1

Téma: Vysadenie antikoncepcie - nezastavitelne priberanie

Dobry den prajem,

vzhladom na fakt, ze v slovenskom zdravotnictve, hlavne v gynekologii pracuje az neuveritelne mnozstvo ignorantov, nenapada ma nic ine, len si poziadat o nazor/radu na tejto stranke. Coraz castejsie sa totiz stretavam s fenomenom, oi. som aj ja jeho obetou, ze po vysadeni horm. antikoncepcie sa u velkeho mnozstva zien objavi nezastavitelne priberanie-aj po niekolkych mesiacoch po ukonceni uzivania, pricom zivotosprava a pohyb. aktivita ostali v rovnako dobrych podmienkach ako pred uzivanim, miestami sa i zlepsili v snahe zastavit toto priberanie. Jedinu suvislost, ktoru som medzi mnozstvom zien nasla, ze asi 99% tychto zien bralo HAK, ktorej hlavnou zlozkou bol ethinylestradiol. Nejde mi do hlavy, ako je to mozne, kedze "udajne" sa ethinylestradiol metabolizuje rychlo a bez rezidui. Udajne pisem preto, lebo informacii je privela a vyznat sa v nich je takmer nemozne, kedze su velmi protichodne.
Vek tychto zien byva spravidla + - 30rokov, vacsina nefajciarky, stravu, pohyb si strazia, hypo/hypertyreoza vylucena. A kedze lekari vam bud neveria - to nie je mozne-, alebo len myknu plecom, ze nevedia, z prsta si riesenie na tento problem nevycucame. Sme si totiz vedome rizik, ktore so sebou prilis vysoka hmotnost prinasa a preto sa snazime najst sposob, ako tento problem vyriesit. Ak by Vas nieco v suvislosti s tymto problemom, ci jeho riesenim napadlo, budeme vdacne za kazdy postreh. Dakujem.

p.s.: nechcela by som nikoho urazit a nerada by som, aby sa tu spustila vlna hadok a presviedcani, takze prosim, polemiku ohladne skodlivosti ci moralky hak si tentokrat odpustime. nie vzdy sa predpisuje len za ucelom regulacie porodnosti. a ked uz sa nieco stalo, je spätne bedakanie, ci mudrovanie aj tak zbytocne. snazime sa najst riesenie na vzniknuty problem. za pochopenie dakujem.:)



2

Re: Vysadenie antikoncepcie - nezastavitelne priberanie

Ze hak neovplyvnuje stitnu zlazu, to je zavadzajuce tvrdenie. Hormonalne zlazy sui rozne vzajomne prepojene, dosial este nevieme ako vseliak do detailu.
Ze vacsina zien nema problemy zo stitnou zlazou je tiez zalozene len na nepresnych metodach merania cinnosti stitnej zlazy. Hormonalne vykyvy ovplyvnuju znacne aj hospodarenie z mineralmi, preto hormonalne poklesy ako napr menopauza su casto sprevadzne, osteoporozou a tetaniou,, ktora ma priznaky podobne ako depresie a lekari ju casto podobne adresuju antidepresivami.
Vyskumnici , zaoberajuci sa stitnou zlazou zistili, ze znizena funkcia stitnej zlazy je az u 40% muzov a 60% zien v USA a predpokladaju, ze je to najma prinizkym prijmom jodu, o ktore nas dnes pripravuje viacero silnejsich halogenov, ako fluor, chlor a brom.
Preto tu vzdy zdoraznujem doplnovanie jodu spolu so selenom zinkom, a vitaminmi C,E a  D-3 , pripadne aj K-2,najma u zien s kolisajucimi hladinami hormonov, ci uz prirodzene, alebo vyvolane roznymi chemikaliami, vcitane HAK.
Spotreba jodu napr u zien je podstatne vyssia ako u muzov,k lebo samotne prsia(mamalne zlazy) spotrebuju ovela viac jodu, ako stitna zlaza, s cim lekari kedysi davno pri urcovani spotreby jodu(odporucenen denne davky z roku 1948) vobec neratali. Tak isto neratali pri spotrebe jodu na vyrobu roznych enzymov a to ma tiez vplyv na cele telo a zhromazdovanie roznych nepotrebnych a prebytocnych latok.



