151

Re: Detoxikacia

Nepoznam zialbohu, tj no comment.



152

Re: Detoxikacia

Ked sa clovek detoxikuje, tak zaroven aj vyhubi mikroby alebo parazity?



153

Re: Detoxikacia

Nie. Detoxifikacia sa prevadza, enzymami, absorbentmi a chelaciou.
Mikroby sa hubia antimikrobialnymi a parazity protiparazitickymi.

Samozrejme ked su mikroby a parazity zdroj zamorenia, tak ich treba v prvom rade vyhubit, inac odmorovanie nie je dostatocne ucinne.



154

Re: Detoxikacia

Pri detoxikacii sa moze docasne zhorsit zdravotny stav, tak ako napriklad je to pri uhynovej reakcii?



155

Re: Detoxikacia

Samozrejme ze.ed odburas toxiny napr z tukov, kde su ulozene a nedostavaju sa do obehu a ty ich odburas
(hladovka, silna dieta, rozne vycerpavajuce choroby, dlhodoba velka namaha, enzymy)
tak sa ich hladina na cas v krvi zvysi a samozrejme to je neprijemna reakcia.



156

Re: Detoxikacia

Kedze detoxikaciou nevyhubime mikroby ani parazity, ale ani sa ich to detoxikacou nezbavujeme, napr. nejakymi absorbentmi?



157

Re: Detoxikacia

Absorbenty tak isto neposobia proti parazitom, akurat odmoruju cast ich vyluckov.



158

Re: Detoxikacia

Takze detoxikaciou ani ciastocne nevylucime z tela mikroby alebo parazity?



159

Re: Detoxikacia

Mozno mikrovlakniny vo vacsom mnozstve ciastocne potlacia rozne ploche cervy z criev von, ale to nie je extra ucinnost.



160

Re: Detoxikacia

Teda, ak to spravne chapem. Detoxikacia ma minimalny vplyv na mikroby a parazity, ale ak pridame aj antimikrobialne a protiparaziticke doplnky, tak detoxikacia sa stava ovela ucinnejsou. Cize ked vyhubime mikrobov a parazitov antimiktobialnymi a protiparatitickymi latkami, tak odumrete tela mikrobov a prazitov napr. absorbentmi vytlacime z tela von, t.j. vylucime ich prirodzenou cestou. Je to asi priblizne takto?



161

Re: Detoxikacia

Presne



162

Re: Detoxikacia

Este predsa len. Preco detoxikaciou sa nevieme zbavit dostatocne mikrobov alebo parazitov? To je preto, lebo su tie mikroby alebo parazity silno zachytene na roznych castiach vnutri nasho tela, tym padom ich napr. absorbenty nevedia vytlacit von?

Naposledy upravil: Pietro (2014-04-10 21:21:51)



163

Re: Detoxikacia

Parazity su v celom tele, nie len v crevach a rozhodne sa nedaju len tak vytlacit.
Musis ich zabit a rozlozit krvinkami a enzymami. Len v crevach sa daju niektore odhaknut , ked su oslabene a vymetu sa von.



164

Re: Detoxikacia

Dakujem za vysvetlenie smile



165

Re: Detoxikacia

OK



166

Re: Detoxikacia

Zdravim Vas RNG, ako mozem zmiernit ucinky rtg ziarenia na male dieta? Rocnu dcerku rontgenovali, lebo spadla z postele. Dakujem.



167

Re: Detoxikacia

Niektore adaptogeny pomahaju proti silnym ziareniam, ako napr astragalus.
Ale myslim ze sa zbytocne obavas, nasledky roentgenu, jednorazoveho su dokopy nula.
Len mnohonasobny scan(CT), kde sa pouzivaju vyssie davky sa nakoniec moze nahromadit do skodlivych vyslednych davok.



168

Re: Detoxikacia

Viem ze to nesuvisi s temou. Ale kedze sa tu spomina rontgen, tak by som sa chcela opytat ci je podla vasho nazoru Rontgeno terapia nebezpecna. Bola predpisana mamke na nohu. Kedze ma pravdepodobne zapal achylovej paty. Opucha jej jedna noha v oblasti achylovky. Rontgen nebol urobeny, ortoped len predpoklada za je to zapal Achylovky. Takze otazka c. 1. Je rontegno terapia nebezpecna (myslim velke davky rontgenu?) 2. Alebo viete nieco ucinne na zapal Achylovky poradit? Velmi pekne dakujem za odpoved.



169

Re: Detoxikacia

Moja dalsia otazka sa uz tyka Detoxu. Chcela by som sa ucinne detoxikovat. Celkova detoxikacia organizmu -  vzhladom na viacej problemov ktore ma trapia: Ekzem, Vysoke ASLO, Helikobakter, sem tam vyskoci Candida ... to vsetko suvisi pravdepodobne aj zo znizenou imunitiou. Takze by som sa rada detoxikovat a potom liecit jednotlive problemy ako  helikobakter  a Candidu.  Kedze si myslim ze mam zanesene creva a pecen... Takze moja otazka znie. 1.Ako zacat ucinne s detoxom. 2. A aky ucinny detox odporucate na creva ? (detox pecene som uz nasla samostatnu temu, ktoru si prestudujem ) Velmi pekne dakujem. Vazim si vasu odpoved.



