem aj napr. po velkom jedle na obed ?



20

Re: kolostrum

Vsetko sa najlepsie vstreba na prazdny zaludok.
Ale napr zabudovanie mineralov do kosti je lepsie s vitaminmi K-2 a D-3, spirulinou a mensim jedlom



21

Re: kolostrum

OK, diki



22

Re: kolostrum

Dobrý večer RNG.
Prosím ťa o odpoveď.
Ak užívam práškové colostrum,po otvorení má byť v chladničke alebo nemusí.
Ďakujem.



23

Re: kolostrum

Nuz ja som ho nedrzal v ladnicke, ale mozno by to nebol zly napad, kedze nie je uzavrete v kapsuliach a moze navlhnut a kazit sa.



24

Re: kolostrum

Ahoj RNG. Prosim Ta, ak budem uzivat kolostrum 2x15 gramov denne, myslis, ze by mi pomohlo zosilnit moje creva, cize zlepsit peristaltiku criev?



25

Re: kolostrum

Nuz definitivne to telu pomoze, v kazdom pripade. Ci ti to pomoze na peristaltiku to neviem, ale pochybujem. Na to su hlavne rozne mikrovlakniny.



26

Re: kolostrum

Tak mozno to kolostrum niekedy vyskusam. Mikrovlakniny uzivam pravidelne. Dakujem Ti za odpoved smile



27

Re: kolostrum

Sprava pre RNG
============
poprosila ma jedna pani , aby som sa spytal, citujem.......Prosim Vas moze sa uzivat Serrapeptaze aj pri diagnostikovani lymfonu z plastovych buniek, nakolko to je rakovinove ochorenie a nedocitala som sa to na internete. Napiste mi prosim, ak sa moze aj ake silne a ako casto. Dakujem za odpoved a ostavam s pozdravom. Maria A.



28

Re: kolostrum

"Lymfom z plastovych buniek " je pre mna nieco nezrozumitelne. Ale celkove na rakoviny pozri na http://rng.nazory.eu/rubriky/r/rakovina a na nom uvedene linky.
Serrapaptaa sa berie 3 x 120 000 IU, ale celkove na odmorovanie odporucam najma zmes enzymov, ako je napr v pancreatine, kedze treba telo odmorit od mnozstva roznych latok, pricom treba pouzivat aj jod a selen vo vyssich davkach(jod najmenej 6 mg, a selen az 800 mikrogramov.



29

Re: kolostrum

ahojj ja mam este otazku po 1. ohladom toho tvojho kolostra ktore odporucas je niečo take aj v kapsuliach ak ano posles mi link a ak nie je tak toto praskkove sa ako uzíva 13 rocne dieťa ake davkovanie by si odporučil
a po 2. vies sa prosim pozret na tento link a na zlozenie tychto probiotik čo sa tam vlastne pise nakolko neviem po anglicky a dane probiotikum v slovenskej verzii neni prosim ta prestuduj to a povedz mi svoj nazor. dakujem

http://www.daflorn.com/en/laktera-plus-nature.html



30

Re: kolostrum

Tu mas pestry vyber,
http://www.iherb.com/search?kw=+symbiot … mp;y=7#p=1
ale kedze treba colostra na ucinnost pomerne vela, neodporucam ho v kapsuliach, ale v cistom prasku, tak je aj najlacnejsie na vahu.Ja napr mojej zene davam dnes polievkovu lyzicu kopcom, co je vyse 10 gramov , zamiesam jej to v mixeri do chaga caju, ale moze to byt aj do ineho napoja.Lactera je vlastne koncwentrovana potravina, s plno aminokyselinami, co ma pridane na 100 gramov 100 krat 10 na 9 roznych viacmenej jogurtovych  kultur.
Tvrdia, ze je odolna az do 24 stupnov na teploty, ale nie na kyseliny.
Osobne odporucam napr toto
http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Pr … l&ic=1
kde je v kazdej kapsuli 30  krat 10 na deviatu kultur a to z 8 roznych druhov , ktore su tepelne aj kyselinovo odolne.



