1

Téma: chronická bolesť krk, ucho, dutiny

som alergička s čiastočne oslabenou imunitou, pred cca 1,5 rokom som prekonala mykoplazmový zápal pľúc a už ROKY - najmenej 5 rokov mám problém s dutinami a hrdlom - ako náhle sa trochu ochladí, začnú bolesti a dutinách aj v krku, už mesiac sa trápim s tými problémami. doktori na mna ordinovali sumamed a ciprinol, ale bolesti pokračovali aj po negatívnom výsledku z výteru(predtým tam boli masívne stafylokoky a e.coli). tak som si začala striekať bioparox, čo síce hrdlu a dutinám pomohlo, ale mne celkovo bolo na odpadnutie - slabá s tlakom cca 90/60.to mi nabúralo žalúdočnú sliznicu a pečeň -( príšerne ma to bolelo pod pravým rebrom a v celej časti napravo - hlavne v noci, keď som sa na bolesti v nohách a pečeni a žalúdku zobúdzala), po návšteve homeopata a podaní lyc D 30 problémy cca na 1,5 dňa ustali, ale teraz hrdlo znova začína bolieť. najhoršie je, že som príšerne unavená, bolia ma svaly, klby, žalúdok ani nespomínam(minulý rok ma liečili na helicobactera). môj obvodný lekár vec odbíja, že ide o chronický zápal a nič s tým nerobí. ani na krvné rozbory ma neposlal.
pri týchto posledných problémoch ma pichalo aj v ušiach a niečo mi z nich vytekalo.
dá sa s tým niečo robiť???

môže to byť znova mykoplazma alebo mononukleoza???



2

Re: chronická bolesť krk, ucho, dutiny

Podla toho, co si brala, tie atb adresuju bakterie, nie mykoplazmy alebo mykoplazmicke formy bakterii, ktore niektore bakterie su schopne vytvorit, najma borelioza a chlamidia pneumoniae.
Kazdy zapal ma nejaku pricinu, a chronicky zapal ma pricinu chronicku, tj je to zamorenie, alergia alebo najpravdepodobnejsie nejake mikroby. A to treba adresovat, nie len prijat a trpiet.
Pozri na temy chlamidia, infekcie, odmorenie a podobne.
Moj typ je, ze by si mala brat protizapalove(curcumin) na ulahcenie zivota,

extrakt z olivovych listov na potlacenie mykoplaziem,

oreganovy olej na potlacenie kvasnych a plesnovych infekcii(vytok z usi a nosa=zapal vo vnutornom uchu, kde je carvacrol z oregana velmi ucinny), ktore sa ti urcite premnozili v tele po antibiotikach,

probiotika tak isto na vytlacenie plesni a candid z tela a posilnenie imunity

Zda sa ,ze mas znacne zamorenie pecene, nebolo by od veci brat aspon 3 tyzdne
protokol dr Berksona na detox pecene a jej regeneraciu.

Nuz je to dost dlhy list, ale mas pomerne vela problemov, ktore sa musia adresovat.



3

Re: chronická bolesť krk, ucho, dutiny

dakujem za informácie - ako dlho by som mala tieto prípravky používať, aby sa telo dostalo " do formy"?



4

Re: chronická bolesť krk, ucho, dutiny

Extrakt z olivovych listov aspon pol roka, mykoplazmy sa velmi tazko nicia. Pripadne uvazuj aj na pouziti Samenta, to je tiez ucinne na mykoplazmy, ale extrakt z olivovych listov je tiez dostatocne ucinny, ako som sa presvecil na troch pripadoch z rodiny s boreliozou.
Oreganovy olej je dobre pouzivat pokial nevytlcies plesne a candidu, co sa da urobit pri spravnej bezsacharidovej diete za 2-3 tyzdne. Tak isto precistenie pecene trva aspon 3 tyzdne, viac, ked je velmi zamorena, to poznas na pecenovych skuskach z krvi.

