1

Téma: Chronická únava

Váženy pán RNG, rada by som sa Vás chcela bližšie spýtať a informovať ohľadne liečby "Chronického únavového symptómu".
Na poslednom vyšetrení z odberu krvi, mi z výsledkov vyšetrenia vyšla nízka hodnota železa-anémia, Kyselina močova: Záver-!, Výsledok-135,0-370, Hodnoty "S-TSH: Záver-dobrý, Výsledok-1,59, Jednotky-mIU/l, Ref. rozsah-0,35-5,10, Stav výsledkov zo záveru, kde je pripísaný výkričník, -Leukocity, Erytrocity, Hemoglobín, Stred. hmot. HGB.)
Som po dlhoročnom psychickom strese, ktoré mi zanechalo okrem psychického vyčerpania a apatie k životu aj tráviacie ťažkosti, ktoré sa mi uľavili, až pi nasadení prípravku "Betain HCL a Tráviacich enzýmov". (Na vašich článkov som našla k nim podnet). Za čo som Vám vďačná. Momentálne sa ale veľmi trápim s každodennou celkovou únavou, takého psychického pôvodu a nezáujem o všetko navôkol mňa. Mám 34 rokov.
Som presvedčená, že ide o Chronický únavový symptóm, spomeniem ešte nepravidelnú stolicu. Na Slovensku som nenašla nemocnicu, ktorá by sa okrem psychiatrických vyšetrení zaoberala týmto problémom.
Ak by ste Mohol mi bližšie odporučiť vyšetrenia kekárov, ktorými by som mohla začať vyšetrenia  absolvovať, moja lekárka ma posiela len na psychiatrické vyšetrenie.
Poprosiím aj výživové doplnky, ktoré sú najvhodnejšie na materiály hormónov, ďalej úpravu neurotransmiterov, ktoré únavu spôsobujú, detoxikáciu. Z vašich článkov mám už poniektoré zakúpené.
Vopred Vám veľmi pekne ďakujem za odpoveď. S pozdravom, Agáta

Naposledy upravil: Agatha (2015-04-02 05:29:34)



2

Re: Chronická únava

BNuz obvykle e to z dlhodobeho stresu, zleho spanku , znizenej fumkcie nadoblickovej zlazy alebo z nejakych skrytych infekcii. A moze to byt aj zo zhorseneho travenia a absorbcie. Kazde z tohoto sa da uspesne adresovat.



3

Re: Chronická únava

Vážený pán RNG, odpovedal ste na môj dotaz ohľadne syndrómu chronickej únavy. Moja správa ale nebola úplná. Mohli by ste sa mi opätovne pozrieť na moju správu, ktorá je už úplná. Je to veľmi dôležité. Som v stave, kde už celý deň ležím! Ďakujem za Vašu odpoveď. S pozdravom, Ági



4

Re: Chronická únava

Ked potrebujes rychle nastartovsnie mnohych funkcii v tele, pouzi na to masivne davky colostra. az 2 x 15 gramov praskoveho.
Zle travenie a absorbcia ta pripravi o hromady potrebnych zivin na vyrobu energie, tiez na vyrobu neurotransmiterov, coze tvoje vsetky problemy mozu byt jednoducho zo zleho travenia a absiorbcie, kde je telo po urcitom case uplne vysilene, vsetky rezervy spotrebovane a zacmne vypinat vsetko, na co mena dost materialov.
Takze nastartuj to s kolostrom, a ber doplnky na travenie(kyseliny enzymy, mikrovlakniny a probioptika), a samozrejme dobry pestry vyber stravy.
Ak ti toto nepomoze dostatocne, potom mozes brat jednotlive doplnky na vylepsenie stravy vzhladom na mozne nedostatky.
Co ti odporucam,, tak ako kazdemu su doplnky toho, co v strave nie je v dostatku a to je
jod, zinok selen vitaminy C E D-3 a K-2
Ak si myslis, ze je to naozaj syndrom chronickej unavy a nie len podvyziva, podpor si funkciu nadoblickovych(adrenalnych) zliaz napr doplnkom vymrazeneho koncentratu z tychto zliaz, pozri na
http://www.iherb.com/Thorne-Research-Ad … l&ic=1
davka 1 az 10(narazove, kratkodobo) , podla potreby.



