1

Téma: Peroxid vodika

Dobry den, prosim Vas chcela dozvediet ci mate skusenosti s oralnym pouzivanim peroxidu vodika. Ak ano, ake je davkovanie a kolkopercentny peroxid? 3% ? Vraj je ucinny na mnoho chorob vratane koznych ....

Dakujem vopred za odpoved.



2

Re: Peroxid vodika

Na pitie sa nesmie pouzivat silnejsi, nez 1/2 a menej percentny peroxid vodika
http://rng.nazory.eu/rubriky/p/peroxid-vodika Zialbohu tie linky uz nepracuju, farmacii sa zrejme podarilo ich odstranit Nevadi, dam tam nove
http://educate-yourself.org/cancer/bene … ul03.shtml Ale nie je to lahke, lebo nove sa tak isto snazi od tial farmacia vyskrtat. najma ked obsahuju presne navody ako na rozne choroby
http://www.earthclinic.com/remedies/foo … cures.html
Co si pamatam z minulosti je davkovanie 3% peroxidu zacnes s  3 xrat jednou lyzickou a skoncis so siestimi do pohara s vodou.
Kedze je to velmi silny antimikrobialny proastriedok, musi ratat s Herxheimerovou reakciou a nesmies brat zaroven antioxidanty. Kedze peroxid vodika sa rychlo rozklada a bezne predavaju "stabilizovany" tj zaspineny roznymi takzymi kovami, treba pouzivat len cisty, farmaceuticku kvalitu.
Osobne som skor za ine oxidatory, stabilnejsie ako napr chlornan vapenaty(MMS2) a aktivovany chloritan sodny(MMS1)



3

Re: Peroxid vodika

Dakujem vam za odpoved, prepacte nebola som dlhise na tejto stranke. Ja som si kupila v lekarni 3% peroxid, chcem ho skusit, nie je to nebezpecne? Uz som aj citala, ze by sa tym dali spalit vnutornosti ...



4

Re: Peroxid vodika

Bezny peroxid vodika byva tzv "stabilizovany tazkymi kovami. Na pitie je vhodny len cisty, tj USP nestabilizovany. A samozrejme na pitie musi byt podstatne zriedeny tj lyzicku zoberies s poharom vody.
Lekari, najma onkologovia su proti pouzivaniu oxidatorov, lebo su ucinne a lacne. Tak rozsiruju medzi sebou a na nete rozne "bububu" proti tomu.
Bezne byva na oxidatory Herxheimerova/uhynova reakcia, preto aby nebola prisilna sa odporuca zacat od jednej lyzicky(3%) a postupne zvysovat podla tolerancie tela az na 6 lyziciek.



5

Re: Peroxid vodika

Dakujem za info, ja som zacala s par kvapkami v pohari vody. Vidim, ze ludia ho uzivaju roky a nestazuju sa. Moze sa to uzivat denne a bez pauzy?



6

Re: Peroxid vodika

Oxidatory nie su celkom neskodne, oxidacia nici DNA, tj sposobuje starnutie. Preto sa dnes tak zdoraznuju antioxidanty. Ale tyzden/dva brat peroxid pri vaznejsej chorobe nesposobi viditelne skody.
Peroxid sa nesmie brat s antioxidantami, lebo sa jeho ucinok zrusi. Pauza medzi nimi musi byt medzi  4 az 8 hodin, zalezi od polcasu zivota antioxidantu v tele.
Par kvapiek 3% nestaci na adresovanie chorob.



7

Re: Peroxid vodika

RNG napísal(a):

Oxidatory nie su celkom neskodne, oxidacia nici DNA, tj sposobuje starnutie. Preto sa dnes tak zdoraznuju antioxidanty. Ale tyzden/dva brat peroxid pri vaznejsej chorobe nesposobi viditelne skody.
Peroxid sa nesmie brat s antioxidantami, lebo sa jeho ucinok zrusi. Pauza medzi nimi musi byt medzi  4 az 8 hodin, zalezi od polcasu zivota antioxidantu v tele.
Par kvapiek 3% nestaci na adresovanie chorob.

Ja som to chcela len na precistenie organizmu a postupne to zvysovat. Nic zavazne nemam. Ano to som citala, ze sa nesmie kombinovat napr. s C vitaminom.


Prosim vas, chcela som sa spytat ci sa moze kombinovat hloh, imelo a cesnak - kapsule s flavonoidmi diosmin, hesperidin.
V kapsuliach je 60 mg extraktu z hlohu a 60 mg imela a 150 g cesnaku na kapsulu.

Prosim vas ak to rozsiruje cievy, moze brat aj lieky na vysoky krvny tlak dironorm a coronal? Ste mi uz pisali ze dironorm obsahuje ACE inhibitor a tym je aj hloh.

A tiez ma aneuryzmus v mozgu, nemoze z toho ta cieva prasknut? Ak hloh rozsiruje cievy a tiez ich rozsiruje dironorm?



8

Re: Peroxid vodika

To su dost male davky na ucinok, ja by som pouzival podstatne viac.
Pri aneurizne treba posilnovat steny ciev co najviac, aby nepraskol A cistit ich lecitinom a spruzniovat roznymi antioxidantami, aby neboli krehke.