601

Re: znížená motilita

a ako veľmi sú enzýmy dôležité pre črevá?
môže byť ešte toto chýbajúci článok v mojej liečbe? lebo je to lepšie ´, no nie 100%.
a prosím ťa , mám už výsledky zo štítnej žľazy: fT3-5,47, fT4-14,19, TSH-1,96, aTG-23,92, aTPO-11,68
Lekárka mi povedala, že je to všetko v norme a zatiaľ mi štítna žľaza funguje normálne. dala mi ale užívať tel lthyroxin, či ako sa to píše jednu za deň. čo je to vlastne za lieky? odporúčas ich ?
riešim to iba preto, lebo si myslím, že to má nejaký vplyv na moje táviace problémy.

ďakujem



602

Re: znížená motilita

Ked mas vsetko v poriadku so stitnou zlazou , tak naco brat chemicku nahrazdku T4 hormonu, Thyroxin??? ja by som skor pouzil jod a selen lebo tie su nevyhnutne nielen pre stitnu zlazu ale aj hodne inych zliaz a napr aj na vyrobu enzymov.
Bez enzymov, co rozkladaju jedlo, aby sa jednotlive ziviny dali absorbovat neexistuje  absorbcia zivin.  Preto ich musis mat dostatok, alebo si ich na dostatok aspon doplnit.



603

Re: znížená motilita

Ale ak by chybali telu-crevam - enzymy tak sa to bude prejavovat traviacimi tazkostami,ze?
Stitnu zlazu mam, co sa tyka velkosti- zvacsenu, ale co sa tyka funkcie, normalnu. Lenze mi povedala, ze zatial je to tak. Ze sa vlastne zvacsila preto, aby stihala produkovat dost hormonov. Ale ze ked budem uzivat lthyroxin tak jej pomozem sa zmensit a po case mozem vysadit.
je to dobry napad?
Dakujem



604

Re: znížená motilita

Ti comaju nedostatok enzymov maju rozne traviace tazkosti, unavu, slabu regeneraciu, slabu imunity atd. proste nedostanu dostatok roznych materialov pre telo. Dodanire umeleho T-4 hormonu nema nic spolocne s velkostou stitnej zlazy a rozhodne ju nezmensi.
Odburavanie nepotrebneho tkaniva mozes dosiahnut len enzymami alebo materialmi protebnymi na vyrobu enzymov, co je jod a selen



605

Re: znížená motilita

Dakujem Rng, nebudem ten lthyroxin uzivat.
Chcem sa ta spytat, ci je momentalne vo vzduchu nejaka brusna viroza? A moze ju dostat aj clovek, ktory uziva kyseliny, mikrovlakniny?
v noci som zacala hnackovat; tak preto sa pytaM. A pravidelne uzivam teda kyseliny s jedlom aj mikrovlakniny. No nie som si velmi ista jedlom, co som vcera zjedla-ale to by som aj vracala,nie?
dala som si collostrum plus psyllium
dakujem



606

Re: znížená motilita

Nuz tych viropz je viacero druhov a obiehaju cely svet. Ja sa branim branim hrokady doplnkov a predsa som ich dostal minuly rok 2 krat od mojich vnucat
(so vestkym sa podelia s dedkom, zlatusici...)
Inac potravinovych nakaz je spusta pozri na
http://en.wikipedia.org/wiki/Foodborne_illness
Tym ze ludia a tovary cestuju po celom svete sa rozne miestne nakazy roznesu po celom svete.
Vracias jedine z nakaz, ktore sa rozmnozia dostatocne uz v zaludku. mnohe sa rozmnozia dostatocne az v crevach, tj sa prejavia len hnackami, niektore  sa rozmnozia v tele a vyvolaju zapaly vsade, nielen v crevach.



607

Re: znížená motilita

No ja som vcera jednak dala blbu kombinaciu jedla a zacalo ma vecer pichat v celom bruchu, ked som sa najedla tak mi to ustalo. A potom v noci o 3:00 sa to zacalo. Zacala som hnackovat. Celkovo ma prehnalo asi 7krat a zastavilo mi to collostrum s vlakninou. Len mi nejde do hlavy, ako je to mozne, kedze som s kazdym jedlom zobrala aj kyseliny..?
Este sa chcem spytat-ak by to nebola len nakaza ale dajme tomu ulcerozna kolitida(dufam,ze nie)- tak aj na to by zabralo psyllium a collostrum?
Alebo sa nemusim bat a proste mi nieco nesadlo?
Dakujem



