1

Téma: Strava a zdravie/civilizacne choroby dnes

Toto som dostal od jedneho z mojich citatelov a je to rozhodne zalozene
na pravde, co dnesny lekarsky a farmaceuticky monopol nechce vidiet.


http://www.zdravi4u.cz/alternativni-med … i-se-lecit



2

Re: Strava a zdravie/civilizacne choroby dnes

Zaujmavy clanok , aky mas nazor na ten peroxid vodika a hlavne na to pit pred jedlom ? inde som cital ze pitie po jedle neriedi kyselinu tak aby to skodilo . Ked si dam Vajicka tak tam su tuky aj bielkoviny to znamena ze 4 hodiny sa bude spracovavat potrava to znamena 4 hodiny nepit ? smile ci ako to myslel kolko minut po jedle nepit ?



3

Re: Strava a zdravie/civilizacne choroby dnes

Osobne neodporucam oxidatory bezne, kedze sa jedna nie o potravinovy doplnok, ale o chemikaliu.
Ale aj sam som urcity cas bral peroxid vodika. Zialbohu oxidacie zvysuje starnutie, takze to nie je bez postranhych ucinkov, najma brane dlhodobo. Po 3 hodinach su mikroby v zaludku pri dpstatku kyselin zabite a jedlo znacne natravene, tj je cas na pitie, najma cistej vody, aby si si nenaniesol do zaludka nejake mikroby.
Ked zoberies peroxid vodika, tak ani v malokyslom zaludku sa nemozu mikroby rozmnozovat.
Pozor na herxheimerovu reakciu, ked mas v tele privela skodlivych mikrobov.

Naposledy upravil: RNG (2015-05-20 19:56:15)



4

Re: Strava a zdravie/civilizacne choroby dnes

RNG napísal(a):

Osobne neodporucam oxidatory bezne, kedze sa jedna nie o potravinovy doplnok, ale o chemikaliu.
Ale aj sam som urcity cas bral peroxid vodika. Zialbohu oxidacie zvysuje starnutie, takze to nie je bez postranhych ucinkov, najma brane dlhodobo. Po 3 hodinach su mikroby v zaludku pri dpstatku kyselin zabite a jedlo znacne natravene, tj je cas na pitie, najma cistej vody, aby si si nenaniesol do zaludka nejake mikroby.
Ked zoberies peroxid vodika, tak ani v malokyslom zaludku sa nemozu mikroby rozmnozovat.
Pozor na herxheimerovu reakciu, ked mas v tele privela skodlivych mikrobov.

takjze po 3 hodinach ? v inych clankoch sa zase pise ze sa ma pit male mnozstvo kazdu hodinu , takze keby po kazdom jedle 3 hodiny nemozem pit tak pijem asi naraz pol litra ... co ta reakcia sposobuje ?

Naposledy upravil: ZlatyStaf. (2015-05-20 19:58:59)



5

Re: Strava a zdravie/civilizacne choroby dnes

Ludia, co sa im tvori dost kyselin mozu kludne s jedlom pit, ale my, co mame menej kyselin si ich nemozeme s jedlom dovolit riedit.
Herxheimerova=uhynova reakcia je len ked mas v tele nejake mikroby co doplnok alebo oxidator naraz vo vacsom mnozstve znici a ich toxicky obsah sa vo zvysenim mnozstve uvolni do tela. Tj je to vlastne docasne zamorenie tela privela toxinami. Priznaky su dost podobne chripke, nos tecie, bolesti v tele, zvysena teplota.
Na stastie to pomerne rychle prejde, ked telo  tie uvolnene toxiny vyluci.
Aby uhynova reakcia nebola prilis silna, na mnohe antimikrobialne prostriedky odporucaju zacat s mensimi davkami a ked telo uz nereaguje, tak zvysit az na odporucene davky.

Naposledy upravil: RNG (2015-05-21 09:31:36)



6

Re: Strava a zdravie/civilizacne choroby dnes

Existuje nejaky enzym , kyselina alebo nieco co podporuje vstrebavanie Bielkovin ? je to skor pre ludi co posiluju a bielkoviny maju mierne zvysene .



7

Re: Strava a zdravie/civilizacne choroby dnes

Na travenie bielkovin su vseobecne enzymy pod menom proteolyticke(protein=bielkovina). Nase vlastne enzymy=pancreatiny maju aj proteolyticke zlozky, ked ich nemas dost, tak nevies rozlozit viacej bielkovin a naviac , ked sa ti v crevach nevstrebe nieco z nich do krvi, tak  sa ti telo neustale zamoruje bielkovinnymi zhlukmi a tvoria sa rozne nefunkcne tkaniva.
Ja radim ludom, co maju problemy s travenim si doplnovat aj kyseliny aj enzymy, ako napr zvieraci pankreatin, co je velmi podobny nasemu vlastnemu.
Kyseliny a pepsin znacne zvysuju ucinnost proteolytickych enzymov v zaludku. Ked sa do criev dostanu bielkoviny nerozlozene na aminokyseliny a nevstrebu sa, tak pokracuui v crevach do hrubeho creva, kde ich rozkladaju mikroby hnilobne, pre nas neziaduce, lebo vytvaraju toxicke latky a smradlave plyny(najma H2S, ktory je zaroven aj jedovaty)
Takze zle travenie a absorbcia podporuje neziaduce mikroby v crevach na ukor uzitocnych probiotik

Naposledy upravil: RNG (2015-08-15 10:24:11)



8

Re: Strava a zdravie/civilizacne choroby dnes

RNG napísal(a):

