1

Téma: Protokol dr. Berksona

Dobry vecer, pred tyzdnom som zacala brat pripravky na pecen podla dr. Berksona (brala som ich aj predtym, ale nie kompletne a podla rozpisu davok), urobila som ale asi malu chybicku a omylom som si objednala ALA v 300mg kapsuliach, cize som zacala brat 300mg rano s jedlom a 300mg vecer s jedlom. Mam len cca 40 kil, cize asi by mi stacilo aj menej mg denne, ale  pri tbl a takym obsahom neviem ako by som znizila denne davky. O tom, co tu na fore pisete, ze moze ta ALA sposobovat, to takzvane "virenie", som predtym nevedela. Prve 2-3 dni pecenovej kury bolo vsetko v poriadku, ziadne reakcie, len potom z nicoho nic som zacala mat strasne stavy uzkosti, hlavne doobeda a sem tam aj vecer, plac, depresie, no jednoducho hrozne, napriklad som sa rozplakala aj v meste, v nakupnom centre, hocikde a len som plakala a plakala.. A po cca hodine ta uzkost presla a vsetko bolo zas po starom. Myslela som, ze to suvisi s mojim zlym zdravotnym stavom, len som sa cudovala, ze preco sa mi ta psychika zhorsila tak nahle. Teraz uz idem delit 2 tobolky na 3, tak sa to hadam zmierni. A ak nie, vsypem dennu davku do vody a budem pocas dna po malych davkach pit, ako som tu na fore citala.
Vcera som nahodne nasla tu na vasom fore prispevky o tom, co moze branie ALA sposobovat, ked je telo velmi zamorene. Hlavne pisete, ze to sposobuje virenie ortute a s tym spojene reakcie. Len jedno mi nie je jasne. Mam telo tiez zamorene ortutou, ked mi tie stavy prisli az po 2-3 dnoch od zacatia kury? Preco nie hned od prveho dna?
Z mikrovlaknin beriem rano modifikovane citrusove pektiny (1 CL),  na obed psyllium (1 PL) a vecer arabinogalaktany (1 odmerka). Mam objednane aj tekute zeolity z USA (tu na sk som ich nenasla), nejak nechodia, aj ked som ich objednala uz dost davno, cize asi sa k nim nedostanem. Myslite, ze to staci? Dakujem.



2

Re: Protokol dr. Berksona

Nechapem tu 2-3 dnovu pauzu, znacne zamoreni ludia maju reakciu na ALA za par hodin. Mozna si nie az tak silne zamorena a trvalo to nejaky cas kym sa v krvi vybudovala hladina viriacej ortuti tak vysoka, ze si to pocitila paradne. Takze opatrne, mensie davky ALA a dat telu moznost Hg postupne odstranit.
Nezabudni aj na selen a jod, tie tiez pomahaju chelovat, ako aj modifikovane citrusove pektiny. Ine hrubsie mikrovlakniny len odstranuju zamorenu zlc, ale aj tam moze byt ortut vylucena a nechces, aby sa v crevach spolu so zlcou reabsorbovala.



3

Re: Protokol dr. Berksona

Pozrela som do mojho "mudreho" zosita, kde si denno denne pisem, ake doplnky som o kolkej uzila, aby som mala prehlad, co mam o kolkej uzit a aby som pri tych mnozstvach na nic nezabudla a prisla som na to, ze prve 3 dni, ked som uz brala ALA, ale este som nemala tie stavy, som uzivala modifikovane citrusove pektiny 3x denne a k tomu este aj psyllium a arabinogalaktany po 1x denne. A potom som znizila pektiny na 1x denne ( psyllium a arabinogalaktany ostali tiez na 1x denne), pretoze ma z tolko vela mikrovlaknin na jeden den zapieklo a vtedy, po tom znizeni prisli tie stavy. Myslite, ze tie reakcie teraz mozem mat kvoli znizeniu davok pektinov? Od dnes zvysujem pektiny zas na 3x denne, tak som zvedava.
Selen beriem (3x100mg) a aj jod natieram na noc kazdy vecer, lebo sa mi nedari urobit si taky velky flak, ako odporucate, tak to riesim par kvapkami kazdy den.
Pekny den vam prajem.



