1

Téma: Haemophilus influenza

Dobry den RNG , chcem vas poprosit o radu . Z kultivacii nosa a hrdla mi vysiel H.influenza...Este pred vysledkami kultivacie mi doktorka nasadila od oka Azitromycin.Bolo nutne nieco mi dat kedze som malavysoke horucky a moc neustupovali.Po vybrati ATB mi vsak stale ostalo najma rano zatekajuce hlieny z dutin a po 5 dnoch ma zasa zacalo pobolievat hrdlo a s pribudajucimi dnami som sa stale viac citila znovu choro , takze znovu doktorka ...tentokrat sa rozhodla pre klindamycin...Momentalne som v polovici uzivania, no nejake  razne zlepsenie necitim takze sa obavam ze ani tato terapia nebude viest k vylieceniu. Prosim vas cim z vyzivovych doplnkov by som mohla toho haemophila efektivne a definitivne zlikvidovat ?



2

Re: Haemophilus influenza

Nuz kedze sa lekari vzdy snazia zjednodusit nakazy na jedinu bakteriu, co v skutocnosti ale pravda nie je, lebo oslabene telo je pod utokom nasich vlastnych vzdypritomnych virusov a roznych inych mikroorganizmov, tj aj takych, co vedia zit z hlienov, tak treba sirokospektralny utok na ne a nielen ustne brany.
V teme infekcie najdes, ze vacsina infekcii dychacih organov pochadza z kvapockovej infekcie, ktora nakazi najprv prinosne dutiny a odtial sa dostava inde, od mandli cez hrdlo na priedusky a do pluc, ba dokonca pri kasli cez eustachovu trubicu aj do vnutorneho ucha.
Takze v tych prinosnych dutinach ju treba vynicit,a na to nic ustne brane nezaberie,   na to su napr kvapky roztoku GSE(10 kvapiek na dl vody zhruba, kvapkat v leze s hlavou zaklonenou co najviac dozadu.
No a inde v tele adresovanie nielen tychto, ale aj inych infekcii, ktore vzapati napadnu telo by som pouzival pitie roztoku GSE, brat kapsule oreganoveho oleja a pripadne aj extrakt z olivovych listov. A brat plno cistiacich mikrovlaknin a probiotika s nimi, lebo atb znicia crevnu probioticku floru, tj pripravia telo az o 70% vsetkych moznych obrannych latok, ktorymi telo disponuje a ktore vyrabaju pre nas probiotika.



3

Re: Haemophilus influenza

Ja len k tej aplikacii GSE v sile 10 kvapiek na dcl vody:
- ak by sa to tazko znasalo ( stipanie, palenie nosa a ine krasne pocity ), vraj pomaha pouzit slany roztok (cca ako pot) vody s GSE



4

Re: Haemophilus influenza

Izotonicka voda, tj so slanostou rovnakou, ako nase telesne tekutiny , je samozrejme menej drazdiva. Obsahuje 9 gramov roznych soli na liter.
Komu je 10 kvapiek na deci privela, moze skusit len s 5 kvapkami na deci, aj to je zhruva 360 ppm a este stale znici hromadu nakaz.Nepomerne viac, nez preplachovanie len slanou vodou.



5

Re: Haemophilus influenza

Dobrý deň RNG,
chcela by som požiadať o radu.Mám 2,5 ročnú dcéru, ktorá od septembra začala chodiť do jaslí a odvtedy začali aj problémy. Najskôr chytila moraxellu a pneumokoka. Lekár nám dal azitromicín. Pomohlo, ale vzápetí dostala kiahne, ktoré mali celkom dobrý priebeh, ale počas ich liečby som mala zápal hrdla ja a o dva dni po mne manžel. Obaja sme dostali antibiotiká, ja Penbenne a manžel ceroxim. No a k tomu ešte manžel dostal od malej kiahne, keďže ich nemal v detstve. Kiahne prešli, ale problémy s hrdlom a nosom nie. Všetci sme boli na výtere s nasledovným výsledkom:
Dcérka: nos-moraxella + haemophilus, hrdlo-haemophilus (pritom je povinne očkovaná proti haemophilusu), 
manžel :nos - negat. hrdlo haemophilus, sputum: P.aeruginoza +serratia,
ja: nos-staf.aureus, hrdlo - serratia.
Takže všetkým nám nasadili atb. Dcérka-amoksiklav, manžel a ja ciprofloxacin, ale stále nie sme v poriadku.
Preto prosím o radu, čo si zakúpiť a ako jednotlivé prípravky užívať, aby sme to všetko zlikvidovali. Manžel má ešte gastroent.reflux, tak aj niečo na jeho liečbu. 
Dakujem vopred.



