1

Téma: Chaparral-otazka ohladom uzivania

Dobry den RNG,
pred rokom som mala kondylomy,boli zlikvidovane vypalenim no po pol roku sa vratili...poradili ste mi antivirotika a tak som siahla po najsilnesom, ktory ste uvadzali - Chaparrale (1 g denne), k tomu zinok a selen ,no uz to beriem 3 mesiace takto a stale nemam pocit ze som sa tych kondylomov uplne zbavila. ako dlho sa moze takto brat chaparral ? lebo na internete som citala vela clankov ze by sa nemal dlhodobo kvoli zatazi obliciek. Dakujem



2

Re: Chaparral-otazka ohladom uzivania

Ako kazdy silnejsi potravinovy doplnok, aj chaparal je casto napadani klikou, ktora sa snazi odstranit konkurenciu patentovanych chemickym liekom.Oblubeny argument je poskodenie ladvin, co staci naznacit(lebo mnoho chemickych liekov to sposobuje) ale v pripade potravinovych doplnkov to netreba(ani nemozu, lebo to nie je pravda) dokazat vyskumom

Co sa tyka roznych antiviralnych, ked jeden nezaberie, treba brat aj ine. Neexistuje "zazracna" jedna pilulka, ktora vyriesi vsetko.
Ja momentalne beriem osobne okolo 7 gramov huby chagy, lebo na mna naliezla park krat po sebe nejaka virusova pliaga, zakazdym, ked som alebo letel niekam alebo sa zdrzoval s vacsiou skupinou ludi.
Extrakt z olivovych listov ani GSE mi nepomohlo dostatocne, tak som siahol na tenyo silny antiviralny prostriedok, naviac je to uzasny zdroj antioxidantov.
Prasok z chagy varim asi v pol litre vody,, pomalicky 1/2 hodiny a pijem aj s usadeninou. Zatial mi to velmi pomohlo.



3

Re: Chaparral-otazka ohladom uzivania

Tento uryvok z clanku, ktory som nasiel na en.wikipedia.org, som sa tam docital, ze uzivanie chaparral-u moze poskodit pecen a oblicky. Je toto pravda alebo su to znovu bludy a klamstva, ktore rozsiruje farmaceuticky priemysel?

Herbal supplements and toxicity

Larrea tridentata is often referred to as chaparral when used as a herbal remedy and supplement; however, it does not grow in the synonymous plant community chaparral. The United States Food and Drug Administration has issued warnings about the health hazards of ingesting chaparral or using it as an internal medicine, and discourages its use. In 2005, Health Canada issued a warning to consumers to avoid using the leaves of Larrea species because of the risk of damage to the liver and kidneys.



4

Re: Chaparral-otazka ohladom uzivania

Ked si precitas tie spravy povodne, najdes v nich slovko "may" tj moze , cim naznacuju , ze to moze vo vyssich davkach poskodit pecen. Ja osobne tomu sice neverim, lebo nie je na to dost dokazov, ale ako opatrny clovek pouzivam chaparal len v pripade silneho viralneho utoku a to kratkodobo. Totiz ine antiviralne prostkriedky a lieky naisto poskodia pecen a aj ladviny u vysokeho poctu pacientov, zatial co chaparal nie je dokazany ako skodlivy, len je nan vydane varovanie. To moze byt aj pre to, ze konkuruje stovkam drahych patentovanych antiviralnych.
Druhy velmi silne antiviralny prostriedok, betulin, sa nikdy ani nedostal na trh, hoci je extremne lacny, kde biela koza briez ho obsahuje 15 az 25% na vahu. Proti tomu farmaceuticky proemysel velmi ucinne zasiahol skupenim vsetkych patentov na extrakciu, skupenim vsetkych vyskumnych teamov a ucelnym zablokovanim vyroby.
Na stastie je briez plno, staci zobrat vrchnu bielu koru, jemne rozomliet a zaliat alkoholom, jeden diel kory a 3 diely cisteho alkoholu, staci aj komercny 96% potravinarsky alkohol, (betulin je rozpustny v alkohole, ale nie vo vode) a taku tinkturu s obsahom 2 az 5% betulinu  pouzivat do drinkov, najlepsie plnotucneho mlieka, lebo betulin sa naviaze na tuky ako emulzifikator a tak vstrebe do tela a najma pecene v pripade viralnych ochoreni pecene.
V Rusku , jedinej krajine, kde sa betulin obcas pouziva, ho pouzivaju  aj na regeneraciu pecene



5

Re: Chaparral-otazka ohladom uzivania

Vies mi povedat, ako dlho moze clovek uzivat chaparral? Vdaka.



