1

Téma: Klebsiella a hlieny v hrdle

Zdravim, idem sa s vami poradit. Dnes mi zistili bakteriu Klebiella z vyteru z hrdla. pravdepodobne som ju tam mala uz asi pred pol rokom, choroba mi presla a teraz zase.priebeh taky ze len akoby hrca v hrdle a tazko prehltam...krcny povedal ze tam mam plno hlienov ktore pravdepodobne sa tam drzia a nechcu sa odlepit a to sposobuje ze mam pocit guce v hrdle...Naordinoval mi nejake alkalycke kloktadlo, po nom mi je kusok lepsie ale dnes prisiel s tym, ze tam mam tu bakteriu a teda mi dava Atb a ak sa to nebude zlepsovat, tak krcne mandle dat vonku...tak idem sa tu radit, co by pomohlo. vypisem co som vycitala z netu a co mi poradite, ja sa v tym prirodnym produktoch velmi neorientuem, tak ze co mam vobec kupit a tiez kde..dlhy zoznam...
- NAC..to som vycitala ze u nas ACC long..hm..
- serrapeptaza
- citrocidal \ citrovital
- oraganovy olej v kapsuliach
- vincentka
- zinok,selen,
- oralne probiotika, celkove probiotika
- tinktura z kapucinky
- colostrum
- pamykon (aj to som vycitala, ale to asi len do nosa)
- kokosovy olej
- samozrejme vit .C
- extrakt z olivovych listov...

no dlhy zoznam, jasne aj vela penazi...tak nech to ma efekt a neviem co kupovat skor a co do seba davat skor wink vit C mam doma, aj chlorelu...ostatne budem musiet pozhanat, kedze a to trapi uz 3 tyzdne...poradte..a tiez kde by som to mohla co najrychlejsie zohnat...(v lekarni?)dakujem



2

Re: Klebsiella a hlieny v hrdle

Jedine ucinny je citricidal taky, kde je jasne napisane ze obsahuje quaternialne zluceniny.
http://biozdravie.sk/obchod/citricidal/ … oncentrat/
S inym sa vobec nezdrzuj. Roztok tohoto bez problemov znici klebsiely roznych druhov.  Okrem toho by som bral serrapeptazu na odhlieniovanie a oreganovy olej. To hrubo na to postaci.



3

Re: Klebsiella a hlieny v hrdle

Dakujem za skoru odpoved...akurat som dosla z mesta a nakupila som aj rozne doplnky..nemala som vrla casu obist ochody, tak co dom nasla skurst citrovital , acc long, oreganovy olej ale normalne riedky, o tej serrapeptaze ani nechyrovat...kokosovy olej, poradili mi aj lotosovy koren na caj, probiotika...tinktura z kapucinky...daco som kupila aj pre deti kedze ide zima na posilnenie...
Nejaky citrovitsl mali v zdravej vyzive ze s nejakou 80 a vyssie percentom ale tiez bolo ze citrovital...tak asi bunem musiet kupit aj to co mi odporucas
A co hovoris na koloidne striebro?



4

Re: Klebsiella a hlieny v hrdle

Tento mam nateraz http://www.herb-pharma.sk/sk/citrovital_kapky.htm


To mam pit ci aj kloktat  ci?



5

Re: Klebsiella a hlieny v hrdle

Zialbohu ten za vela nestoji, lebo obsahuje len bioflavonoidy=polyfenoly a nie velmi silne quaternialne zluceniny.
Ale na klebsielu moze aj tento stacit, lebo klebsiela sa velmi lahko nici. Nezabudaj to nielen pit, ale z roztoku si kvapkat do nosa, v leze,s hlavou sklonenou co najviac dozadu,  aby sa ti to dostalo aj do celnych dutin
Lekarne su zdroj na lieky a nie potravinove doplnky.



6

Re: Klebsiella a hlieny v hrdle

dakujem za odpoved, nevies nahodou v akom pomere by som to mala riedit?  a este tu serrapeptazu mi vies poradit ktoru kupit? inak ako sa este da vyuzit? aj u deti ked su zahlienene ? mas k tomu nejake stranky kde sa viac docitam...?dakujem


RNG napísal(a):

Zialbohu ten za vela nestoji, lebo obsahuje len bioflavonoidy=polyfenoly a nie velmi silne quaternialne zluceniny.
Ale na klebsielu moze aj tento stacit, lebo klebsiela sa velmi lahko nici. Nezabudaj to nielen pit, ale z roztoku si kvapkat do nosa, v leze,s hlavou sklonenou co najviac dozadu,  aby sa ti to dostalo aj do celnych dutin
Lekarne su zdroj na lieky a nie potravinove doplnky.



