101

Re: tehotenstvo výživa

Ahoj RNG,

prosim ta, chcela by som sa opytat, ci davkovanie doplnkov ako je citricidal, sangre de grado, extrakt z olivovych listov je rovnake aj pre tehotne zeny?

Som v 18tt, manzel ostal doma s nejakou chorobou bakterialneho povodu (vyzera to na zapal priedusiek) a aj ked sa jeden druhemu vyhybame aby ma nenakazil, dnes rano som zacala citit hrdlo, robia sa mi hlieny a pobolieva ma hlava.

Preto som si nasadila doplnky ktore odporucas, len som nikde nenasla ci treba kvoli tehotenstvu upravit davkovanie.
citricidal som si dala 30kvapiek do litra vody (mam 60kg)
sangre de grado 2x 15 kvapiek (rano a vecer)
olive leaf extract (750mg) 2x 3 kapsule
ester C mozem brat tiez cca 1g kazdu hodinu?

okrem toho beriem colostrum a aloe vera (freeze dried)

a standardne aj ostatne doplnky ktore tu nebudem teraz vypisovat, su to vsetky tie co odporucas tehotnym smile
a samozrejme probiotika na vecer s vlakninou.

Dakujem moc



102

Re: tehotenstvo výživa

Davkovanie je podla vahy, nie podla inych dat. Mas to spravne nastavene.
Kvapockove nakazy sa usadia v prinosnych dutinach, odkilal s hlienami nakazuju mandle, hrdlo, priedusku pluca a dostanu xsa najma v leze v noci pri kasli aj do stredneho ucha. Takzr je ich treba co najskor vyhubit kvapkamim roztoku sitricidalu do nosa, 3 x dene v leze s hlavou zaklonenou co najviac dozadu, aby to natieklo aj do celnych dutin. Ber na odh.lienenie aj NAC a serrapeptazu, ked uz nemozes brat ovela ucinnejsi oreganovy olej v tehotenstve.
Dobre je ked cela rodina pouziva doplnky, aby si nakazy vzajomne do nekonecna nepodavali jeden druhemu.

Naposledy upravil: RNG (2015-05-27 18:20:18)



103

Re: tehotenstvo výživa

RNG dakujeme smile citricidal do nosa sa chystam si dat uz od rana, len "cely den" hladam kvapkatko smile zatial som to riesila slanym roztokom do nosa.

Manzel ta srdecne pozdravuje a sice ti este nikdy nepisal, ale xkrat ti uz chcel podakovat smile Studuje si tvoje stranky vyse dvoch rokov a mame doma vacsiu zasobu doplnkov ako tipujem aj ty big_smile
Z neho si uz kazdy robi srandu ze je Chemický Ali lol
doplnkov berie pozehnane kazdy den, vyliecil si s nimi veci, s ktorymi doktori nevedeli pohnut cely rok
teraz vsak na neho dolahlo vycerpacie a stres z prace a telo uz povolilo v odolnosti. V sobotu ho to chytilo, tak si hned nasadil doplnkove combo a dnes uz vyzera byt fit.

Prave mi zo zasob priniesol aj NAC a Serrepeptazu.
NAC si dam teda standardne 2x600mg a
Serrapeptazu mame tu silnu 120tis IU, tam asi staci jedna denne?



104

Re: tehotenstvo výživa

Ked beries serrapaptazu len na ciastocne riedeni krvi, preventivne, tak jedna denne sytaci. Ale na zahlienenie, alebo odmaskovanie roznych nakaz odporucam 3 x 120 -000 IU denne.

Nepodcenujte dlhodoby stres, je to zabijak a skor ci neskor sa prejavi v stovkach roznych zdravotnych problemov
http://rng.nazory.eu/rubriky/s/stres
http://rng.nazory.eu/rubriky/s/spanok



105

Re: tehotenstvo výživa

Toto zial vsetko pozna a myslim, ze aj nejake doplnky na stres berie. Uvedomovat si to uvedomuje, len sa s tym niekedy velmi tazko nieco robi hmm

V kazdom pripade este raz velmi pekne dakujeme smile
Ja uz sa inak dnes citim podstatne lepsie, ale v liecbe a lezani samozrejme este pokracujem.



106

Re: tehotenstvo výživa

Nezabudajte na to, ze stress je zabijak a clovek si musi najst cas na to, aby ho potlacil, inac musi znasat jeho nasledky na zdravie celkove.

