851

Re: zlé trávenie

Nuz nakolko ma kto poskodenu absorbciu roznych disacharidov sa da lahko zistit domacim testom.
Odmeraj si rano na prazdny zaludok glukozu v krvi, zober lyzicu repneho cukru=sacharoza, a po hodine si znova odmeraj hladinu glukozu v krvi a ked sa ti znacne zvysila, tak si to musel zrejme absorbovat, ci uz ako disacharid alebo ako rozstiepene na glukozu a fruktozu.
No a ked sa to absorbuje, tak to nezostane v crevach a nevyzivuje rozne parazitne kultury ako plesne a najma candidy.
A tak si mozes dokazat, ci sa musis vyhybat vsetkym disacharidom alebo mozes si urobit podobny test aj na skorboviny so zemiakom.
Samozrejme neodporucam ziadne zrniny s lepkom pre tych co maju s lepkom problem co moze byt az 20% stresdoeuropskej populacie.
Co sa tyka laktozy, tam my stredoeuropania mame len dost malo problemov a aj to len hlavne na stare kolena a naviac sa daju adresovat velmi ucinne enzymom lactase.
Ale celosvetovo az 67% ludi ma lactozovu intoleranciu, u niektorych narodov je to dost neprijemne, ako napr Japonci Cinania a Americki Indiani to maju skoro vsetci, lebo v historii nikdy nechovali zvierata na mlieko.
My Stredoeuropania sme to robili tisice rokov, tj nas organizmus sa do znacnej miery tomu uz prisposobil, dedicne.



852

Re: zlé trávenie

RNG napísal(a):

Farba stolice je hlavne zo zlce, tmavsia znamena vic zlce alebo dlhsie sa zdrzujuca v crevach."slamenna vona" je z mikrovlaknin.
Skolioza je casto z nedostatku mineralov a materialov na slachy. Tak sa zacne chrbtica krivit a pod vplyvom pritazlivosti sa to postupne zhorsuje. Pomoc na to je velmi malicko cvicenie,tiez korzety,  ale znacna pomoc je trakcia=natahovanie chrbtice, ci uz zavaziami na kladke pocas spanku, lebo zavesenim sa za nohy, inverzia
https://www.google.com/#q=inversion%2C+traction

Velmi skrivena chbtica moze sposobovat aj zazivacie problemy ked je zdeformovany priestor okolo zaludka, pluc a criev.


ďakujem pekne, inak  ta inverzia pozeral som to tu stoličku to sa da aj tak spat či len niekolko minut denne byt zavesený?



853

Re: zlé trávenie

Nie viac , ako 10 minut!!!
Ale mozes to urovit aj 2-3 krat denne.
Na dlhodobe natahovanie v pripade skoliozy odporucam celonocnu trakciu, tj natahovanie pocas spanku malymi zavaziami, podla toho, co znesies.



854

Re: zlé trávenie

Ahojte. Vie mi niekto povedat ako sa prejavuju vredy zaludka a dvanastnika a ako sa to lieci? Dakujem za odpovede.



855

Re: zlé trávenie

Dobre ďakujem inam tu celonocnu trakciu kusok nechápem ?? to si mam lahnúť na postel a dat si zavažia na brucho alebo čo?  (lahnut na postel na chrbat?)

dalej sa chce spýtat  ked robím tu celonočnu trakciu tak nevadí že som na mäkkom madraci?? alebo vobec že som na madraci?? nemal by som byt na rovnej tvrdej zemi?

a ešte čo je dobre ako podpora pri skolize niekde som čítal že ste písaly niekomu že to vyžaduje čas na nejake zahojenie nejakých medzier kosti alebo čo a že najlepšie na to je to robit v noci.



856

Re: zlé trávenie

Ahojte. Vie mi niekto povedat ako sa prejavuju vredy zaludka a dvanastnika a ako sa to lieci?
A este, co sa stane ak by clovek pouzival jod bez selenu?
Dakujem za odpovede.



857

Re: zlé trávenie

Vredy na zaludku a dvanastorniku su vdelmi bolestive, a bolest prakticky nepovoluje. Su vysledkom na 98% helikobactera pilori, tj liecenie znamena znicit helikobakter pilori .
http://rng.nazory.eu/rubriky/h/helicobacter-vredy
Cinsky vysklum na doplnovanie jodu dokazal na tisicoch ludi s hrvolom, ze niekedy je jed samotny nielenze nie liecivy na to, ale az skodlivy . preto je treba brat jod a selen zasadne spolu a s vyssou davkou jodu aj vyssiu davku selenu.



