51

Re: Uzlová struma (Struma nodoza)

.



52

Re: Uzlová struma (Struma nodoza)

MB3 ahoj, zaujimalo by ma, ako si dopadol na kontrole so ŠŽ. nejaké zmeny ? dakujem, j.



53

Re: Uzlová struma (Struma nodoza)

Mna tiez.



54

Re: Uzlová struma (Struma nodoza)

Ahoj, uzly sú bez zmien aj keď som užil asi kilo pankreatínu. Doktorka už nebola taká radikálna ako naposledy, keď ma posielala na operáciu. Keď som sa spýtal v čom je vlastne problém, prečo by sa mali uzly aj so štítnou žľazou odstrániť,
tak mi vysvetlila, že tie uzly produkujú hormón, tak ako zvyšok ŠŽ, ale bez regulácie. Zatiaľ to štítna žľaza reguluje znížením produkcie hormónu. Keby sa uzly ešte zväčšili a produkovali ešte viac hormónu mohla by nastal hypertyreóza. To je celé riziko. Ja som si myslel, že je veľké riziko vzniku karcinómu, ale je porovnateľné ako u ľudí, ktorí uzly nemajú.
Preto, že keby sa možno uzly zväčšili a možno produkovali viac hormónu a potom by som mal možno zvýšenú funkciu ŠŽ, si ju nedám určite vyrezať.
Myslím si, že užívanie enzýmov uzly nezmenší, lebo to nie je nefunkčné tkanivo. Ale možno som ich užívaním odstránil niečo iné, o čom som ani nevedel.
Budem chodiť raz za pol roka na kontrolu a myslím, že so svojimi uzlami si užijem dlhý a zdravý život.



55

Re: Uzlová struma (Struma nodoza)

Nuz ale nezabudaj na pancreatin,tiez  jod a selen. Mozno sa ti to casom predsa len odbuduje.
Mozno by ti pomohli aj nejake adaptogeny.



56

Re: Uzlová struma (Struma nodoza)

Dobry den.
Potrebujem poradit ohladne zdravotneho problemu mojho syna,vek 34 rokov. Vela som si uz o tom precitala ,ale chcela by som od Vas radu.
Problem
Stitna zlaza nezvacsena ,difuzne mierne nizsej echgenity,nehomogennej struktury s drobnymi hypoechogennymi areami charakteru autoimun.zapal.zmien,v pravom laloku pitomny hypoechogenny uzol velkosti do 5 mm,v lavom laloku pritomny komplexny uzol velkosti do 4,5 mm.
Dakujem



57

Re: Uzlová struma (Struma nodoza)

Stitna zlaza potrebuje jod a selen, a celkove akekolvek utvary v tle , co telo nepotrebuje sa daju odstranit silnymi enzymami.



58

Re: Uzlová struma (Struma nodoza)

Dobry den,
uz 6 rokov sa liecim na stitnu zlazu - nodozna struma. Zatial som pre to nic specialne nerobila, moja lekarka stav sleduje, ale po porode sa mi rapidne zvacsili uzly aj struma, uz mi to prekaza aj pri prehltani. Mam tam vraj uz uzol na uzle aj aj ked biopsia vysla v poriadku, moja lekarka odporuca celu SZ vybrat, kedze to mam cele preulene. Navyse kamoske takto odchytila nador, tak mam z toho aj ja strach a pomaly sa priklanam k tej operacii. Natrafila som vsak na toto forum a tak ma laka este nieco vyskusat.
Prosim, poradte mi, co by som mala zacat robit pre zmenu. Chcem sa operacii vyhnut. Prosim, nejak v bodoch a ak nejake doplnky, prosim, popiste mi aj davkovanie. Moc dakujem za radu.



59

Re: Uzlová struma (Struma nodoza)

Musis brat podstatne viac jodu (6 miligamov)a selenu(600 mikrogramov) a samozrejne silne enzymy, entericky pokryte..



60

Re: Uzlová struma (Struma nodoza)

Nakupila som si viac pankreatinu, ako som ho uzivala, preto som sa rozhodla, ze ho predam. ak by sa niekomu nechcelo objednavat z ameriky, tak 3 balenia po 300tbl. mam na predaj k dispozicii, entericky pokryty
http://www.swansonvitamins.com/swanson- … x-300-tabs
17,50 eur / bal.



61

Re: Uzlová struma (Struma nodoza)

este pridavam tel.c. 0901 711 108



62

Re: Uzlová struma (Struma nodoza)

.