Na travenie bielkovin su vseobecne enzymy pod menom proteolyticke(protein=bielkovina). Nase4 vblastne enzymy=pancreatiny maju aj proteolyticke zlozky, ked ich nemas dost, tak nevies rozlozit viacej bielkovin a naviac , ked sa ti v crevach nevstrebe nieco z nich do krvi, tak  sa ti telo neustale zamoruje bielkovinnymi zhlukmi a tvoria sa rozne nefunkcne tkaniva.
Ja radim ludom, co maju problemy s travenim si doplnovat aj kyseliny aj enzymi, ako napr zvieraci pankreatin, co je velmi podobny nasemu vlastnemu.
Kyseliny a pepsin znacne zvysuju ucinnost proteolytickych enzymov v zaludku. Ked sa do criev dostanu bielkoviny nwerozlozene na aminokyseliny a nevstrebu sa, tak pokracuji v crevach do hrubeho creva, kde ich rozkladaju mikroby hnilobne, pre nas neziaduce, lebo vytvaraju toxicke latky a smradlave plyny(najma H2S, ktory je zaroven aj jedovaty)
Takze zle travenie a absorbcia podporuje neziaduce mikroby v crevach na ukor uzitocnych probiotik

Pekne vysvetlene daju sa tie enzymi na travenie bielkovin zakupit na hoogle ? a su navykove ? ze ked ich vysadim tak ci telo bude vediet spracovavat bielkoviny alebo vobec
cital som ze serrapeptaza je silnejsia ako tie proteolyticke enzymi vraj funguje tak isto ? je to tak alebo ak oto je
http://www.bestofnatur.sk/product/enzym … 60tbl-132/ co hovoris na tento alebo je lepsi . ?
Za odpoved vopred DAKUJEM smile

Naposledy upravil: ZlatyStaf. (2015-05-24 21:06:13)



9

Re: Strava a zdravie/civilizacne choroby dnes

Ako som povedal, bielkovinnych enzymov je hromada roznych, na rozne typy bielkovin.Serrapeptaza je len tak silna, aku davku v jednotkach zoberies. Ja ju casto odporucam na riedenie krvi, rozbijanie krvnych zrazenuin/trombov, odmaskovanie a odhlienovanie. Na pomoc traveniu je trochu pridraha, na to odporucam najma pancreatin, co obsahuje aj hodne proteolytickych enzymov.
Uvedeny enzym ma hlavnu zlozku 120 mg pancreatinu. Smiesne slaby, slabsi nez archaicky Wobwenzyme, z ktoreho musis brat na ucinnost najmenej 3 x 10 tabletiek.
Ja odporucam napriklad na intenzivne cistenie tela az 2 x 6000 mg=6 gramov pancreatinu, entericky pokryteho,  tj 2 x 4 tablety napr tohoto
http://www.swansonvitamins.com/q?kw=tri … creatin+4x



10

Re: Strava a zdravie/civilizacne choroby dnes

RNG napísal(a):

Ako som povedal, bielkovinnych enzymov je hromada roznych, na rozne typy bielkovin.Serrapeptaza je len tak silna, aku davku v jednotkach zoberies. Ja ju casto odporucam na riedenie krvi, rozbijanie krvnych zrazenuin/trombov, odmaskovanie a odhlienovanie. Na pomoc traveniu je trochu pridraha, na to odporucam najma pancreatin, co obsahuje aj hodne proteolytickych enzymov.
Uvedeny enzym ma hlavnu zlozku 120 mg pancreatinu. Smiesne slaby, slabsi nez archaicky Wobwenzyme, z ktoreho musis brat na ucinnost najmenej 3 x 10 tabletiek.
Ja odporucam napriklad na intenzivne cistenie tela az 2 x 6000 mg=6 gramov pancreatinu, entericky pokryteho,  tj 2 x 4 tablety napr tohoto
http://www.swansonvitamins.com/q?kw=tri … creatin+4x

Dobre a ked to nechcem na cistenie tela ale hlavne na to stiepenie bielkovin ? Je aj nieco lepsie Co ma este viacej tych protoelyckych enzymov ? A ked to chcem na to stiepenie aj tak treba brat take velke davky ako pri cisteni tela ?



11

Re: Strava a zdravie/civilizacne choroby dnes

Pri enzymoch najdes od  lepsich vyrobcov popis ucinnposti v jednptkach USP, ktore su rovno zrozumitelne pre kazdeho.
Pozri napr na tento
http://www.iherb.com/Now-Foods-Pancreat … l&ic=1
lde nas v kazdej kapsuli ekvivalent 2 gramov pancreatinu
kde jednotky proteazy su uvedene ako 50 000 USP, tj v kazdej kapsuli je tolko enzymu na bielkoviny, ze pri dostatocne kyslom zaludku ti rozlozia 50 gramov bielkovin.
Ine jednotky sa daju prepocitat na USP podla tabuliek na enzymy.



12

Re: Strava a zdravie/civilizacne choroby dnes

RNG napísal(a):

Pri enzymoch najdes od  lepsich vyrobcov popis ucinnposti v jednptkach USP, ktore su rovno zrozumitelne pre kazdeho.
Pozri napr na tento
http://www.iherb.com/Now-Foods-Pancreat … l&ic=1
lde nas v kazdej kapsuli ekvivalent 2 gramov pancreatinu
kde jednotky proteazy su uvedene ako 50 000 USP, tj v kazdej kapsuli je tolko enzymu na bielkoviny, ze pri dostatocne kyslom zaludku ti rozlozia 50 gramov bielkovin.
Ine jednotky sa daju prepocitat na USP podla tabuliek na enzymy.

Super takze co sa tyka rozkladanie bielkovin staci 1 tbl dajme tomu 1-3x denne ? je to navykove ? ked ich niekedy prestanem brat bude telo vediet bielkoviny stiepit aj nadalej ? A ma to nejake vedlajsie ucinky ?



13

Re: Strava a zdravie/civilizacne choroby dnes

Nie je to ani navykove, ani skodlive, lebo je to pancreatin zo zvierat, velmi podobny nasemu vlastnemu, co nam vyraba pankreas.

