51

Re: Protokol dr. Berksona

Pri detoxikacii sa mozu uvolnit toxiny do krvneho obehu a to sposobi docasne zamorenie organizmu a to sa moze prejavovat neprijemnymi reakciami a aj docasnym zhorsenim stavu pleti. Treba mat vzdy na pamati, ze ked budes zacitat ten protokol dr. Berksona, tak zacinaj vzdy s mensimi davkami a podla tolerancie tela zvysuj na odporucane davky. Jednoducho vzdy sa riad reakciami tela. Mikrovlakniny su pri tomto protokole dolezite, pretoze ta aktivna latka silymarin (nachadza sa Milk Thistle = Pestrec mariansky), riedi a zaroven zrychluje tok zlce a tato zamorena zlc aby sa znovu nereabsorbovala do krvneho obehu, tak  treba brat dostatok mikrovlaknin, ktore tuto zlc do seba obsorbuju a tak ju vynesu prirodzenou cestou von.



52

Re: Protokol dr. Berksona

Detto.
Ale ja neviem co ti tvoja kamaratka pouzivala na liver detox a ci pouzivala vobec nejake mikrovlakniny



53

Re: Protokol dr. Berksona

RNG môžem  prosím Vás na protokol dr. Berksona brať aj tento doplnok

http://swanson.sk/p/319/pestrec-ostrope … %C3%A1nsky


je postačujúci?..a ake je dávkovanie?

Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.



54

Re: Protokol dr. Berksona

Pestrec mariansky ma ucinnu latku s nazvom silymarin a kedze tento vyrobok neuvadza presny obsah tejto latky, tak osobne by som ho nekupoval.
Pozri tento vytazok: http://www.swansonvitamins.com/swanson- … g-120-caps kde mas garantovany presny obsah silymarinu, kde v jednej kapsule je 200 mg silymarinu a pri tom protokole treba dodat denne 900 mg silymarinu, tak toho vytazku treba uzivat priblizne 4 kapsule za den.

Alebo aj na iherbe najdes podobny vytazok: http://www.iherb.com/Now-Foods-Silymari … l&ic=2 kde v jednej kapsule je 240 mg silymarinu, takze to vychadza tiez priblizne 4 kapsule za den.



55

Re: Protokol dr. Berksona

Detto



56

Re: Protokol dr. Berksona

Ccem opýtať aky protokol dr.berksona treba kúpiť mam si dat pozor na obsah alebo je jedno aky kupim na iherbe dakujem



57

Re: Protokol dr. Berksona

Protokol dr berksona je kombinacia troch doplnkov, sylimarin ALA a selen. Samozrejme si ich kupujes kazde osobitne.
http://rng.nazory.eu/rubriky/p/pecen

Naposledy upravil: RNG (2015-03-26 17:32:44)



58

Re: Protokol dr. Berksona

smile:) som si myslela citala som to len som sa chcela upresniť svokrovy vyšli vysoke pecenove testy norma je 1.5 cca   a on ma vyše 23 mol  do toho cukrovka aj cholesterol a este dačo tak ani neviem kde skôr začať ale asi prvotna je pečeň .idem teda pozháňať vsetko dakujem



59

Re: Protokol dr. Berksona

Nuz ALA je dobra aj na cukrovku , najma ked ju beries v mensich davkach a casto, ,lebo jej zivotnost v tele je dost kratka, asi 1 hodinu
A nezabudaj na mikrovlakniny, lebo protokol dr Berksomna zvysuje tok zlci a tuto treba do mikrovlaknin zachytit/absorbovat a vyniest von z tela, inac sa reabsorbuje v crevach spat do krvi, aj so zamorenim.
Na cholesterol pracuje velmi dobre policosanol, 40 mg denne To zaroven znizi aj triglyceridy.
A dobre je aj cistit si cievy a cele telo od usadenych tukov a tukovobilekovinnych latok lecitinom , az 2 krat do tyzdna kppcom polievkovu lyzicu.
Mikrovlakniny(produkty s vlakninami, inulin, psylium a ovsenna vlaknina) dostanes aj doma z firmy Vemica, tiez maju lacny a kvalitny lecitin.
Cukor pri DM-2 sa da lahko odcvicit , pri nizkosacharidovej diete.



60

Re: Protokol dr. Berksona

O.k vdaka velmi velka mikrovlakniny si dodava jablkami zje vela



61

Re: Protokol dr. Berksona

Priemerne jablko obsahuje 3 gramy pektinov. Ja osobne osdporucam si doplnit az 15 gramov zmesy roznych mikrovlaknin denne.