858

Re: zlé trávenie

Rng čital som niečo o tom natahovní a celonočnej trakcie chrbtice ale pravdupovediac to moc nechápem  našial som aj tento príspevok kde odpovedáte jednej pani na tuto istu ozázku mariaa, ako som povedal, to treba robit dlhe hodiny, preto je na to doba spanku najlepsia
Pravdepodobne niekolko kil (par kamenov v platennom vrecku-to moze spichnut dokopy hocikto),,maly uterak obviazat okolo noh a zavesit to na to spagatom to vrecko s kamenmi, pod pazuchy druhy uterak a priviazat k hlave posteli. V noci kosti rastu najviac a ked sa tahom nasahuje to s-ko na chrbtici, malo by to pomoct.  No nechapem to  prosím mohly by ste mi to poslať na e-mail - marek84lm@azet.sk  alebo to tu napísať pre všetkých?? ďakujem



859

Re: zlé trávenie

Nuz na internete najdes dokonca aj rozne take vrecka so spagatikom a kladkou a s takymi ako by som to nazval obojkami/golierami ci uz na krk alwebo na nohy, podla toho, v ktorej casti chrbtice to pokrivenie je.
Plastikove vrecka sa plnia postupne vodou, podla toho kto kolko znesie. Momentalne nemam casu hladat na nete, ale pozriaspon tento na dvere
http://www.globalindustrial.com/p/medic … oCA1nw_wcB
Samozrejme na internete najdes hromady reklam na drade natahovacie zariadenia z medickeho priemyslu, ale jednoduhe existovali uz starocia na mucenie ludi na skripci.  Uz vtedy pozorovali, ze ludia so skrivenou chrbticou, ked prezili skripec , tak sa casto narovnali
Samozrejme take drasticke metody neodporucam , ale systematicky tah , dlhodoby na chrbticu aj malymi vahami v spanku ju po case postupne vyrovna



860

Re: zlé trávenie

Pán RNG prosím Vás Vy čo vravíte na ten test ,,food detective'' co sa týka potravinových  intolerancií ? je smerodajný ?



861

Re: zlé trávenie

Samozrejme je dostatocne smerodajny, najma ked clovek nema ani sajnu, kde je povod jeho zdravotnych problemov.



862

Re: zlé trávenie

RNG napísal(a):

Samozrejme je dostatocne smerodajny, najma ked clovek nema ani sajnu, kde je povod jeho zdravotnych problemov.

rng mas to otestovane je to ucinne ? predca len na sk stoji 80 euro ci kolko . tak ze ci tam neukaze nejake hluposti .



863

Re: zlé trávenie

To co predavaju na Slovensku je velmi lacny vyrobok. Ked ides v USA ku alergologovi, tak je ucet az 1000 dolarov. A neda ti ani len tolko vysledku.



864

Re: zlé trávenie

RNG napísal(a):

To co predavaju na Slovensku je velmi lacny vyrobok. Ked ides v USA ku alergologovi, tak je ucet az 1000 dolarov. A neda ti ani len tolko vysledku.

Aha a je to to iste ? mozno v amerike robia spolahlivy test a tento na sk neni big_smile

Naposledy upravil: ZlatyStaf. (2015-08-05 05:59:12)



865

Re: zlé trávenie

Nuz neviem. Ja osobne alergologom velmi nedoverujem, skor dam na moderny laboratorne vyhotoveny standardny test.



866

Re: zlé trávenie

RNG napísal(a):

Nuz neviem. Ja osobne alergologom velmi nedoverujem, skor dam na moderny laboratorne vyhotoveny standardny test.

a ten sa da ako urobit ? normalne na poliklinike si vyziadam test na alergie ? alebo ako , u alergologicky ?



867

Re: zlé trávenie

Ja neviem ako to dnes na Slovensku bezi, to sa musis opytat lekarov.



868

Re: zlé trávenie

Na slovensku to bezi tak ze prides za alergologickou povies ze chces vsetky testy na intolerancie,  chytí Ťa za ruku na 6sekúnd a pak TI povie ze nie si intolerantný na nic big_smile a ako budes odchadzat sa so sestrickou este budu smiat ze co si to po nich chcel haha

ten food detective vyzera byt v pohode, kedze to funguje na tom principe ze to meria ake mas po istom zjedeni nejakeho jedla hned nastupene biele krvinky ktore beru to jedlo ako nepriatela a imunita ako sa nastartuje atd.....  podla mna staci ze uvidis co TI vyskoci ako nieco naco mas neznasanlivost ... ja sa na to asi chystám v blizkej dobe tak sem pak dám echo smile



869

Re: zlé trávenie

letto napísal(a):

Na slovensku to bezi tak ze prides za alergologickou povies ze chces vsetky testy na intolerancie,  chytí Ťa za ruku na 6sekúnd a pak TI povie ze nie si intolerantný na nic big_smile a ako budes odchadzat sa so sestrickou este budu smiat ze co si to po nich chcel haha

ten food detective vyzera byt v pohode, kedze to funguje na tom principe ze to meria ake mas po istom zjedeni nejakeho jedla hned nastupene biele krvinky ktore beru to jedlo ako nepriatela a imunita ako sa nastartuje atd.....  podla mna staci ze uvidis co TI vyskoci ako nieco naco mas neznasanlivost ... ja sa na to asi chystám v blizkej dobe tak sem pak dám echo smile

no mne to pride domov zajtra takze dam echo zajtra big_smile:D



870

Re: zlé trávenie

haha si to objednal hned? big_smile niiice smart boy.

