51

Re: Strava a zdravie/civilizacne choroby dnes

Pietro akože waw... Fakt klobúk dole aké máte aj s Rng vedomosti!  Lekári sa môžu od vás učiť



52

Re: Strava a zdravie/civilizacne choroby dnes

Pietro napísal(a):
Katica napísal(a):

Pietro ja si práve myslím,že mi štítna šarapatí... Výsledku ATG som mala zvýšené..ja som aj brala jód tekuty..jedna lyžica ráno po jedle a do troch dní som mala tak opuchnuté hrdlo a tazke prehltanie že až!!!! Myslíš že som si vybrala len zlý produkt? RNG spomínal že sa,to musí užívať výlučne so selénom..neviete mi poradiť nejaký dobrý produkt? Sa už bojím kadečo skusat

Ja pouzivam tento jod od swnasonu: http://www.swansonvitamins.com/swanson- … 0-veg-caps kde je az 12,5 mg v jednej kapsule. Zo zaciatku som uzival kazdny den 1 kapsulu, kedze je to 60 kapsulove balenie, tak som to uzival takto 2 mesiace. Ale pouzivam to pravidelne, takze to staci davkovat kazdy druhy az treti den.

Selen pouzivam tento, nekvasnicny: http://www.swansonvitamins.com/swanson- … ize=SWU067 jedna kapsula obsahuje 200 mcg selenu.

Ale aj na iherbe je tiez dotat jod a selen. Ja som napriklad skusal aj tento jod: http://www.iherb.com/Life-Extension-Sea … l&ic=1

potom mas este tento velmi silny: http://www.iherb.com/Optimox-Corporatio … l&ic=4
alebo: http://www.iherb.com/Optimox-Corporatio … l&ic=6

Selen, ak nemas alergiu na kvasnice tak tento: http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Se … l&ic=4
alebo nekvasnicny: http://www.iherb.com/FutureBiotics-Sele … &ic=38

Alebo si mozes kupit aj jodovu tinkturu, alebo skusit poziadat v lekarni nech ti ju vyrobia, ak budu ochotni. Ta sa nepouziva ustne, ale transdermalne, t.j. cez kozu, presnejsie das par kvapiek pod pazuchu, tak sa to absorbuje cez kozu a naviaze na podkozny tuk a tak sa v podstate zdrzi v tele dost dlho.
O tej jodovej tinkture sa docitas dost aj tu na fore.

 

Tak ja skúsim tu tinkturu.. Ešte dnes pôjdem do lekárne aj K tomu asi treba užívať ten selén však??



53

Re: Strava a zdravie/civilizacne choroby dnes

Selen je k jodu nevyhnutny.



54

Re: Strava a zdravie/civilizacne choroby dnes

Rng,nattokinaza obsahuje fermentovanu sóju..  http://www.thehealthyhomeeconomist.com/ … your-diet/   teraz som V pomykove...tým pádom tá nattokinaza nieje až taká bezpečná nie? Po prečítaní som V šoku

Naposledy upravil: Katica (2015-07-01 13:04:03)



55

Re: Strava a zdravie/civilizacne choroby dnes

Nattokinaza sa vyrabala povodne  z fermentovanej/kvasenej  soje, ale neobsahuje soju, je to cisty enzym vytazeny z cinnosti bakterie bacillus subtilis natto
Mozno sa dnes vyraba aj inac z tej bakterie,tj pestovanim na inom substrate, nie na soji. To si ale  rozhodne schovavaju ako vyrobne tajomstvo.
Vsetky potravinove doplnky su bezpecne, ved boli schvalene lekarmi ako bezpecne(generally safe)



