51

Re: Rakovina Prsníka

ET prostriedky co tam uvadzas su prislabe. Na odmorenie tela treba pouzivat silne davky enzymov, najma entericky pokryty pankreatin v davkach 2 x 6000 mg ekvivalent, ako najdes naptr v 2 x 4 tabletky tohoto
http://www.swansonvitamins.com/swanson- … x-300-tabs.
Pomaha brat aj jod(6 mg)  a selen(400 mikrogramov), najma ked mas aj tak znizenu funkciu stitnej zlazy. Jod a selen su nielen pre stitnu zlazu, tj jej hormony T3 a T4 (eythyrox je chemicka nahrazka T-4, cpo je overla menej ucinny v tele ako T-3), ale aj pre ine hormonalne zlazy a tiez na vyrobu cistiacich enzymov.
Rakovina je chorobas, ktoras sa v tele vyvinie pre zamorenia, ktore sposobia vytvaranie chybnych bunioerk, poskodenycy, ktore telo v takom mnozstver nevie likvidovat, naviac pri zamoreni klesa aj schopnost chybne bunky nicit.
Odporucam brat aj DIM na upravu hormonov(2 x 100 mg) ktory je zaroven aj protirakovinny.
Tiez betaglukany( 3 x 500 mg) a graviolu( 6 gramov denne). To vsetko najdes napr vo Swansonvitamins.com alebo na iherb.com



52

Re: Rakovina Prsníka

Onkomarkery su len cisla, ktore mozu ale nemusia naznacovat rakovinu v tele.
S iodoralom by som pouzival aj zvysene davky selenu, najmenej 400 mikrogramov ale az do 800, docasne. Selen je antiooxidant a protirakovinny zaroven. Podiela sa tiez na vyrobe cistiacich enzymov v tele.

Naposledy upravil: RNG (2015-09-17 14:17:15)



53

Re: Rakovina Prsníka

RNG napísal(a):

ET prostriedky co tam uvadzas su prislabe. Na odmorenie tela treba pouzivat silne davky enzymov, najma entericky pokryty pankreatin v davkach 2 x 6000 mg ekvivalent, ako najdes naptr v 2 x 4 tabletky tohoto
http://www.swansonvitamins.com/swanson- … x-300-tabs.
Pomaha brat aj jod(6 mg)  a selen(400 mikrogramov), najma ked mas aj tak znizenu funkciu stitnej zlazy. Jod a selen su nielen pre stitnu zlazu, tj jej hormony T3 a T4 (eythyrox je chemicka nahrazka T-4, cpo je overla menej ucinny v tele ako T-3), ale aj pre ine hormonalne zlazy a tiez na vyrobu cistiacich enzymov.
Rakovina je chorobas, ktoras sa v tele vyvinie pre zamorenia, ktore sposobia vytvaranie chybnych bunioerk, poskodenycy, ktore telo v takom mnozstver nevie likvidovat, naviac pri zamoreni klesa aj schopnost chybne bunky nicit.
Odporucam brat aj DIM na upravu hormonov(2 x 100 mg) ktory je zaroven aj protirakovinny.
Tiez betaglukany( 3 x 500 mg) a graviolu( 6 gramov denne). To vsetko najdes napr vo Swansonvitamins.com alebo na iherb.com

Veľmi pekne ďakujem za odpoveď, áno kúpim si odporúčané prípravky.
Prosím Vás ešte o názor pri užívaní DIM by som mohla vysadiť antiestrogénovú liečbu Letrozolom? Dosť zle ju znášam ako som už popísala. Môj typ karcinómu je citlivý na hormóny ER aj  PR.
Prosím ešte o info, ktorý DIm je vhodnejší a aký je medzi nimi rozdiel ?

našla som DIM v bielej krabičke, ale je aj DIM v čiernej od tej istej spoločnosti.

http://www.swansonvitamins.com/source-n … Size=SN337

Vraj nemám zníženú funkciu štítnej žľazy, ale mám v nej uzly v ľavej  strane cez celú štítnu žľazu. Ale s váhou bojujem stále.

Zo stolice mi vykultivovali kvasinky Saccharomyces cerevisiae- masívne,
hrdlo -Tonzil: Alfahemolytické streptokoky - momentálne kašlem
Bude na to stačiť ak si objednám citricidal z firmy BioChem Research(60%)   ?

Mám užívať aj cezium chlorid?

Vopred ďakujem za odpoveď predovšetkým ohľadne tej antiestrogénovej liečby.

Pekný deň
ET



54

Re: Rakovina Prsníka

davisko napísal(a):

Ja uzivam DIM, a doplnky podla p. RnG, plus som zmenila stravu, este by som mala pridat sport a meditaciu, a citim sa super, az na to ze mam nastupit na to chemo, mala som velmi silnu a bolestivu menstruaciu, co sa mi upravilo, taktiez zlu citologiu z krcka maternice, co bu som si chcela dat skontrolovat, len nemam ku komu, kedze moj gynekolog povedal, ze to bude riesit, az ked doriesim prsnik, a ze sa to neda vyliecit, len vyrezat, teda ak je ta chemo taka super vec, preto mi nezlikviduje aj to predrakovin. Stadium na krcku, prosim vas, tie negativne nasledky,  necitlivost koncekov prstov sa vam napravilo, alebo je to trvale, isli by ste na tu liecbu znova, pokial viem, lobularny k. Je celkom dobre liecitelny, podla statistik, ak sa nemylim, a dostavali ste cely cas TAC, alebo vam ten doxacetal ubrali?, ja mam dost zle prognozy, ale bojimsa ze liecbou si len zhorsim, mozno maju preto take zle statistiky, liecba neucinkuje, ale zhorsuje situaciu, no zaroven nikto nema odvahu odmietnut....prosim odpiste mi, a kde ste sa  liecili...

