1,101

Re: zlé trávenie

Letto skušal si sa odparazitovať ? Len tak sa pýtam lebo ja rozmýšlam že to skúsim znova..  inak keď si dam kyselinu a grga sa mi po jedle s takou pachutov jedla ktoreho som jedol znamená to že jej mam malo?  Ako si to meráš ty podla čoho ?



1,102

Re: zlé trávenie

neskusal veru.. zeby moju nizucku tvorbu hcl mali parazity na svedomí ? neviem nejak sa mi to nezdá....

hej ked si das kyselinu a grga sa ti po jedle pachutou jedla tak si dal malo...

ako si to meriam? ked sa najem a dam si 3betainy silne a po jedle sa mi negrga chutou jedla a celkovo zaludocna pohoda ... ked si dam menej betainu ako je vhodne tak sa mi grga a citim nekomfort zaludocny...



1,103

Re: zlé trávenie

.



1,104

Re: zlé trávenie

Rozriedis kyseliny, tak ti v zaludku kvasi a hnije. To nie je problem s alkoholom.



1,105

Re: zlé trávenie

Ďakujem.



1,106

Re: zlé trávenie

.



1,107

Re: zlé trávenie

Kolko čakať po napitý sa vody kým môžem začať jesť bez toho aby som si nerozriedil kyseliny a kolko potom nemôžem pit ? zaleží od množstva jedla či?



1,108

Re: zlé trávenie

voda prejde zaludkom do 30 min , takze 30 min pred jedlom sa napi , nepi 2-3hodiny po jedle a ano zalezi od jedla a od travenia a metabolizmu .

menma1 napísal(a):

Kolko čakať po napitý sa vody kým môžem začať jesť bez toho aby som si nerozriedil kyseliny a kolko potom nemôžem pit ? zaleží od množstva jedla či?



1,109

Re: zlé trávenie

ok diky



1,110

Re: zlé trávenie

Caute vsetci! Moje problémy s trávením sú tiež obrovské. Stále riedka stolica, prelievanie čriev, grganie, nafukovanie a s tým spojené bušenie srdca. Je to masaker už dlhé roky. Toto fórum som našiel tak pred mesiacom a začal som sa tu od Vás učiť.
Vždy po jedle mi bolo zle. 10 rokov mi dávali lieky na kožnom na kvasinkovú chorobu ale cítil som že to všetko je nejak spojené a dospel som k tomu, že ideb o zpé trávenie. Začal som brať Betain HCL najprv jednu ale nič moc a tak si pred väčším jedlom dávam 2 a nakoniec jedla ešte jednu BHCL a pošas jedla aj super enzymy všetko od NOW. Poto nejakú vlákninu a probiotiká. Cítim, že o nejaký kúščik sa do zlepšilo ale beriem to tak 10 dní ale nie je to celkom v poriadku. Myslím, že tie Betainy celkom pomáhajú len si to vyskúšať v akom množstve a tiež mávam žltú stolicu...
Je tu niekto kto sa z toho svinstva už dostal lebo je to u mňa neskutočný problém.
Ďakujem všetkým čo sa zapoja.



1,111

Re: zlé trávenie

Samozrejme sa mnohi z toho dostali, zober si napr mna a moju zenu. Ale treba brat nielen betaine HCl s pepsinom, ale aj enzymy, mikrovlakniny a probiotika



1,112

Re: zlé trávenie

Diky RNG. Kupil som si Biopron 9 Premium (20miliard a 9 kmeňov baktérii v dennej dávke) s prebiotikami.
Myslíš že je to OK???
Píšu, že 1 až 2 denne môžem aj tri, štyri??? či???
Ďakujem veľmi pekne.



1,113

Re: zlé trávenie

Samozrejme je to OK. Sice biopron nehovori nic o kyselinovej odolnostitychto probiotik, ale za predpokladu, ze ich budes brat s jedlom sa  iste niektore presmyknu do criev,
Biopron ako a ostatne probioticke doplnky obsahuju len miniaturny zlomok robiotik, ktore su potrebne v crevach na dobre osadenie. Su to len miligramy probiotik, kdezto dobre osadene ceva ichj obsahuju az 1 kg, tj tato nasada sa musi rozmnozit aspon 10 000 krat pomocou prebiotik, tj najma mikropvlaknin rozneho druhu..
Takze tie hlupe poznamky na "predavkovanie" su od ludi, co tomu vobec nerozumeju, alebo znasilnene vyrobcami farmaceutik, ktori maju moc aj nad oznacovanim potravinovych doplnkov. Mozes ich brat kludne na hrste, ked chces marnit peniaze. Lebo inac oni sa za noc rozmnozia aj na 10 nasobok, ked ich krmis spravne.

