1

Téma: Praskanie kosti,bolesti klbov

Zdravím RNG chcem sa spýtat čo mam robit ked mi strašne pukaju kosti.. dokonca ma aj bolievaju.. najmä kolenne klby a kosti na nohách v panvovej oblasti..   čital som že treba jest avokado lenže ja som na avokado alergicky.. takže neviem čo by som mal robit..
ešte mi puka aj chrbat.. normalne sa nadýchnem a pukne mi v krčnej chrbtici niekedy ma z toho začne boliet aj hlava.. pukat v chrbte mi začne vúčšinov po jedle.. alebo ked sa napijem viac vody.. vobec nechapem prečo sa mi toto deje..  a štve ma to čo mam robiť aby som si dal do poriadku kosti

problem z kostami začal asi mesiac predtým ako začali problémy z žaludkom.. takže to bude asi travenim.. ale tiež som čítal že klbovi maz ma niečo spoločne z obličkamy.. nemože to byt tým? da sa to nejak zistiť čim to je? tiež som čítal že ked ma človek studene ruky a nohy može to byt z obličiek.. ja ich mavam stale studene hlavne nohy.. nemože to byt nejaký problem? da sa to nejak zistit? alebo  da sa to nejak napraviť ? ta funkcia obličiek? niekedy mam dokonca aj studene kolena a stehna.. fakt neviem prečo..  ale ako hovorím tento problem začal asi v novembri  a v decembri som už mal problemy z travením.. naduvanie bolesti atd... žlč v žaludku.. snažim sa to všetko riešit no aj ked berem kyseliny probiotika mikrovlakniny tak to vypada akoby som to vobec ani nebral.. tiež ked si lahnem na brucho tak vždy tam mam nejaky vzduch a tým že si lahnem začnem ho vygrgavat.. a dost často mavam  žlč v krku akoby (nie  zahu) ale ked si človek ide grgnut tak take kyslo-teple grgnutie.. neviete prečo sa mi toto deje..??? už začinam byt zúfaly..

Naposledy upravil: menma1 (2015-05-26 12:05:10)



2

Re: Praskanie kosti,bolesti klbov

Ber napr 2 x 500 mg CMO. To je tiez olejovita latka, co nase telo voe priamo pouzut na klbovy maz. Nuz a samozrejme ber aj ine doplnky na klby a slachy na ich regeneraciu.
Ak mas kvasenie v zaludku, znamena ze neberiwes dost kyselin. Kyseliny v dostatku musia potlacit vsetky kvasne a hnilobne procesy v zaludku.
Zlc v zaludku znamena nedostatok mikrovlaknin do ktorej sa ma v dvanastoniku nasiaknut a to pri normalnej motilite/peristaltike sa dostane von crevami v spravnom smere, nie spiatockou spat do zaludka vytlacene plynami v crevach.



3

Re: Praskanie kosti,bolesti klbov

čo je to to cmo?? a ake doplnky na klby a šlachy a ich regeneraciu

inak ked jedavam hocijake jedlo tak ked sa mi odgrgne aj 20-30 minut po zjedený tak sa mi odgrgne sa takou pachutov toho jedla.. napriklad ked jem niečo sladke tak citim take sladke ked sa odgrne ked štiplave tak take ostrejšie a aj aromu akoby som citil..  to je tiež kvôli kvaseniu či ?

Naposledy upravil: menma1 (2015-05-27 17:03:10)



4

Re: Praskanie kosti,bolesti klbov

CMO=cerasomal cis 9 cetylmyristolate, nezmydelnatelny olej, ktory vie telo priamo pouzit ako klbovy maz.
Odgrgnutie moze byt z prehltnuteho vzduchu, alebo aj z kvasnych a hnilobnych plynov.
Pri odgrgnuti  najma peny z kvasnych procesov sa dostanu do pazeraku, dokonca az do ust.



5

Re: Praskanie kosti,bolesti klbov

hmm a na tie kvasne veci a hnilobne stači kyselina hej? už ju uživam 2 týždne no stale mavam po jedle bud take pálave grgnutia, alebo mavam grngutia z pachutov jedla, niekedy ked grgnem tak mi to krku akoby nejaka voda alebo štava aj ide vytlači ju to su kvasne procesi? alebo hnilobne  a ako to učinne ničit? skoro za každým jedlom okrem polievok si davak kyselinu niekedy sa citim aj celkom fajn no neni to uplne ešte ono

a ešte kde zohnat ten nezmydevatelni olej?? avokadovy nemožem pretože asi mam na to alergiu.. vždy začnem kýchat a mat sople ked to zjem  a sojovy tiež nie mam intoleranciu na soju ktoru mi nedavno zistila alergologička a na pol roka sa mam vyhýbat soje

Naposledy upravil: menma1 (2015-06-01 12:03:47)



6

Re: Praskanie kosti,bolesti klbov

Neberies dost kyselin.
Na klbovy maz pomoze aj doplnok CMO,
Soji sa vyhybaj aj z inych dovodov, nielen alergie. Soja je goitrogen, tj nici stitnu zlazu, tiez zvysuje estrogenicke hodnoty, tj doslova kastruje muzov. Japonky uz davno vedia, ze po sojovych produktoch su muzi ovela menej sexuchtivy a najma starsie, co nemaju o sex extra zaujem krmia sojou hojne manzelov, aby mali od nich pokoj.



