1

Téma: Zvysena funkcia stitnej zlazy

Dobry den, RNG - moj 18 rocny syn ma zvysenu funkciu stitnej zlazy, mava obcas trasenie ruk, vypadavanie vlasov, nepribera . Kys.tyrozinovu ma 1,34 mg x%
Chcem sa spytat, ci je vhodne doplnovat jod  vo forme Kelp, alebo organicky viazany v tekv oleji alebo v inej forme, a ak ano, tak v akom mnozstve cca denne?
Dakujem



2

Re: Zvysena funkcia stitnej zlazy

Kedze niektori lekari tvrdia presny opak ako ini, ze aj zvysena funkcia stitnej zlazy moze byt sposobena nedostatkom jodu, ja by som skusil brat kelp v davkach pol lyzicky()2 gramy). Nakoniec v kelpe su aj ine mineraly,aj  rozne stopove a vypadavanie vlasov je casto zalezitost nedostatku mineralov, nielen hormonalna.



3

Re: Zvysena funkcia stitnej zlazy

Dakujem,cize Kelp je lepsi ako Lugol pre neho? Kedy uvidime nejaku zmenu - resp. ako je to so vstrebavanim jodu napr. z Kelpu a z Lugolu?
Vdaka!



4

Re: Zvysena funkcia stitnej zlazy

a este nieco - preco vsade pisu, ze nie je vhodny pre osoby so zvysenou funkciou stitnej zlazy?  napr. tu:  http://www.zdravienamieru.sk/product/vy … 180tbl-37/
tak som v rozpakoch - aj ked logicky to vychadza aj mne tak - ma zvysenu funkciu a este mam dodavat jod? nerozumiem....



5

Re: Zvysena funkcia stitnej zlazy

Jod je v tele potrebny na hromadu inych funkcii, nielen na hormony stitnej zlazy.
Podiela sa na inych hormonoch, cistiacich enzymoch a hromadu inych procesov.
Takze napriek tomu, ze sa lekari bezne vystrihajui jodu pri zvysenej cinnosti stitnej zlazy, ini lekari , vyskumnici s jodom zistili, za casto pomoze jod aj pri hyperthyreoze, zrejme nepriamo, cez ine hormony a enzymy.
Za to, ze stitna zlaza z roznych dovodov(mikrobialne, paraziticke, nadory uzliny...) produkuje privela thyroxinu neznamena, ze ostatne telo ten jod nepotrebuje a zrejme zlepsenim cinnosti tela moze telo aj tento problem so stitnou zlazou vyriesit.



6

Re: Zvysena funkcia stitnej zlazy

Ja som si pred pár dňami objednal tento, dúfam, že je dostatočne dobrý
http://www.iherb.com/Nature-s-Way-Kelp- … sules/1934

Taktiež má zvýšenú funkcia štítnej žlazy (aspoň nodózna struma a zvýšená hodnota FT4 tomu nasvedčuje).

Naposledy upravil: tibbi88 (2012-10-30 20:04:52)



7

Re: Zvysena funkcia stitnej zlazy

Tu vidis jasne, ako sa doplnkari boja   FDA. Normalne kelp obsahuje 0.1 az 0.8% jodu, tak si vybrali taky, co obsahujne este menej, aby nedrazdili FDA, ktora sa vo veci jodu drzi starych odporucenych dennych davok na jod, tj 150 mikrogramov, co je dnes absolutne nedostatocne.
Cinania a v Indonezii liecili strumu s vysokym uspechom masivnymi davkami jodu, jednorazovou davkou od 400 az do 1200 mg v jodidovanom makovom oleji. Samozrejme pouzivali aj selen, inac v Cine zistili, ze pri zvysenej cinnosti stitnej zlazy len jod  viac skodi, nez je uzitocny, ale so selenom je len uzitocny.



8

Re: Zvysena funkcia stitnej zlazy

No, uvidím...každopádne som si pred časom objednal aj odporúčaný Selén...



