1

Téma: energy doplnok ?

Zdravim

Chcel by som sa spytat ohladom zazracnych stimulantov.

Skusal som ospevovanu Guaranu BIO SINFO ale ako keby nezaberal.
http://www.bioshop.sk/obchod/vitaminy-a … bio-sinfo/
A taktiez ako keby ani energy napoje ci uz RedBull, UP !, Hell a ani ine mi moc nezaberaju a dokonca som skusil aj energy napoje z BIO recepturou ci uz Guru alebo Bio pure energy drink, moc nemusim tie "umeliny".

*sice som si nedovolil podla odporuceni vyrobcu presiahnut odporucenu davku.


Hrozi nieco ludom ktory si daju napr: aj 4-5 plechoviek energy napoja ked to nebudu s alkoholom kombinovat, pretoze som pocul o ludoch ktory skoncili na pohotovosti len koli kombinacii s alkoholom.

a vobec existuje nejaky prirodny "stimulant" ktory naozaj zaberie ????????



2

Re: energy doplnok ?

Telo nemozno do nekonecna stimulovat, ked ho stimulujes dnes, na druhy den si o tolko viac unaveny.
Je hromada stimulantov co naozaj zaberaju, guarana je jeden z nich, ale ako som povedal je to ako s peniazmi, ked ich minies dnes, zajtra ich nebudes mat.
Telo po namahe potrebuje odpocinok, to sa neda nijak zakryt ani odscvndlovat.
Moj syn pocas skoly stupnoval stimulanty a po par tyzdnoch uplne  odpadol a spal 2 dni v kuse.
Aj ja si pamatam z nasich mladych rokov pri studiu boli taki, co sa snazili dosiahnut extra branim dexfenmetrazinu(phenmetrazine hydrochlorid) , synteticka droga, navykova, povodne navrhnuta na potlacenie apetitu do jedla. Samozrejme prvy den zabralo malicko, druhy den bolo treba viac na docielenie ucinku a po troch-styroch dnoch sa dostavil utlm, z ktoreho sa nedalo dostat nijak inac, nez odpocinkom, uplnym vypnutim a 24 hodinovym spankom. Este aj potom boli 2-3 dni unavy a letargie.
Takze zaverom, kratkopdobo sa da zvysit energia a culost, ale dlhodobo sa to vyrovna s dobami vypnutia.
Najznamejsi stimulant je kava a caj(alkaloidy kofein a tein) a aj s tymi sa da po case predavkovat.
Guarana je v tom ohlade lepsi vyber.

Naposledy upravil: RNG (2010-11-22 23:45:49)



3

Re: energy doplnok ?

Hmm a toto nie je dobre ?

http://www.mojezdravie.sk/klickovyolej.html

"výrazne zvyšuje fyzickú výkonnosť a vytrvalosť, bez toho aby odčerpával "železné rezervy" organizmu tak ako to robia povzbudzujúce prípravky na báze kofeínu alebo guarany".

Zda sa ze na inom "principe" funguje to stimulovanie tela.



4

Re: energy doplnok ?

Na stastie zijem v USA, kde podobne neeticke reklamy nie su vobec dovolene
Rastlinne oleje su vzdy z klickov okrem snad avokadoveho orechovych  a podzemnicoveho.
Naviac ten vyrobok ani nespecifikuje, ci je panensky....
Preboha, never roznym reklamam vyrobcov, najma takehoto druhu.
Je pravda, ze ked dostanes viac zivin, ktore ti chybaju, mas lepsie fungujuce telo. Ale nemysli si, ze to par kapsul oleja spravi.
Ked chces extra energiu z oleja, odporucam najma kokosovy, ktory sa vyborne vstrebava a kedze ma molekuly stredne dlhe, telo ho vie pouzit aj na vyrobu mechanickej energie, nielen na teplo(termogeneracia) ako prakticky vsetky ostatne oleje a tuky, vcitane olejov zo semien a inych orechov



5

Re: energy doplnok ?

a priklad mechanickej energie z kokosaku ?