Kolko si za to dal resp kde si to kupil? cool

ja napr podozrievam ze som intolerantny na vajcia a preto mi to takto skodí vseljako a travenie morduje...  podla mna je dobre vediet naco je clovek potravinovo intolerantny ked to zjes a mozes to pocitit az o 3dni a tym padom si to v podstate ani nevsimnes nikdy ked sa na to specialne nezameras a nezapisujes si co si kedy jedol a ako sa citis smile



871

Re: zlé trávenie

letto napísal(a):

haha si to objednal hned? big_smile niiice smart boy.

Kolko si za to dal resp kde si to kupil? cool

ja napr podozrievam ze som intolerantny na vajcia a preto mi to takto skodí vseljako a travenie morduje...  podla mna je dobre vediet naco je clovek potravinovo intolerantny ked to zjes a mozes to pocitit az o 3dni a tym padom si to v podstate ani nevsimnes nikdy ked sa na to specialne nezameras a nezapisujes si co si kedy jedol a ako sa citis smile

80 euro , aj ja , chcem si to urobit vychadza to 2 euro za jednu intoleranciu lebo tam je 40 potravin a to neni vela , pre zdravie .



872

Re: zlé trávenie

Tak jasné  ze to neni vela, vzhladom na to ze som za poslednych 8mesiacov minul na doplnky ale 900€ big_smile  ale treba patrat dalej k tomu koreňu problému..



873

Re: zlé trávenie

letto napísal(a):

Tak jasné  ze to neni vela, vzhladom na to ze som za poslednych 8mesiacov minul na doplnky ale 900€ big_smile  ale treba patrat dalej k tomu koreňu problému..

Detto na doplnky som dal velke mnozstvo a este velke mnozstvo penazi dam . hadam uz posledny mesiac , a potom sa zameram uz len na stravu .



874

Re: zlé trávenie

hejj ja to mam uz tak posledny mesiac cca... uz riesim len kvalitnu potravu nutricne mega a k tomu adekvatne mnozstvo  betainu,enzymov, probiotik a mikrovlaknin.....  a teraz zacinam hladat pricinu preco potrebujem este enzymy a betain smile

btw este jazdis na cca 9betainov denne a alkalizujes? tongue

Naposledy upravil: letto (2015-08-06 14:23:47)



875

Re: zlé trávenie

letto napísal(a):

hejj ja to mam uz tak posledny mesiac cca... uz riesim len kvalitnu potravu nutricne mega a k tomu adekvatne mnozstvo  betainu,enzymov, probiotik a mikrovlaknin.....  a teraz zacinam hladat pricinu preco potrebujem este enzymy a betain smile

btw este jazdis na cca 9betainov denne a alkalizujes? tongue

nie som na paleo diete teraz s jedlom mam 3 betainy mam 3 jedla ale nealkaizujem teraz , 11teho idem do BA na kramare na gastro vysetrenie bakterie v crevach z dychu , tak ked mi pvoedia ze parazity nemam ani nic tak dam uz aspon 100g sacharidov denne .

Btw test food print je tiez test ale na 200+ potravin ale stoji 380 euro ale je tam skoro vsetko smile poviem asi jeziskovy .



876

Re: zlé trávenie

njaj ozaj Ty si na paleo teraz...to uz si kolko ale mesiac cca tusim ze ?   ako ja som tiez na 3jedlach denne.. na velkych 3jedlach denne ... nealkalizujem vobec tez ...jedine kazde rano citronovu vodu vypijem na alkalizovanie ranne...  +kopu zasadotvornej potravy davam samozrejme.....     a ides na to gastrovysetrenie aj na ine nejake testy ci len na tie bakerie v crevach z dychu ? )

Vies mam na mysli napr nejake vysetrenie preco Ti neprodukuju parietalne bunky zaludocnu kyselinu poriadne..

tak zatial staci ten ,,,jednoduhsi''' test podla mna.... to bude podla mna dost smerodajne az mas na nieco intoleranciu....