Dobrý deň, bola som mimo dosahu internetu a tak Vám odpovedám až teraz.
V prvom rade by som Vám chcela povedať , že by Ste sa nemala dookola utvrdzovať v tom, že máte zlé prognózy. Ak som pozorne čítala, nemáte postihnuté uzliny, čo je výborne a vaše ochorenie bolo zachytené včasnom štádiu a je predpoklad, že ešte rak. bunky nevycestovali do celého organizmu (ja som mala pozitívnych až 7 uzlín) preto problémy s rukami začali už operáciou vybratím uzlín -prerušený lymfatický systém, šľachy , nervy...) následne zhoršené docetaxelom, ktorý je neurotoxický (tie postihnuté prsty aj na nohách ) a následne zhoršené  ešte hormonálnou manipuláciou (letrozol) - bolesti všetkých kĺbov. Myslím si, že ten možno nebudete užívať, nakoľko Váš karcinóm je na hormóny neaktívny (ale nie som lekár). Jedna lekárka mi pri hospitalizácii povedala: " hlavne sa nebojte , rakovina má rada strach" Viem , že je to ťažké nebáť sa, aj ja na tom pracujem....
Čo sa týka chemoterapie je veľmi individuálne ako ju kto znáša . Teraz musím pracovať na imunite a na odstránení následkov chemoterapie.
Ja som dostala prvé tri dávky FEC (vraj ten môže poškodiť srdiečko) , vôbec sa mi nezhoršoval krvný obraz ani pečeňové testy, dva dni bola mierna nevoľnosť. Ale posledné tri dávky docetaxelu ma zdecimovali- mala som na neho neznášanlivosť. Jednu dávku mi znížili na 70%. Ale u niekoho iného to môže byť úplne inak ako u mňa.
Problémy s rukami riešim cvičením a dúfam, že sa to časom zlepší, ale lekár mi nič nesľúbil. Cvičiť ale musím hlavne kvôli tým vybratým uzlinám , nakoľko mi hrozí lymfedém (opuch ruky).
Liečim sa v NOÚ v Bratislave na Klenovej ul.
Onkomarkerov je vraj viacej druhov,  mne vyšetrovali Ca 15-3 a ten má vraj hornú hranicu normy 25, ale môj onkológ tvrdil, že to je individuálne a naozaj nie sú úplne smerodatné, môžu byť zvýšené a neznamená to onkologické ochorenie a naopak.
Neviem koľko som mala pred operáciou,  ale po operácii som mala 28 a ku koncu ožarovania tiež 28,1 . Vraj by mali ešte klesať do ďalšej kontroly. Prechodne som ich mala zvýšené, vraj kvôli injekciám na rast bielych krviniek, ktoré som užívala popri docetaxele.

Prosím Vás o info,  kde ste objednávala DIM a jód , enzýmy,  ak z USA, koľko je poštovné, čas dodania atd..
Ďakujem a s prianím len toho najlepšieho a veľa síl praje
ET



55

Re: Rakovina Prsníka

Sacharomyces cervisae su chlebove kvasinky, probiotikum, tj dobre pre telo.
Na streptokoky je pravuy citricidal znacne ucinny, ci uz kvapky do nosa aj pit.
Ak mas rakovinny nador alebo podozrenie na metastazy, samozrejme ti odporucam cezium chlorid, enzymi na precistenie tela a betaglukany na zvysenie obrany najma NK krvinkami.

Odporucam objednavat doplnky z internetovycy obchodoch z USA, lebo tam je ovela vyssi vyber a nizsie ceny, ako na Slovensku alebo inde v Europe. Pozri napr iherb.com alebo Swansonvitamins.com Cenu uvidis tesne pred finalizovanim objednavky a ked sa ti nepaci, mozes ist na iny obchod.



56

Re: Rakovina Prsníka

Dobrý deň prajem,  prosím Vás o informáciu je DIM značky Piping rock vhodný a kvalitný?
Ak si ho objednám pravdepodobne nemá význam ho užívať  spolu s liekmi , ktoré slúžia na hormonálnu manipuláciu a potláčajú tvorbu estrogénov v organizme (Letrozl, Tamoxifen). Musím sa rozhodnúť čo budem užívať?
Ďakujem



57

Re: Rakovina Prsníka

Dobrý deň ešte raz pán RNG, našla som ešte odporúčanie  na užívanie Myominu
(Hormone Balancing Herbs For Women and Men ) -  pre ženy postmenopauzalne prípadne odporúčanie na kombináciu Myominu s DIM.  Poznáte tento prípravok? Je drahší ako DIM. Ako by sa mali potom Myomin a DIM užívať?

"Myomin is often suggested for those who are menopausal to post-menopausal because it is not as strong of a metabolizer as DIM; although, Myomin can be used by premenopausal women, as well.

Myomin does have actions that differ from DIM; therefore, some women choose to take them together for a more aggressive approach. For example, Myomin contains an herb that can help support over-worked adrenal glands. It also contains curcumin; according to the Physicians Desk Reference (PDR) for Nutritional Supplements, "curcumin and other curcuminoids have been found to have antioxidant, anti-inflammatory, antiviral, antifungal, and immune-modulating effects".



58

Re: Rakovina Prsníka

ET musis sa rozhodnut medzi chemickymi liekmi s hromadou postrannych ucinkov a prirodnym, potravinovym doplnkom, co nema postranne ucinky.
A zda sa, ze prirodny potravinovy doplnok Myomin odporucaju pouzivat spolu s DIM
Osobne ho nepoznam.



59

Re: Rakovina Prsníka

sad:(:(Ahojte precitajte si konecne pravdu o tej vasej liecbe ...tzv http://www.badatel.net/studia-skumala-v … v-sokoval/



60

Re: Rakovina Prsníka

.



61

Re: Rakovina Prsníka

Na Slovensku alternatívnou liečbou rakoviny sa dlhé roky zaoberá MUDr. Štefan Košlík, CSc. ,primár oddelenia liečebnej výživy a naturálnej medicíny vo Fakultnej nemocnici L. Pasteura v Košiciach. Kontakt : http://www.cumulus.eu.sk/index.php?opti … Itemid=104 Chodia k nemu pacienti aj zo zahraničia, z Maďarska, Čiech, Poľska, atď.

Nedávno som bola na jednom seminári, kde vystúpila aj jeho bývalá pacientka. Ako mladému dievčatku zistili nádor v kolene, nasledovala operácia, ožar a chemo. Po istom čase sa objavili metastázy v pľúcach, opäť absolvovala celé kolo hrôzy. Keď sa jej znovu objavili metastázy už na viacerých miestach, lekári povedali, že už nič nemôžu pre ňu urobiť a má už iba niekoľko mesiacov. Dostali sa k dr. Košlíkovi, k tvrdému zástancovi nat. medicíny. Dievča sa vyliečilo a 9 rokov je zdravé. Teraz má 21 rokov.

Naposledy upravil: IrenaJ (2015-10-04 22:35:27)



62

Re: Rakovina Prsníka

Zaujimave. Som zvedavy ale metody pouziva.



63

Re: Rakovina Prsníka

Snazim sa dovolat ale nedari sa mi...naozaj sa neodporuca vit  b12 onko pavientom, lebo podporuje rast vsetkych buniek?



64

Re: Rakovina Prsníka

Niz jedina studia, ktora o tomto hovori bola robena farmaceutmi v NOrsku, kde sa im podarilo ravdepodobne vyberom pacientov "dokazat", ze rakoviny su "podporovane" branim doplnkov B-12 a B-9.  Kedze viem, ako sa take vysledky daju dosiahnut, ked sa chce, tak tym vyskledkom samozrejmeze neverim.
Vselico posporuje rast vsetkych buniek, na vaselici su potrebne rozne ziviny. Keby sme mali prestat zivit rakovinne bunky, tak by aj nase vlastne uhynuli.
Boj preti rakovinam je o inom, pozostava od odmorenia tela, podpory jeho obrany proti rakovinam a citotoxickych latok, ktrre nicia rakovinne bunky ale nie nase vlastne.



