201

Re: helicobacter pylori

1. KS
2. to je jedno. najpohodlnejsie je to s jedlom
3 kolko len chces na ten slaby obsah.
Ale pozitivne vysledky napr pri srdciaroch boli  az s 3 x 120ml cerstveho gelu tj 360 g denne Pre to odporucam 1.5 az 2 gramu toho vymrazeneho prasku co je ekvivalent
1.5 az 2 x 200= 300 az 400  gramov gelu.



202

Re: helicobacter pylori

dá sa zohnať niekde na SK monolaurin?
Na stránke https://secure.lauricidin.com/catalog/m … items.html sa dá ten monolaurin objednať aj na SK? Prečo sú tam uvedené tie roky a rôzne ceny? Ďakujem



203

Re: helicobacter pylori

?



204

Re: helicobacter pylori

RNG napísal(a):

?

No potrebujem zistiť kde zohnať ten monolaurin...
Na tejto stránke  https://secure.lauricidin.com/catalog/m … items.html  sú uvedené rôzne ceny, ktorým nechápem a tiež neviem, či majú dovoz na Slovensko



205

Re: helicobacter pylori

Pisu tam rozne ceny  za rozne kvantity, za jeden je to viac, ako ked objednas 6 naraz. Je to US firma a posiela aj do Anglicka. Pochybujem ze posiela priamo na Slovensko. takze budes musiet pouzit sluzby konsolidatora, co ma US adresu a ten ti to preposle na Slovensko. Dobra je napr polska firma DOMA v oblasti Chicaga, ktoru pouzivam dost casto  aj ja uz vyse 20 rokov.
http://www.domashipping.com/
V tom pripade  si mozes objednat aj z ineho zdroja, na monolaurin, ktory pouzivam aj ja.
http://www.inspirednutrition.com/store/ … -7-oz.html

Naposledy upravil: RNG (2015-07-03 22:00:39)



206

Re: helicobacter pylori

RNG, to by trvalo dlho, kým to príde sem na SK. Potrebujem nejaké rýchlejšie riešenie. Čo poviete na tento kapsulovaný monolaurin? http://www.hoogle.sk/Moneolaurin-550mg- … -d1108.htm Hovorí Vám tá firma SUN čo to vyrába niečo? Denne by som jedol na moju momentálnu váhu 77 kg povedzme 10 kapsul, 5 ráno a 5 večer???

Naposledy upravil: janikjanik1974 (2015-07-04 15:10:44)



207

Re: helicobacter pylori

Nuz ja odporucam denne 2 x 5 gramov, co by bolo 2 x 9 kapsul. Tie kapsule su  poriadne drahe.
Nuz ale aj polovicna davka je lepsia ako nic,...
Monolaurin sa vyraba z kokosoveho oleja(triglyceridy), ked ho zniesas s glycerinom a udrzujes pri teplote asi 90 stupnov celzia povedzme 10 hodin. To ti da asi 50% obsahu zmeneneho na monoglyceridy, z coho vacsina je nonolaurin. Vyroba teda nie je narocna a ceny by mali byt preto nizsie.



208

Re: helicobacter pylori

RNG, okrem iných doplnkov beriem už týždeň kyseliny Betain HCL, predvčerom som začal s užívaním mastichy. Ide o to, že od včerajška akonáhle začnem jesť dostaví sa také divné pichanie v žalúdku / pociťujem to viacmenej na 3 miestach a prichádza to cca po 1-2 minútach od prvého sústa ktoré zjem./ Taktiež som začal pociťovať pichanie akoby na úponoch hrudníka v spodnej časti rebier. Nemôže to byť začiatok tvorby vredov? Alebo žeby proces liečenia? Ide o to že to pichanie necítim keď ležím ale cítim ho potom keď som najedený aj pri chôdzi alebo sedení...čo to môže byť?

Naposledy upravil: janikjanik1974 (2015-07-05 20:13:42)



209

Re: helicobacter pylori

Nuz "pichanie", moze byt z poskodeneho pazeraka, z poskodeneho uzaveru medzi zaludkom a pazerakom, z poskodenych zaludocnych stien, alebo mozno aj len zo zapalov, bez poskodenia.
Skus brat hojive aloe vera a DGL pred jedlom.