56

Re: Strava a zdravie/civilizacne choroby dnes

Aha tak ďakujem Rng opäť viem O čosi viac... Čítala som tiež že natokinaza sa používa na zrazeniny..ja tieto problémy nemám len chladné končatiny a tocaky... Čiže ako prevencia jedna tabletka by mala by hádam V pohode smile ale ja už som Z toho tlaku nešťastná!!! Opäť tocaky dnes ako vždy...zmeram tlak a 100/64...ta nattokinoza neznižuje tlak Rng??? Brala som aj ginko bilobu no a teda tlak mi to riadne znížilo... Musela som to prestať užívať... Dúfam,že to nieje to iste
A tiež som našla tu jodovu tinktura V lekarni..volá sa JODISOL,je to maličké má to len 3,6g z toho jodovany povidon 38,5mg a etanol 95% 961,5mg V 1g roztoku..ako som Z toho jeleň úplný sad poraď mi prosím koľko kvapiek si dávať na to podpazusie a ako často.. Najskôr kvapnut na prsty a roztrieť či ako?

Naposledy upravil: Katica (2015-07-02 12:06:16)



57

Re: Strava a zdravie/civilizacne choroby dnes

Jodisol je jpdidpovana plasticka latka, povidon Jododovany povidon ma asi 10% jodu na vahu, a kedze mas z toho slaby  roztok v alkohole,38.5m mg na 961.5 mg co je len 0.4% jodu. Tj v kazdej kvapke asi 40 mg mas 0. 16 mg jodu. Slabota!!!  A na obsah jodu velmi drahe.
Tj na 2 mg denne by si potrebovala najmenej  12 kvapiek, pod pazuchu . denne!
V porovnani s tym napr jodova tinktura(2% jodu v alkohole) ma v jednej 35 mg kvapke  ma 0,7 mg jodu a napr tento
http://www.iherb.com/TPCS-Iosol-Formula … l&ic=1
ma 1 ,83 mg jodu na kvapku. Zialbohu je to v glycerine, co sa neodparuje, tj je vhodny len do vody na pitie, nie pod pazuchu, lebo tam by zostal tekuty a otrel sa na pradlo.



58

Re: Strava a zdravie/civilizacne choroby dnes

Rng a vyjadril by si sa mi ešte k tej nattokinaze? Čo sa týka jódu tak asi skúsim normálne na pitie..lebo s tými tinkturami je to des



59

Re: Strava a zdravie/civilizacne choroby dnes

Ja som mal vacsinu zivota tlak 95 na 65 az teraz na stare kolena pri brani roznych doplnkov sa mi zvysil na 120 na 85 Urcity cas som fajcil,,lebo mi to zvysovalo tlak, Dobra hovadina!
Aj alkohol a kava zvysia tlak, ale nevidim na to ziadnu potrebu.
Nattokinaza moze znizit tlak u ludi, co maju vysoky, lenbo maju prilis "hustu" krv a toto ju riedi. Skus a uvidis.
Celkove stredoeuropania maju mnohi syndrom zvysenej zrazanlivosti kervi, tj nabeh na krvne zrazeniny, co nakoniec az polovicu populacie zabije (porazky infarkty, nedokrvenie roznycy porganov a pre to ich zlyhanie) takze osobne som za cistenie ciev lecitinom a bezpecne riedenie krvi fibrinolytickymi enzymami, co naviac vedia aj rozbit krvne zrazeniny.



60

Re: Strava a zdravie/civilizacne choroby dnes

RNG napísal(a):

Ja som mal vacsinu zivota tlak 95 na 65 az teraz na stare kolena pri brani roznych doplnkov sa mi zvysil na 120 na 85 Urcity cas som fajcil,,lebo mi to zvysovalo tlak, Dobra hovadina!
Aj alkohol a kava zvysia tlak, ale nevidim na to ziadnu potrebu.
Nattokinaza moze znizit tlak u ludi, co maju vysoky, lenbo maju prilis "hustu" krv a toto ju riedi. Skus a uvidis.
Celkove stredoeuropania maju mnohi syndrom zvysenej zrazanlivosti kervi, tj nabeh na krvne zrazeniny, co nakoniec az polovicu populacie zabije (porazky infarkty, nedokrvenie roznycy porganov a pre to ich zlyhanie) takze osobne som za cistenie ciev lecitinom a bezpecne riedenie krvi fibrinolytickymi enzymami, co naviac vedia aj rozbit krvne zrazeniny.