65

Re: Rakovina Prsníka

Rng, chcela by som sa Vás opýtať, či ste sa stretli s takým prípadom.Môjmu strýkovi ožarovali hlavu 6 týždňov, po 4. týždňoch ožarovania mu urobili kontrolné MR. Na našu otázku, aký je výsledok odpovedali, že snímok je nečitateľný.Máte takú skúsenosť, že po ožarovaní MR nič neukáže alebo je to skôr naťahovanie času do oficiálneho MR po 8 týždňoch po ukončení, lebo sa nič nezmenilo, iba ak k horšiemu a čakajú, či náhodou predsa len ožarovanie časom nezaberie? Neviem, čo si mám o tom myslieť. Samozrejme, že strýkov zdravotný stav po ožarovaní je horší ako bol pred.



66

Re: Rakovina Prsníka

Dr. Košlík preferuje stravu, známe protirakovinové protokoly, výživové doplnky.O konkrétnom postupe nechcel rozprávať, lebo každý pacient je iný. Tá dievčina rozprávala, že držala aj Breussovu diétu 42 dní - čiže pôst.Mala 12 rokov.Neuveriteľné a obdivuhodné. Na dr. Košlíka mám aj súkromné číslo, keby to bolo nutné.



67

Re: Rakovina Prsníka

Nuz ja mam dost jasny system ako ist na rakoviny:
v prvom rade odmorit telo enzymami a absorbentami
druhe je posilnenie obrany tela tj podpora tvorenia NK krviniek betaglukanmi,
a posledne, zaroven je pouzivanie roznych citotoxickych, tj rakovinne bunky zabijajucich doplnkov ako graviola, paw paw, cloric cezia  podobne. Pomocne su citral, cierna razca, silne antioxidanty a podobne.
Na rakoviny spojene s hormonami, najme s prebytkom estrogenu treba opouzivat aj doplnky potlacajuce estrogenicku cinnost.
Breusova hladovka oslabi telo prilis, preto ju dnes uz neodporucam. Dnes je mozne dostat kopu enzymov na precistenie tela, aj kopu absorbentov, ovela viac,  nez je telo schopne vyrobit ,aj bez hladovania.



68

Re: Rakovina Prsníka

davisko napísal(a):

Snazim sa dovolat ale nedari sa mi...naozaj sa neodporuca vit  b12 onko pavientom, lebo podporuje rast vsetkych buniek?

Objavila som clanok o  dolezitosti hladiny homocysteinu pri vsetkych civilizacnych chorobach. Prave vitaminmi B6,12,9 sa vraj znizuje.
Prave  sa pokusam zistit kto hladinu tejto aminokyseliny moze vysetrit.

http://www.karelerben.cz/co-je-homocystein

Ako sa mate? Kde sa liecite?



69

Re: Rakovina Prsníka

Dnes som mala ist na druhy cyklus chemo ale nemam dost bielych krviniek takze sa to presuva o tyzdeň a pouziju sa rastove faktory.... DR. Koslikovi sa neviem dovolat, ma stále obsadene. Čo si myslíte o pripravku Foxalan? b komplex beriem, tak neviem teraz, aj dr kaze brat, kedze mam malo zeleza. Namiesto betaglukanu beriem kolostrum, tak znova prejdem na betaglukan, kvoli tym bielym krvinkam....



70

Re: Rakovina Prsníka

Pochopila som spravne ze su su teda uvedene vitam potrebne? Dalsi moj problem je, ze od zaciatku choroby som schudla z 46 kg na 40,  mam 158cm, a neviem pribrat, takze nejake diety neprichadzaju do uvahy, zatial. Zajtra este skusim zavolat, viete mi pripadne poskytnut to cislo na p. DR. DAKUJEM Kazdej dobrej dusi za pomoc....aj panu Bohu za kazdy den s dcerkou...



71

Re: Rakovina Prsníka

Cim viac protirakovinnych beries tym mas lepsiu sancu z nej vyst.
Colostrum v davkach 2 x 10 gramov je tiez velmi ucinne , tak isto monolaurin v davkach 2 x 5 gramov, a citral, aspon 2 x 5 kvapiek( lemon grass oil )
To okrem betaglukanov, enzymov (tiez jodu a selenu), a gravioly.
Na zelezo je dobre brat Easy iron, pozri napr na
http://eu.iherb.com/Country-Life-Gluten … Caps/17369 Samozrejme odporucam aj zdroj vitaminov B, napr ako stress B a B-12 sublingual/pod jazyk. Bez dostatrku cervenych a bielych krviniek sa telo nemoze z nicoho vyliecit.

Na napravu travenia treba kyseliny enzymy a samozrejme mikrovlakniny a probiotika



72

Re: Rakovina Prsníka

Ďakujem, 
Prosim, mohli by ste dat link na ten citral, neviem sa z toho vyznat ktory je dobry na vnutorne uzivanie a co je len esencia, a k tomu upraveniu travenia, inak nemam pocit, ze mi zle travy, len nepriberam, ako doplnit kyseliny? A enzymi aj spolu s jedlom, neriem ich pred jedlom na odmorovanie.
Nahodou to cislo na Dr, Koslika, prosim, vcera bolo obsadene, dnes tam nie je....?  O klinike Dr. PUTTICH  nikto nepocul?



73

Re: Rakovina Prsníka

Nečítala som celú tému, ale nedám dopustiť na Budwigovej protokol. Nemyslím len užívanie zmesi ale aj celú tú zmenu stravovacieho odporúčanú Budwigovou. Moja mama mala zhubný nádor pri šítnej žľaze, mne sa vytvorila v rovnakom veku v akom sa vytvorila jej rovnaká hrča na rovnakom mieste, nešla som s  tým lekárom ale rozhodla sa pre budwigovej metódu a naplno šla do nej, za mesiac sa hrča veľkosti vlašského orecha zmenšila na veľkosť maličkej uzlinky. Neviem ako táto metóda fuguje u rôznych typov nádorov ale na https://groups.yahoo.com/neo/groups/FlaxSeedOil2/info  je kopa veľmi povzbudzujúcich a pozitívnych svedectiev o uzdraveniach a zlepšeniach stavu touto metódou.



74

Re: Rakovina Prsníka

Chcela som vyskúšať , či sa viem dovolať , tak som zavolala na t.č. dr. Košlíka 055/6221562 na kliniku, spojovateľka zdvihla hneď. Oznámila mi,že na klapku 125 (dr. Košlík) sa dá volať iba v pondelok a stredu do obedu, vtedy sú tam. Pokiaľ sa zajtra nedovoláte, napíšte a pošlem číslo.



