1

Téma: Vestibulárna porucha

Zdravim,
moje problemy zacali pred dvomi rokmi, ked sa objavili zavrate, zrnenie pred ocami, piskanie v usiach. Po dlhosom case mi zistili ze mam vestibularnu poruchu(mala som urobenych milion vysetreni-magneticku rezonanciu mozgu,eeg,eng,u neurologa,u ocneho, na parazity na boreliozu som bola vysetrovana,na rehabilitacie som chodila)...nasadili mi polvertic..od neurologa som dostala magne B6...a od psychiatria seroxat. Ku psychiatrovi som zacala chodit z toho dovodu,ze som to uz nejak nezvladala,tak mi dal najprv xanax a dlhodobo seroxat. Aj ked vlastne od psychiatra som ziadnu diagnozu nemala,ale "pre istotu" mi dal lieky, ze co ak to nahodou pomoze. Takze som brala polvertic od februara 2012, od marca 2012 aj seroxat...a moje zdravotne problemy sa casom zlepsili...niekedy v juli to uz bolo celkom ok, aj ked piskanie v usiach ostalo a aj to zrnenie trosku ostalo,aj ked sa dost zlepsilo. Tento rok som sa rozhodla,ze to skusim bez liekov..kedze nie som velky priaznivec liekov, tak som vysadila v marci 2013 cize po roku seroxat a v maji 2013 polvertic. V oktobri 2013 sa mi to zvratilo....znova strasne zavrate a aj neskutocne zrnenie pred ocami. Takze od oktobra beriem znova polvertic 2x24mg...vybrala som aj infuzie(trental), chvilku som brala aj tebokan...a teraz posledne dva tyzdne som uz iba na polverticu. Zatial je to take striedave,raz trosku lepsie,inokedy dost zle...takze cakam...kedze pred dvomi rokmi mi trvalo sa zotavit skoro 7 mesiacov. Lenze predtym som brala aj ten seroxat...teraz ho uz neberiem a ani uz nikdy nechcem a myslim si,ze aj tak mi nepomahal, ale vzdy je tu taka pochybnost,ze co ak nahodou. Aky je vas nazor na to? Mohol mi ten seroxat pomohat? Ja si skor myslim,ze kedze mi zitili tu vestibularnu poruchu,tak ze som skor odkazana na ten polvertic a ze bola chyba,ze som ho vysadila. A este som sa chcela opytat, ze ako je mozne prekrvit to vnutorne ucho okrem betahistinu a infuzii a cvicenia(cvicim cviky na vestibularnu poruchu). Existuje este nieco cim by som urychlila ten proces liecenia alebo nieco namiesto liekov? Fakt nechcem brat lieky,ale bojim sa,ze uz na nich budem cely zivot odkazana. A tiez sa mi "nechce" znova cakat 7 mesiacov kym sa to da znova ako tak doporiadku. A este som sa chcela opyptat na to zrnenie pred ocami. Na toto mi nikto nevie povedat,ze co to presne je...len ze to je pravdepodobne dosledok vestibularnej poruchy. Za akukolvek reakciu na moje problemy dakujem.



2

Re: Vestibulárna porucha

Vestibularny syndrom, vertigo a tinitus su dosledky zapalov v strednom uchu, kam sa mikroby, co tie zapaly sposobuju dostanu najma z prinosnych dutin spolu s hlienami cez Eustachovu trubicu pri kasli.
Takze pomoc na to je zvysovat si viralnu imunitu(virusy uzavieraju Eustachovu trubicu a tak sa stredne ucho nevie cistit tokom hlienov)
odmaskovacami/odhlienovacami ako NAC a serrapaptaza, a antimilropbialnymi , najma roztok citricidalu, pit aj kvapky do nosa v leze,
a najma oreganovym olejom v enterickych kapsuliach, kde davka carvacrolu odporucena na take problemu je najmenej 3 x 200 mg.
Zapaly v strednom uchu mozu produkovat toxiny(tj mikroby co tie zapaly sposobuju) a to moze posobit aj na ine okolite nervy=mozgovu cinnost, sluch aj zrak.



3

Re: Vestibulárna porucha

Ahoj.Mohol by si byt trosku konkretnejsi prosim? Lebo napisal si mnozstvo doplnkov ktore mi absolutne nic nehovoria. Mam brat aj nadalej polvertic a vyskusat nieco z toho co si mi napisal? Alebo vsetko naraz? A je mozne tymi doplnkami co si mi napisal odstranit moje problemy? Alebo to len nejak moje prejavi utlmi? A co sa tyka polverticu povazujes ho za dobry liek? Dakujem za odpoved.



