1

Téma: Perinealny absces

Dobrý deň, mam problem s nehojacim sa abscesom v oblasti perinea aj pri dokonalej hygiene. Uvažoval som o prípravkoch s obsahom enzýmov a práve tu som sa dočítal ze su aj silnejšie ako wobenzym. Preto by som Vás chcel poprosiť o radu ktorý prípravok by ste mi odporučili. Dakujem.



2

Re: Perinealny absces

Skus zmes kokosoveho oleja, jemneho praskoveho cukru a par kvapiek citricidalu.
Nezasbudni si tu oblast dokladne cistit, pouzivaj krem s obsahom antimikrobiallnych latok(oregano oil, citricidal 1%) a jest plno mikrovlaknin a probiotik.
http://www.webmd.com/a-to-z-guides/anal-abscess



3

Re: Perinealny absces

Dobry den, mam problem s hnisajucim perianalnym abscesom ktory mi rezali, cistili a davali dren zhruba  pred 45 dnami a doteraz to hnisa. Prelepujem si to kazde rano a kazdy vecer sterilnou gazou a velmi dbam na hygienu aby to bolo v cistote...skusal som to potierat tea tree olejom ktory mi to ukludnoval ale nevyliecil a zaroven dost vysusoval aj okolitu kozu. od zaciatku liecby som si kupil wobenzym ktory som davkoval prve dva tyzdne 3x15tbl a potom pokracoval 3x5 denne, ku tomu vytazky z huby maitake v tabletkach jednu rano a jednu vecer. pred tyzdnom som tea tree olej vyradil a kupil som od jedneho bylinkara tinkturu z kostihoja lekarskeho a ten si vstrekujem do toho abscesu/fistuly myslim ze sa mi to zase polepsilo, hnisu mam menej ako predtym ale zase to zacalo stagnovat. vedeli by ste mi poradit ako by som mohol zastavit hnisanie a zahojit tu ranu? snazim sa predist operacii. dakujem



4

Re: Perinealny absces

Odporucam ti zmes jemneho praskoeho cukru a kokosoveho oleja s par kvapkami citricidalu. To urychkene zahoji rozne hnisave rany , bez propblemov. A to aj mne, cukrovarovi, ktoremu by sa rany bez toho nehojili.



5

Re: Perinealny absces

RNG napísal(a):

Odporucam ti zmes jemneho praskoeho cukru a kokosoveho oleja s par kvapkami citricidalu. To urychkene zahoji rozne hnisave rany , bez propblemov. A to aj mne, cukrovarovi, ktoremu by sa rany bez toho nehojili.

Tou zmesou si mam robit obklad na to alebo to mam brat oralne ? Ako prebieha liecba ? Najprv to musi prve dni vyhnisat a potom sa to uzavrie alebo to hned zastavi hnisanie ? Myslite ze by som tym mohol predist operacnemu zakroku? Prepacte  ze mam tolko otazok ale uz som z toho vycerpany. Dakujem za pochopenie

Naposledy upravil: florman (2015-11-17 10:46:43)



6

Re: Perinealny absces

Nanes si to na tu celu oblast, ci je to otvorene hnisanie, alebo podkozne, na tom nezalezi. Ono sa to dostane cez kozu tak ci tak. Vytvori sa ti tam taka akoze cukrova chrasta, pod ktorou sa ti to bude rychlo hojit. Strhni ju kazdy druhy den a nanes novu vrstvu tej zmesy.



7

Re: Perinealny absces

Dva dni som si to tam daval , ale musel som to prelepit  aj gazou aby mi to tam drzalo aj pocas dna ked som v praci. Rano som to odlepil a skoro cela zmes zostane prilepena a zatvrdnuta na tej gaze, tak teraz neviem ci to bude ucinne alebo nie, kedze ste hovorili ze ta cukrova chrasta by  sa mala vytvorit  priamo na rane.



8

Re: Perinealny absces

To je jedno, ci to mas nalepene na rane alebo gaze. Hlavny je ten neprestajny dotyk cukru a teda aj kokosaku s citricidalom. A treba to obnovit povedzme kazdy druhy den, lebo z rany sa ten cukor zamori vyluckami.



9

Re: Perinealny absces

uz vyse tyzdna si to tam aplikujem, toho hnisu s krvou som tam mal coraz menej po odlepeni sterilnej gazy, az sa mi zdalo ze sa to ide zacelit, tak som sa tesil, ale zialbohu sa to zase trosku zhorsilo, tak sa chcem spytat ci by som to nemal dako podporit aj liecbou zvnutra. ta rezna rana z abscesu je strasne malinka, nechapem preco to tak dlho hnisa a nechce sa to zacelit, som z toho na nervy uz dva mesiace.



