51

Re: strava

bludicka napísal(a):

Miešaš hrušky s jablkami, teraz nemyslím jód, ale čo si písal aj o tých mineráloch v inom vlákne, predávkovať izolovanými suplementami sa môže aj úplne zdravý človek, ak jeho organizmus sa už saturoval. Môžeš tri mesiace bez problémov brať nejaké dávky napr. zinku, štvrtý mesiac sa Tvoje telo saturuje a ide už do toxicity (to nevyčúraš močom), zinok sa Ti bude pekne ukladať v organizme ako ťažký kov. Prečo napr. ľudia, ktorí majú doma namontované medené potrubie, tak sa zistilo, že väčšina vykazuje zvýšené hladiny medi v organizme, ktorú prijmú vo vode? Prečo tú nepotrebnú meď nevylúčia?

Že ja mám zníženú schopnosť vylučovať ťažké kovy nemá vôbec nič spoločné s tým, že sa predávkujem izolovanými suplementami, ale skôr s tým, že mám nutrične kvalitnú stravu a jednoducho nepotrebujem už toľko suplementovať! A takisto aj tým, že už roky beriem suplementy a naučila som sa vysledovať, čo mi ktorý minerál robí, ale veľa ľudí to ani nedokáže odsledovať, kedy sa ich organizmus už saturoval a ide to toxicity, ale to píšem stále o izolovaných suplementoch, stravou si toto nespôsobíš, pretože v strave máš všetky minerály, máš tam vždy zinok a meď len v rôznych pomeroch a nemáš tam zďaleka také množstvá tých minerálov, aby si sa nimi priotrávil.

Ohľadom jódu je to zložité, tí, čo majú problémy so štítnou, ho nemusia moc dobre tolerovať.

tak ono v podstate ani ta tabulka/clanok kde su vypisane vitaminy a mineraly ako by sa mi brat neni 100% pre kazdeho , pise sa tam napr aj K2 , kazdy den 100mcg , ty beres 2-3x do tyzdna .
aj jod tam je pisane 225 mcg denne .



52

Re: strava

No zrovna tomu zdravému človeku sa to stane skôr, než tomu chorému!

Chorý autista, alebo ortuťou zaťažený človek môže mať dennú potrebu zinku do 100 mg denne, vlastne toxická dávka pre bežného človeka a zdravý človek s kvalitnou stravou nemusí potrebovať žiaden doplnkový zinok, takže pôjde rýchlejšie do tej toxicity, ak by ho začal suplementovať vo vysokých dávkach.

Naposledy upravil: bludicka (2015-08-25 20:22:16)



53

Re: strava

Inak zinok patrí medzi ťažké kovy, mne trvalo mesiace, kým mi došlo, že som sa ním priotrávila, možno organizmus má nejaké kompenzačné mechanizmy, ale potom z týždňa na týždeň sa mi tak zhoršil zdravotný stav, že to mi už zaplo, že niečo nie je v poriadku. A potom to bolo ešte zaujímavé, keď som začala dopĺňať tie deficitné minerály, lebo ako sa tie minerály začali zabudovávať do tela a nejak vyrovnávať ich hladina, tak sa mi tie symptómy ešte zosilneli.

A potom som našla na internete na fórach rovnako otrávených ľudí zinkom a riešili to isté, čo ja.



54

Re: strava

Som písala, že tie doporučenia sú PREVENTÍVNE dávky vitamínov a minerálov pre zdravých ľudí na nutrične kvalitnej strave, o tej strave oni napísali celú knihu. Takže jasné, že to nemusí sedieť pre každého.



55

Re: strava

bludicka napísal(a):

Som písala, že tie doporučenia sú PREVENTÍVNE dávky vitamínov a minerálov pre zdravých ľudí na nutrične kvalitnej strave, o tej strave oni napísali celú knihu. Takže jasné, že to nemusí sedieť pre každého.

preventivne ale aj tak K2 kazdy den sa uvadza a ty ho beres 2-3x za tyzden , je tam este nieco s cim uplne nesuhlasis ?
pecen obsahuje vela medi kedze sa pise ze med len ked sa nekonzumuje pecen . Ale cital som ze pecen obsahuje aj vela zinku nie ?

bludicka v tej tabluke alebo clanku stale hovoria  ze B compelx kvoli Folid acid a niacinu nemozno brat viac ako 1x , tieto B vitaminy su zle ? Ostatne sa mozu brat aj samostatne B1 B6 B5 B12 sa mi zda ...  preco prave folid acid a niacin nie ?

