1

Téma: chudnutie

Ahoj Rng, znama mi odporucila na chudnutie Sinefrin, CLA, L carnitin. Ja chcem schudnut 5 kg co by nebol az taky problem aj ked mam stale chut na sladke a casto po chudnuti mam jojo efekt, ALE problem je ze  potrebujem tuk premenit na svaly, potrebujem spevnit stehna ,zadok kedze to mam take ovisnute,makke. Co je z tychto 3 produktov najvhodnejsie, a hlavne prirodne lebo si nechcem zanasat telo. Dakujem

Naposledy upravil: andula (2015-03-17 17:38:46)



2

Re: chudnutie

CLA je z toho asi najlepsie v davkach 2 x 2 gramy.
Chut na sladke sa zvysuje jedenim cukrov a znizuje jedenim komplexnych sacharidov s vysokym glycemickym indexom. Jeden z najhorsich je biela psenicna muka, biely cukor a fruktoza.

Naposledy upravil: RNG (2015-08-12 20:51:29)



3

Re: chudnutie

Mne známa odporučila diétu na koncepte PSMF (od prof. G. Blackburna, Harvardova univerzita, USA). Ide o zníženie príjmu sacharidov a tukov a súčasne zvýšenie príjmu bielkovín. Tak by malo dochádzať k spaľovaniu tukov. Konkrétne rozmýšľam nad proteínovou diétou www.ketodiet.sk. Je takáto forma chudnutia účinná? Máte s tým niekto skúsenosti?

Naposledy upravil: Alica258 (2015-08-10 10:56:19)



4

Re: chudnutie

Alica258 napísal(a):

Mne známa odporučila diétu na koncepte PSMF (od prof. G. Blackburna, Harvardova univerzita, USA). Ide o zníženie príjmu sacharidov a tukov a súčasne zvýšenie príjmu bielkovín. Tak by malo dochádzať k spaľovaniu tukov. Konkrétne rozmýšľam nad proteínovou diétou www.ketodiet.sk. Je takáto forma chudnutia účinná? Máte s tým niekto skúsenosti?

Low carb je dobra dieta ale urcite neodporucam low fat , iba na bielkovinach poprve to zatazuje velmi organizmus a po druhe naco ide clovek low carb ked to nenahradi tukmi , sacharidy sa davaju prec preto aby sa metabolizmus prehodil na tukovy ale nato treba jest tuky , lepsie diety su Paleo alebo CKD ( cyklicka keto dieta ) kde ides 5-6 dni vela tukov + bielkoviny a 1-2 dni vela sacharidov a bielkoviny , takze vlastne ides 5-6 dni na tukovom metabolizme , 1-2dni doplnas glykogen do svalov a sokujes metabolizmus .



5

Re: chudnutie

A na vysokotučnú diétu potrebuje mať človek zase funkčný žlčník... čo býva u starších ľudí už problém, alebo prípadne už žiadny nemajú. Jedine, že by človek fičal len na MCT tukoch a kokosáku a bral enzýmy a ox bile.

Naposledy upravil: bludicka (2015-08-10 15:08:05)



6

Re: chudnutie

bludicka napísal(a):

A na vysokotučnú diétu potrebuje mať človek zase funkčný žlčník... čo býva u starších ľudí už problém, alebo prípadne už žiadny nemajú. Jedine, že by človek fičal len na MCT tukoch a kokosáku a bral enzýmy a ox bile.

tak , opytam sa ox bile je enzym na travenie tukov ?



7

Re: chudnutie

Na chudnutie je jednoducha matematika: prijem kalorii musi byt mensi ako ich vydaj. Ak budes dodrziavat principy zdraveho stravovania, to co tu spomenuli RNG aj ZlatyStaf. - menej jednoduchych sacharidov, potraviny s nizkym glykemickym indexom, viac kvalitnych tukov a primerane mnozstvo bielkovin - tak vysledky sa postupne dostavia, budes chudnut.
Spevnenie je druha cast, ktora nepojde bez treningu. Nemusis travit hodiny vo fitku, ale pohyb je ako sucast noveho zivotneho stylu nevyhnutny.
A samozrejme doplnky. Ak zacnes brat CLA, tak nezacnes automaticky stracat kila. Je tomu uz nejaky cas, ale ak si spravne pamatam, tak CLA zeefektivni hospodarenie s tukmi ak je podporene pohybovou aktivitou.



8

Re: chudnutie

Ox bile je hovadzia zlc, rozklada tuky.
Nuz ja pri mmojich travioacich problemoch a veku  uz nemozem mat normalne travenie bez pomoci doplnkov. Mne sa sice zlc uvolnuje z pecene neprestajne, ale nedodava vo vacsich davkach, ked to mastna potrava vyzaduje. Ja mam uz totiz zlcnik, kde sa zlc zhromazduje a vylucije podla potreby  uz vyoperovany. Takze ked si nezoberiem enzymi (a tiez kyseliny) tak skoncim s krcmi v zaludku, bolestami brucha a hnackami. A vtedy sa samozrejme ani nemioze nic poriadne absorbovat, tj som docasne oslabeny vo vsetkycy telesnych procesoch, vcitane imunity, regeneracia a vyroby energie.
CLA beriem nie preto, ze by som chcel nejak extra rychle chudnut, ale pre to, ze v nasich sucasnych potravinach z intenzivneho polnohospodarstva a chovania zvierat  je ho primalo.