7

Re: Praskanie kosti,bolesti klbov

takže ta pálava je spojena z nedostatkom kyselin?? fuha ved si davam skoro zakaždým jedlom a stale sa mi grga tou pálavou proste taka horuci alebo palivy grg niekedy aj taka pena.. a v bruchu citim niekedy že tam mam akoby vzduch ked stlačim niekedy sa mi grgne tiež takou palavou to nenam kyseliny??? inak ked ma človek v tele kvasne kultury alebo hnilobne neznamena to hned že ma candidu či?  a tie kosti možu boliet od nedostatku kyselín? lebo často ma bolievaju kosti a pukaju najma kolena,ramena a v panvovej oblasti ta stehenna kost ta asi najviac.. to mi puka skoro stale a nemožem kôly tomu ani behavať ani nič stači aj ked nohu dam kusok do vonkajšiej strany a už ma tam boly akoby sa ta kost mala zlomit alebo vyskočit z jamky čo to je?? a tiež mam stale nejake prekonane infekcie už som bol asi 5x za polroka na infekčnom a vždy prekonane infekcie dokonca mi posledne našli virusovu infekciu ktora spôsobuje unavu a mam lieky na posilnenie imunty isoprinosine  čo to môže spôsobovať?? zle travenie,kosti,oslabena imunita a to som jedol aj probiotika a mikrovlakninu a aj jedavam  stale mam vyrašky a jeb*ky po tvary niekotre aj mesiac a nemiznu .. sama prekonana infekcia?? čo može byt na vine ked na infekčnom mi nič nezistily okrem nejakej virusovej infekcie a to som mal 5x robene testy..  celkom ma to štve do života mam menšie plany a nemožem nič robiť hmm  a tiež ked vyzdraviem sa chcem zdravšie stravovat kupovat si chlorelu a mikrovlakninu lenže ked už rok riešim problem ako blb a viem len že niečo sposobilo problem zo žaludkom kostami praskaju mi ako dedkovy.. oslabena imunita vyražky.. bolesti v penise atd... nechapem tomu dokonca mi braly aj vyter z penisa a našli tam bakterie nejake ale len "bežne" a dala mi na to nejaky krem



8

Re: Praskanie kosti,bolesti klbov

Zalidok boli, len ked je zapaleny. Pala je pocit z pazeraku a kvasenie v zaludku, co ti da peny moze nastat len pri NEDOSTATKU kyselin. Virusy vyrobu kyselin vedia znicit velmi mlahko. Ja sam mam ten problem od minuleho roku, dovtedy som bral kyseliny len s velkym jedlom, teraz ich musim brat 3-4 s kazdym jedlom.



9

Re: Praskanie kosti,bolesti klbov

aha no ja mam ešte aj problemy že sa mi žlč dostava do žaludku.. to je z kyselin alebo čoho?  lebo niekedy cítim aj žlč v hrtane

a čo sa týka tých baktérií tak čo mam proti ním robiť? už som skúšal rôznne prípravky.. citricidal ten pravý oregano berberine dmanose nac serapeptase  mačaci pazur   extrakt z olivových listov.. všetko je fájn ale cítil som sa dobre len pri brani ked som ich vysadil hned sa napríklad bolest v penise vrátila..  čo mam robiť aby som to zoseba všetko dostal a už sa to nevracalo ?? lebo takto to  nema asi ani cenu užívať ked sa to zase hned vráti do "normalu"



10

Re: Praskanie kosti,bolesti klbov

pukanie kosti, sliach, infekcne choroby, tetanicke symptomy,zapaly, infekcie atd atd.... to vsetko je vysledny symtom slabeho travenia resp mala kyselin.... jednak sa ti dostava kopa mikrobov do tela nesterilizovanych a jednak budes postupne deficitny na vela vitaminov mineralov stavebnych latok na kosti slachy atd  atd atd (vlastna skusenost) .... takze travenie a dobre mnozstvo betainu pri kazdom jedle je zaklad.

Moj nazor = vsetko vychadza zo slabeho travenia v zaludku a nasledneho slabuckeho vstrebavania v tenkom creve... vsetko co udavas su uz len symtomy tejto prvej veci.



11

Re: Praskanie kosti,bolesti klbov

hmm a ako to riešit???  stači kyselinu a všetko je fuč či ako to mam chápať ?? a to strebavanie tenkeho čreva to sa da ako naúraviť?? som mladý človek idem mať 19 rokov nechcem celý život byt odkázany na kopu mirelaov vitaminov a sotva preživať den.. ja chcem športovať bavit sa atd..

letto ty maš tiež tieto problémy?? ak áno ako to riešiš?? mávaš nejake problemy ešte ??



12

Re: Praskanie kosti,bolesti klbov

Nuz to co ti chyba si musis doplnit, a to najma napravou travenia, lebo tisice zivin co dostavas z jedla sa nedaju "vydoplnkovat"



13

Re: Praskanie kosti,bolesti klbov

no berem tu kyselinu len neviem kedy kolko a niekedy mi je potom nejak blbo..  hlavne ma my začnu horieť lica.. čo nechapem

ako zistit kolko mam davať?? a prečo mam tie lica take horuce?? inak dnes som si dal 2 kysliny a potom mi nejak zapachalo z ust akoby som tam mal nejaku zdochlinu alebo hnilobne niečo to je z čoho?



14

Re: Praskanie kosti,bolesti klbov

Hnitie je zo zaludka, ale moze byt aj zo zubov. Hnitie v zaludku je mozne len pri nedostatku kyselin. Ja pouzivam ustne probiotika, ktore mi ochranuju nielen zuby ale ciastocne aj cely horny dychaci trakt a naviac davaju prijemny dych.
Kolko si musis doplnit kyselin si musis zistit sam.A mozno potrebujes aj enzymy.

To "horenie lic" moze byt len docasne a naozaj ti neviem povedat z coho je.



15

Re: Praskanie kosti,bolesti klbov

no to horenie lic som si všimol už ked som si daval len enzymi proste po  každom enzýme akoby som mal spalene lica od slnka a su horuce niečo ako daka horučka odzneje to vždy tak do 2-3 hodín.. a to iste aj kysliny tie sice nie až tak extremne ale tiež citim že ma paliveju lica niekedy si ich dokonca chladím studenimi vecami

nemože to byt tým že mne sa nechce ta kyselina dostat dole lebo mavam žlč v žaludku.. no a žeby ta žlč nechcela pustit tu kyselinu do čriev alebo čo?? ja už neviem.. nemam kyseliny ale doplnat si ich dajak nemožem lebo ma to "vedlajšie" učinky na mna ktore su celkom nepríjemne.. nechapem čim to fakt je.. skusim si ešte spravit ten test na žaludočni maz že či ma začne palit žaludok alebo nie.. dufam že nie...  aj ked si myslim že ano...  čo robit ked človek nema žaludočni maz či čo to je ??   

nebol ten zápach z ust kôli tomu že som nemal kyselinu v tele a ako som si ju dal tak "stravila tie hnilobne kraviny" von a smrdelo mi z ust?? inak čo sa týka zubov posledný mesiac som mal 2 opuchy na zuboch jeden dokonca odzieval asi týžden a pol ... tiež ma bolevaju uši..  som zamoreni.. ale všetko čo robim nema skoro žiaden effekt.. nechapem tomu čo to za somarinu je..