Naposledy upravil: RNG (2015-06-01 22:56:44)



14

Re: Strava a zdravie/civilizacne choroby dnes

RNG napísal(a):

Ako som povedal, bielkovinnych enzymov je hromada roznych, na rozne typy bielkovin.Serrapeptaza je len tak silna, aku davku v jednotkach zoberies. Ja ju casto odporucam na riedenie krvi, rozbijanie krvnych zrazenuin/trombov, odmaskovanie a odhlienovanie. Na pomoc traveniu je trochu pridraha, na to odporucam najma pancreatin, co obsahuje aj hodne proteolytickych enzymov.
Uvedeny enzym ma hlavnu zlozku 120 mg pancreatinu. Smiesne slaby, slabsi nez archaicky Wobwenzyme, z ktoreho musis brat na ucinnost najmenej 3 x 10 tabletiek.
Ja odporucam napriklad na intenzivne cistenie tela az 2 x 6000 mg=6 gramov pancreatinu, entericky pokryteho,  tj 2 x 4 tablety napr tohoto
http://www.swansonvitamins.com/q?kw=tri … creatin+4x

RNG 2x 4 tbl mozem dat aj do jednej davky ? 1x8 ?
po veceri ked pred vecerou mam betain hcl , mam istotu ze tam bude dost kysle prostredie .



15

Re: Strava a zdravie/civilizacne choroby dnes

ZlatyStaf. napísal(a):

RNG 2x 4 tbl mozem dat aj do jednej davky ? 1x8 ?
po veceri ked pred vecerou mam betain hcl , mam istotu ze tam bude dost kysle prostredie .

Vzdy je lepsie rozdelit celkovu dennu davku na viacero davok pocas dna.



16

Re: Strava a zdravie/civilizacne choroby dnes

Detto, Aj 2 x 4 je dost velka davka naraz, , mozno 3 x 3 by bola lepsia.



17

Re: Strava a zdravie/civilizacne choroby dnes

Zdravím vás Rng, niesom ešte poriadne zorientovana na stránke ale hádam otázku a prosbu O radu uvidíte.Približne štyri roky trpím tocenim hlavy,cítim sa akoby opitá niekedy viac niekedy menej sad pri nejakej činnosti je to ešte horšie napr.ak vyjdem po schodoch,tiež dlhšie ako 10 min nemôžem stáť lebo mám krutenie hlavy ešte viac. kompletné výsledky sú V poriadku,neurológ,internista,endokrinolog,kardiológ..všetci.. Bola mi diagnostikovaná aj tetania s tým,že mám brat magnézium,ale nakoľko mávam bežné tlak 95/60 bojím sa aby som niekde neodkvecla,kávu piť nemôžem,krutenie je intenzivnejsie... Občas ma bolí aj krčná ale nič extrémne..bola som aj na vertigo vyšetrení všetko OK... Čo mám robiť?? Čo užívať?? Rozmýšľala som aj,nad akupunktúrou.. Ale čo ak to tocenie hlavy ešte zhorší..prosím poradte

Naposledy upravil: Katica (2015-06-26 13:23:52)



18

Re: Strava a zdravie/civilizacne choroby dnes

Jod a selen zlepsuju cinnost stitnej zlazy, co celkove zlepsuje metabolizmus, tj vyrobu energie. Cisti si cievy lecitinom, lepsia cirkulacia krvi tiez pomaha. Ried krv a rozbuijaj krvne zrazeniny nattokinazou.

Ak si mala mnohokrat zapalovy proces v strednom uchu, mozes mat napadnute statokineticke organy/vertigo tiez tinitus a vestibularny syndrom  a z toho straty rovnovahy Tam tiez pomaha zlepsenie cirkulacie krvi, pripadne branie silnych antioxidantov na spruznenie ciev.



19

Re: Strava a zdravie/civilizacne choroby dnes

plus môžes si aj tu prečítať Katica.... sme tam pisali aj ohladom tych pocitov ako po opici smile

http://rng.jecool.net/viewtopic.php?id=3549



20

Re: Strava a zdravie/civilizacne choroby dnes

.



21

Re: Strava a zdravie/civilizacne choroby dnes

Ďakujem krásne za odpoveď Rng, užívala som organický jód asi tri týždne no začala sa akoby zväčšovať tá štítna.. Bolo to vidieť akoby som mala jablko V krku aj sa mi ťažko prehltalo,tak som to okamžite vylúčila, bola som aj na vestibularnom vyšetrení vo Vranove až a tam bol výsledok V poriadku.momentálne užívam detralex 1tbl. denne.. Mám trochu naliate kolená tak reku vyskusam.Takže ako mi radiť teraz postupovať????  Lecitín aký najlepšie,koľko denne..plus aj selén??? A tiež aj tu natokinazu????? Brala som aj ginko ,no znižovalo mi to tlak a tocaky boli horšie....prosím poradte mi presný postup čo mám užívať... Cítim sa ako v začarovanom kruhu.A na tú tetania tým pádom neviem čo brat keďže magnézium nemôžem kvôli tlaku ach



22

Re: Strava a zdravie/civilizacne choroby dnes

Jod sa pouziva len v spojitosti so selenom. Selenu odporucaju moje lekarske zdroje 200 az 800 mikrogramov.
Detralex su bioflavonoidy ako hesperidin a diosmin. Zvysuju ucinnost vitaminu C a pouzivaju sa najma na spruznovanie ciev pri krcovych zilach a "metlickach"
Samozrejme ja odporucam vyssie davky , az 2-3 gramy tychto denne
Na zlepsenie cirkulacie je najma lecitin(2 x polievkova lyzica tyzdenne) tiez nattokinaza na bezpecne zriedenie krvi a odstranenie krvnych zrazenin davka je 0d 2 x 2000 FU az po 3 x 8000 FU, podla potreby.

