151

Re: Poruchy trávenia + poruchy s tým súvisiace ?

Ahoj RNG. Neviem či sa môj predchadzajúci príspevok zobrazil.  Prosím Ťa čo by som mal brat na poruchu pozornosti ? V mladosti som mal Lahku mozgovu dysfunkciu a taha  sa to so mnou dodnes . Mam problem sa sustredit na jednu vec a nedotiahnem ju ani do konca. Potom si rozrobim aj 10 veci. Skusal som trenovat pevnu vôlu no nejde to ani tak. Viem ze sa to da mineralmi a vitaminmi ovplyvnit ale nasiel som hlavne zinok ze mam brat.  Narazil som na nete na pojem ADHD . Aky je tvoj nazor ? Dakujem



152

Re: Poruchy trávenia + poruchy s tým súvisiace ?

RNG,

v predchádzajúcich príspevkoch Maxxx1997 píšete, že malé ložisko metaplazie treba nielen sledovať, ale hlavne vyhojiť.
Chcem sa Vás prosím vás spýtať ako sa dá to ložisko vyhojiť - ako na to?

Naposledy upravil: Mik (2014-05-30 18:49:16)



153

Re: Poruchy trávenia + poruchy s tým súvisiace ?

Metaplazie odburavaju ako nefunkcne tkaniva najma enzymy, ale pomaha pri tom, najma na zaludku brat aj adaptogen DGL, aloe vera, a samozrejme ako na vsetky tkaniva aj vitaminy C E D-3 a L lysin, co pomaha budovat zdrave nosne konstrukcie v tele z dlhych kolagenovych vlakien.
Vyhojenie je ale mozne len po odstraneni pricin na metaplazie, v pripade zaludka a pazeraku to znamena napravit traviaci proces=dostatok kyselin enzymov mikrovlaknin a spravnu probioticku floru v crevach.



154

Re: Poruchy trávenia + poruchy s tým súvisiace ?

RNG,

ďakujem, mohol by ste mi odporučiť nejaké enzymy aby som si ich mohol na iHerb kúpiť,

L lysin môže byť: http://www.iherb.com/Now-Foods-L-Lysine … l&ic=3

Ešte sa chcem opýtať na probiotika, či sú kvalitné  tieto:
http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Pr … l&ic=4

Ďakujem



155

Re: Poruchy trávenia + poruchy s tým súvisiace ?

Obidva produkty mas spravne. Ale nezabudni probiotika brat na noc s jablkom alebo s kuskom jablka, pretoze jablko je aj dobra potrava pre probiotika, t.j ked sa ti rozpustia v crevach, tak ich zaroven aj nakrmis. Alebo namiesto jablka, tie probiotika mozes zapit s vlakninou, ako ti je lepsie.

Naposledy upravil: Pietro (2014-05-30 21:45:48)



156

Re: Poruchy trávenia + poruchy s tým súvisiace ?

detto



157

Re: Poruchy trávenia + poruchy s tým súvisiace ?

RNG,

je mi to už ohladom metaplazie jasnejšie, však to čo píšete má aj prirodzenú logiku, mohol by ste mi ešte odporučiť nejaké enzymy aby som si ich mohol na iHerb kúpiť, ostané mi je jasné?

Ďakujem



158

Re: Poruchy trávenia + poruchy s tým súvisiace ?

Najprirodzenejsie enzymy su vylucky pankreasu, pancreatiny a tie su zaroven na ucinok aj najlacnejsie Ine enzymy, rastlinne, fungalne a bakterialne su obvykle drahsie a pouzivas ich najma na specialne odmorovanie tela, hlavne pri roznych potravinovych alergiach
Na cistenie tela odporucam najma tento, entericky pokryty, aby sa neznicil v zaludku a nespotreboval na jedla ale absorboval az v crevach do krvi a tak cistil telo.
http://www.iherb.com/Solgar-Pancreatin- … l&ic=1
davka 2 x 2 tablety, najlepsie hodinu pred jedlom a hojne zapit. Ale moze sa brat aj s jedlom



159

Re: Poruchy trávenia + poruchy s tým súvisiace ?