4

Re: Protokol dr. Berksona

Pozor na zapecenie!, To otravi cele telo, lebo sa v crevach premnozia mikroby(dobre aj zle) a vysledok ich cinnosti je privela latok, vcitane toxinov. Spreto musi byt stolica pravidelna, aby vyniesla von hromady mikrobov, ktore sa takto nemozu az batolko premnozit.
Inac candida v crevach vytvara neurotoxiny, aj to je mozna reakcia na zapecenie.
A candidu mame v crevach kazdy a vzdy, problem nastane len, ked si ju nejak premnozime.
Ale ked rozviris s ALA privela ortuti a nevynesies ju z tela dostatocne, tak mas samozrejme stavy otravenia ortutou.
ALA vybornew odburava ortut, zialbohu ju az tak ucinne nevynasa z tela, treba pomoc aj inych chelatorov, inac mas to uz zname virenie ortuti v krvi. Takze modifikovane citrusove pektiny, jod, selen, tekute zeolity, cilantro....
Ako si budes znizovat hladinu ortuti v tele, tak sa budu postupne znizovat aj tie symptomy virenia. To moze ale trvat dlho, musis byt trpezliva.
A proti candide takyto postup tiez znacne pomaha, lebo podporujes mikrovlakninami probiotika a tie automaticky po nejakom case potlacia candidu a plesne.



5

Re: Protokol dr. Berksona

To zapecenie som vtedy mala len jeden den, asi som uzila vela mikrovlaknin a vypila umerne k tomu malo vody, za normalnych okolnosti mam stolicu viackrat denne. Ale zevraj je to pri stomii vacsinou tak, ze je stolica casta.
Z mikrovlaknin je vhodny aj inulin? Prave sa mi mina psyllium a mam doma jedno balenie inulinu, tak rozmyslam, ze by som teraz na striedacku zobrala to. Samozrejme modifikovane citrusove pektiny a arabinogalaktany by som brala popritom dalej.
Tie uzkostno-depresivno-placlive stavy som uz dva dni nemala, dufam, ze som to teraz nezakrikla smile, ako som zas zvysila pektiny na 3x denne a rozdelila ALA na 3 davky denne, cize zmensila narazovu davku, je to uz lepsie, akurat som straaasne unavena. Je aj to priznakom virenia?
A este by som vas chcela poprosit, u nas velmi cerstvy koriander nedostat, existuje nejaky doplnok, ktory by som mohla brat namiesto toho?
Dakujem.



6

Re: Protokol dr. Berksona

Unava je definitivny prizak virenia a odmorovania.
Koriander si mozes pestovat v kvetinacoch ,semena dostanes v koreninarstvach. Vnat sa podoba petrzlenovej, preto to niekedy nazyvaju aj cinsky petrzlen alebo cilantro.



7

Re: Protokol dr. Berksona

A ten inulin je prosim vas ako vyziva pre probiotika ok?

Pozerala som, aky selen vlastne odporucate, ja mam tento: http://www.iherb.com/Source-Naturals-Se … /1379?at=0 , niekde som totizto citala, ze toto by mala byt najlepsie vstrebatelna forma selenu, z nejakych kvasnic, neviem co je na tom pravdy. Ale mozem ja vlastne uzivat pri rakovine uzivat nieco z kvasnic? Alebo by bolo lepsie brat nejaku inu formu selenu? Ak ano, aku prosim vas?

Dnes mi prisli tekute zeolity: http://www.liquidzeolitecompany.com/cat … d-Zeolite/ . Ake davkovanie prosim vas odporucate?

Dakujem pekne.

Naposledy upravil: alica (2012-01-10 15:08:09)



8

Re: Protokol dr. Berksona

Neviem ze by kvasne produkty mali nieco skodlive pri rakovinach.Jedine pri leukemii, ktora je spojena podla mnohych lekarov s plesnami v kostnej dreni.
Inac selen je pri rakovinach skor liecivy.
Ale ked chces, ber selen  v inej organickej forme, pozri napr na
http://www.iherb.com/Now-Foods-Selenium … s/818?at=0



9

Re: Protokol dr. Berksona

Dakujem, presne tento som si chcela povodne objednat.

A moze sa potom pri rakovine jest napriklad taka kysla kapusta (samozrejme domaca bez pridanych e-cok)? Alebo hlavne pri makrobiotike casto pouzivane pickles? Alebo napriklad celozrnny doma peceny chlieb s kvaskom? Lebo ja som stale v tom, ze sa nesmie nic kvasene a ak sa smie, velmi by ma to potesilo.