Ok tak si idem zaobstarať aj tu natokinazu... A niečo na zvýšenie tlaku mi nevieš odporúčať?? Každý mi povie pi kávu..nemôžem som Z nej nervózna... A Dr ti povie veľa vody a tým to hasne...som sa,minule prichytila ako varím...cítila som nízky tlak taká nestabilita na mňa šla a zadychana som bola z tej slabosti... Dlhšie ako päť desať min stať na jednom mieste má ubija



61

Re: Strava a zdravie/civilizacne choroby dnes

Aj ja som od mala neposedny, musim sa stale hybat, nohami sio pri sedeni stale podupkavam, a moju zenu z toho ide slak trafit. Zmeraj si cukor, mozes mat chvile nizkeho cukr v krvi(hypoglycemia) na co odporucam nejest vela cukrov a vyrobkov z bielych muk ale skor rozne celozrnne a nizkoglycemicke, co vylucuju cukry dlhodobo, aby hladina v krvi prilis nekolisala.
  Mozes mat aj problem so zlym priestupom kyslika z krvi do tkaniva a dokonca nizky obsah kyslika v krvi.
Na priestup a cirkulaciou pomoze nattokinaza, na nizky obsah kyslika v krvi treba adresovat pluca, ich poskodenie a regeneraciu.
O2 v krvi sa da lahko namerat, ja dokonca so sebou nosim aj malicky pristroj, nastrcku na prst, najma ked idem do hor a velkych nadmorskych  vysok, aby som vedel, kedy mam ist dole, skor nez ma odnesu na nositkach, hahaha.



62

Re: Strava a zdravie/civilizacne choroby dnes

RNG ja si predsa len myslím,ze to bude všetko V tej štítnej zlaze..aj tá únava,zadychcivost,pocit opitosti..isto iste neutral skúsim ten jód...Ale vieš čo som sa,opäť dočítala? Že ak je hyper jód je zakázaný narobí viac škody ako pomôže...čo ak mám jódu V tele až až keď mi tak zareagoval(začala som po požití mať rýchly pulz a navrete hrdlo ako som spomínala)...aj,napriek tomu mám ho opäť skúsiť???

Naposledy upravil: Katica (2015-07-09 12:25:11)



63

Re: Strava a zdravie/civilizacne choroby dnes

Ja mám pocit,že sa mi to po tom jóde zhoršilo Rng...všetky tie problémy sa zintenzivnili



64

Re: Strava a zdravie/civilizacne choroby dnes

Neviem, kde by sa ti toho jodu "az az" v tele nahromadilo, ked nejes ziadne na jod bohate morske rastliny, ako ich jedia napr Japonci, ktorych priemerny denny prijem jodu najma z kelpu, do ktoreho si balia svoje suchi je az 13.5 mg.
{Pricom ziju v premere o 10 rokov dlhsie, ako Slovaci a maju podstatne menej problemov zo stitnou zlazou.)
Samozrejme ked beries jod, musis brat aj selen, inac niekomu moze jod aj poskodit.

To co popisujes su priznaky znizeneho metabolizmu, tj moze to byt velmi pravdepodbne sposobene stitnou alebo nadoblickovou/adrenalnou zlazou. Alebo nizkym cukrom v krvi, v case slabosti, tj pripadne aj zhorsenou cinnostou pecene alebo oslabenym travenim.
Pocit nerovnovahy/vertigo moze byt aj dosledok nakazami poskodeneho statokinetickeho ustrojenstva v strednom uchu.



