101

Re: probiotika

Pri sebe pouzivam tiez vsetky tie menovane doplnky len nechcem stale dookola to davat aj synovi,aj ked su to doplnky, lebo je casto chory. Ide o to ze hlavne virusy mame, preto som ma zaujima ci oregano,olivovy list alebo citricidal je najucinnejsi, alebo mi to prosim  zorad podla ucinnosti co ma najvacsi zaber na virusy, ktore sposobuju kasel, lebo vsetky 3 menovane zaberaju na bakterie ale u tych virusoch neviem a sople synovi nezatekaju, vzdy ich ma tak na zaciatku choroby cca 2-3 dni potom mu prejdu a zacne kaslat a toho kasla sa nemozme zbavit ako aj teraz ze nadcha ziadna uz len kasel a kasleme uz druhy tyzden, najprv sucho a teraz trosku hlienovo. Plus mna vzdy zacne boliet hrdlo a potom mi to hned prejde do kasla.
A Oregano zabera aj pri virusovom kasli? Lebo pri oregane sa uvadza ze je vyborny na bekterialne zapaly a rozne bronchitidy, ci mam volit oregano ako cislo 1 pri kasli...dakujem:)



102

Re: probiotika

Pan RNG co sme sa bavili o tej uschove probiotik v ladnicke..... ako to je s aloe freeze od swansonu ?    napr otvorim si nove balenie , odsypem si stvrtku a dam do ladnicky naspat? a nahadzem tam viac desikatorov?

Lebo vsimam ze teraz v teple mi ta aloe tvrdne silno...



103

Re: probiotika

Aloe aj mne hrudkovatie, ale to nie je ziadny problem. Osobne ho nechladim, lebo to nie je potrebne na ten kratky cas, kym ho vypouzivam.



104

Re: probiotika

RNG prosim ta odpovedal by si mi na otazku c. 101. Dakujem



105

Re: probiotika

Andula, na zvysenie viralnej imunity pozri na
http://rng.nazory.eu/rubriky/h/herpes
Kasel je ale obrana tela, kde sa snazi zbavit hlienov na prieduskach a v plucach. Normalne sa teto dostavaju von posobenim drobnych chlpkov vanych cilia, ale pri zapaloch tieto preastavaju pracovat. Zapaly sposobuju nielen virusy, ale sekundarne infekcie, co sa do hlienov nachytaju a v nich rozmnopzuju. Takze to pokracuje aj ked su vsetky virusy uz vyhubene.
Takze treba sa odhlienit s pomocou NAC a serrapeptazy a vybit tie hlienove infekcie oreganovym olejom. Vtedy sa kasel stane produktivnym a cilia vynesu hlien von
http://bheem.hubpages.com/hub/Tips-to-g … y-diseases
Pomaha pri tom aj zriedenie hlienov napr naparovanim, tj dychanim vlhkeho vzduchu, co rozriedi hlieny, aby ich pohyb cilia mohol vyniest von.



106

Re: probiotika

Tie clanky mam precitane, mnohe z toho davam, nasa imunologicka mi povedala ze v skolke syn na 95% chyti virusy a nie bakterie, davam mu probiotika,betaglukany,preventan,baza, sem tam kolostrum, ale aj tak je chory, preto siaham este po Oregane, Citricidale a sem tam Olivovom liste, len neviem co z tychto 3 ma najsirsi zaber este na tie virusy kedze syn zacne vacsinou kaslat,vacsinou nema sople, len kasle sucho zacina to ako laryngitida, takze Oregano mam dat a potom Citricidal? Tieto 2 doplnky maju najsirsi zaber aj na virusy? A ten  Olivovy list s oleuropeinom je skor na vnutrobunecne bakterie ci ma zaber aj na virusy.  A to naparovanie odporucas nad hrncom s kamilkami, alebo nad Vincentkou. Dakujem:)



107

Re: probiotika

Imunologicka, bez laboratornych testov na virusy, si svoje 95% nazory "cica z prsta".
Kasel moze byt aj ciste alergicky a ked sa zacnu tvorit hlieny, moze sa do nich nastahovat hlienova infekcia, a ked zhustnu vyschnutim, tak ich telo nevie dostat von, lebo cilia moze pohybovazt hlienuy len do urcitej tekutosti. Velmi huste alebo vyschnute zostavaju v plucach na prieduskach neobmedzene dlho a drazdia na kasel.
Preto odporucam naparovanie, co zriedi hlieny a obnovi funkciu cilia, ktore tie zriedene  drazdive a nakazene hlieny vynesu von.



108

Re: probiotika

Pan RNG..  pijem kefir kazdy den skoro alebo kazdy druhy (domaci samozrejme) ...plus probiotika si davam healthy origins do toho.. cez den popijam kopu vodu s 6mikrovlakninami....... tak rozmyslam.. nie jemozne zeby som to az moc si tam namnozil? ci to je nerealne? smile ...  napadlo ma to sa spytat informacne kedze vsetkeho vela skodi ...:)



109

Re: probiotika

Probiotika sa mnozia podla danycyh podmienok a krmenia najma mikrovlakninami, Tj sa nemozu premnozit, ale len rozmnozit podla toho, ako ich krmis.



110

Re: probiotika

RNG napísal(a):

Probiotika sa mnozia podla danycyh podmienok a krmenia najma mikrovlakninami, Tj sa nemozu premnozit, ale len rozmnozit podla toho, ako ich krmis.