10

Re: Perinealny absces

neviem ci mate s tymto problemom skusenost, alebo ci mate k dispozicii nejaku literaturu- liecbu potravi. doplnkami pomocou ktorych sa to da vyliecit, rad by som si ju precital ak nemate na to cas vy, len ja sa neviem k takym informaciam dostat sad. budem vam velmi vdacny ak mi stym pomozete. dakujem



11

Re: Perinealny absces

Asi sa ti tam nevie dostat dost tych liecivych latok cez ten primaly otvor.
Skus iontoforezu striebra
http://rng.nazory.eu/rubriky/z/zapal-hn … a-striebro



12

Re: Perinealny absces

asi sa tam pomaly dostavaju tie latky , ale teoreticky by som si to tam mohol skusit vstreknut striekackou ak by som ten cukor spravil riedkejsi, len potrebujem vediet ci by to nebol problem. samozrejme vyskusam aj iontoforezu striebra



13

Re: Perinealny absces

OK Skombinuj to



14

Re: Perinealny absces

kupil som si 4,5V bateriu, vsetko som spravil podla instrukcii a ten prud na prste necitim vobec ani naznak a ked tu lyzisku prilozim na jazyk tak len strasne maalinko, je to normalne ? skusil som druhu ruku aj navlhcit a efekt rovnaky...otestoval som to aj na kolegovi a pocitoval to iste ako ja....nemam kupit radsej 6V ? na moju hnisavu ranu po abscese som to zatial nedaval, kedze to nepreslo testom

Naposledy upravil: florman (2015-12-07 17:56:00)



15

Re: Perinealny absces

Aj malicko prudu je lepsie ako nic.Ja by som si to na ten abces veru dal, a to co najskor. Do otvorenej rany potecie viac prudu , ako na suchu kozu. Porovnatelne s jazykom a ustami.



16

Re: Perinealny absces

rng, chcel by som sa este spytat ohladom liecby DMSO, dnes som stretol kamarata liecitela a spomenul som mu aky mam problem a povedal mi ze by som mal vyskusat DMSO natriet na absces/fistulu na 20min 5x do dna a do konecnika si mam dat vatu navlhcenu rakytnikovym olejom a 10kvaviek jodu dotoho a strcit si to cez noc do konecnika. zevraj to ma overene ale enviem ci mu mozem tak verit. co si o tom myslite ?



17

Re: Perinealny absces

Jod je silne antimikrobialny tj definitivne moze pomoct zabit mikroby uz v koncentracii 0.2%



18

Re: Perinealny absces

A co si si myslite o aplikacii dmso v mojom pripade ?



19

Re: Perinealny absces

DMSO prepravi rozne materialy v tele cez kozu, cez sliznice a podobne.
Ale samotny jod prechadza tiez cez kozu a sliznice v dostatocnom mnozstve.



20

Re: Perinealny absces

Samostatne dmso mi nepomoze zahojit absces a pomoct telu vstrebat poskodene tkanivo, ak tam vzniklo ?



21

Re: Perinealny absces

DMSO pomaha vstrebat a prepravit rozne materialy vselikde, ale samotne nie je extra antimikrobialne a abces je sposobeny mikrobami. Takze to treba adresovat antimikrobialnymi latkami



22

Re: Perinealny absces

Je to dobry znak liecby, ak mi to trosku zacalo krvacat rano ? Po odlepeni cukrovej naplaste. Skusim tam do tej zmesi pridat aj oreganovy olej, ked je antimikrobialny



23

Re: Perinealny absces

Krvacanim a tokom lymfy sa rany cistia.



24

Re: Perinealny absces

Pan RNG, skusam uz kadeco na vyliecenie toho abscesu a zatial je liecba neuspesna, som z toho zufaly, lebo to trva uz skoro tri mesiace. neviem co by som este mohol skusit. Momentalne robim iontoferezu striebra v kombinacii s kokosakom, citricidalom a cukrom. K tomu berem denne: jod,d3 10000iu, beta glukan 3x500, vit E 400, probiotika vecer s jablkom, citricidal profesional pocas dna 45 kvapiek cca, serapeptaza 3x120000, pred par dnami som zacal entericky pankreatin 2x6g, zinok glycinat 60mg, bylinkove caje rano aj vecer...je toho kvantuk. Coskoro mi pridu mikrovlakniny, selen a vit k-2. Neviem co mam robit stym. Nevyzera to katastrofalne ale dost to vie zneprijemnit zivot ked musim okolo zadku behat niekolko krat denne a osetrovat si to. Nechapem preco to hnisa ked to nieje ani zapalene a ani vypukle. Mam to len niekedy citlivejsie ked na to pritlacim a niekedy vobec. Niekedy najdem na gaaze malinko hnisu s trochou krvi a niekedy takmer nic, neviem cim to je ovplivnene. Pocas 12 tyzdnov sa ta rana pomalinky zmensovala a teraz je len vo velkosti 1.5x1,5mm priblizne. Chcel by som vas poprosit ci by ste nevedeli zistit ako by som to mohol vyliecit. Na internete som sa docital ze operacia to vacsinou nevyriesi, ze recidiva nastane vacsinou u kazdeho niekolkokrat a niekedy vzniknu dalsie fistuly. Robili mi pred dvomi mesiacmi aj kolonoskopiu a nepotvrdili mi ziadnu chorobu.