6

Re: energy doplnok ?

Nerozumiem tej otazke.
Ked si das lyzicu kokosaku rano, je to tolko, ako by si si dal 2 lyzice cukru. Citit je to znacne, clovek ma viac energie.
Neodporucam ho brat na noc, lebo potom sa tazsie zaspava.



7

Re: energy doplnok ?

Potreboval by som daco SILNEJSIE kedze budem rano vstavat o 4-tej a dlho hore a vzhladom na to ze klasicke energy napoje na mna moc neposobia rozmyslam nad tymito:

http://www.iherb.com/Primaforce-Caffein … 25334?at=0
alebo
http://www.iherb.com/ProLab-Caffeine-20 … 24460?at=0

alebo NADH
http://www.iherb.com/Natrol-NADH-Maximu … /6936?at=0

Aky je rozdiel medzi NADH a kofeinom ? a co je silnejsie a lepsie povzbudi ? nebral by som to kazdy den skor kazdy druhy,treti.
diky...



8

Re: energy doplnok ?

Kofein povzbudi, ale po case prestane pracovat(navykovy)
NADH zvysuje vyrobu energie a ATP hladinu.
Lepsia forma NADH je sublingualna, lebo sa nizi zaludocnymi kyselinami
http://www.iherb.com/Co-E1-mojo-Plus-En … /9292?at=0
Ale ATP dnes dostat priamo vo forme, ktora sa neznici v zaludku
http://www.iherb.com/Solgar-PEAK-ATP-15 … 13273?at=0



9

Re: energy doplnok ?

aha..a ktore viac povzbudi ? ci je to skoro to iste ?



10

Re: energy doplnok ?

Vcera vecer som si dala asi polovicu kokosoveho orecha...zobudila som sa velmi skoro rano s krcami v bruchu...moze to byt z toho?Nic take som vecer okrem toho nejedla...preco to takto ucinkuje?



11

Re: energy doplnok ?

Opatrne s davkami novych jediel , Telo si musi na vsetko postupne privyknut.
A polka kokosoveho orecha je trochu privela aj tak. Kokosova dren starsieho orecha sa musi velmi dobre pohryzt, inac je tazka na zaludok.
Tiez si musis davat pozor na tropicke plodiny, ktore maju na sebe pre nas nezvykle mikroby.



12

Re: energy doplnok ?

ja mavam tie krce ked pomiesam tekutinu a olej.tak to moc nezapijaj mozno pomoze



13

Re: energy doplnok ?

Vobec, kokosovy olej je velmi bohaty zdroj rychlych kalorii, tj nie je dobry na noc.



14

Re: energy doplnok ?

Na zvysenie energie dnes dostat doplnok atp priamo alebo cukor ribozu, ktra sa podiela na vyrobe atp



15

Re: energy doplnok ?

Chcem sa spytat na cokoladu...citala som tu ze cim viac ckolada obsahuje kakaa tym je zdravsia na srdce...ale u psov vsade vravia o nebezpeci ze psom moze po cokolade zlyhat srdce...dost casto o tom pocujem a nas psik miluje cokoladu...:-)je to pravda?



16

Re: energy doplnok ?

Co je na cokolade pre psov skodlive neviem, len viem, ze mozu az zdochnut z nej.
My ale nie sme psi a mame system v tele dostatocne rozdielny aby sme mohli reagovat uplne inac.
Zober si napr vitamin C, pes si ho vie vyrobit az 15 gramov denne, my tu schopnost vobec nemame.



17

Re: energy doplnok ?

a čo taký L-glutamin..ten by tiež mohol by vhodný na dodanie energie + B-complex poprípade nejaký enzým?..ak vás ešte niečo napadne k tomu poteším sa..chcem to pre mladeho chalana, ktorý je fyzicky aj psychicky vyťažený..popri robote chodí ešte aj do školy je príliš chudý, tak neviem odkial bere tú energy..chcela by som pre neho niečo na posilnenie organizmu, aby ho tá záťaž nezložila ale nie kofein



18

Re: energy doplnok ?