62

Re: Protokol dr. Berksona

Ahoj RNG,

chcel by som Ta poprosit o radu.

Ked si rozpustim ALA (600 mg) do vody (500ml az 750 ml) a budem to pit cez den cez slamku, nebude sa to kazit. Aku to bude mat trvanlivost, vydrzi to ten jeden den?



63

Re: Protokol dr. Berksona

Den to asi vydrzi, ale ja ked si robim rozne roztoky na pitie, vzdy tam pridam citricidal, ie vela, ale 15 kvapiek (60%) na liter, co ochrani obsah proti kazeniu.

Kedze mam casto okolo seba moje zlate vnucatka, co sa so mnou delia o svoje "mile male mikrobiky" co nachytaju v skole a kedze na mna lezu zo vsetkych stran, musim sa casto  extra branit.



64

Re: Protokol dr. Berksona

Velka vdaka smile



65

Re: Protokol dr. Berksona

OK



66

Re: Protokol dr. Berksona

Sylimarin brat po jedle ci pred ?
Ala po jedle ci pred
Selen po jedle ci pred ?



67

Re: Protokol dr. Berksona

To je uplne jedno. Ako sa ti to kedy hodi.



68

Re: Protokol dr. Berksona

RNG,

chcem robiť protokol Dr. Berksona s týmto silymarinom - je tam kukuma - je OK?
A beriem aj klbovú výživu nevadí ??

http://www.iherb.com/Now-Foods-Silymari … l&ic=1

Ďakujem



69

Re: Protokol dr. Berksona

turmeric/curcumin je protizapalovy a kedze mame v tele casto mensie zapaly/bolesti, je dobre ju pouzivat casto, hoci tu  v tomto dplnku je v dost malej davke.
A samozrejme je to dobre aj pri klbovej vyzive, kedze mnohe zapaly su v klboch a tak znizuju vyrobu klboveho mazu, kde sa klby vydieraju o to rychejsie.



70

Re: Protokol dr. Berksona

Dobry den Rng,ohladne protokolu dr.bergsona,tu som sa docitala viac,ze s nim treba i mikrovlakniny brat avsak na obale silymarinu/now foods/ je upozornenie,ze treba konzultovat s lekarom o.i.v pripade ak je disfunkcia zlcnika a moja mama uz nema zlcnik!moze teda brat bergsona v odporucenych davkach?ja som ich trochu ponizila.
Dakujem za tvoj nazor vopred.



71

Re: Protokol dr. Berksona

Prozne blbe upozornenie na potravinovych doplnkoch su vynutene monopolnym zdravotnym systemom. Mikrovlakniny su opre nas nevyhnutne kazdodenne na cistenie criev a vyzivu probiotik
Ani ja nemam zlcnik a predsa beriem mikrovlakniny kazdodenne, inac by som mal creva znecistene, zamorene a probiotika nedozivene, tj podstatne znizenu imunitu.

Zlcnik ma funkciu zadrziavania zlce a narazove dodanie pri mastnycy jedlach. Tj je na rozklad tukov. Psylium nie je tuk, ale mikrovlaknina, co nase telo vobec nevie spracovat a co cez nas prejde a pre znacnu absorbciu odmori telo.Cast z nich sluzi ako potrava pre nase probiotika.
Takze dufam ti je jasne, logicky, ze mikrovlakniny nemaju so zlcnikom nic spolocne.



72

Re: Protokol dr. Berksona

Dakujem Rng,ano jasne,ze mikrovkakniny nespajam so zlcnikom,len som si chcela byt ista po precitani info na silymarine,pretoze ma tato info znepokojila!
Myslim,ze ked cloveku chyba akykolvek organ,telo to citi!odkedy mojej mame vyoperovali zlcnik/co je uplne bezne v tejto dobe,radsej cistit zlcnikove cesty!/tak to nie je lepsi stav,pri laparoskopii jej porusili zrejme hladke svalstvo a tym cokolvek zje-musi male davky-sa jej "vybuli" cela oblast zaludka a po nim,nuz chcela si dat sietku,aby to vsetko drzala ale kedze distala emboliu pred 3 rokmi tak sa obava akejkolvek operacie!a prave ona prisudzuje dovod embolie z operacie zlcnika!???
Co si ty myslis?dakujem!