Naposledy upravil: RNG (2015-08-15 10:25:55)



23

Re: Strava a zdravie/civilizacne choroby dnes

Ďakujem veľmi pekne RNG! smile tak ja ťa pocuvnem a ešte raz skúsim ten jód každé ráno 1pol.lyžica+1tbl selén (alebo skúsim zohnať tabletovu formu priamo jód so selenom)..dúfam,že opäť neopuchnem, potom dve pol.lyžice týždenne(napr.pondelok jedna štvrtok druhá) tekutého sójového lecitínu a natokinaza každý deň..môže byť? Prepáč dúfam,že ta tým neotravujem,ale čo sa týka liečby chcem to užívať presne ako mám...už nezvládam tie tocaky a k tomu ešte s malým dieťaťom doma

Naposledy upravil: Katica (2015-06-28 15:00:01)



24

Re: Strava a zdravie/civilizacne choroby dnes

Pan RNG je to zaujmave, moja matka ked si dava prothiaden tak je uplne ok... ale ked ho teraz vysadila na 1mesiac tak sa jej po mesiaci zas vracaju pomalicky tie tetanicke symptómy....  taká zaludocna nervozita/chvenie.... nespavost v noci..... nizsia chut do jedla..      rozmyslam    co to moze spustat ked ho vysadí ten prothiaden..... zeby sa jej vtedy zas zacalo tvorit menej hcl v zaludku=slabsie travenie=slabsie vstrebavanie zivin v creve a symptomy zacnu vybehovat ?    Či napadajú Vás nejaké iné procesy ?
Dava si serrapeptazu 3x80tis jednotiek, 1nattokinazu 2000jednotiek....     
Chcel by som jej to nejak dat na poriadok normalnym sposobom ( vieme ze ked si zas prothiaden nasadi tak za 1-2dni sa bude citit uplne ok) ....
Ďakujem pekne...



25

Re: Strava a zdravie/civilizacne choroby dnes

Katica napísal(a):

...tekutého sójového lecitínu a natokinaza každý deň..môže byť?...

Ten tekuty lecitin necisti uz cievy, pretoze je v rozpusteny v oleji a tak uz nema ako cistit cievy. Nattokinazu moze pouzivat pravidelne kazdy den, hoci aj cely zivot.
Uprednostni praskovy lecitin, ako tento sojovy: http://www.vemica.eu/eshop/lecitiny/soj … n-v-prasku alebo lepsia volba slnecnicovy: http://www.vemica.eu/eshop/lecitiny/sln … n-v-prasku



26

Re: Strava a zdravie/civilizacne choroby dnes

letto napísal(a):

Pan RNG je to zaujmave, moja matka ked si dava prothiaden tak je uplne ok... ale ked ho teraz vysadila na 1mesiac tak sa jej po mesiaci zas vracaju pomalicky tie tetanicke symptómy....  taká zaludocna nervozita/chvenie.... nespavost v noci..... nizsia chut do jedla..      rozmyslam    co to moze spustat ked ho vysadí ten prothiaden..... zeby sa jej vtedy zas zacalo tvorit menej hcl v zaludku=slabsie travenie=slabsie vstrebavanie zivin v creve a symptomy zacnu vybehovat ?    Či napadajú Vás nejaké iné procesy ?
Dava si serrapeptazu 3x80tis jednotiek, 1nattokinazu 2000jednotiek....     
Chcel by som jej to nejak dat na poriadok normalnym sposobom ( vieme ze ked si zas prothiaden nasadi tak za 1-2dni sa bude citit uplne ok) ....
Ďakujem pekne...

Ten liek co si uviedol, som si k nemu vyhladal opis, a docital som sa, ze sa pouziva pri psychickych problemoch. Tu si treba uvedomit, ze vsetky lieky na psychicke problemy ako su napriklad antidepresiva a rozne chcemicke oblbovaky su vacsinou navykove, cize ked ich pouziva clovek dlho a nahle ich vysadi, tak vzniknu abstinencne priznaky, tzv. "absatky". A tie sa mozu prejavovat podobne ako si napisal.



27

Re: Strava a zdravie/civilizacne choroby dnes

Pietro napísal(a):
letto napísal(a):

Pan RNG je to zaujmave, moja matka ked si dava prothiaden tak je uplne ok... ale ked ho teraz vysadila na 1mesiac tak sa jej po mesiaci zas vracaju pomalicky tie tetanicke symptómy....  taká zaludocna nervozita/chvenie.... nespavost v noci..... nizsia chut do jedla..      rozmyslam    co to moze spustat ked ho vysadí ten prothiaden..... zeby sa jej vtedy zas zacalo tvorit menej hcl v zaludku=slabsie travenie=slabsie vstrebavanie zivin v creve a symptomy zacnu vybehovat ?    Či napadajú Vás nejaké iné procesy ?
Dava si serrapeptazu 3x80tis jednotiek, 1nattokinazu 2000jednotiek....     
Chcel by som jej to nejak dat na poriadok normalnym sposobom ( vieme ze ked si zas prothiaden nasadi tak za 1-2dni sa bude citit uplne ok) ....
Ďakujem pekne...

Ten liek co si uviedol, som si k nemu vyhladal opis, a docital som sa, ze sa pouziva pri psychickych problemoch. Tu si treba uvedomit, ze vsetky lieky na psychicke problemy ako su napriklad antidepresiva a rozne chcemicke oblbovaky su vacsinou navykove, cize ked ich pouziva clovek dlho a nahle ich vysadi, tak vzniknu abstinencne priznaky, tzv. "absatky". A tie sa mozu prejavovat podobne ako si napisal.