Naposledy upravil: ZlatyStaf. (2015-08-25 21:01:52)



56

Re: strava

Nuz ako tu stale opakujem, proti doplnkom sa stale a systematicky bojuje, a teda rozne clanky obiehaju cely svet, co hovoria o udajnej toxicite roznych latok, spravidla bez akehokolvek poriadneho dokazu
.Ja som bral  a este stale obcas beriem 1000 mg inositol hexaniacinatu spolu s roznakym mnozstvom benfothiaminu proti periferalne neuropathii(strata citu a nervov najma v nohach)a je to ciastocne ucinne a ziadne skodlive ucinky nepocitujem.
A keby boli nas niacin v tejto forme skodlive nasledky, tak ho nasa FDA uz davno zakaze, co by s radostou urobila, lebo dnes viacmenej sluzi farmacii.
To by si nemala nan taky vyber, ako mas napr tu
http://www.iherb.com/search?kw=no+flush+niacin#p=1

Naposledy upravil: RNG (2015-08-25 22:58:18)



57

Re: strava

RNG napísal(a):

Nuz ako tu stale opakujem, proti doplnkom sa stale a systematicky bojuje, a teda rozne clanky obiehaju cely svet, co hovoria o udajnej toxicite roznych latok, spravidla bez akehokolvek poriadneho dokazu
.Ja som bral  a este stale obcas beriem 1000 mg inositol hexaniacinatu spolu s roznakym mnozstvom benfothiaminu proti periferalne neuropathii(strata citu a nervov najma v nohach)a je to ciastocne ucinne a ziadne skodlive ucinky nepocitujem.
A keby boli nas niacin v tejto forme skodlive nasledky, tak ho nasa FDA uz davno zakaze, co by s radostou urobila, lebo dnes viacmenej sluzi farmacii.
To by si nemala nan taky vyber, ako mas napr tu
http://www.iherb.com/search?kw=no+flush+niacin#p=1

http://perfecthealthdiet.com/recommended-supplements/
RNG a co hovoris na tento clanok a na to davkovanie vitaminov ? Suhlasis s tym alebo by si nieco pomenil pre zdraveho cloveka ?

Zaujma ma preco v tom clanku sa autor tak boji latok " Folid acid " a " Niacin " Preco su podla neho vo velkych davkach zle ?

Pocita sa Folate tiez ako Folid acid ? To v clanku autor nespomina



58

Re: strava

Veď to nie je žiadne bojovanie a očierňovanie doplnkov! Veď toto je fórum o skúsenostiach ľudí s doplnkami výživy, len keď sa stále tie doplnky prehlasujú za také super neškodné, tak potom bežný človek získa dojem, že môže do seba dávať 50-100 mg zinku denne dlhodobo a nič sa mu nestane ako sa to stalo mne. Môže sa kľudne predávkovať tukorozpustným vitamínom A. Odkiaľ má on vedieť, že zinok by sa mal brať napr. s meďou a že po istej dobe sa jeho telo saturuje a môže už ísť do toxicity? Čo sú vlastne tie bežné doporučené štandardné dávky a ako dlho ich človek môže brať, aby si neuškodil,  nehovoriac o individuálnej potrebe, chorobe, ktoré zvyšujú nároky na živiny?

Paul Jaminet (rozhodne mi nepríde, žeby niečo a niekoho očierňoval) píše o tom niacine len v tej súvislosti, že pre zdravého človeka jeho vysoké dávkovanie neprináša extra benefity:
http://perfecthealthdiet.com/2012/04/ar … dangerous/

Zase pre chorého človeka môže mať niacin význam a zmysel brať, pretože určité ochorenia vytvárajú potreby pre špecifické živiny a vznikajú tam veľké deficity (ako napr. niektoré psychiatrické ochorenia sa liečia vysokými dávkami niacinu). Alebo ja som jednu dobu brala vysoké dávky folátov, čo by pre bežného človeka boli toxické. Takisto som brala jednu dobu lithium, lebo som sa cítila po ňom dobre.

V Amerike sa mnohé potraviny fortifikujú s folic acid a umelými vitamínmi, takisto železo, niacín. Foláty sa nachádzajú prirodzene v potravinách, "folic acid" je umelá verzia.