73

Re: Protokol dr. Berksona

Na krvne zrazeniny sme my stredoeuropania prvi na svete. Takze vyse polovica nas zomiera na ich nasledky.
Pre to odporucam kazdemu aspon raz do tyzdna si cistit cievy lecitinom a mozno vacsine brat fibrinolyticke enzymy na zabranenie tvorby  krvnych zrazenin, pripadne rozpusteniu uz existujucich.
Vybulenie znamena extra vetry, tj ma problem s travenim, mozno nedostatok kyselin alebo enzymov, a samozrejme aj zla crevna flora, co z toho vyplyva.

Sietky nie su riesenie permanentne, lebo po case sa telo meni, tkanivo do okola pohybuje a sietky sa zacinaju casto velmi bolestivo zarezavat do tkaniva.



74

Re: Protokol dr. Berksona

Dakujem za odpoved rng!
Mame som nasadila aj pancreatin a travenie sa zlepsilo i stolica.
Este k tym krvnym zrazeninam:pises cistit cievy a brat fibrinolyticke enz.,ma cistenie ciev spojitost s riedenim krvi?mama brala lieky rok po embolii na riedenie krvi a tak jej nariedili krv mudraci,ze skolabovala!
Vdaka.



75

Re: Protokol dr. Berksona

Fibrinolyticke enzymy riedia krv bezpecne, este nikto sa nenasiel taky, ze by z nich mal krvacanlivost a to aj v ovela vyssich davkach, ako tu odporucam.
Na rozdiel od warfarinu a coumadinu, a roznych derivatov heparinu, fibrinolyticke enzymy  vedia rozbijat aj starsie krvne zrazeniny



76

Re: Protokol dr. Berksona

RNG,

na očistu, regeneráciu pečene niekto preferuje drvený ostropestrec mariánsky, údajne aj naštartuje trávenie.
Myslíte, že drvený ostropestrec mariánsky, je lepšie riešenie ako protokol Dr. Berksona?


Ďakujem



77

Re: Protokol dr. Berksona

Mik napísal(a):

RNG,

na očistu, regeneráciu pečene niekto preferuje drvený ostropestrec mariánsky, údajne aj naštartuje trávenie.
Myslíte, že drvený ostropestrec mariánsky, je lepšie riešenie ako protokol Dr. Berksona?


Ďakujem

Silymarin je ucinna latka z pestreca marianskeho (ostropestrec mariánsky), kde pri vytazku vies presny obsah, tejto ucinnej latky, ak ho vyrobca uvedie.

Cely mlety sice obsahuje rozne ucinne latky aj spominany silymarin, ale nevies vobec presne obsahy, takze pouzival by si nahodne obsahy, bez znamej ucinnosti.

A pri protokole Dr. Berksona poznas konkretne obsahy ucinnych latok s klinickou ucinnostou, takze podla toho si vies vybrat konkretne produkty.



78

Re: Protokol dr. Berksona

RNG napísal(a):

Na krvne zrazeniny sme my stredoeuropania prvi na svete. Takze vyse polovica nas zomiera na ich nasledky.
Pre to odporucam kazdemu aspon raz do tyzdna si cistit cievy lecitinom a mozno vacsine brat fibrinolyticke enzymy na zabranenie tvorby  krvnych zrazenin, pripadne rozpusteniu uz existujucich.
Vybulenie znamena extra vetry, tj ma problem s travenim, mozno nedostatok kyselin alebo enzymov, a samozrejme aj zla crevna flora, co z toho vyplyva.

Sietky nie su riesenie permanentne, lebo po case sa telo meni, tkanivo do okola pohybuje a sietky sa zacinaju casto velmi bolestivo zarezavat do tkaniva.

Rng este k tomu vybuleniu,u mamy to nie su vetry ale ona ma pocit akoby sa jej



79

Re: Protokol dr. Berksona

No nic zasa sa mi stratil text tak pisem znovu k tomu vybuleniu:nie su to vetry,mama ma povit akoby sa jej roztahovali creva pri vacsom vypiti vody,jedla...tak jedava v malych davkach s prestavkami!takto to vyzera odkedy jej vybrali zlcnik,ze takzo isiel von,tak to jemne svalstvo narusili,mamina pouziva taky siroky elasticky pas od zaludka po brucho a ked sa utiahne tak ze sa lepsie citi!
Preto rozmyslala o sietke!
No ked nie vetry co by mohlo byt pricinou?
Vdaka za Tvoj nazor!