Naposledy upravil: RNG (2015-10-19 19:07:05)



1,114

Re: zlé trávenie

Ďakujem RNG.
Pre zhrnutie beriem:
Beatin HCL 2 pred jedlom a jednu po jedle + super enzymes s jedlom - všetko od NOW. Po 2 hodinách beriem vlákninu Psylium a veľa vody a tak po hodine Bioprom 9 premium s jablkom. Strava 3x denne + desiata a olovrant (pestrá). Nepijem hodinu pred a 2 po jedle.
Myslíš že je tento postup správny a je ním možné dosiahnuť zlepšenie stavu?????????????????????
Ďakujem. A ešte otázočka či brať čisté psylium a či s nejakými prídavkami, poprípade som videl aj "nejaké iné ako psylium - inulin..." už neviem ako sa volá??? a samozrejme jabĺčka??? A čo taká bryndza??? ako prírodné probiotikum???
Pred včerom som sa prejedol a hučanie (škvrkanie) neviem či v žalúdku alebo v črevách zosilnelo a potom samozrejme riedka stolica... už 3 deň... plyny grganie vetry ... ale myslím že sa to zlepšuje...
Pálenie žáhy nemám...
RNG a je možné sa z toho dostať aj keď to trvá roky??? Je to správna cesta???

Naposledy upravil: milanko81 (2015-10-20 12:28:34)



1,115

Re: zlé trávenie

Ked zoberies dostatok kyselin enzymov a roznych mikrovlaknin a probiotik, postupne sa ti to v zaludku a crevach cele upravi.Najneskor za mesiac-dva, ked poctivo krmis probiotika zmesou mikrovlaknin.
Nespoliehaj sa na bryndzu, ta ma nahodne probiotika a moze mat aj rozne ine neziaduce kultury. Probiotika vyrobene v laboratoriu(vypestovane) nemaju nahodne kultury, ale len presne tie, ktore su pre nas najlepsie do criev.
Zopakiujem mikrovlakniny: Psylium, inulin  arabinogalactany, glucomannan, pektiny a najma modified citrus pectines.



1,116

Re: zlé trávenie

Ďakujem.



1,117

Re: zlé trávenie

.



1,118

Re: zlé trávenie

Ale keď po zjedení niečoho mi začnú tie zvuky neviem či v žalúdku alebo v črevách a je mi z toho zle...
čo s tým mám urobiť. Je to zvuk kysnutia keď po mäse??? a potom vetry... grganie (viem kyseliny ale beriem ich...)

Naposledy upravil: milanko81 (2015-10-20 19:50:27)



1,119

Re: zlé trávenie

Ak sa to acne skoro po jedeni, tj za mensj nez hodinu, tak je na pricine zaludok. Neskor je to pravdepodobne zalezitost criev.
Maso nekysne, ale hnije. Plyny su vytvarane obvykle sacharidmi a ich kvasenim a su pomerne bez vone. Hnilobne plyny su naopak velmi smradlave.



1,120

Re: zlé trávenie

Diky RNG. Všetko dodržujem ale už som prišiel asi na chybu. Dal som väčšiu polievku o 12:00 o 12:30 som dal 2x betain HCL a o 13:00 som
dal kuracie stehno s ryžou a do 15 minút zvuky a zle... T.j. asi tu polievku  resp. vodu piť min. 1 hod. pred kyselinami až potom jedlo. Lebo minulý týždeň keď som nejedol polievky prichádzam na to že sa mi stav dosť zlepšil...
T.j. chyba je asi tu ... Po tej polievke ešte aj za hodinu som cítil ako celú v žalúdku ( pri zmene pohybu tela akoby veľa tekutín v balóne) akoby neprešla a do toho jedlo a .....
Skus reagovať či súhlasíš. Ináč včera som si robil test na celiakiu s lekárne (celiatik test... krv z prsta...) vyšlo že nemám tak asi je to to trávenie a nedostatok kyselín, keďže test ráno so sodou ... a vôbec sa mi negrglo takže asi kyseliny a pozor na pitie vody...
Hmmmmmmm???? Diky! S tým škvrkaním sa dostavuje nevoľnosť a zrýchlený tep srdca (búšenie) keď nie je škvrkanie je to ok. -je to možné takéto prepojenie tepu a stravy???
A schudol som 5 kg po tom zlom trávení čo odporúčaš aby som trocha išiel hore? Keďže mám určite zlé vstrebávanie beriem
Quantum Generica (vitamíny a minerály) + vitamín C myslíš že je to OK? A v akom čase to brať, keďže beriem tie veci na trávenie.??? Asi mám veľa otázok ale skús.... lebo je to strašne "nepríjemné"...........
Diky