608

Re: znížená motilita

Nie vsetky nakazy znicia kyseliny v zaludku, ako si mozes pozriet na tom clanku okolo nakaz v jedlach=food borne ilneses z Wikipedie. Norovirus na priklad znesie dost vysoke hladiny kyselin a malokto ma nan imunitu. Vid prescasne zakoncenia mnohych zajazdov lodami, kde mala az 1/3 ludi na palube, ci uz hosti alebo personalu za par dni tuto nakazu.
Ulcerozna kolitida je dlhodobe ziskavany rozpad criev, kde mas najprv obcasne hnacky, potom pravidelne(IBS)  potom neprestajne(crohn) a az po dlhsom care sa ti zacnu tvorit vredy na stenach criev a krvacat so criev, co je ulc erozna kolitida.
Takze to trva dost dlhy vcas, aj roky kym sa to vyvinie.
A v ktorom kolvek stadiu odmorovanim ctrev a nasadenim a zivenim probiotik mikrovlakninami  sa ti skodlive mikroby, co vyvolavaju narusenia stien criev potlacia a zacne regeneracie=hojenie.



609

Re: znížená motilita

Aha, takze prakticky nemam ako zistit, co mi vyvolalo taku hnacku..ale ak by to bolo jedlom, ktore mi napr.nesadlo, tak aj tam kyselina nehra rolu? Ze mozem s takyn jedlom zjest aj kyselinu a aj tak ma bude prehanat?
kolonoskopia ukaze aj zaciatocne stadium niektorej z tych vaznejsich chorob ako ulcerozna kol.?
Podla teba by som ju mala podstupit? rozmyslam nad tym, aj ked by som velmi nerada ju opat podstupila.

Takze clovek, ktory ma ulceroznu kol.Tak aj tomu zaberie psylium a collostrum?
Dakujem



610

Re: znížená motilita

Nie kazdu bakteriu zabije dostatok kyselin a ty aj tak nemas dostatok.
Ja osobne nenecham do seba vrtat lekarmi a sposobovat rany vydrapenim vzoriek. Ulcerozna kolitida sa dostatocne prejavi neustalymi bolestami a hnackami, casto krvavymi. Takze tam nie je nevyhnutne do cloveka vobec vrtat n potvrdenie diagnozy.
Prva podmienka pre liecenie criev je dobra probioticka flora, co vyzaduje napravu travenie(kyseliny, enzymy, mikrovlakniny a kvalitne probiotika.



611

Re: znížená motilita

No len ja som to uz mala celkom ok, a zase sa stalo nieco, co mi spravilo hnacku. Ale tentokrat si myslim, ze naozaj bolo na vine jedlo lebo ja som mala aj hrozne krce pri vyprazdnovani aj po a keby som si nedala psyllium a collostrum tak neviem dokedy by to trvalo.
pred tym ked som mala hnacky tak to nikdy nebolo len tak uprostred noci, ale vzdy rano a bolo to max.3krat, teraz 7x.
takze si myslim, ze to bolo jedlo.



612

Re: znížená motilita

OK. Moje hnacky su najma vtedy, ked zabudnem zobrat doplnok kyselin a ten pokazeny nakvaseny a nahnity obsah zaludka sa mi dostane do criev, co sa mi stalo napr predvcera. Pri veceri som zabudol zobrat kyseliny a enzymy, zaspal som a ked som sa prebudil na krce v zaludku, uz bolo neskoro, lebo cast sa mi dostala do criev a cely den potom som mal prudke hnacky.
Ale iste to nebola potravinova nakaza, kedze do 24 hodin to prestalo.



613

Re: znížená motilita

Aha, ale to moje mohlo byt aj z jedla teda, ze ano?
Este by som chcela vediet, ci by u ludi s ibs alebo corhnom na hnacku zabralo psyllium a collostrum?
A niekde som citala, ze u ludi, ktori maju corhna alebo ulceroznu kolitidu, tak by mali jest nepasterizovane kravske mlieko od krav, ktore sa zivia iba travou a jest tak isto kvasenu kapustu- lenze ja zakazdym ked zjem kvasenu kapustu mam krce a podobne, co mi je aj luto lebo ju mam rada..ale teda je to pravda?
Dakujem



