701

Re: zlé trávenie

Okej okej  rozumiem.....  zacinam uvazovat ze 3betainy k jedlu nie su asi az taky max ako som si myslel...... dnes som zjedol na veceru 2chleby velke s maslom a sunkou domacou...omeletu z dvoch vajec... kusok brokolice a 1malu cibulku aj s vnatkou  a dal som si 3betainy +2jarrozymy +2oreganove oleje a za hodinu a pol sa mi grga oreganom?? Mno odpadam teda...   a to som tu potravu totalne pozuval pekne dlho a dokladne...   to bura hranice potrebneho betainu nie?? To znamena ze s velkym jedlom ich clovek so ziadnou tvorbou kyseliny bude potrebovat mozno aj 6 naraz nie? Normalne som v prekvapeni teda...

sa necudujem ze som deficitny a mam vseljake stavy smile)  kedze som si daval ale mesiac denne tak 3betainy a myslel som si ze to staci a som v suchu

(betain mam ten silny od NOW )

Naposledy upravil: letto (2015-06-11 19:33:39)



702

Re: zlé trávenie

Nuz kyseliny si daj aspon 15 minut pred oreganom, aby si si bol isty, ze sa ti entericke kapsule oregana nerozpustia uz v zaludku.
Inac si to neviem vysvetlit, kedze podla vypoctu zaludok vyrobi normalne tolko kyseliny, co sa nachadza v okolo 4 kapsuliach x 650 mg betainu HCl s pepsinom.
Skus nepit vodu s jedlom, ale az 2-3 hodiny po jedle.



703

Re: zlé trávenie

dal som si jednu na zaciatku jak som zacal jest, druhu tak pred polovicou jedla jak som este mal a tretiu po polovici jedla.... pak som jedol dalej a  oreganovy olej som si dal asi tak az pred koncom......  ja nepijem po jedle neexistuje este stale som vlastne nepil to uz su 2a pol hodiny.. ja ovladam vsetky tie postupnosti (kedy jest kedy pit a megastriktne to dodrziavam ako ocenas ) preto som z toho taky rozcarovany big_smile


Alebo uz ma napada len moznost ze som mal v zaludku nejaku potravu uz predtym kedze mam hyperchloriu ci jak sa to vola ze sa mi tvori uplne smiesne mnozstvo kyseliny... a tie betainy sa ciastocne spotrebovali na to predchadzajuce jedlo a ciastocne na to nove jedlo.....

Vam staci na kazde jedlo fakt max 3kyseliny ? aj ked si date porciu vacsiu ?

Naposledy upravil: letto (2015-06-11 19:46:20)



704

Re: zlé trávenie

Hyper znamena privela, to co mas je  hypochlorhydria alebo este horsie , achlorhydria.
Osobne sa uz davnejsie snazim miernit v jedle, a nedam si velke davky nicoho, lebo sa snazim zhodit hodne vahy
Ale cim vacsi zaludok a vacsie davky jedla, tym viac kyselin aj enzymov je na to treba, tj je to zalezitost velmi individualna. Osobne som si myslel, ze 3 x 650 mg betainu HCl s pepsinom mne staci s mojim velkym zaludkom a bez pitia,
ale sa uz stalo parkrat,najma ked som jedol vonku v restauraciach vacsie davky,  ze som si musel po hodine az 1.5 hodiny hodit este dalsie dve kapsule alebo si dat glg koloidnej striebornej vody
Nuz co, clovek robi to, co musi, aby nemal problemy.

V tele sa vytvaraju ale kyseliny spolu s alkaliami, kyseliny idu do zaludka a alkalia sa vylucia do dvanastornika , aby tie kyseliny zneutralizovali pred vchodom do criev.
Mam obavy, ze ked si dodavame len kyseliny, ze si mozeme telo okyslit, pre to sa dnes snazim brat aj alkalie, ako napr entericky pokryte(tj rozpustia sa az v dvanastorniku a crevach ) a tak udrzali celkovu rovnovahu medzi kyselinami a alkaliami v tele.
Dlhsie som pouzival len kyseliny v nadeji, ze sa s tym vie telo vysporiadat nejak vylucenim, ale neviem, ci nebude predsa len rozumnejsie mu pomoct doplnkom alkalii, samozrejme entericky obalenych, aby neznizili hladinu potrebnych kyselin v zaludku, ale zvysili alkalinitu criev.