25

Re: Perinealny absces

Malicke miest na tele, kde je silna infekcia sa pomerne tazko likviduje, lebo sa tam dostava podstatne menej roznych antimikrobialnycy prostriedkov z tela.
Nehovor, ze je liecba neuspesna, ked sa ti to podstatne zmensilo. Ja by som na to skusil aj napr jodovu tinkturu, ktora je silne antimykoticka. A podstatne mozes zvysit mnozstvo citricidalu az na 5%. Niektore infekcie vyzaduju velmi vysoke davky citricidalu, co sa da na stastie miestne spravit.



26

Re: Perinealny absces

Chapem ze sa to moze dlhsie liecit koli zlej pristupnosti a este aj v takej intimnej oblasti kde sa clovek dost poti. Len ja nemam sajnu ci je to normalne ked sa to lieci aj niekolko tyzdnov, mozno az mesiacov. Rana sa mi zmensila, to je pravda, ale na hnise to nieje tak pozorovatelne preto mam niekedy pocit ze sa to nezlepsuje a to ma potom laaka stale hladat nieco na internete co by mi to pomohlo "urychlit". Priatelia okolo mna mi hovoria nechv idem ku doktorovi zase, ze to nieje normalne, ale nemienim zase jest antibiotika a ten moj problem nevyriesia. Verim stale ze sa mi to podari pokocou vasich rad a potravinovych doplnkov



27

Re: Perinealny absces

Skus si na to kvapkat tu jodovu tinkturu.
Operacia nie je podla mna prvy nastroj, ale az posledny.



28

Re: Perinealny absces

Tinkturu som prelial som striekacej flasticky tak som to uz zacal od vcerajska aplikovat a dost to stiipe na tej ranke, ale ked to nieje problem tak ja to vydrzim, po par minutach to dostipe. Mam to aplikovat viac krat do dna aby to malo vacsi efekt ? Ranka sa mi zvacsila odkedy davam jod, ale myslim si ze je to dobre, lebo sa tam aspon dostane viac ucinnych latok.



29

Re: Perinealny absces

Zacalo mi to mokvat po okrajoch tej rany, pribudol mi aj hnis zmiesany so zaschnutou krvickou. Tak neviem ci je to dobre, ci mi to ta tinktura drazdi alebo nie



30

Re: Perinealny absces

Drazdenie nie je zle, cim viacej aktivity sa tam sustredi, tym skorej sa to vyhoji.



31

Re: Perinealny absces

A mam teda ten jod aplikovat viac krat do dna ?



32

Re: Perinealny absces

2 krat je viac ako dost. Mozno staci len raz.



33

Re: Perinealny absces

A ako by ste si spravili 5%citricidalovy roztok na ranu v mojom pripade ked sa pokusam co najefektivnejsie vyhubit tie mikroby ?



34

Re: Perinealny absces

1 % by mal stacit, to je 10 000 PPM, ale mozes skusit aj silnejsie mozno?
1% roztok 60% citricidalu je zriedit ho 60 : 1 Tj na jednu kapku citricidalu(40 mg) treba 40 kvapiek vody(40 x 60 mg) zhruba.



35

Re: Perinealny absces

co si myslite o tomto superoxidovanom roztoku ? myslite ze by mi to mohlo pomoct pri vstrekovani do fistuly ?
http://www.polopharma.sk/debriecasan-roztok.html
kupil som si ten roztok,striekacku,ihlu s tupim zakoncenim aby som neposkodil vnutorne tkanovi a pomocou nej tam denne 3x vstrekujem 5ml roztoku. robim to uz piaty den a mam pocit ze sa mi ta rana zacala ovela rychlejsie cistit, kedze mi z toho vychadza hodne krvy. mam pocit ze sa zvnutra rana zaceluje lebo sa mi tam tazsie vsuuva ta tupaa umela ihla vo velkosti 2,5-3cm
a navrch si nanasam debriecasan gel a nechat vstrebavat 10 minut

Naposledy upravil: florman (2016-01-04 17:17:14)



36

Re: Perinealny absces

Nuz chlornany a chloritany su silne oxidatory (MMS1 a MMS2)takze by to mohlo pracovat. Ale kde mas podla popisu 99.8% vody, tam sa ostatnych nemoze zmestit vyse 0.3%. Niekto nevie ratat.



37

Re: Perinealny absces

prosim vas pozreli by ste si toto video a povedali mi nazor na jeho liecbu? http://tv.naturalnews.com/v.asp?v=D4F77 … 16A18844FE
dakujem vam za vas cas



38

Re: Perinealny absces

Iste sa to da liecit aj takto



39

Re: Perinealny absces

Poznate ten olej nirgundi ? Existuje nieco podobne aj na swanson alebo iherb ?



40

Re: Perinealny absces

http://easyayurveda.com/2014/07/27/nirg … -research/
V USA je znamy pod  menom vitex agnus-castus,alebo chasteberry
http://eu.iherb.com/search?sug=vitex%20 … p;cid=2080