3

Re: Vysadenie antikoncepcie - nezastavitelne priberanie

Dakujem za odpoved, snad z toho nieco zaberie... je tu este jedna vec. S rovnakym problemom sa stretavam casto aj v pripadoch zien, ktore prekonali gynekologicky zakrok/operaciu, od conisatio az po hysterektomiu, v celkovej anestezii. Tiez sa casto stazuju, ze par tyzdnov po op zacali nekontrolovatelne priberat, akoby sa im telo/hormony zblaznili. Existuje na tento jav rozumne vysvetlenie? Nemam totiz zatial ziadny feedback od muzov, teda, ze by sa po op s takymto niecim stretli.



4

Re: Vysadenie antikoncepcie - nezastavitelne priberanie

Zeny su celkove hormonalnejsie, nez muzi aj maju vacsie mozne vykyvy v hormonoch a kvoli tomu aj roznym procesom v tele, ktore su ovplyvnovane hormonami.
Znizenie cinnosti mnohych hormonalnych zliaz vedie celkove  k znizenemu metabolizmu(spalovanie atd) tj zvysenemu ukladaniu tukov, ked jes rovnako, ako predtym.
Preto mnohi lekari odporucaju povzbudit hormonalne zlazy k vyssej produkcii, alebo aspon doplnit telo ci uz polotovarmi na hormony alebo trochu bioidentickymi hormonami priamo-tj nie syntetickym HAK.
Odporucam najma yam(diosgenin) DHEA, progesteron(krem),, pripadne aj testosteron, lebo ten je spojeny s vyrobou energie, tj viac testosteronu, znamena zvyseny metabolizmus.
Teda okrem jodu....

Naposledy upravil: RNG (2011-03-12 20:57:53)



5

Re: Vysadenie antikoncepcie - nezastavitelne priberanie

Pred par dnami sa mi usami dostalo info, ze velke davky Vilcacory ma antikoncepcne ucinky! ... moze to byt pravda ? toto ma velmi zaujima. dakujem smile



6

Re: Vysadenie antikoncepcie - nezastavitelne priberanie

Nuz prirodni bylinkari v Juznej Amerike(brujas) pouzivaju byliny na vselico mozne, len nie vzdy s velmi vysokym uspechom.
Preto sa ja skor spolieham na spravy z  mojich lekarskych zdrojov a tam som este necital o ucinnej antikoncepcii pomocou ustne branej Vilcacory(uncaria tometosa. cats claw, una de gato, macaci pazurik), takze to beriem nanajvys len ako kuriozitu



7

Re: Vysadenie antikoncepcie - nezastavitelne priberanie

ten bill gates je celkom nebezpecny clovek, uz by ho mohli dat dole nejaky uvedomelci smile

http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/6362 … -az-16-let



8

Re: Vysadenie antikoncepcie - nezastavitelne priberanie

Dnes je na svetwe cela velka Zjednotena skupina, co viacmenej ovlada svet, a do nej patria superbohati a supervplyvni. Ich ciel je kontrola sveta a udrzanie si svojej pozicie za kazdu cenu, tj aj za cenu znizenia populacie, co planuju z dnesnych 7 miliard na 500 milionov a nastroje na to maju rozne, od demoralizacie, zamestnanie zien, antikoncepcia, geneticky modifikovane jedla, kontrola ludi a bankovnictva, aby znemoznili narast ludstva, az po zlocinne, ako vyvolavanie vojen, masovych hladov a vypustanie roznych geneticky modifikovanych mikrobov a podobne.Samozrejme kontroluju vacsinu vlad a znacnu cast priemyslu cez patenty, ktore skupuju a vlastna.Tak isto kontroluju vyvoz a dovoz, akciovy trh, a samozrejme prakticky vsetky nedia, od novin cez televiziu a dokonca aj cast internetu.
Samozrejme vacsinu z nich ani nepozname a tych co pozname su znami ako "dobrodinci" co sa udajne staraju o nase dobro...Nuz Bill Gates je jeden z nich, co tlaci geneticke modifikacie antikoncepciu a podobne.A cipy na kontrolu ludi.

Naposledy upravil: RNG (2015-07-25 23:28:59)