51

Re: Chelacia

bludicka napísal(a):

smile))))

Externe tam znamená, že je pre ľudí, čo nie sú klientami toho nutričného poradenstva a neodporúča sa preto, lebo väčšina ľudí si nevie poradiť s tými výsledkami a čo má vlastne následne robiť, aby tie hodnoty zlepšili. Je veľmi náročné interpretovať vlasový test a je fajn a užitočné, ak ten, čo to intrepretuje už niečo vie o tom človeku, aké doplnky berie, aké má zdravotné problémy atď.

Tak a ked ho chcem , kto ho interpretuje mne ? da sa to potom poslat im tie vysledky alebo ist za nimi a tam sa s nimi otom bavit ? ci sa to takto neda ?

zaujma ma co sposobuje zamorenie tazkimi kovmi , mam 21 rokov tak ze ci to je stravou alebo niecim inym .

Naposledy upravil: ZlatyStaf. (2015-08-09 12:49:16)



52

Re: Chelacia

Ked si zoberies napr 300 mg ALA a nesposobim ti to virenie ortuti, tak nie si zamoreny.
Virenie ortuti znamena mnoho hodin tazku depresiu.



53

Re: Chelacia

RNG napísal(a):

Ked si zoberies napr 300 mg ALA a nesposobim ti to virenie ortuti, tak nie si zamoreny.
Virenie ortuti znamena mnoho hodin tazku depresiu.

nwm bral som protokol dr berksona 600mg ali a nezdalo sa mi ze mi to robi zle a aj predtym som zvykol alu bravat .

zaujma ma este to ze ako sa clovek k zamoreniu kovmi dostane ? prostredie alebo strava ?



54

Re: Chelacia

tazke kovy mas vsade sak naokolo.. strava , voda, vzduch, blomby, ... kazdy z nas ma nejake zamorenie tazkymi kovmi , mno niektorý organizmus  ich vie dobre prirodzene vylucovat a niekto nie tam by som videl cely problem veci....     samozrejme ked ma clovek nejake ,,iné'' choroby a znizenu imunitu tak vylucovanie kovov sa znizuje...



55

Re: Chelacia

K otrave ortuťou prispievajú aj také zdroje, ktoré väčšina ľudí ani nepredpokladá - prenos od matky počas tehotenstva (ak je matka zamorená ťažkými kovmi a má veľa amalgámových blômb), očkovania...problém u týchto zdrojov je, že zaťažia organizmus v tom najcitlivejšom období vývinu, oslabia základné detoxikačné mechanizmy a takýto človek môže mať potom neskôr problémy s vylučovaním aj bežných dávok ťažkých kovov. Dnes vlasové analýzy ukazujú silné zamorenie ťažkými kovmi novorodencov, jediný zdroj, odkiaľ to môžu mať, sú ich toxické matky.

Stravou - morské produkty, ryby, tuniak.



56

Re: Chelacia

bludicka napísal(a):

K otrave ortuťou prispievajú aj také zdroje, ktoré väčšina ľudí ani nepredpokladá - prenos od matky počas tehotenstva (ak je matka zamorená ťažkými kovmi a má veľa amalgámových blômb), očkovania...problém u týchto zdrojov je, že zaťažia organizmus v tom najcitlivejšom období vývinu, oslabia základné detoxikačné mechanizmy a takýto človek môže mať potom neskôr problémy s vylučovaním aj bežných dávok ťažkých kovov. Dnes vlasové analýzy ukazujú silné zamorenie ťažkými kovmi novorodencov, jediný zdroj, odkiaľ to môžu mať, sú ich toxické matky.

Stravou - morské produkty, ryby, tuniak.

do riti ryby ? clovek si mysli ze vymeni maso za ryby aby bol zdravsi a este si aj skodi ... su nejake ryby vhodne ? napriklad
atlanticky losos , atlanticka makrela , sardinky , sproty , ? tieto su malicke ryby okrem lososa .



57

Re: Chelacia

Nezalezi na mene ryb, ale odkilal pochadzaju.
Tiez  Ked su bylinozrave, tak maju najmensie zamorenie  a velke dravce maju zamorenie najvacsie.
Ja lubim sproty, ale Balticke more je riadne zamorene, tj jem ich maximalne 2 x do mesiaca.Tak isto losos hoci jem len divokeho, z polarnych mori z Aljasky.
Ale obcas zjem hocico v restauracii, ved moje telo sa vie pomerne dobre odmorovat od ortuti, ked zoberiem aj 600 mg ALA, necitim ziadne virenie ortuti. naviac ALA beriek kazdy den aj tak, na znizovanie cukru, a ako univerzalny regeneracny antioxidant,  a tak sa automaticky extra odmorujem.



58

Re: Chelacia

Rng alebo bludicka da sa urobit s ALA test na tazke kovi ? Ked si zoberem ALA a mam v tele tazke kovi tak pocitim hned nejaku uzkost alebo nejake stavy ?

Mozem byt zamoreny a ALA mi problemi nesposobi ?

