1

Téma: vysoké aslo, opuchnutý členok, zmeny na obličke

Ahoj RNG,
potrebujem radu, už dlhší čas bojujem s viacerými menšími problémami, pri bežnom odbere mi bolo zistene zvýšené aslo, od apríla beriem penicilinové antibiotiká, hodnota mierne klesá (momentálne cca 900), zároveň mám opuchnutý ľavý členok, v ktorom po magnetickej rezonancii boli zistené prebiehajúce zápalové procesy, voda, nejaký poúrazový stav - rozštiepené úlomky chrupavky. Bolesti skoro žiadne, pri zvýšenej záťaži na nohu, mierne bolesti, diskomfort z opuchu, resp. zväčšeného členku, až lýtka o 1 cm oproti druhému. Väčšia únava. Ortopéd uzavrel stav - sínovitída, reumatológ - zvláštny druh reumatickej artritídy postihujúci len jednu končatinu bez špecifických príznakov, cievny lekár - zamietol podozrenie na lymfedém. Zároveň mi boli zistené zmeny na pravej obličke - zjazvenie, cysty, zmenšená oproti druhej (závery nefrológa až október). Bola mi odporučená redukcia hmotnosti 20 kg (35 rokov, 164 cm, 82 kg, pasujem sa s tým). Vitamín D je tiež nižší než by mal byť, dopĺňam vigantolom. 2 mesiace užívam movalis, serapeptázu, mesiac wobenzym, bez zmeny. Už som trochu unavená a vidím, že to asi len tak, resp. takými to liekmi nezmení. Som si vedomá súvislostí aslo, členok, oblička, zášklby - prekonaná streptokoková infekcia. Zaujíma ma Tvoj názor, čo by sa s tým dalo robiť, pomôcť vyriešeniu, úplnému vyzdraveniu. Som normálna pracujúca žena, 3 deti, stres, normálna slovenská strava, minimum aktívneho pohybu.
ďakujem za odpoveď.
Lenka



2

Re: vysoké aslo, opuchnutý členok, zmeny na obličke

Vysoke ASLO znamena, ze mas v tele niekde streptokoky, ktore su zrejme nejak maskovane, lebo na ne nezaberaju atb.
Odoorucam ich odmaskovat(NAC, serrapaptaza) pit roztok praveho citricidalu a nasadit si probiotika a brat kazdodenne zmes mikrovlaknin na ich podporu.
Na cysty pomaha brat entericky pokryty pancreatin, co ti zarovren precisti telo od roznych zapalovycy latok.Tiez serrapeptaza.
Samozrejme ako kazdemu to radim si doplnat zinok selen jod, vitaminy C E D-3 a K-2  a samozrejme uz spomenute mikrovlakniny a probiotika.Najma po tom, ako ti atb znicili probiotika, cim si stratila az 70% imunity.
Ak ti to nebude stacit, tak musis adresovat rozne ine priciny reum, ako napr chlamidie, boreliozy mykoplazmy a L-formy, pri ktorych sa samozrrejme prizivia aj nase vlastne virusy, co nosime v tele cely zivot.



3

Re: vysoké aslo, opuchnutý členok, zmeny na obličke

Dakujem za info, vyskusam pridat spominane veci.



4

Re: vysoké aslo, opuchnutý členok, zmeny na obličke

OK