10

Re: Protokol dr. Berksona

Pricisteni pecene mozes kludne jest vsetky kvasene produkty,
to len pri candide a zaplesaneni tela sa neodporuca urcity cas jest huby a kvasene produkty, v case  protikandidovej diety. Inac su kvasene produkty velmi zdrave, bohaty zdroj vitaminov B a ked nie su pasterizovane tak aj zdroj probiotik.



11

Re: Protokol dr. Berksona

Dobry den
Ako dlho by sa mal aplikovať protokol Dr.Berksona na čistenie pečene?



12

Re: Protokol dr. Berksona

Aspon 3 tyzdne bezne, pri infekciach pecene a chemickom poskodeni aj ovela dlhsie, podla potreby. To clovek pozna velmi lahko na rozbore krvi.
Ale aj ked je rozbor krvi dobry, nezaskodi si pecen precistit, prevencne.



13

Re: Protokol dr. Berksona

Dobry den,viem,ze to tu uz bolo spominane len sa tu nejako nevyznam.Chcem sa opytat na protokol Dr.Berksona aka je denna davka.mam zazltnute oci uz 2 roky a nic som s tym nerobil az ked som o tom zacal citat.Velmi by som si vazil keby ste mi poradili.mam rovnake priznaky ako ludia ktorym ste na fore zdravie.sk odporucili tento protokol.Zijem v anglicku takze si potrebujem vsetko nakupit na slovensku.Dakujem vam za radu.



14

Re: Protokol dr. Berksona

Ahoj, mozem poradit aj ja, nakolko som si ho sam robil
Na cistenie, regeneraciu a rozne pecenove problemy pomaha brat protokol dr Berksona, co je denne rozdelene:

900 mg sylimarin(milk thistle extrakt=vytazok z ostropestreca marianskeho)
600 mg alfa lipoicka kyselina
400 mikrogramov organicky viazany selen

Tieto som pouzival ja, samozrejme sa daju najst aj ine alternativy, vela z toho kupis aj na ebay ak nechces objednavat z ameriky. Na slovensku to urcite nezozenies, ak ano tak neporovnatelne drahsie a co som cital britania tiez na tom nie je najlepsie co sa doplnkov tyka.

http://www.iherb.com/Jarrow-Formulas-Mi … s/127?at=0
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best … les/2?at=0
http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Se … /6899?at=0



15

Re: Protokol dr. Berksona

Ja robim ten protokol prave a chcem sa spytat ci je velka chyba ked to zoberiem naraz,totiz beriem dost doplnkov a vzdy vecer si spomeniem na pecen :-) a zoberiem celu davku protokolu naraz...

P.S.Tiez zijem v UK a vsetko objednavam z Ameriky..je to ovela lacnejsie ako tu v UK...

Naposledy upravil: Sisa 24 (2012-04-26 09:28:03)



16

Re: Protokol dr. Berksona

No co som zachytil, tak minimalne ALA je dobre rozdelit na viac davok, kedze ma kratku zivotnost v tele. Je tam este jeden faktor u niektorych ludi, ze vyssia davka ALA moze sposobit virenie tazkych kovov. No teba sa to asi netyka.



17

Re: Protokol dr. Berksona

Ja mam 600mg tablety takze beriem vzdy len jednu..a je to time released takze ona by sa mala postupne vstrebavat,virenie som zatila nemala aj ked som si davala dve tablety denne...a myslim ze milk thistle a selen by nemali uskodit naraz vyssie davky..ale pre istotu sa pytam....



18

Re: Protokol dr. Berksona

Nemyslim, ze ti vyssie davky naraz mozu uskodit. Skor je to o vyuzitelnosti a vstrebani. No to je urcite rozne od doplnku k doplnku a k tomu sa nejako odborne vyjadrit neviem.



19

Re: Protokol dr. Berksona

Suhlasim delene davky su lepsie, nez jednorazove.



20

Re: Protokol dr. Berksona

Dakujem Vam za rady,este sa chcem opytat ako dlho by som to mal uzivat?