9

Re: Zvysena funkcia stitnej zlazy

http://211.76.170.15/server/APJCN/Volum … .4/Isa.pdf
Samozrejme ja take masove davky neodporucam, radsej mensie a castejsie, ale hovorim o 2 az 6 mg najmenej, nie mikrogramy.



10

Re: Zvysena funkcia stitnej zlazy

Čiže v pohode môžem brať denne viackrát kapsuly, napriek tomu prinízkemu odporučaniu výrobcu...inak u nás v rodine prakticky každý ma porblém so štítnou žlazou (matka má napr. zníženú, lieky síce už nechce braniť, ale aj k doplnkom je úplne skeptická). No, je to aj čiastočne tým, že som zo Žitného ostrova...

Naposledy upravil: tibbi88 (2012-10-30 22:28:45)



11

Re: Zvysena funkcia stitnej zlazy

Na Zitnom Ostrove bola golva/hrvol velmi bezna.Podstatne sa to znizilo jodidovanim soli. Ale tym ze je coraz viac chloru, fluoru a bromu v nasom prostredi a jedlach, o tolko viac jodu potrebujeme, lebo menovane halogeny vytlacaju jod z tela. A sol sa coraz menej jodiduje...
V USA medzi zenami je az 60% nizkej funkcie stitnej zlazy(hypothyreoza), co vedie k znizenej energii, nadvahe a podobne.
Ja osobne si davam jodovu tinkturu pod pazuchu, tak dostavam do tela dostatok jodu cez kozu, bez zmeny jedalneho listka. A ako poznamenala moja zena, "smrdim menej capinou", totiz jod je silne antimikrobialny a teda pracuje ako deodorant az 48 hodin.



12

Re: Zvysena funkcia stitnej zlazy

Zdravim RNG a prosim ta o radu.

Podla tych priznakov to v mojom pripade vypadalo na nedostatok jodu, (zvysena unava, tazko sa ucim, spatna koncentracia, chladne koncatiny, suche vlasy a pokozka, vypadavanie vlasov a depresie ci zla nalada) tak som si na tvoje rady tu na fore kupil jodovu tinkturu (iodine 2.5% w/v, potassium iodine 2.5% w/v) a kvapol jednu kvapku na zapastie, tato prva kvapka zmizla za par hodin, tak som si nakvapkal 10 kvapiek na pupok a rozotrel, mal som tam flak velky ako dlan, to bolo v  stredu vecer a do rana to zmizlo bez stopy, dnes v sobotu rano som si urobil kontrolnu skvrnu na zapasti o velkosti mince a aj po 8-ich hodinach je tam, cize ak tomu spravne rozumiem, uz by som mal mat v tele jodu dostatocne mnozstvo, pretoze tych 10 kvapiek so stredy sa mi ulozilo do tukou, odkial si ich teraz organizmus v  pripade potreby cerpa a kazdu stredu budem doplnat po 10 kvapiek. Je to tak spravne?

Len nechapem jednej veci, podla toho testu so skvrnou som mal v organizme bohvie kolko rokov malo jodu, ale nedostatok jodu vplyva na spomalovanie metabolizmu a na narast hmotnosti, no ja som po cely zivot chudy, co ma dost stve, 183/73, preto som si s pociatku myslel, ze budem mat HYPERFUNKCIU stitnej zlazy, ktora sposobuje chudnutie, ale keby to tak bolo, tak by mi ta skvrna vydrzala viac ako 8 hodin a nebola by sa tak rychlo vstrebala no nie?

A este posledna otazka: Neschudnem teraz este viec, ked telo bude mat viac jodu? Alebo by som mohol pribrat? Ako to vlasten je?