59

Re: strava

Nuz pravda je taka, ze farmacia intenzuvne bojuje v roznycy formach proti potravinam a potravinovym doplnkom, lebo spravne potraviny a doplnky znizuju spotreby ich liekov.
Samozrejme doplnky treba brat len v davkach co telo potrebuje a vyzaduje a to je velmi individualne casto. Ale statisticke je uz davno zistene, ze mnohe veci vacsina ludi potrebuje doplnovat, lebo ich je v dnesnych potravinach primalo. A kedze dnesni lekari sa v drvivom pocte sustreduju len na symptomaticke diagnozy a nazvy v cudzich jazykoch a predpisovanie podla tych diagnoz farmaceutickych liekov, takze bezny clovek nevie, coho ma v tele  nedostatok, coho prebytok, ake ma zamorenie tela a podobne, takze jedine, co mu zostane je na sebe osobne experimentovat.
Je to velmi smutna pravda.
Na stastie je skupina lekarov, co sa s tymito vecami zaobera a ked sa ich rad clovek drzi, obvykle je to pren dobre.
Samozrejme nie vzdy, lebo ich rady platia statisticky pre vacsinu, ale nie individualne pre kazdeho
A kedze su to len ludia, obcas sa aj pomylia, takze ja osobne beriem ich rady az vtedy, kde ich viaceri, co su medzi sebou vlastne konkurencia, tvrdia nezavisle to iste.
A ako starsi clovek, co mal moznost v zivote sa mnohokrat opalit, neponahlam sa do okamziteho aplkovania novych poznatkov, vyckam , az sa tieto mnohym vyplatia alebo sa na nich "popalia" Nerad sa hram na pokusnu mys, to prenecham radsej druhym.
A snazim sa co najviac vyhybat priemyselne pripravenym potravinam, lebo potravinarsky priemysel dnes pouziva vselico, co je je pre nas dobre, vysoke teploty, rozne e-cka, mikrovlnne nicenie jediel, , tzv "stabilizovane rastlinne tuky"(tj priemyselne znicene a zamorene).
Mnohe taketo civilizacne zasahy potom potrebuje napravy-korekcie a na to su dobre aj rozne potravinove doplnky.
Napriklad chlor fluor a brom v jedlach a celkove v prostredi nas pripravuju o jod, a preto je dobre sui ho doplnovat a to v davkach, co lekari, co sa s jodom zapodievaju nam odporucaju. Tj nie tie minimalne davky, 150 mikrogramov, co urcili v roku 1948, bez akehokolvek vyskumu, vladou urceni tzv spickovi odbornici, co si toto viacmenej "vytiahli z brucha a cely svet to prevzal bez kritiky.



60

Re: strava

Bludicka alebo RNG
http://perfecthealthdiet.com/recommended-supplements/
ako by sa tieto doporucania mohli menit pre sportovcov , je jasne ze ty mineralov potrebuju viacej ale okolko ?
Bludicka tato tabulka/doporucania su predca pred beznych ludi nie takych co 3-4x do tyzdna sportuju a mineralov potrebuju ovela viac .

a ako je to s vitaminmi tie sa tiez pri sporte spotrebovavaju ? alebo len minerali ?



61

Re: strava

Nuz napochytro, ja odporucam 3 az 5 gramov vitaminu C, com by sme sa priblizili aspon ciastocne k hladinam, co maju rozne zvierata, co si vitamin C vedia vyrobit z cukrov. Aspon to odporucal Linus Pauling a toho sa drzia tisice alternativnych lekarov. Tak isto od[porucam 2 az 5 mg jodu denne, nie mizernych 225 mikrogramov. Aj ostatne je tam diskutabilne.



62

Re: strava

RNG napísal(a):

Nuz napochytro, ja odporucam 3 az 5 gramov vitaminu C, com by sme sa priblizili aspon ciastocne k hladinam, co maju rozne zvierata, co si vitamin C vedia vyrobit z cukrov. Aspon to odporucal Linus Pauling a toho sa drzia tisice alternativnych lekarov. Tak isto od[porucam 2 az 5 mg jodu denne, nie mizernych 225 mikrogramov. Aj ostatne je tam diskutabilne.

mohol by si sa prosim vyjadrit ktore este ? kedze ovela viac jodu tak aj selenu asi .