614

Re: znížená motilita

Nuz moznych dovodov je hromada, ale dokazat sa to da len opakovanim.Samozrejme mikrovlakniny a collostrum, tiez probiotika su na liecenie criev, vcitane ulceroznej kolitidy a Crohna.
Lekari pisu vselico na Crohna, len to nevedia podlozit uspesnym vyliecenim, len potlacanim symptomov.
Mne osobne by to nestacilo
Surove mlieko krav, co nie su osetrovane atb, hormonami a pasui sa na volnej pasi je samozrejme ovela kvalitnejsie, ako bezne mlieka v obchodoch z fariem, kde sa pouzivaju krmne zmesky, kravy sa stajnia a teda ich mlieko a maso obsahuje plno skodlivin.
Kvasena kapusta je zialbohu zdroj nielen probiotik, ale aj vsetkych moznych nahodnych mikrobov, co sa do nej dostali. Preto su aj tie hnacky a krce.
Osobne som za laboratorne vybrane a rozmnozene tie najlepsie zname probiotika nez nahodne mikroby z nekontrolovaneho kvasenia.



615

Re: znížená motilita

aha. Takze mne mohla takto tie creva podrazdit kapusta, pretoze som jedla kapustovu polievku v ten den z restauracie..a mohlo sa to objavit az neskoro po tom, co som ju zjedla?
Este mi bolo povedane, ze ak by som mala hoci aj slaby zapal vajecnikov, tak aj to by mi mohlo robit hmacky-je to pravda?
Opat po tejto hnacke mam horku pachut v ustach.



616

Re: znížená motilita

Mohla to byt kysla kapusta, aj ked sa varenim znicia kvasne mikroby v nej, predsa len ich sprodukt, toxiny zostavaju.
Za zapalmi su rozne mikroby a niektore z nich mozu vyrobit toxicke latky na ktore telo reaguje hnackou.



617

Re: znížená motilita

tak na vyšetrenie tých vaječníkov pôjdem, a počas menzesu je najnižši testosteron? ak by som si ho chcela znížiť, nemusím sa ničoho báť?
ďalej by som chcela ešte vedieť, či ak by bolo niečo na vaječníkoch(cysta, alebo také niečo) alebo na črevách, či by mi to tiež robilo hnačky a či by v takomto prípade to malo svoj dôvod, prečo by to cez menzes mizlo.
a ešte by som ťa chcela poprosiť, čo mám používať, ak nechcem , aby mi zelenina dráždila črevá? stačí s nou užívať tie enzýmy jarrow?

ďakujem



618

Re: znížená motilita

Pouzivaj ten pancreatin plus od Jarrow.



619

Re: znížená motilita

a prosím ešte k tým ostatným otázkam- ak by som mala niečo na vaječníkoch alebo na čreve, (cysty,alebo neviem čo.) tak to by mi mohlo robiť hnačky?
aký by to malo význam, že počas menzesu by to nebolo?
ak by som si chcela znížiť ten testosteron- je to ok, nič mi nehrozí?
ako je možné to, že ešte len čo sa najem,aj ked použijem kyseliny tak mám prelievanie v bruchu? ved do 10min to v črevách ešte ani nemôže byť.

ďakujem



620

Re: znížená motilita

Osobne pochybujem, ale rozne hormonalne vykyvy mozu mat v tele rozne nasledky, to je casto az nevypocitatelne.
Zaludok pracuje tak ze sa zvrastuje a premiesava jedlo.
Creva zase jedlo posunuju peristaltikou.
A creva samotne su proti krcom svalstva vytvarajuce ukludnujucu latku, GABA, Tato sa da doplnit, mozes to vyskusat, ale celkove tema zacala so znizenou motilitou, tj spomalenou peristaltikou, tj viac ju spomalovat nema zmysel a teda pricina hnaciek je tu pravdepodobne  ina a podozrievam poskodeny traviaci proces.



621

Re: znížená motilita

v jednom príspevku od teba som čítala, že si hovoril, že hormonálne zmeny dokážu ovplyvniť aj výrobu kyselín a enzýmov..
no veď ja práveže viem, že sa to začala zníženou motilitou, preto toto vôbec nechápem, čo sa mi deje, alebo čo bolo spúšťačom.. a poškodené črevá nedokážu samé vyrábať tú látku GABA?
nerozmýšľam o jej doplnení, lebo to nerieši môj problém.
mne len ide o to, mať to pod kontrolou, a to zatiaľ nemám lebo aj ke´d užívam kyseliny , probio a mikrovlákniny, stále to nie je v poriadku.
skúsim ešte tie enzýmy zapojiť.
ale rada by som prišla na to, ako s tým súvisia hormony.
a čo ten testosteron- chcela by som ho znížiť- nič mi nehrozí?