16

Re: Praskanie kosti,bolesti klbov

Nuz ked budes brat spravne doplnky, skor ci neskor sa ti to musi odrazit na zdravi. Opuchy v ustach znamenaju infekciu, co ti zaplavuje telo toxinami Tak sa nediv ze mas problemy. Citricidal a ustne probiptika su minimum na to. To ale nema s kyselinam,i nic spolocne a s travenim absorbciou a imunitou len druhorado.
Skus ten DGL na hojenie zaludka a tvorenie zaludocneho mazu.
Ak si na tie opuchy bral atb, tak sa nediv, ze si si znicil imunitu, lebo si tym vyhubil nase dobre probiotika v crevach, co si musis co najskor obnovit.



17

Re: Praskanie kosti,bolesti klbov

no opuchy ani neviem z čoho som mal.. proste to prišlo a odišlo a nebral som nič žiadne antibiotika na to

chcem sa opýtať  može užívanie kyselin nejak poškodiť zuby?? tie v tých kapsulach?

No ja okrem tých opuchov.. občas zápach z úst..  mavam aj bolesti uši..  kosti atd.. bral som   už citricidal aj mnohe ine doplnky proti infekciam bakteriam atd.. no proste akoby som papier o stenu hadzal vždy sa to vráti  bez ohladu na to čo robím..  už som bral aj aloe veru a dgl aj teraz beravam.. kyselinu si tiež davam... probiotika každý večer mikrovlakninu poslednu dobu menej ale tiež.. a stale nič

dnes zase ma začali boliet kosti..   inak čo mam zo žaludkom alebo v žaludku ked si stlačím oblast mezdi rebrami a nad pupkom a ležim na zemi alebo posteli tak mi tam "špliecha alebo člapta" dajaka voda alebo tekutina čo to je?? 

inak ten zápach z úst po kyselinach nemôže byt z toho že mi tie kyseliny konečne niečo trávia??

bol som vyšetrení na infekcie asi 5x a zatial čo mi zistili je len virusova infekcia a nejake prekonane infekcie čo ma vraj aj bežni človek..  takže nechapem odkial sa to všetko bere


ešte na zaver sa chcem spýtat  kyselinu mam užívať tak aby som po nej nepil 2-3 hodiny a pred jedlom či z jedlom??  alebo možem pit vodu??  a predým ako si dam kyselinu možem pit vodu ?? či už 15-20 minut predtim nič nepit?  v jednej kapsule je 325 mg betainu HCL je to dost?? davam si 1 alebo 2 z väčšim jedlom

Prosím odpíšte mi na všetky otázky potrebujem si to nejak v hlave urovnať ďakujem hlavne čo sa týka tej absorcie atd..



18

Re: Praskanie kosti,bolesti klbov

Kedze betain HCl nehryzieas v ustach ale prehltnes, nemoze ti poskodit zuby.
Hnitie v zaludku nastava len pri nedostatku kyselin Kvapockova inferkcia je stale okolo nas takze aj ked si ju vyhubis v prinosnych dutinach mozes ju stale dostat od nejakych bacilonosicov v okoli.
Ked ta bolia usi, tak zrejme tu nakazu mas sale v strednom uchu aj ty, na co radim brat NAC a oreganovy olej dlhsi cas, inac ti to po case poskodi sluch a mozno i rovnovahu
"Len virusova infekcia" ta moze aj zabit, nielenze poskodit, tak ti radim si zvysit viralnu imunitu, ako dnes vlastne kazdemu, kedze zijeme v case viralnych epidemii, ktore lekari povacsine nechcu vidiet. Viac na
http://rng.nazory.eu/rubriky/h/herpes
Zaludok vyprodukuje az tolko kyselin co sa nachadza v 2500 mg betainu HCl.
Tj tych 325 mg le malicko, to je davka len pre malicke deti. Ja osobne pouzivam s kazdym jedlom 3 kapsule s obsahom kazda 625 mg betainu s pepsinom. takze ked pouzijes menej, ako ti treba samozrejme ti hnije v zaludku



19

Re: Praskanie kosti,bolesti klbov

menma1 , hej ja tiez tieto problemy som mal a niektore este mam.. zacalo mi to tak ze zrazu ma zacalo bolet v zaludku dost intenzivne par dni tam ako je solar ... pak som zistil ze mam malo kyselin (takze mi jedlo v zaludku len stálo ako kameň doslova preto ta bolest) .....to trvalo ale mesiac dva a dovtedy sa mi celkom dogabali creva, zaludok, schudol som atd.... teraz uz davam betain s kazdym jedlom.. plus dost vela doplnkov mineraly vitaminy atd atd......    ked dodrziavam uz dost betainu a enzymov tak moje creva a zaludok uz su na 95% ok mozem povedat....     posledny tyzden mam take podobne pocity ako ty.... ze take nvm pocity tepla vychadzajuce z oblasti medzi ocami.. a  citim sa ako keby som mal teplotu ale ked si meriam tak mam 36.6 cize normal...   a sem tam mam pocit ze ide na mna ako keby chlad zas...   je to ako keby isla na cloveka zimnica ale dajme tomu ze to je len 1% z toho takze neumieram ale je to trocha neprijemne....

Kosti/chrupavky/slachy ma tiez zacali pobolievat co symbolizuje bud to ze dlhodobejsie som neprijimal mineraly zo stravy skrz slabej kyseliny alebo nejake mikroby .. ale u mna skor to prve lebo tento problem s travenim sa mi uz cca pol roka taha... schudol som 3kg co je ocividna vec ze telo moje nemalo dobre vitaminy/ziviny/mineraly z potravi tak si bralo z mojich zasob z tukov svalov atd...   
Ohladom toho co vravis ze sa citis ako keby si mal teplotu....  ocividne mame podobny problem...   skusal si enzymy vysadit ? alebo vlastne ake enzymy pouzivas ?
Ja mam tieto :
http://www.iherb.com/Jarrow-Formulas-Ja … l&ic=1

Ja mam 28 .. cely zivot cvicim,stravujem sa zdravo, nefajcim nepijem a vidis pred pol rokom mi zacalo toto.. takze bojujem tiez a zistujem stale...