Naposledy upravil: milanko81 (2015-10-21 13:31:14)



1,121

Re: zlé trávenie

milanko81 napísal(a):

Diky RNG. Všetko dodržujem ale už som prišiel asi na chybu. Dal som väčšiu polievku o 12:00 o 12:30 som dal 2x betain HCL a o 13:00 som
dal kuracie stehno s ryžou a do 15 minút zvuky a zle... T.j. asi tu polievku  resp. vodu piť min. 1 hod. pred kyselinami až potom jedlo. Lebo minulý týždeň keď som nejedol polievky prichádzam na to že sa mi stav dosť zlepšil...
T.j. chyba je asi tu ... Po tej polievke ešte aj za hodinu som cítil ako celú v žalúdku ( pri zmene pohybu tela akoby veľa tekutín v balóne) akoby neprešla a do toho jedlo a .....
Skus reagovať či súhlasíš. Ináč včera som si robil test na celiakiu s lekárne (celiatik test... krv z prsta...) vyšlo že nemám tak asi je to to trávenie a nedostatok kyselín, keďže test ráno so sodou ... a vôbec sa mi negrglo takže asi kyseliny a pozor na pitie vody...
Hmmmmmmm???? Diky! S tým škvrkaním sa dostavuje nevoľnosť a zrýchlený tep srdca (búšenie) keď nie je škvrkanie je to ok. -je to možné takéto prepojenie tepu a stravy???
A schudol som 5 kg po tom zlom trávení čo odporúčaš aby som trocha išiel hore? Keďže mám určite zlé vstrebávanie beriem
Quantum Generica (vitamíny a minerály) + vitamín C myslíš že je to OK? A v akom čase to brať, keďže beriem tie veci na trávenie.??? Asi mám veľa otázok ale skús....
Diky

Ahoj , som jeden z tych ktory kyseliny nema a tiez som mal zdravotne problemi , mne to trvalo az polroka kym som si vsetko pozistoval co a ako , cital som ze ked nieco zjes a mas busenie srdca moze to byt alergia/intolerancia na nejaku potravinu .

Polievka je voda preto ti to zle travi , RNG hovorieva ze to je najhrosie ked si das pred jedlom alebo este horsie po jedle polievku .

Skus si kupit aj triplestrenght pankreatin ENTERICKY od Swansona , enzymi pankreatin od nowfoods , superenzymes sommal ale ziadna zmena , + 3kyseliny vzdy po jedle .

Stravu si skus dat ( prerusovany post ) jest len 8 hodin denne ja to mam od 11:00 do 19:00 , das tak cas telu na travenie a hlavne detoxikaciu , ked nejes pi dost vody .

Samozrejme vitaminy a mineraly su velmi dvolezite RNG hovori ze treba doplnat C,E,D3,K, jod , selen , magnezium , zinon , toto v strave chyba , dalej mikrovlakniny ktore ti rng spominal kup si 4 druhy a miesaj si ich spolu a daj do 2 litrov vody a to pi pocas dna .

Probiotika by som skusil nejake lepsie ktore si kyselino a tepelne odolne .

a samozrejme skusat potraviny , popripade si sprav FOOD Detective test stoji cca 80 euro a zistuje sa tam intolerancia na potravini .



