1

Téma: Regenerácia zubov

dobrý deň, dočítal som sa tu ako sa staráte o ústnu dutinu - probiotiká a podobne. ale našiel som na internete veľa článkov okolo regenerácii zubov a tak ma zaujíma váš názor.

http://raw.catca.sk/liecba-zubneho-kazu … cia-zubov/

v skratke - kostihoj + škrupinky z vajíčka môžu regenerovať zuby. je to podľa Vás pravda alebo...? no a ešte by som sa chcel spýtať. ako by som sa mohol zbaviť nejakých tých zubných kazov/zubného kameňa. podľa mňa musí existovať nejaká prírodná forma, a nie len utekať k lekárovi



2

Re: Regenerácia zubov

Nuz mozne to je, ale zatial moje lekarske zdroje sa tej "regeneracii zubov, tj skloviny na nich  vyhybaju. Takze neviem, kolko na tom je pravdy z odborneho, nie laickeho nazoru a praxe.
Osobne tu propagujem pouzivanie ustnych probiotik, lebo zubne kazy su nasledok cinnosti skodlivych mikrobov v ustach tak je rozumne si tam pravidelne nasadzat uzitocne mikroby=probiotika

Naposledy upravil: RNG (2014-11-29 18:55:10)



3

Re: Regenerácia zubov

dobre, možno to skúsim a dám vedieť. no ešte by som mal jednu otázku. moje mandle. na ľavej strane mám veľkú, vyzerá skôr zjazvene. často sa mi tam robí hnis už celkom dlhú dobu. na druhej strane mám zas o dosť menšiu, a hnisá len občasne. dá sa toto poriešiť nejak s ústnymi probiotikami alebo nejak aby sa mi dali mandle dokopy? možno aj to je dôvod prečo as mi kazia zuby o trocha rýchlejšie. ďakujem



4

Re: Regenerácia zubov

Dolezite je vyhubit tu nakazu v dutinach, co je v podstate zdroj nakazy. Dobre je si urobit kvapky s citricidalom (ten professional), das 4 az 8 kvapiek do 100 ml alebo este lepsie do kokosoveho oleja a budes si to kvapkat co najviac zaklonenou hlavou do zadu, aby sa to dostalo hlboko do dutin. Kvapkaj si to aspon 3-krat denne 1-2 kvapky do kazdej nosovej dierky. Ale mozes ten citricidal aj pit, zarobis si 35 kvapiek do 1 litra vody a po malych glgoch to pijes pocas dna. Este by som odporucil oreganovy olej 3x200 mg karvakrolu denne a NAC a nasadzat probiotika, pretoze nam vytvaraju az 70 % protilatok do celeho tela a samozrejme denne doplnat dolezite mikrovlakniny. A tie ustne probiotika sa urcite budu hodit.



5

Re: Regenerácia zubov

Detto.
Citricidal; vo vode prenika lepsie najma do celnych dutin, ale zase v kokosaku sa dlhsie v nose udrzi.

Naposledy upravil: RNG (2014-12-02 00:30:14)



6

Re: Regenerácia zubov

dá sa ten citricidal kúpiť na Slovensku? nechcem objednávať zo zahraničia.



7

Re: Regenerácia zubov

http://www.hoogle.sk/CITRICIDAL-bio-che … l-d539.htm

Naposledy upravil: Timotej (2014-12-02 14:47:12)



8

Re: Regenerácia zubov

Ahoj. Dnes mi trhali zub a strasne ma boli cela polka tvare. Mozem si ho vyplachovat aspon citricidalom?



9

Re: Regenerácia zubov

Potom pre info na sklovinu je dobra aj bunkova sol Calc Fluor.



10

Re: Regenerácia zubov

maminka samozrejme mozes a dokonca to odporucam aby sa tam nedostala nejaka nakaza. Nevyplachuj si prudko, len to nechaj tam pokojne a dlhsie stat, aby si neporusila krvny kolac tam sa vytvarajuci.



11

Re: Regenerácia zubov

Fluoridy vseobecne neodporucam,., lebo fluor je pre telo dost jedovaty aj v malych davkach. Naviac vytisne z tela potrebny jod, co skodi najma na stitnu zlazu, aj na ine zlazy, ale aj na vyrobu roznych enzymov, co nam pomahaju telo cistit.
Fluoridy sice buduju tvrdu ale zialbohu  krehku sklovinu.