6

Re: Chaparral-otazka ohladom uzivania

Nuz to ti neviem povedat, kedze nie som presveceny vobec o ziadnej skodlivosti chaparalu.Len som opatrny, pre istotu.
Ale ked ho pred rokmi chceli zakazat, tak sa US indiani proti tomu velmi branili, kedze toto je ich prirodna medicina uz tisicrocia a mozno pre to aj nevyhynuli na rozne viralne, co sem doniesli do USA pristahovalci.
Napr v Juznej Amerike miestni indiani do znacnej miery vyhynuli, lebo nemali prakticky ziadnu imunitu proti beznym herpesom a kiahnam.
Dodnes mnohe nezname kmene v povodi Amazonky do par tyzdnov masove vyhynu az na 95% pri prvom styku so zlatokopmi alebo roznymi misionarmi. Toto sa v Brazilii znacne potlaca, aby sa to nedostalo do verejnej svetovej tlace .



7

Re: Chaparral-otazka ohladom uzivania

A ty ako dlho zvycajne uzivas chaparral? Mohol by som uzivat 2x500 mg po dobu napr. 2-3 tyzdnov mozno az 4 tyzdnov? Alebo je to privela?



8

Re: Chaparral-otazka ohladom uzivania

Virusy tak ako rychlo pridu aj rychlo odidu, povascsine.
Takze obvykle tyzden intenzivneho pouzivania vo vacsine pripadov je dostatocny. nakoniec roznych antiviralnych doplnkov je kopa, netreba pouzivat len jeden radsej viacero a striedat. A mnohe medzi nimi odporucam aj tak doplnat stale, ako selen zinok jod, vitaminy C a D-3 a samozrejme mikrovlakniny a probiotika.



9

Re: Chaparral-otazka ohladom uzivania

Chaparral je len cisto protivirusovy, alebo je ucinny aj voci inym mikrobom?



10

Re: Chaparral-otazka ohladom uzivania

Mozno je aj proti inym mikrobom, ale nie natolko ucinne, aby som to zvlast spominal.



11

Re: Chaparral-otazka ohladom uzivania

Ako je lepsie uzivat chaparral s jedlom alebo po jedle?



12

Re: Chaparral-otazka ohladom uzivania

Po jedle. Chaparal moze drazdit na prazdny zaludok niekoho. Osobne mna nie, ale moja zena je napr citlivejsia.



13

Re: Chaparral-otazka ohladom uzivania

RNG napísal(a):

Ako kazdy silnejsi potravinovy doplnok, aj chaparal je casto napadani klikou, ktora sa snazi odstranit konkurenciu patentovanych chemickym liekom.Oblubeny argument je poskodenie ladvin, co staci naznacit(lebo mnoho chemickych liekov to sposobuje) ale v pripade potravinovych doplnkov to netreba(ani nemozu, lebo to nie je pravda) dokazat vyskumom

Co sa tyka roznych antiviralnych, ked jeden nezaberie, treba brat aj ine. Neexistuje "zazracna" jedna pilulka, ktora vyriesi vsetko.
Ja momentalne beriem osobne okolo 7 gramov huby chagy, lebo na mna naliezla park krat po sebe nejaka virusova pliaga, zakazdym, ked som alebo letel niekam alebo sa zdrzoval s vacsiou skupinou ludi.
Extrakt z olivovych listov ani GSE mi nepomohlo dostatocne, tak som siahol na tenyo silny antiviralny prostriedok, naviac je to uzasny zdroj antioxidantov.
Prasok z chagy varim asi v pol litre vody,, pomalicky 1/2 hodiny a pijem aj s usadeninou. Zatial mi to velmi pomohlo.