6

Re: Haemophilus influenza

Precitaj si prispevky na   http://rng.nazory.eu/infekcie
objednaj NAC, GSE a oreganovy olej v kapsuliach(pre dospelych) dietatu mozno dat pit trochu "citronovej vody" tj NAC rozpustene v pohari vody, dospeli mozu brat kapsule.
ATB su zialbohu neucinne na mnohe infekcie horneho dychacieho traktu, a vobec nakazy v nose liecit ustnymi tabletkami nemozno, len kvapkami roznych sirokospektralnych antimikrobialnych ucinnyxch na bakterie, plesne a ine infekcie, nielen na to, na co su ucinne atb.
Nuz a treba brat hodne mikrovlaknin, 15 gramov pre kazdeho dospeleho denne, a obcas si nasadit kvalitne probiotika, najma po pouziti atb, ktore znicia probioticku floru kompletne, cim daju zelenu pre rozne ine infekcie, na ktore su neucinne a tym padne imunita o vyse 7o% dole.
Pozri napr na www.iherb.com. Na reflux, ktory je spodobeny kvasenim v zaludku, kde plyny nasilne otvoria uzaver medzi zaludkom a pazerakom treba doplnit kyseliny. S dostatkom kyselin nemoze nastat v zaludku kvasenie a hnitie a uzaver medzi zaludkom a pazerakom je pevne uzavrety.
Mnohe nakazy sa do tela dostavaju cez zaludok, ak mas malo alebo prilis rozriedene kyseliny.



7

Re: Haemophilus influenza

RNG,
ďakujem za rýchlu odpoveď. Prezrela som si odporúčané linky, ale nie som si istá s dávkovaním.
Takže:
GSE do nosa roztok 10-15 kvapiek do 100ml vody? To isté aj pre dieťa? Netreba to užívať aj vnútorne? Ake by bolo ideálne užívanie.
Oregánový olej som našla aj na Slovensku , ale kvapky od f.NATURAL FACTORS. Je to ok?
NAC- aké je najlepšie dávkovanie pre dospelého a pre dieťa?

Proboitiká som vybrala od HEALTHY ORIGINS, 30 bilion CFUs. Môžu byť? Stačí jedna kapsula denne? Ako mikrovláknina stačí psylium?

Čo sa týka toho refluxu, tam by som požiadala o bližšie info, ktoré presne prípravky je potrebné užívať a správne dávkovanie.

Ešte mám jednu otázku. Známa dáva 4ročnému synovi užívať ako prevenciu pred infekciami a na celkovú imunitu XYNGULAR. Aký je Váš názor na tento pŕípravok?

Vopred ďakujem za odpoveď.



8

Re: Haemophilus influenza

GSE pre dospelu 75 kg osobu je 60 kvapiek do litra vody, to je denna davka na pitie, samozrejme po malickych nglgoch celu den nie naraz!!!!.
Flasku nosis so sebou.
Pre deti je to podla vahy prepocitane samozrejme menej, tj vypiju len cast toho roztoku denne. 37 kg dieta len pol litra, 18 kg len 1/4 litra.
Ten isty roztok mozes kvapkat do nosa aj oci.
Alebo si urobit silnejsi, ale nie viac, nez 10 kvapiek GSE do 100 ml vody
UIcinna latka v oreganovom oleji je carvacrol, kde pre dospeleho trena 3 x 200 mg carvacrolu. Kvapky su prilis palive a casto nemaju oznaceny obsah carvacrolu, takze by som sa im vyhybal. Pozri na
http://www.iherb.com/Now-Foods-Oregano- … tgels/731, kde kazda entericka kapsula(nepali v ustach ani v zaludku) ma 100 mg carvacrolu, zarucene.
Na mikrovlakniny odporucam najradsej zmesy roznych, pozri napr na zmes ovsennej, psylia a inulinu
http://www.vemica.eu/eshop/vyrobky-s-vlakninou
Vlakniny a obcas probiotika by mal pouzivat kazdy a cely zivot. Pomozu aj manzelovi.
Neskor, ked si zozenies arabinogalaktan, pektiny  glucomanan a podobne , mozes si vyrobit este pestrejsiu zmes.Zatial mas na pektiny jablka, su velmi zdrave aj inac.
Ja pouzivam s vacsimi jedlami betain HCl, inac sa snazim nepit s jedlami, aby som si nerozriedil prilis kyseliny v zaludku. Pit az 3 hodiny po jedle a to hojne cistu vodu, len trochu prichutenu ovocnymi koncentratami alebo lyzicou vina..
Davkovanie kyselin si musi kazdy odhadnut sam podla potreby. Aj je ubytok s vekom maly, staci sa drzat zasady, aby si clovek s masom ci syrami prilis nerozriedil kyseliny v zaludku polievkami alebo pitim a nikdy na take jedlo nejest nic mucne ci sladke. Ak to nahodou prekrocis, tak si musis dodatocne zobrat 1 az 2 tabletky betainu HCl, co najskor.
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Beta … sules/7353
uvedeny ma aj horky vytazok z gentiany/horec , co udajne  ukludnuje zaludok.