4

Re: Vestibulárna porucha

NAC mas napr toto
http://www.iherb.com/Now-Foods-NAC-600- … l&ic=2
davka 2 x 600 mg
Oreganovy olej mas napr tento
http://www.iherb.com/Now-Foods-Oregano- … l&ic=5
davka 3 x 2 kapsule.
Citricidal, povodny, z Biochem research corp najdes napr tu
http://www.healingedge.net/store/more_b … idall.html
Rozrok z neho , 35 kvapiek doa vody je zaroven davka aj na pitie aj na kvapky do nosa, oci a usi , aj na rozne vyplachy.
Velmi silny antivirsany je napr chaparal
http://www.iherb.com/Arizona-Health-Cha … l&ic=1
davka 3 x 2 kapsule
Viac najdes na teme herpes
http://rng.nazory.eu/rubriky/h/herpes

Betahistin/betaserc je vasodilatator, tj rozsiruje cievy, nic viac. Tj necisti ucho, nebojuje proti nasim vlastnym virusom alebo roznym moznym nakazam, najma tym, ktore su schopne zit z hlienov
http://www.nhs.uk/medicine-guides/pages … eparation=

Naposledy upravil: RNG (2013-11-28 19:01:20)



5

Re: Vestibulárna porucha

Mama si kvapkala dva dni GSE do ucha trikrat denne-samozrejme zriedene-ale dnes ju zacalo jedno ucho boliet.Moze to byt nejaka reakcia z GSE,ako napr.uvolnovanie mikrobov alebo nieco take?Lebo ma casto zavraty ako som uz pisala inde.Ty si na to odpisal-
Kvapkanie do vonkajsieho ucha je viacmenej na nic, lebo kvoli bubienku sa to nemoze dostat do stredneho ucha, kde su tie zapaly az mikroby. Nanajvys so silnymi roztokmi si to mozes podrazdit.
Uz ju bolia treti den usi,moze to byt z toho dvojdnoveho kvapkania do ucha-dvakrat denne GSE?A navyse sa jej aj zacala strasne tocit hlava,ked ma zavrete oci vsetko sa jej toci a ked ma otvorene tak neudrzi dobre rovnovahu.Ako si to ma dat teraz ro poriadku,a mohlo to vyvolat to GSE?Ona berie aj Nac,serrapeptazu,chaparral,lecitin,nattokinazu,magnerot,selen,oregano oil,zinok,k2d3,hloh.Predmesiacom brala aj brala aj Best DHA calamari,tak co teraz?Ma aj polohove vertigo,aj atrofiu.Ale to GSE do ucha  mohlo nieco zhorsit-teda tie bolesti ucha predtym nemala a to tocenie?Ako ma spat,ked sa jej vsetko toci?Ako teda vycistit ucho a to okolie?Kolko kvapiek GSE do nosa?-ma 69 rokov.



6

Re: Vestibulárna porucha

GSE to rozhodne nemohlo vyvolat, lebo sa nemohlo dostat do stredneho ucha a tam porusit funkciu statokinetickych ustrojov.
Naviac keby sa tam aj citricidal nejako dostal(diera v bubienku) tak by to len mohlo pomoc potlacit infekcie, co jej napadli slimak=statokineticke ustrojenstvo.
Najlepsie na potlacanie hlienovych infekcii v strednom uchu je prchavy oreganovy olej v davkach najmenej 3 x 200 mg carvacrolu. Ja som bral aj 2 x tolko, samozrejme v entericky chranenych kapsuliach, aby to nedrazdilo zaludok.

Ja tu hovorim nie o GSE, ale len o citricidale dnes, tj chemicky zmenenemu vytazku z grapefruitovych jadierok, tj takemu, co ma napisane na flaske, ze obsahuje quaternialne zluceniny.
A len z takeho roztok(35 kvapiek do litra vody) odporucam na pitie, kvapkanie do nosa, oci pripadne usi a na rozne vyplachy.



7

Re: Vestibulárna porucha

Čím by sa dali nahradiť lieky na vestibulárnu poruchu (Meniserc, Betahistin a pod.)?



8

Re: Vestibulárna porucha

Nuz ja sa drzim oreganoveho oleja, lebo ten aj prenikne aj  stredneho ucha, aj potlaca hlienove infekcie v nom a spolu so serrapeptazou alebo NAC ucho vycisti.

Naposledy upravil: RNG (2016-03-01 23:22:52)



9

Re: Vestibulárna porucha

Ďakujem smile



10

Re: Vestibulárna porucha

.