7

Re: Klebsiella a hlieny v hrdle

GSE 60 kvapiek do litra vody.
Serrapeptaza je dostat bezne napr z iherb.com
Detske davky  tu
http://eu.iherb.com/Doctor-s-Best-Best- … Caps/12714
a dospele tu
http://eu.iherb.com/Doctor-s-Best-Best- … Caps/23747



8

Re: Klebsiella a hlieny v hrdle

Mozem tu serrapeptazu kupit len jednu napriklad pre dospelych a detom davat mensiu davku alebo pomrvit a pod. ...chcela som len vyskusat....kedze to stoji nemale peniaze...



9

Re: Klebsiella a hlieny v hrdle

V predch.prispsvku som zabudla dat otazniky....teda ze ci to mozem popucit? Resp.v akej forme to je?



10

Re: Klebsiella a hlieny v hrdle

Zda sa, ze to je mozne rozbit, lebo to nie je entericka kapsula, ale mikropokryvane zhluky. Inac detom sa lahsie dava NAC, ten sa dobre rozpusta vo vode a dava to akusi "citronovu vodu"



11

Re: Klebsiella a hlieny v hrdle

A ten NAC je daco podobne ako serrppeptaza?  Co hovorite na ACC long?..



12

Re: Klebsiella a hlieny v hrdle

NAC a ACC je to ,iste, az na to, ze NAC je doplnok a ACC je farmaceuticky produkt s roznymi e-ckami, ktore nepotrebujeme.  Je to len forma aminokyseliny, N acetyl cystein., ktora sa podiela na odhlienovani.
Serrapeptaza je specialny enzym, ktory tiez odhlienuje, ale aj odmoruje a riedi bezpecne krv, a rozbija krvne zrazeniny.

Naposledy upravil: RNG (2015-10-07 18:50:19)



13

Re: Klebsiella a hlieny v hrdle

idem od vas objednat ten citricidal...inak ten citrovital uz mam na spodu flasticky a to uzivam ani nie 5 dni..

co sa tyka objednavky, pri pokladni mi uvadza  otazku ohladom kuponu...nemate nejaky pre mna?;)


popri detoch nemam vela casu na studovanie,..len vecer ked nezaspim popri nich, co je vacsinou,..ale zacala som studovat toto vase forum, zaujimave..akurat som nadabila na stitnu zlazu co mam aj ja problem, takze budem mat otazky do buducna..aj na kupu produktov..idem zatial postudovat co to tam pisete...

a este...kupila som ze oreganovy olej od biopurus, doma ma dobre ze netrafilo,tam uvadzaju ze 25% je oreganovy olej a zvysok je slnecnicovy..tak to je dobry tah na zakaznika...co na to poviete? ktore je dobre kupovat?

naposledy..co hovorite na tuto stranku? mohla by som z tamade objednat tu serrapeptazu resp. oreganovy olej, urcite to bude s riadnou marzou..ale ked to je surne pre mna..na objednavku z iherb, by som cakala urcite najmenej aj 3 tyzdne, ze? http://www.mimibazar.sk/bazar.php?stran … bum=147889









RNG napísal(a):

NAC a ACC je to ,iste, az na to, ze NAC je doplnok a ACC je farmaceuticky produkt s roznymi e-ckami, ktore nepotrebujeme.  Je to len forma aminokyseliny, N acetyl cystein., ktora sa podiela na odhlienovani.
Serrapeptaza je specialny enzym, ktory tiez odhlienuje, ale aj odmoruje a riedi bezpecne krv, a rozbija krvne zrazeniny.



14

Re: Klebsiella a hlieny v hrdle

S IHerb ti to pride za tyzden,ten mimibazar je dobre drahy.
Objednaj si toto a tu mas ten kupon ZAL259 budes mat zlavu 4,50eur
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best … Caps/23747
To mas akurat jednu objednavku,cena bude pod 22eur bez prepravy,kde sa vyhnes DPH(ja som to tiez tak urobil)

Naposledy upravil: lu1234 (2015-10-10 23:13:41)



15

Re: Klebsiella a hlieny v hrdle

dik, len na iherb som nenasla ten Citricidal  60perc len GSE 34 perc. , akurat tam pozeram...do tyzdna by sa dalo...no este by som tam asi nieco aj ine objednala...



