1

Téma: polyp

Dobry den. Uz vyse 2 rokov ma trapila bolest pri vykonavani velkej potreby + krv na stolici. Pred 2 mesiacmi som s tymto problemom bola u chirurga - ten povedal ze v konecniku mam hemoroid + analne trhliny. Takze vsetko mi o par dni potom vypalil laserom. Na moje prekvapenie,sa moj stav nezlepsil,ale naopak zhorsil - mam ovela vacsie bolesti, stolica je nepravidelna, s vacsim mnozstvom krvi. Od toho zakroku som velmi unavena, inokedy som stale cvicila, teraz sotva vladzem vykonavat zakladne veci a v robote ledva stojim na nohach, velmi mi padaju vlasy a co sa tyka pohlavneho zivota - tak som tam dole akoby ochrnuta a nic necitim. Dnes som bola za tym chirurgom , a on mi do konecnika strcil prst a skonstatoval, ze tam mam polyp a ze mam na to brat cipky a potom prist na kontrolu.
p.RNG chcem sa Vas opytat, ci je mozne, aby ten polyp vyrastol za 2 mesiace,lebo vtedy pri operacii ho chirurg nevidel. Nemohol ten polyp vzniknut prave nasledkom tejto operacie? Moze moja unava, slabost a sexualna necitlivost suvisiest s tymto polypom?



2

Re: polyp

Polypy rastu z roznych dovodov, aj narusenie tkaniva operaciou moze byt dovod.
Hemoroidy treba riesit nie operacne ale kremovanim po kazdej stolici, Moj otec tak postupoval na radu svojho kamarata, lekara vyse 50 rokov, ja uz aspon 30 rokov. Treba nesetrit papierom ani kremom a podla moznosti pouzivat taky, co je aj hojivy.
Krvacanie v traviacom trakte sa da niekedy zastavit branim praskovej rebarbory, ja som si tak zastavil pooperacne krvacanie niekde v crevach po operacii zlcnika.
"Ochrnutost" moze byt sposobena poskodenim nervov v tej oblasti laserom alebo inou operaciou.
Slabost moze byt od malokrvnosti, ked neustale krvacas.  V kazdom pripade , najma ked si brala antibiotika, potrebujes si obnovit spravnu crevnu floru tj brat kvalitne [probioptika a aspon 10 gramov zmesi mikrovlaknin na ich podporu.
Padanie vlasov je casto priznak zleho travenia, co potrebuje kyseliny, enzymy, mikrovlakniny a probiotika. Co chyba sa da doplnit.
Dnes je velmi casta hypochlorhydria, tj nedostatok vyrobenych kyselin, co sa prejavuje ako pala a lekari to zialbohu "liecia" potlacenim vyroby kyselin co znici aj traviaci proces a absorbciu zivin , aj imunitu, tj zaludocnu kyselinovu barieru  proti prieniku roznych mikrobov nas jedlach do tela, co po case znici aj nasu ochrannu probioticku floru v crevach. Vyroba kyselin  dnes je casto znicena 1-2 dennou tzv "zaludocnou chripkou, tj jednym z mnohych dnes kolujucich virusov.
Na zlepsenie libida a celkove pre zeny odporucam brat adaptogen Dong Quai/angelika cinska v davke 2 az 5 gramov.

Naposledy upravil: RNG (2015-08-26 21:34:44)



3

Re: polyp

RNG napísal(a):

Treba nesetrit papierom ani kremom a podla moznosti pouzivat taky, co je aj hojivy.

Môžete napísať aký presne krém používaš ?



4

Re: polyp

Ja si vyrabam dnes uz vlastny, pozri na
http://rng.nazory.eu/rubriky/p/prirodna-kozmetika
Ale obcas pouzijem aj iny, dobry krem na ruky, co nema privela chemie.