1

Téma: Myomy v tehotenstve

Ahoj RNG,

zakladam novu temu, lebo som nikde nenasla myomy suvisiace s TEHOTENSTVOM (dufam, ze som dobre hladala) a myslim, ze v pripade tehotenstva treba k myomom pristupovat inak.

Pisem v mene kamaratky, ktora je v 24tt a ma 3 zvacsene myomy priamo v stene maternice.
Posielam celu jej diagnozu. Vedel by si jej prosim nieco odporucit?
Lekari sa s takymto pripadom vraj este nestretli, iba v cechach vraj mali jeden takyto pripad, kedy mamincka babatko aj uspesne donosila.

"V roku 2007 mi v Berline operovali endometriozu plus 6 cm myom a nejaké 3 cysty. Žiadna hormonálna liečba potom nebola.
V roku 2008 som opäť mala potiaze a opäť operovali tento krát mi vybrali aj slepé črevo. Endometrioza sa nepotvrdila.
Teraz na začiatku tehotenstva som mala 3 myomy v dutine maternici a tie mali 3,5 cm 2cm a 1cm. Do 6 mes tehotenstva mi narástli na 9cm 8,5cm a 5cm ten je v pôrodných cestách. Majú spoločnú stenu s placentou.
V 20 týždni som zrazu začala mat neskutočne bolesti ako žiletky rezanie dole v panve. Hospitalizovali ma mala som vysoké CRP 68 (zápalový marker) nasadili mi infúzie s antibiotikum a od bolesti. Raz mi dokonca museli dať ópiovu injekciu tak silne tie bolesti boli. V nemocnici som bola 11 dni a postupne ako mi klesalo CRP tak mi bolo lepsie.
Prepustili ma a o 7 dni sa scenár opakoval. Opäť nemocnica. Tam kde mam tie myomy sa mi nemohli ani dotknúť tak strasne to bolelo. Liečba bola plus mínus identická. V nemicnici som bola 9 dni. Nedalo sa mi vôbec ležať lebo pri ležani sa mi akoby manuálne tlačili tie myomy a bolelo to ešte viac.
Teraz som 5 dni doma zatiaľ OK. Ale že kedykoľvek sa to moze vrátiť. Lebo tie myomy nemajú už takú výživu lebo dieťa im ju berie.. A tým pádom bolia. Som dnes 24 týždni. Avšak mam pred sebou ešte 3 mes takze snáď je aj niečo iné ako neustále atb brat."

dakujeme obe za tvoj nazor

Naposledy upravil: Kovi (2015-07-29 18:17:24)



2

Re: Myomy v tehotenstve

Myomy su hormonalne zavisle smetne kose v tele, na ktore treba upravit hladinu estrogenu niz a brat silne enzymi, aby ich z tela odporatali Odporucam brat DIM, 2 x 100 mg, a apr entericky pokryty pancreatin.
Skoda, ze si si ich neodburala este pred otehotnenim. Kedze si brala ATB, a teda mas znicenu probioticku floru v crevach, odporucam ti brat kazdodenne mikovlakniny a probiotika, kym sa ti neobnovi probioticka flora v crevach, co ti zaroven zvysi imunitu na vyse 3 nasobok.
Zapaly su alebo zo zamorenia alebo z mikrobov.
V kazdom pripade cistenie tela enzymami a obnovenie probiotickej crevnej flory ti moze problemy  s imunitou vyriesit.



3

Re: Myomy v tehotenstve

zatial dakujem za odpoved, keby mala dalsie otazky, tak sa ozveme smile



4

Re: Myomy v tehotenstve

OK



5

Re: Myomy v tehotenstve

Dobrý vecer,
     chcela by som Vás požiadať o radu. Som v 23tt a na USG mi zistili 12mm myom, ktorý som pred otehotnením nemala. Predtým som zvykla 2x ročne ocistovat organizmus enzymami, dokonca aj po potrate som užívala wild yam rot. Čo by som mohla užívať teraz, aby myom zmizol alebo to nechať tak?
Dakujem



6

Re: Myomy v tehotenstve

V tehotenstve sa neodporuca hrat s hormonami, ale ked je to treba, tak kombinacia silnych enzymov a propgesteronoveho kremu by tu mohla pomoct. Aj samotne entericky pokryte enzymy  by mohli pomoct.