zdravim ta rng mam problem...vo februrari som mal zacat nechut do jedla unavu a svrbenie a neriesil som to...stravu som mal zlu a jak mi nechutilo tak mi chutilo iba sladke a strasne vela sladkeho som v tej dobe jedol..v aprili mi zacalo nocne potenie s horuckami 37,2 stala slabost, cervenanie ruk vyhodenie ekzemov  na rukach, dyzfunkcia erekcie...toto vsetko postupne pri tychto znakoch som zrazu zacal mat chut strasnu dojedla ale priam chorobny hlad...ale to asi az par dni na to co som zacal byt iba zelenine a ovoci a neskor iba na zelenine a zeleninovych stavach a tvaroh lanovy olej lanove semiacka...popritom som si kupil enzymy vlakniny a probiotika ktore som uzival aj s koksoovym olejom...podstupil som gastroskopiu tam mi zistili silny zapal zaludka a na kolonoskopii som bol len sa nedostali do vnutra ze mam zplaznute creva...to uz vtedy som mal vacsie nafuknute brucho jak predtym tak som sa bal ci to neni rakovina alebo co...potom som siel na ct brucha na ktore som sa nedostal lebo po uziti fortrans aby sa mi vycistili creva ma tak nafuklo ze som mal brucho jak v 5 mesiaci keby som bol tehotny...hospitalizovali ma a ze ma musia operovat...tam zisitli diletaciu criev a ni ine ze vsetko mam v poriadku iba vycistili creva dali spat...po operacii uz som zacal chodit a zacali mi davat kasovitu stravu puding vyvar a vselijake zahustene polievky a na dalsi den ma zas tak nafuklo ze som mal creva opat plne vody a ze vobec nepracuju...dali mi cipok do zadku a nejaku infizku na podporu krcov v bruchu a mal som konecne stololicu...potom mi doktor povedal ze sa boji ze na druhy den to sa moze zopakovat...co si o tom myslis...ja som si pokupoval tie enzymy vlakniny a probiotika ci nahodou nemam candidu a tak...a teraz neviem co ani tie kasicky nechcem moc jest lebo tam je muka alebo mlieko a to mi nemusi robit dobre...ale creva mam na tom dost zle...co si o tom myslis diky moc



160

Re: Poruchy trávenia + poruchy s tým súvisiace ?

RNG,

ďakujem ten pankreatin "Solgar, Pankreatín, Quadruple Strength" si objednám,

no zatiaľ mám tento:

http://www.iherb.com/Now-Foods-Pancreat … ules/51069

ako ho mám užívať nie je mi to jasné?

S Betain HCL užívať ktorý, ako?

Naposledy upravil: Mik (2014-05-31 19:45:22)



161

Re: Poruchy trávenia + poruchy s tým súvisiace ?

Pre všetkých, čo tu písali o probléme s refluxom (pažerákovým) + komplikáciách:

Metaplázia je patologická zmena (premena) tkaniva, kde sa tkanivo zmenilo z jedného tipu buniek na iný typ. Platí to samozrejme kdekoľvek v tele. V prípade prechodu pažerák vs. žalúdok ide o premenu dlaždicového epitelu (výstelky) pažeráka na epitel cylindrický, charakteristický pre výstelku žalúdka. Táto metaplázia je nebezpečná v tom, že je v danom stave už akoby súčasťou trávenia. To znamená, že kardia (vyústenie pažeráka do žalúdka) alebo jej časť sa už nemusí chovať ako pažerák, ale ako žalúdok.

Podstúpil som prednedávnom transnazálnu endoskopiu, chvalabohu s výsledkom LEN ľahkého pažerákového refluxu, bez výraznej ezofagitídy (najťažší stupeň ezofagitídy = predstupeň metaplázie), a čo ma okrem iného najviac zaujímalo, bolo tzv. "dovieranie alebo naopak nedovieranie, netesnosť kardie", čiže zjednodušene, či mám bezpečne uzavretý prechod medzi pažerákom a žalúdkom - čo je vlastne celý problém!