Myslim si ze tie stavy si moze priivolavat sama , ja berem kyseliny aj pankreatin a stale mam niekedy zly pocit na zaludku a v celom tele ale v tedy viem ze si to navodzujem sam ze sa nic nestane, tazko sa s tym bojuje ale ina cesta nevedie ,antinepresiva niesu cesta . Rng raz pisal jeden doplnok z iherbu ktory bere jeho zena ked ma mat stresovy den tak mozno tym by to mohla docastne nahradit , neviem ci je to ale vhodne na nonstop uzivanie .

http://www.iherb.com/Paradise-Herbs-St- … -Caps/4913

Tento sa mi zda , RNG sa k tomu este vyjadri ci je dobry na dlhodobe uzivanie , a mna k tomuto zaujma ci existuje nieco silnejsie na depresiu z doplnkov nie z liekov .

Naposledy upravil: ZlatyStaf. (2015-06-28 17:30:48)



28

Re: Strava a zdravie/civilizacne choroby dnes

;)Pietro a Zlatystaf  diik za namahu ale je to pravdepodobne trošku zcestne  smile .....jej zacali tieto problemy z nicoho nic uplne, miliarda vsetkych vysetreni absolvovala a nikto nic nenasiel... jedine co jej zaucinkovalo je prothiaden, ja si myslim zatial to ze stresovejsej povahy a tato vec vypina tvorbu hcl a pak vznikaju deficity a vola sa to tetania plus stresovejsi clovek vyplavuje/pouziva pocas stresu omnoho viac mineralov a zivin a to je tiez pridruzene tomu prvemu...... Nie nepouzivala prothiaden dlho -cca 2mesiace a pouzivala uplne mikrominimum toho... postupne znizovala a pak prestala.... mesiac v pohode uplne a zrazu abstinencne priznaky?? To sa mi zda nepravdepodobne...Takze sa vraciam k tomu co som pisal ..

To co ty pises ze beries kyseliny a enzymy a mas divne pocity toto nebude... ty mas malo kyselin a ked ich zle odhadnes tak ti vznika sarapata a divne pocity (osobne to mam podobne)

Som sa bavil s jednou doktorkou psycho a vravela ze v dnesnej dobe ma velmi velmi vela ludi problemy s travenim a sice chodia na gastrovysetrenia ale ich pricina je v strese a ked im daju nejake tabletky na ukludnenie  zrazu zaludocne problemy v momente zmizli....  takze velakrat je pes aj v hlave zakopany a nie v bruchu ako to na prvy pohlad vyzera...

Tato vec St.johns je good ale ma sa to pouzivat len vtedy ked vies ze ides do stresovo davovej situacie.... t.j. raz za cas a nie kazdodenne cize toto nie je idealna alternativa......   napada ma idealna nahrada mozno  5htp ? Co myslite pan RNG?

Naposledy upravil: letto (2015-06-28 18:37:05)



29

Re: Strava a zdravie/civilizacne choroby dnes

letto napísal(a):

;)Pietro a Zlatystaf  diik za namahu ale je to pravdepodobne trošku zcestne  smile .....jej zacali tieto problemy z nicoho nic uplne, miliarda vsetkych vysetreni absolvovala a nikto nic nenasiel... jedine co jej zaucinkovalo je prothiaden, ja si myslim zatial to ze stresovejsej povahy a tato vec vypina tvorbu hcl a pak vznikaju deficity a vola sa to tetania plus stresovejsi clovek vyplavuje/pouziva pocas stresu omnoho viac mineralov a zivin a to je tiez pridruzene tomu prvemu...... Nie nepouzivala prothiaden dlho -cca 2mesiace a pouzivala uplne mikrominimum toho... postupne znizovala a pak prestala.... mesiac v pohode uplne a zrazu abstinencne priznaky?? To sa mi zda nepravdepodobne...Takze sa vraciam k tomu co som pisal ..

To co ty pises ze beries kyseliny a enzymy a mas divne pocity toto nebude... ty mas malo kyselin a ked ich zle odhadnes tak ti vznika sarapata a divne pocity (osobne to mam podobne)

Som sa bavil s jednou doktorkou psycho a vravela ze v dnesnej dobe ma velmi velmi vela ludi problemy s travenim a sice chodia na gastrovysetrenia ale ich pricina je v strese a ked im daju nejake tabletky na ukludnenie  zrazu zaludocne problemy v momente zmizli....  takze velakrat je pes aj v hlave zakopany a nie v bruchu ako to na prvy pohlad vyzera...

Tato vec St.johns je good ale ma sa to pouzivat len vtedy ked vies ze ides do stresovo davovej situacie.... t.j. raz za cas a nie kazdodenne cize toto nie je idealna alternativa......   napada ma idealna nahrada mozno  5htp ? Co myslite pan RNG?

No neviem ci sa daju kyseliny pouzivat zle berem 2 s jedlom jedavam vzdy to iste , a niekedy mam stress .
5htp mam doma a na tento tip stresu to asi velmi nepomoze , a co sa tika toho st johns wort myslim si ze je to lepsie ako nejake navikove lieky . A co je hlavne a mas pravdu . ANO VSETKO JE V HLAVE . Clovek si musi uvedomit ze mu nic neni aj ked ma stress a nieco je zle ze mu bije srdce alebo sa zle dycha tak vie ze nema nic so srdcom ani plucami ze je to len stress . Ale poznam to . Neviem ci tvoja mamina toma pravidelne , lebo ja spim uplne dobre nebudim sa a rano sa budim uplne najlepsie az pocas dna niekedy zacnem stressovat . ja by som skusil ten St johns wort 2-3x za tyzden . Mozno RNG schvali aj pravidelne lebo ono to nema veldajsie ucinky ako liekey skor ide len oto aby si telo nezvyklo .



30

Re: Strava a zdravie/civilizacne choroby dnes

SJW ja som pouzival tak kazdy druhy az treti den narazovu davku (3 kapsule naraz) z toho uvedeneho. Moze sa pouzivat dlhodobo, podla potreby, ale nie kazdy den.