9

Re: chudnutie

RNG napísal(a):

Ox bile je hovadzia zlc, rozklada tuky.
Nuz ja pri mmojich travioacich problemoch a veku  uz nemozem mat normalne travenie bez pomoci doplnkov. Mne sa sice zlc uvolnuje z pecene neprestajne, ale nedodava vo vacsich davkach, ked to mastna potrava vyzaduje. Ja mam uz totiz zlcnik, kde sa zlc zhromazduje a vylucije podla potreby  uz vyoperovany. Takze ked si nezoberiem enzymi (a tiez kyseliny) tak skoncim s krcmi v zaludku, bolestami brucha a hnackami. A vtedy sa samozrejme ani nemioze nic poriadne absorbovat, tj som docasne oslabeny vo vsetkycy telesnych procesoch, vcitane imunity, regeneracia a vyroby energie.
CLA beriem nie preto, ze by som chcel nejak extra rychle chudnut, ale pre to, ze v nasich sucasnych potravinach z intenzivneho polnohospodarstva a chovania zvierat  je ho primalo.

beries aj ox bile na travenie tukov ci len pankreatin ? hovedzia zlt takze sa zlt dostane do zaludka ? to neni normalne zlt nema co robit v zaludku nie ? nemoze to byt nejako nebezpecne ? alebo ze by si telo nato zvyklo ?

cla sa riadi to akej skupiny tukov a naco je dobra okrem chudnutia ?



10

Re: chudnutie

Pancreatin so zlcou je obvykle entericky pokryty, tj sa nerozpusta v zaludku.
CLA je tuk ktory reguluje ukladanie a spalovanie tukov a bezne sa nachadza v mase diciny a volne paseneho dobytku, , ale nie vo stajnenych kravach a hydine krmenej krmnymi zmeskami. Preto je dobre si ho doplnit.



11

Re: chudnutie

RNG napísal(a):

Pancreatin so zlcou je obvykle entericky pokryty, tj sa nerozpusta v zaludku.
CLA je tuk ktory reguluje ukladanie a spalovanie tukov a bezne sa nachadza v mase diciny a volne paseneho dobytku, , ale nie vo stajnenych kravach a hydine krmenej krmnymi zmeskami. Preto je dobre si ho doplnit.

Aha Ox bile je teda pankreatin ( zlc ) entericky pokrity , beries ho s kazdym jedlom ? lebo v podstate v tejto dobe kazde jedlo ma tuky .

CLA ma aj nejake zdravotne vyhody ? okrem toho zabranovania ukladania tukov , do akej kategorie tukov sa radi ? Omega3 ? Kolko mg denne CLA beres ?



12

Re: chudnutie

pankreatín sú pankreatické enzýmy a ox bile je hovädzia žlč, dve odlišné látky

ja beriem samostatnú ox bile (neviem o žiadnej entericky pokrytej, taká sa nepredáva samostatne) a pomáha mi tráviť tuky, teraz ju už nepotrebujem, ale keď som mala problémy so žlčníkom kvôli chelácii ťažkých kovov. A žiadne žalúdočné problémy som nikdy nemala, jedine, ak som to prehnala, tak som dostala hnačku.

Žlč je potrebná aj na využitie tukorozpustných vitamínov z jedla a mastných kyselín, preto je to veľmi užitočný doplnok pre každého žlčníkára, takisto pomáha detoxikovať žlčník, lebo ak žlčník dobre nepracuje, je upchatý pieskom, kameňmi, všetky toxíny tam stagnujú.

Naj zdroj CLA u nás je ovčie mlieko.

Naposledy upravil: bludicka (2015-08-12 08:50:21)



13

Re: chudnutie

bludicka napísal(a):

pankreatín sú pankreatické enzýmy a ox bile je hovädzia žlč, dve odlišné látky

ja beriem samostatnú ox bile (neviem o žiadnej entericky pokrytej, taká sa nepredáva samostatne) a pomáha mi tráviť tuky, teraz ju už nepotrebujem, ale keď som mala problémy so žlčníkom kvôli chelácii ťažkých kovov. A žiadne žalúdočné problémy som nikdy nemala, jedine, ak som to prehnala, tak som dostala hnačku.

Žlč je potrebná aj na využitie tukorozpustných vitamínov z jedla a mastných kyselín, preto je to veľmi užitočný doplnok pre každého žlčníkára, takisto pomáha detoxikovať žlčník, lebo ak žlčník dobre nepracuje, je upchatý pieskom, kameňmi, všetky toxíny tam stagnujú.

Naj zdroj CLA u nás je ovčie mlieko.

Aha tak som zle pochopil odpoved RNG , a bludicka , zlc v zaludku neni dobra nie ? zlc sa do zalutka nema uvolnovat , lebo zlc je zasadita to znehodnoti travenie bielkovin ? a ked sa kombinuje kyseliny a ox bile tak to je potom nejaky divny mix .

Poskodeny zlcnik sa da len z krvy zistit ? zvyseny bilirubin ? ja ho mam zvyseny doktorka povedala ze to mam rodinne ...

bludicka uzivala si 500mg bile alebo tie 125mg tabletky ? s kazdy jedlom tucnym 1 tbl ?