A na záver otázka na RNG - problematika dovierania kardie...okrem nedostatku žalúdočných kyselín (s čím súhlasím) by bolo asi vhodné doplniť aj to, že kardia môže nedovierať aj pri "inervácii" daného tkaniva, a to z dvoch dôvodov: chrbtica a stres.

ahojte



162

Re: Poruchy trávenia + poruchy s tým súvisiace ?

Vzdy tu spominam, ze treba odstranit stres co najviac, a na poskodenie nervovov je treba brat DHA, ktory je potrebny na regeneraciu myelinu.
Ked mas pancreatrin, co nie je entericky chraneny, tak na cistenie tela ho treba brat na prazdny zaludok, ale mozes ho brat aj spolu s alkalizaciou, co na entericky chraneny neodporucam



163

Re: Poruchy trávenia + poruchy s tým súvisiace ?

RNG mohol by si mi prosím tá poradiť?prispevok 159...diky moc



164

Re: Poruchy trávenia + poruchy s tým súvisiace ?

Pacino. lekari dosial nemereju stav kyselin a enzymov, dokonca ani probioticku floru. A travenie je vec kyselin v zaludku, enzymov v zaludku a crevach mikrovlaknin na podporu crevnej flory. Nuz a zrejme mas nedostatok, kyselin, enzymov neberies mikrovlakniny a nenbasadzas si probiotika.
Takze v zaludku s primalo kyselinami sa nemoze ani jedlo rozlozit, ani mikroby na nom zabit/sterilizovat. Tie sa premnozia a sposobia zapal zaludka, Potom premnozene postupuju do criev, kde znicia probioticku floru, najma ked podporujes skodlive kvasne infekcie cukrami(candidy) a neberies doplnky probiotik a mikrovlakniny, co ich mnozia z vyzivuju
Zravy hlad hodinu-dva po zjedeni sladkeho je nazyvany syndrom X, kde po prebutku cukrov telo vyluci prebytok inzulinov a tak klesne hladina cukru v krvi prudko dole, co vyvola potrebu doastat dalsie cukry, co sprevadza zravy hlad.
Odpoved na to je jedeni alebo ovela menej sacharidov a cukrov, alebo jedenie len nizkoglycemickych jedal, ktore vylucuju cukor pomaly a postupne, takze nevyvolaju silne inzulinove vlny a hladina cukru v krvi je stabilna
Odporucam doplnit jyseklinym, enzymy mikrovlakniny a probiotika a jest menej sacharidov a ked tak len nizkoglycemicke komplexne sacharidy.
Ako sa zbavit nakaz, najma candidy v crevach najdes v teme candida.Ked mas uz horucky a vyrazky na tele, odporucam ti pouzit vsetky menovane v teme candida, lebo inac sa toho tak rychlo nezbavis, ked si si todlhe mesiace pestoval



165

Re: Poruchy trávenia + poruchy s tým súvisiace ?

RNG,

no zatiaľ mám tento pankreatin:
http://www.iherb.com/Now-Foods-Pancreat … l&ic=8

ako ho mám užívať nie je mi to jasné, mám v tom poriadny chaos?

S Betain HCL užívať ako?



166

Re: Poruchy trávenia + poruchy s tým súvisiace ?

No chápem...ale Jak som ja začal mat tie stavy v apríli tak som si nakúpil enzýmu vlakniny a priobiotika co si tu radil cez iherb...Jak som to bral tak som jedol iba zeleninu raz za týžden mäso orechy a Kozi jogurt lanových olej lanové semiačka a kokosový olej a aj tak sa to zhoršovali a začalo mi rast brucho viac a viac asi sa tam zadržiavali voda v hrubom čreve lebo som mal nafúknuté obe strany podbrusia...a to som dodržiaval úplne stravu a nepomahalo mi to...ale jedol som dosť zeleniny ale takým zravym spôsobom že veľké misky zeleniny 5 krát za deň...ale to by nemal byt problém nie?aj tak mi to telo nevedelo dobre spracovať..tak ja dlhé roky som sa veľmi zle stravovať...či sa dajú tie čreva este nAPRAVIT KEĎ SÚ V TAKOMTO STAVE...sú aj nejaký dobrý odborníci na takéto veci lebo obyčajní doktori sú v tomto nosičom hlavne na slovensku...možno by som mal jednu dobu iba stavy piť či ako...a tu v nemocnici mi dávaju stále krupicu a iné veci to odmietal a keď im hovorím moje stavy že studené ruky nohy svrbenie tela keď som zjedol krupicu tak kukaju na mna a nechápu a neriešia to...som vďačný za každú radu spravím všetko preto aby sa to zlepsilo...pomôže mi aj imunológovi alergikov v tomto smere či ani nie?