31

Re: kolostrum

a na toto co povies tam je plus niečo na candidu s ktorou mame problem  http://www.iherb.com/Symbiotics-Candida … &ic=12



32

Re: kolostrum

Nuz je to lepsie ako nic, ale osobne na kolostrum odporucam viac a tiez aj na probiotika, ktore odporucam najma teplovzdorne a kyselinovzdorne, co tento produkt nespomina vobec. A naviac zmes antimikrobialnych a probiotik je nerozumna, lebo antimikrobialne zabijaju mikroby tj ak probiotika, najma ked su koncentropvane.Takze neviem....



33

Re: kolostrum

mam otazku na to colostrum. ak je to na nakopnutie tela, ak v priapde kaslu, kychania, upchateho nosu, bolesti hrdla (chripka? na/prechladnutie?) to nepomoze?
resp. co pomoze v takejto chvili, okrem toho esteru 1g/hod a tych kombinacii zinok/selen.. ?



34

Re: kolostrum

Samozrejme ze collostrum pomoze, kedze posilnuje telo. Ja ho v poslednom case pri tych roznyhh epidemiach najma viralnych pouzivam prakticky kazdy den, aby som sa vyhol nakaze, ked som obklopeni chorymi a polochorymi ludmi,. kazdy druhy dnes kasle, mnohi maju obcas horucky a predsa sa spolocensky stykaju, tj nosia rozne nakazy a ja som exttra nachylny na ich chytenie uz od mala. To by som bol chory celu zimu Tak sa branim doplnkami a aj ked sa ma nieco chyti z casu na cas, telo to vybojuje za normalneho chodu, bez horuciek a praceneschopnosti. Tak isto pouzivam aj monolaurin tiez skoro kazdy den.
Ked mam nakazu v hrdle, plucach prieduskach a upochaty nos, tak si kvapkam aj roztok citricidalu do nosa, aj beriem NAC a oreganovy olej.



35

Re: kolostrum

RNG
http://www.namaximum.sk/kategoria/vitam … -v-prasku/
Lacny colostrum , myslis si ze colostrum ako kolostrum ? ci sa neoplati tento , vyzera dobre tak neviem . Povec svoj nazor .
A ak je dobry staci 3 dni 2x15g brat ci ako dlho odporucas na nastartovanie imunity a v boji proti kandide ?

Naposledy upravil: ZlatyStaf. (2015-07-16 11:58:07)



36

Re: kolostrum

Nepoznam tu znacku ani jej povod, takze sa zdrzujem komentaru.Ale asi bude dost dobre na pouzitie.
Dovod, pre co osobne pouzivam colostrum z Noveho Zealandu, lebo tam zarucuju, ze je to z volne pestovanych krv neosetrovanych hormonami ani atb, a Novy Zealand je krajina s minimalnym zamorenin, tj ovela nizsim, nez mnohe ine najma priemyselne krajiny.
Na boj proti candide nepotrebujes nic starovat,  Len pri privelkom oslabeni tela, ako po a pri  tazkych chorobach, tazkych operaciach a zlyhaniu travenie to potrebujes.



37

Re: kolostrum

Ked mam alergiu na mlieko,tak asi colostrum pre mna nebude vhodne???



38

Re: kolostrum

Colostrum nie je mlieko,, ale mledzivo a aj ludia, co maju na mlieko alergie ho obvykle nemaju na colostrum. V najhorsom su na mlieko silne enzymy, ktore dovolia telu mlieko stravit
http://eu.iherb.com/Enzymedica-Lacto-Mo … sules/6072



39

Re: kolostrum

ZlatyStaf. napísal(a):

RNG
http://www.namaximum.sk/kategoria/vitam … -v-prasku/
Lacny colostrum , myslis si ze colostrum ako kolostrum ? ci sa neoplati tento , vyzera dobre tak neviem . Povec svoj nazor .
A ak je dobry staci 3 dni 2x15g brat ci ako dlho odporucas na nastartovanie imunity a v boji proti kandide ?