Cital som tvoje prispevky vsetky odhora a celkom DOST som sa nasiel v tom aj ja.. a presne aj mne zacali tieto problemy od decembra...    neprekonal si nahodou nejaku crevno-zaludocnu chripku ?        Skus si spomenut ako TI to zacalo a kedy vsetko..... lebo ja som napr do 9decembra 2014 bol ako ryba a skrz tieto imbecilne znizene HCL v zaludku som uz pol roka na kope doplnkoch a stale mi nieco vystreluje.... vsetky tieto problemy podla mna zacinaju v tom ze aj ked zjes kvalitny zdravy obed ale das si malo HCL alebo mas malo svojich HCL tak sa ti to nerozlozi a nevstreba v crevach poriadne.. a preto vznika kolobech takto deficitov ktore mozes chvilu necitit ale telo si odcerpava z tvojich kosti a sliach chrupavok atd a az pak to takto zacnes krasne citit zrazu.... 

To co si pisal hore to si bral smiesny slaby betain kamo.... ked zjes stredne velky obed a nemas tvorbu kyselin tak by si potreboval tych betainov cca 7-8aby TI dobre vsetko stravili a rozlozili... a ked si das jeden tak akurat troska sa ti to tam rozhybe a vzniknu kyseliny a mas palu... to je jasne ako facka..  preto aj ten zapach z ust ....

Pan RNG ak Vás nieco napadne  pri citani tychto nasich spolocnych symptomov tak privitam velmi rad Vás názor alebo nápad smile ako vzdy samozrejme smile

Naposledy upravil: letto (2015-06-09 14:37:02)



20

Re: Praskanie kosti,bolesti klbov

Slabe travenie a absorbcia znamena nedostastocny prisun zivin a  pre nedostatok enzymov tiez zamorovanie tela nedotravenymi a predsa absorbovanymi latkami.
To sa moze prejavit po case hromadou zdravotnych problemov, od znizenej imunity, nedostatku energie, zlej regeneracie az po rozne nervove problemy. Takze tu hovorime o stovkach roznych moznych symptomov.



21

Re: Praskanie kosti,bolesti klbov

yop pan RNG mali ste vzdy pravdu brutalnu... ja som skusal jest s menej betainmi a jedol som kyslu kapustu ku vsetkemu... jedol som menej... a sice mi nevyskakovala kyselina bolesti pala atd ale to jedlo sa mi na takej ledva hrane natravilo podla mna a dostalo tak do criev... ale ziviny slabota nikde tym padom vstrebatelnost ..... preto som sa stal deficitny.... a je to LEN preto ze som si nedokazal priznat ze mam kyseliny v riti doslova a potrebujem aspon 2-3 ku kazdemu jedlu... a skusal som menej/malo betainu a dostal som sa tam kde som co som pisal vyssie........  takze odteraz davam bohuzial denne cca 7-9betainov... enzymy... probiotika... mikrovlaknin kopu.. aloe freeze dried...  bone strenght.... ester C, zinok, selen, lugolov, sol s draslikom pouzivam, Bcomplex , folaty,  bioperine,  D3+K2  a hlavne kvalitne jedla jem s predpokladom co maju kopu zivin....      jedine takto to mozem dat do poriadku.....   budem takto fungovat aspon 10dni a ak to co som napisal je pravda tak by som mal pocitit aspon troska zlepsenie a mozno aj vacsie... 

Skratka rano ked sa chcem alkalizovat a kopnem do seba sodu tak malilinky grg smiesny.. je to jasne ako facka  ...   

Tu sa aj krasne potvrdzuje ze moze clovek jest biostravu od rana do vecera s megakopou kvalitnych mineralov a zivin ale ked ma zaludocnu kyselinu slabu tak mu je to na prd lebo tie ziviny doslova nevyťaží smile

Naposledy upravil: letto (2015-06-10 17:01:38)



22

Re: Praskanie kosti,bolesti klbov

Zialbohu, to je smutna pravda a to co mas dostat z jedla sa neda vydoplnkovat, to su tisice roznych zivin



23

Re: Praskanie kosti,bolesti klbov

yo... zacinam bojovat na 170% .. dufam ze sa nemýlim a vydavam sa dobrym smerom..... ďakujem vazim si Vasu pomoc velmi.... zelam Vam superden ! smile



24

Re: Praskanie kosti,bolesti klbov

Podobne



25

Re: Praskanie kosti,bolesti klbov

letto napísal(a):

Ohladom toho co vravis ze sa citis ako keby si mal teplotu....  ocividne mame podobny problem...   skusal si enzymy vysadit ? alebo vlastne ake enzymy pouzivas ?

Zdravím ta letto prepáč že som neodpisoval celkom som sa začal sustredit na temu z trav. problémamy tak som to tu dako nehladaľ
Ako hovoríte enzym som vysadil a palava lic prešla, dnes som si ale napriklad znova dal enzym a nič absolutne nič.. možno je to preto že tých enzymov sme si daly aj viacej počas dna (ja som si dal niekedy aj 5 a potom tie palavy začali možno lebo sme maly nejak moc toho v tele.. to je jedna z možností nejdem konšpirovať ale. Enzým som kupoval tento
http://www.swansonvitamins.com/swanson- … s-180-tabs
a kyseliny mam tieto  http://www.swansonvitamins.com/swanson- … n-250-caps  - toto su tie slabe?? tých 7-8 tabletiek??  ak ano tak to som celkom potom rád lebo mam šanu že sa mi to zlepší ked kupim niečo silenjšie..

probiotika mam asi 4 druhy doma rôzne 2 su tie ktore sa nerozpustia v žaludku 2 neviem snad tiež nie  a mikrovlakinu mam doma tiež ale vola sa to že Prebioticka vláknina - funkčna vlaknina, inlín+ fruktooligosacharidy neviem či to je to pravé orechove..