Ak mi ALA rozviri ortut , ako dlho alebo kolko dni/hodin trva kym sa zase ta ortut usadi ?

Moze selen tiez virit ortut ?

moze kofein virit ortut ? tak ma napadlo ze v dobe ked som mal zle stavy s kofeinu po treningu v posilke som si vzdy po posilke dal 300mg ALA , moze sa to nejako ovplivnit a zvysit ucinok vyrenia ALI ?

Naposledy upravil: ZlatyStaf. (2015-08-23 10:17:08)



59

Re: Chelacia

Aj selén víri ortuť, selén je priamy antagonista ortuti. Raz som sa predávkovala selénom, lebo som ho brala 3-4xtýždenne, začalo ma bolieť srdce a stále som cítila rozvírenú ortuť a robil mi to selén, keď som ho vysadila, prešli mi tie bolesti srdca. Ortuť sa "usadzuje" celé týždne, aj mesiace. Záleží od fyzického stavu človeka, jeho zamorenia a ako silne sa rozvíril.

Preto ja si dávam už strašný pozor na každý jeden doplnok, čo beriem a nikdy neberiem toho veľa naraz. Každý nový doplnok si testujem samostatne aspoň pár dní.

Naposledy upravil: bludicka (2015-08-24 11:09:43)



60

Re: Chelacia

bludicka napísal(a):

Aj selén víri ortuť, selén je priamy antagonista ortuti. Raz som sa predávkovala selénom, lebo som ho brala 3-4xtýždenne, začalo ma bolieť srdce a stále som cítila rozvírenú ortuť a robil mi to selén, keď som ho vysadila, prešli mi tie bolesti srdca. Ortuť sa "usadzuje" celé týždne, aj mesiace. Záleží od fyzického stavu človeka, jeho zamorenia a ako silne sa rozvíril.

Preto ja si dávam už strašný pozor na každý jeden doplnok, čo beriem a nikdy neberiem toho veľa naraz. Každý nový doplnok si testujem samostatne aspoň pár dní.

akoze 3-4 x tyzdenne , ved protokol dr berksona sa bere kazdy den 400mcg . vies mi povedat co este viri ortut ?

Naposledy upravil: ZlatyStaf. (2015-08-24 11:33:31)



61

Re: Chelacia

Mne sa podarilo predávkovať aj selénom, takže ja si dávam už bacha a nikdy by som žiadny protokol dr. Berksona DLHODOBO nerobila. Ortuť víri veľa vecí, sorry, ale mne sa to fakt nechce vypisovať, napr. NAC (ten u mňa veľmi silne víril ortuť), MSM, cesnak....

U minerálov rozhodne neplatí, "čím viac, tým lepšie" mnohé minerály sú v nadbytku toxické a škodlivé! Sem patrí selén, mangán, meď a takisto zinok. Ja som veľa experimentovala s doplnkami za tie roky a skoro každým tým minerálom sa mi podarilo predávkovať.  Horčík sa už ťažšie predávkuje, draslíkom detto, telo ich potrebuje vo veľkých množstvách.



62

Re: Chelacia

Detto. Opatrnost je matka mudrosti.
Mnohi maju schopnost vylucit prebytocne doplnky, ale zialbohu nie vsetci. Najma ti, co maju zamorenie ortutou z beznej potravy a plomb, maju schopnost vylucovat rozne mineraly oslabenu.
Napriklad ALA je chelator ortuti a telo si ho vyraba samo, takze ked si ho nevyrobi dlhodobo dost, tak sa ortut v tele hromadi. Zrejme aj ine kovy a mineraly maju rozny system vylucovania prebytkov.
Su napr ludia, co sa im v tele hromadi zelezo, lebo nejaky z mechanizmov na jeho vylucovanie nepracuje. Mozno je to dokonca nejaky mikrob vc crevach co ho premeni na formu, co sa do tela vo zvysenej miere absorbuje napr z rozlozenej krvi.Alebo je to reabsorbcia zo zlce?? Tam by mohlo pomoct branie viac mikrovlaknin. Tie su aj tak uzitocne nielen ako potrava probiotik, ale ako vyborny absorbent a odmorovac.



63

Re: Chelacia

Chcem sa opytat spominala sa vlasova analyza ale v zahranici , myslite si ze na slovensku ju nevedia vyhodnotit dobre ? A ked mi daju vysledky a napisem ich sem , budete to vediet vyhodnotit ? Bludicka alebo RNG ?



64

Re: Chelacia

To ti labak musi vyhodnotit, tj porovnanie as normalnymi hladinami.



65

Re: Chelacia

Ok idem skusit test s ALA , takze ked si dam ALA po ranajkach , tiez to ma taky ucinok alebo treba si to dat nalacno ? prvy den 300mg a dalsi 600mg .

do kolkych minut by mi malo byt horsie ak mam otravu kovmi ?

moze sa stat ze mi bude zle az o par hodin napr o 12 alebo 24 hodin potom co uzijem ALA ? Ze by mi to nerozvirilo ortut hned ale po case ?