Naposledy upravil: letto (2015-08-06 14:52:26)



877

Re: zlé trávenie

letto napísal(a):

njaj ozaj Ty si na paleo teraz...to uz si kolko ale mesiac cca tusim ze ?   ako ja som tiez na 3jedlach denne.. na velkych 3jedlach denne ... nealkalizujem vobec tez ...jedine kazde rano citronovu vodu vypijem na alkalizovanie ranne...  +kopu zasadotvornej potravy davam samozrejme.....     a ides na to gastrovysetrenie aj na ine nejake testy ci len na tie bakerie v crevach z dychu ? )

Vies mam na mysli napr nejake vysetrenie preco Ti neprodukuju parietalne bunky zaludocnu kyselinu poriadne..

tak ono mne sa tvori zaludocna kyselina len nie dost ja som nemal nikdy problemi so zaludkom naukovanie alebo neviem co ja som mal len akne lebo som jedol vsetko dokopy . teraz to berem preventivne , ked si betainy nedam citim sa rovnako . len teraz potrebujem aby sa mi cim viacej zivin strebavalo preto to berem . jj na paleo uz mesiac ale vyhovuje mi to smile uz som sa adaptoval takze som spokojny .



878

Re: zlé trávenie

ked si si robil ten test tak sa Ti grgalo rano dost po sode bikarbone?

hmm a energiu mas v pohode ked si bez sacharidov? smile



879

Re: zlé trávenie

letto napísal(a):

ked si si robil ten test tak sa Ti grgalo rano dost po sode bikarbone?

hmm a energiu mas v pohode ked si bez sacharidov? smile

Nie negrgalo sa mi dost ale nastudoval som si ze niektorym ludom sa robi najviac kyselin az ked nieco zjedia , to ze nemas kyseliny rano nalacno neznamena ze sa ti tvoria uplne zle pravdepodobne len slabsie alebo zle .
napr ked som kyseliny nebral a miesal som stravu a daval som si oreganove tbl tak sa mi pekne az v crevach rozpustili . tento problem je dost problematicky lebo telo moze kazdy den fungovat inac zalezi aj na strese o ktorom clovek ani nemusi vediet a vela inych faktorov, umna to zacalo vsetko predavkovanim kofeinu dnes som si dal po polroku asi 4tu kavu slabu a vzdy po kave mi bolo zle strach , uzkost atd . mohol mi ten kofein vytvorit intoleranciu na kofein ... uvidime casom naco zasa pridem smile v prvom rade by som chcel vylucit parazity v crevach a vyliecit si chronicky zapal mandli ktory vraveli ze treba operovat .



880

Re: zlé trávenie

njo tiez som toho nazoru trochu ze rano tam niekto moze mat malo aniekto vela.. a pritom obaja mozu mat tu tvorbu ok....   ja tiez stale si myslim ze tento problem s tvorbou kyselin a enzymov a vlastne celkovo zaludka je neuroticky resp z nejakeho stresu ktory ma clovek bud vedomý alebo podvedomý .... napr ked jem doma potrebujem odost menej enzymov a betainov ako v robote... to je celkom jasny symbol podla mna....

hmm zaujmave s tym kofeinom... dnes ti bolo tiez po nej zle?    smile



881

Re: zlé trávenie

letto napísal(a):

njo tiez som toho nazoru trochu ze rano tam niekto moze mat malo aniekto vela.. a pritom obaja mozu mat tu tvorbu ok....   ja tiez stale si myslim ze tento problem s tvorbou kyselin a enzymov a vlastne celkovo zaludka je neuroticky resp z nejakeho stresu ktory ma clovek bud vedomý alebo podvedomý .... napr ked jem doma potrebujem odost menej enzymov a betainov ako v robote... to je celkom jasny symbol podla mna....

hmm zaujmave s tym kofeinom... dnes ti bolo tiez po nej zle?    smile

Ano su to take neprijemne stavy , ako keby sa mi ma nieco stat ( uzkos , stress , spotene ruky ) pisal som rng-mu ze ci to moze byt intolerancia alebo nieco ine . tak ist osom dostal aj hnacku potom .
clovek ma len jedno zdravie , skoda ze uz v 21rokoch ma potrafili tieto problemi , ale aspon sa sebazdokonalujem ohladom zdravia .



882

Re: zlé trávenie

hmm takze vidis mas jasnu reakciu na kofein... alebo to moze byt nieco hlbsie este resp co telo porába s tym kofeinom ked ho prijmes ked Ti taketo stavy dojdu... hnacka samozrejme moze byt z toho stresu co si dostal po tom kofeine a uskostnych stavoch... ja som nemal hnacku ani nepamatam nikdy.. ani nemavam nikdy.. ale minule som mal stresovy day pred sebou a rano hnacka hned ....takze je jasne ze to ma velky vplyv na to... a nie je len na creva ale ocividne na celu traviacu sustavu...