63

Re: strava

Ako bludicka hovori vsetko toto je velmi individualne a clovek si musi sam sledovat, co mu robi dobre. Moje lekarske zdroje odporucaju statisticky, tj pre vacsinu ludi,  s tym jodom 200 az 600 mikrogreamov selenu, podla mnozstva jodu, Cim viac jodu, tym viac selenu. Odporucaju 2000 az 5000 IU vitaminu D-3 a 50 az 200 mikrogramov vitaminu K-2(MK7), tiez vitamin E, 400 IU. Samozrejme mikrovlakniny, najmenej 10 gramov denne, probiotika, cistenie si ciev lecitinom, aspon raz tyzdenne kopcom polievkovu lyzicu, co je zaroven aj zivina pre mozog, tiez neurotransmiter.
Ostatne len podla potreby.



64

Re: strava

RNG , kukurica sa neda poriadne stravit ? niekde som to cital .
A co taka krupica je lahko stravitelna ? Anglicky to je asi grits . Dakuem



65

Re: strava

nie preto ju vidis ked ide z Teba...... tie vetry si uz nejake poriesil / zistil ?



66

Re: strava

letto napísal(a):

nie preto ju vidis ked ide z Teba...... tie vetry si uz nejake poriesil / zistil ?

minule som ti pisal big_smile uz ich nemam sem tam bez zapachu , prestal som jest ovocie ku kazdemu jedlu big_smile:D



67

Re: strava

njaj zeby ovocie brzdilo traveniu bielkovin... omg to je tez napad ovocie jest ku kazdemu jedlu zas big_smile ... to keby som vedel ze robis tak ti to napisem hned ze to bude asi tym big_smile



68

Re: strava

letto napísal(a):

njaj zeby ovocie brzdilo traveniu bielkovin... omg to je tez napad ovocie jest ku kazdemu jedlu zas big_smile ... to keby som vedel ze robis tak ti to napisem hned ze to bude asi tym big_smile

ale jedol som ho 30 minut pred jedlom big_smile tak neviem no .



69

Re: strava

divné že sa za 30min nestihlo ovocie dostat zo zaludka... ato kaslanie po jedle si ako poriesil vlastne ? tusim ze is pisal take daco kedysi smile



70

Re: strava

letto napísal(a):

divné že sa za 30min nestihlo ovocie dostat zo zaludka... ato kaslanie po jedle si ako poriesil vlastne ? tusim ze is pisal take daco kedysi smile

no zistili mi zapal mandli chrnicky , potom som bral citricidal a jod na mandle a preslo to ale stale ich mam zapalene , to o 2 tyzdne zacnem brat doplnky na zapal . len si chcem dat creva doporiadku uplne

http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best … ie-Caps/12

Letto skusal si tieto enzymi ? Su asi najlepsie ktore su ale zasa nemusia byt az tak kvalitne .
Rng ty si skusal tieto enzymi ? obsahuje to asi skoro vsetko .

Naposledy upravil: ZlatyStaf. (2015-09-12 20:59:51)



71

Re: strava

Samozrejme tu zmes nezivocisnych enzymov(rastlinne, fungalne a bakterialne)  poznam, a obcas ju aj beriem. Ale na bezne potreby travenia mi postaci aj Pancreatin, co je jna ucinnost lacnejsi.
Miesanie ovocia a  vela bielkovin zvysuje pravdepodobnost kvasenia v zaludku. Takze delena dieta je pre ludi s traviacimi problemami asi lepsia. A dobe jwe pit az 2 hodiny po jedle, aby silne kyselinymali cas zniocit mikroby v zaludku a natravit dostatocne jedlo.



72

Re: strava

RNG napísal(a):

Samozrejme tu zmes nezivocisnych enzymov(rastlinne, fungalne a bakterialne)  poznam, a obcas ju aj beriem. Ale na bezne potreby travenia mi postaci aj Pancreatin, co je jna ucinnost lacnejsi.
Miesanie ovocia a  vela bielkovin zvysuje pravdepodobnost kvasenia v zaludku. Takze delena dieta je pre ludi s traviacimi problemami asi lepsia. A dobe jwe pit az 2 hodiny po jedle, aby silne kyselinymali cas zniocit mikroby v zaludku a natravit dostatocne jedlo.

no ja jedavam kazde 3 hodiny big_smile takze nemoze pit 2 hodiny po jedle pijem 1,5 hodiny po jedle to sa stihnem napit cca 3x po 200ml medzi jedlami .

co myslis entericky pankreatin je dobry na travenie ?
ja teraz berem 5x 1200GDU bromelainu ( cca 30g bielkovin jedno jedlo ) a entericky pankreatin a zatial plynnatost nemam a hlavne nie zapachajucu , tak neviem ci ten bromelain pomaha , aj ked su to dost vysoke davky chcem vyskusat kupit tablety 1000GDU a tie si krajat na polky . a tak skusit a neskor aj ten enzim co som pisal v minulom prispevku



73

Re: strava

Bromelain stiepy resp rozklada bielkoviny hej?
A papain rozklada co?