Naposledy upravil: ZlatyStaf. (2015-08-12 09:11:31)



14

Re: chudnutie

Veď aj enzýmy potrebujú na trávenie skôr alkalické prostredie, ono až tak ca. po hodine sa začne viac vylučovať žalúdočná kyselina, aby sa dotrávili bielkoviny, ale netuším ako to je s tou ox bile v žalúdku, ale ja som nikdy problémy nemala. Mne tá žlč vtedy veľmi pomohla. Vtedy som mala zvýšený bilirubín, brala som 500 mg.

Na trávenie tukov máš lipázu v pankreatíne, máš tuším 20 rokov, neviem aké žlčníkové problémy by si mohol mať vo svojom veku.

Tak zvýšený bilirubín môže byť, žlčnikári dobre netrávia tuky, bledá stolica, zápcha z deficitu žlče, robia im problémy niektoré potraviny ako napr. mak, paprika, cesnak, prepálené tuky, bolesti pod pravým rebrom.

Mňa by napr. zaujímalo, že ak niekto je dlhodobo paleo stravu s vysokým podielom tukov, dajme tomu len tých zdravších ako maslo, kokosák, v mäse, sadlo, orechy, semená..., že ako sa to prejaví na žlčníku po rokoch. Lebo niektorí šialenci zjedia aj pár kg masla za týždeň. Zase určité množstvo tuku je ok, lebo "precvičuje" žlčník a núti ho k produkcii žlče. Niekto tvrdí, že celiakia je faktor, ktorý prispieva k tvorbe kameňov.

Inak aj toxická slabá pečeň oslabí žlčník.



15

Re: chudnutie

bludicka napísal(a):

Veď aj enzýmy potrebujú na trávenie skôr alkalické prostredie, ono až tak ca. po hodine sa začne viac vylučovať žalúdočná kyselina, aby sa dotrávili bielkoviny, ale netuším ako to je s tou ox bile v žalúdku, ale ja som nikdy problémy nemala. Mne tá žlč vtedy veľmi pomohla. Vtedy som mala zvýšený bilirubín, brala som 500 mg.

Na trávenie tukov máš lipázu v pankreatíne, máš tuším 20 rokov, neviem aké žlčníkové problémy by si mohol mať vo svojom veku.

Tak zvýšený bilirubín môže byť, žlčnikári dobre netrávia tuky, bledá stolica, zápcha z deficitu žlče, robia im problémy niektoré potraviny ako napr. mak, paprika, cesnak, prepálené tuky, bolesti pod pravým rebrom.

Mňa by napr. zaujímalo, že ak niekto je dlhodobo paleo stravu s vysokým podielom tukov, dajme tomu len tých zdravších ako maslo, kokosák, v mäse, sadlo, orechy, semená..., že ako sa to prejaví na žlčníku po rokoch. Lebo niektorí šialenci zjedia aj pár kg masla za týždeň. Zase určité množstvo tuku je ok, lebo "precvičuje" žlčník a núti ho k produkcii žlče. Niekto tvrdí, že celiakia je faktor, ktorý prispieva k tvorbe kameňov.

Inak aj toxická slabá pečeň oslabí žlčník.

No to ja neviem je taka choroba neviem akosa vola je to vrodene a to sposobuje zvyseny biliribun , objednal som ten ox bile a uvidim ci mi to nejako pomoze , mna pod pravym rebrom neboli len v strede ma picha pod solarom ale tak povrchovo ako keby mi tlaci nieco zospodu na solar .

big_smile mozno zlc v tabletkach bola vytvorena pre ludi na paleo big_smile:D

Rng zaujma ma aj tvoj anzor na zlt v tabletkach tym padom zlc v zaludku , ci to nemoze skodit a ci to nemoze zastavit travenie bielkovin ked berem aj kyseliny .

bludicka preco paprika , cesnak atd co to ma spolocne so zlcnikom ?



16

Re: chudnutie

Opýtaj sa žlčnikárov, ja som s tým problémy nemala. Asi im to nejak dráždi žlčník, oni sú hákliví na všeličo, aj na surové ovocie so šupkou, so zrniečkami (možno dráždi nejak zapálenú výstelku), horčica, ostré koreniny. Priateľ napr. dostáva po maku kyselinu a papriku mu zle trávi.



17

Re: chudnutie

bludicka napísal(a):

Opýtaj sa žlčnikárov, ja som s tým problémy nemala. Asi im to nejak dráždi žlčník, oni sú hákliví na všeličo, aj na surové ovocie so šupkou, so zrniečkami (možno dráždi nejak zapálenú výstelku), horčica, ostré koreniny. Priateľ napr. dostáva po maku kyselinu a papriku mu zle trávi.

zaujmave urcite skusim na mesiac ten ox bile .

ale zaujma ma vyjadrenie rngho , ze ako je to stou zlcov v zaludku a kombinaciom s kyselinami

btw bludicka http://rng.jecool.net/viewtopic.php?id=26 tu mas temu kde otom rng hovori ze zlc v zaludku moze byt nebezpecne tak nwm na akej baze ox bile funguje ...