njop asi tak... mna potrafili taketo problemy ,,,,az'''' v 28rokoch .... sice stale neviem pricinu, ale pocas tej dlhej cesty som sebazdokonalil dvesto inych veci ktorích sa samozrejme budem drzat aj ked vyriesim koren mojho problemu.... teraz clovek vidi  aspoň ze vsetko zle je na nieco dobre wink

btw mas 21rokov a pijes kavu?   podla mna v tomto mladom veku musi mat clovek megavela energie aj bez kavy..  teda za predpokladu ze ju pijes skrz energiu... ci len z chute? smile

Naposledy upravil: letto (2015-08-06 15:46:24)



883

Re: zlé trávenie

ZlatyStaf. napísal(a):

Ano su to take neprijemne stavy , ako keby sa mi ma nieco stat ( uzkos , stress , spotene ruky ) pisal som rng-mu ze ci to moze byt intolerancia alebo nieco ine . tak ist osom dostal aj hnacku potom .
clovek ma len jedno zdravie , skoda ze uz v 21rokoch ma potrafili tieto problemi , ale aspon sa sebazdokonalujem ohladom zdravia .

Káva spôsobuje napr. vyplavovanie adrenalínu, príznaky adrenalínu môžu byť vnútorná vystresovanosť, ruky sa trasú, potenie, pocity úzkosti.

http://www.naturalnews.com/012352_caffeine_coffee.html

"it stimulates the production of adrenaline, one of the hormones secreted by the adrenal glands to help us in extreme emergency situations. Our adrenals evolved to give our early ancestors the extra strength and alertness needed to escape a saber tooth tiger attack, but we don't often need that much adrenaline these days. Like sugar, coffee constantly stimulates the production of adrenaline, putting excessive wear and tear on the adrenal glands."

Ľudia, ktorí majú problémy s nadobličkami, reagujú hypersenzitívne na kofeín a stimulanty. Mňa vtedy rozhodil aj čierny čaj, hneď úzkosť, roztrasenosť, taká nepríjemná stimulácia.
Reaguješ tak aj napr. po silnom čiernom čaji? Potom je problém reakcia na kofeín, stimulanty a nie samotná káva.

The caffeine in coffee is a muscle stimulant that can cause mild to severe diarrhea in sensitive individuals. Caffeine stimulates the muscles of the digestive tract to contract more rapidly than they would otherwise.

Máš hnačku aj z bezkofeínovej kávy? Ja používam kávový klystír (kofeínová káva) a rozhodne to stimuluje črevnú peristaltiku.



884

Re: zlé trávenie

Kava stimuluje peristaltiku. keduysi moja zena vypila kavu, zapalila si cigaretu a za chvilku isla na zachod. Nemala sice hnacku, ale stimulovalo to peristaltiku dostatocne. Bezkofeinovej kave sa podla moznosti vyhybajte, hoci uz vyrabaju taku, kde kofenin odstranuju len obycajnou vodou, a nie skodlivymi karcinogenami ako toluen xylen a podobne.



885

Re: zlé trávenie

hejj mozem potvrdit, to iste mal moj spoluziak na vyske... rano ked si dal kavu a zapalil si tak do 10minut uz sedel na najblizsom ,,tróne'' .... vzdy kazde rano, celých 5rokov co si pamatam big_smile



886

Re: zlé trávenie

bludicka napísal(a):
ZlatyStaf. napísal(a):

Ano su to take neprijemne stavy , ako keby sa mi ma nieco stat ( uzkos , stress , spotene ruky ) pisal som rng-mu ze ci to moze byt intolerancia alebo nieco ine . tak ist osom dostal aj hnacku potom .
clovek ma len jedno zdravie , skoda ze uz v 21rokoch ma potrafili tieto problemi , ale aspon sa sebazdokonalujem ohladom zdravia .

Káva spôsobuje napr. vyplavovanie adrenalínu, príznaky adrenalínu môžu byť vnútorná vystresovanosť, ruky sa trasú, potenie, pocity úzkosti.

http://www.naturalnews.com/012352_caffeine_coffee.html

"it stimulates the production of adrenaline, one of the hormones secreted by the adrenal glands to help us in extreme emergency situations. Our adrenals evolved to give our early ancestors the extra strength and alertness needed to escape a saber tooth tiger attack, but we don't often need that much adrenaline these days. Like sugar, coffee constantly stimulates the production of adrenaline, putting excessive wear and tear on the adrenal glands."

Ľudia, ktorí majú problémy s nadobličkami, reagujú hypersenzitívne na kofeín a stimulanty. Mňa vtedy rozhodil aj čierny čaj, hneď úzkosť, roztrasenosť, taká nepríjemná stimulácia.
Reaguješ tak aj napr. po silnom čiernom čaji? Potom je problém reakcia na kofeín, stimulanty a nie samotná káva.