210

Re: helicobacter pylori

RNG napísal(a):

Nuz "pichanie", moze byt z poskodeneho pazeraka, z poskodeneho uzaveru medzi zaludkom a pazerakom, z poskodenych zaludocnych stien, alebo mozno aj len zo zapalov, bez poskodenia.
Skus brat hojive aloe vera a DGL pred jedlom.

Aloe vera som nasadil včera, DGL užívam už 2 mesiace. Rozmýšľam nad kúpou L-glutaminu. Ten betain + Pankreatin užívať aj naďalej, alebo vysadiť?Ďakujem



211

Re: helicobacter pylori

Ja neviem ci mas dost kyselin a enzymov, alebo nie. To mozes poznat len ty,
Ked ti jedlo v zaludku kvasi a hnije, tj uvolnuju sa plyny a zaludok mas tazky, tak potrebujes doplnit kyseliny.
Ak ti jedlo dalej hnije v crevach, tj telo z neho nevytazi vsetky ziviny, tak mas nedostatok enzymov a musis si ich doplnat.



212

Re: helicobacter pylori

RNG napísal(a):

Ja neviem ci mas dost kyselin a enzymov, alebo nie. To mozes poznat len ty,
Ked ti jedlo v zaludku kvasi a hnije, tj uvolnuju sa plyny a zaludok mas tazky, tak potrebujes doplnit kyseliny.
Ak ti jedlo dalej hnije v crevach, tj telo z neho nevytazi vsetky ziviny, tak mas nedostatok enzymov a musis si ich doplnat.

1. Ak by som mal vredy, skučal by som od bolesti v klbku alebo len cítil občasné pichanie?Nemám vôbec šajnu, aký bolestivý pocit vyvolávajú vredy, našťastie som ich dúfam nikdy nemal ani ich nechcem. Vlastne od toho sa odvíja to, či brať kyseliny alebo nie. Všera som napr. jedol len banány a varené zemiaky, nedal som si žiadny betain a pichanie som mal len minimálne a to som provokoval žalúdok pitím čaju z puškvorca pred jedlom aj po jedle, tak fakt neviem...
2. Čo sa týka enzýmov tak pozorujem, že už dlhší čas mám veľmi tuhú stolicu/ malé bobky ako zajac :-)/, to ale asi bude z toho množstva vláknin, zeleniny čo jem. Avšak nikdy som v stolici nepozoroval žiadne nestrávené zvyšky jedla Treba mi brať enzýmy alebo nie? Ako zistím, či ich brať alebo nie? Ďakujem

Naposledy upravil: janikjanik1974 (2015-07-07 07:02:59)



213

Re: helicobacter pylori

1. to ti ani ja nepoviem. Kvasenie v zaludku je dokaz nedostatku kyselin. Na helikobakter pilori je jednoduchy dychovy test na splodiny co vyraba, tj cpavok/amoniak
2. stolica sa meni zo dna na den, a nedostatocne stravenen sa neda vidiet puhum okom, na to treba laboratorny rozbor, co samozrejme lekari robia len velmi zriedkavo..



214

Re: helicobacter pylori

Takže robil som si 2x test zo stolice na HP /druhý bol o 3 dni neskôr/ a oba testy ukázali, že HP je zničený:):|:D:o;):P KS zabralo!!!Každý deň však pociťujem pichanie pod rebrami a v žalúdku, niekedy viac inokedy menej, sú aj dni že vôbec /jem však delenú stravu/, pichanie pociťujem po mäse a kombinácii cestovina + vajíčka,  naďalej užívam aloevera, DGL, monolaurin, probiotika, vlákninu, selen,zinok,vit. C,K2.
RNG, koľko asi potrvá, kým sa mi to trávenie upraví? Rozmýšľam, či znova začať užívať Betain + Enzýmy.