1,122

Re: zlé trávenie

Diky ZlatyStaff. Ja tým trpím fakt veľa rokov ale až teraz som prišiel na to, že to je hlavne po jedle a prichádzam nato, že sú to kyseliny keďže test so sodou a žiadny grg...
Myslel som si, že hnačky mávam po pive a potom to prejde. Ale nepil som už tri mesiace a žiadna zmena, t.j. začal som sa tomu venovať a u mňa tie hadičky nehrozia. Včera som si spravil test na celiakiu - negativ.
Už mi bolo lepšie ale zasa sa do predpokladám tou polievkou a následne kvasením toho mäsa pokazilo a zase sa z toho dostať je dosť sila........
Dnes bez polievky len voda s odtupom medzi jedlom javí sa to že OK. Ja som polievkový a niekedy som si dal aj 3 krát a potom druhé jedlo a tiež som si dal niekedy nejaké pivo a potom jedlo a bolo to...........
Ty si mal to škvrkanie nadúvanie vetry grganie slabosť proste zle.............????????????
Dik

Naposledy upravil: milanko81 (2015-10-21 14:30:52)



1,123

Re: zlé trávenie

milanko ahoj tiež mávam problémy s bušením srdca najmä ked zjem väčšia množstvo jedla tak mi tak výraznejšie a aj silnejšie bije srdce som si istý že to mám z trávenia bol som na sono srdca a povedali že so srdcom nemam problémy. Tiež mávam stále divnu stolicu často je žltá alebo zelenosivohneda no proste nikdy není taka ako má byť len občas je hneda.. neviem prečo.. chcem sa spýtať ked si dáš enzýmy všetko aj kyseliny akú máš stolicu? stále žlta? či normálna? Aké užívaš probiotika?  Zlčnik maš ok? alebo pečen?? nezistili ti na sono ak si bol nejake žlčové kamene?


Rng zdravím chcem sa spýtať ohladom nejakých biliniek alebo doplnkov na pankreas na podporu bolo by dobre keby to ma nejaký väčší učinok na trávenie na stimulaciu tvorby enzýmov očistu a tak je niečo také ? Mikrovlakinu,Probiotika kyseliny a enzýmy užívam chcel by som si pomôcť aj nejakými čajmi alebo olejmi, doplnkami. Ešte sa chcem spýtat ked mi pokaju kosti užívam avokáda čo najčastejšie to ide za kolko sa mi obnový ten maz? Ešte otázka ktorá tu bola určite len neche sa mi to hladať ked mám nedostatok kyseliny prejavuje sa to aj častým grganím s pachutov jedla ? je to tak ? ďakujem

Letto zdravim ako sa darí? niečo nové?



1,124

Re: zlé trávenie

Kvasenie v zaludku, co produkuje plyny sa moze odohravat len pri prilis zriedenej kyseline.
Na obnovenie klboveho mazu treba iste aspon 2-3 mesiace.



1,125

Re: zlé trávenie

RNG mozes reagovat na 1.120??????



1,126

Re: zlé trávenie

nema to busenie mam strasne dlho myslel som ze to je normalne ale urcite nie
Pisal som to v1.120 kde by som chcel vyjadrenie od RNG. Dnes som uznejedol vobec polievku inac som strasne polievkovy a musi byt horuca ale celkovo voda pred a po jedle ... Musia byt odstupy aby ta kyselBus  nebola rozriedena. A ten pulz abusenie je brutal a je to z toho travenia. Nuz myslim ze riesenim bude nastavit probioticku crevnu floru a tie sracky doslova a tie problemy dufam ze vymyznu lebo je to strasneeee!!
Ci??????

Naposledy upravil: milanko81 (2015-10-21 21:40:11)



1,127

Re: zlé trávenie

RNG prosím o odpoveď!!!
Keďže dodržiavam všetky potrebné doplnky predsa mám ešte niečo.
Vychádzam z toho ako si hovoril, že keď do hodiny po jedle je niečo zle tak je to žalúdok. Takže po mäse mi to kysne aj pach z úst
cítim vetry nafukovanie a po jablkách a banáne neide o ten smrad (kvasí) ale nafukovanie ale stále riedka stolica.
T.j. kysne a hnije v žalúdku áno používam kyseliny, keďže test mi vyšiel že ich nemám OK.
Ale mám asi plesne a ešte neviem aké svinstvo v žalúdku pretože po najedení do 10 minút nastáva problém (zvýšený pulz zle).
Takže otázočka čo na ten žalúdok a vyhubenie toho svinstva??????????????
Myslíš, že aj v tvojich textoch spomínané KOLOIDNÉ STRIEBRO????? Prosím Ťa poraď mi...........
Dnes som bol na sono brucha a srdca a EKG všetko OK...
Zajtra idem na krv...

