51

Re: dobry den RNG!(mravčenie, trpnutie)

Milan kludne napis, ked viem, rada pomozem.

Ja som platila postovne okolo 60 USD, ale to preto, lebo som objednavala naraz viac veci, chcela som vyuzit, lebo kvoli postovnemu sa neoplati otial casto objednavat. A postovne sa navysuje podla sumy objednavky.

Inak zvlastne ze sa ti nepodarilo, mne hned na prvykrat... A balik dosiel za cca 8 pracovnych dni vratane vybavenia colnice Som s tym spokojna.

Naposledy upravil: Yannie (2012-02-02 20:24:43)



52

Re: dobry den RNG!(mravčenie, trpnutie)

Ovela lacnejsie a kvalitnejsie su mrazom vysusene prasky, pozri na
http://www.swansonvitamins.com/SWF061/ItemDetail, pol lyzicky=gram ti da 200 ml aloe stavy, bez konzervantov a neznicene pasterizaciou.



53

Re: dobry den RNG!(mravčenie, trpnutie)

RNG, chcem sa spytat na doplnok mucuna pruriens, vraj je ucinny na zlepsenie koncentracie a pamati. Obsahuje vraj vysoke percento L-DOPA, co mi vies blizsie o tom napisat? Je to podobne ucinkom ako memory complex http://www.iherb.com/Natrol-Memory-Comp … 89?at=0??? Poprosim Ta aj na nejaky ucinny a vyhodny od iherb..popripade davkovanie
Vopred, vdaka..



54

Re: dobry den RNG!(mravčenie, trpnutie)

Nucuna obsahuje L-DOPA, co zvysuje hladinu dopaminy v mozgu proamo a hladinu hGH nepriamo.
Menovany doplnok ma rozne komponenty, na zvysovanie roznych neurotransmiterov, zvysenie cirkulacie v mozgu a podobne. takze ma komplexny ucinok, nielen jednoduchy na hladinu dopaminu.Davky su ale dost male.
Mucuna pruriens, africky bob obsahuje od 2 do 5 % L-doby, predavaju sa vytazky az do 30% L-dopy a klinicky ucinok zacina povedzme od 250 MG L -doby, tj vacsina doplnkov to nedosahuje a predavaju viac reklamy, nez ucinnych latok.
Osobne som bral raz az 500 mg L-DOPY na skusku, co mi to spravi, lebo velmi tvrdili, ze to akosi stimulovanim hGH omladi telo a zlepsi celkove procesy v nom, ale po dobrani 60 davok po 500 mg som na sebe nic extra nepoznal.
Po zobrani kombinacie vinpocerine-huperzine a gingko(30 mg/200 mikrogramov/60 mg gingkolidov) som poznal znacne zrychlenie reci reakcii a podobne, az mi to zena musela zakazat, lebo ma nestacila sledovat, hoci osobne som to nijak nepoznal.
Takze osobne pri starnuti a zlepsovani procesov v mozgu skor vsadim na vinpocetine, Huperzine A, Ginkolidy  a extrakt z hroznovych jadierok(grape seed extract, 200 mg 90% PAC), samozrejme aj na bezne ako vitamin C, E D-3 a karotenoidy.



55

Re: dobry den RNG!(mravčenie, trpnutie)

RNG, robil som silnejší strečing, typ, ktorý som pred tým nerobieval, hlavne maximálne zohýbanie krku smerom dopredu v predklone a podobne..Na druhý deň som sa zobudil ráno so stŕpnutou pravou nohou, resp. špičkou nohy (najviac palec, ostatné prsty postupne menej). Už to mám takto stŕpnuté 4. deň. Tie prsty majú aj nižšiu citlivosť, a keď sa ich dotkne niečo veľmi jemne, ani to necítim. Môže to byť spôsobené tým strečingom? Ako to vyriešiť?



56

Re: dobry den RNG!(mravčenie, trpnutie)

Nuz mohlo ti to priskripnut nejaky nrerv, ktory ide z z miechy v chrbtici, kde poskodenie napr nervoveho obalu sa da regenerovat branim DHA, 2 x 1 gram.
Ale moze to byt aj drobna zrazeninka krvi, tromb v cievke vyzivujuce tu oblast co ti trpne. Na rozpustenie trombov je nattokinaza a sarrapaptaza. Posledne ked som mal zapchatu cievu v clenku som si ju odopchal pouzitim 4 x 8000 FU nattokinazy po dobu 2 dni.



57

Re: dobry den RNG!(mravčenie, trpnutie)

Chcel by som sa len k dvom veciam vyjadriť. Jednou je, že keď prídete k lekárovi v čase keď sa zdravotný problém  momentálne akútne neprejavuje, ste plný optimizmu, pozerajú na vás ako na simulanta:lol:. Napriek opisu príznakov vám urobia vyšetrenie ako "máte vôbec krv v žilách". Ďalším vyšetrením budú zisťovať či " máte biele a červené krvinky". Možno nejakým piatym vyšetrením sa začnú približovať k príčine. Keďže organizmus sa snaží ventilovať, prejaví sa to v nejakej sekundárnej príčine. Čo teda liečiť, starý problém, či nový.  Majú niečo spoločné alebo nie? Tu by som sa opýtal, nepomohlo by viac hneď na začiatku urobiť napr. komplexný rozbor krvi týkajúci sa zdravotného problému. Tie postupné čiastočné rozbory musia byť drahšie ako jeden komplexný. A každý dielčí odber zamestnáva pacienta a lekára x krát a aj kasu. Opätovné objednávanie a nekonečné čakanie na poradie:rolleyes:. Nie je toto neduh nášho zdravotníctva.

Naposledy upravil: funi (2015-07-05 13:23:24)



58

Re: dobry den RNG!(mravčenie, trpnutie)

Zialbohu, tak je to na celom svete. A system v medicine ma zaujem o pravidelnych  zakaznikov, pacientov, tj nema zaujem velmi ich problemy naozaj finalne vyriesit, len do nekonecna "riesit".



59

Re: dobry den RNG!(mravčenie, trpnutie)

RNG napísal(a):

Zialbohu, tak je to na celom svete. A system v medicine ma zaujem o pravidelnych  zakaznikov, pacientov, tj nema zaujem velmi ich problemy naozaj finalne vyriesit, len do nekonecna "riesit".

Viem, že je tak aj v Nemecku, no u nás pri nespokojnosti s odborným lekárom pacient nemá veľký výber. Buď niet v okolí iný odborný lekár alebo iný ho pre lokalitu nezoberie. Ako som čítal, v USA ak pacient neuzná závery odborného lekára, teda spôsob liečby, má možnosť ísť k druhému (nie tretiemu) a to v rámci poistenia.



60

Re: dobry den RNG!(mravčenie, trpnutie)

Nuz to je vyhoda zdravotnictva v USA. Problem je len, ze ho druhy lekar nemusi vziat....