215

Re: helicobacter pylori

Nuz ked nemas dost kyselin a enzymov, tak si ich musis doplnat, inac spejes k zdravotnym problemom rozneho druhu.
Pichanie moze byt aj zo zlcovych a pecenovych kamenov.



216

Re: helicobacter pylori

RNG napísal(a):

Nuz ked nemas dost kyselin a enzymov, tak si ich musis doplnat, inac spejes k zdravotnym problemom rozneho druhu.
Pichanie moze byt aj zo zlcovych a pecenovych kamenov.

1. pichanie na mňa prichádza 2 hodiny po jedle v pravej strane žalúdka
2  ráno na lačno v ľavej časti žalúdka
tie kamene sa dajú zistiť sonografiou? Mám skoliózu aj artrózu, rozmýšľal som či to pichanie nemôže byť aj z toho....



217

Re: helicobacter pylori

Pocity mozu byt aj zdanlivo z miest, kde nie je ten problem, tj miesto, je dost klamlive.
2. sono by malo zistit kamene, hoci nie velmi presnre. Presnejsie je CT.
Skolioza to asi nesposobuje, hoci nikdy nevies, zi sa ti nejak privrete/priskrtene  nervy takto neozyvaju.Artroza je tiez sprvadzana casto bolestami ale tie zase nezavisia od jedenia, su dlhotrvajuce a casto aj tyzdne na tom istom mieste.



218

Re: helicobacter pylori

ešte  jedna otázka pane. Potom, čo som zničil toho helikobaktera, ktorý mi v žalúdku vyvolal ťažkú chronickú gastritídu ako dlho potrvá, kým sa tej gastritídy zbavím? Však ak je jadro problému odstránené, aj ten zápal by mal už rýchlo prejsť..Alebo je to dlhotrvajúca záležitosť?



219

Re: helicobacter pylori

Gastritida, tj zapal zaludka pominie za par dni po tom ako znicis v zaludku jeho priciny, rozne mikroby. teda nielen helikobakter, ale pri nedostatku kyselin co maju mikroby zabijat sa ti tam mozu rozmnozovat rozne a ich vylucky, pokila to nie su pre nas uzitocne mikroby(probiotika) su casto toxicke a vyviolavaju zapaly, a to nielen zaludka ale dalej aj criev. Zase sme ale pri slove "dostatok kyselin". lebo ked ich nemas dostatok, tak mas stovky problemov od zapalov zaludka a criev az po problemy vyvolane s nedostatocnym travenim a absorbciou potrebnych zivin, tjez znicenou crevnou florou.



220

Re: helicobacter pylori

Takže dávam update. Testy na HP zo stolice, ktoré som si robil doma boli negatívne, avšak test, ktorý mi robili v laboratóriu vyšiel pozitivny. Testy, ktore sa predavaju nestoja za nic. Takze som vlastne tam kde som bol. Mam alergiu na amoxycilin, bismut sa na slovensku nepredpisuje a tak mi lekarka predpisla 2. vlnu antibiotickej liecby s doxyhexalom, metronidazolom a omeprazolom pricom mi z jej spravania vyslo, ze neveri tomu ze mi to zaberie. Mam skusit ludoveho liecitela. ATB mam zacat brat v novembri, nech si vraj telo po prvej vlne ktora nezabrala oddychne.
Mne vsak nezabralo ani uzivanie koloidneho striebra /uzival som ho 4 tyzdne, mozno som mal dlhsie?/ a teraz fakt neviem co dalej. Pokial jem omeprazol, je mi fajn, ked ho vsak vysadim, pocitujem velke pichanie v zaludku, na rebrach atd. Viem, ze ho brat dlhodobo nemozem.
1. Mam skusit este raz to KS+ nieco?
2: RNG, obrovska prosba na Vas, nemohli by ste mi poslat na slovensko http://lauricidin.com/? Na slovensko to neposielaju. Ak mi poslete cislo uctu na janik.k1@centrum.cz, ihned Vám prevediem peniaze na ucet aj za postovne. Alebo ak mate ucet u www.skrill.com
3. Co mam este skusit na toho helikobaktera?Premyslam nad tym lauricidinom + mastichou, bromelainom...Skusit k tomu este raz to KS alebo uz nie? Nejaky iny napad?
Ďakujem. Ak ma niekto skusenosti s likvidaciou HP poprosim ozvat sa na janik.k1@centrum.cz alebo tu, ludia, treba si pomahat!!!