The caffeine in coffee is a muscle stimulant that can cause mild to severe diarrhea in sensitive individuals. Caffeine stimulates the muscles of the digestive tract to contract more rapidly than they would otherwise.

Máš hnačku aj z bezkofeínovej kávy? Ja používam kávový klystír (kofeínová káva) a rozhodne to stimuluje črevnú peristaltiku.

no hnacku som mal potom ale neviem ci z toho stressu alebo kavy , zatial to necham tak , ako sa da zistit problem s nadoblickami ?



887

Re: zlé trávenie

test kortizolu zo slín:

http://www.zdravi-az.cz/Test_kortizolu_ze_slin.php

vlasový test dobre ukáže funkciu nadobličiek minerálnym profilom, sodík, draslík...

doplnkami - pokus omyl, adrenal cortex, isocort, sladké drievko - pri deficite kortizolu, pri nadbytku kortizolu - relora, phosphatidylserine, holy basil, seriphos

preštudovať si na internete symptómy adrenálnej únavy alebo symptómy nadbytku kortizolu, záleží v akom štádiu adrenálnej únavy človek je, v prvých štádiách býva nadbytok kortizolu a potom sa nadobličky vyčerpajú a kortizol začne chýbať, ľudia v tých doplnkoch majú chaos, ale v princípe sú doplnky na nadbytok kortizolu a pri deficite a treba vedieť, čo z toho vlastne mám, veľa ľudí má aj mix, v určitom období dňa majú viac kortizolu, inokedy menej. Dobrý test je s doplnkom "adrenal cortex", ak sa cítim po ňom super, mám 100% deficit kortizolu, ak sa cítim po ňom blbo, bolesti hlavy, stimulácia - mám nadbytok kortizolu.
A potom sú doplnky, alebo skôr výživa, ktoré sú všeobecne dobré pre posilnenie nadobličiek - b complex, b5, vitamín C, minerály, horčík, zinok, omega 3 tuky....

Napr. ak má niekto problémy so spánkom, so zaspávaním býva to často z nadbytku kortizolu, človek, ktorý sa nedokáže naopak ráno vyhrabať z postele, je unavený - deficit kortizolu

symptómy deficitu kortizolu:
http://www.stopthethyroidmadness.com/ad … -cortisol/

symptómy nadbytku kortizolu:
http://www.medicinegarden.com/2011/02/1 … ol-ptsd-1/

Ja som mala deficit a aj nadbytok kortizolu.

Stres pre organizmus a teda zvýšené vyplavovanie kortizolu nemusí byť len emočný stres, ale aj problémy s črevom, kandida, zápaly, infekcie, ťažké kovy, toxíny, dlhodobé ochorenia, stavy hypoglykémie...

Naposledy upravil: bludicka (2015-08-06 20:42:11)



888

Re: zlé trávenie

bludicka napísal(a):

test kortizolu zo slín:

http://www.zdravi-az.cz/Test_kortizolu_ze_slin.php

vlasový test dobre ukáže funkciu nadobličiek minerálnym profilom, sodík, draslík...

doplnkami - pokus omyl, adrenal cortex, isocort, sladké drievko - pri deficite kortizolu, pri nadbytku kortizolu - relora, phosphatidylserine, holy basil, seriphos

preštudovať si na internete symptómy adrenálnej únavy alebo symptómy nadbytku kortizolu, záleží v akom štádiu adrenálnej únavy človek je, v prvých štádiách býva nadbytok kortizolu a potom sa nadobličky vyčerpajú a kortizol začne chýbať, ľudia v tých doplnkoch majú chaos, ale v princípe sú doplnky na nadbytok kortizolu a pri deficite a treba vedieť, čo z toho vlastne mám, veľa ľudí má aj mix, v určitom období dňa majú viac kortizolu, inokedy menej. Dobrý test je s doplnkom "adrenal cortex", ak sa cítim po ňom super, mám 100% deficit kortizolu, ak sa cítim po ňom blbo, bolesti hlavy, stimulácia - mám nadbytok kortizolu.
A potom sú doplnky, alebo skôr výživa, ktoré sú všeobecne dobré pre posilnenie nadobličiek - b complex, b5, vitamín C, minerály, horčík, zinok, omega 3 tuky....

Napr. ak má niekto problémy so spánkom, so zaspávaním býva to často z nadbytku kortizolu, človek, ktorý sa nedokáže naopak ráno vyhrabať z postele, je unavený - deficit kortizolu

symptómy deficitu kortizolu:
http://www.stopthethyroidmadness.com/ad … -cortisol/

symptómy nadbytku kortizolu:
http://www.medicinegarden.com/2011/02/1 … ol-ptsd-1/

Ja som mala deficit a aj nadbytok kortizolu.