ZlatyStaf skusal si colostrum s tejto stranky???
http://www.namaximum.sk/kategoria/vitam … -v-prasku/
lebo si ho chcem objednat.



40

Re: kolostrum

RNG napísal(a):

Samozrejme ze collostrum pomoze, kedze posilnuje telo. Ja ho v poslednom case pri tych roznyhh epidemiach najma viralnych pouzivam prakticky kazdy den, aby som sa vyhol nakaze, ked som obklopeni chorymi a polochorymi ludmi,. kazdy druhy dnes kasle, mnohi maju obcas horucky a predsa sa spolocensky stykaju, tj nosia rozne nakazy a ja som exttra nachylny na ich chytenie uz od mala. To by som bol chory celu zimu Tak sa branim doplnkami a aj ked sa ma nieco chyti z casu na cas, telo to vybojuje za normalneho chodu, bez horuciek a praceneschopnosti. Tak isto pouzivam aj monolaurin tiez skoro kazdy den.
Ked mam nakazu v hrdle, plucach prieduskach a upochaty nos, tak si kvapkam aj roztok citricidalu do nosa, aj beriem NAC a oreganovy olej.

Precitala som si, ze pocas choroby co najvyssie davky colostra....
ale ....kedze nie sme uplne chori, len nejake tie sopliky...... ale, ak je take chore prostredie okolo mna a deti, je lepsie  brat colostrum pocas tychto dni, kazdy den....asi....ale to davkovanie by nemalo byt az take vysoke,  ze???? Najlepsie by bolo kolko gramov z toho praskoveho Symbiotics, Colostrum Plus, Powder, 21 oz (595 g) a ako casto pocas dna?????

a s davkovanim pre deti je to ako????
Opat prepocitat na kg???

Naposledy upravil: Naaty (2016-02-18 20:24:08)



41

Re: kolostrum

Nuz ja neberiem kolostrum stale, mozna mensie davky raz za den by tiez pomahali.  ene do ranajsiej kavy prisypem kopcom kavovu lyzicku, aspon teraz, ked su vnucence casto chore.
Ja skor beriem momentalne monolaurin, aspon raz denne 5 gramov



42

Re: kolostrum

RNG napísal(a):

Nuz ja neberiem kolostrum stale, mozna mensie davky raz za den by tiez pomahali.  ene do ranajsiej kavy prisypem kopcom kavovu lyzicku, aspon teraz, ked su vnucence casto chore.
Ja skor beriem momentalne monolaurin, aspon raz denne 5 gramov

cize teplom sa colostrum nenici a neznehodnocuje??? Mozem ho dat aj do caju pre deti, aby pili pocas dna, hlavne teraz, ked je plno chorob a zasoplench ludi okolo nas???

a s davkovanim pre deti je to ako????
Opat prepocitat na kg???



43

Re: kolostrum

Je to susene v znizenej teplote, tak aby sa imunoglobiliny(bielkoviny) neznicili takze im ta davaj nie do horuceho, ale len tepleho caju, alebo mlieka.
Na colostrum nie je obmedenie na davky, to le len superpotravina, ale odporucam brat aspon minimalnu davky, prepocitane na ich vahu.



44

Re: kolostrum

Je možné, že colostrum riadne nafukuje???
Ako s tym bojovat, kedze to chceme uzivat???
Samozrejme vetranie priestorov beriem....:D:D:D:D



45

Re: kolostrum

Ak mas vascie problemy s mliekom a chces brat kolostrum, mozna by sa ti zislo brat enzym na mlieko
http://eu.iherb.com/Enzymedica-Lacto-Mo … sules/6072