101

Re: Betain HCL-zaludocna kyselina

Jem malo ale v poslednom roku som pribrala 1o kg, citim sa stale "plna- najedena" - jem v podstate iba preto, ze viem ze nieco musim jest. Myslela som si ze si zadovazim HCL - URCITE JEJ MAMA MALO - ROBILA SOM SI "grgaci test" a grgla som po 5 min a aj to slabo.Mozete mi poradit? Alebo musom z blata dokaluze a brat tie lieky?  Dakujem



102

Re: Betain HCL-zaludocna kyselina

objednaj si betain a v momente uvidis rozdiel (ak je teda Tvoj problem v tom ze mas malo kyseliny).... ten Betain HCL je pre ludi s malo/ziadnou kyselinou uplne MEGA vec..... vlastna skusenost momentalna.

btw kilogram hore dole nie je ukazoval nicoho podla mna...  to kludne moze byt len nestravena potrava v creve napchata a na stenach creva... a kludne to moze byt aj 4kg a viac ked cloveku zle trávi a ten humus sa tam nahromaduje a nevyprazdnuje poriadne prostrednictvom mikrovlaknin a tukov kvalitnych atd...... (kedze len probiotik sa tam zmesti kilogram a viac)

Naposledy upravil: letto (2015-09-15 15:44:04)



103

Re: Betain HCL-zaludocna kyselina

Dakujem letto . Povodne som sa tak trochu tesila, ked som citala vsetky tieto prispevky na tejto stranke ze snad by som mala skusit HCL. Tiez som niekde vygooglovala ze HCL "vyzenie" pylori do nizsej casti zaludka. kde tak vemi neskodia- dalsia nadej,  ale bohuzial tiez som narazila na upozornenie, ze HCL v ziadnom pripade neuzivat ak mame zaludocne vredy a ja jeden mam. Tak teraz iba preslapujem na mieste a cakam ci mi niekto vie poradit aby som nemusela siahat na ATB .



104

Re: Betain HCL-zaludocna kyselina

Vredy su sposobene helikobakterom pilori na 98%,  a odporicane na to su koloidna strieborna voda, pepzin GI, masticha atd. tema tu bTla uz mnohokrat. Odporucam pouzivat pred jedlom 2 tabletky DGL, pohryzt dokladne 15 minut pred jedenim, aj to pomaha na hojenie zaludocnych stien



105

Re: Betain HCL-zaludocna kyselina

Dakujem RNG. Ako by som tuto temu nasla chcela by som si to cele prejst.



106

Re: Betain HCL-zaludocna kyselina

ok. Nasla som temu na helikobakteriu , tak to teraz idem prestudovat. Predpokladam ze prvom rade by som mala skusit zbavit sa Pylori . Ale mohla by som sucastne s koloidnym striebrom brat aj nieco na zhojenie zaludocneho vredu? Ak ano tak co by ste mi poradili?.... ..... Tiez by som sa chcela opytat ci viete co sposobuje ten pocit "plneho zaludku" resp. ze nepocitujem hlad. Lekar mi na to v podstate nedal odpoved.
Dakujem za vas cas.



107

Re: Betain HCL-zaludocna kyselina

mno na vyhojenie tie veci ktore Ti pisal RNG v príspevku 104.. napr DGL je velmi dobra na zaludok mne to pomohlo aj ju davam este obcas preventivne ... ja mam tuto a som spokojny aj super chutí
http://www.iherb.com/Enzymatic-Therapy- … blets/2170

a tu mas ten pepzin Gi co spomínal RNG
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-PepZ … -Caps/2467

myslim ze to mozes naraz pouzivat... teda nie ze uplne spolu ale  napr glgnes si striebornej vody a DGL ale za 10min si das cumlat smile

a ten pocit plneho zaludku mozno je preto ze tam mas nedotravene jedlo stale .. kedze mas malo kyselin...  to znamena ze Ti tam jedlo zostava aj dlho pravdepodobne a mas fakt plny zaludok a chut na dalsie jedlo Ti vtedy nepríde...



108

Re: Betain HCL-zaludocna kyselina

Dakujem letto. Objednala som.  Napodiv tu na Amazone v Uk je to drahsie... tak trochu dlhsie pockam a pride to zUSA... vdaka tebe ze si mi poslal link som nieco usetrila  smile  smile.....  a mozem sa spytat ake si mal Ty problemy?:/



109

Re: Betain HCL-zaludocna kyselina

A este budem potrebovat to koloidne striebro ale  chcela by som to zo slovenskeho Lucenca ... tak to si pockam kym sa k tomu dostanem...:(



110

Re: Betain HCL-zaludocna kyselina

pohodka....hmm zaujmave...  este lacnejsie by sa dalo najst na http://www.swansonvitamins.com/     niektore veci ale tam je zas cca  10€ postovne a nejake maily mi furt vypisovali nech overim adresy z bankovych spojeni ci co tak som sa na to vykaslal smile   mozno sa s tým pohrám dakedy ked bude cas.