Naposledy upravil: ZlatyStaf. (2015-08-12 14:07:45)



18

Re: chudnutie

Ox bile musi byt entericky pokryty, tj nesmie sa rozpustit v zaludku. Napr pancreatin zo svansona( http://www.swansonvitamins.com/swanson- … x-300-tabs
obsahuje aj ox bile, citit to na voni, zlcovej, ale ten sa rozpusti az v crevach, tj nemoze podrazdit zaludok. Jedine, ze by si mal zaludok uplne bez kyselin alebo  cerstvo alkalizovany.
Zaludocny ochranny maz je komplexna latka, ktora je odolna proti kyselinam ale nie proti zlci.

Naposledy upravil: RNG (2015-08-12 18:35:43)



19

Re: chudnutie

RNG napísal(a):

Ox bile musi byt entericky pokryty, tj nesmie sa rozpustit v zaludku. Napr pancreatin zo svansona( http://www.swansonvitamins.com/swanson- … x-300-tabs
obsahuje aj ox bile, citit to na voni, zlcovej, ale ten sa rozpusti az v crevach, tj nemoze podrazdit zaludok. Jedine, ze by si mal zaludok uplne bez kyselin alebo  cerstvo alkalizovany.
Zaludocny ochranny maz je komplexna latka, ktora je odolna proti kyselinam ale nie proti zlci.

ale ved ten ox bile neobsahuje len lipasu , tento beriem ale vecsinou pred jedlom tak neviem no , henten druhy ox bile je normalne zlc , tento co si poslal mi nepride ako by obsahoval zlc .

http://www.iherb.com/Nutricology-Ox-Bil … l&ic=1

tento si chvalia vraj dobry na travenei tukov , ale neni entericky tak nwm ...

Naposledy upravil: ZlatyStaf. (2015-08-12 18:38:58)



20

Re: chudnutie

Skus a uvidis. Ja osobne by som mal obavy zo zlce branej bez enterickeho pokrytia. Ale mozno s dostatkom jediel to az natolko nedrazdi



21

Re: chudnutie

RNG, veď všetky tie živočíšne pankreatíny páchnu ako prasačie vnútornosti a ox bile detto, len tá je ešte aj horká na chuť (pripomína mi to silne zabíjačky z detstva, keď sa prasačie črevá vyplachovali). Žlč je na chuť horká, zhodou okolností mám doma oba pankreatíny od swanson, ten enterický a aj ten, čo obsahuje ox bile, ale nie je enterický. Ten enterický vôbec nemá horkú chuť a ten s ox bile má horkú chuť, podobnú ako ox bile, čo si kupujem samostatne.

A podľa popisu v tom enterickom žiadna ox bile ani nie je. Brala som každú ox bile, čo je dostupná na trhu a ani jedna nie je entericky pokrytá.

Len tento swanson pankreatín obsahuje žlč, ale nie je enterický:
http://www.swansonvitamins.com/swanson- … s-180-tabs

Jediný vedľajší efekt z ox bile u mňa bol, ak som to prehnala, že som dostala hnačku. Ale žiadne podráždenie žalúdka ani skúšobne pri 1500 mg som nemala a to som ju brala dva roky s každým jedlom, denne 1000-1500 mg.

Naposledy upravil: bludicka (2015-08-12 19:48:42)



22

Re: chudnutie

bludicka napísal(a):

RNG, veď všetky tie živočíšne pankreatíny páchnu ako prasačie vnútornosti a ox bile detto, len tá je ešte aj horká na chuť (pripomína mi to silne zabíjačky z detstva, keď sa prasačie črevá vyplachovali). Žlč je na chuť horká, zhodou okolností mám doma oba pankreatíny od swanson, ten enterický a aj ten, čo obsahuje ox bile, ale nie je enterický. Ten enterický vôbec nemá horkú chuť a ten s ox bile má horkú chuť, podobnú ako ox bile, čo si kupujem samostatne.

A podľa popisu v tom enterickom žiadna ox bile ani nie je. Brala som každú ox bile, čo je dostupná na trhu a ani jedna nie je entericky pokrytá.

Len tento swanson pankreatín obsahuje žlč, ale nie je enterický:
http://www.swansonvitamins.com/swanson- … s-180-tabs

Jediný vedľajší efekt z ox bile u mňa bol, ak som to prehnala, že som dostala hnačku. Ale žiadne podráždenie žalúdka ani skúšobne pri 1500 mg som nemala.

ked si brala ox bile brala si aj ine veci na travenie ? pankreatin alebo kyseliny ?



23

Re: chudnutie

pankreatín takmer vôbec, lebo ma z neho bolieva hlava, kyselinu len s väčšim jedlom, jednu-dve 650 mg tablety



24

Re: chudnutie

bludicka napísal(a):

pankreatín takmer vôbec, lebo ma z neho bolieva hlava, kyselinu len s väčšim jedlom, jednu-dve 650 mg tablety

takze si skusala aj mix kyselina a ox bile . zaujmave no ved skusim a uvidim .



25

Re: chudnutie

Pancreatin z hovadzieho dobytka je zmes vselicoho, vcitane moze obsahovat aj zlc. Kedze dnes uz nikto nedrzi nekoncentrovany pankreatin, len koncentraty z neho, tak neuvadzaju casto , ze je v tom aj koncentrovana  zlc. Uvadzaju tam len celkovu aktivitu lipazy, do coho je zahrnuta aj zlc.



