1

Téma: nízky krvný tlak

RNG, prosím Ťa ako napraviť takýto nízky tlak 94/72. Ďakujem za odpoveď.



2

Re: nízky krvný tlak

Nizky tlak je obvykle spojeny so znizenou cinnostou stitnej zlazy.
Kazdemu a najma ludom s hypothyreozou odporucam si doplnit jod, lebo podla novsich vedomosti povodne urcena odporucena denna davka je daleko od optimalnej.
http://rng.nazory.eu/jod
Pomaha aj cvicit.



3

Re: nízky krvný tlak

Dobry den, pan RNG,
v poslednom case mam dost nizky tlak (napr vcera 84/66, dnes 84/55) a je mi pritom dost zle. Jod si doplnam. Citala som v jednom prispevku, ze to moze sposobovat nedostatok draslika.... (?) Takisto ze su na to dobre alkaloidy. Okrem kofeinu, teinu a guarany su to prosim vas ktore? Dost ma to otravuje, lebo cele poobedia potom len lezim, co sa mi vsetko moce.
Vopred dakujem.



4

Re: nízky krvný tlak

Tu mas viac o alkaloidoch
http://en.wikipedia.org/wiki/Alkaloid
Nedostatok draslika sa da lahko doplnit, napr rannou alkalizaciou pouzitim pol lyzicky draselnej bikarbony KHCO#, predavane na odkyslovanie vin napr pod menom Kalinat na Slovensku), 2 hodiny pred jedenim
Zvysenie metabolizmu sa da dosiahnut aj napr cvicenim, dobre su aj prechadzky s rychlou chodzou a branicnym dychanim.
Doplnat si treba nielen jod, ale aj selen zaroven.

Naposledy upravil: RNG (2013-07-30 19:37:52)



5

Re: nízky krvný tlak

Aha, takze medzi alkaloidy patria aj aminokyseliny ornithin, arginin, lyzin, prolin a pod, pochopila som to spravne?
Na ten kalinat som popri uzivani cezia chlorid nejak pozabudla, musim znova objednat...
Selen beriem a cvicit velmi nemozem, som dost slaba sad
Vdaka za odpoved :-)



6

Re: nízky krvný tlak

Kedze definicia alkaloidov je dost nepresna, tj vsetko co obsahuje dusik, patri do nej hrozne mnozstvo latok.
Iba niektore su povzbudzujuce a druhe dostavaju rozne ine mena.
Cvic, kolko len mozes, pohyb je potrebny, inac lymfa nemoze prudit, ta nema pumpu ako krv ma srdce. Pohyby mozu byt aj velmi pomale, ale musis precvicit-pohybat vsetky svaly na tele, inac sa nezbavis produktov spalovania, ktore sa nachadzaju najma v lymfe=nasom odpadovom systeme.



7

Re: nízky krvný tlak

Dobre, pan RNG, budem.
Ja som predtym aj viac cvicievala, ale ako som prestala s chemom a zacala na 80-90% jest len surovu stravu, zoslabla som este viac a je mi aj viac nevolno ako predtym (asi vacsi detox, vsak?).
Dakujem a pekny den..



8

Re: nízky krvný tlak

Surova strava potrebuje casto ine enzymy, ako varena. Neda sa len tak preskocit z jedneho stravovania na druhe z jedneho dna na druhy.
Varenie casto ulahci travenie,zmakci vacsinu produktov,  alebo aspon zjednodusi napr komplexne sacharidy na lahsie absorbovatelne jednoduche.
Na druhej strane ale denaturizuje bielkoviny, ktore potrebuju potom viac proteolytickych enzymov na stravenie.
Chudnutie moze byt z nedostatocneho kalorickeho prijmu, mnozstvo prijatych kalorii nemozno znizit pod 1800 KCal/den, inac ti rapidne ubuda vaha a nemozes mat dostatok energie.



9

Re: nízky krvný tlak

Dakujem za vysvetlenie, pan RNG...



10

Re: nízky krvný tlak

OK. Ako som povedal, ja som skor za pestru stravu, kde zeleniny tvoria vacsinu, ostatok ovocie, maso, orechy a tuky s mensim  mnozstvom komplexnych sacharidov. Podla mna surova strava ma tvorit asi 50-60 %.
A samozrejme ziadne priemyselne znicene a zamorene potraviny.
A samozrejme individualne chybajuce ziviny si treba doplnit, aby telo lepsie pracovalo.