12

Re: Regenerácia zubov

RNG napísal(a):

Fluoridy vseobecne neodporucam,., lebo fluor je pre telo dost jedovaty aj v malych davkach. Naviac vytisne z tela potrebny jod, co skodi najma na stitnu zlazu, aj na ine zlazy, ale aj na vyrobu roznych enzymov, co nam pomahaju telo cistit.
Fluoridy sice buduju tvrdu ale zialbohu  krehku sklovinu.

Bunkova sol Calc Fluor nie je klasicky fluorid- je to fluor vapenaty, Calc Fluor  sa berie vnutorne- to sa asi pri fluoride sodnom nemože stat aby to niekto odporučal
vnutorne- upozornenia na zubnej paste aby to deti neprehltali,

a bunkove soli su vlastne oblast homeopatie - ktoru Vy neuznavate- , takže to posobenie je ine ako ako doplnkoch

ja už nepoužívam fluoridovu pastu- viem že je to škodlivé- na zuby aj iné organy, ale bunk. sol Calc Fluor beriem



13

Re: Regenerácia zubov

Nuz kazdy si kona ako chce, ja tu len uvadzam informacie od lekarov, co maju ine nazory ako velka vacsina. Zatial uz vyse 20 rokov mi tie rady dobre sluzia.



14

Re: Regenerácia zubov

RNG napísal(a):

Nuz kazdy si kona ako chce, ja tu len uvadzam informacie od lekarov, co maju ine nazory ako velka vacsina. Zatial uz vyse 20 rokov mi tie rady dobre sluzia.

OK ja som chcela len poradit, toto je z oblasti homeopatik.


Inak aj  v tej knihe Cure tooth decay sa  odporucaju cell salts- bunkove soli na zuby a   fluoridova pasta sa vobec
neodporuca- je tam uvedene ako ste   Vy spominali že ten fluorid sodny z pasty  zastavuje  prirodzene vytvaranie skloviny (kt. je mozne ak sa človek drží rad z knihy- diety  a vylučeniu  jedal kt. znižuju vstrebavanie mineralov  potr. pre zuby- napr. cukor, orechy, strukoviny atd.)  a   vytvara falošnu krehkejšiu   sklovinu  kt. obsahuju potom fluoroapatite
  a pritom je to velmi škodlivy na cele telo.

Neviem presne ako cell salts funguju ale hlavne že funguju- to si už moze každy odskušat : Cell salts appear to work by enabling the cells to better assimilate and utilize the mineral compounds they represent in homeopathic potency. It is physically impossible that a few doses of homeopathically prepared iron phosphate could supply an ailing body with enough organic iron to correct a deficiency. Nevertheless, there is an effect. The only logical explanation is that the cell salts, by homeopathic action, arc stimulating the body to use the minerals more effectively
- že možno stimuluju telo aby lepšie využivalo napr. fluor z jedla kt. prijme- to je ten prirodny

http://www.lightparty.com/Health/SaltOfEarth.html

Naposledy upravil: shirley88 (2015-06-28 00:32:09)



15

Re: Regenerácia zubov

Ja viem že Vam rady dobre služia však aj ostatnym  kt. tu radite  ale ste spominali
že Vaše zdroje toho o regeneracii skloviny vela neuvadzaju, no a ja sa o to teraz snažím
a tiež celkovo posilnit zuby lebo mam s nimi problem po ortodont. liečbe- s kazmi nemam vobec problem- a chcem sa vyhnut
riešeniam od zubarov- drahym, bolestivym a dlhodobo neefektivnym a bez zubov tiež nechcem byt big_smile.



16

Re: Regenerácia zubov

Nuz kedze sa jedna o homeopatiu, tj nedolazane modernymi sposobmi ako je tzv Double Blind, tak vyse 100 rokov stare veci obvykle patria do minulosti a treba sa drzat novsich vedomosti, od dnesnych lekarov vyskumnikov. O remineralizacik sa hodne hovori, zialbohu len v okruhu vyrobcov a predajcov roznyc zubnyc kozmetik
Zubna skloviona je velmi komplexny material, zlozeny z organickych a anorganickyc zloziek v presnej strukture/matrici, co sa vytvara pokial je zub rastuci pod dasnom.
Neskor sa na zube mozu nasadat rozne zubne kamene, ktore mozu sklovinu ciastocne aj ochranovat, ale tak isto mozu byt porezne zdrpje, kde sa usadia rozne mikroby Lekari ich bezne oskrabuju, najma z krckov zubov, kde sa nachadza najvac mikrobov.
Kedze ani najlepsie cistenie a oplachovanie ust nevie tie mikroby znicit uplne, jedine ako si clovek moze ucinne ochranit zuby je nasadit si tam len uzitocne mikroby, ktore nam ochranuju zuby a zaroven aj celu ustnu dutinu.
Zubarske riesenie na poskodenu sklovinu je nanies na nu ultrafialovym svetlom vytrvrditelne zubne zmesi, ktore maju zivotnost dlhe roky. Ja mam napr z tej zmesi doslova vybudovany zub na malom pahyle a drzi mi uz vyse 10 rokov Moja zena nou ma pokryvane predne zuby, na ktroru si znicila kedysi sklovinu ohryzanim citronov, co bola kedysi bajka na chudnutie.