Prakticky vsetko potrebne na zivot, cinnost a regeneraciu by malo pochadzat zo spravne vybranej stravy, doplnuje sa len to, co v tej strave chyba. A to je dost individualne, hoci niektore mozem menovat viacmenej potrebne doplnovat pre kazdeho:

selen, zinok, jod, vitaminy C, E  D-3 a v case zvysenej spotreby vitaminov B, v strese aj doplnok nazvany rovno Stress B plus C , lecitin a rybacie oleje.
Umele zvysovanie energie a stimulaciu nijak nepodporujem, lebo co mas dnes extra, to ti zajtra bude chybat. Telo sa moze pretazovat len limitovane, ked nechces raz skolapsovat



19

Re: energy doplnok ?

Dobrý deň RNG,

chcel by som sa ešte spýtať na dve veci. Dúfam, že už to budú posledné otázky, keďže sa ku mne valí balík od Swansonu s množstvom doplnkov, s ktorými si dúfam vystačím na dlhú dobu.
Každopádne, ako som už spomínal, borélie, chlamýdie, mykoplazmy... všetky tieto baktérie si krásne užívajú v mojom tele. Keď toto celé začalo, od začiatku som bol extrémne unavený, ale naozaj extrémne, z pomerne aktívneho človeka sa zo mňa zo dňa na deň stal človek, ktorý nebol schopný vstať z postele. Mám 21 a v karte zapísanú diagnózu chronický únavový syndróm???!! Čo to je únavový syndróm v 21ke?? Potom mi teda začali prichádzať výsledky na borelku, chalmýdie atď. Vtedy mi až jedna doktorka vysvetlila, že tak ako naše bunky pre energiu, tak aj baktériu potrebujú veľa cukru. To, že som tak unavený mi vysvetlila tak, že všetok cukor, ktorý do tela dostanem , spotrebujú baktérie miesto mojich buniek, výsledkom čoho je extrémna únava.

Únava po 3 mesačnej liečbe atb a doplnkami ustúpila ale stále to nie je ono. Som proste unavený ako by človek v 21 byť nemal. Preto moja otázka znie, je niečo, čo môžem použiť namiesto cukru, čo mi dodá energiu na bežný život, ale zároveň to nebude potravou pre baktérie? Normálny cukor sa snažím vylúčiť úplne, ale tá únava je ubíjajúca.

Píšete tu o kokosovom oleji resp. riboze. Je niečo z toho vhodné pre môj prípad? Jednoducho niečo, čo dodá energiu mne, ale baktériam nie.

Druhá vec, trochu mimo témy je, že mám orig GSE, ktoré zarábam do litra  35 kv a popíjam celý deň. Problém mám ale s pravidelným dávkovaním askorbanu sodného. Preto sa chcem spýtať, či by som mohol do roztoku GSE pridať askorban a spolu s popíjaním GSE vlastne dostávať do tela aj vit C v pravidelných dávkach. Áno, mohol by som si zarobiť druhú tekutinu, ale to už nie je o tom, že človek ide cez kuchyňu, tak si proste upije.
Ďakujem



20

Re: energy doplnok ?

Ta lekarka si to poplietla,. Cukor je potrebny najma pre kvasne mikroby, ako napr candida albicans, nie pre borelie ani chlamidie.
Unavovy syndrom je vysledok vycerpania nadladvinovych zliaz(adrenal glands) a to sa stava len po rokoch prilisneho stresu, kde zlazy prestanu vylucovat potrebne mnozstva adrenalinu a cortizolu. To teda asi v tvojom veku este nemas.
Skor by som povedal ze mas poskodene travenie a absorbciu zivin a telo otravene roznymi mikrobami, co sa ti v tele usadili pre znizenu imunitu boreliozou a chlamidiami.
Moja voda na pitie obsahuje vitaminy C, citricidal, ovocne koncentraty, mikrovlakniny spolu s aloe vera .
Mozno mas aj telo znacne zamorene a zislo by sa ti ho ocistit enzymatickym precistenim. Podobne aj pecen protokolom dr Berksona.
Unava moze byt sposobena aj nedostatkom kyslika v tkanive, ked mas steny ciev pokryte fibrinami a kyslik nemoze poriadne prestupovat do okoliteho tkaniva. Alebo dokonca tromby v cievach.
Tam odporucam fibrinolyticke enzymy, napr 3 x 120 000 IU serrapaptazy.

