1

Téma: koliky?

ahoj rng, este som ti nestihla ani oznamit ze mam drobca,je vsetko zatial oki,len nas trapia bolesti bruska,ma aj reflux a vyzera ze intol.laktozy,porad mi nieco na bolesti bruska,pije bohuzial hnusne umele mlieko



2

Re: koliky?

Nuz tych "umelych " mliek je kopa, snaz sa najst take, co neobsahuje soju. Intolerancia laktozy je u tak malych deti velmi vzacna, obvykle to dochadza az s vekom, ked telo prestane vyrabat na mlieko enzymy. Skus napr kozie mlieko, niekedy ked je na kravske intolerancia, kozie je prijatelnejsie.
Reflux u kojencov i je bezny, maju malo kyselin a travenie celkove  nie je este dovyvinute Po case  sa to ale napravi samo, obvykle. Drzim palce.

Naposledy upravil: RNG (2014-10-03 15:27:52)



3

Re: koliky?

Ahoj,preco nie so bsahom soje?aby som vedela argumentovat zajtra na gastre..je unas par bez obsahu soje...k intol.unas je dostat coliprev a ten sluzi na rozklad a potrebuje ich inak zle kaka tak smradlavo...koliky podla mna nema,len mava zastavene vetry,tie vetry moze ovplyvnuvat ta soja v mlieku?



4

Re: koliky?

Sojovy lecitin,vadi?



5

Re: koliky?

Nuz privela ludi ma na soju alergie a naviac soja obsahuje fytoestrogeny, tj latky podobne  ucinkujuce v tele ako nase estrogeny, takze to narusi pohlavny vyvoj, zrychli ho az o 3-4 roky.
Sojovy lecitin moze obsahovat tieto latky ale nemusi. Pre istotu ja pouzivam dnes len lecitin zo slnecnic, lebo ako starsi muz mam privela estrogenu aj tak.



6

Re: koliky?

Rng,takze nasmu fesakovi sme museli nasadit bezlakt.mliecko nakolko ho dost skaredo prehanalo taky kys.zapach,stav sa zlepsil ale ma dost plynatost a zapachajuce vetry,stolica vytery vsetko oki,a ma slab tichy reflux,velmi zle spava,ma problem ulozit sa



7

Re: koliky?

Nuz odporucam najma mikrovlakniny a probiotika, aby sa tie rozne hnilobne mikroby nahradili uzitocnymi probiotikami.



8

Re: koliky?

RNG akú stravu, by si odporučil pre dospelého, ktorý má koliku?

aká diéta alebo treba nasadiť aj vlákninu? som čítal, že vraj nieje dobrá pre koliky.
Vďaka



9

Re: koliky?

Mikrovlakniny, nie vlakniny a hodne vody s tym, az 50 nasobok vahy mikrovlaknin. Niekedy pomaha aj horcik na pravidelne vyprazdnovanie sa(500 mg oxidu)  a ako hovorila moja stara mama, "creva si potrebuje clovek vymastit"