Naposledy upravil: milanko81 (2015-10-22 15:53:32)



1,128

Re: zlé trávenie

Nema bol som dnes na sono brucha celkovo OK, EKG sono srdca OK zrýchlený tep ale predpokladám že z toho že som mal zase zlú stolicu... Zajtra idem na krvné testy
Nema skús napísať k tej žltej stolici lebo aj ja mám tie problémy spojené s búšením... a tiež žltá a niekedy hnedá stolica ale nie normálna tvrdá.................... a aké máš výsledky ty...?

Naposledy upravil: milanko81 (2015-10-22 15:54:43)



1,129

Re: zlé trávenie

RNG skús reagovať na 1,127 a + ešte mám otázku či nedostatok železa môže mať niečo spoločné s búšením srdca, chudokrvnosťou a trávením...
Dik (zajtra idem na krvné testy)...

Naposledy upravil: milanko81 (2015-10-22 15:58:22)



1,130

Re: zlé trávenie

milanko81 napísal(a):

RNG skús reagovať na 1,127 a + ešte mám otázku či nedostatok železa môže mať niečo spoločné s búšením srdca, chudokrvnosťou a trávením...
Dik (zajtra idem na krvné testy)...

podla mna skor nedostatok horcika a mozno aj draslika, ale pri tom co opisujes ma napada, ze to bude skor kombinacia nedostatku aj inych latok vychadzajuca z celkovo zleho travenia, ale RNG na to bude mat mozno iny nazor smile



1,131

Re: zlé trávenie

milanko a nemaš niečo s chrbtcov alebo nemal si depresie? 
No ja mam stolicu normálnu čo sa týka tvrdossti aj tvar je normálni väčšinou takmer vždy stolica nepláva nepáchne zas moc.. a nezašpiní zachod  len je proste žlta,zelenožlta, sivozelena no proste všetko okrem normálnej hnedej výsledky mam ok sono OK, sono srdca OK  obličiek tiež všetko krvne vysledky tiež viem že som mal nejaký virus a bral som isoprinosine ale vykašlal som sa na to.. ked pridem k infektologičke asi ma zabije no čo... ešte sa spýtam nemaš/nemal si zvýšenu kyselinu močovu? len taka čisto otázka zo zvedavosti  ale našli mi na vyšetreni žlč v žaludku helicobaktera ktoreho už nemam a potom neskor aj zapal na ktorí som bral lieky proti kyseline (bože bol som blb) vysadil som ich lebo mi bolo zle (aka nahoda že? )  teraz užívam tu kyselinu je mi celkovo fajn občas sa citim na nič väčšinou ma začne boliet hlava alebo chrbat ked si dam malo kyseliny alebo len tak z niečoho neviem na to príst dufam že sa čoskoro uzdravíš užívaš nejake bilnky na žaludok?

RNG chcem sa spýtat o tie bilinky na podporu pankreasu a na tvorbu enzýmov je niečo také ? ďakujem



1,132

Re: zlé trávenie

Zdravím RNG skús mi odpovedať na 1.127. a nižšie
Dik milanko81.
p.s. betainHCL za koľko sa v žalúdku rozpustí, resp. aký čas pred jedlom ho treba užiť.
Dik.

Naposledy upravil: milanko81 (2015-10-22 19:39:17)



1,133

Re: zlé trávenie

Nazdar Nema: Tak z tých stavov jasné že psychika ide dole, okrem toho búšenia aj chrbtica ale zlepšuje sa to a ešte aj iné ale nebudem tu všetko písať... ale myslím že tie kyseliny ozaj zaberajú len som to vždycky nejak dokašľal že som si dal po jedle o 2 hodiny horúcu polievku a do 10 minút začali pochody v žalúdku a následne v črevách... )Potom myslím že aj po jablku do 10 minút začalo to isté a tiež som to pred jedlom asi bral zle tú kyselinu lebo som to dal tak 5 minút predtým, čož vyzerá že to nebolo dobré... Teraz si dávam pred jedlom 3 HCL a 30 minút pred jedlom a potom ešte 2x tráviaci enzým... Vyzerá to, že to zatiaľ funguje... A prišiel som na tú zvýšená frekvenciu a búšenie: U mňa nastáva vždy aj v spánku keď sa mi začnú črevá zo žalúdka plniť prelievať hlavne vzduch do tých čriev (z kysnutia a hnitia v žalúdku) a následne mi to tlačí niekde hore a začína zvýšený pulz a búšenie... a samozrejme grganie a vetry... no je to hrozné... ale aspoň myslím teda, že sme na to prišli aspoň tak sa to javí čož by bolo supeeeer. Mám už aj ja soná a krv všetko OK ešte chcem štítnu žlazu ale na gastro zatiaľ nechcem ísť...
A čo ty??? Ako to ide a čo hovoríš o tom čo som napísal, či sa to zhoduje???