Na ukludnenie moze skusit L-Theanin, Passifloru, Ashwagandhu, alebo vitaminy skupiny B (pod nazvom Stress B), aj doplnok SAMe tusim aj ukludnuje.



31

Re: Strava a zdravie/civilizacne choroby dnes

tie kyseliny su zaujmave .. napr pred tyzdnom som jedol velke jedla a potreboval som ich denne cca 10-12 ... dnes napr som zjedol 9tis kalorii dokopy a pouzil som cca 6  betainov tusim ze a citim sa zaludocne uplne idealne....uvidime este zajtra ked to prejde cez creva ako to bude smile .    ... stres je meganajtihsi sviniar veruze a pacha pekny bordel....      vies co ona ked prestane brat prothiaden tak cca za mesiac dva sa jej to pomalicky zacne vracat (tie veci co som popisoval hore) ......   je to isto stresom.. zalezi ake obdobie ma clovek a ako ho zvlada psychicky a odburava.... preto podla mna ked si ta malicku tabletku prothiadenu tak jej okamzite vsetky symptomy z miznu ako sibnutim prutika .....   ten SJW  vyzera  zaujmavo... ked aj RNG povie ze sa to da dlhsie uzivat tak to objednam rovno a dam mum nech skusi...     Ty vlastne ako ten stress pocitujes  ZlatyStaf? ... chvenie zaludka ci ? skus to popisat  pls......hehe Pietro si si svacol 3kusky  SJW   kazdy druhy alebo treti den ? smile a ako dlho si to takto pouzival ?    a pohodka vsetko ?
Dik za reakcie priatelia smile

Naposledy upravil: letto (2015-06-28 21:31:57)



32

Re: Strava a zdravie/civilizacne choroby dnes

Pietro napísal(a):
Katica napísal(a):

...tekutého sójového lecitínu a natokinaza každý deň..môže byť?...

Ten tekuty lecitin necisti uz cievy, pretoze je v rozpusteny v oleji a tak uz nema ako cistit cievy. Nattokinazu moze pouzivat pravidelne kazdy den, hoci aj cely zivot.
Uprednostni praskovy lecitin, ako tento sojovy: http://www.vemica.eu/eshop/lecitiny/soj … n-v-prasku alebo lepsia volba slnecnicovy: http://www.vemica.eu/eshop/lecitiny/sln … n-v-prasku

OKI ĎAKUJEM VELMI PEKME ZA RADU A TEN LECITIN TO JEDNO DO AKEJ POLIEVKY? Tak si to budem dávať radšej do jogurtu 2x do týždňa jednu veľkú,lyužicu smile ja potrebujem radu od RNG že ako to mám užívať...či ten jód so selénom ráno či večer a aký najlepši vybrať... Ten lecitin a tu nakottinazu už mám teda poriesenu len ešte neviem čo ako s tým jodom.... Mám totiž hrozne tocaky už štyri roky raz lepšie raz horšie a,hlavne v stojí... Vtedy idem až so kolien a tlak max 100/65 mám sad((((( odpoveď U Dr na nízky tlak nezaberá nic...RNG vedel by si mi ešte V tom poradiť??? Že idem S tým všetkým začať

Naposledy upravil: Katica (2015-06-28 21:22:24)



33

Re: Strava a zdravie/civilizacne choroby dnes

Jod a selen mozu uptravit cinnost stitnej zlazy a zvysit celkove metabolizmus. Zialbohu krvne skusky na stitnu zlazu odhalia len nieco vyse 30% znizenej cinnosti stitnej zlazy, preto odporucam kazdemu si doplnat jod a selen a to nie len kvoli stitnej zlaze, ale aj inych zliaz a vyrobe enzymov na ktorej sa tieto dva podielaju a ktore mame v deficite/nedostatok. Kedy ich budes brat na tom malo zalezi, dokonca mozes brat menej casto,  ale vacsie davky, lebo sa oba v tele skladuju. Dolezite je len , aby si dostal/a priemernu davku prepocitane na den .
Stress najma dlhodoby je zabijak, to som tu pisal neraz, ze ho tereba odstranit co najviac, lebo sa nakoniec prejavi vo stovkach roznych zdravotnych -problemoch, tj vcitane traviacich
Prosim berte toto upozornenie vazne !!!
A samozrejme treba adresovat aj spanok, kedze tieto dva su uzko spojene.
http://rng.nazory.eu/rubriky/s/stres
http://rng.nazory.eu/rubriky/s/spanok

Lecitin sa da brat so vsetkym co neobsahuje tuk alebo privela tuku. Nam ho moja zena dava do zeleninovych polievok bez tuku, ale ludia si ho davaju na salaty, do jogurtov, do mixov atd.



34

Re: Strava a zdravie/civilizacne choroby dnes

Ďakujem ešte raz smile tak idem do toho..lecitin,selén+jód, nattokinoza... Pevne verím,že mi to pomôže



35

Re: Strava a zdravie/civilizacne choroby dnes

Katica, len pre inspiraciu smile Ti poviem ako uzivam lecitin. Ja pouzivam slnecnicovy praskovy a davam si ho nalacno 1 PL kopcom do 300 ml, dobre to rozmiesam rucnym mixerom az tak, ze sa to v tej vode dobre rozpusti a potom to vypijem a o 1 az 2 hodiny sa najem. A este taky detail, po uziti lecitinu o pol hodinu vypijem pohar s vodou.



36

Re: Strava a zdravie/civilizacne choroby dnes

mne ten slnecnicovy lecitin chuti mega smile .... dam si kopcom lyzicu do ust .... spojim so slinami poomielam a preglgnem a pak si dam deci a pol vody, popremielam v ustach zostatky lecitinu a prehltnem smile



37

Re: Strava a zdravie/civilizacne choroby dnes

letto napísal(a):

......hehe Pietro si si svacol 3kusky  SJW   kazdy druhy alebo treti den ? smile a ako dlho si to takto pouzival ?    a pohodka vsetko ?....