DAKUJEM PEKNE ZA OCHOTU A CAS :-)

Naposledy upravil: pivkes (2013-03-16 17:15:07)



13

Re: Zvysena funkcia stitnej zlazy

Ono je to v tele velmi komplikovane.
Nizko jod znamena malo enzymov, , zamorenie tela, spomalenie, casto sa to odrazi aj na inych hormonoch, ako kortizol a adrenalin, noradrenalin a podobne, s cim suvisi unava=malo energie  a preto narastanie hmotnosti u vacsiny(nespalia celu vyzivu), nie vsak u kazdeho to plati, len statisticky je to tak.
Telo potrebuje svoje na optimalnu cinnost, tj tie co dostavame v potrave primalo je rozumne pre kazdeho si doplnit, tj jod, selen zinok, vitaminy C,E D-3, pripadne aj ine, mikrovlakniny kazdodenne a probiotika z casu na cas nasadit.
Unava moze bytr aj zo zleho travenie, tak isto nizka vaha.A to moze byt z nedostatku kyselin a enzymov.
Nizka vaha a unava mozu byt aj signalom nejakych mikrobov alebo parazitov v tele. A tie sa mozu prenasat aj rodinne.
Sorry, ze som ti nevedel ponuknutr "jednu zazracnu pilulku", ktora by tvoje problemy vyriesila, kedze tvoje priznaky sa daju vysvetlit prilis mnohymi dovodmi.
A kazdy treba adresovat inac.



14

Re: Zvysena funkcia stitnej zlazy

jasterka napísal(a):

Dobry den

RNG prosim o radu a postup, citala som tu uz vsetko, ale stale nemam jasno co mi naozaj moze pomoct a hlavne tak aby som sa nepredavkovala. Mam zvysenu cinnost stitnej zlazy cca 3 tyzdne beriem Thyrozol R+V po davkach 10mg.B komplex , selen, kupila som si tekvicovy olej, ale ako som citala obsahuje malo jodu..Bolo to vsetko take nahle a popri tom som objenana na operaciu zenskych veci.Zistili mi diagnozu ..  po kyrete a musi ist vsetko von.Nakopilo sa to velmi rychlo a sama som trocha z toho zmetena.Prosim o radu co mam brat co doporucujes aj ak je mozne v presnych davkach ...atd.V krku citim napatie, boli ma brucho nechuti mi jest, no a hlavne ani neviem co.
Vsade sa pise toto nie pri stitnej zlaze mam z toho zmatok.
Prosim aj o radu co jest a ake vitaminy a hlavne odkial si kupit, aby som sa citila lepsie. Mimochodom kelp mi lekarka povedala ze anuluje liecbu pri zvysenej funkcii., tak som ho nebrala.Nedoporucila mi operaciu koli zlaze a ani intrny lekar, no napriek tomu, mi zensky lekar povedal ze to nevadi..no vobec neviem kto ma pravdu.
Mozno ako som tu citala skor by som si davala jod pod pazuchy ako vnutorne..a mozemjest strukoviny? Vyhodila som zo stravy komlet uhlohydraty, kavu, uplne sladke, ziadny chlieb. Davam si cerstve zeleninove salaty , ovocie, cistu vodu, bylink.caje..ake? Ovocie, pohankove kase, a co probiotika, vylucila som aj mliecne vyrobky, uplne..
Maso jem len kuracie a varene, losos, slede, tuniaky..nemozem ani brokolicu a karfiol? Vsade sa o tom vela pise, ale nikde nie je presne napisane co vyslovene mozem a co nie..Mam 50 rokov..
Tak myslim, ze je to asi vsetko a dakujem za skoru odpoved.

Mozem si kupit aj na cysty a myomy ..citala som o enzymoch, ktore lie4ia zapalove chronicke ochorenia/citala som o doplnku ako je serapeptaza z naturlekaren.Beriem ete vit.D.Mam pocit ze neviem co z cim potebuje poradit..



15

Re: Zvysena funkcia stitnej zlazy

V 50tke mozes mat uz hormonalne poruchy, kde by som radil brat najma yam, kde v davke by malo byt 200 mg Diosgeninu denne. naviac ti odporucam brat aj DIM, 2 x 100 mg, a samozrejme silne  entericky pokryte enzymy
Samozrejme kazdemu radim brat  bezne doplnky ako jod, selen zinok vitaminy C E D-3 a K-2 ,  tak isto brat extra mikrovlakniny, probiotika a cistit si cievy lecitinom