inak som a rád že niekto ma podobné problemy možme si spoločne pomôcť no mne problémy z trávenim začaly tak koncom novembra kde som citil že ma nafukuje.. najedol som sa a asi 5-6 hodin som mal ten pocit "prežral som sa" je mi zle.. potom to zmizlo a začali bolesti brucha.. niekedy občasne a niekedy riadne krčove bolesti v žiadnej polohe mi nebolo dobre.. napil som sa studenej vody a už som mal 4 hodiny o "zabavu" postarané..  v january som začal brat probiotika skusil kuru proti kandide bral som rôzne doplnky na mirkoby atd.. našli mi žlč bv žaludku (takže bud kyseliny alebo mirkoby)  typujem že kôly obom timto veciam mam reflux doktorka mi samozrejme v marci už našla zapal žaludka a dala tabletky proti kyseline.. skusil som to jesť chvylku dobre no potom som sa na to vykašlal nemalo to cenu vobec to neomahalo.. (do buducnosty už to žrat nebudem...) a tak teraz som tu skušam tie kyseliny enzymi (občas)  každý večer probitika a mirkovlakninu tak 3x do týždna.. mna ešte aj uši bolievaju okrem kostí.. a tie kosti vás kde bolievaju??? mna  bedrové a kolena najviac.. niekedy si trochu pobehnem ked nestiham a už citim bedrove kosti.. celkom ma to štve lebo ešte v agusute som plaval a behaval  inak maly ste nejake stresové obdobie?? predtým?? ja ano takže  možno to pomohlo zapričinit aj tu stratu kyselin alebo dačo na ten štýl.. mam niečo z chrbticov a mal som problemy zo srdcom s tým tak som sa bál.. a potom stres..



26

Re: Praskanie kosti,bolesti klbov

pohodka vsimam ze si pisal aj tam smile ja tu citam vsetko co je nove lebo su to vsetko cenne informacie smile

Hmmm takto.. tie palavy a pocity tepla alebo chladu ja som mal a bolo to podla mna sposobene nejakym deficitom nakolko mam doma DOST doplnkov celkom a skusil som poslednych cca 8dni jest denne ich vsetky samozrejme len doporucene mnozstva co je na krabicke aj co pan RNG doporucuje , cca 30tabliet doplnkov denne a vsetko mi to zmizlo zrazu hned ( davam si B-compex, zinok+selen, Jod -resp lugolov roztok,  bone strenght -tam je kopa mineralov roznych ,  D3+K2, Foláty (vit B9) , magnezium , Ester C......mikrovlakniny zmesku 6druhov, aloe vera vymrazeny prasok, DGL....  takze podla mna to bol nejaky deficit ale nemal som teda chut skusat to vsetko po jednom a zistovat aky smile .....

Dalsia vec... ak mas nahodou taku slabucku tvorbu kyselin ako ja tak henten Betain je slabucky velmi.. k stredne velkemu jedlu by som hentych co mas Ty potreboval cca 10 naraz si dat aby mi kvalitne vytravilo...mozno viac nvm to posudit presne takto...
Mam tento a je cca 2x taky silny ako ten Tvoj, mozno este viac veruze kedze je 1:10000 a Ty mas len 1:3000
http://www.iherb.com/Now-Foods-Betaine- … psules/398

NEviem napr ked sa najes nejakeho obeda stredne velkeho .. tak das si 7betainov hentych mensich a ked citis ze Ti nie je ok tak nedas si dalsie ?

A napr ked jem velke jedlo kde je aj masa hojne ,sacharidov + a kopa zeleniny samozrejme tak si ich musim dat aj 4 a niekedy bohuzial aj 5 ..  keby som si dal 3tak sa mi grga za 2hodiny s pachutou jedla atd atd atd..

Cize je velmi pravdepodobne ze mas malo kyselin a nedoplnas si ich hentym betainom dost a preto mas stale palu, zaludok pokazeny a milion symptomov roznych...  jedlo sa Ti zapchava v crevach a podla mna aj preto niekedy ides 4-5x na stolicu (co si pisal v inej teme niekde) .. to som mal tiez pokial som nezacal davat viac betainu..........usi resp  jedno aj mna trocha pobolievalo ale odkedy som nasadil tu kuru (kopa doplnkov) + este oreganovy olej a extrakt z olivovych listov tak je to prec... kosti.... citil som ze mi viac pukaju chrupavky.. kolena trocha pak ma zacal pobolievat bedrovy klb pri chodzi..... cvicim s vlastnym telom megacviciky uz 15rokov a nikdy som nic taketo nemal a prislo to uplne odrazu tak som silnoprekvapeny bol a az pak som si to pospajal s tym travenim kedze telo 3mesiace islo moje bez kyselin s bolestami zaludka a criev a telo doslova žralo mna a moje zasoby vitaminov zivin a vsetkeho (aj som schudol 4kg skrz to) ........tak som zadelil tiez tu kuru doplnkovu a Avokado jem 3x do tyzdna a uz to je o 90% lepsie citim to uz len malicko takze citim ze sa to zregeneruje ale chcem si objednat este zelatinu pre istotu.. toto vsetko je ale len zaplatavanie symptomov a je to dost velky boj teda.... uz zacinam pomaly uvazovat ako opravit  tvorbu kyselin lebo takto nechcem fungovat ze denne zjem 10-12najsilnejsich betainov ake su na iherbe.

Skratka malo kyselin => zle natravenie jedla => uplne smiesna absorbcia v creve a plus rozne virusy bakterie a deficity Ti povznikaju....  ja som mal aj take stavy ze som bol ako nafetovany (tiez nejaky deficit nejakeho mineral) ... skratka nikto Ti nezisti naco si deficitny a co ti je ked sa ti slabucko vstrebavaju mineraly a ziviny a tych je vyse 900 ... cize prvorade je treba podla mna vytazovat co najviac z kvalitnej potravy prostrednictvom betainov a enzymov ...

Ked si bol u doktorky na gastre Ti dala lieky proti kyseline? Aj si sa jej skusal povedat ze jej mas DOST pravdepodobne malo kyselin ako vela? smile

Vies co ja som bol tiez v strese dost dlho a trosku upodozrievam aj taku moznost ze v strese sa mi velmi rychlo vela mineralov/vitaminov/zivin  spotrebovavalo az zrazu sa to vycerpalo a zastavila sa mi tvorba kyseliny....+ja este aj stale cvicil som a vtedy tiez sa vyplavuje kopec mineralov atd + som este aj typ cloveka ktory je megaspalovac cize ja ked napr vynecham 1jedlo denne tak momente chudnem a telo ma zacne zrat...  takze tuto sa dost logicky to ukazuje ze by to aj tak sedelo... ze v tele chyba nejaky mineral ktory sa podiela na tejto tvorbe.... a mozno telo tento mineral pouziva este na nejaky dolezitejsi cyklus v tele a nezostava ho dost na tvorbu HCL ale to uz su konspiracie a to nikam nevedie... alebo je to stress dlhodobejsi ktory to takto vypina...