Naposledy upravil: janikjanik1974 (2015-09-15 09:47:26)



221

Re: helicobacter pylori

1. Samozsejme. neviem ake KS si pouzival, moj brast si to vyliecil s KS z Lucenca po tom ako mu 2 x atb s omeoprazolom zlyhali. Bral 4 x denne 1/4 deci na prazdny zaludok.
Pomaha brat aj zinok vo forme PepZin GI. tiez na prazdny zaludok 3 x denne.
Monolaurin dostaznes aj tu
http://www.swansonvitamins.com/health-f … ap-90-vcap



222

Re: helicobacter pylori

RNG napísal(a):

1. Samozsejme. neviem ake KS si pouzival, moj brast si to vyliecil s KS z Lucenca po tom ako mu 2 x atb s omeoprazolom zlyhali. Bral 4 x denne 1/4 deci na prazdny zaludok.

No bral som KS z Lučenca....užíval som ho najskôr 2 týždne, potom som mal mesiac pauzu a potom som ho bral 31 dni / prvý týždeň 4 x denne, potom 3 krat denne na lačno/, popritom som bral aj PepZin GI. Takže som prekvapeny ze to nezabralo.
skúsit teda:
Masticha,monolaurin,DGL,probiotika?
Alebo este raz skusit KS?



223

Re: helicobacter pylori

S mastichou nemam skusenosti, ale monolaurin by som ti odporucal, spolu s KS.
Mikrovlakniny a probiotika radim kazdemu, cely zivot.



224

Re: helicobacter pylori

Zdravim RNG, nasiel som tento clanok: http://blogs.naturalnews.com/safe-natur … -h-pylori/
Podla toho by som chcel uzivat:
rano nalacno:
macaci pazur 2x500 mg kapsule od swanson
o 15 minut 1000 mg chioska masticha
raňajky:
pred jedlom DGL 2 tabletky
s jedlom 2g lauricidin
desiata:
probiotka+vlaknina
obed:
pred jedlom DGL 2 tabletky
s jedlom 3 g lauricidin
15 min po jedle L-glutamin
olovrant:
probiotika+vlaknina
večera:
pred jedlom DGL 2 tabletky
s jedlom 2g lauricidin
pred spanim:
triphala 2x500 mg kapsule od swanson
o 15 minut masticha 1000mg
Dalej za den vypit aspon 1 krat 3dcl zeleny caj, 1x 3dcl brusnicovy dzus na znizovanie kolonii helicobactera, 2 mesiace bezlepkove pecivo a bez kravskeho mlieka, kazde ranajky minimalne 70 g brokolice. Tu som sa chcel opytat, ci existuje nejaky potravinovy doplnok, ktory nahradza brokolicu. Rng, co poviete na hore popisanu kuru na znicenie hp? Musim z tymi doplnkami brat aj nieco ine?

Naposledy upravil: janikjanik1974 (2015-09-20 10:39:46)



225

Re: helicobacter pylori

Brokolica je vyborna zelenina, neviem pre co ju chces nahradzat.
Ale nie je to  liek na helikobaktera
. Triphala je vyborny doplnok, ale u niekoho moze podrazdit creva, lebo je silne alkalicka,, kde nehovorim o samotnom ovoci, ale silnych vytazkov, s obsahom 40% a viac trpcin/bitter principle.
Inac to mas OK.