Ja ? hmm zrazu od konca minuleho roka sa mi vyplo trávenie komplet... kyselina tráviaca a aj enzýmy..

Koloidne? ved tusim ze tam cengnes nejakej slecne/pani dohodnes sa a posle Ti.. ale nemam info ako dlho to trvá, ved po rozhovore s nou budes vediet .... ak to potrvá dlhsie náhodou tak si zatial mozes kupit nejake mensie balenie v lekarni pokým docestuje to z Lučenca..



111

Re: Betain HCL-zaludocna kyselina

No ale ja som v Anglicku tak neviem ci by mi to sem z Lucenca poslali...... A ty si bral koloidne striebro?
ak ano ako dlho ... ja nastastie nemam zatial nijake bolesti- obcas slaba tazoba na zaludku- zatial znesitelne - no ale tej bakterie a vredu sa musim zbavit....:o



112

Re: Betain HCL-zaludocna kyselina

Njáj , sorry som to prehliadol ze si v Anglicku smile

Vies co bral som preventivne lebo som myslel ze mam helika ale nemam sa pak zistilo tak som prestal brat (teda take tie dávky ktore su na helikobaktera a na bakterie namnozene v zaludku ucinne ) ...

Ale mam ho doma stale to je litrova flaska a pouzivam ho napr na rany, alebo ked ma nejaka chripka obchadza, zapal hrdla,  nos ked je chyteny alebo ucho, alebo ako dezinfekciu klavesnice big_smile .. hocico....  je to uplne šupová vec na taketo bezne veci vseljake to perfektne zaberá , podla mna by to mal mat kazdy doma v povinnej výbave smile

Alebo este ked napr citim ze si dam malo kyseliny s jedlom tak o par hodin  ze ma troska zacne v zaludku ako keby tak jemne palit/pobolievat (co sa mi stava mozno raz za 2mesiace ale ani to nie ) tak si lognem troska a prestane to ....... myslim ze to je vtedy ked sa mi tam nejake mikrobiky chytia z nejakej potraviny a chcu sa zacat mnozit..

Naposledy upravil: letto (2015-09-17 10:10:05)



113

Re: Betain HCL-zaludocna kyselina

.



114

Re: Betain HCL-zaludocna kyselina

letto, ja mam na ostatne zalezitosti MMS aj som to vnutorne uzivala 2x po dva tyzne a celkom dobre som to znasala. Teraz to ale nechcem brat lebo na aktivaciu chloritanu sodneho mam len kyselinu citronovu a ta vraj nie je najlepsia na vnutorne pouzitie- tak cakam ked najblizsie pojdem na Slovensko a zozeniem si iny aktivator a vyrobim si CDS.Inak na vonkajsie pouzitie a inhalovanie je to ok a odkedy to pouzivam nemam ziadne chripky, nachladnutia a veci podobne.
Helika sa dufam zbavim uzivanim koloidneho striebra - a potom planujem dalsiu kuru MMS alebo CDS. Dufam ze toto vsetko co budem uzivat mi vylieci aj zaludocny vred smile



115

Re: Betain HCL-zaludocna kyselina

.



116

Re: Betain HCL-zaludocna kyselina

Kde kupit najlepsie Betain Hcl a traviace enzymy????

Naposledy upravil: lu1234 (2015-09-20 20:10:27)



117

Re: Betain HCL-zaludocna kyselina

Pozri napr na iherb.com
Ja pouzivam tieto
http://www.iherb.com/Jarrow-Formulas-Ja … psules/257
http://www.iherb.com/Now-Foods-Betaine- … psules/398



118

Re: Betain HCL-zaludocna kyselina

ahoj rng,

spominal si ze ak ludom so znizenou hladinou zaludocnej kyseliny predspisu lekari nespravne lieky na znizenie tvorby (inhibitory protonovej pumpy), tak sa pacientom urcitu dobu zda, ze im pomahaju, pretoze im blokuju travenie a tym padom zmiznu problemy.

Mohol by si mi prosim ta vysvetlit ten mechanizmus ako blokuju to travenie a preco sa potom ludom mylne zda ze im pomahaju?