Stres pre organizmus a teda zvýšené vyplavovanie kortizolu nemusí byť len emočný stres, ale aj problémy s črevom, kandida, zápaly, infekcie, ťažké kovy, toxíny, dlhodobé ochorenia, stavy hypoglykémie...

uff cital som ze to moze byt aj smrtelne to si ma teraz pekne vystrasila , mala si bolesti na tele niekde ? mne zvykne po solarisom tlacit niekedy a boky trupu ma tlacia/tahaju .

Ako sa robia ine testy kortizolu ? krvne ? alebo mocom ?


ako to citam tak uha , riadnesa bojim teraz lebo priznaky namna sedia ... no neviem ...

Naposledy upravil: ZlatyStaf. (2015-08-06 20:56:10)



889

Re: zlé trávenie

najpreukaznejší je test kortizolu zo slín meraný viac krát počas dňa a aj v noci

Existuje veľa variant deficitu a nadbytku kortizolu medzi Adisonovou chorobou a Cushingom. To si si asi pomýlil s týmito dvoma ochoreniami, kde býva silný deficit alebo nadbytok kortizolu. Ale ja píšem o "adrenálnej únave", to smrteľné rozhodne nebýva.

Ohľadom bolestí, pri adrenálnej únave skôr človek cíti oblast krížov.

Tak v tých príznakoch by sa našlo veľa ľudí... netreba hneď panikáriť. Ale je aj fakt, že veľa ľudí má dnes problémy s nadobličkami a ani o tom nevedia, takmer všetci dlhodobo chorí alebo dlhodobo vystresovaní.

Naposledy upravil: bludicka (2015-08-06 21:12:31)



890

Re: zlé trávenie

Nuz ja osobnre, keby som mal podozrenie na adrenalnu unavu miesto aby som chodil po lekaroch by som si radsej zobral doplnky na to, ci uz to potrebujem, alebo aspon na  preventivnu podporu  a telo by mi uz len povedalo, ci mu to robi dobre alebo nie.
Profesionali pod dlhodobym neustalym dusevnym tlakom a stresami maju ovela vyssiu sancu unavenia nadoblickovych zliaz, co sa prejavi unavovym syndromom.
Preto treba ich funkciu podporovat.



891

Re: zlé trávenie

Ja používam doplnky ako "test", aj keď niekedy potom polovicu vyhadzujem, ale stále oveľa lacnejšie, než si platiť nejaké testy, ktoré sú veľmi často nepreukazné napr. na štítnu žľazu, bežné vyšetrenie kortizolu.



892

Re: zlé trávenie

bludicka napísal(a):

Ja používam doplnky ako "test", aj keď niekedy potom polovicu vyhadzujem, ale stále oveľa lacnejšie, než si platiť nejaké testy, ktoré sú veľmi často nepreukazné napr. na štítnu žľazu, bežné vyšetrenie kortizolu.

dobre ja si objednam tie zuvacie tampony na tie hormony . je este nieco ako sa to da pozorovat ? krize ma bolia ale ma bolia tak na svale , lebo mam sedavu robotu kde 11hod sedim , 15 dni za mesiac , ake mozu byt este priznaky poskodenia nadobliciek pol roka som mal stressove obdobie , kava mi nerobi dobre byvam unaveny hlavne oci a nohy , nechud na priatelku ( posledne dni nechut na sex , vobec sa nevzrusim ) + mozu nadoblicky sposobovat aj problem s travenim nejakych zivin atd ? cital som ze su tam hormony na travenie sacharidov a tukov ci co a produkuju bielkoviny .

Rng ake su tie doplnky na podporu nadobliciek a ich regeneracia , su aj nejake jedla ktora sa nesmu konzumovat som na paleo diete a zda sa mi ze mi je lepsie posledne dni no neviem to isto ci z toho , dakujem .

Naposledy upravil: ZlatyStaf. (2015-08-07 06:25:11)



893

Re: zlé trávenie

nie som si istý kamarat ale keby som  na paleo diete BEZ sacharidov viac ako 14dni tak tiez by sa mi asi ani nepostavil smile))    sak nemas energiu z kvalitnych komplexnych sacharidov ... a viem co poznam chalanov ktori chceli a zacali paleo cisto tak boli takí bledý proste nezdraví na pohlad bez energie......    ano dokaze pecen ficat na tukoch ale tak istotne to nie je ideal po energetickej stranke a boh vie kolko energie telo musi vynakladat ked tento proces dlhodobejsie ma robit a premienat len tuky na energiu... a ked chce aj cvicit clovek mno dovi dopo podla mna...   

pises ze mas sedavu robotu kde 11hodin sedis a 15dni za mesiac.... to bude skor z toho ... ja to mam 21dni za mesiac a citim krize celkovo a chrbat ked som kancelarska krysa smile a nikdy som toto necitil kedze cely zivot cvicim a zrazu sedava robota killer.....  ale nasledna hrazda a megastrecingove cviky to vykompenzuju velmi rýchlo.



