1

Téma: Problémy s nosom u kozy

Dobrý deň, nejedná sa síce o človeka ale snáď mi poradiíte . Mám kozu ktorá od minulého roka má čiastočne upchatý nos, hlavne v kľude počuť hlasné pretláčanie vzduchu nosom+občas pokašliava spôsobom akoby mala zúžené hrdlo , tak povrchne , nie z hlbky, možno to je stekajúcimi hlienmi ktoré ju dráždia. V nosnej dutine jej to často chrchoce. KOze v stere z nosa zistili staf. aureus. Dostala v priebehu roka troje atb na ktoré nereagovala žiadnym zlepšením, Dávala som a dávam jej denne deľa bylín s antibakteriálnym, protizápalovým a imunitupodporujúcim účinkom ale zlepšenie nevidím. Jdene vet vraví že možno s.a. je len sekundárny problém, iný vraví že sú možno tie bakt, v nose zapuzdrené a atb sa k nim nedostanú, iného veta napadla možnosť že by problém nespôsoboval prítomný s.a. ale že to môže byť mykotického charakteru.

Preto uvažujem že skúsim citridical, priamo do nosa striekať, ak zoženiem rozoberateľnú nádobku na striekanie tekutiny do nosa, lebo natoľko jej asi nezvládnem zakloniť hlavu aby to tam šlo kvapkať. Tiež premýšľam nad koloidným striebrom, ale stretla som sa s tvrdením že kol.striebrá v obchodoch sú nefungujúce lebo sa dostali do kontaktu s el. spotrebičmi a vraj aj snímače čiarového kódu ich môžu znehodnotiť, je to pravda či hllúposť?
Má citridical aj účinok proti plesniam? Ďakujem smile

Naposledy upravil: Moonika (2015-10-07 19:12:10)



2

Re: Problémy s nosom u kozy

Nuz ako je to s kozou to ti neviem povedat, ale citricidal , tj roztok toho praveho citricidalui znici bez problemov aj NRSA, tj ten najhorsi zo zlatych stafilokokov. Co sa tuka hlieniov a infekcii zijucich z hlienov m, na to je oreganovy olej, len neviem ako jej das tie ucinne kapsule, kedze ich nesmie pozuvat ale zhltnut. Inac je to silna korenina, ale ktor vie, mozna bude koze aj chutit?hahaha.
Koloidna strieborna voda je vhodna na mnozstvo nakaz, a aj najhorsia kvalite koloidnej striebornej vody je lepsia, ako nic. Okolo koloidnej striebornej vody sa siria hroamady lzivych informacii, takze na ne nepocuvaj. samoZrejme si lepsie aj horsie kvality, ale vseobecne je kazda aspon ciastocne ucinna. Ucinok je ale kratkodoby,,lebo sa po zriedeni s hocicim v ustach ci zaludku znici. Ale aj ta chvilka staci na vybitie hromady mikrobov.



3

Re: Problémy s nosom u kozy

Ďakujem smile Oreganový olej som jej dávala vnútorne ale potom som zisila že to bola veľmi nízka koncentrácia. Inak oregano čerstvé (pamajorán) jej dávam skoro denne zo záhradky ale vyzerá to tak že sa tie účinné látky proste nevedia dostať až do tej nosnej dutiny. Skúsim teda to striebro, prosím vás akú koncentráciu mám vybrať? jedni písali že ideálna pre ľudí a zver je 10ppm, mám kúpiť tú? A prečo sa tie kapsule oreg. oleja nesmú požuvať? Kvôli likvidácii prospešných baktérii v žalúdku? Ďakujem smile



4

Re: Problémy s nosom u kozy

Oregan je viacero a uzitocnu latku, carvacrol ma len jediny druh, wild oregano. Ine maju thymol, ktory je ovela menej aktivny.ucinny na nplesnove a kvasne infekcie.
http://homeguides.sfgate.com/oregano-va … 22236.html Na koncentracii koloidneho striebra dost malo zalezi, hlavny je pomer ionov a castic pod 2 nanometre a to ti nikto nepovie, zialbohu.
Pomerne kvalitne udajne este vyrabaju v Lucenci, na zariadeni , kotre som tam bol kedysi nainstaloval v mojich byvalych obchodoch. To malo podla merania asi 6 ppm jonovu zlozku a tiez asi 6 ppm neutralne castice, znacna cast pod 2 nanometre.



5

Re: Problémy s nosom u kozy

Oregan je viacero a uzitocnu latku, carvacrol ma len jediny druh, wild oregano. Ine maju thymol, ktory je ovela menej aktivny.ucinny na nplesnove a kvasne infekcie.
http://homeguides.sfgate.com/oregano-va … 22236.html Na koncentracii koloidneho striebra dost malo zalezi, hlavny je pomer ionov a castic pod 2 nanometre a to ti nikto nepovie, zialbohu.
Pomerne kvalitne udajne este vyrabaju v Lucenci, na zariadeni , kotre som tam bol kedysi nainstaloval v mojich byvalych obchodoch. To malo podla merania asi 6 ppm jonovu zlozku a tiez asi 6 ppm neutralne castice, znacna cast pod 2 nanometre.
Tie oreganove kapsule sa sice pozut mozu, ale obsah je velmi palivy, je to silna korenina. Takze to neodporucam pozut! Je to neznesitelne stiplave v ustach a podrazdi to aj zaludok. Preto to predavaju v entericky pokrytych kapsuiach, ktore sa rozpustia az v crevach



6

Re: Problémy s nosom u kozy

Mám v pláne zohnať, ak nie pre kozu tak pre nás tento oreg. olej s vysokým percentom karvakrolu http://www.aromavita.gr/index.php/en/co … ml-1-fl-oz   
Ďakujem Vám za ochotu a rady smile



7

Re: Problémy s nosom u kozy

OK. Ja sice odporucam etericke kapsule, lebo oreganovy olej je silna korenina a dostat ho v potrebnom mnozstve(3 x 200 mg carvacrolu) znamene vela kvapiek toho cisteho, co v ustach krku a zaludku pali znacne.



8

Re: Problémy s nosom u kozy

Dobrý deň, tak som tu zas s otázkou smile Chcela by som dávať tej mojej kozičke citridical do nosa, vo výtere z nosa mala staf. aureus, keď som ju predtým preliečila cielnými atb, podĺa kultivácie na citlivosť na atb, tak nebola žiadna zmena, vet si myslí že tam má asi nejaké ložiská , alebo abscesy, zapúzdrené zápaly v nosnej dutine kde sa tie atb veľmi nevedia dostať. Preto to chcem skúsiť priamo. čítala som vo vašej tabuľle že na staf. a. zaberá koncentrácia citricidalu už 2ppm. Chcela som preto poprosiť o radu, ako to teda zriediť. Mám tento http://biozdravie.sk/obchod/citricidal/ … oncentrat/  Nechcem dávať zbytočne vysokú koncentráciu , ak stačí taká nízka, lebo to bude kovbojka do nej dva x denne viac dní za sebou dostať:) Veľmi ďakujem za ochotu pomôcť



9

Re: Problémy s nosom u kozy

Ktovie, ci je to len staph aureus a nie kombinacia roznych mikrobov. Ale mozes jej davat nizsiu koncentraciu,ked si myslis, ze je to len staph,  alebo plnu, tj 4 kvapky praveho citricidalu  na deci vody.



10

Re: Problémy s nosom u kozy

Ďakujem



11

Re: Problémy s nosom u kozy

OK