menma1 napísal(a):

milanko a nemaš niečo s chrbtcov alebo nemal si depresie? 
No ja mam stolicu normálnu čo sa týka tvrdossti aj tvar je normálni väčšinou takmer vždy stolica nepláva nepáchne zas moc.. a nezašpiní zachod  len je proste žlta,zelenožlta, sivozelena no proste všetko okrem normálnej hnedej výsledky mam ok sono OK, sono srdca OK  obličiek tiež všetko krvne vysledky tiež viem že som mal nejaký virus a bral som isoprinosine ale vykašlal som sa na to.. ked pridem k infektologičke asi ma zabije no čo... ešte sa spýtam nemaš/nemal si zvýšenu kyselinu močovu? len taka čisto otázka zo zvedavosti  ale našli mi na vyšetreni žlč v žaludku helicobaktera ktoreho už nemam a potom neskor aj zapal na ktorí som bral lieky proti kyseline (bože bol som blb) vysadil som ich lebo mi bolo zle (aka nahoda že? )  teraz užívam tu kyselinu je mi celkovo fajn občas sa citim na nič väčšinou ma začne boliet hlava alebo chrbat ked si dam malo kyseliny alebo len tak z niečoho neviem na to príst dufam že sa čoskoro uzdravíš užívaš nejake bilnky na žaludok?

RNG chcem sa spýtat o tie bilinky na podporu pankreasu a na tvorbu enzýmov je niečo také ? ďakujem

Naposledy upravil: milanko81 (2015-10-23 13:30:15)



1,134

Re: zlé trávenie

Ahoj ďakujem za tvoje vyjadrenia. Začal som striktne dodržiavať časy pitia pred a po jedle a časy brania HCL 30 min. pred jedlom bez polievok a vyzerá to že to funguje...... Ale ešteb to je len začiatok takže sa uvidí dám vedieť........

ZlatyStaf. napísal(a):
milanko81 napísal(a):

Diky RNG. Všetko dodržujem ale už som prišiel asi na chybu. Dal som väčšiu polievku o 12:00 o 12:30 som dal 2x betain HCL a o 13:00 som
dal kuracie stehno s ryžou a do 15 minút zvuky a zle... T.j. asi tu polievku  resp. vodu piť min. 1 hod. pred kyselinami až potom jedlo. Lebo minulý týždeň keď som nejedol polievky prichádzam na to že sa mi stav dosť zlepšil...
T.j. chyba je asi tu ... Po tej polievke ešte aj za hodinu som cítil ako celú v žalúdku ( pri zmene pohybu tela akoby veľa tekutín v balóne) akoby neprešla a do toho jedlo a .....
Skus reagovať či súhlasíš. Ináč včera som si robil test na celiakiu s lekárne (celiatik test... krv z prsta...) vyšlo že nemám tak asi je to to trávenie a nedostatok kyselín, keďže test ráno so sodou ... a vôbec sa mi negrglo takže asi kyseliny a pozor na pitie vody...
Hmmmmmmm???? Diky! S tým škvrkaním sa dostavuje nevoľnosť a zrýchlený tep srdca (búšenie) keď nie je škvrkanie je to ok. -je to možné takéto prepojenie tepu a stravy???
A schudol som 5 kg po tom zlom trávení čo odporúčaš aby som trocha išiel hore? Keďže mám určite zlé vstrebávanie beriem
Quantum Generica (vitamíny a minerály) + vitamín C myslíš že je to OK? A v akom čase to brať, keďže beriem tie veci na trávenie.??? Asi mám veľa otázok ale skús....
Diky

Ahoj , som jeden z tych ktory kyseliny nema a tiez som mal zdravotne problemi , mne to trvalo az polroka kym som si vsetko pozistoval co a ako , cital som ze ked nieco zjes a mas busenie srdca moze to byt alergia/intolerancia na nejaku potravinu .