21

Re: Protokol dr. Berksona

Bezne sa odporuca 3 tyzdne protokolu dr Berksona, na bezne cistenie pecene. Ale na poskodenu pecen a regeneraciu z dlhodobych problemov to mozu byt aj mesiace pouzivania. U teba to rychlo uvidis, ked "odzltnes"



22

Re: Protokol dr. Berksona

Dobrý deň RNG, mám otázku -tento doplnok obsahuje 250mg alebo 500 mg silymarinu, lebo ak si pozriem zloženie je to tam tak divne napísané.
http://www.swansonvitamins.com/SWH051/I … csp=SWH051
Ešte sa chcem spýtať, zavisí dávkovanie pri protokole Dr. Berksona aj na hmotnosti človeka, ak mám 55 kíl, môžem brať plné dávky? Ďakujem indiga



23

Re: Protokol dr. Berksona

Nie je tam len 200 mg sylimarinu(80% z 250) ostatok je mlete semeno.
Davky odporucene su na priemernu 70 kg osobu. Samozrejme na ine vahy to mozes prepocitat.
Ale neboj sa, predavkovat sa nie je tak jednoduche.
Na sylimarin nepoznam predavkovanie, na ALA tiez nie, a na selen je to vyse 1400 mikrogramov branych hodne dlho, a aj to len u malicko osob.



24

Re: Protokol dr. Berksona

protokol dr. berksona pri pouziti 600 - 800mg ALA trvajuci jeden mesiac. Vysledok - hepatosplenomengalia ( zvačšenie sleziny a pečene),  nezhubny nador na pečeni - hemangion , cysta pri obličke, problemy zo štitnou žlazou, problem s potenciou) nespavost, svetloplachost, zle psychicke stavy a pod.. Kyselina alfa lipoova by sa nemala uzivat pokial mate v ustach amalgamy lebo dokaze rozvirit ortut do tela. na toto som prišiel ked uz bolo neskoro a na " dobre rady " som ju pouzil. Takze pozor nato ! ja sa teraz mozem detoxikovat od ortute..



25

Re: Protokol dr. Berksona

Miso, prosim ta , nerozsiruj na tomto fore farmaceuticke lzi.
Ziadne z tych priznakov, co tu opisujes nie je nijak dokazany, keby nieco s toho bolo cokolvek dokazane, tak nasa FDA s radostou stiahne ALA z predaju. Lieky mozu mat skodlive postranne ucinky, ale potravinove doplnky nie. Tak to stoji v zakonoch a nariadeniach a tak to kontroluje velmi prisne FDA v USA a rozne ine vladne organizacie v inych statoch.

Keby si si pozrel jednotlive pripady ludi, ktorym sa taketo priznaky objavili, nasiel by si za nimi ine priciny, ako ALA.
Nadory su obvykle z roznych zamoreni pre nedostatok enzymov(tj aj jodu a selenu, ktore sa podielaju tiez na vyrobe enzymov) .
Alebo z nasledkov inych chemickych liekov, ktore ludia beru v coraz sa  zvysujucich sa kvantitach.
Alebo vysledky mikrobialnych a parazitickych utokov.

Jedine, co ALA sposobuje u ludi zamorenych ortutov
(aj to je asi pre nedostatok ALA tvoreny samotnym telom, lebo len male mnozstvo ludi s amalgamami toto zamorenie naozaj ma)je virenie ortuti.
To je samozrejmy dosledok,ktoremu sa neda vyhnut,  kedze chelatory uvolnia ortut z tukovych vazieb, kde je vodotesne ulozena a uvedu do cirkulacie, inac sa totiz z tela dostat von nemoze.

Podstatne mnozstvo chelacie z amalgam nebolo nijak dokazane, privod krvi a omyvanie amalgam je absolutne minimalne, ortut z amalgam sa dostava do tela najma pri zuti, kde sa vyvinu teploty dostatocne na odparovanie ortuti.
A to je uz davno dokazane, takze ine "teorie" na zamorovanie z amalgam su prakticky vylucene.

Zialbohu na internete sa siri hromada lzi, informacie si treba dokladne presetrit a nenaletet na lzi zamerne rozsirovane medickym monopolom.