Naposledy upravil: RNG (2015-05-28 19:36:25)



107

Re: tehotenstvo výživa

zdravim RNG
zase ja big_smile
moze sa pancreativ a N-A-C uzivat ked som tehotna?

uzivam 4rano a 4vecer z tohoto http://www.iherb.com/Country-Life-Glute … blets/1718

+ este beriem N-A-C http://www.iherb.com/Jarrow-Formulas-N- … l&ic=2

este vitamin D3 (1000jednotiek), vit E400, vit C, calmari, folic acid 800jednotiek a lecitin
mozem to brat nadalej vsetko + pridam calcium a probiotika a prebiotika

bola som aj na hematologii, ale nemam este vysledky - ale kazali mi prist hned ked budem tehotna, aj ked este nebudu vysledky, takze to si vyriesim hned v pondelok.

v piatok som zistila, ze som tehotna, velmi sa bojim, ze to zle dopadne, kedze som po 2potratoch, jeden spontanny v 7tt a jeden s kyretom v 10-11tt (pisali sme si v teme pohlavne organy)  je este nieco, cim viem tehotenstvo posilnit?

Naposledy upravil: sophie (2015-06-07 07:52:41)



108

Re: tehotenstvo výživa

Nac je forma aminokyseliny a pancreatin je enzym, co vyraba aj nas pancreas. Tj mozes ich pouzivat aj v tehotenstve, aj deti . To iste plati aj na dalsie menovane. Co sa tyka potratov casto su sposobene vysokou hladinou prolaktinu. Na to pomoze pouzit progesteron, pravy,bioidenticky,  nie chemicke liekove nahrazky, a tento mozes dostat aj vo forme kremu, co si natries na vnutonu stranu stehien Pozri na tento s davkovacom
http://www.iherb.com/Now-Foods-Natural- … l&ic=2



109

Re: tehotenstvo výživa

nemaju ho na sklade
moze byt tento? len potom neviem ake davkovanie, kedze nema davkovac.
http://www.iherb.com/Source-Naturals-Na … 3-4-g/4377



110

Re: tehotenstvo výživa

Na znacke nezalezi, len na obsahu. Samozrejme aj ten je dobry a davkuj si to kavovou lyzickou. U toho uvedeneho je v 1/4 kavovej lyzicky potrebna davka 22 mg progesteronu. . V pripade potreby si tolko mozes davat aj 2 x denne.



111

Re: tehotenstvo výživa

dakujem rng.

este by ma velmi zaujimal Vas nazor na ultrazvukove vysetrenie a jeho mozna skodlivost.
ja som sa chystala ist na vysetrenie az o take 2tyzdne, ked budem aspon 7-8tt aby uz bolo vidno aj srdiecko aj babatko - ale volala som gyndakovi a on chce aby som prisla na ultrazvuk hned v pondelok, ze vylucit mimomaternicove tehotenstvo. ja mam vsak obavu pred takym skorym ultrazvukovym vysetrenim, je to predsa len nejake oziarenie,  ci nemusim mat? je to uplne bezpecne?
dakujem za nazor



112

Re: tehotenstvo výživa

Ultrazvukove vysetrenie je daleko bezpecnejsie, ako cokolvek ine, co lekari pouzivaju. nemusis mat pred nim ziadny strach. Este nikde som nevidel , ze by nejak skodilo.



113

Re: tehotenstvo výživa

dakujem smile

snad naposledy. co mi chyba, ked mavam ako keby krce vo svaloch, v rukach prstoch, ale aj na nohach. dnes som okamih nevedela vystupit z auta. nemam to strpnute, len mi stiahne sval, na rukach hlavne pri prstoch to pocitujem, ze mi ich stiahne a neviem ich chvilocku vystriet. vsimla som si to len nedavno - mozno dva tyzdne, davala som to do suvisu s kavou, ale prestala som ju pit a napriek tomu tieto krce mam. neviem vyguglit ktory mineral alebo vitamin mi chyba.. neutral vsade su aj ine priznaky, ja vsak nic ine nemam.



114

Re: tehotenstvo výživa

Krce=tetania je obvykle nedostatok roznych mineralov.Moze to byt sodik, draslik horcik aj vapnik. Odporucam brat doplnky na kosti spolu s vitaminmi D-3 a K-2. Pripadne solit so solou obsahujucou morsku sol a KCl.
Ale moze to byt aj problem s cirkulaciou alebo slachou tlaciacou na nervovy zvazok(karpalov tunel alebo dalsich 17 miest na tele, kde sa krizuju slachy s nervami)



115

Re: tehotenstvo výživa

dakujem velmi pekne rng. neviem ako sa obycajny clovek moze Vam odvdacit za pomoc, ktoru poskytujete.
tak len napisem, ze ste Clovek s velkym Č a snad vam to nejaka karma, osud alebo niekto vrati v zivote.



116

Re: tehotenstvo výživa

Mne staci vediet, ze obcas niekomu pomozem, to mi je dostatocna odmena.