Polievka je voda preto ti to zle travi , RNG hovorieva ze to je najhrosie ked si das pred jedlom alebo este horsie po jedle polievku .

Skus si kupit aj triplestrenght pankreatin ENTERICKY od Swansona , enzymi pankreatin od nowfoods , superenzymes sommal ale ziadna zmena , + 3kyseliny vzdy po jedle .

Stravu si skus dat ( prerusovany post ) jest len 8 hodin denne ja to mam od 11:00 do 19:00 , das tak cas telu na travenie a hlavne detoxikaciu , ked nejes pi dost vody .

Samozrejme vitaminy a mineraly su velmi dvolezite RNG hovori ze treba doplnat C,E,D3,K, jod , selen , magnezium , zinon , toto v strave chyba , dalej mikrovlakniny ktore ti rng spominal kup si 4 druhy a miesaj si ich spolu a daj do 2 litrov vody a to pi pocas dna .

Probiotika by som skusil nejake lepsie ktore si kyselino a tepelne odolne .

a samozrejme skusat potraviny , popripade si sprav FOOD Detective test stoji cca 80 euro a zistuje sa tam intolerancia na potravini .



1,135

Re: zlé trávenie

RNG môťeš reagovať na 1,127???
A Asi koľko pred jedlom je vhodné užiť betain HCL, t.j. za koľko sa v žalúdku rozpustí betainHCL a či aj pred raňajkami, obedom a večerou???
Dik



1,136

Re: zlé trávenie

Nilanko, napochytro sa daju v zaludku vynicit skodlive mikroby koloidnou striebornou vodou. Ale zmenit celkom crwevnu floru, kde za normalnycy okolnosto moze byt az 1 kg prbiotik nejse tymi maliskymi miligreamovymi kapsulkami propbiotik tak rychlo. Aj k4ed ich krmis intenzivne mikrovlakninami, tak to trva nejaky cas si vypestovat. A dovtedy budes mat hnacky a nemierne naduvanie, kym nevytisnes probiotikami velku vacsinu skodlivych mikrobov v crevach.
Plyny este aj zo aciatku tenkeho creva pri prekazkach sa mozu dostat aj so zlcou spat do zaludka a dokonca do pazeraka, takze aj  odtial su tie hnilobne smrady. Proste mas to priadne rozhadzane!!!



1,137

Re: zlé trávenie

Zdravím RNG, keďže už som nevedel ako tak som sa rozhodol si kúpiť test na potravinovú intoleranciu a vyšlo mi to na pšenicu a tvrdú pšenicu. Myslíš si, že všetky tieto obrovské problémy mohlo mi celý život znepríjemňovať pšenica???????????
Diky.
a Diky ZlatyStaf
Tak preto tie otrasné stavy po jedle a hlavne po pive a alkohole??? aj po troche.... a nemôžem pribrať lebo všetko ide von (vitamín B???...............
Skus niečo k tomu popísať.......
Test som si robil doma ale bol dosť drahý takže skúsim originál u doktora.
A lepok mi v tom nevyšiel ale pšenica áno, ako to vlastne je? Ak by to tak bolo len pšenica a lepok nie??? Aký je rozdiel???
Skúste to nejak vysvetliť..........
ĎAKUJEM

Naposledy upravil: milanko81 (2015-10-24 18:52:36)



1,138

Re: zlé trávenie

RNG skús zareagovať na príspevok 1,137 ohľadom pšenice a tvrdej pšenice. Keď som celé roky konzumoval to čo mi robi zle asi je to dosť zle... Ale aspoň krvné výsledky mám OK. Skús poradiť ako ďalej...



1,139

Re: zlé trávenie

Psenicny lepok sposibuje problemy, casto neviditelne navonok vyse 20% ludom. Takze radim, kto ma problemy mal by sa vyhybat psenici, pripadne aj inym zdrojom lepku aspon mesiac a potom uvidi, ci sa bude citit lepsie Inac psenica obsahuje ai ine latky, na co moze byt niekto alergicky. Traviace problemy mozu byt sposobene aj HIT, tj nedostatkom enzymu na spracovanie niektorych bielkovin, co vyvolavaju alergicke reakcie. Skus zobrat s jedlom enzym diamine oxidase, predavany pod menom Daosin. A vyhybat sa roznym necerstvym jedlam, kde bakteire a plesne vyrabaju prave tie drazdiace bielkoviny, produkujuce histaminovu reakciu. Dnes ti to mozu aj lekari zistit z krvi.