16

Re: Zvysena funkcia stitnej zlazy

Dobry den
Som velmi vdacna za radu , mozem brat naraz aj tolko vitaminov a vyzivovych doplnkov?
Prosim este o link na naozj dobre a overene tebou doporucene doplnky..
Dakujem



17

Re: Zvysena funkcia stitnej zlazy

Vyber je na tebe, na znackach nezalezi ale len na obsahu.
Ja beriem toho ovela viac, hoci  dost neporiadne a nepravidelne.
Lebo mam aj ine zdravotne problemy ako cukrovka DM2 a jej nasledky v tele,  a nachylnost na zapaly hornych dychacich ciest od mala. Tiez nadvaha , pokrocily vek a brutalne pracovne zatazenie.

Naposledy upravil: RNG (2015-04-19 08:12:26)



18

Re: Zvysena funkcia stitnej zlazy

Dakujem tak nech sa ti zdravie drzi, ved okolo tych odbornych znalosti si 1, a doslova pomahas druhym, len tak.
Vdaka za vsetko Lubica



19

Re: Zvysena funkcia stitnej zlazy

Keby som nemal zdravotne problemy, co mi bezni lekari nevedeli vyliecit, asi by som nehladal pred 20 rokmi alternativu... AS s jej pomocou sa dufam este dozijem roky, aj napriek tomu, ze to co radim niekedy sam nedodrziavam a mal by som!. Najma to kazdodenne cvicenie aspon hodinu alebo rychle prechadzky by mi iste velmi pomohli



20

Re: Zvysena funkcia stitnej zlazy

Dobry vecer

Zhanam DIM, ktory si mi doporucil, chcele by som ho v čo najkratsom case, neviem kedy pojdem na tu operaciu, cakam na termin, preto by som bola rada, ak sa k tym pripravkom dostanem v co njkratsom termine.Nasla som nieco ako ESTRO DIM, to asi nie ze?
  A  tiez je problem WILD YAM nejaky na starlife, chcela by som to co najskor, citala som, ze z tej Ameriky sa to komplikuje a caka sa niekedy aj mesiac.Skus mi doporucit nieco, alebo ak mas na predaj ihned kupim ..
Ak nie ci si mozem vobec kupit tieto pripravky, Lecitin uz som si zabezpecila v prasku, docitala som sa, ze ten v kapsulach nie je ok, aspon to nedoporucujes.Mam od Med pharma 1200mg, ale to je docastna nahrada, cakam za praskom.
Mam zeleny jacmen 4tablx3 od HEALTHY NATURE,potom od SWISS Stable probiotic Stranin Dophilus 1-2 kapsule na den.
D3 beriem vecer a co jod nemam, len ten olej fortuna vitae.
Selen, tiez asi slaby je to komplex od Walmarku Selezin ACE, no neviem..A este to psyllium rozpustnu vlakninu od Dr. Popova R+V 1-2 cajove lyzicky, podla navodu. Potom B komlex s Thyrozolom x1 rano.
K2 je dostat tiez no neviem ci su ucinne..Prosim zorad mi to ak budes mat chvilku a hlavne ak sa nieco najde na predaj, potrebujem to v co najkratsom case.ani neviem co s cim mozem kombinovat, je toho dost..Vdaka za ochotu vsetci si to veru vazime, ale poto samozrejme ze nemas cas na tie prechadzky, ktore vypustas, to vsetci potrebujeme tvoje rady..
Dakujeme..



21

Re: Zvysena funkcia stitnej zlazy

Nuz ty sa chces spoliehat na domace zdroje doplnkov, kde je maly vyber, casto uboha kvalita  aj privysoke ceny.
Lecitin, praskovy aj granulat  dostanes aj doma, napr z firmy Vemica, pozri www.vemica.eu
\kde najdes aj proukty s vlakninou(psylium, inulin, ovsenna vlaknina). takze to netreba objednavat zo zahranicia. Ale ostatne by som objednaval z iherb.com   a co sa tyka yamu, tam by som adresoval skor Svansonvitamins.com, kdeze ti maju yam  so zarucenym obsahom diosgeninu daleko najlacnejsi, takze sa oplati od nich objednat, ked ho chces pouzivat dlhsie a objednavas vacsiu objednavku aj napriek vysokemu postovnemu.
Potravinove doplnky az na malicke vynimky sa mozu kombinovat prakticky neobmedzene.