RNg a prosím ťa odkiaľ kupuješ chagu? Ďakujem



14

Re: Chaparral-otazka ohladom uzivania

Predajcov chagy je hromada, pozri na e-bay
http://www.ebay.com/sch/i.html?_nkw=cha … amp;crdt=0
Ja som to kupil povodne z tohoto zdroja
http://www.mushroomharvest.com/catalog/ … cts_id=161
ale myslim, ze to druhy krat kupim z e-bay, kde maju kanadsku divoku lacnejsie.



15

Re: Chaparral-otazka ohladom uzivania

Ďakujem



16

Re: Chaparral-otazka ohladom uzivania

OK



17

Re: Chaparral-otazka ohladom uzivania

RNG prosím ťa a treba odlupnúť z brezovej kôry iba takú tenučkú bielu šupku čo je na povrchu alebo tú vrchnú časť kôry cca centimeter hrubú ? Dá sa to spraviť aj v zime?Ďakujem



18

Re: Chaparral-otazka ohladom uzivania

Iba tu bielu tenku koru.  Naviac tym neposkpodis strom.Ta je vlastne biela od betulinu, ktoreho tam je od 15 az do 30 % na vahu.
Tj je to velmi bohaty zdroj betulinu.
Betulin nie je vodorozpustny a to robi brezovu koru dobrym materialom na indianske canoe.
Cim hlbsie v kore, tym menej betulinu a viacej taninov a salicinu, prirodnej protizapalovej latky,  ktora dnes viedla k vyrobe  dnes  syntetickeho  acetyl salycilatu,  ktory je bezne znamy ako aspirin.



19

Re: Chaparral-otazka ohladom uzivania

Prosim Ta, preco sa nemoze chaparral uzivat dlhodobo?



20

Re: Chaparral-otazka ohladom uzivania

Nuz jeden cas farmacia na chaparal silne utocila, dokonca dosiahli na cas, ze sa nemohol predavat, ale americki indiani si vymohli znova predaj, lebo FDA nevedela dojst s dostatocnymi dovodmi na zakaz. Povodne tvrdili, ze sa po case zhromazduje nieco z neho v peceni, ale neviem nakolko je to pravda.
Ale ako opatrnik pouzivam chaparal len kratkodobo, ved roznych antiviralnych je hromada a na velku vacsinu nie je ziadne podozrenie, ci uz pravdive, ci uz vykonstruovane umelo.
Dlhodobe pouzivanie je odovodnene aj tak len virusami ako HIV, ktore sa nedaju vyhubit a tazko je ich aj obmedzovat inac. V trom pripade je chaparal menej skodlivy, ked vobec, ako rozne antiviralne lieky pouzivane dlhodobo. Nehovoriac o tom, ze je to za malicky zlomok ceny tych antiviralnych ako napr AZT.



21

Re: Chaparral-otazka ohladom uzivania

Este sa Ta chcem opytat, ak budem ten chaparral uzivat intenzivne (2x1g denne), povedzme tak cca 1-2 tyzdne, tak aka musi byt prestavka, aby som mohol znova uzivat ten chaparral intenzivne cca 1-2 tyzdne. Dakujem.



22

Re: Chaparral-otazka ohladom uzivania

To ti nepoviem. Osobne som to nikdy nebral dlhsie, ako tyzden. Virusy sa daju hubit pomerne rychlo a na zvysovanie viralnej imunity pouzivam ine, slabsie prostriedky a viacero z nich, lebo su to aj tak potrebne doplnky, ako vitaminy C  D-3, zinok, jod, selen, astragalus a podobne.



23

Re: Chaparral-otazka ohladom uzivania

Je HPV virus sprevadzany kondylomami nevyliecitelny? Ked sa clovek zbavi kondylomov je stale infekcny pre partnera? Idem si nakupit antivirotika, podla rad v Tejto diskusii. Teraz uzivam hlivu, rakytnikovy olej, mumio, kondylomy natieram tea tree olejom... je realne, aby uplne zmizli?