74

Re: strava

letto napísal(a):

Bromelain stiepy resp rozklada bielkoviny hej?
A papain rozklada co?

aj papain ale o bromelaine sa hovori viacej je ucinnejsi by som povedal , ano je to enzym na rozkladanie bielkovin + protizapalovi tongue



75

Re: strava

Cool takze skusim bromelain +papain objednat smile    a na travenie sacharidov co davas?



76

Re: strava

Vseobecne najviac odporucam pancreatin, zvieraci, podobny tomu, co vylucuje aj nas pankreas.

Ine enzymy odporucam len pri specifickej potrebe, napr enzymy na zeleninove a strukovinove cukry(proti naduvaniu)  enzymy na mlieko, lepok, na rozbijanie krvnych zrazenin a riedenie krvi bezpecne, , proti plesniam a kvasnym kulturam atd.



77

Re: strava

LETTO , ako si robis syr z kefiru ? posles mi niekde nejaky navod a aky je to syr normalne tvrdy ci len makky a ako chuti ?
kefir viem urobit takze mozes od tade napisat navod tongue



78

Re: strava

.



79

Re: strava

tu je to popisane pekne checkni to :7  ten syr je taky nieco medzi.. zalezi ako dlho ho nechas odkvapavat a zatazis...

http://delikatesy.etrend.sk/recepty-sur … roba-12587

btw Ty si spominal ze ako si zacal davat betain az 40minut po jedle tak ze si zacal citit tie smradlave vetry... takze to mohlo byt aj tym nie?



80

Re: strava

letto napísal(a):

tu je to popisane pekne checkni to :7  ten syr je taky nieco medzi.. zalezi ako dlho ho nechas odkvapavat a zatazis...

http://delikatesy.etrend.sk/recepty-sur … roba-12587

btw Ty si spominal ze ako si zacal davat betain az 40minut po jedle tak ze si zacal citit tie smradlave vetry... takze to mohlo byt aj tym nie?

nie umna to bolo urcite tym ovocim a bielkovinami , bohuzial mam ovocie rad a mame vela domaceho , teraz ho jedavam len po posilke oddelene 1 hod pred jedlom .



81

Re: strava

Da si radsej 2 hodiny medzi ovocim a bielkovinami. Nech mas istotu, ze to ovocie je zo zaludka von skor nez tam das bielkoviny.



82

Re: strava

RNG napísal(a):

Da si radsej 2 hodiny medzi ovocim a bielkovinami. Nech mas istotu, ze to ovocie je zo zaludka von skor nez tam das bielkoviny.

a co taky maltodextrin alebo vitago alebo nejaky sacharid v prasku , tiez sa zdrzuje v zaludku dlho ? cital som ze vitargo nie .



83

Re: strava

Problem nie je, ci sa zdrzuje dlho alebo kratko, ale ze jeme privela cukropv a sacharidov, co vedie v starsom veku k cukrovke DM-2
http://fitnessfortravel.com/is-maltodex … d-for-you/
Vitargo je specialne vyrobeny vysokomolekularny sacharid pre sportovcov, co sa zdrzuje v zaludku velmi kratko podla popisu.. Jeho dlhodobe ucinky nepoznam, ale nejedna sa o prirodzenu stravu, takze sa tomu zatial vyhybam
https://www.bodyworld.sk/vitargo-scitec … -900-g-516



84

Re: strava

Dakujem rng a taky protein s ovocim je to to iste ? nevhodna kombinacia ? neviem ci sa pocita proteinovy prasok tiez do jedla a ze sa nema kombinovat s ovocim .



85

Re: strava

btw aky protein davas Stafo? smile



86

Re: strava

letto napísal(a):

btw aky protein davas Stafo? smile

Srvatkovy CFM jedine smile
a ponovom teda od zajtra idem skusit 50% bielkovin z proteinov , dost to odlahcuje travenie a hlavne neprekysluje to organizmus hmm ako ake maso vajicka atd .