Naposledy upravil: RNG (2014-12-31 00:28:03)



21

Re: energy doplnok ?

Je možné, že s tým cukrom a baktériami som si to domyslel sám, neviem presne či to vravela ona.
Každopádne by som sa chcel spýtať na jednu vec.
Som cca 4 mesiace na antibiotikách, stav sa zlepšil, posledná cca týždeň sa mi vrátili črevné problémy. Nafúknutie, extrémne, až tak, že mám dojem ako keby ma z toho tlaku boleli aj kríže, pocit plnosti, všetko v črevách.
Posledné tri dni sa mi objavila suchá koža. Ukazuje sa to hlavne na hornej strane dlaní, tvári. Hánky mám ako keby popraskané. Vyslovene je vidno, že mám preschnutú kožu, čo je u mňa nezvyk, vždy som mal kožu jak malé decko smile

Môže to súvisieť s atb? Alebo je to problém tých čriev a nedostávam kvôli tomu do tela vitamíny? Čo s tým, lebo natretie pomáha len veľmi krátkodobo. Ďakujem



22

Re: energy doplnok ?

ATB ti okrem inych skod sposobia znicenie probiotik v crevach, co da "zelenu" roznym skodlivym mikrobom v crevach, vcitane plesni, candid  a inych, ktore nie su citlive na atb.
A samozrejme plesne a kvasne kultury vyrabaju rozne toxiny, co sa ti prejavuje aj na kozi, a aj samotrna koza moze mat na sebe premnozene plesne a kvasne kultury pre nedostatok obrannych latok co probiotika vyrabaju.
Preto osobne neodporucam dlhodobe branie atb.
Ber hromadu mikrovlaknin a nasad si co najskor kvalitne probiotika, lebo inac sa ti postupne nznicia creva tymi roznymi premnozenymi skodlivymi mikrobami.

Mozno potrebujes aj kyseliny a enzymy, kyseliny potrebujes ked naduvanie zacina v zaludku.

Naposledy upravil: RNG (2015-01-13 20:35:21)



23

Re: energy doplnok ?

Probiotiká mám nasadené, beriem denne dve tablety Helathy Origins. Môj subjektívny dojem je, že slovenské Biopron 9 premium na mňa zaberajú lepšie, ale možno to pravda nie je, neviem. Pri teste s mliekom sa mi z biopronu vytvoril hustejší a rýchlejšie jogurt ako pri HO, pritom je tam pomer baktérií 10mld: 30 mld na jednu kapsulu...
Čo sa týka mikrovláknin, je pravda, že tam to trochu zanedbávam ,dávam si možno tak 10 g extra, mimo vlákniny zo stravy, takže ešte aspoň 10 g pridám.
Z liekov mám ešte preventívne nasadený Flukonazol, ale to je už asi mimo toto fórum...



24

Re: energy doplnok ?

Probioptika rychle starnu a degraduju sa,tj cerstvost a teplota, v ktorej boli je rozhodujuci prvok.
Vlakniny a mikrovlakniny nie je to iste. Mikrovlakniny su ovela ucinnejsie.
Nuz "preventivne" fluconazole ma plno skodlivych postrannycy ucinkov, vcitane prejavov na kozi
http://www.drugs.com/sfx/fluconazole-side-effects.html
Ale daleko najhorsie su ucinky na pecen.