Treba uzivat vzdy narazovu davku, ktora obsahuje 3 mg hypericinu a 30 mg hyperforinu, a to je ta klinicky ucinna davka, ktora ucinkuje uz cca o 2-3 hodiny a ucinkuje aj vyse 8 hodin.

Ja som to pouzival, ak sa dobre pamätam, tak kazdy treti den a nie je to vobec navykove ako tie chemicke drogy, aj informacia, ktora koluje internetom, ze pri pouzivani nemozes chodit na slnko, pretoze clovek moze byt citlivejsi vtedy na slnene luce je pravdepodobne dalsi blud, ktory rozsiruje farmeceuticky premysel, pretoze ja som nic take nepocitoval.

Tu narazorvu davku nemozes pouzivat kazdy den, pretoze SJW spätne vychatava neurotransmitery a tym zvysi ich hladiny, ak by si to pouzival kazdy den, tak za dva az tri dni by si sa mohol "predavkovat". Myslim to tak, ze by stale vychytaval neurostrasmitery az tak, ze by nastal ich prebytok, t.j. napriklad by mohol nastat prebytok serotoninu, nazyva sa to serotoninovy syndrom, a pri prebytkoch neurotrasmiterov su podobne priznaky ako pri ich nedostatku.



38

Re: Strava a zdravie/civilizacne choroby dnes

Pietro napísal(a):

Katica, len pre inspiraciu smile Ti poviem ako uzivam lecitin. Ja pouzivam slnecnicovy praskovy a davam si ho nalacno 1 PL kopcom do 300 ml, dobre to rozmiesam rucnym mixerom az tak, ze sa to v tej vode dobre rozpusti a potom to vypijem a o 1 az 2 hodiny sa najem. A este taky detail, po uziti lecitinu o pol hodinu vypijem pohar s vodou.

Normálne ten praskovy lecitin dás do 300 ml vody?? Uff big_smile a tiež to užívať dvakrát týždenne po jednej lyžici??



39

Re: Strava a zdravie/civilizacne choroby dnes

Rng,teraz tak premýšľam že veď naposledy cca mesiac dozadu som bola u endokrinologa a mala som hodnotu ATG niečo cez 38,5 a hranica je do 4.Dr mi povedal,že na lieky to zatiaľ nieje...je vôbec jód pre mňa vhodný V tom prípade? Kamarátka má problém so štítnou a má zákaz prijímať navyše jód.neviem teraz či má hypo či hyper..

Našla som si podľa tvojej rady lecitin http://www.vemica.eu/eshop/lecitiny/sln … n-v-prasku
Potom jód http://www.hoogle.sk/Jod-59ml-d689.htm
Selén http://www.hoogle.sk/Selen-200mcg-180-caps-d740.htm
Alebo radšej spolu??? http://www.nutri-sport.eu/nutristar/esh … na-100-tbl
A nattokinozu samozrejme

Budem sa riadiť dávkovanim na danej stránke či mám zvýšiť všetkého dávky?



40

Re: Strava a zdravie/civilizacne choroby dnes

Katica, lekari bojuju proti jopdu uz od 1940tych rokov, ked nejaki"odbornici" bez podlozenia vyskumom prehlasili,. ze davka 150 mikrogramov jodu, co potrebujes na stitnu zlazu je dostatocna a viac je skodlive. Pri vyskume lekarov v osemdesiatycy rokov, najma na podnet, ze jJaponci, ktori maju priemernu spotrebu az 80krat tak vysoku so v priemere zdravsi, nez ostatni ludia a napr sa dozivaju 10 rokov dlhsie , ako Slovaci, tj je co od nich kopirovat.
Nuz a titi lekari zistili, ze telo pracuje lepsie s viac jodom a urcili doplnanie na 2 az 6 mg  denne, pripadne kratkodobe rychle nalozenie tela jodom a selenom aj ovela vyssimi davkami.
Tito lekari odstranili aj hyper aj hypo prave doplnakmi jodu a selenu.
https://labtestsonline.org/understandin … ab/glance/

Zvysene protilatky mozu nasvecovat nejakej obrannej reakcii, co lekari spajaju casto s tzv autoimunnymi chorobami
Moje lekarske zdroje celkove neprijimaju teorie autoimunity, tj ze telo nici samo seba bez bez priciny a oni za tym vidia rozne priciny casto viacere dokopy, ako zle diagnozovatelne mikrobialne a paraziticke infekcie.
Spojenie napr s boreliozou a chlamidiami je uz dokazane bez pochybnosti, ine zatial este zatial len skumaju.
Ale borelioza aj chlamidie znizuju podstatne imunitu, tak isto rozne mykoplazmy, plesne , l-formy a podobne, tak isto rozne virusy. Takze moznych pricin tzv "autoimunity" je kopa a nie je to len nezmyselny utok tela na seba sameho bez priciny.



41

Re: Strava a zdravie/civilizacne choroby dnes

Katica napísal(a):

Normálne ten praskovy lecitin dás do 300 ml vody?? Uff big_smile a tiež to užívať dvakrát týždenne po jednej lyžici??

Ano, presne tak, do 300 ml vody dam lecitin (1 PL kopcom) a znazim sa dvakrat tyzdenne, niekdy sa podari len raz do tyzdna a inokedy zabudem smile Ale znazim sa hlavne aspon dvakrat za tyzden, ale skusal som aj trikrat do tyzdna smile Je to dobra vec, lebo citim lepsie prekrvenie v tele, napriklad ked mam studene koncatiny, najmä ruky, tak ked si dam lecitin, tak uz o pol az 1 hodinu citim ako sa mi zacnu prekrvovat koncatiny, a je to taky hrejivy pocit, takze potom uz nemam studene ruky, proste je to citelne zlepsenie.