226

Re: helicobacter pylori

RNG, nasiel som na nete takuto kuru proti hp:
mastic gum (Jarrow Formulas, Los Angeles, California ): 500 mg, 1 capsule 3 times daily;
    emulsified oil of oregano in A.D.P. 50 mg (Biotics Research Corporation, Rosenberg, Texas): 1 tablet 3 times daily;
    Pepto-Bismol: 4 to 6 tablets daily in divided doses between meals;
    Vital 10 (Klaire Laboratories, Reno, Nevada) a broad-spectrum probiotic containing 5 billion colony forming units of 10 probiotic strains: 1 capsule twice daily; and
    Herbulk (Metagenics, Gig Harbor, Washington) a 5:2 blend of soluble-to-insoluble fiber: 14 g per day (10 g of soluble, 4 g insoluble fiber) mixed in water. 

chcem sa opytat:
1. Aky oreganovy pripravok s akym davkovanim by ste mi odporucili z http://www.hoogle.sk/search-engine.htm? … o&qm=2 ?
2. Ten pepto-bismol sa da zohnat na Slovensku alebo v EU?
Dakujem



227

Re: helicobacter pylori

Pepto-bismol je chemikalia, co odkysluje zaludok a obsahuje tazky kov, bismuth.

Inac mas tam privela veci, predsa helikobacter pilori sa da vyhubit obycajnou koloidnou striebornou vodou.
Odkial vies, ze mas este stale helikobakter pilori? Krvne skusky nan ho ukazuju nepriamo aj mesiace po vylieceni. Dychove skusky, na amoniak ho zistia zniceny za 48 hodin.
Emulzifikovany olej z oregana, tj vodorozpustny ma tato draha znacka
http://eu.iherb.com/North-American-Herb … no-1-fl-oz-
30-ml/10176
Ked uz pouzivas mastichu, ja by som jej pouzil aspon 2 x tolko
A probiotik je plno aj lepsich a silnejsich



228

Re: helicobacter pylori

vzorka stolice ho potvrdila, ze tam stale je. KS mi nezabralo, uzival som to z Lucenca 6 tyzdnov. Mastichu davam rano 1g a vecer 1g prášok a na obed ju zujem /cca 3 ks/. Davam do seba aj lauricidin cca 7g denne /davky 3-2-3/, Cats Claw / 2 tabletky rano/, Triphala /2 tabletky vecer/, cez den probiotika a vlaknina, kopa brokolice, cesnaku, brusnicovy dzus s L-glutaminom, vitamin C, obcas K + selen+B. Toto vsetko sypem do seba od 1.10.2015 a chcem to uzivat 2 mesiace.
Obcas mi je celkom fajn ale co som si vsimol, tak cca kazdych osem az 10 dni na mna pride bolest brucha /take pichanie ci uz pod rebrami alebo v zaludku/ a tu mi pomoze len tabletka toho bordelu omeprazolu. Niekde som cital, ze je navykovy, tak si ho davam fakt len ked musim. Ale inak idem skusit 15 min pred monolaurinom a mastichou vypit 1/4 lyzicky sody bickarbony s 2 dcl vody, nakolko som nasiel vela zdrojov, ktore tvrdia, ze ak znizim ph v zaludku, HP vylezie a prirodne produkty ho znicia. Zial mam alergiu na amoxycylin a prirodne produkty su jedinou mojou zachranou. Ak nezaberu, neviem co bude....



229

Re: helicobacter pylori

Neviem o tom, ze by H.p. nejak reagoval na neutralizaciu kyselin v zaludku "vylezenim"von.
Naviac je to velmi rozsiahly druh bakterii, niektore su nevinne alebo dokonca uziticne, a niektore natolko skodlive, ze vedu az k rakovinam. Viac o tom najdes napr tu
https://en.wikipedia.org/wiki/Helicobacter_pylori
Prirodzeny nepriatelia tejto bakterie su napr bifidobakterie a lactobakterie z jogurtov.
Odporucam ti, aby si si zacal kvasit vlastny jogurt doma
http://eu.iherb.com/Yogourmet-Freeze-Dr … Each/11770
A kedze tato bakteria sa zdruzuje do biofilmov, mozno by ti pomohlo ju odmaskovat NAC, 2 x 600 az 1200 mg.



230

Re: helicobacter pylori

dik za radu RNG. NAC objednám, len neviem, kedy a ako ho užívať. Kde ho zaradiť, medzi ktoré doplnky lebo už ich je fakt veľa.Nejaký nápad?