22

Re: Zvysena funkcia stitnej zlazy

Dobry den pan Rng,
Kamarat ma problem, ze je chudy, rychlo sa spoti si mysli, ze moze mat zvysenu funkciu stitnej zlazy.  Na nete sme nasli produkt thyroid energy http://www.iherb.com/Now-Foods-Thyroid- … e-Caps/843  no na to aby dostal do seba potrebne mnozstvo jodu by musel zjest vela tabliet na den.
Preto by som chcel od Vas poradit nejake konkretne linky na jod vo forme tinktury a selen napr. z iherbu. Moze kombinovat ten thyroid energy aj s kvapkanim tinktury, alebo by to uz bolo prehnane mnozstvo?
Vdaka za odpoved.

Naposledy upravil: kasper (2015-09-24 07:14:14)



23

Re: Zvysena funkcia stitnej zlazy

Thyroid energy je doplnol roznych zivin ale nie jodu ani selenu. Ked pozres na doplnky jodu/iodine tak napr v iherb najdes
http://eu.iherb.com/search?kw=iodine#p=1
Su tam aj velmi silne tablety, znacky Optimox, ktrorymi rozni lekari, co robili vyskum okolo jodu rychlo vybudovali vyssie hladiny jodu v tele
Ja osobne pouzivam obycajnu lacnu jodovu tinkturu, 2% jodu a 2.5% KJ, ktoru doverne poznam z detstva, a ktorou mi moja mamicka casto natierala oskrete lakte a kolena. Teraz si jui aspon raz a tyzden(ked nezabudnem) natieram pod pazuchy, co mi da nieco medzi 2 az 6 miligramov jodu prepocitane na den. NO a samozrejme beriem aj doplnky selenu, tak aby som mal prijem v priemere aspon 200 mikrogramov
Pozri na rozne formy jodovych tinktur, ked zadas do google.com slovo iodine=jod
https://www.google.com/search?q=tinctur … Pgodni8FGw
Momentalne mam znacku Swan, co obsahujke l;en 2% jodu v alkohole. Kupil som naraz 10 flasticiek, co mi nejaky cas vystaci
http://www.theonlinedrugstore.com/swan- … AijW8P8HAQ
Na vsetku US vyrobky nasa FDA nuti vyrobcov kreslit smrtky, na odstrasenie zakaznikov, v suhlase s bojom proti jodu, podobne ako bojuju proti drasliku/kalium, boru a inym pre farmaciu neziaducim konkurencnym produktom.



24

Re: Zvysena funkcia stitnej zlazy

Vdaka za odpoved. Co poviete na tuto jodovu tinkturu: http://www.ebay.co.uk/itm/Iodine-First- … 3f36ae9bc2 
Pise sa tam, ze 30ml flasticka obsahuje: iodine (1g) iodete potassium (2g)
Ethyl alcohol at 70% q.b  for 100ml Moze byt?
Ake ma byt davkovanie v pripade tohto produktu? Vdaka za odpoved.



25

Re: Zvysena funkcia stitnej zlazy

Ten obsah nie je uplne jasny, ale iste je to ako tinktura dobre. Len to nie je priam najlacnejsie, lebo do toho musis zaratat aj postovne....



26

Re: Zvysena funkcia stitnej zlazy

RNG napísal(a):

Ten obsah nie je uplne jasny, ale iste je to ako tinktura dobre. Len to nie je priam najlacnejsie, lebo do toho musis zaratat aj postovne....

Dobry den,
Este raz sa vraciam k teme jod a zvysena funkcia stitnej zlazy. Na nete som nasiel tento jod vo forme tabletiek: http://eu.iherb.com/Optimox-Corporation … lets/23903  Avsak problem je, ze obsahuju az 12,5 mg jodu. Nie je to vela? V letaku sa pise, ze pouzivat 1-4 tabletky denne. Stacilo by ak clovek bral len polovicku tabletky t.j. 6 mg a k tomu selen a ine doplnky?
Vdaka za odpoved.