75

Re: Rakovina Prsníka

Samozrejme aj stara metoda dr Budwig  je pomocna na rozne rakoviny.
Vtedy sa ale este nic nevedelo o cisteni enzymami, ani o stimulacii tvorenia NK krviniek betagluanmi, ani o citotoxickych vlastnstiach gravioly a paw-paw.



76

Re: Rakovina Prsníka

Január, to je trošku ďaleko. Ešte je jeden ďalší lekár v Budapešti, aj k nemu sa dá objednať, aj naňho mám kontakt.Volá sa Dr. Szabolcs Ládi (vyslovuje sa ako tvrdé y).Rozhovory a jeho prednášky môžete si pozrieť na YouTube v maďarčine, angličtine a dokonca aj v slovenčine.Skúste, možno bude rýchlejšie. Volala som tam pred chvíľou, chcela som termín o mesiac - vtedy budeme mať nové výsledky z MR - pani mi povedala, že ona vidí termíny objednávok iba do desať dní, čiže mám volať cca. 10 dní predtým ako chceme ísť.Keď to ide naozaj tak rýchlo, tak to je fajn. Dr. Ládi je súkromný lekár , 1 hodina stojí 70 eur.
A prosím, už nikdy nehovorte, že nechcete žiť.Váš mozog Vám uverí a urobí Vám po vôli.Opatrne so slovami.



77

Re: Rakovina Prsníka

Treba bpjpvat intenzivne a verit v uspech. A brat co najvac protirakovinnych. Nevyckavat.
Citral sa nachadza v oleji z citronovej travy
http://eu.iherb.com/Now-Foods-Essential … 30-ml/3330
Pocit ze ti dobre travi neznamena, ze ti naozaj dobre travi a ze sa ti vytvara dostatok enzymov aj na cistenie tela. Lebo rakoviny su nasledok zamorenia tela.



78

Re: Rakovina Prsníka

Irenka, vy ste uz boli u niektoreho Dr,?  U Dr.  Koslika sa plati ako, aj Dr. Ladi robi nejake vysetrenia, alebo je v cene len konzultacia a poradi nejake doplnky, citala som o nom clanok, kde bolo viac negat,  potom som pozrela jednu jeho prednasku a hovori k veci, paci sa mi, aj ja si myslim ze som to dostala kvoli nesuladu zivota duse s telom, co sa tyka psychiky, rozpraval o hypotalamuse, ako ovplyvňuje činnosť nadobličky a vylučfovanie kortizolu, keď zlyhá nadoblička, už sa to nenapravi? Je na to nejaké vysetrenie? Preto vlastne treba doplnat omega 3 a vit.c...
Kde Dr. Ladi ordinuje? Mam kontakt aj na Dr, Kelovu ordinuje niekde pri Pezinku a predava doplnky cez e shop, http://www.benevita.sk/content/4-about-us



79

Re: Rakovina Prsníka

davisko napísal(a):

Dakujem, dovolala som sa, termin som dostala az na január, este nevedel povedat presne, bohuzial, bojim sa chema, a bojim sa aj neisť a nechce sa mi uz zit, velmi ma vzala strata vlasov a tie krvinky...

Milá davisko, viem presne o čom hovorite. Len nedávno som všetko prežívala. Ale chcem Vám pripomenúť ešte raz, že ak Ste nemala pozitívne uzliny a nevyberali Vám ich, Vaše ochorenie bolo zistené v rannom štádiu (ja som mala  pozitívnych 7 uzlín a údajne sa v tomto prípade hovorí už o tretom štádiu) a preto mate veľké šance . Ja som si neustále opakovala , že sa z toho dostanem,  aj vtedy , keď samozrejme prišli pochybnosti a komplikácie práve preto, že mozog poslúchne Vaše myšlienky, ako to bolo tu naznačené a údajne v tele spustí biochemické procesy v súlade s Vašimi myšlienkami. Bojujte,  veď máte pre koho.
Viem, možno sa môže  zdať strata vlasov pre niekoho malichernosťou , ale asi žiadna žena by neostala ľahostajná ak jej za týždeň vypadajú všetky. Ja som mala celý život dlhé husté blond vlasy a  prišla som o ne po prvej chemo. Ale podarilo sa mi kúpiť si takú dobrú parochňu , ktorá sa veľmi podobala na moje vlasy a údajne mi veľmi pristala. Tí čo nevedeli ani nezistili , že sa jedná o parochňu. Proti chorobe som bojovala tak, že keď som niekam išla, upravila som sa ako nikdy pred tým, aby čo najmenej niekto videl chorobu (hrala som zdravú) hoci mi verte, komplikácie som mala. Dve hospitalizácie , nulové biele krvinky, rastové faktory, 39 stupňové horúčky, následná liečba ATB dva krát, toxická reakcia na koži a v hrdle, 5 násobne zhoršené pečeňové testy, bolesti,  počas ožarovania mokvajúce spáleniny v tohtoročnom horúcom lete  atd,..No napriek tomu som v živote nepočula toľko krát od ľudí: "ako dobre vyzeráš "(to sú tie paradoxy života, hoci za mlada som vraj patrila medzi miestne krásavice smile, chválu od ľudí som dostávala až práve keď som prišla o vlasy, mihalnice , obočie aj nechty). Mejkap dnes dokáže zázraky.:)
...Tento týždeň som bola na kontrole po troch mesiacoch od ukončenia liečby. Výsledok je, že krvný obraz je v norme. Pečeňové testy sa neustále zlepšujú a onkomrker mám tak isto momentálne v norme...
Počas liečby som dostala rozpis stravy (nejednalo sa o úplné vynechanie mäsa, skôr o zdravú životosprávu), pila bylinné čaje (veľa) a užívala oleje ako rakytníkový, cédrový a neskôr ostropec mariánsky , švédske kvapky. Treba jesť veľmi často aj keď málo, možno aj každú hodinku. Vynechať všetko v čom je cukor a mlieko. To sa netýka jogurtov a probiotických nápojov. Ak mi poskytnete telefón,  alebo email pošlem vám informácie ktoré som dostala. Ak  k tomu pridáte doplnky, ktoré Vám radí RNG verím, že to zvládnete. Chodíte na liečbu do Bratislavy? Som ochotná sa  s Vami stretnúť ak máte záujem.
Plne chápem Vaše rozpoloženie , bojím sa chema, ale bojím sa aj neísť. Ja som momentálne tak s užívaním antiestrogénových  liekov,  ktoré u mňa majú množstvo nežiaducich účinkov a práve až tie dokázali nahlodať moje psychické rozpoloženie a vieru v úspech liečby(márne sa nehovorí, že hormóny s človekom robia čo chcú). No napriek tomu sa bojím ich vysadiť,  keďže mám veľmi vysoké riziko recidívy a citlivý karcinóm na estrogény a nič si viac neželám ako:  CHEMO NIKDY VIAC .
Preto dúfam, že pán RNG chápe moje opakujúce sa otázky ohľadne prírodných inhibítorov aromatázy a doplnky stravy, ktoré bezpečne nahradia chemické lieky.
Prosím tento príspevok berte ako moju snahu Vás podržať, len preto som sa podrobnejšie rozpísala .
Milá davisko, dookola  si opakujte aj keď to práve tak necítite, že to zvládnete, ochorenie bolo zistené včas a vyliečite sa. Veď Ste mladá a určite máte podporu mnohých...