231

Re: helicobacter pylori

NAC je forma aminokyseliny, tj mozes to zaradit akokolvek davka je 2 x 600 az 1200 mg denne



232

Re: helicobacter pylori

RNG, objednal som si tento oreganovy olej. Ako sa to prosim vas uziva a kolko?
http://www.hoogle.sk/Oreganovy-olej-30m … l-d730.htm
A este by som potreboval radu, ci si mozem dat rano nalacno NAC alebo sa to ma uzivat s jedlom alebo po jedle. Respektive, ci tento odmaskovac musim uzit pred ostatnym antimikrobialnym a antivirusovym / aby to malo co najlepsi zaber/ alebo je to jedno. Dakujem

Naposledy upravil: janikjanik1974 (2015-11-24 18:10:06)



233

Re: helicobacter pylori

to je len olej co obsahuje 20% oreganoveho ostatok jeolivovy olej.Tj je to slabota.A naviac drahy. A pali v hrdle aj v zaludku. V jednej kvapke je teda zhruba 6.5 mg karvacrolu.
Ja odporucam tento
http://www.hoogle.sk/Oreganovy-olej-55- … -d1226.htm, kde mas zarucene 100 mg karvakrolu v kazdej kapsuli, takze odporucenych 3 x 200 mg carvacrolu dostanes v 3 x 2 kapsulach, s jedlom.
NAC a serrapeptazu mozes brat kedykolvek



234

Re: helicobacter pylori

Zdravím RNG chcel by som sa spýtať pred pár dňami mi diagnistikovali Helikobakter už tri berem trojkombináciu antibiotík Lekoklar(Klaritromycín)500mg Duomox(amoxicillinum trihydricum)1000mg Nolpaza 20 mg naneštastie až teraz som sa dočítal čo vlastne beriem ... Zobral som si ktomu probiotiká ExHelico capsule 125mg Saccharomyces boulardii +100mg inulin berem 2 denne neviete mi poradiť či to je dosť ? pred problémamy ma pálievala záha z toho čo som sa tu dočítal tak usudzujem že som mal nedostatok kyselín a tým sa mi premnožil helikobakter nebola by teda najvhodnejšia metoda len zvýšit kyseliny ? popripade mi neviete poradiť  čím ? Ďalej by som sa chcel spýtať už dlkšie som premýšľal že budem brat kyselinu l askorbovu (vitamin c )a v akej forme je to najlepšie ? čital som že 2:1 zo sodou a zaliat vodou potom to je neutrálne... a rozmýšľal som nad tím koloidným striebrom ale asi mám počkať či zaberú antibiotiká ? Poprípade čo by ste mi odporučili po liečbe antibitikami na obnovu dobreho travenia ? Vopred Ďakujem za odpovede smile



235

Re: helicobacter pylori

Antibiotika by som vysadil hned,znicis si crevnu mikrofloru a s tymi antibiotikami ho neznicis nikdy stale ho budes mat.
A urcite mas aj campylobaktera a ine pliagy.
Z mojich skusenosti na heliho zabera citricidal a oreganovy olej
alebo MMS1 alebo MMS2
A urcite uzivat betain hcl,enzymi,vlakninu a probiotika.
Vitamin C pre teba jedine Ester C,klasicke C ta bude este viac prekyslivat.
http://eu.iherb.com/American-Health-Est … ules/10241

Naposledy upravil: lu1234 (2016-01-13 20:50:01)



236

Re: helicobacter pylori

Na heliko zabera koloidne striebro, zinkove zluceniny, najma PepZin GI a spominaju tu aj zivicu nastichu, vo vyssich davkach.



237

Re: helicobacter pylori

Dobry den, chcem sa opytat ci je domaci test z krvi na Helicobactera spolahlivy a ak ano, ktory je najlepsi? Uz niekolko rokov ma boli v strede testne pod hrudnou kostou. Ako mam zistit co mi je pokial sa chcem vyhnut gastro vysetreniu, ktore ako ste pisali nie je tiez dobre, kedze odoberaju aj tu vzorku zo zaludka... Dakujem za radu



238

Re: helicobacter pylori

Existuje aj dychovy test na helikobakter pilory, tj ziadne sondy do zaludka alebo branie krvi.