RNG poprosim odpoved na ten prispevok dakujem



87

Re: strava

jo presne preto som sa pytal lebo citim ze ked jem vajcia maso atd proste neni to ideal ked mam slabe travenie... tak preto budem chciet z proteinu kvalitneho cerpat bielkoviny a nie masiska furt roztravovat a creva si zatoto....

CFM som aj ja fical dlho ale aj to som pak zrusil...

teraz som nasiel tento a vyzera to very nice .. len ta cena troska mno smile
http://www.ezyprotein.eu/sk/eshop

pisu ze je to dokonca klicene a fermentovane  resp ,,predtravene'' co moze byt fakt nice.

Naposledy upravil: letto (2015-09-15 20:25:57)



88

Re: strava

letto napísal(a):

jo presne preto som sa pytal lebo citim ze ked jem vajcia maso atd proste neni to ideal ked mam slabe travenie... tak preto budem chciet z proteinu kvalitneho cerpat bielkoviny a nie masiska furt roztravovat a creva si zatoto....

CFM som aj ja fical dlho ale aj to som pak zrusil...

teraz som nasiel tento a vyzera to very nice .. len ta cena troska mno smile
http://www.ezyprotein.eu/sk/eshop

pisu ze je to dokonca klicene a fermentovane  resp ,,predtravene'' co moze byt fakt nice.

no ryzu ja nejedavam vobec lebo prekysluje a obsahuje dost arzenu myslim ze protein bude natom podobne + veganske niesu blnohodnotne bielkoviny pre svaly smile
CFM je najcistejsia forma vyroby a zachovava si vela potrebnych zivin co je velky bonus .



89

Re: strava

njaj lebo maso a vajcia a mlieko a proteiny z toho neprekysluju ze big_smile

tak isto by sa dalo uvazovat o CFM zo srvatky kedze to mlieko istotne bude ,,kvalitne''  z biokrav ktore istotne nie su na antibiotikach... praveze tam moze byt to mlieko hociake mozno aj najhorsia kvalita uplne .... tak isto vajcia a proteiny z masa..... ryza je jednoducha plodina tam nie su praveze ziadne taketo bordelceky takze skôr v nej vidim cistotu  smile

mozno nie je plnohodnotna bielkovina ale ja to chcem na prestriedacku davat cize tak by to mohlo byt dost ideal.



90

Re: strava

letto napísal(a):

njaj lebo maso a vajcia a mlieko a proteiny z toho neprekysluju ze big_smile

tak isto by sa dalo uvazovat o CFM zo srvatky kedze to mlieko istotne bude ,,kvalitne''  z biokrav ktore istotne nie su na antibiotikach... praveze tam moze byt to mlieko hociake mozno aj najhorsia kvalita uplne .... tak isto vajcia a proteiny z masa..... ryza je jednoducha plodina tam nie su praveze ziadne taketo bordelceky takze skôr v nej vidim cistotu  smile

mozno nie je plnohodnotna bielkovina ale ja to chcem na prestriedacku davat cize tak by to mohlo byt dost ideal.

mliecne vyrobky neprekysluju a pokial viem protein tiez nie , nie vsetky bielkoviny prekysluju ,
kvalitny vyrobca ma kvalitne vyrobku uz len na slovensku co je firma koliba ( nova ) chova kravy vlastne na vyrobu srvatky a inych mliecnych vyrobkov .
a ano vajicka maso prekysluju tak naco tam davat este aj ryzu , ja mam radcej zemiaky sladke alebo normalne , pohanku , pohankove vlocky ktore su este aj zasadite .



91

Re: strava

mliecne vyrobky napr mlieko prekysluje istotne.. co sa tyka kefiru a kyselich vyrobkov neviem vsade sa hovorí obojako jedna strana vravi ze posobia kyslo ked sa vstrebaju v creve a druha zas ze zasadito......a to asi nikto nevie naisto ....

ale zo zemiakov sladkych alebo pohanky nevyextrahujes protein kedze ho ani nemaju alebo maju malicko takze to nevim co si sem zamiesal ked sa bavime o proteinoch big_smile

nvm mno , ale ked pojdem do proteinu znova tak bud do toho ryzoveho alebo konopneho... hentomu uz velmi neverím, je tam vela vecí ktoré su pochybné  smile a sme na Slovensku takze.... tak big_smile



92

Re: strava

fermentovane nie , syry , jogurti atd neprekysluju mlieko ano .