Naposledy upravil: ET (2015-10-17 21:24:07)



80

Re: Rakovina Prsníka

1, Dr. Košlík: mala som ísť k nemu so strýkom ešte v máji, ale nešiel, zatiaľ stále verí lekárom, aj keď je mu stále horšie. Vďaka radám a skúsenostiam RNG - veľmi, veľmi Vám ďakujem -sa mal skvele, kým nešiel na ožarovanie. Takže neviem ako postupuje dr. Košlík, ale sa povypytujem a dám vedieť,
2.Dr. Ládi : tým, že vystupuje proti konvenčnej medicíne, tých negatívnych článkov bolo neúrekom.:D
Ale stačí počúvať jeho prednášky a človek si vytvorí vlastný názor ako ste aj sama písali. Dr. Ládi nerobí vyšetrenia, potrebujete odniesť všetku dokumentáciu, výsledky - všetko , čo máte.( predpokladám, že aj dr. Košlík tak postupuje) Pracuje v Budapešti, číslo do ordinácie je +36307370000 .
Ako perlička z prednášky dr. Ládiho, cituje výskumy na potkanoch: aflatoxín - silná rakovinotvorná látka, najviac sa nachádza v búrskych arašídoch - dvom skupinám potkaníkov , kt. sa líšili iba zložením stravy, podali vysokú dávku aflatoxínu. V 1. skupine, kt. dostala 5% živočíšnych bielkovín, neochorel ani jeden potkan. V 2. skupine, kt. dostala 20% živočíšnych bielkovín, uhynuli všetky.
Rozpráva o tej štúdii podrobne, ja iba krátko, len zaujímavé aspekty.Skúmali vplyv stravy pri rôznych %-ách. Do 5% žiadna rakovina nevznikla, napriek megadávke aflatoxínu. Od 5-12% počet rakovín sa postupne zvyšoval. Veľký skok v počte rakovín nastal od 12% živočíšnych bielkovín v strave a od 20% už to bolo 100% ochorení. Ďalej skúmali pri striedaní 5% a 20%. Keď podávali stravu s 5% živ. bielkovín, žiadna rakovinová bunka, pri 20% áno, pri opätovných 5% sa proces tvorby rak. buniek sa opäť zastavil ,pri 20% sa zas rozbehol, a tak dookola. (chudák zvieratá).
Tiež skúmali, ktorá živočíšna bielkovina pôsobí najviac na tvorbu rak. buniek. Výsledok - kazeín. Ten sa nachádza v mlieku, takže ja by som určite nikomu nedoporučila ani žiadne mliečne prípravky, keď už má rakovinu. A už vôbec nie z toho úbohého, mrtvého a toxického odpadu, čo sa dnes nazýva mliekom. Ale o tom podrobne sa dočítate v čínskej štúdií.
Z rastlinných bielkovín je najagresívnejší glutén.V strave 20% gluténu sa vyrovná 5% kazeínu.
Viem, že teraz padá námietka, že na to slúžia ent. enzýmy. Možno ešte lepší výsledok sa dosiahne kombináciou stravy bez živočíšnych bielkovín a enzýmov.
Pre istotu ešte uvádzam stránku, kt. dávam do pozornosti

http://alternativnicesta.cz/

a napr.
http://www.homeopat.mypage.cz/rubriky/m … -lebenhart alebo Jan Hnízdil, ... je ich viac.



81

Re: Rakovina Prsníka

Moja posledná skúsenosť:diskusný večierok Lekár versus Liečiteľ. Absolútne o ničom, ale reakcia zástupkyne primára  na oddelení radiačnej onkológie, ktorá úplne odmietla alternatívnu liečby, stojí za to.Porozprávala som jej horeuvedený príbeh dievčiny, ktorú s metastázami na viacerých miestach v tele poslali lekári domov zomrieť a ona sa vyliečila alternatívne. Jej odpoveď : ... hádam mi nechcete povedať, že sa vyliečila pitím nejakých štiav. Zrejme u nej nastal regres a metastázy sa vstrebali.
Tak. Nepresvedčia ani dôkazy.



82

Re: Rakovina Prsníka

Zbytocne hovorit s ludmi, ktori su presveceni o svojej pravde natolko, ze im dokazy nestacia otvorit oci. A naozajstne statostiky z alternativnych miest su zriedkave,, lebo vsade na svete sa alternastivne metody blokuju, niekde len recami proti,, inde az zakonom, ako je to napr v USA. Ale statistiky napr z nemoznic v Mexiku, kde liecia alternativami jasne dokazuju, ze sa jedna po lepsie metpody liecenia, kedze maju ovela vyssi uspech vyliecienia,alebo aspon prezitia dlhsi cas.



83

Re: Rakovina Prsníka

Pán RNG, enzými môžem užívať spolu s citrus pektínmi naraz alebo s odstupom, môžem užívať betaglukan aj colostrum a ine doplnky na zvýšenie imunity naraz, niekto mi radil že súčasné užívanie môže zapríčiniť autoimunitné ochorenie....
Uživam už toľko doplnkov, že ich nestacim hltať, napriek tomu mám aj po druhej chemo a rastovych faktoroch málo leukocytov, aj problémy s menštruáciou sa mi vrátili...
Bola som u p. DR. Košlika ale bohužiaľ som sa nič nové nedozvedela, čo už nemám naštudované z kníh a netu, odporúčania sa týkali úpravi stravy, vynechania živočíšnych bielkovín, a doplnkov od značky forever....
Co sa tyka stravovania, clovek uz naozaj nevie co ma jest, vssetko vyvolava rakovinu, okrem zeleminy ale na zelenine neprezijem



84

Re: Rakovina Prsníka

Ten niekto je poriadny a skodlivy somar, ked rozsiruje taketo sproste nazory.
Cim viac protirakovinnych beries tym lepsie. Najma enzymov na odmorenie tela, lebo rakovina je zo zamorenia tela.
Ked beries chemoterapiu divis sa ze mas telo otravene??? Ved to su hrozne jedy a naviac aj karcinogeny! Chemo nici aj biele krvinky/leukocity okrem ineho, tj nici nasu obranu. Preto mnoho ludi, co bralo chemo zomiera na rozne nakazlive choroby, ktorym sa bez dostatku leukocitov nevedia ubranit.Nehovoriac o znicenej peceni, ladvinach a dokonca aj srdca z chemo.
Inac betaglukany zvysuju leukocity, najma NK typ, ktory je ucinny najma proti rakovinam.