Re: Haemophilus influenza

Dobry den,

moj 4 rocny syn / 16 kg/ zase dostal hemofila.

Chcem sa spytat na postup podavania:
kvapkat do nosa citricidal professional  - 4kv/ dcl vody ? bude to na hemofila stacit?
kloktanie hrdla- citricidal prof. 4 kv/ dcl vody?
ma citricidal aj pit?
oreganovy olej - od NOW 55 % carvacrol, 0,2ml/ 181.mg - kolko kapsul denne mu mam davat?
NAC / NOW 600mg/ - kolko kapsul rozpustenych v napoji podavat?
probiotika berie 2 x denne

RNG prosim, este nieco nam odporucis?
dakujem

Naposledy upravil: Lubica Trnava (2013-11-12 13:08:26)



10

Re: Haemophilus influenza

Mas to spravne, viac ako 6 kvapiek do deci vody neodporucam, lebo to uz zacina stipat.
Jedna kapsula NAC,  600 mg rozpustena vo vode rozdelene na niekolko davok denne by na jeho vahu malo stacit.
Ako do neho dostanes tie kapsule oreganoveho oleja bez pohryzenia, to neviem. Ale 2 x 1 denne by mali byt dost.



11

Re: Haemophilus influenza

Zdravim Vas, tiez sa potykam s tymto bacilom hemofilus influenza, nasli mi ho v krku, teda len tam mi dr robil vyter. problemy so zatekajucimi hlienmi mam vyse roka, predtym sa vo  vyteri nenaslo nic, vsetko negativne. teraz mi urobil vyter iny lekar a nasiel sa hemofilus, rezistentny na ampicilin, cefuroxim, amoxicilin.  Predpisal mi ciprofloxacin, ktory ma take vedlajsie ucinky, ze som sa rozhodla to skusit inou cestou. len neviem, ci sa ho dokazem zbavit aj pomocou doplnkov. Citala som diskusiu a chcem sa len teda uistit, treba brat NAC, roztok citricidalu do nosa aj pit, oreganovy olej v kapsuliach a vela vlakniny a probiotik. Tie probiotika mi viete nejake konkretne doporucit? a co sa tyka nejakeho denneho rozpisu ako to vsetko brat, aby sa tie ucinky navzajom nerusili, v tom nemam moc jasno. Dakujem vopred za usmernenie..a myslite si, ze teda podla tej rezistentnosti ho mozem takto znicit??



12

Re: Haemophilus influenza

http://eu.iherb.com/Healthy-Origins-Pro … caps/19518



13

Re: Haemophilus influenza

dakujem, nasla som tento oreganovy olej
http://www.oreganovyolej.com/products/o … 50-kapsul/
je ok?



14

Re: Haemophilus influenza

Je to OK



15

Re: Haemophilus influenza

dakujem smile este jedna otazka, mozu sa brat tieto vyzivove doplnky NAC, oregano oil, citricidal zaroven s klasickymi ATB?? ak by to clovek tak zobral, ze bude bojovat aj pomocou klasickej mediciny aj takto alternativne...alebo lepsie pockat po vyuzivani atb a potom zacat¿



16

Re: Haemophilus influenza

Ja lieky v kombinacii s doplnkami velmi neodporucam. Totiz zakazdym lekar uspech pripisu liekom a mozne skody doplnkom.