24

Re: Chaparral-otazka ohladom uzivania

Nuz o virusoch sa vie dost malo, ale ked ich zatlacis viacerymi antiviralnymi, tak aj prenos sa podstatne zmensi, radove.
Kondylomy ti samozrejme musia zmiznut, ale to neznamena, ze aj virus kompletne v tele zmizne/zanikne.
Napr virus Herpes simplex 1,o ktorom sa vie najviac,  ma dnes v tele permanentne vyse 90% Europanov a je hodne ludi, ktorym sa dosial nikde nevyhodil na pere. To ale neznamena, ze sa to hocikedy, ked je telo ospabene nemoze stat. Niekde na Slovensku to volaju aj "zima na pere", tj pri prechladnut sa telo oslabi a tato pliaga sa rozmnozi otvorene
Ak si zvysis viralnu imunitu podstatne, tak s trochou stastia ziadne virusy v tele bezne nosene sa ti nijak nepreukazu do konca zivota.



25

Re: Chaparral-otazka ohladom uzivania

Dobry den, p. RNG!
precitala som si vase diskusie , niektore starsie, preto by som Vas chcela velmi pekne poprosit o viacnasobnu pomoc, radu.
1. Uz rok ma trapia kondylomy, zacalo to svrbenim, pohl. styk som nemala vtedy vobec, kedze som nemala priatela dlhsiu dobu aj predtym. preto mi nejde do hlavy odkial to je, mohla som to dostat na wc?? (mlade kolegyne su dost promiskuitne, uzivaju hak, tak svet a sex zivot je pre nich gombicka) resp. na kupalisku, solarko a pod? snazim sa posilnovat imunitu kollostrom, vit C (od swansonu tento http://swanson.sk/p/267/vitam%C3%ADn-c- … -mal%C3%BD
mam doma takzies grapeseed extract, len ho zatial neuzivam. citala som aj o caji z cagy, mohla by som si objednat rusku cagu. kokosovy olej som si potierala, trochu to ucinkovalo a taktiez rusky malavit.  Co by ste mi poradili uzivat? myslim suhrn veci. bo uz som zufala.
2. a problem cislo dva trva uz priblizne 3 roky. zacalo to vysokym tlakom, ktory sa mi este aj teraz sem tam zvysi, co by nebolo az take katastrofalne, ale pred tymi 3rokmi vyskocil az do vysin. 160/110..a to mam este daleko od 30r zeny. a pravdepodobne ten anpor tlaku nevydrzali cievy/zily. vystupili na povrch, porobili sa mi male metlicky, fialove cervene, a velke zeleny zily vystupili cez svaly a kozu na povrch. a chcem Vas peto porposit o radu, cim by som mohla vyriesit tento problem? citala som, ze aj  serapeptaza dokaze vyliecit rozsirene zily. tak co by ste mi, prosim Vas, poradili vy n tieto 2 zdravotne problemy? Velka vdaka vopred!
S pozdravom Danka M.



26

Re: Chaparral-otazka ohladom uzivania

1 pozri na temu
http://rng.nazory.eu/rubriky/h/herpes
ako prioti roznym virusom, vcitane hpv.
2. najviac, co sposobuje vysoky tlak je prebytok soli(Na) a nedostatok draslika. A samozrejme stres.
Metlicky a krehke steny ciev su z nanosov a nedostatku antioxidantov.Nie z vysokeho tlaku.
Cisti si cievy lecirinom(2 krat do tyzdna polievkava lyzica prasku alebo granulatu,,tj cisty lecitin.A ber rozne antioxidanty, ako vitamin C s bioflavonoidmi, najma hesperidin je dobry na to, tiez pouzivaj krem s opbsahom vitaminu K-2, pripadne krem s obsahom escinu, co je tiez silny antioxidant.
Nezabudaj na extra vitamin D-3, nielen K-2, lebo tieto dva vedia presunut krehke kalcifikaty zo vsetkych makkych tkaniv, tj aj stien ciev do kosti, kam patria.