85

Re: Rakovina Prsníka

Beriem betaglukan, a otazka, ci nemoze uskodit sa tykala kombinacie doplnkov na imunitu, napr, betaglukan, colostrum, a ine, mozem vsetky vami odporucane doplnky brat dlhodobo, viac mesiacov, alebo je dobre spravit prestavku, zaujimave, ze vami odporucany Pancreatin od Swanson, na ich Europskej stranke nemaju.Chcela by som sa spytať na nazor na Novodalin, tbl.500mg, nie je to lacna zalezitost, je to dost účinné? Videla som prispevok o tej ockovacej latke z Japonska, gcMaf, liecia nou aj na klinike v Nemcku Dr. Puttich, nepocul o tom niekto? Velmi ma trapi, ze chemo je nielenže jed ale aj karcinogen, co maju aj na dverach ambulancie, kde sa podava, no onkolog povedal, ze sa mi to do roka vrati ak odmietnem, na vlastnu ziadost vsak dostavam menej intenzivny rezim. Na otazku, ci je pravda, ze chemo s ozarovanim v pripade nezastihnutych lymfatickych uzlin ma len 6% prinos,co mam z oficialnych zdrojov odpovedala, no musi to byt viac. Ale vraj moj typ nadoru velmi dobre reahuje na chemo, ja ho uz ale nemam...:|:(
PrPredpokladam,  ze keby som odmietla, tak ma jednoducho poslu prec a neboli by ochotny robit ziadne kontrolne vysetrenia, aj tak sa s clovekom bavia bez sucitu a pridem aj o PN, a kedze som bez prace, ostanem bez penazi a tie potrebujem na tie doplnky, sice keby som bola bez chema tak mam vacsie sance na uzdravenie?



86

Re: Rakovina Prsníka

Na GcMAF zatial zabudni, lebo zatial je nesmierne draha, pre nedostatok konkurencie medzi vyrobcami.Aj tak informacii zatial o nej je velmi malo a ja by som zo sebas nerobil pokusneho kralika , ked existuje vyse 350 metod na liecenie rakovin a mnohe su lacne a ucinne.
V brani dopnkov proti rakovinam NESMU  byt nijake pauzy, predsa nechces dat rakovinnym bunkam sancu sa rozmnozovat a sirit po tele! Novodalin/amygdalin/B-17 osobne neodporucam prilis, lebo okrem toho, ze je to drahe sa to da ucinne apliklovat len vo forme injekcii, co nie je jednoduche ustne podavanie roznych protirakovinnych doplnkov.
Je to absurdne svinstvo, ze ked clovek odmietne pouzivat nimi odpporucene prostriedky, tak mu zamerne zamedzia pristup k diagnostickym pristrojom, a co by som ani netusil, ze to moze mast vplyv aj na prijem pocas chrob!
To je uz kapitalna spinavost v celeho sprisahaneho monopolneho systemu



87

Re: Rakovina Prsníka

Tie postupy pri odmietnuti si musim overit, Dr. Mi povedala, ze aj po absolvovani chemo sa mi choroba vrati s 90% pravdepodobnostou do 2-3 rokov, super perspektiva, a potom mozem chodit na chemo uz do smrti...
Pri prognoze vychadzaju z udaju Ki 67, co by mal byt presny ukazovatel...
Ktory je NK typ leukocytov, najmenej mam neutrocitov, co to znamena?
ET, ako sa máte?
IRENKA, boli ste u Dr. LADIHO?
Kazdemu odporucam knihu od  David Servan Schreiber - Ako celit rakovine...



88

Re: Rakovina Prsníka

Strýkove výsledky z MR budú tento týždeň a budú zlé ( lebo je mu stále horšie) , tak hádam už privolí, aby sme zašli k nemu.Len teraz lekári ťahajú medové motúzky, že možno v Prahe, protónovým ožarovaním, to je predsa super, to pomôže. Má s tým niekto skúsenosti? Aj keď zrejme je na jedno kopyto, ožar ako ožar. Dám potom vedieť.
Dobrá kniha, dr. Scheiber žil ešte 20 rokov po liečbe rakoviny mozgu.
To je sľubné, keď bežný pacient má informácie a vedomostí ako lekár , mám na mysli Dr. Košlíka. Možno je pre tých, ktorí pre seba nič nerobia a ani neštudujú.
Keby som sa ja mala liečiť, stravovala by som sa ako moji prarodičia, najjednoduchšie jedlá. Strukoviny- cícer,fazuľa, šošovica,potom pšeno, ovos, ryža nat. , pohánka,topynambury(veľa vlákniny), hlíva,reishi,zelenina-naša domáca, kyslá kapusta, z ovocia iba jablká, max. domáce hrušky, absolútne vylúčenie akéhokoľvek iného ovocia,semienka:slnečnica, ľanové,sezamové s. - posypať s nimi akékoľvek jedlo,mandle,orechy,mak-napr. ryža varená spolu s makom,samozrejme iba trochu,ryžové cestoviny, atď .Zelenina ani nie tak surová, teraz v zime skôr na pare, dusená.Dnes som varila pšenovú kašu s hrachovým prívarkom, posypané slnečnicovými semienkami.Je toho veľa. Prihláste sa na Pinterest , sú tam tisíce vegetariánskych jedál aj s fotkami.ÚPLNÝ ZÁKAZ POUŽÍVANIE BEŽNÝCH KUCHYNSKÝCH OLEJOV- TOXICKÝ ODPAD!Fakt.
Bylinkové čaje, Marco, Lapacho,...A určite čaj z lotosového koreňa. Čo tak protiparazitná kúra?
Na záver, ak môžete investujte do knihy Tajemství kosmetiky http://www.martinus.sk/?uItem=214075 .Vieme, aké jedlo nám škodí, ale o kozmetike máme málo vedomostí a dovolím si tvrdiť, že má taký istý vplyv na naše zdravie ako jedlo. Čudovali by ste sa, aké strašné veci sa v nej nachádzajú.V knihe je abc-ný zoznam látok na 52 stranách, čo je dobré a čo nám škodí. Rozhodne doporučujem.

