1

Téma: Omega 3,6,7,9

Dobry vecer,
Su prosim "Omegy" dolezite brat kazdy den, alebo je to len marketingovy tah? Citala som zatial zbezne knihu o vit. C - megaskorbickej liecbe, o vit. C som sa dozvedela fakt vela aj tu, za co dakujem, o vit. D tam pisali dost, ale o "Omegach" a ich ODD nikde nic. Priznam sa, ze som suhlasila s ponukou OmegaMarine Forte+, co su kapsule s obsahom oleja z norskeho lososa, ale nevonia mi zlozenie, za vela penazi malo muziky, balenie, ktore vydrzi dva mesiace stoji 22 eur a obsah dvoch kapsul, cize dennej davky je nasledovny:
Omega 7 - 46 mg
Omega 9 - 118 mg
Omega 3 - 330 mg
z toho DHA 108 mg
DPA            36 mg
EPA            156 mg
Omega 6 - 29 mg
Na stranke http://www.damianvit.sk/kategoria/vsetk … 9-1200-mg/ som si vsimla Omega 3-6-9 1200mg, co je teda omnoho viac, a teraz som zmatena, lebo neviem kolko coho treba brat, a ci vobec. Zacala som ho bravat hlavne kvoli velmi castym migrenam, no ucinok ziaden. To cvicenia na krcnu chrbticu pomahaju viac smile

Zatial beriem uz dlhodobo 3g vit. C, 5000 IU vit. D , vit. B pripravok Homocystein vitality, 3 kapsule denne (1 kapsula: Kyselina listová 400 μg, Vitamin B12 375 μg, Vitamin B6 20 mg, Vitamin B2 10 mg, Zinok 7,5 mg)
Tie Becka mam brat udajne 2 mesiace po troch kapsuliach denne a neskor ze staci raz denne, pretoze som si dala zmerat hladinu homocysteinu a vysla mi znamka 9, pricom znamka 6 by mala byt dobra. Myslela som, ze tie migreny tieto vsetky doplnky pomaly odstrania, ale nestalo sa tak. Za kazdu radu budem velmi vdacna, vdaka smile

Naposledy upravil: Dominique (2016-02-22 22:30:42)



2

Re: Omega 3,6,7,9

Na co sme chudobni dnes je najma omega 3 oleje, tj najma EPA a DHA na nervy. Ostatnych mame povacsine dost.
Na migreny mozu pomoct vitaminy B, ako napr stress B, brany dlhsie.
Ale migrany mozu byt sposobene aj zlym/pridlhym traviacim procesom a nedostatkom vody.
Na krcnu chrbticu najlepsie posobi sa zavesit za paty pozri na
https://www.google.com/?gws_rd=ssl#q=inversion+therapy



3

Re: Omega 3,6,7,9

Dakujem a kolko mg EPA a DHA, resp. Omegy 3 denne viete odporucit? To uvedene mnozstvo v mojich kapsuliach sa mi nezda dostacujuce - 165 mg Omegy 3 na jednu kapsulu. Mam aj rybi olej od Nutraceutica a ten ma 1970 mg na polievkovu lyzicu, pricom pisu, ze denna davka je cajova lyzicka.
Mate pravdu, ten traviaci proces uz par mesiacov nie je ako ma byt, t.j. dost caste zapchy alebo "nie uplne vyprazdnenie sa". Vdaka



4

Re: Omega 3,6,7,9

Aspon jeden gram z kazdeho.
Skus lyzicu olivoveho oleja, to to niekedy pohne. Noza mama  aj stara mama tvrdili, ze "creva si treba vymastit"



5

Re: Omega 3,6,7,9

Ta davka jeden gram z kazdeho plati aj na krill olej ? Lebo krilu odporucate denne cca dve tbl a tam bude obsah  epa/dha o dost menej.



6

Re: Omega 3,6,7,9

V krill  oleji je DHA a EPA vo vorme ovela ucinnejsies, lako fosgolipodu a nie triglycecidy, ako v rybacich olejoch  Odhaduju ze to je az 5 krat tak ucinne.



7

Re: Omega 3,6,7,9

Super, to rad vidim smile



8

Re: Omega 3,6,7,9

Dakujem RNG, ste super,
aj Vam florman, aspon viem, ze mozem rovno kupovat krill oil, idem si to tu najst smile



9

Re: Omega 3,6,7,9

OK



10

Re: Omega 3,6,7,9

RNG, chcem sa opytat, podla coho mam rozoznat a vybrat omega-3 DHA a EPA suplement.
Na trhu je privela znaciek, ako mam vediet, ci je ten ryby tuk kvalitny.
Je nachylny aj na oxidaciu, casom sa kazi? A tie hodnoty EPA a DHA sa casom nenicia, napriklad oxidaciou?
Ide o to, ze ked zbezne pozeram rozne znacky rybych tukov, tak cenovo sa lisia aj o dvojnasobok. Podla coho mam rozoznat, ci ide o dobry suplement, a ci sa doda to deklarovane mnozstvo EPA a DHA?

Dakujem. (vacsina rybych tukov ma v kapsule 1g rybieho tuku a najcastejsie sa dosahuju hodnoty 180 mg EPA a 120 mg DHA... no cena za jednu tabletku sa lisi bezne od 6 do 12, niekedy az 15 centov)

Naposledy upravil: Xion (2016-02-29 00:21:30)



11

Re: Omega 3,6,7,9

Rybie oleje sa rozlisuju na take, co su zo severskych drojoj, minimalne zamorene a take co su  vakuove destilovane, tj kde je casto olej vo forme ovela menej ucinnych esterov.
Ja osobne preferujem krill olej zo severnych mori, ktore nie je vakuovo destilovany a kde su oleje vo forme fosfolipidov, az 5 krat tak absobovatene , ako triglyceridy a az vyse 20 x tak ucinne ako estery.