1

Téma: Potravinova intolerancia

Da sa obist bez eliminacnej diety? Nieco fakt zarucene? Dost ma to obmedzuje. Dakujem. Janka



2

Re: Potravinova intolerancia

Nuz mliecne produkty sa daju pomerne dobre riesit pouzitim Dairy enzymes.
S lepkom je to komplikovanejksie, lebo dokonale enzymy na lepok na trhu nie su, len pomocne, takze s nimi lepok menej skodi telu(tj crevam)
Zarucene nic na svete nie je, lebo kazdy sme individualny a doplnky pomahaju len statisticky vysokemu poctu ludi, ale nikdy nie 100%.



3

Re: Potravinova intolerancia

Ja už ozaj neviem...Mne to proste nechce tráviť, aj cvičím, aj sa hýbem, v robote doslova behám, som celý deň aktívna a ten môj tráviaci systém nie a nie sa pohnúť. Stále sa nafúknem, viac menej už permanentne, neviem kde je chyba. Je mi zle, nechutí mi jesť... Koloidné striebro som pila asi liter a pol...Nepomohlo... Helicobacter to asi nebude, len tá strava vo mne stojí a nie a nie sa hýbať :-(...Zapáchajúce vetry a obmedzujú, je to neznesiteľné..Čo mámm robiť, čo jesť, alebo čo nejesť? :-(



4

Re: Potravinova intolerancia

Travenie je vec dostatku kyselin , enzymov mikrovlaknin a spravnej probiotickej crevnej flory. Co ti chyba sa moze doplnit. . Skus brat aspon zakladnu zmes enzymov a kyselin, uvidis , ako ti to pomoze s travenim.



5

Re: Potravinova intolerancia

Rng , aky mas nazor na ovsene vlocky hlavne co sa lepku tyka ?

Snazim sa lepku vyhybat ale vlocky s proteinom lubim ,

je nejaka tabulka kde je ukazane kolko lepku je na 100g ?

keby jedavam vlocky kazdy den moze to skodit ?

celiakiu nemam .



6

Re: Potravinova intolerancia

Lepok v ovsennych vlockach nema take iste zlozenie, ako v psenici. A mnohi ludia,. co neznasaju psenicny lepok alebo razny lepok nemaju z ovsennym lepkom problemy.