17

Re: Regenerácia zubov

RNG napísal(a):

Nuz kedze sa jedna o homeopatiu, tj nedolazane modernymi sposobmi ako je tzv Double Blind, tak vyse 100 rokov stare veci obvykle patria do minulosti a treba sa drzat novsich vedomosti, od dnesnych lekarov vyskumnikov. O remineralizacik sa hodne hovori, zialbohu len v okruhu vyrobcov a predajcov roznyc zubnyc kozmetik
Zubna skloviona je velmi komplexny material, zlozeny z organickych a anorganickyc zloziek v presnej strukture/matrici, co sa vytvara pokial je zub rastuci pod dasnom.
Neskor sa na zube mozu nasadat rozne zubne kamene, ktore mozu sklovinu ciastocne aj ochranovat, ale tak isto mozu byt porezne zdrpje, kde sa usadia rozne mikroby Lekari ich bezne oskrabuju, najma z krckov zubov, kde sa nachadza najvac mikrobov.
Kedze ani najlepsie cistenie a oplachovanie ust nevie tie mikroby znicit uplne, jedine ako si clovek moze ucinne ochranit zuby je nasadit si tam len uzitocne mikroby, ktore nam ochranuju zuby a zaroven aj celu ustnu dutinu.
Zubarske riesenie na poskodenu sklovinu je nanies na nu ultrafialovym svetlom vytrvrditelne zubne zmesi, ktore maju zivotnost dlhe roky. Ja mam napr z tej zmesi doslova vybudovany zub na malom pahyle a drzi mi uz vyse 10 rokov Moja zena nou ma pokryvane predne zuby, na ktroru si znicila kedysi sklovinu ohryzanim citronov, co bola kedysi bajka na chudnutie.


Ja sa držím vyskumu Westona Prica  , proti mikróbom používam oil pulling-premielanie kokos. oleja 20 minut-tiež je dobre na remineralizaciu  a homeopatia podla môjho nazoru nepatrí do minulosti - mne konštitučne homeopatikum zachranilo život-    tzv. double blind  študie sa mi  zda že vychadzaju najlepšie pre chemicke lieky.



18

Re: Regenerácia zubov

A ja to chcem  riešit regeneraciou lebo sklovina je ešte ten menší problem u mna- aspon som kvoli zubom uplne vysadila
rafin. cukor a sladkosti- to je dobre na všetko.



19

Re: Regenerácia zubov

Ja nehovorim, ze medzi homeopatikami sa neschovavaju aj uzitocne latky, ale to musi byt nieco co nie je prilis riedene, tj nie podla povodneho principu homeopatie, ze zoberies latku, ktora ti sposobuje tie iste priznaky, ako mas a potom to 8 krat(dnes rozne) znovca a znova riedis mliecnym cukrom.
Kedze lekari vedia dobre, ze im homeopatika nekonkuruju liekom, tak dovolia homeopaticke liecenia. Ale doplnky im vazne hrozia, preto nedovolia tvrdit na doplnky oficialne , ze su liecive, aj napriek tomu, ze na kazde su minimalne stovky vedeckych sprav, ze su ucinne.



20

Re: Regenerácia zubov

Tak ja som brala potenciu 30ch zo svojho konštitučného typu kt. som si sama našla podla telesnych a psychických veci povahy vyzoru  atd.  a sposobilo mi  to zmeny  v zdravot. stave- najprv zhoršenie  a to tam asi
nie je   už nič z povodnej latky  ,   a mame so tiež našla jej konštitučny liek rovnakym štýlom  a tiež jej to sposobilo najprv zhoršenie    lenže ono je to tak že keby ja užijem mamin konštituč. liek- tak  mi to nič nespavi- ani zlepšenie ano zhoršenie
vy ste ale homeopatiu asi nikdy nevyskušali ked jej neverite ?   no podla chemikov a fyzikov to nemože fungovat ked tam nie je  nič z povodnej latky- pouzivaju sa tam napr. rastilny, mineraly  , lenže to funguje - teda ak sa vyberie spravny liek na chronicky problem alebo akutny- to nie je ako v klas. medicine že všetkých liečime rovnako ked maju rovnaky symptom, lebo ten symptom može mat roznu pričinu- može ho u roznych ludi niečo ine vyvolavat a može to suvisiet aj s ich individualitou/ konštitúciou vrodenou

a ved homeopatia je na tom ako doplnky- napiše sa tam že na čo to je ale akože je to bez schvalenej terapeut.učinnosti

