301

Re: enzymi

Najlepsie na prazdny zaludok a zapit hodne vodou.



302

Re: enzymi

A koľko kusov? Stačia 2 ráno a 2 večer?  Ďakujem



303

Re: enzymi

Stacia.



304

Re: enzymi

RNG, chcem sa ta spytat, ak niekto berie pankreatin, či to nemoze v buducnosti mat vplyv na vlastnu tvorbu pankreatinu - teda enzymov?

Tuto otazku myslim, tak, ze ak sa bude suplementovat pankreatin, ci to potom postupne neznizi tvorbu vlastneho pankreatinu?

a Dalsia otazka? Preco sa odporuca brat pankreatin - aku to ma pricinu? nedostatocna tvorba enzymov - pankreasu?

Vdaka



305

Re: enzymi

Toews napísal(a):

RNG, chcem sa ta spytat, ak niekto berie pankreatin, či to nemoze v buducnosti mat vplyv na vlastnu tvorbu pankreatinu - teda enzymov?

Tuto otazku myslim, tak, ze ak sa bude suplementovat pankreatin, ci to potom postupne neznizi tvorbu vlastneho pankreatinu?

a Dalsia otazka? Preco sa odporuca brat pankreatin - aku to ma pricinu? nedostatocna tvorba enzymov - pankreasu?

Vdaka

Nie nezastavi to vlastnu vyrobu prave naopak pankreas sa tak nevysiluje lebo mu vlastne pomahas , pankreas sa dost nici cukrom ked musi produkovat velke mnozstva inzulinu .

A ano nedostatocna tvorba enzymov ked mas problemi s travenim , ale je dobry pre kazdeho ked zje nieco vecsieho a tazsieho



306

Re: enzymi

Vyroba pankreatinu moze byt znizena, ako aj jeho jednotlive zlozky, a tak travenie nie je dobre a kompletne. Na to postupne nastava zamorovanie tela a jeho nedostatocna vyziva a z toho vyplyva postupne hromada zdravotnych problemov az chorob.



307

Re: enzymi

1. RNG aký Pankreatín poradíš momentálne na čistenie organizmu namiesto entericky chráneného od Solgaru, ktorý už nieje dostupný na iherb.com, tak aby sa to oplatil zložením aj cenovo? Ale z iherbu, zo Swansonu sa na Slovensko neoplatí objednávať.
2. Aké všetky enzými by si mal zaobstarať a skombinovať zdravý 40 ročný človek na kompletné odmorenie svojho tela a jeho lepšie fungovnie?

Ináč, v inej diskusii som sa ťa pýtal, že či možem nahradiť entericky chránené tablety, nechránenými a zapiť zásaditou vodu, aby sa mi enzými nezničili v žalúdku, ale došli až do čriev a tam sa vstrebali do krvi. Súhlasil si, že je to možné, takže ak to platí, snáď by sa dali kúpiť na odmorovanie aj lacnejšie neentericky chránené enzými a zapiť ich zásaditou vodou. Doma mám reverznú osmózu, inú vodu už ani nepijem a digitálnym meračom som odmeral, že tá voda má PH 10.

Naposledy upravil: Strejdo (2016-01-10 15:39:00)



308

Re: enzymi

Nuz ked chces nasilu zaplatit vela z iherbu, tak mas napr
http://www.iherb.com/Natural-Factors-Zy … blets/2638
Ten je sice silny, lebo ma equivalent 3200 mg pancreatinu na tabletku, ale je to len 90 tabliet.

To zapijanie zasaditou vodou som praktizoval skoro rano, pokila este neboli na trhu entericky chranene enzymy. Vlastne ja som brat az 2 gramy KHCO3, na Slovensku Kalinat, aby som si dokladne neutralizoval kyseliny v zaludku a pil som s tym hodne vody. Jedol som az o 2 hodiny neskor.



309

Re: enzymi

Zdravím RNG, som tu nový na fóre a v prvom rade chcem poďakovať za tento web adminovi a za množstvo skvelých informácií a rád tebe. Preštudoval som, čo ma momentálne zaujímalo, je tu toho veľmi veľa, tak postupne si budem doplňovať vedomosti.
Na prečistenie som si objednal tento výrobok http://eu.iherb.com/Doctor-s-Best-Best- … -Caps/9941.
Aké je najlepšie dávkovanie? 1 kapsula (stačí jedna?) ráno 1,5 hod. pred jedlom? Postačuje iba ráno? 
Ako dlho to treba brať na čistenie? Min. 3 týždne?
Ďakujem.



310

Re: enzymi

Entericky pokryte enzymy mozes brat kedykolvek s jedlom, ked mas dostatok zaludocnych kyselin A mozes zobrat aj viac kapsul, podla topho, ako rychlo si chces precistit telo.



311

Re: enzymi

No praveze vela kyselin nemam, mam AB krvnu skupinu, maso a syry mi tazsie travia. K tym cistiacim enzymom-ak by som bral rano 2 kapsule nalacno, staci to takto brat cca tri tyzdne? Nemam extra problemy, ale precistit telo by si mal kazdy. Podla tvojich rad som si upravil travenie, vycistil creva a teraz doplnam pravidelne vlakniny a obcas probiotika. Este by som chcel odmorit telo enzynmi.

Naposledy upravil: glend (2016-01-13 20:51:39)



312

Re: enzymi

Nedostatok kyselin treba doplnat stale, hoci aj cely zivot. Ak mas stastie, tak sa ti parietalne bunky v zaludku zregeneruju po case a potom uz nebudes potrebovat doplnok kyselin.



313

Re: enzymi

Aky mate nazor na tieto enzymy ?
http://www.kompava.sk/p/traviace-enzymy … omplex#144



314

Re: enzymi

Mizerne. Tam ani len neuvadzaju aktivitu tych enzymov v mediznarodnych jednotkach