16

Re: Klebsiella a hlieny v hrdle

Ak chses aj nieco ine,tak to musi byt uz nova objednavka cena 22eur bez prepravy
Citricidal mas tu je drahy ale aj najlepsi ja som ho objednaval minuli tyzden,aj som ho testoval(28,90eur+ 2,99preprava)
http://www.hoogle.sk/CITRICIDAL-bio-che … l-d539.htm
Alebo aj tu
http://biozdravie.sk/obchod/citricidal/ … oncentrat/
tu je cena 25eur+6eur preprava

Naposledy upravil: lu1234 (2015-10-10 23:22:20)



17

Re: Klebsiella a hlieny v hrdle

Tento NAC
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best … Caps/41653
oreganovy tento
http://www.iherb.com/Now-Foods-Oregano- … ftgels/731



18

Re: Klebsiella a hlieny v hrdle

akou prepravou ti to prislo do tyzdna?...Dhlkou to vychadza na 30eur s postovnym..



19

Re: Klebsiella a hlieny v hrdle

Jednoznacne davaj to najlacnesie
Airmail — €3.54
Potom bude cena aj s tym kuponom 23,91eur

Naposledy upravil: lu1234 (2015-10-10 23:33:18)



20

Re: Klebsiella a hlieny v hrdle

ten citricidal objednam tu z biozdravie...

chcem aby mi ta zasielka so serrapeptazou prisla cim skor, teda neviem ci to nekupit radsej na tom mimibazari..lebo ktovie ako cez iherb...keby som objednala len tento jeden produkt tak mi to asi nepreclia a poslu rychlejsie..Ale ak tam dam viacej, tak to je uz iste preclievanie, tak to sa predlzi cele cakanie..teda asi bud slovensko alebo samostatne kupit,ze?

palesandra napísal(a):

akou prepravou ti to prislo do tyzdna?...Dhlkou to vychadza na 30eur s postovnym..



21

Re: Klebsiella a hlieny v hrdle

airmailom to prislo do tyzdna? sa mi to nezda...co som citala na forach, tak ludia cakali aj 3 tyzdne...ci sa mylim? ako aj pri airmaile pise ze average 2 weeks



22

Re: Klebsiella a hlieny v hrdle

Ty to nechapes ked to objednas ako som ti napisal tak to nebudu clit a za 7 dni to mas doma,len musi byt cena bez prepravy do 22 eur,ked presiahnes hodnotu tovaru nad 22 eur(len tovar,nie + preprava) tak budes platit dph,ked objednas nad 150 eur tak budes platit dph+clo



23

Re: Klebsiella a hlieny v hrdle

chapem ta, len som uvazovala ze ci naozaj airmailom to tak skoro pirslo...ak hovoris ze ano, tak dobre... (potom som nahlas uvazovala ze chcem viac produktov, ale to uz by mi nepirslo skor, takze najlepsie len toto jedno) dakujeeem smile



24

Re: Klebsiella a hlieny v hrdle

.



25

Re: Klebsiella a hlieny v hrdle

bodka? smile



26

Re: Klebsiella a hlieny v hrdle

Znamena , ze som to precital, ale nemam ziadny komentar k tomu, zatial.



27

Re: Klebsiella a hlieny v hrdle

oki za bodku...

moja najnovsia skusenost... krciar mi naordinoval atb augmentin a popri inych prirodnych produktoch som kupila aj ACC long..

zacala som to brat minuly tyzden, atb v pondelok a ten acc long v stredu, popri probiotikach,chlorele, citrovital, oreganovy olej, lekarensky bkomplex, zinok plus selen, vit C, kokosovy olej..vo stvrtok som zrazu mala take ze svrbenie, zacali mi nejake vyrazky ( nebrala som to nejak vazne, lebo aj deti mali vyrazky, tak som myslela ze z orechov) tazsie sa mi dychalo, v noci som dostavala krc do nohy, plus bradavky uplne citlive aj sliznicu okolo konecnika...teda zacala som si tie priznaky davat do suvisu s atb, volam krciarovi a ten dobre ze vysadte a sa mam sledovat ze ako...
krce neboli, sliznice mam pocit ze lepsie...ale vyrazky sa mi uplne ze po tele rozmnozili...vyzeraju skor ako take suche fleky co sa olupuju a neskutocne svrbia, zacalo to na pase a teraz to mam uz aj v okoli hrdla a a ktovie kde..uz sa svrbim cela mam pocit...
no tak rozmyslam ze ved som vysadila atb, no idem citat dalsi navod..acc long... a pozeram plno inych vedlajsich ucinkov velmi podobnych tym s atb, dobre ma netrafilo..tam tiez stevensov-johnsov syndrom, , lyellov syndrom...normalne som sa na seba nazlostila, chcem si pomoct a si uskodim...uz neviem cim, ale som z toho teraz na vecer paf..depka..
poradte co robit, co uzivat ?...uz som citala o hrozivych nasledkoch, tak sa radsej upokojujem, ved co teraz narychlo urobim...