Naposledy upravil: shirley88 (2015-06-29 15:25:31)



21

Re: Regenerácia zubov

a ja som rada aj za doplnky - mineraly, vitaminy  atd. aj za  homeopatiu  lebo akosi potrebujem jedno aj druhe



22

Re: Regenerácia zubov

Na ucinok netreba ziadne oficialne schvalenie, stacia pozorovania lekarov, co ich pouzivaju. Ked sa nahromadi dostatok dokazov, co je v pripade doplnkov casto stovky az tisice lekarskych sprav, tak niet pochybnosti o ucinnosti. Ja na to nepotrebujem oficialne schvalenie skorumpovanej monopolnej federalnej agencii, ako FDA, ktora dostava od farmacie miliardy dolarov rocne, takze nemoze byt nijak objektivna v posudzovani nicoho.
Ale vietra v homeopaticke prostriedky, podobne ako viera k lekarom a ich postupom sa sice nazyva placebo efekt, ale hra znacnu rolu v uzdravovani.



23

Re: Regenerácia zubov

RNG napísal(a):

Na ucinok netreba ziadne oficialne schvalenie, stacia pozorovania lekarov, co ich pouzivaju. Ked sa nahromadi dostatok dokazov, co je v pripade doplnkov casto stovky az tisice lekarskych sprav, tak niet pochybnosti o ucinnosti. Ja na to nepotrebujem oficialne schvalenie skorumpovanej monopolnej federalnej agencii, ako FDA, ktora dostava od farmacie miliardy dolarov rocne, takze nemoze byt nijak objektivna v posudzovani nicoho.
Ale vietra v homeopaticke prostriedky, podobne ako viera k lekarom a ich postupom sa sice nazyva placebo efekt, ale hra znacnu rolu v uzdravovani.


To nie je placebo efekt, a homeopati vedia že to   učinkuje, práveže aky placebo efekt ked zozačiatku sa niektrorym aj zhorší
stav - mame som dala ten konštitučny liek lycopodium  a jej to zhošilo astmu- resp. jej sa začali až priliš  uvolnovat sople,
tak ja vas   asi  nepredvedčím ked tomu neverite.



24

Re: Regenerácia zubov

Medicina nie je vec viery ale dokazu, tj doublind, aby sa vylucil placebo efekt.
Inac placebo je velmi silna zbran v rukach lekarov. napr samani len poskakovanim, zaklinanim a okiadzanim vedie vyliecit az 80% pacientov, ked im uveria.
Tj nepodcenuj placebo. Ale skutocnu ucinnost , bez vplyvu viery poznas len na double blind dokaze.A ten sa pre homeopatika nerobi.



25

Re: Regenerácia zubov

RNG napísal(a):

Medicina nie je vec viery ale dokazu, tj doublind, aby sa vylucil placebo efekt.
Inac placebo je velmi silna zbran v rukach lekarov. napr samani len poskakovanim, zaklinanim a okiadzanim vedie vyliecit az 80% pacientov, ked im uveria.
Tj nepodcenuj placebo. Ale skutocnu ucinnost , bez vplyvu viery poznas len na double blind dokaze.A ten sa pre homeopatika nerobi.

OK Vas nazor smile.



26

Re: Regenerácia zubov

A to   že vedci nevedia dokazat ako to funguje neznamena že je to placebo efekt.



27

Re: Regenerácia zubov

Ked to nepracuje pri porovnavani ludi co beru homeopatikum s tymi co dostanu be ich vedomia len cukrovu pilulku jasne dokazuje, ze sa nejedna o ucinok homeopatika, ale len viery v liek, tj placebo.
S tym vedci a skutocne posobenie nemaju nic spolocne, to je ciste zalezitost statistickej ucinnosti, s vylucenim placeba.

Mne nakoniec na vedeckom  vysvetlovani ucinnosti  cinnosti v tele velmi nezalezi, hlavne ze to pracuje statisticky, najma dokazane na double blind testoch na dostatocne velkej skupine ludi, Tj nie nic nahodne, ale systematicke.