101

Re: jod - lugolov roztok a optimalne mnozstvo jodu

Takze je to ok ked si kazdy den nakvapkam jodovu tinkturu na kozu? Mne asi ten jod vytlaca chlor z tela..kazdy den plavam asi hodinu v chlorovom bazene....Niekde som citala ze ked sa berie jod tak by sa automaticky mali posilnit nadoblicky nejakou kurou..viete akou??Co je dobre pre funkciu nadobliciek??

Naposledy upravil: Sisa 24 (2015-06-07 23:12:39)



102

Re: jod - lugolov roztok a optimalne mnozstvo jodu

Neviem, pre co by sa mala posilnovat pri brani jodu funkcia nadobliciek. Predsa jod je uzitocny aj pre nadoblicky aj ine zlazy.
Nadoblicky su vycerpane dlhodobym stresom tj znizovanie stresu a doplnky materialov z nadobliciek(freeze dried adrenal cortex) su na ne doplnky.



103

Re: jod - lugolov roztok a optimalne mnozstvo jodu

Nemozem nikde zohnat obycajnu jodovu tinkturu..moje stare zasoby sa uz minuli..takze mi nezostava nic ine len skonzumovat kvapky co mam doma..aj ked potieranie na kozu mi vyhovovalo ovela viac.Mam tento jod..

World Organic Liquid Potassium Iodide..je to cira tekutina..takze ma to metie..je to vobec dobre uzivat??Kvapky co su urcene na uzivanie sa nedaju potierat na kozu??Vdaka...



104

Re: jod - lugolov roztok a optimalne mnozstvo jodu

Kedze KJ, tj jodid drasely ma malicku molekulu tak sa cez ladviny velmi rychlo vyluci, Takze ho treba podstatne viac brat, ako elementarneho tj neviazaneho jodu. Na stastie v USA sa bezne predava jodova tinktura pozri na
https://www.google.com/?gws_rd=ssl#q=Ticture+of+iodine
mozno to dojde casom aj na Slovensko spat, pretoze ja z mojej mladosti si velmi dobre tuto tinkturu pamatam. Zakazdym, ked som si oskrel kolena alebo lakte ma s nou mama natrela A stala len par korun v drogerii, ani nie v lekarni.



105

Re: jod - lugolov roztok a optimalne mnozstvo jodu

RNG napísal(a):

Kedze KJ, tj jodid drasely ma malicku molekulu tak sa cez ladviny velmi rychlo vyluci, Takze ho treba podstatne viac brat, ako elementarneho tj neviazaneho jodu. Na stastie v USA sa bezne predava jodova tinktura pozri na
https://www.google.com/?gws_rd=ssl#q=Ticture+of+iodine
mozno to dojde casom aj na Slovensko spat, pretoze ja z mojej mladosti si velmi dobre tuto tinkturu pamatam. Zakazdym, ked som si oskrel kolena alebo lakte ma s nou mama natrela A stala len par korun v drogerii, ani nie v lekarni.

  Kolko teda odporucas z toho Jodidu draselneho co mam??Je uplne priesvitny ako voda..je to ok???



106

Re: jod - lugolov roztok a optimalne mnozstvo jodu

Jodid draselny telo toleruje aj vo velmi velkych davkach, pri nuklearnych nehodach odporucaju brat az 130 mg denne, pozri na rozne
http://www.amazon.com/s/?ie=UTF8&ke … 65kw3wpy_b

Tvoj vyrobok
http://www.iherb.com/World-Organic-Liqu … 59-ml/7775
za prve nie je organicky KJ je anorganicke) a za druhe 2 kvapky obsahuju len 150 mikrogramov KJ, co je mizivo malo ale v sulade s archaickymi odporucenymi dennymi davkami. Takze neodporucam to. To su vyhodene peniaze.
Pozri napr na tento
http://www.iherb.com/Now-Foods-Potassiu … l&ic=2



107

Re: jod - lugolov roztok a optimalne mnozstvo jodu

Takze bude lepsie pre moje zdravie ak ho vyhodim a kupim si tie tablety??Dobre som to pochopila??Mam este doma aj kvapky Iosol..to neni lepsia alternativa??Vobec neviem kolko toho mozem uzivat..lebo si kvapkam este posledne zasoby jod tinktury na kozu..citim sa ovela lepsie..ale este to neni uplne ono..:(



108

Re: jod - lugolov roztok a optimalne mnozstvo jodu

Nuz skodlive to nie je, ale ucinne tak isto prakticky nic.
Iosol ma v kazdej kvapke skoro 2000 mcg jodu=2 mg.
Len nie je velmi vhodny na kozu, lebo glycerin v nom nevyschne ako v beznych jodovych tinkturach voda a alkohol a tak sa ti otrie na pradlo a nedostane do tela v dostatku. Al;e na ustne pouzitie je dobry, lebo sa vyborne rozptyluje vo vode.
Nezabudaj na branie selenu spolu s jodom!!!
Elementarny jod je ovela ucinnejsi v tele , ako KJ