26

Re: chudnutie

Ale ten pankreatín, kde uvádzajú žlč v popise, jednoznačne aj po nej chutí a ten, kde ho neuvádzajú, tak tam tú horkú chuť žlče necítim, tak ak tam aj je, tak nejaké zanedbateľné množstvo. Kto ochutnal čistú žlč v doplnku, tak vie, že chutí príšerne a aj zapácha.

A ešte ako sa dá zameniť pankreatické tkanivo a žlčník? Veď sú to dva orgány, aj keď na tých bitúnkoch si viem predstaviť, že to zmixujú všelijak.

Naposledy upravil: bludicka (2015-08-12 21:36:37)



27

Re: chudnutie

bludicka napísal(a):

Ale ten pankreatín, kde uvádzajú žlč v popise, jednoznačne aj po nej chutí a ten, kde ho neuvádzajú, tak tam tú horkú chuť žlče necítim, tak ak tam aj je, tak nejaké zanedbateľné množstvo. Kto ochutnal čistú žlč v doplnku, tak vie, že chutí príšerne a aj zapácha.

A ešte ako sa dá zameniť pankreatické tkanivo a žlčník? Veď sú to dva orgány, aj keď na tých bitúnkoch si viem predstaviť, že to zmixujú všelijak.

http://www.iherb.com/Now-Foods-Super-En … l&ic=5

aj tento popularny enzym obsahuje ox bile . takze ta zlc v zaludku nerobi taky problem mozno niekomu , ale cital som otom vela na SK strankach ze zlc je zla v zaludku , ale ide oto asi v akom mnozstve mozno ze tych 500mg na jedno jedlo neni vela ...

http://www.iherb.com/Jarrow-Formulas-Bi … psules/172 tak isto aj tento vyzerano dobre co hovoris bludicka su tam aj nejake ine enzymi .

da sa zlcnych regenerovat nejako ?

Naposledy upravil: ZlatyStaf. (2015-08-13 08:16:25)



28

Re: chudnutie

njn.. ja mam tento napr  http://www.swansonvitamins.com/swanson- … s-180-tabs

a je tam tiez ox bile ... ale nepocitujem ziadny rozdiel voci pankreatinu od Now alebo od Jarrozymes.... a je to horke hnusne ked si to dam a stihnem sa to dotknut jazyka smile   ......ale  uz tento kupovat nebudem lebo zlcovych kyselin mam svojich dost a to som kupoval len preto ze som to kupoval z hooglu narychlo a jarrozymy a pankreatin mi cestoval..... ja skor potrebujem len amylazu a proteazu.....

a Tebe co trávi zle tuky ci ako vies ze mas zlcnik chyteny?

Naposledy upravil: letto (2015-08-13 08:20:47)



29

Re: chudnutie

letto napísal(a):

njn.. ja mam tento napr  http://www.swansonvitamins.com/swanson- … s-180-tabs

a je tam tiez ox bile ... ale nepocitujem ziadny rozdiel voci pankreatinu od Now alebo od Jarrozymes.... a je to horke hnusne ked si to dam a stihnem sa to dotknut jazyka smile   ......ale  uz tento kupovat nebudem lebo zlcovych kyselin mam svojich dost a to som kupoval len preto ze som to kupoval z hooglu narychlo a jarrozymy a pankreatin mi cestoval..... ja skor potrebujem len amylazu a proteazu.....

a Tebe co trávi zle tuky ci ako vies ze mas zlcnik chyteny?

ja to chcem len skusit , ja mam zvyseni bilirubin a mam riedku stolicu , tak bud mam vela olejov / tukov alebo mi ich zle travi . alebo vela kefiru big_smile:D:D



30

Re: chudnutie

a co takto skusit pit menej/ziaden kefir ale 5-6dni ? big_smile ... lebo kefir moze obsahovat vselijake bekterie... ci prospesne a po case aj rozne ine... resp ak napr kefirove zrna pouzivas rok alebo dlhsiu dobu tak samozrejme sa obsah tych veci v nich variuje a mení a dostavaju sa do nho rozne ine bakterie a kultury smile   ja som tiez ten kefir pil kazdy vecer ale postupne nejak zistujem ze to neni az take ,,cool'' ... nvm mno treba poskusat...

tuky keby ti blbo travilo tak by si mal taku masnu stolicu skorej ako riedku nie?



31

Re: chudnutie

letto napísal(a):

a co takto skusit pit menej/ziaden kefir ale 5-6dni ? big_smile ... lebo kefir moze obsahovat vselijake bekterie... ci prospesne a po case aj rozne ine... resp ak napr kefirove zrna pouzivas rok alebo dlhsiu dobu tak samozrejme sa obsah tych veci v nich variuje a mení a dostavaju sa do nho rozne ine bakterie a kultury smile   ja som tiez ten kefir pil kazdy vecer ale postupne nejak zistujem ze to neni az take ,,cool'' ... nvm mno treba poskusat...

tuky keby ti blbo travilo tak by si mal taku masnu stolicu skorej ako riedku nie?

kefir som predtym nepil a mal som ju riedku , ano je aj taka mastna .

predvcerom som bol na SIBO teste dychovom sa robil 2 hodiny a bakterie v crevach nemam smile



32

Re: chudnutie

Ja si myslím, že ak má niekto nejaký reflux žlče, tak tá vlastná žlč v žalúdku, ak sa to deje nejak pravidelne je agresívnejšia, než tá suplementovaná a takisto asi aj množstvo hrá rolu.