11

Re: nízky krvný tlak

Ja viem, pan RNG, ze vy velmi surovu stravu neuznavate, len ja maso jest nechcem, uz len kvoli zvieratam... A cim by som viac jedla varenu zeleninu, tym viac a viac by ma to tahalo jest aj vela sacharidov ako celoznna ryza, celozrnny chlieb a podobne. Ked jem surovu zeleninu, tak mi k tomu chlieb nechuti. Ale jem vela orechov.
Dakujem za vasu radu, mozno to casom zmenim, ak by som zacala nejak enormne chudnut,  pekny den :-)



12

Re: nízky krvný tlak

Nuz maso sa da nahradit roznymi strukovinami pomerne dobre, cicer, sosovica fazula konsky bob hrach maju zlozenie aminokyselin skoro tak dobre, ako maso alebo ryby.
Nie , ze by som surovu stravu neuznaval, len jest vsetko surove, na to uz nemame zialbohu organizmus dokonale prisposobeny, tych 40 000 rokov od poznania ohna a tepelnych uprav potravin nas do znacnej miery  prevyvinulo



13

Re: nízky krvný tlak

Sem tam si tie varene strukoviny dam, najcastejsie ako polievku (2-3x tyzdenne), aj ked mojim snom je byt na cisto surovej strave, aspon teda do vyliecenia....
Pan RNG, nie ste vy momentalne na SK, alebo niekde blizsie k nam, lebo posledne dni si vsimam, ze ste v uplne ine casy na fore? :-)



14

Re: nízky krvný tlak

Som v USA, len som zmenil celkove denny program po operacii. Musim viac odpocivat, tj ked som v praci beriem si castejsie prestavky a netaham do noci, ako predtym.



15

Re: nízky krvný tlak

Aha, tak vam prajem skore uzdravenie, dufam, ze to nie je nic vazne...



16

Re: nízky krvný tlak

Nuz bol to nekroticky zlcnik, plny kamenov co vyzadovalo riadny 38 stychovy rez. Naviac som z nemocnice vypochdoval so znicenou crevnou florou(5 druhov antibiotik do infuzii) krvacanim do zaludka-trvalo mesiac a ciernymi hnackami,  a lekari na to kaslali, ked som to spomenul, otocili sa alebo obratili rec na inu temu. nakoniec som to svojpomocne zastavil jedenim rebarbory, ktora ma dobre koagulacne vlastnosti a tak som sa vyhol drhuhej operacii, co by mi po case museli robit na elektrokauteterizaciou-tj pripalenim tany,  a to by bola katastrofa, lebo ako cukrovkar sa aj tak velmi tazko hojim.
Crevnu floru som si napravil za tyzden masivnymi davkami zmesi mikrovlaknin, colostra a probiotik, ale hojim sa pomaly a musim si davat pozor a nic tazke nedvihat aspon nejaky cas.
dokonca som dostal aj koznu infekciu na pohlavny ud, zrejme nadoby na cikanie nedezinfikovali poriadne(meraju mnozstvo mocu cely cas, ked zlovek dostava dlhe dni infuzie)
Takz3 tak to mas qj pri tej "super lekarskej starostlivosti, " za co ucet je dobre vyse 100 tisic dolarov za tych 10 dni nemocnici a 2 zakroky. Este stastie, ze velku vacsinu z toho plati moje nemocenske poistenie, tj kombinacia Medicare(dochodcovske statne poistenie) a moje pripoistenie k tomu.

Naposledy upravil: RNG (2013-08-02 01:54:33)



17

Re: nízky krvný tlak

No vy ste teda tiez pozazivali... Mi to pripada ako u nas, myslela som, ze u vas je ta starostlivost na ovela vyssej urovni... Ja som si u nas na chirurgii tiez vsimla, ze odkladaju podlozne misy za radiatory vo wc. Hroza. A hocikedy, ked ju doniesli pani na izbu, ktora nechodila, bolo na naj vidno male stopy stolice..
Predo mnou na onko oddeleni tiez vacsina lekarov utekala, vela som sa pytala a oni bud nevedeli odpoved, alebo neboli na to zvyknuti. Alebo oboje. Cest teda vynimkam. Ale niektori ma dokonca az tak odignorovali, ze v prostriedku mojej otazky vysli z izby von a sli prec....
Este stastie, ze sa vyznate a viete si aj sam pomoct... Tak sa nam co najskor a bezbolestne uzdravte :-)
Pekny den :-)



18

Re: nízky krvný tlak

Nuz na bolesti sa nemozem stazovat, po operacii mi davali opiaty, akonahle som prehlasil ze nieco citim ale po 5 dnoch som ich prestal brat vobec. V tomto ta nemocnica je znama, maju vsade napisane, ze prva zalezitost je, ze pacient nesmie trpiet.
A viditelna spina nikde nebola, to musim uznat, ale ako vidis, predsa je to len prostredie, kam chodia chori ludia a pravdepodobnost nakaz je tam vyssia, ako inde.



19

Re: nízky krvný tlak

To je pravda, ked ma clovek bolesti, ani nema chut sa liecit... Alebo ovela mensiu.
Som teda rada, ze uz vam je lepsie :-)
Pekny den.



20

Re: nízky krvný tlak

OK



21

Re: nízky krvný tlak

Uz mam doma tie susene plody hlohu, co sme sa bavili v inej teme.
Chcem si len nieco upresnit.
1. Mozem uzivat pri nizkom tlaku kedze hloh rozsiruje cievy?
2. Ak na 1.otazku bude ano, tak plody rozmixujem na prach a potom 2 g a viac zaliat vriacou vodou ako caj a vypit alebo pit pocas dna napr.vo vode vlaznej?



22

Re: nízky krvný tlak

1.Nemyslim ze hloh roazsiri natolko cievy, ze by ti nebezpecne poklesol tlak.
2 to je jedno