894

Re: zlé trávenie

letto napísal(a):

nie som si istý kamarat ale keby som  na paleo diete BEZ sacharidov viac ako 14dni tak tiez by sa mi asi ani nepostavil smile))    sak nemas energiu z kvalitnych komplexnych sacharidov ... a viem co poznam chalanov ktori chceli a zacali paleo cisto tak boli takí bledý proste nezdraví na pohlad bez energie......    ano dokaze pecen ficat na tukoch ale tak istotne to nie je ideal po energetickej stranke a boh vie kolko energie telo musi vynakladat ked tento proces dlhodobejsie ma robit a premienat len tuky na energiu... a ked chce aj cvicit clovek mno dovi dopo podla mna...   

pises ze mas sedavu robotu kde 11hodin sedis a 15dni za mesiac.... to bude skor z toho ... ja to mam 21dni za mesiac a citim krize celkovo a chrbat ked som kancelarska krysa smile a nikdy som toto necitil kedze cely zivot cvicim a zrazu sedava robota killer.....  ale nasledna hrazda a megastrecingove cviky to vykompenzuju velmi rýchlo.

uvidim co odpisu , uvidim co povedia na gastre ci mam parazity a uvidim co povie ten test so zuvanim tamponou , lebo tuky praveze podporuju testosteron a na paleo ich clovek zje vela . Tak uvidim no smile + ja mam vela inych symptomov ktore naznacuju na oblicky ale najprv v BA chcem vylucit tie parazity , stale som podrazdeny a nervozny , vystressovany a vela inych .

http://www.zdravi-az.cz/Test_kortizolu_ze_slin.php

co hovorite na tento test ? da sa ale robit len v CZ .

Naposledy upravil: ZlatyStaf. (2015-08-07 10:15:48)



895

Re: zlé trávenie

hejj to je presne ten o ktorom Ti písala bludicka smile



896

Re: zlé trávenie

letto napísal(a):

hejj to je presne ten o ktorom Ti písala bludicka smile

ale ja som slovak a zaujma ma ze ci ho bludicka aj robila . a ked hej tak kde



897

Re: zlé trávenie

Ja som ten test nerobila, Synlab má aj pobočky na Slovensku, ale neviem, či to robia. Ale Alphamedical robí vyšetrenie kortizolu zo slín:
http://www.alphamedical.sk/files/docume … ura-am.pdf

Ja sa spolieham na doplnky, tam je priama odozva organizmu a je to lacnejšie.



898

Re: zlé trávenie

bludicka napísal(a):

Ja som ten test nerobila, Synlab má aj pobočky na Slovensku, ale neviem, či to robia. Ale Alphamedical robí vyšetrenie kortizolu zo slín:
http://www.alphamedical.sk/files/docume … ura-am.pdf

Ja sa spolieham na doplnky, tam je priama odozva organizmu a je to lacnejšie.

synlab som nenasiel na slovensku vies mi povedat kde je pobocka ? no ja by som si chcel urobit aj na ostatne nadoblickove hormony testy . Vies mi dat tvoj kontakt na skype alebo FB , nech si pozistujem co najviac informacii cim rychlejsie ? tie pobocky som uz nasiel ale neviem sa dopatrat ci sa to v nich robi tie testy .

Naposledy upravil: ZlatyStaf. (2015-08-07 11:15:05)



899

Re: zlé trávenie

Tak im napíš mail alebo zavolaj, ja tiež neviem viac ako Ty:

http://www.synlab.sk/kontakty.html

Ja som im písala kedysi ohľadom nejakých vyšetrení, nie je problém prísť do labáku, odoberú Ti krv alebo prinesieš moč... a zaplatíš to tam rovno, otázne je, či to labák v Tvojom meste bude zrovna robiť al. budeš musieť cestovať niekam.



900

Re: zlé trávenie

bludicka napísal(a):

Tak im napíš mail alebo zavolaj, ja tiež neviem viac ako Ty:

http://www.synlab.sk/kontakty.html

Ja som im písala kedysi ohľadom nejakých vyšetrení, nie je problém prísť do labáku, odoberú Ti krv alebo prinesieš moč... a zaplatíš to tam rovno, otázne je, či to labák v Tvojom meste bude zrovna robiť al. budeš musieť cestovať niekam.

volal som testy zo slin nerobia na slovensku asi pojdem do ceska na otocku si objednam najprv tie tampony , autom to je rychlo . nech viem presne co mam riesit nech nekupujem doplnky zasa naslebo .

vies mi povedat aku poruchu asi mam nadobliciek ked po vypiti kavy cca o 1,5-2 hod som mal stavy uzkosti stress zesa mi nieco stane atd , nizky ci vysoky kortizol ?