65

Re: Strava a zdravie/civilizacne choroby dnes

Hmmm to máš určite pravdu..možno musím,začať len s nizsimi dávkami jódu so selénom a telo to lepšie prijme a postupne zvyšovať. Boli mi robené krvne testy a všetko V norme.
Ta nadoblickova žľaza by vybehla aj v klasických krvných výsledkoch??  čo sa týka vertiga bola som aj,na Vertigoznom vyšetrení..stredné ucho je v poriadku



66

Re: Strava a zdravie/civilizacne choroby dnes

Alebo zníženy cukor žeby??? Aj to mi vyšlo V testoch ok...A keď prídu na mňa mndloby z cukru čo rýchlo robiť?



67

Re: Strava a zdravie/civilizacne choroby dnes

Cukor v krvi sa meni z hodiny na hodinu .Ze mas nizko cukor/hypoglycemia  musis merat v case tych "mdlob" na to pomoze jest jedla s nizkym glycemickym indexom a vyhybat sa cukrom Nizkoglycemicke jedla uvolnuju cukor pozvolne, takze jeho hladina v krvi neholise hore/dole. To zaroven predlzuje aj zivotnost pankreasu, tj jeho casti co vytvara inzulin.
Na nizko cukor staci zobrat kocku cukru alebo sa napit napr pomarancovej  alebo
hroznovej stavy. To zaucinkuje za 10-15 minut



68

Re: Strava a zdravie/civilizacne choroby dnes

Ahoj rng,pripomínam sa ti opäť :)keď si pamätáš prosila som ťa O pomoc nakoľko mám tocaky, slabosť,nízky tlak,mdloby čoa trápi už vyše 4rokov...Dr že všetko je ok..poradil si mi jód, písala som ti že,anoo užívala som ho ale po pár dňoch sa mi začalo veľmi zlé prehltat a žľaza spuchla no a si predstav že pár dní dozadu som bola týždeň pro mori V Chorvátsku a tam tocaky prestali!! Aj s sa cítila lepšie, ale len keď som bola pri mori! ALE opäť sa stalo to,že sa mi po nejakých troch dňoch pobytu opäť začalo zle prehltat!!! :-( akoby s mala niečo V krku aj také spuchnutejsie hrdlo som mala..hrozný pocit..už,neviem čo robiť..akoby telo jód potrebovalo ale štítna žľaza sa bránila :-((((

Naposledy upravil: Katica (2015-08-11 13:38:43)



69

Re: Strava a zdravie/civilizacne choroby dnes

Jod musis brat len so selenom.
A ked ti na to reaguje stitna zlaza, ber ho transdermalne, tj pod pazuchu.. Jod je silne antimikrobialny a moze sposobit miestne herxheimerove reakcie, najma ked mas nejaku nakazu v hrdle.



70

Re: Strava a zdravie/civilizacne choroby dnes

Pán Rng, nejaký chemik vyučený doporučuje mojej známej  a praktizuje aj on sám,  že cerstvu zeleninu alebo ovocie nalozi do lavorika s vodou cistou a dá tam lyzicu ,,bielidla'' a zevraj to vytiahne z tej potravy strasne vela bordelu pesticidov atd.... co si myslíte o tom ?

Pocul ze sa toto isté robí s octom , to by som este bral ok ... ale bielidlo ?!    co poviete?

Dík smile



71

Re: Strava a zdravie/civilizacne choroby dnes

Ludska fantazia je nekonecna, zialbohu polovedomosti su casto horsie, ako nic.
Bielidlo -oxidator znici mikroby na povrchu, to nie je zly system dezinfekcie, ale prienik do vnutra ovocia je minimalny a ze by to vselico odmorilo je len fantazia. Samozrejme to moze deaktivovat rozne postreky na povrchu, co pouzivaju na predlzenie zivotnosti plodin v obchodoch. To iste urobi aj octova voda, mydlova voda a podobne.
Niektore plodiny, co sa lahko kazia ako napr broskyne dostanu v USA az 7 roznycy postrekov, z krotych napr organofosfaty znizuju podstatne tvorbu testosteronu, co sa dnes velmi prejavuje najma u muzov podstatnym znizenim libida.