27

Re: Zvysena funkcia stitnej zlazy

kasper napísal(a):
RNG napísal(a):

Ten obsah nie je uplne jasny, ale iste je to ako tinktura dobre. Len to nie je priam najlacnejsie, lebo do toho musis zaratat aj postovne....

Dobry den,
Este raz sa vraciam k teme jod a zvysena funkcia stitnej zlazy. Na nete som nasiel tento jod vo forme tabletiek: http://eu.iherb.com/Optimox-Corporation … lets/23903  Avsak problem je, ze obsahuju az 12,5 mg jodu. Nie je to vela? V letaku sa pise, ze pouzivat 1-4 tabletky denne. Stacilo by ak clovek bral len polovicku tabletky t.j. 6 mg a k tomu selen a ine doplnky?
Vdaka za odpoved.

Tento jod je velmi dobry to aj RNG uz povedal len je drahsi , RNG odporuca ked to prepocitam tak z tohoto doplnku 2 tbl tyzdenne . takze dajme tomu kazdy 4ty den 1 tbl . JE to praktickejsie ked sa nechces natierat stale lugolom smile



28

Re: Zvysena funkcia stitnej zlazy

Jod sa v tele aj tak skladuje, najma ked ho beries elementarny a naviaze sa na tuky. Takze da sa nim zasobit alebo ho brat len na priemernu davku pre telo



29

Re: Zvysena funkcia stitnej zlazy

Dobry den, pan RNG. Ako som uz vyssie pisal, pouzivam na stitnu zlazu, jodoral http://eu.iherb.com/Optimox-Corporation … lets/23903, kedze mam často navaly tepla a potim sa aj v prostredi, kde je inym normalne. U lekara som s tym nebol, lebo krvne testy su casto nespolahlive a ak by mi zistil zvysenu funkciu stitnej zlazy, tak sa nechcem dopovat chemickymi hormonmi a ten jod by som mal asi okamzite zatrhnuty.. 
V poslednom case som spozoroval zvýšenu tvorbu slin a musim takmer kazdych 20 sekund prehltat mnozstvo slin plus citim akoby taku malu prekazku v hrdle v oblasti ohryzku.. Mozu tieto javy mat nejaky suvis s vyssim prijmom jodu? Beriem 1 tabletku na 4 dni. Nemal by som znizit davky? 

P.S. Popri tom beriem aj na imunitu v tomto obdobi produkt http://eu.iherb.com/p/61563. Mozno ze telo reaguje na nejaku latku v tom obsiahnutu, lebo doteraz som takyto problem s nadmernou tvorbou slin nemal.   
Vdaka za odpoved.

Naposledy upravil: kasper (2016-01-15 15:33:00)



30

Re: Zvysena funkcia stitnej zlazy

Nuz ten produkt na imunitu ma hrozne vela roznych zloziek, mozno mas na niektory alergiu. Mozno aj na echinaceu, ktory jnepodporucam brat dlhsie, nez 3 tyzdne aj tak, lebo sposobuje az alergie. Produkt ma ale malo selenu a aj to v nevhodnej forme. Selen je treba brat v organicky viazanej forme a to davky 200 az 400 mikrogramov, najma ked beries vyssie davky jodu.

Naposledy upravil: RNG (2016-01-18 22:02:15)



31

Re: Zvysena funkcia stitnej zlazy

RNG napísal(a):

Nuz ten produkt na imunitu ma hrozne vela roznych zloziek, mozno mas na niektory alergiu. Mozno aj na echonaceu,m, ktory jnepodporucam brt dlhsie, nez 3 tyzdne aj tak, lebo sposobuje az alergie. Produkt ma ale malo selenu a aj to v nevhodnej forme. Selen je treba brat v organicky viazanej forme a to davky 200 az 400 mikrogramov, najma ked beries vyssie davky jodu.