Rng budem reagovat na predosli prispevok o kefire , aky mas nanho nazor je to dobry zdroj probiotik ? a dostanu sa do criev kedze su neni kyselinoodolne ? samozrejme domaci a mas nejake skusenosti alebo radi ako domaci kefir skvalitnit ? Robim klasika mam huby a k nim kazdy den davam liter mlieka .



111

Re: probiotika

Kefir som si nerobil uz vuse 50 rokov, dnes si obcas zalozim domaci jogurt do 2 litrovej flase, co potom pouzivam niekolko dni na ovsenne vloky, ktore tymto jogurtom polejem a necham v ladnicke nabobtnat od vecera do rana, kedy to zjem na ranajky.
Zakvas/starter pouzivan tento
http://www.iherb.com/Yogourmet-Freeze-D … l&ic=1
Iste sa nieco z tych probiotik prebojuje do criev, najma u mna, co mam malo kyselin.Naviac mam nad tym kontrolu, pouzivam len mlieko krav s volnym vybehom tj krmene travou a nie krmnymi zmeskami, neosetrovane antibiotikami a roznymi hormonami Takze moj jogurt je podstatne kvalitnejsi, ako to, co dostat v obchode.



112

Re: probiotika

Rng probiotika musia byt kyselinoodolne aby sa dostali do criev , ked jedavam s jedlom betainy a chcem si dat kefir s proteinovym praskom kde mam ten betain tak sa probiotika znicia v zaludku kedze doplnam kyseliny alebo je kefir dobra volba tak isto ovcia bryndza je dobra na probotika tak isto sa v nej znicia probiotika ?

a aha suvislost je ze by sa mali jest solene jedla pri nedostatku hcl. Sol podporuje tvorbu ?



113

Re: probiotika

Niektore probiotika znesu az PH 4.5, a take sa dostanu do criev zive, pokial zjes dost jedla a vypijes dost vody aby sa ti aspon na cas znizilo PH na 4.5 Takze cast takych probiotik to prezije, ked sa dostane do criev skor, nez sa PH zmeni pod 4.5
Existuju aj take ochrany na probiotika, co sa vobec v zaludku nerozpustia, ale len v crevach. tie sa tam teda zarucene zive dostanu.Vyrobky su zname ako Pearls, alebo enteric coated.
HCL sa tvori stepenim NaCl. Ale NaCL musime mat v krvi vzdy dostatok, inac mame vazny problem(hyponatremia,tetania, strata vedomia) )

Naposledy upravil: RNG (2015-07-25 23:52:50)



114

Re: probiotika

Dobry den, potrebovala by som poradiť probiotiká pre dieťa, ktoré neprehltne kapsulu.
Teda aby som ich mohla vmiešať do jedla a prežili by to. Casto odporúčate tieto, prežijú vdaka kapsuly alebo sú to rezistentné probiotika?
http://eu.iherb.com/Healthy-Origins-Pro … caps/19518
prípadne
http://eu.iherb.com/HealthForce-Nutriti … 80-g/42222

alebo su lepšie takéto:
http://eu.iherb.com/Now-Foods-Berry-Dop … bles/63964


dakujem pekne za rady

Naposledy upravil: Blanka (2016-02-16 15:56:36)



115

Re: probiotika

Tie prve su take, co s jedlom aj pri otvorenej kapsuli  to povacsine preziju v zaludku.



116

Re: probiotika

Dobry den, ešte by som poprosila o radu ohladne oralnych probiotík.
Aký je rozdiel medzi kmenom: S. salivarius K12  a S. salivarius M18

Stačí užívať len S. salivarius K12, ktorý podporuje aj floru v ušiach, nose a hrdle? Má tiež vplyv na zdravie zubov?
alebo ak sa chcem starať o zuby je nutné užívať aj S. salivarius M18?

1, Mam totižto dvojo oralnych probiotík, každé obsahuje inú baktériu. Má zmysel užívať oboje?
2, Pri súčasnom užívaní roztoku citricidalu do nosa/ústne - je nutné rovnako dodržať cca 2 hodiny odstup?
3, Ovplyvnuje účinnosť týchto probiotík aj striekanie koloidného striebra do nosa/úst?

Dakujem pekne za vysvetlenie

Naposledy upravil: Blanka (2016-02-23 13:20:05)



117

Re: probiotika

Oba su dobre. Ja som osobne za co najviac roznych dobrych, tj probiotik vseobecne. Pauza 15 minut pri kvapkani do nosa je viac, nez dostatocna Aj koloidne striebro sa zide do nosa, pauza po nom mam ma byt okolo 5 minut.

Naposledy upravil: RNG (2016-02-23 20:54:41)



118

Re: probiotika

RNG napísal(a):

Oba su dobre. Ja som osobne za co najviac roznych dobrych, tj probiotik vseobecne. Pauza 15 minut pri kvapkani do noza je viac, nez dostatocna Aj koloidne striebro sa zide do noza, pauza po nom mam ma byt okolo 5 minut.

Dakujem pekne za rady



119

Re: probiotika

dobry den,ake probiotika davat detom,ak mi neprehltnu kapsulu?



120

Re: probiotika

Kapsulu mozes otvorit a take, co su kyselinovo a tepelne  a tepelne odolne mozes zamiesat do jedla



121

Re: probiotika

doma mam tieto,mozem ich otvorit a vmiesat do jedla?

http://www.iherb.com/Jarrow-Formulas-Ja … -Caps/7006



122

Re: probiotika

Samozrejme ze mozu



123

Re: probiotika

Mozem kombinovat probiotika s NAC ,nemoze to znicit ucinok probiotik?



124

Re: probiotika

Mozes