Naposledy upravil: RNG (2015-08-14 18:23:17)



72

Re: Strava a zdravie/civilizacne choroby dnes

http://www.mojevideo.sk/video/20e89/vse … po_z).html

pekne video big_smile



73

Re: Strava a zdravie/civilizacne choroby dnes

Je to zmes pravd , polopravd a cistych lzi. To je urobene iste na to, aby ta to znecitlivelo/desenzitizovalo od skodlivych nasledkov liekov a inych chemikalii,. lebo schvalene farmaceuticke  lieky su tam nespomenute ako skodlive chemikalie a predsa su zodpovedne za umieranie, kde sa zaradili na "cestne" tretie miesto, hned za cievnymi chorobami a rakovinami.
A tie rozne chemikalie co su tam spomenute boli lekarmi a hygienikmi uznane za "neskodne", tj je povolene ich pouzivat a zodpovednost za to nesu ludia zo zdravotnictva co ich schvalili na pouzivanie a nie ich zakazali.



74

Re: Strava a zdravie/civilizacne choroby dnes

yop suhlasim, hentake trapne videjka su pre ludi, ktorí su leniví a lahostajní a  chcú na zmenu zivota (co zahrnuje pokusanie o prijimanie zdravsej potravy,pohyb, a milion veci na ktore nemaju tí ludia cas atd)  povedat tuto vetu  :   ,,, aj tak je uz vsetko skodlive a vsetko nam skodi tak naco sa budem snazit zit zdravo''.... poznam takych vela pripadov a toto je videjko presne pre nich smile ... nech si ho teda užijú ale pre nas co vieme kde je trochu sever taketo veci su uplne nonsensno-smiesne smile



75

Re: Strava a zdravie/civilizacne choroby dnes

.



Re: Strava a zdravie/civilizacne choroby dnes

Dobry den. pred 4 mesiacmi som zacala brat AD asentru na uzkostne stavy. Hned od zaciatku som zacala mat hadam vsetky vedlajsie ucinky, ale vsade som citala ze treba vydrzat, tak som sa snazila, ale po dvoch mesiacoch, ked uz to bolo neunosne, som prestala. odvtedy mam uzkosti omnoho vacsie dokonca som si vsimla aj depresivne stavy, co som pred tym nikdy nemala. vecer v pohode zaspim ale budim sa okolo stvrtej rano a vtedy zacina uzkost, musim ist hned na wc, lebo ma prezenie a zacnem sa potit, a uz vobec neviem zaspat. trva to uz 4 mesiace, nemyslim na nic ine len ze sa asi zblaznim. som z toho vycerpana. dnes som si objednala st johns wort, beriem magne b6, niacin, skusala som aj bachove kvapky...hrozne sa bojim, dat si znova predpisat AD, ale v stave ako som to dlho nezvladnem. uz si davam aj polku xanaxu asi 4 dni. Myslite ze ten lubovnik by mohol pomoct? objednala som si aj GABA. dakujem



77

Re: Strava a zdravie/civilizacne choroby dnes

nataliauzkostliva napísal(a):

Dobry den. pred 4 mesiacmi som zacala brat AD asentru na uzkostne stavy. Hned od zaciatku som zacala mat hadam vsetky vedlajsie ucinky, ale vsade som citala ze treba vydrzat, tak som sa snazila, ale po dvoch mesiacoch, ked uz to bolo neunosne, som prestala. odvtedy mam uzkosti omnoho vacsie dokonca som si vsimla aj depresivne stavy, co som pred tym nikdy nemala. vecer v pohode zaspim ale budim sa okolo stvrtej rano a vtedy zacina uzkost, musim ist hned na wc, lebo ma prezenie a zacnem sa potit, a uz vobec neviem zaspat. trva to uz 4 mesiace, nemyslim na nic ine len ze sa asi zblaznim. som z toho vycerpana. dnes som si objednala st johns wort, beriem magne b6, niacin, skusala som aj bachove kvapky...hrozne sa bojim, dat si znova predpisat AD, ale v stave ako som to dlho nezvladnem. uz si davam aj polku xanaxu asi 4 dni. Myslite ze ten lubovnik by mohol pomoct? objednala som si aj GABA. dakujem