5

Re: Chronická únava

Dobry den! Pan RNG. Dakujem za Vasu odpoved.
Som si ista, ze sa jedna o syndrom chronickej unavy a problemu nedostatku produkcie materialov na vytvaranie hormonov na produkcie neurotransmiterov.
Nakolko na Slovensku som nenasla nemocnicu na vysetrenia tohoto zdravotneho problemu, riesim objenanie u p. Dr. Martin Nouza Csc. Centrum klinickej imunologie v Prahe.
http://www.imunologie.cz/naplnunava.htm.
Mozete mi k tomu povedat pripadne Vas nazor? Zalezi mi na nom. Moj stav je dost akutny a doplnky vyzivy mi uz nepomahaju. Zatial som ale este neskusala doplnok Adrenal Cortex!
Dakujem vopred za odpoved. S pozdravom, Agi



6

Re: Chronická únava

Vyskusaj ten adrenalny cortex.
Inac lekari to tiez vedia riesit(teda ktori to vedia riesit) len doplnkami. Lebo ziadne lieky na to neexistuju. Preto ti tvoji lekari, co nepoznaju doplnky  nevedia pomoct.
Doplnkov je velka hromada, iste si nevyskusala vsetky, takze  nemozes povedat, ze by ti ziadny nepomohol.
Na vyrobu energie telo potrebuje ubiquinol na tvorbu, (na to je doplnok davka 100 az 200 mg)
ATP na prenos energie,(doplnok , davka 200 az 400 mg)
mitochondrie na tvorenie energie v bunkach, co sa da posilnit napr branim PQQ,(davka 40 az 80 mg) co zvysuje aktivitu aj mnozstvo mirochondrii, vyrpbu regiluje stitna zlaza aj nadoblickove zlazy(adrenal), takze doplnok jodu, selenu ,adrenalny cortex to podporia.
Mozes mat problemy aj s cirkulaciou, tj zapchate cievy alebo "prihustu" krv, na co pomoze najma serrapaptaza,m,ktora rozbije aj fibriny, co pokryvaju steny ciev a tak nedopvolia dostatocnemu priestupu kyslika z krvi do okolitych tkaniv.
A sama vies, ze nemas dobre travenie a absorbciu zivin, tj mas telo nedostatocne zasobene a z toho je aj ta unava, dusevne problemy, zla imunita a podobne A "nalozit telo" zivinami je dost dlhodoba zalezitost, to sa neda ani za tyzden ani za mesiac. Takze na tom potrebujes pracovat v prvom rade.
Ked chces vidiet rapidne(hoci len docasne, pokial to beries ) ucinky, ber vyssie davky colostra, 15 gramov plus . Niekomu, znacne vyslabenemu to moze nastartovat organizmus a potom aj ked uz neberies colostrum pracuje na "vyssie obratky" Ja to mam vyskusane uz mnohokrat, prvy krat na mojom otcovi, ked po 6 hodinovej operacii (86 rocny!!!) mu lekari nedali uz ziadnu sancu a masivnymi davkami colostra som ho doslova naastartoval spat k zivotu.



7

Re: Chronická únava

Inac na "energiu" su aj rozne doplnky podporujuce tvorbu adrenalinu ako napr B-12, vytazok Z rodioly, Ashvagadhy a sibirskeho zensenu(euletero)
Pozri napr na toto zlozenie
http://nmhfiles.com/images/ingredients/ … pFacts.png



8

Re: Chronická únava

Rng aky mas nazor na tekuty hcl 3,5% zmiesani s vodou pred jedlom , je to ovela lacnejsie . neviem ci to moze mat nejaky degativny vpliv . Alebo na betain hcl v prasku .  Viem len ze hcl nici zubnu sklovinu ale tosa da pit z poldecaku na ex alebo cez slamku . Dakujem

Naposledy upravil: ZlatyStaf. (2015-07-25 14:07:16)



9

Re: Chronická únava

Kyselina poskodzuje nechraneny pazerak, preto kapsule s Betainom HCl sa rozpustia az v zaludku neskodia pazeraku. Samozrejme ani zubom.