Napr. keď som mala nadprodukciu vlastnej žalúdočnej kyseliny, to boli príšerné bolesti a keď som mala zase deficit a dala som si aj 8 betaínov, tak nič, žiadna bolesť, tá vlastná kyselina je omnoho silnejšia, než tie betaíny.

Ja nie som žlčníkový expert, ale žlčnikárom odchádza žlčník spravidla ak jedia dlhé roky spracovanú stravu, rafinované rastlinné oleje, prepálené tuky, veľa koncentrovaných sacharidov, možno tá celiakia tam hrá rolu...

Pri deficite žlčových kyselín sú zápchy. Stolica je bledá. Ale môžu byť aj hnačky z nestrávených tukov:

"CAN LACK OF BILE CAUSE DIARRHEA?
Since bile is necessary to digest fats, lack of bile can cause several problems related to fat digestion. One of them is diarrhea from accumulation of undigested fat in the stool. In that case you can also see oily droplets in the toilet which may be accompanied with a foul smell. Pale stool and oily droplets are give-away signs of definite bile deficiency either due to liver or gallbladder problems."

A čo je zaujímavé, tak som sa dočítala, že ľudia, čo majú deficit žlčových kyselín, môžu mať nadbytok žalúdočnej kyseliny, ktorá nie je neutralizovaná tou zásaditou žlčou.



33

Re: chudnutie

A keď máš žlčníkové problémy, tak zrovna paleo smer nemusí byť naj, lebo veľa ľudí to preháňa s mäsom a tukmi a jedia málo vlákniny a zeleniny. Málokto sa vie "najesť" z varenej brokolice a mrkvy, tak to kompenzujú nadbytkom proteínov, tukov. Ono je to aj náročné, väčšinu sacharidov z chleba, zrnín, obilnín, strukovín, zemiakov nahradiť len sacharidmi prevažne zo zeleniny, dá sa to, ale človek musí byť už dosť vynaliezavý vo varení, aby sa mu to neomrzelo časom.

Naposledy upravil: bludicka (2015-08-13 09:22:18)



34

Re: chudnutie

bludicka napísal(a):

A keď máš žlčníkové problémy, tak zrovna paleo smer nemusí byť naj, lebo veľa ľudí to preháňa s mäsom a tukmi a jedia málo vlákniny a zeleniny. Málokto sa vie "najesť" z varenej brokolice a mrkvy, tak to kompenzujú nadbytkom proteínov, tukov. Ono je to aj náročné, väčšinu sacharidov z chleba, zrnín, obilnín, strukovín, zemiakov nahradiť len sacharidmi prevažne zo zeleniny, dá sa to, ale človek musí byť už dosť vynaliezavý vo varení, aby sa mu to neomrzelo časom.

no ja neviem ci mam zly zlcnik mam len bilirubin zvyseny , a doktorka hovorila ze to je dedicne .
Inac aktualne mam 75g bielkovin 75g sacharidov 120g tukov . co neni vela smile

samozrejme viem ze ked je zlcnik zly tuky by sa nemali . len ako clovek zisti ci ho ma zly okrem bilirubinu lebo ten moze byt aj z inych dvovodov zvyseny + bolesti na pravej strane nemam .



35

Re: chudnutie

ZlatyStaf. napísal(a):

samozrejme viem ze ked je zlcnik zly tuky by sa nemali . len ako clovek zisti ci ho ma zly okrem bilirubinu lebo ten moze byt aj z inych dvovodov zvyseny + bolesti na pravej strane nemam .

http://gallbladderattack.com/gallbladdersymptoms.shtml
http://gallbladderattack.com/questionnaire.shtml



36

Re: chudnutie

necitis sa slaby ?  na 75g sacharidoch keby slapem cely den tak o 15:20 padnem do postele bez energie a spim do vecera asi mrtvy big_smile

ja mam cca 70g bielkovin  200g sacharidov (komplexnych) 100g tukov  40g vlakniny  a citim zeby som este mal asi pridat ... len uvazujem ci sacharidy alebo bielkoviny alebo oboje....



37

Re: chudnutie

bludicka napísal(a):
ZlatyStaf. napísal(a):

samozrejme viem ze ked je zlcnik zly tuky by sa nemali . len ako clovek zisti ci ho ma zly okrem bilirubinu lebo ten moze byt aj z inych dvovodov zvyseny + bolesti na pravej strane nemam .

http://gallbladderattack.com/gallbladdersymptoms.shtml
http://gallbladderattack.com/questionnaire.shtml

v tejto dobe vsetky priznaky sedia na 100 dalsich problemov smile
ty si mala problem so zlcnikom nie ? ako sa ti to prejavovalo kym si nebrala ox bile ?

http://gut.bmj.com/content/54/6/823.full tiez fajn clanok



38

Re: chudnutie

Ja sa stravujem dosť disciplinovane, takže pri mojej strave väčšina tých typických žlčníkových symptómov nebola. Ale mala som príšerné zápchy, žlč stimuluje črevnú peristaltiku a nonstop bolesti v pravom podrebrí a medzi lopatkami, až pocit ako keby mi ochrnievala pravá ruka. Super mi pomohli kávové klystíry, tie stimulujú žlčník k vyprázdneniu žlče, mne sa v žlčníku koncetrovali tie ťažké kovy a preto mi nefungoval a keď som mu pomohla tými klystírmi, tak sa mi vždy super poľavilo.

