51

Re: Reflux zlce do zaludka a nasledne do pažeraka

začali mi tak že jednak stres v škole (koncom mája) potom prišla nejaka viróza alebo angína ... začalo to vracaním, dostal som antibiotika summamed, po týždni mi bolo fajn ale vrátili sa mi žalúdočné problémy (hlavne ráno) ... sám som si myslel že mám privela kyseliny lebo som taký problém kedysi mal tak mi obvodná predpísala costi ... dlho sa mi nič nezlepšovalo bol som 3 týždne doma ale koncom júna som musel ísť do školy na posledný týžden známky upravovať ... popritom som to mal dosť ťažké lebo ten týžden som bol doma sám takže som si musel nakupovať aj variť atd. ... a učiť sa do toho ale zvládol som to a začiatkom júla som sa cítil fajn (dokonca som bol na pizze či grilovať ) asi po týždni som bol vo vysokých tatrách kde sa mi opať pohoršilo .... tak som šiel asi v polke júla na gastroskopiu kde mi nakoniec nezistili ani helicobactera ani celiakiu ale vela žlči v žalúdku ... predpísaný som mal ganaton ... stav sa mi zlepšil ... potom zhoršil a opať zlepšill ... inak som sa stravoval vynikajúco aj sa stravujem ... ptm som bol na gastre na prehliadke koncom júla a s lekárkou sme sa zhodli že budem mať asi málo žalúdčoných kyselín kedže sa mi grgá po jedle atd.... a mám málo slín ... tak mi predlpísala ešte kreón ... no a pred troma dnami som bol plávať ...možno som trochu menej jedol a natiahol sa a odvtedy sa snažím jesť, tlačím do seba ale je mi furt zle 24 hodín denne sa to už nedá vydržať ... a to popritom jedm enzýmy, probiotiká, vlákninu hlavne, a selén so zinkom ... jedine čo nemám sú kyseliny (ale furt pijem citronovu vodu)



52

Re: Reflux zlce do zaludka a nasledne do pažeraka

Njop nieco podoné podla mna stress je spustac nizsej nizkej tvorby kyselin a pak lahko dostanes uz barz co .... cize vyzera to tak ze stress je hlavny spustac vsetkych tychto zaludocnych problemov... toto co pises Ty ma tiez moj kamarat napr co mi vravel minuly tyzden .... stress proste u citlivejsich ludi vypína podla mna uplne na 0 tvorbu zaludocnej kyseliny a asi aj enzýmov a pak lietas v problemoch uz ........  ja sa tiez stravujem megazdravo teda snazim sa zohanam vsetko domace suroviny atd atd...   njop hento vsetko co davas je good ale bez kyselin je to slabotka proste , tie kyseliny ked nemas svoje tak bez nich daleko nezajdes kedze clovek je 3-5x denne ... napr na maso potrebujes kyseliny, na syr atd.. a tak isto aj na surove veci vsetky aby Ti sterilizovali sa ..... 

tu máš záchranu rýchlu v pondelok objednávaj a v utorok uz mas doma smile
http://www.hoogle.sk/Betain-HCI-648mg-p … -d1229.htm

citronova voda je fajn ja ju pijem kazde rano ale to hlavne aby som sa tým alkalizoval kedze denne jem cca 4-7 betainov...a tatial som sa neodhodlal na entericke alkalizatory ale mozno pojdem do toho pomaly veruze ...



53

Re: Reflux zlce do zaludka a nasledne do pažeraka

Tomas, malo zaludocnych kyselin si musis dopnit. Citronova voda ti nijak nenahradi zaludocne kyseliny!
Kreon nie je kyselina , len enzym, najma na tuky, a ten ti zaludocne travenie ani zaludocnu kyselinovu  barieru proti mikrobom nenapravi. Musis brat s jedlom alebo tesne po jedle betain HCl s pepsinom. A pancretin, prirodny a nie nejaky chemicky dobabrany, ako je kreon.



54

Re: Reflux zlce do zaludka a nasledne do pažeraka

ešte mi napadlo že sa možno preto tak zle cítim posledné dni (samozrejme že je to hlavne o HCL), pretože mám anémiu v podstate celý život a už určitý čas vobec neberiem železo čo može byť aj tým ... okrem toho beriem aj lieky na štítnu žlazu a posledné 3 dni som si ich zabudol dať čo tiež može zohrávať ulohu nie ? lebo okrem toho žalúdka sa cítim strašne malátne a točí sa mi hlava



55

Re: Reflux zlce do zaludka a nasledne do pažeraka

yop.. malatnost, tocenie hlavy, a navaly tepla, chladu, bolesti klbov, kosti, chrupaviek, nechut do jedla, bolesti zaludka, biele skvrnky na nechtoch (malo zinku skrz slabe vstrebavanie a travenie) .... pak som si vsimol ze take malilicke cervene ako keby krvave bodky po tele sa mi robili  co je vlastne symbol zas ze telo nestiha vyhadzovat bordel cez creva  ktory je slabo natraveny ale pak vyhadzuje cez kozu (ale to si bezny clovek nesvimne ale ja sa moc sledujem tak som to spozoroval ) ......mno skratka ako vravi RNG milion roznych symptomov skrz slabe travenie Ti povybehuje......   plus stitna zlaza tiez sa podiela na vyrobe enzymov atd....  proste vznikne pekne zacycleny kruh skrz to slabe travenie a pokial si ho neopravis cez tie 4veci (oddnes to nazyvam KEMP Kyseliny,Enzymy,Mikrovlakniny, Probiotika  big_smile  )  tak sa nevyhrabes z toho....



56

Re: Reflux zlce do zaludka a nasledne do pažeraka

hypotyreóza je spojená s deficitom tvorby žalúdočnej kyseliny, deficit žalúdočnej kyseliny - zlé vstrebávanie železa, vzniká anémia, anémia, nízky feritín - hormóny štítnej žľazy nepracujú efektívne, začarovaný kruh, mne sa toto stávalo v minulosti x-krát

Naposledy upravil: bludicka (2015-08-16 19:20:08)



57

Re: Reflux zlce do zaludka a nasledne do pažeraka

Detto. Travenie a absorbciu zivin  su treba za kazdu cenu napravit.