10

Re: Chronická únava

RNG napísal(a):

Kyselina poskodzuje nechraneny pazerak, preto kapsule s Betainom HCl sa rozpustia az v zaludku neskodia pazeraku. Samozrejme ani zubom.

Dakujem , zacal som robit taky experiment zo stravou budem jest kazdy den nieco ine a zistovat z coho kaslem .

Tak ma zaujma ci na brokolicu ( teda zeleninu ) a kokosovy olej/ olivovy olej/ maslo ( tuky bez bielkovin ) treba tiez kysle prostredie alebo tieto su lahko stravitelne potraviny .



11

Re: Chronická únava

Lahko stravitelne znamena rychle stravitelne a to nema s kyselinami nic spolocne.
Tuky su pomalsie stravitelne celkove, lebo sa zacnu travit az v dvanastorniku, nie v zaludku.A poterebuje sa na ne zasadite prostredie, tj zlc.
Ale zdoraznujem zase, kyseliny v zaludku su potrebne nielen pre travenie, ale aj ako obrana proti mikrobom.



12

Re: Chronická únava

RNG napísal(a):

Lahko stravitelne znamena rychle stravitelne a to nema s kyselinami nic spolocne.
Tuky su pomalsie stravitelne celkove, lebo sa zacnu travit az v dvanastorniku, nie v zaludku.A poterebuje sa na ne zasadite prostredie, tj zlc.
Ale zdoraznujem zase, kyseliny v zaludku su potrebne nielen pre travenie, ale aj ako obrana proti mikrobom.

Ok a co myslis , dnes som jedol len tuky a zeleninu bez kyselin + doplnky kde bol aj oreganovy olej tbl . a pohode sa rozpustil az v crevach takze nejake kyseliny asi mam , ale co ma trapi ze som aj tak kaslal a tosom nemal bielkoviny dokonca aj po vlaknine kaslem , zajtra vyskusam jest len tuky bez zeleniny a bez vlakniny ze co to bude robit .



13

Re: Chronická únava

Mozno mas nejaku  infekciu v prieduskach alebo plucach alebo alergiu na nejake potraviny



14

Re: Chronická únava

RNG napísal(a):

Mozno mas nejaku  infekciu v prieduskach alebo plucach alebo alergiu na nejake potraviny

Ako sa to da zistit ci tam mam nejaku infekciu alebo nieco ine a ake doplnky su nato ?

momentalne berem , NAC , Oreganovy olej , citricidal , Protiparazitovu kuru , vitaminy a minerali .

Alergia moze byt aj na nejaky doplnok ? chcem vyskusat jeden den bez vsetkych doplnkov ci budem kaslat a jeden den hladovat ci budem kaslat aj po vode .

Naposledy upravil: ZlatyStaf. (2015-07-27 08:17:44)



15

Re: Chronická únava

Ak mas vzdusnu  alergiu na nieco, tak ti odporucim quercitin, 3 x 600 mg.
Zda sa mi, ze si spominal, ze si kaslal aj pred tym, ako si bral doplnky.
Ale skusit mozes vynechat ktorykolvek, ale to musi byt aspon na niekolkom dni, kym sa v tele jeho koncentracia dostatocne neznizi.A to memusi byt za jeden den.



16

Re: Chronická únava

RNG napísal(a):

Ak mas vzdusnu  alergiu na nieco, tak ti odporucim quercitin, 3 x 600 mg.
Zda sa mi, ze si spominal, ze si kaslal aj pred tym, ako si bral doplnky.
Ale skusit mozes vynechat ktorykolvek, ale to musi byt aspon na niekolkom dni, kym sa v tele jeho koncentracia dostatocne neznizi.A to memusi byt za jeden den.

Quercetin riesi infekciu ? alebo len alergiu vzdusnu ?



17

Re: Chronická únava

Quercitin najma zoslabuje alergicke reakcie, tj posobi na "mast cells" co produkuju histaminy.
Quercitin nie je extra antimikrobialny , pokial viem.