80

Re: Protokol dr. Berksona

Nuz zvysenie toku zlci sylimarinom uvolni spolu so zlvou hromady toxinov, a ked ich neabsorbujes do mikrovlaknin a nevynesies z tela von, tak sa spolu so zlcou reabsorbuju spat do krvi a samozrejme ti sposobia virenie roznych toxinov, tiez znicenych tukov v tele, tj dostanu sa aj do mozgu a vylucuju aj cez kozu.
Zialbohu odmorovanie tela znamena uvedenie zabudovanych zamoreni do obehu, aby dostali sancu sa alebo spalit/rozlozit  v tele, alebo z neho nejak vylucit.



81

Re: Protokol dr. Berksona

mozu mi pocas brania sylimarinu zltnut oci ? tam sa uvolnuje zlc moze to byt z toho ? aj ked berem mikrovlakniny 20g denne
a pokial mam v tele candidu ( nepravidelna stolica unava akne stress a vela ineho dokonca aj test slin mi vysiel pozitivne aj ked ty ten test rad nemas ) ma to ucinok protokol dr berksona ? pokial mam upchate creva .

probiotika berem uz dva mesiace tak ist ovlakninu , vody pijem 3 - 3,5 litra denne . potrebujem nieco ucinnejsie na precistenie criev . aby som mohol zacat s protikandidovou dietou

Naposledy upravil: ZlatyStaf. (2015-07-12 17:38:03)



82

Re: Protokol dr. Berksona

Nuz ak sa zvysuje tok zlci a mas zablokovane zlcove cesty napr kamenami, tak sa zlc dostane do krvi
Ale to by si mal citi poriadnymi bolestami.
Inac zltnutie moze byt sposobovane nedostatkom enzymov alebo chorobami pecene



83

Re: Protokol dr. Berksona

RNG, mam otazku na vlakniny a mikrovlakniny v suvislosti s Protokolom dr. Berksona.
Okrem produktov Psylium a Inulin (od Vemica)  spominas este: modifikovane citrusove pektiny, arabinogalactan a glucomannan.
(Posledne tri pripravky som nasiel u Swansonu, niektore aj v praskovej forme).

Prosim ta, aku kombinaciu uvedenych produktov by si doporucil, alebo terba vsetkych 5 ?

Dakujem za odpoved.



84

Re: Protokol dr. Berksona

Nuz ja osobne pouzivam kombinaciou vsetkych, do ktorej pridavam este aj aloe vera prasok. A to si vsetko davam do mojej vody na pitie, spolu s C vitaminom a pripadne inymi doplnkami.



85

Re: Protokol dr. Berksona

Ktory Silymarin mam kupit(ktory je lepsi)
http://eu.iherb.com/California-Gold-Nut … Caps/62027
alebo
http://eu.iherb.com/Now-Foods-Silymarin … e-Caps/802



86

Re: Protokol dr. Berksona

To je jedno, cena aj obsah je prakticky rovnaky.



87

Re: Protokol dr. Berksona

Sylimarin podporuje travenie a vstrebavanie tukov a vitaminov  ? kedze sa vylucuje dostatok zlce do criev ?



88

Re: Protokol dr. Berksona

Nepovedal by som. Sylimarin riedi zlc a podporuje vylucovanie extra zlci a tym aj rozne splodiny zamorujuce pecen. A posobi aj na regeneraciu pecene tym ze podporuje tvorenie novych hepatalnych/pecenovych buniek



89

Re: Protokol dr. Berksona

RNG napísal(a):

Nepovedal by som. Sylimarin riedi zlc a podporuje vylucovanie extra zlci a tym aj rozne splodiny zamorujuce pecen. A posobi aj na regeneraciu pecene tym ze podporuje tvorenie novych hepatalnych/pecenovych buniek

dakujem a este ma zaujma radis brat extra vlakniny ked sa bere sylimarin , snazim sa davat pocas celeho dna po troskach vlakniny , ale zaujma ma ked si dam sylimarin s poslednim jedlom a ponom si uz vlakninu nemozem dat vadi to velmi ? alebo si radcej nemam davat sylimarin s poslednym jedlom ?



90

Re: Protokol dr. Berksona

Sylimarin podporuje vylucovanie extra zlci a ked sa tato nasiakne do mikrpvlaknin, tak sa vynesie von aj so zamorenim. Inac sa znacna cast tej zlci reabsorbuje, samozrejme aj so zamorenin, tiez  s cholesterolmi a triglyceridmi.
Preto je dobre sylimarin rozdelit na viac davok, podobne ako aj mikrovlakniny.