Yop ja som tiez celkom rad ze niekto ma asi to iste co ja...  podla mna to nie je take strasne su horsie veci ale treba najst spravny sposob ako to dat zasa na poriadok...



27

Re: Praskanie kosti,bolesti klbov

Enzymy, co sa nespotrebuje na travenie sa absorbuju do tela na cistenie. Niektore mozu odmaskovat aj rozne mikroby takze pri cisteni tela moze teoreticky nastat aj Herxheimerova reakcia, pripadne docasna alergia na privela  naraz odburanych latok.
Kyseliny sa daju doplnit a ucinok poznas po par hodinach, s enzymami je to komplikovanejsie a dlhsie, a co sa tyja mikroflory criev a crevnycy stien, tam to moze trvat napravit aj mesiace, najma ked ich mas poskodene(IBS,CROHN, ulcerative colitis)

Niekedy musis dat telu aj moznost si na doplnky navyknut, tj zacat s malo a postupne zvysovat.
Vtedy sa samozrejme pozitivne vysledky objavia o to neskor.



28

Re: Praskanie kosti,bolesti klbov

mnooo to je velmi zaujímavé veruže, môže to byť veruže aj herxheimer .....

btw prosím Vás za predpokladu ze vyuzivam tento pankreatin entericky tak ze sa mi vzdy pekne dostane do criev
http://www.iherb.com/Country-Life-Glute … l&ic=2

tu to rozpisem nech nemusite sa s tym zapodievat:
serving size: 4tablets
Servings Per Container: 25
Amylase    140,000 USP units     = 25*140000= 3500000g/1000 = 3,5kg
Protease    140,000 USP units    = 25*140000= 3500000g/1000 = 3,5kg
Lipase    11,200 USP units     = 25*11,2  = 280g

ak dobre pocitam tak mi to vycisti z criev 3,5kg bordelu ktorý je tvorený sacharidmy nerozlozenymi poriadne
                                                              3,5kg bordelu ktorý je tvorený bielkovinami nerozlozenymi poriadne
                                                              280g bordelu ktorý je tvorený tukmi nerozlozenymi poriadne

Dobre uvazujem?
Vďaka smile



29

Re: Praskanie kosti,bolesti klbov

Uvaha je dobra, ale ucinnost nie je vzdy 100 % Takze to bude iste menej, nez teoreticky vypocitane. A znacna cast sa spotrebuje aj na jedlo v crevach , cast na cistenie criev od roznych usadenin a cast sa absorbuje do krvi a cisti cele telo.A cast moze vijst z tela aj bez pouzitia. Ale definitivne to pomoze podstatne ocistit creva aj telo od vselicoho.

Naposledy upravil: RNG (2015-06-19 12:10:55)



30

Re: Praskanie kosti,bolesti klbov

smile super..... hej to co pisete dava velku logiku veruze... takze by bolo vhodne vybrat proste viac balení aby som navysil ucinok... mozno tak 2-3balenia cca intenzivneho pouzivania co je 3xdenne po 4tabletky samozrejme na kysly zaludok.

DEkuji pekne  smile



31

Re: Praskanie kosti,bolesti klbov

Cistenie tela je aj sucast prevencie proti rakovinam kde az 1/4 ludi zomiera na rakoviny. A staci brat aj mensie davky po case, povedzme 2 x 3 tie entericke pancreatiny.



32

Re: Praskanie kosti,bolesti klbov

Hej je to super vec veruze.. objednam este ale 4balenia tych pancreatinov a dam vyuzivat aj nasim smile troska počistit telo... ja si sice davam silnu ocistu resp 4tablety 3x denne (kedze som bol pozapchavany) s tymto :
http://www.iherb.com/Country-Life-Glute … l&ic=2

ale nasim dam nech uzivaju tak cca ako pisete 3x denne po 2tablety....

Ďakujem pekne wink  kvalitny den prajem smile

Naposledy upravil: letto (2015-06-20 10:01:14)



33

Re: Praskanie kosti,bolesti klbov

OK Podobne. Dnes je Den otcov/Fathers Day v USA, takze sa zide cela nasa mala rodinka u nas.



34

Re: Praskanie kosti,bolesti klbov

Hehe nice, tak si uzite rodinnu seánsu kvalitne smile



35

Re: Praskanie kosti,bolesti klbov

Ahojte , Rng raz pisal ze neni dobre uzivat Betain hcl nalacno zajma ma ze preco .

a druha otazka v pripade ze chcem rano nalacno uzivat pankreatin entericky mozem si das betain dajme tomu 7:00 a 7:15 pankreatin ? popripade aj serrapeptazu a o 45 min nato jedlo ? za ako dlho sa asi dostanu tabletky do creva ?



36

Re: Praskanie kosti,bolesti klbov

Niz ked mas nejake poskodenie na zaludku, horsie sa hoji vo velmi kyslom zaludku.
Mozes si davat entericky pokrytwe doplnky tj entericky pokryty pancreatin a serrapaptazu spolu s kyselinami

Posunutie hedla zo zaludka do criev je velmi rozdielne, individualne aj podla velkosti a natravenosti jedla.
Moze to byt 15 minut na tabletky brane s mnozstvom vody na prazdny zaludok az vyse 8 hodin, a niekedy aj viac s tazkostravitrelnymi jedlami, najma mastnymi. Ja ich nazyvam "tehla do zaludka" a poznam to velmi dobre uz z mladposti, ked sa mi napr grgalo po mastnej rybe jedenej na veceru az do druheho dna na poludnie.



37

Re: Praskanie kosti,bolesti klbov

NO doktorke radšej nebudem hovoriť nič že či to není naopak nepotrebujem počúvať kecy radšej s v hlave poviem že tie tebletky jest nebudem a mam pokoj nech si hovorí ja som tam šiel hlavne kvôly tomu aby som vedel čo mi je.

Ono ten stres ja mam dlhšie podozrenie na to že to pomohlo vytvorit aj tieto problemy zo žalúdkom.. takže preto som sa pýtal..

no skúsim si dať viac kyseliny a uvidim ako sa budem citiť, ono ja som ešte ani neskúšal davať viac kyseliny ja som bol v tom že to bohat stači si dat 1-2 tabeltky, inak ten pancreatinin užívaš z každým jedlom?? čo to vlasnte pomáha to je niečo ako enzým alebo ?? mam to doma sice len okolo 45 tabliet ale moc to neužívam nepríde mi to take dôležite.. 