Asi zalezi aj z coho mas uzkosti , ja neviem z coho ich mam a st johns worth mi pomaha ale minimalne aj to si musis dat rano , lebo to ma pomaly nabeh . A ked mam uplnu uzkost ze sa az bojim tak si dam Hypnogen , ale to je 1x za 2 mesiace mozno .
Gaba ti pomoze iba ak ti chyba GABA , tak isto sa pomerne zlozito absorbuje teraz neviem s akym vitaminom sa musi brat aby sa absorbovala . Vyskusaj upravit jedalnicek , mne bolo najlepsie na paleo strave , 1g bielkovin na kilo 2g tuku na kilo a 1g sacharidov na kilo , tuky som daval niektore dni aj 3g na kilo .



78

Re: Strava a zdravie/civilizacne choroby dnes

Na to, aby sa ti GABA dostala do mozgu musis brat aj vitamin B-3, najlepsie vo forme inositol hexaniacinate, tiez zvany No Flush niacin. Davka je 2 x 500 mg. Gaba sa vytvara v crevach obvykle v dostatku, ale ked jej nemas dost, tak doplnok 2 x 500 mg by mal postacit.
Inac vytazok zop st John's Wort je ucinny v narazovej davke, co ma obsahovat 3 mg hypericinu a 30 mg Hyperforinu. Ucinok zacne asi po 1.5 hodinach a trva vyse 8 hodin. Samozrejme castejsie [pouzivanie, nez raz za den je skodlive, lebo vedie k serotoninovemu syndromu po case.  Moja zena to pouziva uz roky, zakazdym, ked ocakava nejaku stresovu situaciu, davove akcie a podobne a tak to nosi stale so sebou a obcas pouzije.
Taky obsah nie je v kazdom vytazku z lubovnika, ale je zarucene v tejto znacke, tj v 3 kapsuiliach tohoto
http://www.iherb.com/Paradise-Herbs-St- … l&ic=1
Ine znacky, bez hypericinu, su velmi malo ucinne.
Tieto uvedene zlozky zvysuju hladinu nielen serotoninu, ale aj norepinephrinu, dopaminu a GABA v mozgu.
Ukudnuju aj ine doplnky ako napr SAM-e, L theanine v davke 2 x 400 mg, a uspavaju aj napr obycajny chmel a valerian



Re: Strava a zdravie/civilizacne choroby dnes

dakujem za odpoved. myslim ze som si objednala sjw od paradise. pise sa tam ze sa ma brat 1 kapsula 3 krat denne. alebo je lepsie zobrat 3 naraz napr. rano?



80

Re: Strava a zdravie/civilizacne choroby dnes

nataliauzkostliva napísal(a):

dakujem za odpoved. myslim ze som si objednala sjw od paradise. pise sa tam ze sa ma brat 1 kapsula 3 krat denne. alebo je lepsie zobrat 3 naraz napr. rano?

Ak mas ten SJW, tak musis brat z neho narzovu davku 3 kapsule naraz, to je ta klinicky ucinna davka, ktory ucinnkuje zhruba o 2 hodiny a ucinok trva aj vyse 8 hodin. Len nemies tuto narazovu davku pouzivat kazdy den, len vtedy ked to bude potrebovat, pripadne kazdy druhy az treti den. Mozes si to podat aj rano.

Ja ked som to pouzival, tak som si daval aj nalacno, mne to ucinkovalo cca o 3 hodiny a ucinnok trval niekolko hodin.