28

Re: Klebsiella a hlieny v hrdle

NAC nema ziadne skodlive nasledky.
Vyrazky ako nasledok brania roznych atb su normalne a dost caste. Naviac atb  ti znicia aj uzitocne probiotika a tak prijdes o cast imunity. Ber mikrovlakniny a probiotika.

Ak by to bol utok virusov, ako napr pasovy herpes(virus VZV) tak ti odporucam brqat nieco antiviralne, ako napr 2 x 10 gramov colostra praskoveho, a 2 x 5 gramov monolaurinu. Su to konske davky, ale oboje doplnky sa nedaju nijak predavkovat, lebo su to normalne jedla(superjedla)



29

Re: Klebsiella a hlieny v hrdle

dik za odpoved, ...ano, nac ako hovorite nema, ale to moje chemicke acc long, tak tam udavaju pekne nepr. nasledky...
(momentalne to davam za nasledok tomu acc, lebo od piatku co som ich vysadila, tak mi to pokracuje, co je uz 5 den...no mozno mam oneskorene nasledky..) dokonca sa mi pridruzilo palenie sliznice posvy , vytok,svrbenie(respektive plus mocove cesty ),tak to je uz dost naraz.. stale sa tam dole svrbim..hrozne..co nato ?

probiotika mam momentalne Biopron a beriem ich stale, asi zvysim davku...dnes mi dosiel citricidal 60%, serrapeptaza je na ceste (to na moje hlieny v hrdle=zatial sa mi nic nezmenilo s tou mojou liecbou na hlieny, akurat problemy som si narobila...bola som u krcneho, tak ze sa mi ma precistit organizmus a tak budeme pokracovat s liecbou hrdla), od vseobecnej lekarky mam Zenaro, latka levocetirizin dihydrochlorid , na potlacenie svrbenia (mam aj dithiaden)...myslite, ze mozem to zobrat, neuskodim si este viac, dufam ze to svrbenie by mi kusok preslo, lebo som z toho na nervy

nieco som tu v temach citala o moznom zamoreni  a uzivani enzymov(ak ide o atb), ak nejde o virusy..

asi najskor by som nejake tie doplnky dostala zo slovenskej stranky, nasla som na hoogle.sk, prosim vas, mohli by ste pozriet na tu stranku, ktore konktretne doplnky to su co ste mi odporucali, kolostrum , mikrovlaknina, aj probiotika nejake lepsie..aj ten monolaurin a pripadne aj na to odmorenie enzymi..ak si najdete kusok casu, tak by som bola velmi vdacna, kedze mi ide o cas..
resp. tu http://www.mimibazar.sk/bazar.php?stran … bum=147889
dakujem



30

Re: Klebsiella a hlieny v hrdle

+.este som kusok presla vasu stranku a kedze sami po porode vyskocila stitna zlaza (hypertyroiditida s prechodom hypotyroiditidy)aa lekarka mi uz 2. rok nevie nastavit liecbu, tak by som chcela vyskusat nejake doplnky.,

(aj ten zapal hrdla davam do suvisu so stitnou..po precitani niekolko clankov, kedze popri detoch nemam velmi cas na citanie a vecer som uplne na odstrel do postele)..

hoci mi endokrinologicka zakazala brat jod, tak by som to skusila zobrat, plus selen zinok a ine doplnky ktore by bole vhodne na posilnenie stitnej, porism vas, napisete mi presne ktore produkty by som si mala zohnat ( aj na tom hoogle. sk som nasla nejake KELT a pod.  a extrakt z oliv listov, yam a pod... neviem ktore by som si mala najprv, ci vsetky naraz? ..resp.. z iherb ...dakujem