čo sa týka kostí atd.. ja si musím najst inu alternativu ako avokado pravdepodobne som nan alergický takže tak.. skorej nejake oleje na vnutorne užívanie  mineraly si doplnám ale len jod,selen,vapnik,zinok k2 d3  c a b   viac doma nemame  ten bone essencial som chcel aj ja kupiť no vtedy som už mal objednané takže som mal smolu, inak tiež som skúšal brať rôzne  doplnky proti bakteriam atd.. aj ich doma ešte mám ale nie tolko vela no tie uši ma bola ako chcu.. raz ma nebolia a raz ano.. napríklad včera som sa najedol začalo mi pukať v chrbte (pri nadýchoch dost neprijemne..) začala ma bolieť hlava a uši..  mam dojem že tie uši maju snad tiež nejaky suvis z travením to iste bolesti penisa.. niekedy 2-3 dni nič a potom niekedy po každom jedle začne boliet.. divne to je cele..

chcem sa spýtat ešte vídím že ste objednávaly vela doplnkov kolko vas to vyšlo cca??  ja mam 18 rokov zatiaľ len tak nemam moc financíí kupovať tolko vela i ked rád by som.. inak skusily ste aj chlorellu alebo spirulinu?



38

Re: Praskanie kosti,bolesti klbov

hej ved ano, ja len ze ci nahodou.. lebo mna to uz napadlo zeby som si nasiel nejakehu uznavaneho gastrodoktora kvalitneho  prisiel by som za nim s tym ze mam malo kyseliny a co by mi na to vedel dat.. ale myslim ze to nema cenu , nevedel by kde ma hlavu pravdepodobne...

Yo.. ten stress ja mam tiez megahlavne podozrenie len na stres lebo som taky typ presne...hlavne taky podvedomy stres.. dlhodobejsi stres je na 100% povod tohto problemu s travenim o tom som presvedceny...myslim si ze bud to vycerpava klucove ziviny (ako aj kopu inych mineralov a vitaminov a zivin ktore sa pri strese spotrebovavaju mozno xxxx nasobne viac ako v klude) ktore sa podielaju na tvorbe HCL alebo jednoducho ten stres dlhodoby Ti tu tvorbu zastavi nejak cez psychiku...

1-2-3 tablety kyseliny stacia cca pri normalnom jedle  ale tie normalne a ty mas cca o polovicu slabsie alebo skor taka detska verzia by som to nazval .. takze u Teba by to bolo minimalne 2-4-6 tych tabliet s jedlom, ktore obsahuje bielkoviny (vajcia,maso,syry,atd atd) ... mozno pri tazkom velkom jedle aj 8-10naraz.. podla potreby...  ale to uz zas Ty musis si odskusat kolko betainov Ti s akym velkym a akym zlozenym jedlom su ideal.... ina cesta nie je...  pokus omyl alebo pokus trefa smile

Pankreatin je super to su enzymy traviace ktore maju kvalitnu ucinnosti v kyslom prostredi ... a rozkladaju a stiepia sacharidy,tuky,bielkoviny, celulozu, atd ..to uz zalezi ake mas presne....ale hlavne ide o tie 3prve menovane zlozky...     mne napr so strednym jedlom normalnym stacia 2-3kyseliny a 1pankreatin mozno 2 a som ok.....         

tie usi atd to su podla mna vsetko symptomy , ja som tiez jemne pocitoval podobne aj to s penisom...  ale nemam cas a chut sa zapodievat symptomami ked viem ze vsetko je to z deficititov ktore vznikaju pri slabom traveni a vstrebavani .... odkedy opravujem travenie a vstrebavanie a doplnujem kopec mineralov tak symptomy ustupuju a miznu.. dava to logiku tak som hadam na dobrej ceste..Tak isto aj tie kosti pravdepodobne su s tym spojene.... kolko si schudol odkedy ti to zacalo ?

tak je najdolezitejsie najprv tie na travenie Betain,enzymy,probiotika,mikrovlakniny... a pak uz mozes do toho investovat kolko Ti chuti... neviem nespocitaval som to len objedavam uz 6mesiacov postupne kazdu chvilu daco.... chlorellu a spirulinu som zatial neskusal...

Rozhodne je to tvrdy boj dost a na dlhsie (cca 6mesiacov uz u mna) ...



39

Re: Praskanie kosti,bolesti klbov

Menna
Avokado obsahuje nezmydelnatelne/unsaponifiable oleje, ktore su dobre na pouzuitrie v klboch Ak chces nieco ine, mas napr CMO a ine cetylovane oleje z prirody.
Pankreatin je zmes roznych enzymov, podobny nasmu pankreatickemu enzymatickemu vylucku, kde enzymy rozkladaju rozne zlozky jedla. Bez nich travenie nepracuje tj ani absorbcia zivin.

Stress treba co najviac potlacit, lebo dlhodoby stres vedie k stovkam roznych zdravotnych problemov
U mna ten boj s oslabenym traveni trva uz skoro 20 rokov, a zatial vyhravam. Na to ze mam 69 rokov a nestratil som z vysky ani 1/2 cm aj napriek cukrovke  a dost narocnemu pracovnemu nasadeniu. Moja zena, co na mna samozrejme dlho poriadne nepocuvala uz stratila 1.5 cm a dala sa nahovorit aspon na doplnky mineralov na kosti. Teoreticky, lebo aj tie berie len obcas.