Ta davka sa zda na pohlad mozno vysoka, ale nemusis sa bat, ved je to len potravina a zaroven vyziva pre mozog.
Ak si este nepouzivala lecitin, tak pre opatrnost zacni nizsimi davkami a potom sa postupne dopracuj podla tolerancie tela k odporucanim davkam.

Inak, ta chut slencnicoveho lecitinu je prijatelna, vobec nie je odporna, aspon pre mna smile

P.S.: ten lecitin pouzivam takto uz niekolko mesiacov a vsetko v pohode smile



42

Re: Strava a zdravie/civilizacne choroby dnes

Len teraz pozerám,že LECITIN znižuje tlak dofrasa sad



43

Re: Strava a zdravie/civilizacne choroby dnes

Nuz napr na flaske lecitinu zo Swansomnvitamins je napisane lyzica denneTakze zrrejme to nie je privelka davka, inac by sa to neodvazili napisat.



44

Re: Strava a zdravie/civilizacne choroby dnes

Katica napísal(a):

Len teraz pozerám,že LECITIN znižuje tlak dofrasa sad

Katica, tam to treba podla mna tak, chapat, ze lecitin upravuje krvny tlak.

Ked si predstavis, ze zanesene cievy maju uzsi prietok krvi, tym padom sa krvny tlak zvysi a ked sa tie usadeniny vycistia lecitinom, tak sa ten prietok uvolni a potom sa aj ten tlak znizi (upravi).

Poviem Ti taky jeden priklad: ked polievas kvety v zahrade so zahradnou hadicou, a potom stlacis tu hadicu, tak sa velmi zvysi tlak a zaroven sa zosilni prud vody, ked hadicu pustis, tak sa tlak znormalizuje.



45

Re: Strava a zdravie/civilizacne choroby dnes

Rozumiem Pietro,dakujem za vysvetlenie...len potom prečo keď mám zanesene cievy a slabé prekrvenie mám už teraz tlak hrozne nízky???

Naposledy upravil: Katica (2015-06-30 08:52:22)



46

Re: Strava a zdravie/civilizacne choroby dnes

Katica napísal(a):

Rozumiem Pietro,dakujem za vysvetlenie...len potom prečo keď mám zanesene cievy a slabé prekrvenie mám už teraz tlak hrozne nízky???

Ten nizky tlak moze suvisiet prave s nedostatkom jodu v tele a zlou funkciou stitnej zlazy, ale aj s inymi zalezitostami.

Pozri este tuto temu, tam je o tom nieco napisane: http://rng.jecool.net/viewtopic.php?id=3642



47

Re: Strava a zdravie/civilizacne choroby dnes

Pietro ja si práve myslím,že mi štítna šarapatí... Výsledku ATG som mala zvýšené..ja som aj brala jód tekuty..jedna lyžica ráno po jedle a do troch dní som mala tak opuchnuté hrdlo a tazke prehltanie že až!!!! Myslíš že som si vybrala len zlý produkt? RNG spomínal že sa,to musí užívať výlučne so selénom..neviete mi poradiť nejaký dobrý produkt? Sa už bojím kadečo skusat

Naposledy upravil: Katica (2015-06-30 12:29:48)



48

Re: Strava a zdravie/civilizacne choroby dnes

jedine formou pokus-omyl, pokus-uspech sa mozes dostat zo svojich problemov smile .... vsetci na tom tak ficime zprvoti , skratka hladame co zabera a co ako komu funguje......  popritom sledujes svoje telo symptomy vsetko analyzujes... samozrejme forma pokus omyl neznamena ze vypijes 2deci jodu a cakas big_smile ....  vsetko s mierou postupne skusat smile   je to boj kazdodenny veruze.



49

Re: Strava a zdravie/civilizacne choroby dnes

Katica napísal(a):

Pietro ja si práve myslím,že mi štítna šarapatí... Výsledku ATG som mala zvýšené..ja som aj brala jód tekuty..jedna lyžica ráno po jedle a do troch dní som mala tak opuchnuté hrdlo a tazke prehltanie že až!!!! Myslíš že som si vybrala len zlý produkt? RNG spomínal že sa,to musí užívať výlučne so selénom..neviete mi poradiť nejaký dobrý produkt? Sa už bojím kadečo skusat

Ja pouzivam tento jod od swnasonu: http://www.swansonvitamins.com/swanson- … 0-veg-caps kde je az 12,5 mg v jednej kapsule. Zo zaciatku som uzival kazdny den 1 kapsulu, kedze je to 60 kapsulove balenie, tak som to uzival takto 2 mesiace. Ale pouzivam to pravidelne, takze to staci davkovat kazdy druhy az treti den.

Selen pouzivam tento, nekvasnicny: http://www.swansonvitamins.com/swanson- … ize=SWU067 jedna kapsula obsahuje 200 mcg selenu.

Ale aj na iherbe je tiez dotat jod a selen. Ja som napriklad skusal aj tento jod: http://www.iherb.com/Life-Extension-Sea … l&ic=1

potom mas este tento velmi silny: http://www.iherb.com/Optimox-Corporatio … l&ic=4
alebo: http://www.iherb.com/Optimox-Corporatio … l&ic=6

Selen, ak nemas alergiu na kvasnice tak tento: http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Se … l&ic=4
alebo nekvasnicny: http://www.iherb.com/FutureBiotics-Sele … &ic=38

Alebo si mozes kupit aj jodovu tinkturu, alebo skusit poziadat v lekarni nech ti ju vyrobia, ak budu ochotni. Ta sa nepouziva ustne, ale transdermalne, t.j. cez kozu, presnejsie das par kvapiek pod pazuchu, tak sa to absorbuje cez kozu a naviaze na podkozny tuk a tak sa v podstate zdrzi v tele dost dlho.
O tej jodovej tinkture sa docitas dost aj tu na fore.



50

Re: Strava a zdravie/civilizacne choroby dnes

Detto.