ďakujem



622

Re: znížená motilita

Znizenie testosteronu znamena trochu menej energie. Ale inac ziadna skoda.

Inac znizena moptilita znamena, ze sa jedlo zdrzi v crevach pridlho, tj sa premnozia rozne mikroby v nom a privela aj niektorych uzitocnych je privela a moze vyvolat hnacku.
Odpoucan vuiac mikrovlaknin a horcik=magnezium na pravidelne vyorazdnovanie sa.



623

Re: znížená motilita

ok, takze testosreron znizim ako?
co sa tyka znizenej motility- tu ja nemam teraz. Mam jedine tie hnacky/ kasovite stolice. Ale ked napr.jeden den zjem vela vlakniny(3kavove lyzicky) tak na druhy den nejdem na wc vobec, az potom na dalsi.
no ale keby som si zas vlakninu nedala tak mam horsiu hnacku..nechapem



624

Re: znížená motilita

3 kavove lyzicky nie je v3ela vlakniny. Ked to odvazis je to aspon 10 gramov? pochybujem. Po hnacke su creva prazdne takze trva najmenej 2 dni, kym sa naplnia na normalnu peristaltiku.
DIM znizuje testosteron aj skodlivu cast estrogenov.



625

Re: znížená motilita

neviem, či je to aspon 10gramov. skúsim odvážiť.
ale to s tou vlákninou, že ked si jej dám teda tie 3lyžičky, to ja nemám iba po hnačke, ale aj normálne.
prosím ťa, kvasinka by prečo mizla počas menzesu?
tie enzýmy od jarrow , čo sú aj na tú zeleninu- oni vlastne zabezpečia to, aby mi zelenina nedraždila čreva?

ďakujem



626

Re: znížená motilita

Vsetko co jes ti moze ovplyvnovat crevnu floru najma zlozky co nevies stravit a absorbovat. Crevna flora sa dost casto a dost rychlo vie zmenit.
Niektore zeleninove a strukovinove cukry nevieme stravit ale niektore mikroby v crevach, najma tie co vyvijaju plyny, ich vedia stravit. Preto aj tieto cukry nafukuju a teda enzym, ktory nam pomoze tieto cukry stravit, alpha galactosidase, nam pomoze proti nafukovaniu.

Naposledy upravil: RNG (2015-03-02 17:47:18)



627

Re: znížená motilita

Rng chcem si spravit test ako rychlo mi prejde potrava crevami .
Zaujma ma ci je taky test spolahlivy ze si dam naobed Cviklu a uvidim kedy budem mat cervenu stolicu ?
Zda sa mi to nebit uplne spolahlive lebo moze mi preist tenkym crevom rychlo aj hrubym ale telo nebude mat potrebu na velku potrebu kvoli tomu ze tam toho nebude este vela . Kazde rano chodim pravidelne na zachod , den predtym na obed si chcem dat cviklu nech je to presne 12 hodin ked bude rano cervena tak presla velmi rychlo .

Existuje aj iny test ?



628

Re: znížená motilita

Zdravim RNG. Mojim sledovanim som zistil ze k buseniu srdca dochadza po strave ked tam mam zvysok vody respektive po jedle ked som vypil aj po 2 hodinach tak liter vody nastalo prelievanie criev v noci stazene dychanie a busenie srdca... Takze je mozne ze voda sa zmiesa s jedlom to je jedno akym samozrejme po mase je horsie... Lebo pijem podla rady vela vody naraz ale tu je asi ten problem z vela vody naraz... Najhorsie stavy po polievke ale aj po cistej vode...Takze myslim si ze vela vody a jedlo to sposobuje... co si o tom myslis?

Naposledy upravil: milanko81 (2015-12-17 18:00:41)



629

Re: znížená motilita

Pit s jedlom znamena riedenie kyselin a ked su kyseliny prilis riedke a nevedia potlacit mikroby na jedlach, tak mas problem, tj kvasenie a hnitie v zaludku, co pokracuje do criev.
Samozrejme toxiny co vyrabaju kvasne a hnilobne bakterie ta jemne otravia
Tj nepi s jedlom, mozno potrebujes aj doplnok kyselin, pripadne aj enzymov a samozrejme ked pijes 3-4 hodiny po jedle, ber zaroven aj mikrovlakniny a probiotika.