26

Re: Protokol dr. Berksona

RNG,začala som kúru Dr. berksona.Môžem si vlákninu(psylium, jablčný pektín) zmiešať s jogurtom, lebo keď to zmiešam s vodou, začne sa mi to v ústach lepiť. Ďakujem indiga



27

Re: Protokol dr. Berksona

Ja nikoho umyselne neklamem, ja som iba opisal moju osobnu skusenost s pouzitim ALA nech si uz potom kazdy robi ako chce.. Ani škodlivost amalgamov neni dokazana a popri tom kolky ludia su snich priotraveny, pre zdravich ludi je ala bezpečna, perto ju nemaju prečo zakazovat.. ale zdravi sa človek moze  citit aj ked ma vsebe ortut  trebars vtych tukovych vazbach nazbieranu za dlhy čas.. no ked si ju rozviri.. Ortut je kopu krat zodpovedna za nadory a mnoho znich vykazuje zvyšeny obsah ortuti. Mne je vpodstate fuk čo si druhy myslia toto je moja osobna skusenost ja som bol hormonalne velmi zdravy no po protokole doktora berksona mozem dat protokol detoxu od ortute, moje fyzicke vyšetrenia su dokazom.. vylučili sa uplne všetky infekčne a ine choroby či mi uz orutut vytiahlo s tukovych vazieb alebo zo zubov to neviem aj ked ja som vtedy smojou vahou neako tuku vsebe ani nemohol mat. ALA mi pomohla na jednej strane s metabolizmom ale na druhej zaškodila ale nevyplatilo sa , to je moja osobna skusenost a bal by som sa ju opat pouzit je to silna latka. Ako si sam povedal spôsobuje virenie ortuti a oto ide .. chelator sposobi cirkulovanie orute a ta čo uz dokaze narobit nechajte sa prekvapit.



28

Re: Protokol dr. Berksona

Tvoja osobna skusenost ti nijak nepovedala, co ine si v tele mal.
Takze robit uzavery, ze ti ALA uskodila a poskodila rozne organy  a servirovat ich tu ako fakt je zavadzanie. Je to jednoducho vycicane z prsta.
Lekari dnes ani pri najvacsej snahe nevedia vylucit vsetky mikroby v tele, len v crevach je ich vyse 2000 druhov a na niektore nemaju ziadne ucinne meracie metody.
Co sa tyka virusov, o tom len tapaju a L-formy su im este prakticky nezname.
Vysetrebia na enzymy v tele su este v plenkach a to len vo vyskume, v beznej lekarskej praxi este vobec neexistuju.
A prave nedostatky enzymov znamena, ze latky , ktore nevie telo rozlozit sa hromadia vo forme zhlukov, hrciek,. cyst, myomov tumorov atd.

Takze davat za pricinu ALA a nie skutocne mozne priciny je tu zavadzanie, ktore moze inych odradit od pouzivania tohoto cenneho doplnku, univerzalneho regeneruceho antioxidantu
\A to by som nerad, kedze nakoniec problemy s ortutou ma len hrstka ludi, ale zamorenie pecene kazdy druhy.



29

Re: Protokol dr. Berksona

Ludia budu ma zaujimat vaše skusenosti po protokole dr beksona ( pouziti alfa lipoovej ) pri amalgamov  v ustach...



30

Re: Protokol dr. Berksona

beriem Berksona vratane 600 ALA asi dva a pol roka a nemam problem ... Nejake amalgamy v ustach mam, no nie vela...



31

Re: Protokol dr. Berksona

To mozem potvrdit aj ja, mam este 2 stare amalgamy v ustach a tiez beriem uz dlhy cas 600 a viac miligramov ALA denne. A keby to prudko odburavalo ortut z amalgam, uz by mi davno museli vypadnut. Ale drzia pevne, " ako pes jeza" uz vyse 35 rokov. A kedze nemam s ortutou ziadne problemy, dam si ich vymenit za biele kompozity, az sa uvolnia, nie skor.

Nie kazdy, co ma amalgamove plomby v ustach ma problem so zamorenim z ortute. Nase telo je schopne odmorit  postupne uvolnovanie ortute u velkej vacsine ludi.
Len ludia, co maju niekde poruchu v odmorovani
(pes vie, kde to je zatial, cheluju rozne latky, aj glutathion, co si telo vyraba aj ALA, ktory tak isto telo vyraba, a aj zrejme mnohe ine)
len ti maju velke problemy s ortutou.
Mensie problemy si ludia obvykle ani nevsimnu.



32

Re: Protokol dr. Berksona

ok, takze Berksonov doporucujes pausalne..asi ako casto a v akom rocnom obdobi je najvhodnejsi?



33

Re: Protokol dr. Berksona

Ja si myslím, že hlavne na jar, kedy je telo po zime bez slnka (D3, teda málo serotonín - z toho plynú "depky", neradosť, zlá nálada) unavené, jarná únava..
Po zimných sviatkoch - vianociach, po silvestre atď.  je telo určite oslabené..