117

Re: tehotenstvo výživa

rng . do kedy mam aplikovat ten progesteronovy krem? do ktoreho tyzdna tehotenstva, alebo stale? smile



118

Re: tehotenstvo výživa

Nuz este vydrz nejaky cas, ked si mala pred tym potraty, lebo zrejme mas nizku hladinu progesteronu a aj lekar by ti predpisal progestin/gestagen, co by bolo skodlivejsie, nez prirodny progesteron. Mozno ho,budes potrebovat az do konca tehotenstva..
To ti neviem, predpovedat, to sa da mozno jedine zistit rozborom krvi na hladinu progesteronu, ale ani o tom som si nie celkom isty.
Ale kedze toto dodavanie je neskodne, tak radsej ti radim ho neprerusovat, nez riskovat potrat.



119

Re: tehotenstvo výživa

toto som chcela pocut, cize mozem do konca tehotenstva, neuskodi to.
ano, lekar mi predpisal duphaston, ale ja som si tento krem zacala aplikovat miesto tbl. wink



120

Re: tehotenstvo výživa

Pozri, ked by si brala chemicky dupohaston, tak okrem hormonalnycy ucinkov riskujes aj skodlive postranne ucinky tejto chemikalie. S prirodnym bioidentickym progesteronom nemas skodlive postranne ucinky chemikalie, len hormonalne ucinky. Osobne sa nerad hram s hormonami, ale zrejme tebe to treba.



121

Re: tehotenstvo výživa

Chcela by som Vas poprosiť o radu... som tehotná a z krvi mi zistili zvýšené protilatky štítnej žľazy a musím ísť k endokrinologicke. Cca mesiac užívam takmer kazdy deň kapsulu kelpu a selén. Neviem kolko obsahuje jodu jedna kapsula kelpu. Pýtala som sa gynekologicky či mám užívať ten jod a selén ďalej a povedala ze nie aby mi to neskreslilo výsledky:/ čo by ste mi poradili a koľko toho užívať. Ďakujem pekne



122

Re: tehotenstvo výživa

Jod a selen napravaju nizku dokonca aj zvysenu cinnost stitnej zlazy. Takze ked ich neberies budes mat horsie vysledky na co ti moze lekarka predpisat euthyrox= jeden z umelych  chemickych hormonov stitnej zlazy.



123

Re: tehotenstvo výživa

Ďakujem za odpoveď... a aké dávky mám užívať?? Mám si zaobstarať niečo iné ako kelp?



124

Re: tehotenstvo výživa

Ja odporucam 2 az 6 miligramov jodu v priemere denne, a 200 az 600 mikrogramov selenu. Je uplne jedno, odkilalto dostanes. Moze to byt kelp(dost velke mnozstvoZ) lugol, jodova tinktura alebo tabletky . Ja si osobne natieram jodovu tinkturu aspon ra tyzdenne pod pazuchy.Potom nemusim pouzivat 2 dni ziadny deodorant. A jod z jodovej tinktury prejde cez kozu a naviaze sa na podkozny tuk, tj dlhodobo zostava v tele, na rozdiel od KJ (jodid draselny), co sa z tela vyplavi dost rychlo.



125

Re: tehotenstvo výživa

Mam tento kep http://eu.iherb.com/Starwest-Botanicals … -6-g/22573, dala som si ho nakapsulovat a netusim kolko jodu dostanem do seba v jednej kapsuly, beriem rano 2 a vecer 2 a 400 mcg selenu. Vedeli by ste mi prosim hodit link na nejaký dobrý, silný jod(tabletky a tintúru)? bud z iherb.com alebo swanson, ktorým by som si telo nadopovala ? dakujem za odpoved



126

Re: tehotenstvo výživa

Kelp moze obsahovat rozne mnozstva jodu, od 0.1% az do 0.8% Ak predpokladam  napriklad , ze je to ten stred, tak v jednom grame sa nachadza 4 mg jodu.
Ale kolko je ho tam naozaj v tom vyrobku ti nepoviem.



127

Re: tehotenstvo výživa

Dobrý deň, môžem poprosiť o radu? Endokrinologicka mi predpisala 50 Euthyrox, lebo som mala v tehotenstve výsledky najskôr THE 3,82 a neskor 4,68mU/l a aTP najskôr 5.34 , T4 14,09 pmol. Stale tvrdila že výsledky dobre, ale dá mi lieciky:/ užívam kelpu a selén. Len stale ma straší že musím lieky ked som tehotná, nechcem sa tým dopovat, ale bojím sa či neublizim dieťaťu. O mesiac mám ísť na kontrolu, nebudem to brať len neviem čo povie ak budem mať rovnaké výsledky. Čo by som este mala brať na podporu štítnej a v akých dávkach.



128

Re: tehotenstvo výživa

jA ODPOPRUCAM 2 AZ 6 MG JODU A 200 AZ 600 MIKROGRAMOV SELENU.
Eutyrox  je chemicka nahrada hormonu T4 a nevidim dovod na nam, kde podla lekarky mas hodnoty T4 v poriadku.