170

Re: Detoxikacia

Vysoke ASLO je je zo streptokokovej infekcie, nie zo zamorenia tela.
Ak mas znizenu imunitu, skus si dat urobit test na chlamidie pneumoniae a boreliozu.
A mozno to mas len zo zhorseneho travenia a absorbcie, ako to ma dnes znacna cast ludi. Na to su kyseliny, enzymy mikrovlakniny a probiotika. To ti po case odmori aj cely travici trakt
Stare metody proti roznycmn zapalom pouzivali napr ziarenie. Ale ziarenie sice sterilizuje(zapal je vysledok nejakych mikrobov alebo zamorenia), ale je karcinogen, tj dnes by som to adresoval skor roznymi antimikrobialnymi doplnkami, protizapalovymi doplnkami a pripadne aj DMSO, ktore prenikne cez kozu a rozpusti rozne zapalove latky aby ich telo mohlo vylucit von.
Moja zena napr mala predminuly rok zapal bedroveho klbu , bola tam natolko napuchnuta ze sa nezmesila ani do nohavic, nevedela ani lezat ani sediet. Konecne si dala povedat a zobrala curcuminoidy s bioperinom, 3 x 3 tablety tohoto
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best … l&ic=1
Do tyzdna to opuchnutie prakticky komletne zmizlo. Dnes je na trhu aj este silnejsi curcuminoid,pozri
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Curc … l&ic=1
kde 3 x 2 kapsule ti potlacia aj velmi silne zapaly.

Naposledy upravil: RNG (2014-11-14 22:41:06)



171

Re: Detoxikacia

Ano ASLO ano ze je to z castych streptokokovych infekcii co som prekonavala.... na to treba teda kyselinu, enzymi , mirkovlakniny a probiotika. Viete mi prosim odporucit kvalitne probiotika od Swansonu alebo niektore podobne z tejto stranky ? : https://www.healthmonthly.co.uk/product … =probiotic

Ale co sa tyka ekzemu to je predpokladam zo zamorenia criev a zleho travenia a vstrebavania zivin. Hhoci vyslovene problemy s travenim nemam, ale od niecoho sa musim odpichnut.  Preto chcem detox. Nieco ucinne na detox criev mi vies konkretne poradit?



172

Re: Detoxikacia

RNG napísal(a):

Stare metody proti roznycmn zapalom pouzivali napr ziarenie. Ale ziarenie sice sterilizuje(zapal je vysledok nejakych mikrobov alebo zamorenia), ale je karcinogen, tj dnes by som to adresoval skor roznymi antimikrobialnymi doplnkami, protizapalovymi doplnkami a pripadne aj DMSO, ktore prenikne cez kozu a rozpusti rozne zapalove latky aby ich telo mohlo vylucit von.
Moja zena napr mala predminuly rok zapal bedroveho klbu , bola tam natolko napuchnuta ze sa nezmesila ani do nohavic, nevedela ani lezat ani sediet. Konecne si dala povedat a zobrala curcuminoidy s bioperinom, 3 x 3 tablety tohoto
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best … l&ic=1
Do tyzdna to opuchnutie prakticky komletne zmizlo. Dnes je na trhu aj este silnejsi curcuminoid,pozri
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Curc … l&ic=1
kde 3 x 2 kapsule ti potlacia aj velmi silne zapaly.

Co sa tyka toho odporucaneho pripravku Curcumins Phytosome, Featuring Meriva, je to bezpecne ak sa mamka lieci na Vysoky tlak a berie aj tabletky na nefunkcnu stitnu zlazu. Nema to ziadne kontraindikacie? Inak ten  curcuminoidy s bioperinom je celkovo protizapalovy pripravok na vsetky druhy zapalov alebo len na urcite typy?  Dakujem.



173

Re: Detoxikacia

Lee Swanson signature line  probiotics vyzera celkom dobre, teda ked ich dostanes neprehriate a dost cerstve.
Curcuminoidy potlacaju vsetky zapaly, mierne znizuju zrazanlivost krvi a je ich dobre brat proti Alzheimerovej chorobe.
Neviem o zoadnycy vaznycy kontraindikaciach tohoto protizapaloveho doplnku s farmaceutickymi liekmi



174

Re: Detoxikacia

Prosím Vás, pán RNG, čo hovoríte na tento produkt BioAstin Astaxanthín? Môže pomôcť pri problémoch s atopickým ekzémom? http://www.superfood-eshop.sk/vsetko-o- … h/bioastin
Ďakujem.

Naposledy upravil: Suada (2015-01-07 15:58:53)



175

Re: Detoxikacia

Kto vie. Ucinky astaxanthinu sa este len zbieraju.
A naviac pricin na atopicke exemy je hromada. Skus a napis.