Ale určite ho môžeš robiť kedykoľvek..



34

Re: Protokol dr. Berksona

tiez si myslim,,jar teda marec april..vtedy aj citim najviac zlcnik..



35

Re: Protokol dr. Berksona

Sezony vplyvzaju na zdravie, na konci zimy a na jar nie je len nedostatok vitaminu D-3 v tele, ale je podstatne menej zelenin, tak ludia jedia viac masa,vajec  syrov  a skorbovin, co viac zanasa pecen. Cerstve zeleniny a niektore ovocia obsahuju za surova enzymy, a tie pomozu cistit telo aj pecen.



36

Re: Protokol dr. Berksona

Alfa lipoova sa rovna chelatačnym činidlam ako DMSA DMSP, neni som sam komu narobila škody pri amalgamoch v ustach.. ortut je velmi  nebezpečna a mne behom mesiaca narobila obrovske škody z ktorych este neviem ako sa dostanem a či vobec. Nikdy som nemal take vazne poškodenie zdravia organov behom kratkeho času čo dokazala jedine rozvierena ortut  Bol som vpodstate fit zdravy športoval a staral sa o zdravie. Určite neni vhodna pre kazdeho !!! kazdemu to len tak odporučiť..!! Stači si onej trošku viac prečitat naštudovat (pre tych ktory nevedia) najst ludi zo skusenostami.. a hlavne vo vztahu  Alfa lipooic acid  merkury  .. Niekomu odporučit take vysoke davky iba pre trebars mierne zvyšne pečenove hodnoty.. Taktiez asi zalezi či ma niekto minimum amalgamu na konci zuba alebo velke amalgami od korena, ludia nanu byvaju citlivy, taktiez mozu vznikat sklony k hypoglykemiam pre zvyšene vyuzitie cukru čo moze mat svoje nasledky ale aj tak je to najmenej oproti posobeniu ortuti v tele (aj z amalgamov)  čo vedia velmi dobre ludia ktory detoxikuju od orute ale aj vi !! podaktori.. no biznis musi ist ze ano ..



37

Re: Protokol dr. Berksona

Aj ja som mal kopu amalgamov v ustach a nemal som ziadne problemy pri menšom uvolnovani do tela pri jedeni a podobne.. priebezne som ju vylučoval bez problemov.. ako vačišna ludi čo z orotutov nema problem.. dokonca aj po navšteve zubara som nikdy necitil neake prejavy otravi ale ortut je najjeodvatejši kov a pri vačšej davke moze kazdeho človeka vazne poškodit. Preto by sa ALA nemala kazdemu s amalgammi ponukat a ludia by to nemali podcenit aby nato nedoplatili. Je to ako brat silny  chelator vo vysokom davkovani s plnou pusou amagamu - neni očom..



38

Re: Protokol dr. Berksona

Miso, dovolis mi mat na to iny nazor?
V civilizovanej spolocnosti sa mozu ludia dohodnut, ze maju kazdy svoj nazor.

Mnozstvo krvi, co dojde do styku s amalganom je totiz  prilis male, aby sa ALA v nom mohla podstatne podielat na erozii ortuti.
Virenie ortuti, co ALA sposobi nie je z erozie z amalgam, ale velkeho mnozstva ulozeneho v tukovych vazivach po celom tele a najma mozgu, kde je cirkulacia krvi viac radov vyssia, ako okolo tej plomby.
Srdce pumpuje do tela vela litrov krvi za minutu, z coho prejde okolo tej plomby len mikrolitre



39

Re: Protokol dr. Berksona

Jasne ja ti ho neberem.
Nedovolil by som si niečo tvrdit pokial by som to nepreskušal na vlastnej kozi.



40

Re: Protokol dr. Berksona

RNG-este sa chcem spytat na tieto dva doplnky,ktory je lepsi?

http://zdravie.bazar.sk/4299507-silymar … 4371257281

http://zdravie.bazar.sk/4197542-milk-th … 4371257281

Vdaka za tvoje rady.



41

Re: Protokol dr. Berksona

To je jedno. Z obsahu silimarinu si oprepocitaj, ktory je cenove vyhodnejsi



42

Re: Protokol dr. Berksona

Dobrý deň, dnes som piaty deň na protokole dr. Berksona a mám také pobolievanie v oblasti žlčníka. Je to normálne? Nemôžu sa mi upchať žlčovody alebo také niečo? Viem, že mám aj piesok v žlčníku, tak neviem či sa mi vyplavuje alebo prečo mám tie bolesti..