Nuz a doplnky ako selen, zinok, jod, vitamin C, E D-3 rybacie oleje lecitin odporucam pouzivat vseobecne kazdemu a cely cas, lebo to zlepsuje funkciu tela vseobecne.
Tak isto aspon raz tyzdenne dobru probioticku zmes na udrzanie dobrej crevnej flory, ktora produkuje pre telo nielen vitaminy a pomaha travit jedlo, ale vytvara aj az vyse 70% obrannych latok proti roznym mikrobom, tj viac nez nas vlastny telesny obranny system.
Preto pouzivanie atb. bez nasledovneho brania probiotik niekedy viac skodi, nez je uzitocne.

Naposledy upravil: RNG (2010-10-18 16:42:55)



5

Re: chronická bolesť krk, ucho, dutiny

mám ešte jednu otázku - už poslednú - je mpožné, že rpi značne zamorenej pečen a celého tela sa mi prechodne pri užívaní protokolu dr. berksona zvýraznia zdravotné problémy, ktoré ma dlhodobo trápili? (myslím najmä bolesť hrdla, bolesti svalov,klbov a podobne).
podľa dnešných výsledkov z výterov hrdla a dutín mám vraj v tele iba kvasinky a plesne, rozbory krvi budú hotové do 10 dní.
najnovšie mi krčiarka chce mandle vyberať ( vyrezať) - ja s tým nesúhlasím.aký je váš názor? vraj aj keď som alergička je lepšie ich vybrať - lenže mandel iba prejavujú celkový stav tela - takže čo by vlastne tým vyrezaním dosiahla?



6

Re: chronická bolesť krk, ucho, dutiny

Iba kvasinky a plesne???!!!
To nie je dost na znicenie zdravia podla lekarov?
Pri odmorovani pecene protokolom dr Berksona som sa zatial nestretol s pripadom Herxheimerovej(uhynovej ) reakcie.
Protokol len zvysuje tok zlci a tym sa odplavuje cast zamorenia a podporuje regeneraciu pecene.
Proti moznej reabsorbcii zamorenej zlci odporucam brat zaroven nejake absorbcne mikrovlakniny ako napr psylium, pektiny alebo arabinogalaktany, ktore do seba tu zamorenu zlc nasaju a vynesu von z tela.

"Iba kvasinky a plesne",  premnozene v ladvinach sposobia po case nephritis a zlyhanie ladvin, , v peceni zapaly a zlyhanie pecene, v kostnej dreni anemiu az  leukemiu, v crevach narusenie sliznice veduce k IBS, Crohnovej chorobe a ulcerativnej kolitide....
Boze moj, "iba  plesne a kvasne infekcie" su podla lekarov nie nic nebezpecne???

Naposledy upravil: RNG (2010-10-18 16:55:50)



7

Re: chronická bolesť krk, ucho, dutiny

pre pani doktorku to je vraj bezproblénový stav a mám ísť do práíce ( bolia ma stále klby, svaly, hlava, a odvčera už aj oblička - všetko na pravej strane.) ale vsjo je v porjádke...

ved práve pre tú "kompetentnosť" som sa pýtala...

pre mňa vôbec nemuselo byť tých cca 15 dávok ATB, mložno by boli bývali stačili 3 - 5  -v celku za celé 2 roky, lenže títo naši doktori akoby sa báli dať krv a moč na rozbory, alebo spraviť výtery.



8

Re: chronická bolesť krk, ucho, dutiny

Zialbohu, zapadna organizovana medicina prakticky zanedbava kvasne kultury a plesne, podobne ako nema zaujem o nic potravinove alebo vytazky z nich na udrzbu ci prinavratenie zdravia.
Ich zaujimaju len patentovane chemikalie, schvalene ako lieciva, to ich ucia v skolach a snazia sa v nich vybudovat averziu=odpor proti vsetkemu inemu.
Probiotika zacinaju adresovat az teraz, aj to len vynimocne, hoci tieto v nasom tele vyrobia az 70% obrannych latok, najma proti plesniam a kvasnym kulturam, ale aj inym mikrobom, co nas neustale napadaju a obklopuju. Bez tejto prirodnej rovnovahy nie sme schopni to vobec prezit.
Odporucam ti protiplesnovu kuru, pozri
http://rng.nazory.eu/candida
Pripadne zaroven brat aj ine antimikrobialne, lebo v oslabenom stave mozes dostat cokolvek.(Citricidal, extrakt z olivovych listov, collostrum a samozrejme silne probiotika su v tomto pripade prakticky nevyhnutne, ked chces z toho stavu vyliezt)
Na odstanenie zamorenia tela(bolesti, zapaly, unava=zamorenie) potrebujes enzymaticke cistenie, tj silne enzymi brat na prazdny zaludok 1 hodinu pred jedlom.
Dalsie s jedlom, aby si ho lepsie stravila a pomohla regenerovat telo co najskor.Pitie len vody nestaci na to.