Naposledy upravil: pacino (2014-06-02 08:56:13)



167

Re: Poruchy trávenia + poruchy s tým súvisiace ?

Mik napísal(a):

RNG,

no zatiaľ mám tento pankreatin:
http://www.iherb.com/Now-Foods-Pancreat … l&ic=8

ako ho mám užívať nie je mi to jasné, mám v tom poriadny chaos?

S Betain HCL užívať ako?

Ten pancreatin, ktory mas, nie je entericky pokryty, t.j. je urceny hlavne na podporu travenia. Cize, kde chces podporit travenie, tak ho uzivaj vzdy s jedlom alebo po jedle. Ale da sa s nim aj cistit telo a to tak, ze si ho das na prazdny zaludok a najskor az o hodinu sa najes. Kyseliny vzdy uzivaj s jedlom alebo ihned po jedle.



168

Re: Poruchy trávenia + poruchy s tým súvisiace ?

Pietro napísal(a):
Mik napísal(a):

RNG,

no zatiaľ mám tento pankreatin:
http://www.iherb.com/Now-Foods-Pancreat … l&ic=8

ako ho mám užívať nie je mi to jasné, mám v tom poriadny chaos?

S Betain HCL užívať ako?

Ten pancreatin, ktory mas, nie je entericky pokryty, t.j. je urceny hlavne na podporu travenia. Cize, kde chces podporit travenie, tak ho uzivaj vzdy s jedlom alebo po jedle. Ale da sa s nim aj cistit telo a to tak, ze si ho das na prazdny zaludok a najskor az o hodinu sa najes. Kyseliny vzdy uzivaj s jedlom alebo ihned po jedle.

Tento na trávenie. Keď budem chcieť na čistenie používať entricky pokrytý.

napr. tento 
http://www.iherb.com/Solgar-Pancreatin- … l&ic=6

mal som v tom chaos
Ďakujem Ti už mi to je jasné.

Naposledy upravil: Mik (2014-06-02 10:35:17)



169

Re: Poruchy trávenia + poruchy s tým súvisiace ?

Rad som pomohol smile



170

Re: Poruchy trávenia + poruchy s tým súvisiace ?

Rng prosím o radu príspevok 166..ďalej by som chcel doplniť otázku je možné aby mal človek tak premnozenuju candida v crevach že tie creva vôbec nepracujú?a mám tiež zápal žalúdka tak neviem Jak by mala byt strava a tak...a že či sa dajú este tie creva naštartovať...vôbec mi nepracujú Furstova zápchy nafúknuté brucho žiadne vetry svrbenie celého tela nízke teploty nespavosť hlavne problémy posledných dni...prvé dni aké jedlo okrem tých základných doplnkov môžu pomôcť...a že či je dobrý teraz aj oreganovy olej či nezaťažuje tuk tie creva a či neničí lepší pancreatin ako candex teraz...diky moc dpln prosím aj príspevok 166...diky fakt za radu...som ochotný za rady aj nejak oceniť človeka len nech mi niečo pomoze



171

Re: Poruchy trávenia + poruchy s tým súvisiace ?

Pacino, ked mas candidu v crevach krupica je vyborne krmi, najma ked je z psenice, kde mas dalsi problem, lepok.
Zapal zaludka je z mikrobov, co su tam pre nedostatok kyselin.Z toho je aj naduvanie a znicena crevna flora.
Candex rozklada steny candid a plesni a rozlozi ich kopu, ovela viac nez pancreatin. Oreganovy olej je prostriedok, ktorym mozes tiez znicit candidy a plesne v crevach .
Ked jes vela zelenin, candex sa spotrebuje na ich travenie, lebo rozklada bunicinu v nich(celuloza a hemiceluloza) Preto candex treba brat s potravinami, co neobsahuju vlakniny.