119

Re: Betain HCL-zaludocna kyselina

Pala je vysledkom aludiocnej kyseliny v pazeraku, kam sa dostane vutlacena zo aludku kvasnymi a hnilobnymi plynami. Ale kvasenen aj hniloba v zaludku je mozna len pri nedostatku kyselin. Kyseliny v dostatku totiz potlacia prakticky vsetky mikroby v zaludku, a naviac uzaver medzi zaludkom a pazerakom sa uzaviera na signal kyselin zo zaludka, tj cim viac kyselin, tym je pevnejsie uzavrety
Kyseliny su potrebne v zaludku na rozklad potravy a pomahaju aj enzymom rozkladat potravu ucinnejsie. Tj bokovanim kyselin sa travenie podstatne zhorsi, a naviac telo otvorui na rozne nakazy a mikroby, co su pritomne na surovych nesterilizovanycy jedlach. A mnohe z tych mikrobov su skodlive a znicia nasu probioticku floru crevach tj hlavny zdroj obrannych latok v tele.



120

Re: Betain HCL-zaludocna kyselina

dakujem za vysvetlinie. A preco maju teda aj ludia s nizkym obsahom kyseliny pri brani tych liekoch co im ju este viac znizia docasne pocit ze im lieky pomohli? Ja si to vysvetlujem tak, ze tym ze im nemoze zaludocna kyselina natravit proteiny a potravu, prejde velka cast potravy traviacim yraktom bez syravenia, co asi trva rychlejsi cas ako pri normalnom fungovani a preto maju dsni ludia pocit ze im uvolnili tie lieky travenie...moze byt?



121

Re: Betain HCL-zaludocna kyselina

Ked neutralizijes celkom kyseliny, tak ta nema co palit. Ale ani sa ti nemozuvsetky potrebne ziviny absorbovat, a pre to maju ludia casto osteoporozu, IBS az Crohna, aj rozne nervove problemy ako dosledok nedostatocnej absorbcie zivin potrebnych na rozne procesy v tele. Proste, neutralizaciou kyselin si lekari vyrabaju novych pacientov, smutne...



122

Re: Betain HCL-zaludocna kyselina

doktor mi prave predpisal tieto lieky na znizenie kyseliny, bez nejakych testoch a podkladov napriek tomu ze som mu dokonca povedal ze ma nepalieva zaha, iba zaludok bolieva...povedal ze taky maju postup, ze najskor skusia dat pacientovi toeto lieky a ak to nezaberie posielaju ho na dalsie vysetrebia....to je smutne

dakujem za odpovede



123

Re: Betain HCL-zaludocna kyselina

Bolest zaludka je alebo z roznych mikrobov, ktore kyselina neznicila, alebo z helikobaktera pilori, ktory je velmi kyselinovo odolny az do PH 2.5.
Uplne zdravy zaludok ma PH 1 az 1.6, tj v takom sa ani helikobakter neudrzi. Zialbohu vacsina ludi ma ph 3 a vys, takze az 50% ludi nad 50 rokov ma helikobaktera v zaludku, ale na stastie nie vsetkym sposobuje vredy. Ale aj tak je skodlivy a je dobre ho vynicit.

Automaticke predpisovanie roznych liekov je dnes skor pravidlo, aj bez akejkolvek diagnozy a testov. Len podla priznakov, ktore samozrejme mozu byt zapricinene plno roznymi faktormi.
A kedze farmaceuticke patentovane chemikalie maju plno roznych postrannych ucinkov, tak sa vyrobia novi pacienti na odstranovanie nasledkov postrannych ucinkov liekov a to ide tak dookola



124

Re: Betain HCL-zaludocna kyselina

Tento pancreatin bude dobry
http://eu.iherb.com/Now-Foods-Pancreati … ules/51069
alebo je aj lepsi na IHERB,ak ano tak ktory???
Pancreatin je lepsi v capsuliach alebo v tabletkach?
Ja to chcem preto,lebo to asi nie je normalne ze po 4 hodinach ked si dam 2 kapsule oreganoveho oleja,sa my grga po oregane.

Naposledy upravil: lu1234 (2015-10-17 16:23:24)



125

Re: Betain HCL-zaludocna kyselina

Kup si vacsie balenie,
http://www.swansonvitamins.com/q?kw=tri … creatin+4x Samozrejme kapsule su lepsie, ako tablety, lebo tablety obsahuju zbytocne tabletovacie e-cka Ked sa ti grga po oregane znamena ze mas nedostatok kyselin a entericke kapsule sa ti rozpustaju uz v zaludku a nie v crevach ako by sa mali. Tj mas nedostatok kyselin