+moj 4 rocny chalan ma bradavicu na prste ruky, raz som ju uz chemicky vypalila a vratila sa znova, dokonca uz su tam dve..ja som sa niekedy pred 10rokmi s nimi trapila na spodku chodidla, mala som ho cele posiate, viem co je to za galiba,...trapila osm sa s tym asi 5 rokov a potom to nejako preslo / som si cele chodidlo rozsuchala pemzou na viac krat a asi som odstranila primarnu bradavicu aelbo co..ale chvalabohu teraz ok) teda, 
asi to bude tiez treba zvisit viralnu imunitu plus idem zacat mu tam kvapkat lokalne citricidal (odporucita mi co este kontkrente pre deti),
tiez by mu to mohlo pomoct na sople v nose a hrdle (ma tam homeophylus a stale ked zje daco chladne alebo kusok prechladne, tak sopli a stekaju mu hlieny..podla mna sa mu tam stale nejaky bacil drzi..tiez daco poprosim odporucit..

uz som vas zamorila takto na noc dostatocne prosbami, az mam vycitky,...dakujem za kazdu radu



31

Re: Klebsiella a hlieny v hrdle

Na normalnu funkciu stitnej zlazy treba jod a selen, ktorych mame mv potrave zialbohu primalo na dnesnu potrebu. davka jodu jem  2 az 6 miligramov a selenu 200 az 600 mikrogramov.
Pri tej prilezitosti spomeniem aj zinok(davka 30 do 50 mg)
vitaminy C(3 az 5 gramov)
vitamin E 400 IU,
vitamin D-3 az 5000 IU a
vitamin K-2   50 az 200 mikrogramov MK7 druhu
. To vsetko ma znacny vplyv na imunitu a prero to odporucam kazdemu
. Tak ako aj mikrovlakniny a probiotika, ktore nam mozu dodat viac obrannych latok , ako je samotne telo schopne vytvorit.

Potravinove doplnky su schvalene ako "generally safe  = GRAS " na rozdiel od roznych liekov, co maju s kludom mozne aj smrtelne nasledky ako postranne ucinky.

Na hlieny je oreganovy olej v kapsuliach(firma NOW)

Na nakazu v prinosnych dutinach mas pravy citricidal, tj taky co obsahuje quaternialne zluceniny,  najdes ho aj v
http://biozdravie.sk/obchod/citricidal/ … oncentrat/

Na odstranenie skod napachanych atb treba brat mikrovlakniny a kvalitne probiotika.

Bradavice su vysledkom nakazy roznych HPV virusov, vseobecne na viralne nakazy treba zvysovat viralnu imunitu viacerymi z uvedenych
http://rng.nazory.eu/rubriky/h/herpes
k comu pridam este ine, ako citral(olej z citronovej travy=lemon grass oil)  a monolaurin
Ja som si napr potlacil prudky zapal nervpov, viralny, sedacieho nervu len davkami colostra(2 x 15 gramov) monolaurinu( 2 x 10 gramov) a chaparalu(2 x 1 gram) za 4 dni, od uplnej neschopnosti chodit a sediet, az do drepov na piaty den
, Zaroven som pouzil aj lemon grass oil, kazde 4 hodiny som si natrel klb(coxu) a stehenny sval.
Lemon Grass Oil oxiduje na hnedo, takze sa ta hneda skvrna drzi cloveka az 4 tyzdne. Mne osobne to nevadilo, ved som sa natieral na mieste, ktore je schovane pod satami.



32

Re: Klebsiella a hlieny v hrdle

Prosim vas,
4r syn je dost zahlieneny, co by som mu mala dat...v akej davkr? Mam citricidal,
Tuto serrapeptaxu http://eu.iherb.com/Doctor-s-Best-Best- … Caps/23747  vyzera to takze v tobolke je prasok ktory sa da vysypat



33

Re: Klebsiella a hlieny v hrdle

Roztok citricidalu je 35 kvapiek na liter vody. tento roztok dietatu vydrzi na niekolko dni a zaroven je vhodny na kvapkanie do nosa Serrapeptaza v tej kapsuli je mikroentericky pokryta, tj nema entericku kapsulu, tj da sa vysypat. dietatu staci aj 30 000 SU naodhlienenie, rteba to opakovat 3 x denne. Neboj sa predavkovania.

Naposledy upravil: RNG (2015-11-04 06:22:47)



34

Re: Klebsiella a hlieny v hrdle

Predpokladam ze ide o chybu ze 365kv, ma to byt 3-5 kvspirk?