109

Re: jod - lugolov roztok a optimalne mnozstvo jodu

RNG napísal(a):

Nuz skodlive to nie je, ale ucinne tak isto prakticky nic.
Iosol ma v kazdej kvapke skoro 2000 mcg jodu=2 mg.
Len nie je velmi vhodny na kozu, lebo glycerin v nom nevyschne ako v beznych jodovych tinkturach voda a alkohol a tak sa ti otrie na pradlo a nedostane do tela v dostatku. Al;e na ustne pouzitie je dobry, lebo sa vyborne rozptyluje vo vode.
Nezabudaj na branie selenu spolu s jodom!!!
Elementarny jod je ovela ucinnejsi v tele , ako KJ

Kolko teda kvapiek Iosolu odporucas denne??Este stale citim unavu..asi ta stitna zlaza sa este nespametala z toho deficitu jodu...



110

Re: jod - lugolov roztok a optimalne mnozstvo jodu

RNG napísal(a):

Nuz skodlive to nie je, ale ucinne tak isto prakticky nic.
Iosol ma v kazdej kvapke skoro 2000 mcg jodu=2 mg.
Len nie je velmi vhodny na kozu, lebo glycerin v nom nevyschne ako v beznych jodovych tinkturach voda a alkohol a tak sa ti otrie na pradlo a nedostane do tela v dostatku. Al;e na ustne pouzitie je dobry, lebo sa vyborne rozptyluje vo vode.
Nezabudaj na branie selenu spolu s jodom!!!
Elementarny jod je ovela ucinnejsi v tele , ako KJ

Kolko teda kvapiek Iosolu odporucas denne??Este stale citim unavu..asi ta stitna zlaza sa este nespametala z toho deficitu jodu...



111

Re: jod - lugolov roztok a optimalne mnozstvo jodu

2 az 3, docasne mozes brat aj viac, kym sa telo nenalozi jodom A nezabudaj zaroven na selen



112

Re: jod - lugolov roztok a optimalne mnozstvo jodu

Ahoj rng , chcem sa opytat http://www.swansonvitamins.com/swanson- … Size=SW235 ci tento selen je kvasinkovy alebo organicky a aka forma je lepsia ked to chcem brat 400mcg denne na stitnu zlazu .
Dalej ma zaujma kolko kvapiek denne treba davat lugoloveho roztoku 2% ak to chcem na stitnu zlazu , a ze ci je lukolov roztok lepsi ako http://www.iherb.com/Optimox-Corporatio … l&ic=2 .
a zaujma ma ci lugolov roztok alebo tento je radioaktivny jod alebo nie .

Dakujem



113

Re: jod - lugolov roztok a optimalne mnozstvo jodu

Kvasnicovy selen je organicky.A je to dobra forma selenu pre ludi, co nemaju s kvasnicami problem.
Optimox je drahy znackovy produkt , samozrejme ked vies kupit lacno Lugol alebo jodovu tinkturu, nemusis pouzivat tie velmi silne tabletky.
Ziadne radioaktivne produkty nemozes volne kupovat. Jedine, kde bolo trosku radioaktivnej latky bolo v svetielkujucich cislach na hodinkach



114

Re: jod - lugolov roztok a optimalne mnozstvo jodu

RNG napísal(a):

Kvasnicovy selen je organicky.A je to dobra forma selenu pre ludi, co nemaju s kvasnicami problem.
Optimox je drahy znackovy produkt , samozrejme ked vies kupit lacno Lugol alebo jodovu tinkturu, nemusis pouzivat tie velmi silne tabletky.
Ziadne radioaktivne produkty nemozes volne kupovat. Jedine, kde bolo trosku radioaktivnej latky bolo v svetielkujucich cislach na hodinkach

Rng takze lugolov roztok ma 2,5mg jodu na jednu kvapku , takze denne stacia 2 kvapky kazdy druhy den aj 3 kvapky . neni to malo sami to zda  ze 2 kvapky a vstrebe sa to urcite dobre ? + selen 400mcg . idem akurat na endo. tak som zvedavi co povedia .



115

Re: jod - lugolov roztok a optimalne mnozstvo jodu

Ja osobne si aplikujem pod pazuchy jopovu tinkturu len raz za tyzden a samozrejme o to vacsiu davku.
Do 24 hodin mi ten flak uplne zmizne, tj cele sa to vstrebalo alebo odparilo. Spod pazuchy sa ale velmi malo moze odparit prec, lebo je to dost uzavrety priestor.