Naposledy upravil: bludicka (2015-08-13 09:57:14)



39

Re: chudnutie

bludicka napísal(a):

Ja sa stravujem dosť disciplinovane, takže pri mojej strave väčšina tých typických žlčníkových symptómov nebola. Ale mala som príšerné zápchy, žlč stimuluje črevnú peristaltiku a nonstop bolesti v pravom podrebrí a medzi lopatkami, až pocit ako keby mi ochrnievala pravá ruka. Super mi pomohli kávové klystíry, tie stimulujú žlčník k vyprázdneniu žlče, mne sa v žlčníku koncetrovali tie ťažké kovy a preto mi nefungoval a keď som mu pomohla tými klystírmi, tak sa mi vždy super poľavilo.

A co znamena bilirubin pri problemoch so zlcnikom ? Kavove klystiry robis este stale ci uz ked si si ho dala doporiadku tak si prestala ?

ja idem v pondelok na krv tak uvidim po vyse mesiaci na paleo co to ukaze .

bludicka pokial by sa mi bilirubin po paleo diete este viac zvysil znamena to ze je zly zlcnik ?

Naposledy upravil: ZlatyStaf. (2015-08-13 10:17:11)



40

Re: chudnutie

Kávové klystíry si robím stále, lebo ma to baví a mám po nich peknú pleť big_smile.

http://www.newhealthguide.org/High-Bilirubin.html

Tam píšu, že ak je žlčovod upchatý, tak sa zvyšuje bilirubín. Alebo to môže poukazovať na problém s pečeňou, bakteriálnu infekciu.

Bilirubin is excreted in bile and urine, and too much bilirubin in the bile may end up forming bilirubin stones. This may be indicative of certain diseases including liver disease and bacterial infection.

Příliš vysoká hladina bilirubinu může znamenat, že se nadměrně vytváří (obvykle následkem zvýšené hemolýzy) nebo že játra nejsou schopna patřičně bilirubin odstraňovat pro uzávěr žlučových cest, onemocnění jater, jako je cirhóza či akutní hepatitida, nebo pro dědičnou poruchu odbourávání bilirubinu.

Nemáš tú Gilbertovu chorobu?
http://www.gilbert.wbl.sk/Info-o-chorobe.html

Naposledy upravil: bludicka (2015-08-13 10:20:28)



41

Re: chudnutie

Ak by sa Ti zvýšil po paleo diéte... neviem, lebo zase paleo redukuje aj kopec potravín, ktoré žlčníku dobre nerobia, hlavne koncentrované spracované sacharidy.

Naposledy upravil: bludicka (2015-08-13 10:27:37)



42

Re: chudnutie

A odkiaľ vie doktorka, že ten bilirubín máš dedičný? Čo vyšetrovala aj rodičov, alebo Ti robili nejaké genetické testy? Alebo to máš od detstva?



43

Re: chudnutie

bludicka napísal(a):

Ak by sa Ti zvýšil po paleo diéte... neviem, lebo zase paleo redukuje aj kopec potravín, ktoré žlčníku dobre nerobia, hlavne koncentrované spracované sacharidy.

No hej sacharidy sa nejedia len malo , ale zasa tuky viacej a tie mi netravi ked ju mam zlu , no je to rodinan doktorka a ujo to ma teiz ale starka ma zlcnik vyoperovany tak neviem no .

hej peknu plet ? to by sami zislo big_smile:D ak oto funguje ze mas lepsiu plet ? ten klystir vlastne len cisti creva nie ? v com je prave kavovy taky dobry



44

Re: chudnutie

ZlatyStaf. napísal(a):

hej peknu plet ? to by sami zislo big_smile:D ak oto funguje ze mas lepsiu plet ? ten klystir vlastne len cisti creva nie ? v com je prave kavovy taky dobry

They found that the caffeine travels via the hemorrhoidal vein and the portal system to the liver, opens up the bile ducts and allows the liver to release bile, which contains toxins. The theobromine, theophylline, and the caffeine in coffee dilate blood vessels and bile ducts, relax smooth muscles, and increase the bile flow.

Doctors at the University of Minnesota showed that coffee administered rectally also stimulates an enzyme system in the liver called glutathione S-transferase by 600%-700% above normal activity levels. This enzyme reacts with free radicals (which cause cell damage) in the bloodstream and makes them inert. These neutralized substances become dissolved in the bile, are released through the bile flow from the liver and gallbladder, and are excreted through the intestinal tract. A Gerson patient holds the coffee enema in the colon for 12-15 minutes. During this time, the body’s entire blood supply passes through the liver 4-5 times, carrying poisons picked up from the tissues. So the enema acts as a form of dialysis of the blood across the gut wall.

Čiže hlavná úloha kávového klystíru ani nie je nejaká očista čreva, aj keď aj to sa deje, ale práve vyprázdnenie toho žlčníka, detox pečene, odvod toxických látok, tvorba glutathionu.

Naposledy upravil: bludicka (2015-08-13 10:48:51)



45

Re: chudnutie

bludicka napísal(a):
ZlatyStaf. napísal(a):

hej peknu plet ? to by sami zislo big_smile:D ak oto funguje ze mas lepsiu plet ? ten klystir vlastne len cisti creva nie ? v com je prave kavovy taky dobry

They found that the caffeine travels via the hemorrhoidal vein and the portal system to the liver, opens up the bile ducts and allows the liver to release bile, which contains toxins. The theobromine, theophylline, and the caffeine in coffee dilate blood vessels and bile ducts, relax smooth muscles, and increase the bile flow.