81

Re: Strava a zdravie/civilizacne choroby dnes

Vstrebavanie zacne az v crevach tj velmi zalezi ako rychlo sa to do criev dostane.
V kadom pripade, moja zena si ho dava pred tymi stresovymi situaciami a tak sa jej skodlive nasledky ako uzkost alebo neskor depresie neobjavia. Bezne telo normalne situacie zvlada obvykle s dostatkami neurotransmiterov, len v stresovych situaciach ich spotrebuje ovela rychlejsie takze sa moze dostavit nedostatocna hladina niektorych a to ma za nasledok rozne problemy, od uzkosti az po depresie a zly spanok. Ak ale mas systematicky nizku tvorbu niektorych neurotransmiterov, je lepsie si ich systematicky doplnat.
Na serotonin je to 5-HTP
na dopamin je to -LDOPA,
na GABA je to zlucenina GABA a vitaminu B-3 pod menom Picamilon
na choliny je to lecitin  atd.
Zialbohu hladiny neurotransmiterov v mozgu sa zatial nedaju u zivyxch ludi merat, takze musis na to ist len skusanim, co ti pomoze.
Na stastie az 80% problemov je spojene zo serotoninom a melatoninom.

Naposledy upravil: RNG (2015-08-27 22:23:56)



82

Re: Strava a zdravie/civilizacne choroby dnes

,,,,,Samozrejme castejsie [pouzivanie, nez raz za den je skodlive, lebo vedie k serotoninovemu syndromu po case'''

Otazky k tomu :

1. to znamena ze idealne resp aby to bolo ucinne je 3tablety za den hej?   A to naraz vsetky 3 napr rano ked viem ze budem mat okolo obeda stresovu situaciu hej? 
2. Alebo nedam si vobec ked viem ze budem mat kludny den...... a napr ked mi vznikne nahle stresova situacia v tej den tak si dam 3tablety hej?
3. Každy druhy/treti den  keby si davam 3tablety tak je to ok?
4. Problem nastava len keby som si daval kazdy den po 3tablety pravidelne ?

Ďakujem pekne smile



83

Re: Strava a zdravie/civilizacne choroby dnes

1. ani, Narazova davka je najucinnejsie. Osobne to neodporucam brat v malych davkach a stale. Aj neurotransmitery sa minaju/vycerpavaju nerovnomerne, najviac v stresovych situaciach a tomu treba najviac zabranit.
2. Tak to robi aj moja zena.
3.OK,
4.Podla vahy by to malo byt, ale aj viac dni po sebe 3 kapsule denne su pravdepodobne OK, len nie viac.

Naposledy upravil: RNG (2015-08-28 18:02:20)



Re: Strava a zdravie/civilizacne choroby dnes

este par otazok. mozem uzivat GABA spolu s 5HTP? popripade mozem uzivat GABA s antidepresivami? takze Vy neodporucate uzivat SJW tri krat denne po jednej tabletke? preco? dakujem



85

Re: Strava a zdravie/civilizacne choroby dnes

Samozrejme ze mozes, kazde z nich pracuje na inom principe, takze sa vzajomne neprekryvaju ani nepracuju proti sebe.
Hladina neurotransmiterov v mozgu sa velmi silne meni podla ich spotreby. Pri strese je spotreba daleko vyssia a vtedu treba zabranit ich odchytu=spotrebe. Takze odporucam pouzivat vytazok zo SJW len vtedy a nie inokedy.



Re: Strava a zdravie/civilizacne choroby dnes

chcem sa opytat, ked ste si objednavali SJW z ameriky prislo aj vam na mail od prepravnej spolocnosti ze musite dokladat kopu veci kvoli colnemu prejednaniu ako napr splnomocnenie, kopiu faktury, kopiu obcianskeho atd. minimalne clo je 12 eur. ma mi to dorucit DHL. zda sa mi to nejake komplikovane. mate s tym skusenost?