Co sa tyka serrapeptazy, mam 120000ui, inu nie, teda mozem mu tuto dat naraz celu vysypanu 3x denne alebo ste to mysleli ze otvorit 1 tobolku, tu ysypat ,rozdelit na cca 3 davky a dat r-o-v...ja sa v tych UI nevyznam, predpokladsm ze je to sila,ucinnost sle ci da moze rozdelit..hm?



35

Re: Klebsiella a hlieny v hrdle

Preklep, opravil som, 35 kvapiek na liter vody, a ten liter dietatu vydrzi na 3-4dni.
Kapsula serrapeptazy sa da otvorit a rozdelit jna 3-az 4 davky.



36

Re: Klebsiella a hlieny v hrdle

dakujem pekne za rady.

este by som sa chcela sa opytat, ktore konktretne probiotika pre deti  (2 a 4r) by ste mi odporucili..idem objednat z iherb.

a taktiez ktore NAC, aj pre deti, ...nasla som dobre odporucania na NAC od Now food a tiez od http://eu.iherb.com/Doctor-s-Best-Best- … Caps/41653
dakujem



37

Re: Klebsiella a hlieny v hrdle

Deti potrebuju take iste probiotika, ako dospeli. A davka probiotik v doplnkoch je len malicka nasada, ktora sa musi aspon 1000 krat v crevach rozmnozit, aby to malo ucinok na zdravie.
Na znacke NAC nezalezi, len na mnozstve.
Pre primale deti sa da obsah kapsul rozpustit vo vode a takato "citronova" voda sa da este zamaskovat ovocnymi stavami. Ja som to tak podaval mojim vnucatam.

Naposledy upravil: RNG (2015-11-04 21:44:10)



38

Re: Klebsiella a hlieny v hrdle

co hovorite na Super Colostrum od Now, alebo ktore z tychto by som si mala narychlo vybrat? http://www.hoogle.sk/search-engine.htm? … m&qm=2   (viem ze ste tu na fore odporucali symbiotics, ale kvoli clu sa mi to nechce objednavat z iherb a chcem to mat skor u seba)



39

Re: Klebsiella a hlieny v hrdle

OK. Ale uvwedene je na obsah hodne drahe, najma primmasivnyc davkach co tu odporucam na viralne choroby a regeneracne ucely.( dospela davka je 2 x 10 gramov)
Bezne ma colostrum okolo 25% imunoglobulinov a platit eztra za 40% viac ako dvojnasobok je nerozumne.



40

Re: Klebsiella a hlieny v hrdle

ziadne z tej stranky nie su take dobre resp lepsie od toho Now?



41

Re: Klebsiella a hlieny v hrdle

Ako som povedal 25% su bezne a ekonomicky najvyhodnejsie. Za 40% platis privela na obsah imunoglobulinov. A najlacnejsie na obsah imunoglobulinov su praskove, ako napr uvedene
http://eu.iherb.com/Symbiotics-Colostru … 595-g/4091
ktore je z Novozealandskych krav, ktore nie su stajnene ani osetrovane atb a hormonami a pasu sa na pravdepodobne najmenej zamorenych lukach na svete. Ked si to prepocitas tak platis 0.41 eura za gram toho zo Swansona a  0.116  eura za gram toho Symbiotic co tu odporucam



42

Re: Klebsiella a hlieny v hrdle

prosim vas, zacala som uzivat serrapeptazu a zhodou okolnosti ma zacalo boliet v podbrusku, ale to skor take divne pocity nespecificke akoby lsn citlive a sem tam pri rychlom pohybe ma pichlo, skoro ako pri menzes....vysasila som ju vcera ,ze ci to od toho a dnesuz fajn....vsetci sme pochoreli, tak om nasadila aj synovi a on sa stazoval na briusko este predtym ako mne bolo blbo....moze to byt z nej? mate skusenost? ci sa len cisti nieco?



43

Re: Klebsiella a hlieny v hrdle

ja som brala 2×1tobolku a syn 1tob rozdelenu na cely den



44

Re: Klebsiella a hlieny v hrdle

Neviem. Nikto tu este nepisal ze by mu bolo zle po serrapaptaze. Ale je to odmaskovac tj teoreticky ked odmaskuje privela a telo to znici, moze to sposobit uhynovu/herxheimerovu reakciu. Na stastie je to len docasna reakcia ,,lebo ked sa znizi pocet nicenych mikrobov, tak postupne zmizne.