66

Re: Chelacia

ALA cheluje velmi rychle, tj pocitis to urcite do 2-3 hodin. A tu hovorime len o ortuti, nie o inych kovoch. Ti, co su znacne zamoreni to poznaju aj po davke 50 mg, nie ze 600! Reakcia nie je zo zaludka, ale z hlavy



67

Re: Chelacia

Dobrý deň RNG, chcela by som poprosiť o radu ohľadom detoxikácie, resp. chelácie. Úplne náhodou som cez víkend natrafila na internete na témy ohľadom veľkého rizika pre zdravie čo sa týka amalgámových plômb. Som z toho viac ako vystrašená, momentálne mám v ústach 11 väčších amalgámových výplní. Včera (pondelok) som si dohodla termín u mojej zubárky na postupnú výmenu týchto výplní, v piatok (pred 4. dňami) mi vytrhla 7. dole, takže najskôr mám prísť v novembri, kým sa rana zacelí. Poviem pravdu som úplne zmätená čo sa týka odporúčaní pri detoxikáciách, moja prvá otázka je či môžem urobiť niečo, teda aspoň čiastočne začať prečisťovať organizmus kým mám amalgám v zuboch. Bude to trvať dlhšie kým sa vyberie všetko vzhľadom na počet a odporúčaný odstup od jednotlivých vybratí (max 1-2 za mesiac). Veľmi rada by som urobila niečo pre svoj oraganizmus a zároveň nenarobila viac škody ako úžitku. Podľa toho čo som čítala, tak niektoré prvky (selén, cesnak, ALA atď..) vraj rozvíria ortuť po tele. Mám diagnostikovaný aj myom na maternici a z toho dôvodu cca 3 mesiace užívam jódový olej (fortuna vitae a striedam ho s rybím olejom http://www.nutraceutica.sk/sk/produkty/ … jodom.aspx ) ten rybí olej obsahuje aj ALA čo sa tiež často spomína pri odstraňovaní ortute. Neviem či ho mám ďalej užívať keďže stále mám ten amalgám. Môžu sa vôbec užívať niektoré z týchto prípravkov kým je amalgám v ústach? čítala som že to potom vyťahuje ortuť nielen z tkanív ale aj z amalgámu, ktorý je stále prítomný. Takže ešte raz - som úplne zmätená z toho čo ako ďalej .... pravudpovediac od soboty (dnes je utorok) som poriadne ani nespala, taká som z toho všetkého rozrušená. Neviem ani ako bude prebiehať to odstraňovanie amlgámu, ale myslím, že v našich podmienkach to nebude niejak bezpečné (asi nemôžem očakávať kofferdam, odsávanie atď...), takže aj z toho mám obavy. Myslím, že po toľkých rokoch takého množstva amaglámu som dostatočne zaťažená, v poslednej dobe som dosť zo všetkého vystrašená a veci prežívam intenzívnejšie ako je asi normálne, mám aj také svalové zášklby čo asi tiež súvisí so zaťažením ťažkými kovmi.



68

Re: Chelacia

ALA je skratka pre alpha linolenic acid, aj alpha lipoic acid.  V rybacom oleji je alpha linolenic acid a nie alpha lipoic acid, antioxidant a chelator ortuti. Takze ked si chces zistit, ci mas privela ortuti v organizme, musis si na to objednat alpha lipoic acid/alpha lipoovu kyselinu, nie rybaci olej.
Ak pozobrati 200 mg alpha lipoic acid nedostanes virenie ortuti v tele, tak nemas ziadne vacsie zamorenie ortutou. A nemusis sa ponahlat s odstranovanim amalgamovych plomb



69

Re: Chelacia

Ďakujem veľmi pekne za usmernenie, aspoň vidno ako ľahko môže dôjsť k omylu :-). Mám ešte otázku ohľadom spiruliny, ako dlho a v akých množstvách sa odporúča užívať. Neviem či ju môžem sebe a synovi nasadiť (vzhľadom na amalgám v ústach) a ak áno tak v akých dávkach a ako dlho. Môžu ju užívať aj malé deti? mám ešte jedného syna, ten je našťastie bez amalgámu.
Tiež by ma zaujímalo, ak by sme si nasadili ALA na uvoľnenie ortute a spriulinu na odvedenie z tela bolo by to vhodné? Stále ma však zaujíma aj to, či to všetko je možné robiť pri amalgámoch v ústach, lebo bude to trvať dlhšie kým sa to všetko vyberie.
Ďakujem

Naposledy upravil: Jana DZ (2015-10-15 10:50:21)



70

Re: Chelacia

Pokial nemas zamorenie velke(test s alpha lipoovou kyselinou) tak sa nemusis nicoho obavat. Spirulina je len superpotravina, tj potravina s vysokym obsahom zivin takze na nu nie su ziadne obmedzenia.
ALA je univerzalny antioxidant/regenerator, ktoreho zdrave telo produkuje urciote mnozstvo, takze ludia sa vedia zbavit ortuti priebezne so zamorovanim. Len ludia, kde tento proces chyba mozu dospiet k vysokym zamoreniam.