239

Re: helicobacter pylori

Videla som aj test zo stolice ale tu v UK ho nemozem nikde zohnat. Skusim sa u lekara spytat na ten dychovy lebo som to videla na nete na predpis. Zaujimama vsak co si myslis o mastiche nasla som aj stranku na SR  mastichaterapia.sk Len cisu to neni vyhodene peniaze...



240

Re: helicobacter pylori

Neni su to vyhodene peniaze, hoci aj najcastejsie odporucam koloidnu striebornu vody, lebo som s nimi mal uspechy



241

Re: helicobacter pylori

Zdravím RNG prosím potrebujem radu už dva roky sa nemôžem zbaviť helicobaktera. Stále sa mi vracia zápal žalúdka , dnes som bol na gastre a potvrdilo sa to zase ,zase mam zápal žalúdka doktor mi predpísal 4 antibiotika no už nemám vôľu do seba tlačiť toľko chémie a nič z toho. Mám 31 rokov a dosť ma to obmedzuje ta nevoľnosť a slabosť chcel by som fungovať ako normálny človek a užívať si život . Čítal som o koloidnom striebre že je to široko-spektrálne antibiotikum a mohlo by ma zbaviť môjho trápenia .
Čo by ste mi doporučil . Dakujem



242

Re: helicobacter pylori

Ja z mojich skusenosti na helikobaktera pomaha oreganovy oil a citricidal
To bud aspon rad ze ti ho mudrci zistili lebo ich uspesnost je 50 percentna on sa schovava v tenkom creve vela ludi ani nevie ze ho ma a maju problemy a nevedia ti to mudrici zistit.
A vracia sa ti preto lebo si prekysleny a nemas dost kyselin v zaludku treba uzivat Betain HCL
Helicobactera mozes chytit vsade (hlavne kuracina)a to mozes mat aj campylobactera to su velky kamarati

Naposledy upravil: lu1234 (2016-02-15 20:56:13)



243

Re: helicobacter pylori

Helicobacter pilori sa da liecit koloidnou striebornou vodou(4 x 1/4 deci asi mesiac)
zinkovymi solami ako PepZin GI, a dokonca aj mastikou
Obvykle sa nachadza u ludi s malo kyselinami, lebo pri PH nizsie, ako 2 sa aj tato vysokokyselinovo odolna bakteria znici.



244

Re: helicobacter pylori

RNG napísal(a):

Helicobacter pilori sa da liecit koloidnou striebornou vodou(4 x 1/4 deci asi mesiac)
zinkovymi solami ako PepZin GI, a dokonca aj mastikou
Obvykle sa nachadza u ludi s malo kyselinami, lebo pri PH nizsie, ako 2 sa aj tato vysokokyselinovo odolna bakteria znici.


Dakujem za odpoved kde by som to vsetko vedel zohnat viete mi tu napisat nejaky link na eshop . ?



245

Re: helicobacter pylori

Skus iherb.com Tam nakupuje plno slovakov.
Koloidnu striebornu vodu najdes aj doma.



246

Re: helicobacter pylori

s akym obsahom toho striebra by si mi oporucil ?



247

Re: helicobacter pylori

Na tom velmi nezalezi, ovela dolezitejsie su ultrajemne ciastocky striebra a najma iony striebra v nej. Pozri na
http://rng.nazory.eu/rubriky/k/koloidne-striebro



248

Re: helicobacter pylori

Mozem to koloidne striebro kombinovat z DGL co si o tom produkte myslis



249

Re: helicobacter pylori

Alebo ako by si mi poradil co najlepsie zkombinovat produkty aby som sa konecne zbavil helicobaktera a zapalu zaludka



250

Re: helicobacter pylori

samozrejme moze pouzivat GDL aj koloidne striebro, dokonca aj citricidal a NAC.
Len koloidne striebro je najlepsie na prazdny zaludok, a povedzme za 5 minut mozes pouzivaj DGL,trebars aj mastiku, 15 minut pred jedlom.