1,140

Re: zlé trávenie

RNG napísal(a):

Psenicny lepok sposibuje problemy, casto neviditelne navonok vyse 20% ludom. Takze radim, kto ma problemy mal by sa vyhybat psenici, pripadne aj inym zdrojom lepku aspon mesiac a potom uvidi, ci sa bude citit lepsie Inac psenica obsahuje ai ine latky, na co moze byt niekto alergicky. Traviace problemy mozu byt sposobene aj HIT, tj nedostatkom enzymu na spracovanie niektorych bielkovin, co vyvolavaju alergicke reakcie. Skus zobrat s jedlom enzym diamine oxidase, predavany pod menom Daosin. A vyhybat sa roznym necerstvym jedlam, kde bakteire a plesne vyrabaju prave tie drazdiace bielkoviny, produkujuce histaminovu reakciu. Dnes ti to mozu aj lekari zistit z krvi.

rng ako sa to zistuje klasicky sa ide rano nalacno na odber na testy HIT a DAO ? a je to presny test ?



1,141

Re: zlé trávenie

Diky RNG. Ináč nad touto diagnózou (HIT) som už dávno uvažoval ba dokonca všetko mi aj v symptómoch sedelo hlavne to búšenie srdca po jedle s nástupom hneď. Len keď si spomeniem najviac to bolo po pive... ale hlavne po rohlíku so salámou a to bol raketový štart. Dnes som si dal bezlepkový chlieb myslel som si že ok, ale predsa tam bola zvýšená frekvencia srdca, t.j. na toto ja nemôžem nič kysnuté (životaschopné kvasinky) nebolo to samozrejme až také hrozné ako pri tom pive alebo saláme s rožkom a pod.
Zajtra idem k alergologičke a dám si urobiť konečne ten rozbor len škoda že to bude asi trvať kým budem vedieť výsledok ale všetky príznaky tomu nasvedčujú........... hlavne po tých jedlách ............
Zatiaľ diky a skús zareagovať.........

Naposledy upravil: milanko81 (2015-10-26 15:30:40)



1,142

Re: zlé trávenie

Vsetky necerstve veci obsahuju bielkoviny z rozkladov, tj pre nase telo drazdive. Vascina ludi s tym nema problem ale su taki co maju bolesti zaludka z toho, vcitane hnaciek.

Naposledy upravil: RNG (2015-10-26 21:19:58)



1,143

Re: zlé trávenie

Zdravím RNG. Poprosím Ťa o radu k HIT čo a ako s touto diagnózou, poprípade niečo z prírodných doplnkov na ten histamín...
Diky.



1,144

Re: zlé trávenie

milanko ja som si myslel tiež že mam HIT skušal som aj diety a nič smile a potom mi aj doktorka robila nejake testy na histamin a všetko dobre ked tak daj si spravit testy aspon si budeš niečim istý



1,145

Re: zlé trávenie

Na HIT ti pomoze len vyhybat sa necerstvym, a fermentovanym jedla, a niektorym zeleninam.
Alebo brat Daosin.

Naposledy upravil: RNG (2015-10-30 00:32:23)



1,146

Re: zlé trávenie

Ďakujem.



1,147

Re: zlé trávenie

OK



1,148

Re: zlé trávenie

RNG môžem teraz položiť otázku odpovieš hneď???



1,149

Re: zlé trávenie

Ja som na pocitaci len asi hodinu denne, takze ked ma zachytis, odpoviem ti hned. Inac to ze byt aj den-dva.



1,150

Re: zlé trávenie

Dobrý den RNG chcem sa spýtat ked mam malo kyseliny čo mám tak ked si dávam tie HCL tabletky alebo ako to nazvať tak ked sa mi po jedle grgá pachutov jedla stále jej mám malo?

Dalej sa chcem spýtať na nejaký doplnok alebo čaj čokolvek čo zvyšuje DLHODOBO alebo trvalo kyselinu žaludočnu proste stimulant. Pretože viem že mám brať kyseliny ale musíš existovat niečo čo to proste prirodzene zvyšuje tak sa pýtam či není niečo nejaký doplnok alebo extrakty s nejakých bylín ďakujem.