RNG ako je to s tym proteinom mozes sa protein kombinovat s ovocim ? alebo je protein tiez ako bielkovinove jedlo a bude to hnit ?

RNG a este jedna otazka , je krupica ( z kukurice ) tiez nestravitelna ako samotna kukurica ? A je velka pravdepodobnost ze krupica je GMO ?



93

Re: strava

Neviem o tom, ze by bola kukurica pre nas nestravitelna, kedze bo a a stale je jedlo pre mnohych ludi, ktori nie su vobec podvyziveni.
V USA je zialbohu dnes az 90% kukurice GMO, preto je dost tazke najst geneticky nemanipulovanu. Moja zena na tom stravi nemalo casu, aby take nasla.
Protein=bielkovina
Vsetky bielkoviny sa pri spalovani menia na kyseliny, tj telo okysluju. Preto je treba jest hodne zelenin, co su zase zasadotvorne.



94

Re: strava

RNG napísal(a):

Neviem o tom, ze by bola kukurica pre nas nestravitelna, kedze bo a a stale je jedlo pre mnohych ludi, ktori nie su vobec podvyziveni.
V USA je zialbohu dnes az 90% kukurice GMO, preto je dost tazke najst geneticky nemanipulovanu. Moja zena na tom stravi nemalo casu, aby take nasla.
Protein=bielkovina
Vsetky bielkoviny sa pri spalovani menia na kyseliny, tj telo okysluju. Preto je treba jest hodne zelenin, co su zase zasadotvorne.

Ved vecsina ludi ked zje kukuricu tak ju maju v stolici

a co ta kombinacia protein a ovocie tiez je nevhodna ? bude to hnit v zaludku ?



95

Re: strava

Supky s kukurice=vonkajsi obal nevieme rozlozit. To neznamena ale , ze vnutro kukurice nevieme stravit. Z obilia tiez nevieme vonkajsiu supku=plevy stravit. Ako som povedal, bielkovina potrebuje vela kyseliny a dlhy cas na travenie. Ovocie nepotreebuje az toko kyseliny obvykle a travi sa velmi rychlo. Tj ked si das bielkovinu a rozriedis ovocim alebo vodou kyseliny, mas problem



96

Re: strava

ja som napr minule si dal obed a k nemu dost kukurice a nevidel som ju nasledujuce 3dni zeby bola v stolici...  ale zas zjedol som k tomu kopu enzymov a betainu tak sa to mozno strávilo nakomlet neviem...      hej niekedy som zapocul aj ja takú sprostú vetu ze kukurica je nestravitelna pre telo a mylne som si myslel aj pár rokov podvedome ze je  zbytocne ju jest teda.. ale je to hlupost... clovek ked ju pochrúme dobre tak vytaží zvnutra rôzne ziviny ...



97

Re: strava

RNG napísal(a):

Neviem o tom, ze by bola kukurica pre nas nestravitelna, kedze bo a a stale je jedlo pre mnohych ludi, ktori nie su vobec podvyziveni.
V USA je zialbohu dnes az 90% kukurice GMO, preto je dost tazke najst geneticky nemanipulovanu. Moja zena na tom stravi nemalo casu, aby take nasla.
Protein=bielkovina
Vsetky bielkoviny sa pri spalovani menia na kyseliny, tj telo okysluju. Preto je treba jest hodne zelenin, co su zase zasadotvorne.

rng este k tym bielkovinam neni tak ze srvatka neutralizuje ph vnitrniho prostredi ? takze v podstate srvatka neprekysluje ale naopak ci ?



98

Re: strava

Leto,  tak.



99

Re: strava

ZlatyStaf., srvatka obsahuje kyseliny a bielkoviny, tj nemoze nic neutralizovat.



100

Re: strava

Stévia je 250 - 400x sladšia než cukor a jej výhodou je, že má nulový glykemický index. Stévia RA60 obsahuje 60% Rebaudiozidu v pomere s 40% steviozidu.

rng co znamena tych 60% a 40% je to vhodna stevia ?


a co hovoris na taketo vyrobky ? http://www.namaximum.sk/kategoria/hmotn … hucovadlo/
viem sukraloza neni zdrava ale ked si dam 0,5-1g toho ochucovadla tak je tam tej sukralozi velmi malicko ide len o ochutenie pri peceni , ranajkach atd .

Naposledy upravil: ZlatyStaf. (2015-09-18 08:19:24)