Vdaka za odpoved.
Este jedna vec ohladom hyperaktivnej stitnej zlazy. Doteraz beriem jod naraz asi 12 mg na 4 dni a ktomu som zvysil davky selenu z 200 na 400 mg denne. No vsimol som si, ze mam akesi viac rozbuchane srdce a taku miernu bolest v oblasti srdca. Chcem sa spytat, ci to nemoze byt tymi navysenymi davkami selenu z 200 mg na 400 mg. Niekde som cital, ze privela selenu nerobi dobre srdcu.
Myslite si, ze je dobre brat jednorazovo 12 mg jodu v tabletkovej forme, alebo je lepsie brat polovicku a raz za 2 az 3 dni. Mam na mysli to, ze na vela forach pisu, ze privela jodu stimuluje este viac stitnu zlazu a tym sa tie symptomy viac prejavia, zda sa mi ze aj na mne to akosi plati, lebo co beriem tie doplnky som schudol dost rychlo niekolko kil a to som bol dost chudy uz predtym.
Mam na par dni vysadit selen a jod, nech sa ta zlaza a srdce ukludnia, alebo zmensit davkovanie. Pomohol by horcik na to rozbuchane srdce? Viete mi nejaky dobry poradit?
Vdaka za odpoved.



32

Re: Zvysena funkcia stitnej zlazy

Selen je v mikrogramoch.
Na srdce je samozrejme horcik v prvom rade, ale aj ubiquinol ATP PQQ a podobne.
Nizka ucinnost stitnej zlazy znamena nizsie spalovanie, tj tlstnutie, a menej energie.
Nizka vaha moze byt so zleho travenia alebo nespravneho stravovania.



33

Re: Zvysena funkcia stitnej zlazy

RNG napísal(a):

Selen je v mikrogramoch.
Na srdce je samozrejme horcik v prvom rade, ale aj ubiquinol ATP PQQ a podobne.
Nizka ucinnost stitnej zlazy znamena nizsie spalovanie, tj tlstnutie, a menej energie.
Nizka vaha moze byt so zleho travenia alebo nespravneho stravovania.

Vdaka za odpoved.
Neviem, ci ste ma spravne pochopili, resp. ci sme sa spravne pochopili. Mal som na mysli, nie hypoaktivnu ale naopak hyperaktivnu stitnu zlazu, pri ktorej clovek zvacsa chudne, viac sa poti atd.
Kedze na hyperaktivnu stitnu zlazu radite podla vyskumov brat okrem ineho zvysene davky jodu  a selenu, tak som nastupil touto cestou, hoci ju mnohi lekari zamietaju, lebo podla nich extra davky jodu este viac stimuluju stitnu zlazu a tym zhorsia prejavy vysokoaktivnej stitnej zlazy.
Preto ma zaujimalo, ci nie je pre 60kg organizmus privela  brat naraz 12 mg jodu raz za 3 dni plus denne 400 mcg selenu. A ci sa tym mohli, hoci mozno len docasne, zhorsit prejavy zvysenej cinnosti stitnej zlazy t.j. dalsi ubytok hmotnosti, potenie, zvyseny tep. Uz 3.den som si dal pauzu od jodu a selenu a uzivam horcik na to busenie srdca. Uvidim ci sa to da same do normalu. Co by ste mi poradili? Aky postup? Este raz vdaka.



34

Re: Zvysena funkcia stitnej zlazy

Nuz lekari mali uspech s jodom a selenom aj pri hyperaktivnej stitnej zlaze, aj pri hypoaktivnej. Samozrejme pri hyperaktivnej to bolo zriedkavejsie.
Pre co to pracuje casto pri oboch je zatial dost nezname, ale zrejme to normalizuje cinnost stitnej zlazy nejakym sposobom.
A do toho obrazu  prichadzaju aj ine zlazy, ktore vplyvaju na stitnu zlazu, ako napr nadoblickove a ine, ktore tiez pre svoju cinnost potrebuju viac jodu a selenu.

Busenie srdca moze byt aj z nedostatku neurotransmiterov, zo stresu a podobne