Lekarske nazory, ze sa zdravie da navratit jednym jedinym liekom su velmi mylne. Ziadny taky zazrak neexistuje, najma nie  medzi umelymi neprirodzenymi chemikaliami, ktore su dnes prakticky jedine schvalene lieky.

Naposledy upravil: RNG (2010-10-19 06:20:10)



9

Re: chronická bolesť krk, ucho, dutiny

Dobry den,uz dlhsi cas trpim silnou bolestou hrdla.Bola som na vysetreni u obvodneho lekara a v hrdle mam capy na obidvoch stranach.Robili mi aj vyter ,ale vysledky budu az o tyzden.Tiez mi zistili,ze som prekonala toxoplazmozu a mononukleozu.Citim sa velmi slaba,unavena,boli ma hrdlo,usi,celkovo sa citim velmi zle.Mam aj znizenu funkcnost stitnej zlazy,na co uz mam lieky,ktore neberiem.Mam zvacsana uzliny v hrdle a tiez som si nasla uzlinu v podpazusi.Uz pred rokom som vybrala asi 4 antibiotik,ale bolest vobec neustupuje a capy su tam stale.Viete mi prosim poradit,ako sa toho zbavit,ved predsa sa to musi nejako dat.Ako mam nastartovat imunitny system,kym ma to uplne neznici?
Tiez sa chcem opytat,ci mozem lugolov roztok kvapkat do vody,alebo musi byt v jablcnej stave.
Tiez,co sa vitaminu c tyka,mozem pouzivat aj 10 g kyseliny askorbovej,alebo to musi byt askorbat vapenaty.Moje creva kysle velmi dobre znasaju,len sa bojim,ci vysokymi davkami neprekyslim organizmus.
dakujem

Naposledy upravil: supocka (2013-12-16 13:36:22)



10

Re: chronická bolesť krk, ucho, dutiny

Najviac pre nase telo urobi dobre osadeny crevny system probiotikami, tj brat mikrovlakniny a kvalitne probiotika je jednoducho nutnost.
Ked pozries do temy infekcie
http://rng.nazory.eu/rubriky/i/infekcie
tak je tam jasne napisane, preco atb nie su casto odpoved na ne, dokonca casto situaciu zhorsia a dovolia sa rozmnozit mikrobom, na ktore nie su ucinne. Su to najma hnilobne, pelsnove a kvasne kultury, ale aj mnohe zamaskovane kultury, ktore sa casto vytvoria prave pouzivanim antibiotik( l-formy, mykoplazmicke vnutrobunecne parazity, biofilmy atd)
Takze odporucam pouzitie odmaskovacov(NAC a serrapaptaza) a oreganoveho oleja.
Zrejme mas aj znizenu imunitu na virusy, ked si presla virusom mononukleozy, ktory nielenze znizuje sam imunitu ale poskodi pecen a z tela nikdy nezmizne. Takze zvysovanie viralnej imunity a regeneracia pecene protokolom dr Berksona je tu nevyhnutnost.
Pozri na temy herpes a pecen.
http://rng.nazory.eu/rubriky/h/herpes
http://rng.nazory.eu/rubriky/p/pecen
Samozrejme mozes pouzivat lugolov roztok akokolvek riedeny, jablcna stava len maskuje jeho neprijemnu jodovu chut. Ja pouzivam jod len transdermalne, tj pod pazuchu. Ale v pripade infekcie na mandliach je priamo natieranie mandli lugolom stara a dobra rada, zialbohu mladi lekari ju uz nepoznaju. Jod je totiz vyborny proti plesniam na ktore atb su uplne neucinne, naopak ich dokonca podporia.