40

Re: Praskanie kosti,bolesti klbov

ďakujem za reakcie. naprv na RNG. ono to CMO som hladaľ ale nikde som nevedel nájsť kde to kúpiť na svk-cz dokonca som čital aj niekde temu že kde sa to da kúpit no tiež tam nič nebolo celkom neznáme to je aspon čo sa týka slovensko-česko lebo neviem to nájst možno len zle hladám. Takže ten penreatin treba tiež.. a da sa zistiť nejak či ho potrebujem či nie?? niečo alebo nejaký test ako na kyselinu ? (tu velmi pravdepodobne potrebujem)
Pýtal som sa vás to aj v inej teme čo sa týka toho odkyslovania môžem sa rano na lačno odkyslovať?? dam si aloe veru DGL a potom za 2 hodiny nejake jedlo z kyselinami? čo nemam?

no tí doktory všetko nejak hádžu na psychiku.. to čo nevedia nájsť už hovoria o psychike presne ako moja obvodna... dokonca mi nechcela robiť ani vyšetrenia lebo tak tomu verila že je to psychika.. a potom človek musí trpieť.. ja by som na tých doktorov dávno kašlal ja som k ním chodil len aby mi zistili čo mi je.. jedine čo našly je žlč a chrbtica tot vše.. a ešte nejaká virusova infekcia.

no ja som stress mal hodne vela.. ničo ty doktory aj pravdu majú ale tak celkovo mi problémy stres nespôsobil len možno zväčšil je to humus no..  nechápem ludí čo si ničia zdravie.. asi si myslia že ked budu mat zavažné problemy tak im daju  tabletky a su ako n noví...  však to zistia potom.. no  tak schudol som asi od novembra po februar okolo 4-7 kil všeci mi hovorily že som schudol atd.. niekedy som chodil po byte ako taký zombi... oslabeny .. schudnuty.. bledy..  teraz myslim že som tie 4 kila pribral naspät aj snad kôly tým kyselínám ale aj kvôli tomu že som začal jesť aj sládké veci atd.. big_smile ale nie vela takže tak.. inak na candidu ty robily ty doktori njake vyšetrenie? ja si chcem dať spraviť



41

Re: Praskanie kosti,bolesti klbov

Tak ako v podstate maju pravdu doktori ked tvrdia ze to je psychicke....... predstalen maju nejake skusenosti ze kopa ludi chodi a stazuju sa na travenie pokazene a ked im daju tabletky na hlavu resp na ukludnenie nejake tak zrazu travenie v momente funguje smile  oni v podstate ani nemozu nic najst lebo ty ked mas stres alebo dlhodobejsi stres- tak nikto nevie ake rozne cykly a ake megaspotreby mineralov a vitaminov a zivin si pocas toho stresu telo spotrebuva a cucia atd atd.... ale symptomy uz doktori vidia a radi Ti ich ,,,preliecia,, ich ohromnymi liekmi ale to uz skoda casu vypisovat smile  ...  skratka nehovori sa to zbytocne : stres je najvacsi zabijak.

Ja si osobne myslim ze vsetko toto mam zo stresu, a ten samozrejme kvalitne sa snazim odburavat a riesit .. popri tej kope doplnkov co si davam samozrejme smile ......    ja som schudol nejake 3-4 ale stale sa snazim cvicit a ukazovat telu nech mi nezere svaly atd big_smile...   zas z cukru by som nerad pribral big_smile .. ked uz teda mi toto bolo osudne tak sa chcem poriadne precistit aj kopcom enzymov aj enterickych atd atd... a pak nabrat tu vahu naspat ale prostrednictvom kvalitnej vyzivy uz .... taky je plan smile uvidime aka bude realita.   ... kandidu nemam teda nemam premnozenu (kedze ju ma kazdy z nas v normalnom mnozstve v sebe) ani ten test mi nevysiel pozitivne ani nemam biely jazyk vobec nikdy.. sice ja ked ma chyti šabes pozerem dost cukrovych veci ale zas ja kazdy den jem kopu silneho chilli a mam taky pocit aj som cital niekde ze kandida nema rada stiplave creva atd smile

Sak skus si spravit ten test so slinami alebo si viackrat denne sleduj jazyk ci mas biely povlak atd... sice nie su to velmi presne testy ale aku taku predstavu by si mal nadobudnut rychlo smile



42

Re: Praskanie kosti,bolesti klbov

Ahoj RNG,
ktory z tychto produktov je podla teba vhodnejsi pre klbovu vyzivu a regeneraciu klbov, pripadne navrhujes nieco uplne ine?

http://www.iherb.com/Natrol-Glucosamine … &ic=31

http://www.iherb.com/Schiff-Glucosamine … l&ic=6

http://www.iherb.com/21st-Century-Healt … &ic=17

http://www.iherb.com/Solgar-Glucosamine … &ic=24

Dakujem pekne za odpoved.



43

Re: Praskanie kosti,bolesti klbov

Kazdy z nich je OK, alwe osobne by som isiel skor za tymto
http://www.iherb.com/Now-Foods-Joint-Su … l&ic=3
plus bral separatne MSM  aspon 2 gramy do vody na pitie a CMO na klbovy maz, lebo inac sa klby velmi rychlo vydieraju



44

Re: Praskanie kosti,bolesti klbov

nice, pan Rng takto rozmyslam spravne ked si chcem vyregenerovat a zosilnit klby,kosti,chrupavky a slachy ? (kedze som deficitny teraz pri slabom traveni co opravujem uspesne a este aj cvicim uz 15rokov rozne krkolomne cviky ktore su isto narocne na klby slachy atd)

na klby - http://www.iherb.com/Now-Foods-Joint-Su … l&ic=3

na kosti - http://www.iherb.com/Now-Foods-Bone-Str … l&ic=1

na chrupavky, slachy http://www.iherb.com/Great-Lakes-Gelati … l&ic=1

plus avokada jest aspon 2x tyzdenne alebo CMO,   a separatne ten MSM .

Tak?
Ďakujem pekne za Váš čas a želám pekný deň.



45

Re: Praskanie kosti,bolesti klbov

Presne tak
.Niektore doplnky ber  aspon docasne, kym si nenapravis travenie a nebudes dostavat dostatok tych latok z normalnej zdravej potravy bohatej na tie potrebne zlozky.



46

Re: Praskanie kosti,bolesti klbov

Oki oki, rozumeno smile   Ďakujem pekne... travenie sice opravene mam uz celkom na 90% dovolim si povedat ale deficity a symptómy ešte dlho budem zaplátať... ja mam take podozrenie ze ja som takto so slabuckymi kyselinami fungoval aj niekolko rokov veruze !.... az teraz mi to vystrelilo poriadne a telo mi plesklo peknu facku (boží prst to volám)...      preto mi aj alergia napr vznikla=zamorené telo zo slabeho travenia ... chvalabohu ta už je prec tiez takze vidim ze som na dobrej ceste...    Vy ste veľký pán, veľmi som Vám vďačný smile



47

Re: Praskanie kosti,bolesti klbov

OK.