87

Re: Strava a zdravie/civilizacne choroby dnes

nataliauzkostliva napísal(a):

chcem sa opytat, ked ste si objednavali SJW z ameriky prislo aj vam na mail od prepravnej spolocnosti ze musite dokladat kopu veci kvoli colnemu prejednaniu ako napr splnomocnenie, kopiu faktury, kopiu obcianskeho atd. minimalne clo je 12 eur. ma mi to dorucit DHL. zda sa mi to nejake komplikovane. mate s tym skusenost?

samozrejme , musis objednavat za menej , a neni to komplikovane v podstate to zabere 5 minut .
Len to treba aj vytlacit tie papiere co poslali v suboro , osobne ich podpisat a odfotit .

Neviem ci to robia vzdy ked to ide cez colnicu alebo len niektore baliky vyberaju .



88

Re: Strava a zdravie/civilizacne choroby dnes

treba objednavat max do cca 27€ a colnici to nebude ani stat za to zadrziavat ten balik smile to je moja skusenost..... do 27€ mi nic nezastavili.... len nad



Re: Strava a zdravie/civilizacne choroby dnes

dobry den. mozem uzivat melatonin ked uz uzivam gaba a 5htp? a mozem spolu s tym vsetkym brat aj SJW? dakujem



90

Re: Strava a zdravie/civilizacne choroby dnes

Melatonin gaba a 5-HTP  mozes pouzivat dokopy,.
Ale nie s tym SJW



Re: Strava a zdravie/civilizacne choroby dnes

ok.dakujem. prajem vsetko dobre.



92

Re: Strava a zdravie/civilizacne choroby dnes

.



93

Re: Strava a zdravie/civilizacne choroby dnes

celkom zaujmave nie? smile

http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/6557 … -to-delaji



94

Re: Strava a zdravie/civilizacne choroby dnes

Velmi zaujimave. Ale nemozno tam vylucit aj  genetiku.



95

Re: Strava a zdravie/civilizacne choroby dnes

sak urcite...... ozaj aky je Váš názor na stravovanie podľa krvných skupín?   blbost ci je na tom nieco? smile   Dík.



96

Re: Strava a zdravie/civilizacne choroby dnes

Nieco na tom je, predsa genetika ma vplyv aj na travenie.



97

Re: Strava a zdravie/civilizacne choroby dnes

Rng ked si da niekto nieco sladky nejaku cokoladu a da si k tomu vlakninu 10-15g znizi to glykemicky index a nevystreli tak inzulin potom ?



98

Re: Strava a zdravie/civilizacne choroby dnes

Ahoj, pre mojho partnera, ktory ma diabetes a nie je v strave velmi disciplinovany by som chcela objednat pripravok obsahujuci hoodiu v dostatocnej davke. Neda sa mi vsak objednat z iherbu ani zo Swansonu, podla vsetkeho z dovodu legislativy - ochrana volne rastucich chranenych rastlin. Vies mi, prosim doporucit predajcu v EÚ, ktory by mal certifikat, ze pripravok je z rastliny hoodia vypestovanej na farme a je cenovo prijatelny?



99

Re: Strava a zdravie/civilizacne choroby dnes

S tym mam problem aj ja, odkedy Swanson prestal drzat silny extrakt z hodie, 20:1. Zatial som nic nenasiel ako nahradu, ale na nete su napr
http://www.vitaminshoppe.com/p/source-n … pyBr1Kf6So
ktora sa da kupit aj z Amazon
http://www.amazon.com/s/?ie=UTF8&ke … 526iubrn_b
Vlakniny, tj mikrovlakniny vseobecne znizuju glycemicky index vsetkeho,co s nimi jes,  najlepsie na to je udajne glucomannan, co dnes predavaju v pilulkach  na chudnutie



100

Re: Strava a zdravie/civilizacne choroby dnes

Rng je solarium naozaj take skodlive pri dajme tomu 3-4 minutach ?
ci je to len mytus a skodi tak isto ako slnko ?