Ale cena je tam trochu privysoka, pozri na 3 krat tak silny zo swansonvitamins
http://www.swansonvitamins.com/swanson- … g-30-sgels
Inac ten isty mozes najst aj vo swansonvitamins, dnes je cena 12.29 dolara.



176

Re: Detoxikacia

Zaujímalo by ma čo si myslíte O tinkture z medvedieho cesnaku / listy zaliate vodkou sa luhovali  14 dní /,mám ju doma urobené,či je dobré to piť,či to môžem dať aj 4 ročnému dieťaťu.ďakujem.



177

Re: Detoxikacia

Medvedi cesnak je vyborne prirodne liecivo, len ake davky z neho su ucinne a co je privela, to ti povedat neviem. Skus od mensich davok



178

Re: Detoxikacia

Ďakujem.



179

Re: Detoxikacia

Napis nejaky luhovaci recept a aky uspech s tym mas. Ja mam generacie bylinkarov v rodine, takze ma to velmi zaujima.



180

Re: Detoxikacia

RNG napísal(a):

Do tyzdna to opuchnutie prakticky komletne zmizlo. Dnes je na trhu aj este silnejsi curcuminoid,pozri
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Curc … l&ic=1
kde 3 x 2 kapsule ti potlacia aj velmi silne zapaly.

Zaujal ma odkaz na tento  prípravok. lebo nikde nečítam, že by obsahoval bioperin na zvýšenie využiteľnosti...cena je zaujímavá...je naozaj dobrý???



181

Re: Detoxikacia

Phytosome tvrdia, ze je az 30 krat tak dobre absorbovatelny ako cisty curcumin.
Bioperine zvysi absorbciu curcuminoidov len 6.5 krat.
Ale  to mam oskusane osobne viacnasobne. takze to pracuje.
Inac ta dobra cena je len za 60 kapsul, nie 120 a obsah toho phytosomu je len 180 mg na DVE kapsule, takze aj ked je to 6 x tak ucinne, tak na jednu kapsulu porovnatelne je to s 500 mg curcuminoidov s bioperinom, tj na rovnaku ucinnost ako 3 x 1500 mg curcuminoidov s bioperinom by sa vlastne mali brat 3 x 3 kapsule tohoto.

Momentalne ho obcas beriem, ale kedze nemam ziadny vaznejsi zapal v tele, takze to neviem velmi posudit.



182

Re: Detoxikacia

RNG aky mas nazor na ocistu glauberovou solou ked ma clovek asi candidu alebo nieco ine v crevach a asi aj na plucach/prieduskach , je stale unaveny a kaslem .

Dakujem



183

Re: Detoxikacia

Ja viem ze procesy v tele su casto rozne spojene, ale candida a pluca je dost nepravdepodobne spojena.
Kaslanie moze byt aj  z nocneho refluxu zo zaludka, kde sa pri dychani z pazeraku dostane do priedusiek trostcku pien alebo dokonca ciastociek jedla a kyselin zo zaludka.

Unava je priznak mnohych zdravotnych problemov, moze byt aj zo zleho travenia a absorbcie, z tela napadnuteho mikrobami alebo parazitmi, z nedostatocnej cinnosti stitnej zlazy alebo nadoblickovej zlazy atd.



184

Re: Detoxikacia

Zdravím Vás RNG, prosím o radu, môj lekár tvrdí že mám prekyslený organizmus, výrazné zdravotné problémy zatiaľ nemám. Išlo by teda o detoxikáciu, čo by som teda mohla opakovať aj viac krát do roka. Kdesi som čítala, že človek by mal detoxikovať organizmus počas celého života. Našla som tu na diskusii od Vás toto: Detoxifikacia sa prevadza, enzymami, absorbentmi a chelaciou.
Mikroby sa hubia antimikrobialnymi a parazity protiparazitickymi. Prosím čo by ste mi z i-herbu odporučili na detoxikáciu, čo na mikroby a čo na parazity. Prosím, ak sa dá aj v akých dávkach. PS: po akej dobe, mám zas opakovať proces hubenia mikrobov a parazitov? Veľka vďaka.



185

Re: Detoxikacia

Na detoxifikaciu odporucam najma mikrovlakniny, brane kazdy den. Pozri na firmu Vemica.
Az ked mas zamorene telo velmi treba enzymy, a to entericky pokryte.
Proti parazitom je protiparaziticky baliceklnapr od firmy JUKL.sk
Chelacia je potrebna len pri zamoreni tela tazkymi kovami, najma ortutou



186

Re: Detoxikacia

Prosím, môžte mi upresniť tie enzýmy pre zamorený organizmus - enterický pokryte, kde mám toto zohnať, skúsim to v tej firme Jukl?



187

Re: Detoxikacia

Pozri napr na iherb.com
http://eu.iherb.com/Natural-Factors-Zym … blets/2638