Doctors at the University of Minnesota showed that coffee administered rectally also stimulates an enzyme system in the liver called glutathione S-transferase by 600%-700% above normal activity levels. This enzyme reacts with free radicals (which cause cell damage) in the bloodstream and makes them inert. These neutralized substances become dissolved in the bile, are released through the bile flow from the liver and gallbladder, and are excreted through the intestinal tract. A Gerson patient holds the coffee enema in the colon for 12-15 minutes. During this time, the body’s entire blood supply passes through the liver 4-5 times, carrying poisons picked up from the tissues. So the enema acts as a form of dialysis of the blood across the gut wall.

Čiže hlavná úloha kávového klystíru ani nie je nejaká očista čreva, aj keď aj to sa deje, ale práve vyprázdnenie toho žlčníka, detox pečene, odvod toxických látok, tvorba glutathionu.

a ty mas stale problem so zlcnikom ? ved si vravela ze si si ho uz preliecila , ci teraz uz len tak preventivne a kvoli pleti ? a ako to suvisi s pletou ? myslis ze ta zlc co sa drzi v tele sposobuje zhorsenu plet ?



46

Re: chudnutie

čomu na tom nerozumieš??? Veď nehovorí sa, že zanesené toxické telo sa vždy odrazí aj na kvalite pleti? Tak ak Ti nejaká procedúra pomôže detoxikovať pečeň, vyprázdniť obsah toxickej žlče do čreva, tak to bude asi aj fajn pre kožu. Kávový klystíry je hlavný detoxikačný nástroj u Gersonovej protirakovinovej terapie.

To s tou pleťou bol trochu vtip, ale bolo to myslené, že si ich robím ako prevenciu, lebo si myslím, že dnes v tomto toxickom svete plnom bordelu a chémie je to jednoduchý a lacný nástroj ako si pomôcť pravidelne tie toxíny odvádzať z tela von.



47

Re: chudnutie

bludicka napísal(a):

čomu na tom nerozumieš??? Veď nehovorí sa, že zanesené toxické telo sa vždy odrazí aj na kvalite pleti? Tak ak Ti nejaká procedúra pomôže detoxikovať pečeň, vyprázdniť obsah toxickej žlče do čreva, tak to bude asi aj fajn pre kožu. Kávový klystíry je hlavný detoxikačný nástroj u Gersonovej protirakovinovej terapie.

To s tou pleťou bol trochu vtip, ale bolo to myslené, že si ich robím ako prevenciu, lebo si myslím, že dnes v tomto toxickom svete plnom bordelu a chémie je to jednoduchý a lacný nástroj ako si pomôcť pravidelne tie toxíny odvádzať z tela von.

no clovek ale nevie skor ze aky ma problem , madnle , parazity , zlcnik , nadoblicky ... big_smile no nic v piatok idem zaniest stolicu na parazity a candidu a v pondelok na krv zasa budem mudrejsi zatial temu ukoncime nech nespamujeme zbytocne .



48

Re: chudnutie

Kávové klystíry sú dobré aj na chudnutie, takže aký spam? big_smile

A vyšetrenie parazitov zo stolice je dosť nepreukazné, to by si im tam musel tých vzoriek zaniesť aspoň 10 (z rôznych várok), aby sa zvýšila šanca, že zrovna ten kúsok stolice bude obsahovať nejaké larvy parazitov. Dopadneš ako s tým vyšetrením na celiakiu smile.

Je jednoduchšie si urobiť preventívne trojčátko.

Naposledy upravil: bludicka (2015-08-13 11:01:42)



49

Re: chudnutie

bludicka napísal(a):

Kávové klystíry sú dobré aj na chudnutie, takže aký spam? big_smile

A vyšetrenie parazitov zo stolice je dosť nepreukazné, to by si im tam musel tých vzoriek zaniesť aspoň 10 (z rôznych várok), aby sa zvýšila šanca, že zrovna ten kúsok stolice bude obsahovať nejaké larvy parazitov.

Je jednoduchšie si urobiť preventívne trojčátko.

to som uz isiel a dlhodobo do seba tlacim citricidal a oreganovy olej big_smile:D

ak sa mozem opytat s cim robis klistir lebo som videl velmi vela pomocok :DD

tak ta stolica zabere 10 min co im to tam zanesem smile

Naposledy upravil: ZlatyStaf. (2015-08-13 11:02:46)



50

Re: chudnutie

NO ak sa Ti to chce robiť, tak jasné. Budeš mať zase fajn pocit, že parazity nemáš, tak ako tú celiakiu smile.

A čo sa týka pomôcok, tak táto je moja top, ale nedoporučujem začiatočníkom smile:
http://www.najlekaren.eu/travenie/4138- … %8Dka.html

Ja som si zmontovala dve súpravy dokopy, aby to bolo ideál, z jednej plastový kýblik+hadica a z druhého koncová hadička, lebo to nevedia vyrobiť dobre:

http://www.mmskvapky.sk/Irigator-crevna … escription
https://www.magister.sk/produkt/detail/ … e-klystyr/