Naposledy upravil: IrenaJ (2015-11-11 18:24:55)



89

Re: Rakovina Prsníka

Kedze rqakovinu maju aj vegetariani, vegani a rozni ini, zrejme prejst na vegetarianstvo nic nevyriesi.
Rakovina je choroba zo zamorenia tela a teda prve najdolezitejsie je si telo odmorit a posilnit v boji proti rakovinam A dnes predavaju tak silne enzymy na cistenie tela, ze tolko nemozes nijak dostat z nijakych jediel.
Aj parazity su jeden z dovodov rakovin, tj tie treba adresovat/ vyhubit aby neprodukovali v tele rozne zamorenia, vcitane karcinogrenov.
Aj rozne kozmetiky, co nie su zlozene z jedlych zloziek casto prispievaju k zamoreniu tela, lebo koza je polopriepustna a a tak sa rozne  kozmeticke zlozky/chemikalie   zialbohu casto do tela dostanu.



90

Re: Rakovina Prsníka

Potvrdili mi BRCA 1 mutacny gen, takze nestaci ze musim zvladnut chemo a ozarovanie, co nemusi zabrat, ale potom si mam dat cim skor odstranit vajecniky a prsia....Uz je toho na mna moc....



91

Re: Rakovina Prsníka

Nuz ja lekarom neverim a rozhodne by som sa liecil doplnkami, nez si dat amputovat rozne casti tela.
Jediny dovod, preco mnohi odporucaju hladovky a bezmasite diety je ze na maso treba viac enzymov a rakovina je chorobak zo zamorenia tela. Kedze ale dnes mozes dostat hromady silnych odmorujucich enzymov, tak ziadne hladovky a bezmasovky neodporucam, ale odporucam brat plno cistiacich a traviacich enzymov
Inac co sa tyka tych roznych teorii o "mutacnych genoch", to si musela mat uz ako dieta a teda s tym by mali ist aj rakoviny od detstva. Tj je to nejaka falosna kvazivedecka teoria



92

Re: Rakovina Prsníka

Dobry den prajem davisko.
Ja sa mam co sa tyka vysledkov zatiaľ dobre, dokonca sme si s manželom dopriali po tych utrapach aj dovolenku. smile  Uvidime co povie dalsia kontrola v januari. Vlasy uz mam celkom fajn, porovnavavju ma s Komotrikovou a nenosim uz parochnu:).
Je mi luto, ze Vam potrvdili BERC 1, ale skuste to teraz vytesnit a sustredit sa na liecbu. Mate v rodine niekoho kto mal tuto chorobu? Mne geneticke testy nerobili, lebo u nas v rodine karcinom prnika nikto nemal. Uvazovala som ci nemam dat urobit testy dcere, ale nechcem ju stresovat. Mate cas sa este rozhodovat k tym zakrokom a zistit si  informacie z viacerych stran.  Ak budem mat moznost spytat sa , mozem sa informovat aj na nazor mojho onkologa. Kde sa liecite? Co sa tyka poklesu tych bielych krviniek asi to nebude u Vas az take akutne, lebo ak by ste sa dostali do stavu uplneho poklesu neutrofilov a leukocytov- febrilna neutropenia bola by ste ihned hospitalizovana a izolovana a museli by Vas preliecit antibiotikmi,  nakolko aj  najmenšia infekcia moze znamenat ohrozenie zivota. Mne sa to stalo dva krat, ale teraz mam KO v norme. Brala som tiez RF. Co sa tyka ozarovania asi tak isto dostanete menej ziarenia (kedze nemate pozitivne uzliny). Mne ozarovali tri mieta pri klucnej kosti uzliny, uzliny pod pazuchou a prsnik . Spalena koza sa celkom zahojila. Ruka a prsnik pobolieva.

Dost zle znasam antiestrogenovu liecbu - Letrozol mi zmenili na Tamoxifen , ale pri mnozstve vedlasich ucinkoch a depresiach som sa rozhodla aj ten znizit  davkovanie na polovicku. Pridala som DIM a Resveratrol. Dufam ze to bude stacit.
K tej strave som Vam uz pisala , ze Vam mozem poslat rozpis , ktory som dostala ja -ak chcete.
Drzte sa a prajem vsetko dobre. Po zlych dnoch mozu prist aj lepsie.



93

Re: Rakovina Prsníka

Uz same, ze v rodine nebola rakocina prsnika tu"geneticku" teoriu automaticky vyvracia. Antibiotika su ucinne len na bakterie, aj to nie na vsetky. A co virusy, mykoplazmy ,plesne a kvasne infekcie, tiez L formy? Tie branie atb vlastne podpori, lebo im znici prirodzeneho nepriatela, probiotika.
Tamoxifen je uvedeny medzi latkami sposobujucimi rakoviny, takze podla mna to nie je liek vhodny na rakovinu prs
http://www.cancer.org/cancer/cancercaus … arcinogens



94

Re: Rakovina Prsníka

Dobry den pan RNG
uz dva mesiace uzivam pripravky:
betaglukany
Vitamín D3 5000 IU
Selén od Supplia Natural Elements - Neviem ci je organický !!!a teda vhodny-200mcg1x
Jód
probiotiká 30 mil. 8 kmenove
Citricidal - neviem ako mam uzivat. Teraz ma boli hrdlo a mam teplotu 37,6
Pan. enzýmy 4x od Swanson
Resveratrol 100 mg 1x denne
Graviola 600 mg 1x
Kurkuma od Swanson
Bioperín1 x10mg
Zinok 50 mg webber naturals
DIM od 2x100od Piping Rock

Uz budem musiet doobjednavat
1.)ale teraz maju Pancreatin od NOW - bude to vhodna náhrada?

2.) DIM planujem objednat v pripravku Promva od Natures Way -vraj vhodný prave pre prsnikove zdravie v zlozeni:
Natural Formula:
    DIM-Plus
    HMRlignan
    Vápnik D-glukarát
    Vitamín D3

3.)Mám objednat nový selen od Swanson? alebo
http://www.hoogle.sk/Selen-Seleno-Excel … -d1768.htm

4.) Minule som objednala Turmeric (kurkumu)720 mg od Swansonu nebude lepsi kurkumín od NOW Kurkumín (95% kurkuminoidy) - 60 VCaps? , ako ho uzivat? pridavala som Bioperín1 x10mg

5.) Nemam striedat uzivanie kurkuminu a Gravioly?
Je pravda , ze vyluh z listov je ucinnejsi ako tobolky?

6.) Velmi mi odporucali Melatonin 10 alebo 20 mg?- vraj tiez je inhibitorom aromatazy (vraj aj biele šampinony) existuje taky doplnok?

7.) Pijem zeleny japonsky caj matcha 2g -je ucinnejsi ako doplnok stravy EGCg extrakt zo zeleného čaju - od NOW?

Podla aktualnych rozborov krvi sa mi pecenove testy velmi zlepsili (uzivala som ostropec mariansky olej) uz mam len GMT 0,84 norma je 0,65 ostatne v norme. Mala som aj 5 nasobne zvysene.