43

Re: Protokol dr. Berksona

Sylimarin zvysuje tok zlci a teoreticky moze sposobit pri zapchatom zlcniku problemy,.ale .ked nie je uplne zapchaty, tak redsia zlc postupne odplalvi stvrdnute zlcove kamene.
Vyhybaj sa cokolade a vajciam.

Naposledy upravil: RNG (2013-02-13 22:27:29)



44

Re: Protokol dr. Berksona

Ahoj RNG.
Ak robim ocistu podla berksona a je potrebne brat pri kazdej  davke silimarinu psilium? Ak mam davkovanie silimarinu  dve davky prva 600mg a druha 300mg. Napadlo ma ak beriem niekolko krat  denne psilium, nevynasam z tela aj rozne este nevstrebane ziviny?
Cital som ze ak ocistujem pecen nemal by som uzivar stavu z grepu lebo zabranuje metabolizovaniu latok z protokolu. A mal by som brat B komplex pri kazdej tablete ALA?
Vdaka



45

Re: Protokol dr. Berksona

Mikrovlakniny su samozrejme absorbenty, takze vynasaju cast zivin von. Ale nie je to privela, tak sa neobavaj.
Nieco ale tu zamorenu zlc musi vyniest von, inac sa znovuabsorbuje v crevach do krvi aj s tym zamorenim. Takze nemas na vyber.



Re: Protokol dr. Berksona

Dobrý deň pán RNG,
práve mi dorazili doplnky, chcem vyskúšať protokol, len som zabudla na mikrovlákniny... pravidelne beriem psyllium a PGX, ak budem brať väčšie dávky psyllia mohlo by to stačiť? pokúsim sa zohnať aj pektíny, len to chcem začať brať čím skôr. Tiež sa chcem spýtať, kedy presne mám brať mikrovlákniny? spolu s doplnkami? alebo s nejakým časovým odstupom pred po? ďakujem veľmi pekne



47

Re: Protokol dr. Berksona

Nuz cim pestrejsia zmes mikropvlaknin, tym lepsia vyziva pre probiotika. Takze si to zozen co najskor. Firma Vemica ma aj inulin, aj ovsennu vlakninu, co obsahuje cast mikrovlaknin.
Ostatne dostanes najlepsie cez svansonvitamins.com kde maju arabinogalaktany, modified citrus pectines a glucomannan  v prasku/powder  asi najlacnejsie.



Re: Protokol dr. Berksona

tak objednávam inulín aj tú ovsennú vlákninu, len mi prosím ešte poraďte kedy mám brať vlákninu, spolu s tými troma doplnkami? a v akom množstve? ďakujem



49

Re: Protokol dr. Berksona

Brat to mozes hocikedy a odporucam aspon 15 gramov dokopy, samozrejme aspon 3/4 litra vody, aby ta nezapieklo.
Ja si mikrovlakniny davam do mojej vody na pitie co nosim stale so sebou a podchvilou si z nej upijem. mam tam aj ine zlozky, ako vitaminy C, MSM na klby, ovocny koncentrat ako zdroj antioxidantov a pripadne ine, dost casto citricidal v mensich davkach ako prevenciu a tiez proti kazeniu sa toho nechladeneho roztoku.



Re: Protokol dr. Berksona

Ešte mám na Vás jednu otázku, kamarátka skúšala liver detox asi pred mesiacom a mala hrozné depresie, bolesti hlavy, brucha, pleť v katastrofálnom stave, až tak, že detox nedokončila. Ja s ním chcem začať hlavne kvôli pleti a hormonálnej nerovnováhe, beriem množštvo doplnkov, yam, dim, progesterón krém, vitamíny, minerály, dostatok vody, čaje, stravujem sa zdravo, ale nepomáha nič, preto som sa rozhodla že vyskúšam aj toto, len sa bojím podobnej reakcie akú dostala kamarátka. Brala len tie tri hlavné doplnky, nič iné, mohla byť chyba v tom? Vlastne úloha mikrovlákniny je aby sa toxíny dostali z tela von? Myslíte, že ak jej budem brať dostatok nebudem mať podobný problém? ďakujem, som z toho trochu vystrašená