45

Re: Klebsiella a hlieny v hrdle

http://www.iherb.com/Symbiotics-Colostr … sules/4090. viete ake su tie kapsule, ci to mozem detom vysypat do nupiecoho alebo viete o inom vhodnejsom pre deti?
ako davkovat nac detom? zatial som uzivala len solmukol a pre deti je tam 100mg.... tiez vysypat detom do vody ale kolko 600mg?

oregamo oil kolko mozu deti?


a este otazka, citala som v poslednom case o tom herpese a pod, pisete tam viac tych produktov, no na zaciatok je to aj do penazi, ktore by ste hlavne odporucali na zaciatok? zatial mam objednany chaparral, probiotika, oregano oil, a rozmyslam ze co este z tej kopy je hlavnejsie...chcem kolostrum...je tam ze olivove listy, monolaurin, chaga, aloe, citral, lysin a pod.....



46

Re: Klebsiella a hlieny v hrdle

SDospela davka na colostrum intenzivne je 2 x 10 gramov.
Na NAC je dospela davka 2 x 600 az 1200 mg. Na ine vahy, ako je dospela(70kg) sa to da prepocitat v pomere vah, zhruba.
Ja som taku 60 gramvu kapsulu NAC rozpstil vo vode na viacero davok pre deti, akoze citronovu vodu, pit so slamkou. aby sa to nedostalo na zuby. Z tych antiviralnych treba niekolko, nie vsetky, samozrejme Pre male deti odporucam najma colostrum a chaparal, pripadne aj monolaurin.
Ja  pouzivam toto colostrum
http://eu.iherb.com/Symbiotics-Colostru … 595-g/4091
v pripade ked mi to bolo treba, tak isto mojej zene a vnucencom.
Monolaurin mozes dostat napr tu v mensom
http://www.puritan.com/health-from-the- … 0000019472 Kapsule sa samozrejme daju otvorit pre tym velmi malych.
Citral vo forme lemon grass oil je hodne lacny a ten by som pouzival do ovocnych mixov, dava im citronovu aromu. Opatne s tym, je to znacne silne.Zacni s jednou kvapkou a zvys postupne do tolerancie, ak sa da.
http://eu.iherb.com/Now-Foods-Essential … 30-ml/3330



47

Re: Klebsiella a hlieny v hrdle

vcera som prvykrat pila ze ani nie liter toho citricidalu a ved to je hnusneee...hotko mi bolo cely den az ma striasalo...rozhodla som sa ze ked mi uz prisli tie doplnk tak sa dam do toho lebo zas mi sarapati ta klebsiela v hrdle (od kedy som sa vyhadzala po atb stale mam nadchu a hlieny dookola uz mesiac)
ale dnes mam jazyk uplne bez chute, vsetko co jem tak neviem tomu chut , ...moze to byt od toho? ci som to velmi prekombinovala? zacala sm naraz uzivat selen ,zinok,oregano, nac, citricidal  (striekam si aj bioparox lebo uz som mala tej nadchy po mesiaci dost)
mam ten citricidal uzivat dalej...lebo od rana za 4 hodky mi to nepreslo



48

Re: Klebsiella a hlieny v hrdle

teraz citim uz aj ako podrazdene slinne zlaxy alebo take gulicky pod jazykom..'



49

Re: Klebsiella a hlieny v hrdle

Nuz citricidal je sice hnusny, ale je vyborne posobiaci na mnohe mikroby, co nevedia ani atb znicit. Niektore nakazy napadaju aj chutove bunky. Na chut je dolezite brat zinok. A samozrejme je dolezite ten roztok citircidalu kvapkat aj do nosa, lebo v prinosnych dutinach sa nedaju nakazy nicit prakticky nicim ustne branym.



50

Re: Klebsiella a hlieny v hrdle

dnes sa mi tie chute kus zlepsili, len sa obavam zeby som si zase s niecim neuskodila lebo som sa nejako dala do experimentovania.... ci to nie je nejaka alergicka reakcia? MOZEM ten citricidal uzivat dalej ??

inak citricidal si striekam do nosa uz mesiac a stale nadcha, j prinosove som mala zapalene,celo bolelo.svietim s infralampou,kus lepsie len cakam kedy ten kolotoc prestane...

zinok beriem 50mg a selen 200mg staci?