Naposledy upravil: RNG (2013-12-16 18:20:55)



11

Re: chronická bolesť krk, ucho, dutiny

Zdravim Ta RNG,

chcel by som sa Ta opytat, ked Ta boli hrdlo, ake ucinne prostiredky pouzivas na kloktanie?



12

Re: chronická bolesť krk, ucho, dutiny

Najma citricidal na kloktanie, pitie aj kvapky do nosa, ale aj kapsule oreganoveho oleja a serrapaptazu, alebo NAC.



13

Re: chronická bolesť krk, ucho, dutiny

RNG napísal(a):

Najma citricidal na kloktanie, pitie aj kvapky do nosa, ale aj kapsule oreganoveho oleja a serrapaptazu, alebo NAC.

Vdaka. Este si spominal na fore, ze si skusal aj kloktat hrdlo tekutym oreganovym olejom, len som sa nedopatral s akou koncentraciou. Alebo aj jodom sa da tusim kloktat, ale tam tiez neviem s akou davkou kloktat. Prosim Ta mohol by si mi to trochu priblizit? Dakujem.



14

Re: chronická bolesť krk, ucho, dutiny

Oreganovy olej sa nemiesa z vodou, ale da sa emulzifikovat tak, ze ho das do alkoholu(96% lieh, potravinarsky) a dobre pretrasies, a nakvapkas do vody. nemyslim, ze sa da zniest vyssia koncentracia vo vode, nez 2%
Ja osobne miesto kloktania oreganovy olej inhalujem, na papierovu trubku(skruts papier a zlepis paskou) dam par kvapiek oreganoveho oleja a cez to dycham, nosom aj ustami na stiedacku.
Jod tiez je znacne antimikrobialny a to od koncentracii 2000 ppm, tj 0.2%. Kloktat s tym som este neskusal, ale z detstva si pamatam, ze lekari natierali hnisave mandle jodovou tinkturou(2% jod 2.5% KJ v 50% alkohole. Bolo to extremne neprijemne, ale pracovalo to.



15

Re: chronická bolesť krk, ucho, dutiny

A ak by som chcel pouzivat na kloktanie cisty oreganovy olej, mozem ho emulzifikovat vo vodke??? Ak ano, tak v akom pomere???



16

Re: chronická bolesť krk, ucho, dutiny

Korenina ako oreganovy olej sa musi riedit znacne, neodporucam vyssiu koncentraciu ako 2%.
Pozor s tym cistym, povacsine predavaju tak okolo 30% riedeneho olivovym olejom. takze z toho das lyzicku do 5 lyziciek vodky,  a to zamiesas do 12  a viac lyziciek vody.



17

Re: chronická bolesť krk, ucho, dutiny

RNG napísal(a):

Korenina ako oreganovy olej sa musi riedit znacne, neodporucam vyssiu koncentraciu ako 2%.
Pozor s tym cistym, povacsine predavaju tak okolo 30% riedeneho olivovym olejom. takze z toho das lyzicku do 5 lyziciek vodky,  a to zamiesas do 12  a viac lyziciek vody.

Ja mam konkretne tento oreganovy olej, ten vyzera, ze nie je nicim riedeny: http://www.iherb.com/Now-Foods-Essentia … -30-ml/937
S tymto oreganovym olej prosim Ta ako treba urobit ten rozotok???



18

Re: chronická bolesť krk, ucho, dutiny

Ten je OK, hoci neuvadza mnozstvo ucinnej latky, carvacrolu
Ked chces 2% roztok, zober napr 4 kvapky alkoholu, 1 kvapku tohoto oleja , dobre pretras a daj do 45 kvapiek vody.



19

Re: chronická bolesť krk, ucho, dutiny

RNG napísal(a):

Ten je OK, hoci neuvadza mnozstvo ucinnej latky, carvacrolu
Ked chces 2% roztok, zober napr 4 kvapky alkoholu, 1 kvapku tohoto oleja , dobre pretras a daj do 45 kvapiek vody.

Aha, vdaka. A ked to dam uz takto nariedene v alkohole do tych 45 kapiek vody, tak toto potom nalejem do pohara s vodou?



20

Re: chronická bolesť krk, ucho, dutiny

Presne tak.