27

Re: Chaparral-otazka ohladom uzivania

ok, vdaka, na problem cislo jedna som uz pozerala. dufam, ze to zaberie.
a ten problem so zilami, cievy cistim aj hlohom, bola som na angiologii, cievy mam ciste. zo stresu som mala ten vysoky tlak a tkato neprijemnost sa mi porobila. a chcem sa opytat, tie mensie fialove zilky ako tak ustupili, len s tymy velkymy zelenymi si neviem dat rady. je to velmi neprijemne na pohlad, cize prekaza nielen zo zdravotneho ale ale estetickeho hladiska. beriem aj D3, aj K2, mam aj grapeseed extrakt. a cchcem sa opytat, od swansonu pagastan konsky by mohol byt? a ta serapeptaza? ci by to nezvysovalo tlak? lebo npr na rosirene zily v konecniku som skusala ihlicu rolnu tinkturu a bum, hned vybehol tlak a zily sa vytlacili viac. A ten krem by mohol byt venitan?



28

Re: Chaparral-otazka ohladom uzivania

Pagastan konsky posilnuje/spruznuje steny ciev, podobne ako aj ine antioxidanty.Venitan ho obsahuje.
Serrapeptaza riedi krv cim sa trochu znizi aj tlak, lebo redsia krv lahsie plynie v cievach, tj srdce nemusi tolko tlacit.



29

Re: Chaparral-otazka ohladom uzivania

Dobry vecer.Mala som zlomenu nohu v sadre ma zacala palit a velmi ma aj oziabala.mam teraz taky problem ze ma pali celo a temeno hlavy. Dnes som bola na neurologii a povedal ze mam neuropatiu a predpisal mi Gabapentin-teva 100mg.prosim Vas vedeli by ste mi poradit ci je to vyrus alebo nieco ine.vedeli by ste mi poradit prirodne lieky.dakujem



30

Re: Chaparral-otazka ohladom uzivania

Nuz co to je ti na dialku nepoviem, ved ani tvoja lekarka , co ta tam mala osobne ti to nevedela zistit. Nuz ale ked je to cirus, snaz sa ho vyhubit, pozri na temu http://rng.nazory.eu/rubriky/h/herpes
ako na to. Ja osobne na virusy pouzivam najma chaparal(2 x 1 gram) ,. colostrum(15 gramov prasku=2 polievkove lyzice kopcom zamixujem do do pohara tepleho mlieka)
a monolaurin, 2 x 5 gramov
Obcas, najma ked neviem ci sa to nejak nekombinuje s inymi infekciami si varim aj silny caj z chagy, 10 gramov praskovej.
Sice aj monolaurin je ucinny na mnohe bakterie a ine mikroby, ale cim viac antimikrobialnych, tym rychlejse je vyliecenie a mensie je poskodenie tela.
Na poskodenie nervov virusami je dobre brat DHA, 1-5 az 2 gramy, co je material potrebny na obnovu poskodenych myelinovych/nervovych obalov.

Inac na neuropathiu, ako mam aj ja(periferalna)z moje cukrovky je dobre brat vitaminy B1 a B-3 vo forme Benfothiamine(500 az 1000 mg, podla potreby)
a inositol hexaniacinate /flush free niacin, davka 500 az 1000 mg.

Naposledy upravil: RNG (2015-01-10 19:45:47)



31

Re: Chaparral-otazka ohladom uzivania

Dobry denja neviem ci to je neuropatia alebo vyrus,neurolog napisal zaver neurologicky nalez negativny.a napisal lieky gabapentin -teva.ja nemam cukrovku ako sa to da zistit ci to je vyrus. Ked ma pali hlava tak mam hned problem s tlakom.a nemohli by sme sa stretnut ,neviem ci ste lekar alebo sa rozumiete medecine . dakujem



32

Re: Chaparral-otazka ohladom uzivania

Tieto pripravky sa daju kupit v lekarni?



33

Re: Chaparral-otazka ohladom uzivania

Ja pouzivam pangamin,inovo5forte na kosti a chrupavky,a kvapky stimaral,magnezium.ako mam zistit ci je to vyrus.