8.) Mam na horenej hranici kyselinu mocovu 349,8 hranica je  340
Chol 5,06 TAG 1,48, LDL 3,51
a na hornej hranici CK-Fe 79,70 (norma 76,6). Ostatne v norme.  Treba to riesit?

D vitamin  mam  51,27 (nad 60 je vraj vysoka koncentracia) . Mam ked douzivam D3 5000 IU dat prestavku , alebo kupit nizsie davkovanie ?

Ano viem ze Tamoxifen moze sposobit rakovinu endiometria-maternice , ale zabranuje recidive rak. prsnika
9.)
Poznate niekoho kto odmietol uzivat Letrozol, Anastazol, Tamoxifen a ucinne mu pohli naturalne produkty?
Tesim sa na Vasu odpoved na otazky ktore som ocislovala a vopred dakujem.
ET



95

Re: Rakovina Prsníka

Davkovanie gravioly pri rakovinach je 6 gramov denne. Tak isto  betaglukany pri rakovine odporucam brat 3 x 500 mg. Resveratrol sa pouziva pri rakovinach 2 x 1 gram.
Vypocuj si napr lekara, co lieci uspesne rakoviny alternativne, najma potlacanim vysokej hladiny homocysteinu doplnkom vitaminov B-6, B-9 a najma B-12(sublingual)
http://www.rexvox.com/videos/5/19135/mu … nadorovych
Novsie znalosti okolo vitaminuy D-3 odporucaju hodnoty az nad 90 nanogramov na mililiter, najma pri rakovinach.A treba ho pouzivat s vitaminom K-2, v davkach do 200 mikrogramov.

Naposledy upravil: RNG (2015-11-24 00:51:42)



96

Re: Rakovina Prsníka

Proti rakovinam treba spomenut aj vytazok z kapustovitych, sulforaphane. Ucinne davky su do 50 do 150 mg. Pozri napr na
http://www.iherb.com/Thorne-Research-Cr … Caps/38994
alebo
http://www.swansonvitamins.com/jarrow-f … 0-veg-caps
Tiez nesmiem zabudnut na citral, ktoreho najdes v lemon grass oleji az vyse 70% Davka je pravdepodobne 3 x 6 kvapiek zamiesanych do roznych zeleninovo ovocnych mixov Je velmi ucinny pri rakovinach vyvolanych virusami.
Tiez olej z ciernej razce/cernucha/nigella sativa.
Zasada je cim viac roznych ucinnych doplnov  beries , tym je sanca na vyliecenie vacsia.



97

Re: Rakovina Prsníka

Dobry den , dakujem pekne za odpoved.
Prosim Vas o nazor na tu PROMEVU v ktorej je DIM a dalsie uzitocne latky, ktore jeho ucinok zvysuju: Ved DIM je z kapustovej zeleniny treba to doplnat este o dalsie pripravky?
http://eu.iherb.com/Nature-s-Way-Promev … caps/16040

Prosim Vas o promptnú odpoved, mam moznost kupit 4 balenia vyhodne, nakolko sa blizi datum expiracie. Myslite si, ze po datume expiracie sa ucinne latky podstatne znizuju? Aby som vedela kolko baleni si mam kupit. Odporucate mi tu Promevu?

O homocysteine som vedela a pisla som o nom aj pani  davisko .  Zajtra som sa dohodla s obvodnou lekarkou, ze mi ho vysetri a nasledne budem kontaktovat Mudr. Erbena. Ale za link dakujem , pani ktora rozprava o liecbe rakoviny prsnika a prave aj o hormonalnej manipulacii je do bodky to co zazivam aj ja. Neskutocne ma potesila informacia  ze existuje cesta bez hormonalnej liecby. Proste po vsetkom co mam za sebou je toto uz nad moje sily.  A to vraj znesiem dost.
ET



98

Re: Rakovina Prsníka

Promeva ma len 25% zo 120 mg DIM, tj 30 mg.To je malo a za privysoku cenu.
Homocystein podla pana doktora Erbena ma byt idealne pod 6 mikromol na liter, co mozno dosiahnut za niekolko mesiacov pri brani extra vitaminov B-6, B-9 a B-12(sublingual)  Odporucam kombinaciu stress B a sublingual B-12.
Ale ja by som, aj tak znizoval estrogen DIM-om, pre istotu. Ved takato flasa
http://eu.iherb.com/Source-Naturals-DIM … lets/18225
ti vydrzi na 2 mesiace pri davke 200 mg DIM denne.

Najviac protirakovinna latka z kapustovin je aj tak sulforaphane glucosinolate, ktoru mozes dostat  v ucinnych davkach(50 az 150 mg) s tohoto doplnku
http://eu.iherb.com/Thorne-Research-Cru … Caps/38994



99

Re: Rakovina Prsníka

Dakujem, tu PROMEVU viem teraz kupit za vyhodnu cenu 4 balenia za 50 eur, ani vtedy sa to neoplati? je tam ten HMRlignan
a Calcium D-Glucarate, ktory vraj podstatne zvysuje ucinnost DIM a mozem to mat hned doma. Keby som to skombinovala  jednu tabletku Promeva  a jednu DIM, este mam od PipingRock. Je tato znacka spolahliva ked maju take vyhodne ceny? aj betaglukany ?
V tom DIM co ste mi odporucil sa nachadza aj soja a vraj tej  by som sa mala vyhnut pre pozitivne estrogenove receptory.
Co si myslite o metabolickej terapii? mala by som ju pridat k vsetkym doplnkom a zaroven znizovat hladinu homocysteinu?

http://alternativnicesta.cz/metabolicka-terapie/

Uz sa v tom stracam, neviem co mam uprednostnit, vraj ten melatonin je este ucinnejsi ako resveratrol pri mojej diagnoze.

Neviem ci mate v USA predstavu ako to u nas na Slovensku chodi. Uz rok budem na PN a moj prijem je 200 Eur/mesacne.
Ach jaj...



100

Re: Rakovina Prsníka

Ucinnost DIM sa podstatne zvysuje , ked je to vo forme fosfolipidu, tj tam treba lecitin aplikovat. 100 mg lecitinu ci je zo soje alebo iny nic neznamena. Ja bezne odporucam ludom brat raz az dva krat za tyzden plnu lyzicu kopcom co je najmenei 7 gramov, =7000 mg. A povacsine je to sojovy lecitin, hoci slnecnicovy je lepsi.
Hladinu homocysteinu odporucam znizovat kazdemu a na to treba vitaminy B-6, B-9 az B-12.
Melatonin je spankovy hormon a odporucam ho brat obcas kazdemu,. co ma problemy so spankom, Inac neviem, na co by si ho pouzivala.
Nuz a spanok vplyva na hromadu problemov, najma nervovych, ale aj inych.

Zialbohu ekonomicke problemy na Slovensku neviem vyriesit, maximum co viem je odporucit najnizsie mozne ceny na doplnky.