34

Re: Chaparral-otazka ohladom uzivania

Dada, lekarne su na lieky, aj ked tam obcas predavaju aj doplnky potravin. Zialbohu obvykle dost slabe a vzdy velmi predrazene. Naviac farmaceuti doplnky nepoznaju, lebo sa o tom v skolach neucia nic.
Ja casto nevie, urcit, co za nakazu na mna lezie, peto beriem viacero roznych doplnkov , aby som adresoval co najviac roznych moznosti.



35

Re: Chaparral-otazka ohladom uzivania

Pan RNG a este by som sa chcela opytat...na zenske veci sa daju uzivat ake kombinacie doplnkov? chcela by som hlave zvacsit prsia, lebo nemam ziadne. je to mozne aj v 28r? citala som americke diskusie, vraj je. kedze aj chem antikoncepcia to dokaze v kazdom veku. co by ste doporucovali? aj z doplnkov aj nejake kremy pripadne??  budem vam velmi vdacna. aj naposledy vase rady zabrali!!

Naposledy upravil: dacacko (2015-01-25 13:26:37)



36

Re: Chaparral-otazka ohladom uzivania

Nehormonalny je napr tento krem na kolagen a elastin
http://www.iherb.com/search?sug=bust%20 … rank=1#p=1 Na hormonalne pozri na tento prispevok
Pre dievcata, co mali v mladosti nizke hodnoty hormonov, pripadne boli na roznych dietach, ktore im ovplyvnili rast prs je mozne rast povzbudit aj v rannej dospelosti.

Prostriedky co na to pomahaju obvykle obsahuju yam(diosgenin),saw palmetto(rastlinne steroly) vytazky z dateliny, vytazky zo soje a podobne.

Tu je mensi prehlad roznych vyrobkov a ich hodnotenie pouzivatelmi:

www.breastoptions.com

Zvacsenie prs je dost permanentna zalezitost, ked sa raz zvacsia, tak to aj po dobrati roznych pomocok zostava na dlhe roky. Tak ako po tehotenstve trva tiez zvacsenie prs velmi dlho.



37

Re: Chaparral-otazka ohladom uzivania

yam uz som objednala. saw palmetto nezvysuje nahodou tlak? pretoze ten mi hapruje dost. docitala som sa tu, ze moze byt kombinacia wild yam a fenugreek a dong quai staci to? ci treba pridat este cosi k tomu?



38

Re: Chaparral-otazka ohladom uzivania

Uvedene nemaju na tlak ziadny vplyv.Skakanie tlaku je skor vec stresu, co by si mala adresovat, lebo stres neadresovany je doslova zabijak a po case sa to prejavi stovkami roznycyh zdravotnych problemov.



39

Re: Chaparral-otazka ohladom uzivania

ani na kvalitu vlasov? ci mi nezacnu vypadavat a pod. takze na rast prs dong quai, wild yam root a saw palmetto? pomoze to? aspon jedno cislo, keby to hodilo. neviem, ci je to mozne. pozerala som aj tu usa stranku, co ste mi odporucili. spominaju sa tam vacsinou tieto, len neviem v akych davkach treba, aby bol rast prs viditelny



40

Re: Chaparral-otazka ohladom uzivania

Kazde z uvedenych si mozes vyhladat, tj aj ich skutocne zlozenie.



41

Re: Chaparral-otazka ohladom uzivania

dobry vecer,
surne by som potrebovala chaparal len neviem kde ho narychlo zohnat.
tak som sa chcela opytat ci ho nemate na predaj.
mozem poprosit o odpoved na moj mail eliskahulkova@gmail.com



42

Re: Chaparral-otazka ohladom uzivania

Ja uz dlhe roky nic nepredavam a aj tak by si to odomna nedostala rychejsie, nez cez internet, napr z iherb.com
Ja zijem totiz v USA a pokila viem, nikto na Slovensku nedrzi chaparal



43

Re: Chaparral-otazka ohladom uzivania

Chaparral je bezne dostat kupit tu :
http://www.hoogle.sk/search-engine.htm? … l&qm=2
Maju ho v dvoch baleniach a to po 90 a po 180 kapsuliek.Ja ho tam kupujem tiez.Momentalne je na sklade.



44

Re: Chaparral-otazka ohladom uzivania

Vyborne