705

Re: zlé trávenie

Jo takze som medzi hypo a achlor... ale viete co mam pocit ze sa mi to zas takto rapidne znizilo ked som sa zacal snazit alkalizovat rano sodou bikarbonou.....  zacinam mat pocit ze pri hypochlorhydrii ked sa robi alkalizacia rano tak to spravi z nej achlorhydriu.... lebo sak pamatam si ze som pred 10dnami cca stacilo mi 1-2betainy k jedlu a teraz 3-4 ... cmusim si objednat tie entericke veci na alkalizaciu lebo toto sa mi neluuubi ... kks citim sa jak dedko
teraz som mal na obed vareny spenat s volskymi okami 2ma, pretlacane zemiaky ale 200g a ale 150g zeleniny a dal som si 4betainy, 2jarrozymy, 2tablety bonestrenght, 2oreganove, 1extrakt olivove listy a jeden silny bcomplex......... az sa mi o hodinu bude grgat oreganom tak si to asi hodim uz rovno smile))

To co pisete ohladom alkalii a kyselin co sa produkuju z parietalnych mate pravdu.....   ale podla mna ked napr:
Clovek vie ze ma hyporchlohydriu  a k urcitemu jedlu (ktore sa sklada z kvalitnych veci ktore sa v crevach a pri absorbcii do tela budu chovat ako alkalie) potrebuje 3betainy
by v podstate sa nemusel ani alkalizovat nie ?  kedze tie 3betainy sa  komplet spotrebuju na natravenie toho jedla a to jedlo pekne natravene ked prejde do criev tak telo dostane alkalie v podstate do krvi....... toto v podstate znamena ze clovek bude viac alkalicky ako kysely nie tongue

Hej to co pisete ze sa vam stalo ze ste sa najedol vonku dali ste si klasicky 3betainy a zrazu pridete domov a citelne potrebujete este 2 smile .. to sa mi tiez parkrat stalo .. najma pri tazkych supach ako napr hurky alebo ked sa nakombinuje viac bielkovin so sacharidmy

Btw chcem sa spytat u asi 99% ludi co ma slabe alebo nizucke kyseliny som si vsimol ze vsetko su to citlivy ludia atd.... tak stale lipnem aj na tej teorii ze stres a nervozita citlivost cloveka na podnety rozne vypina tu tvorbu hcl.... Vy nie ste nahodou tiez taky citlivy typ?    (pretoze sa tuto diagnozu snazim dopasovat a vychadza mi to tak ze je to bud
1. stresom a citlivym clovekom 
2. zaludocnocrevna chripka urciteho typu )

btw idem prave objednat tuto vec co ste mi doporucili na alkalizovanie pre istotu nech to je doma smile
http://www.iherb.com/Alkalife-pH-Balanc … lets/49062
a cestou som narazil na toto
http://www.iherb.com/Source-Naturals-Al … blets/1018

To nie je good na alkalizaciu tiez?


Ďakujem pekne vopred ste velky clovek smile respect ! prajem namakany den smile

Naposledy upravil: letto (2015-06-12 12:41:59)



706

Re: zlé trávenie

Bielkoviny su tazsie stravitelne, tj pohybuju sa v traviacom trakte pomalsie, co da mikrobom moznost na kvasenie a hnitie pre to maju niektopri ludia s delenou stravou obcas uspech aj pri mensom nedostatku kyselin.
Samozrejme alkalie obsahujuce jedla, najma zeleniny a niektore ovocia pomahaju  pri tom ked beries kyseliny.



707

Re: zlé trávenie

Ak budete mat trochu casu mozte mi odpisat aj na dalsie veci v tom prispevku 705 prosim Vas? Mate cas kludne mozte aj zajtra pozajtra...... dakujem velmi pane smile



708

Re: zlé trávenie

Definitivne ked si alkalizaciou odkyslis zaludok, tak pokial sa nevylucia dalsie kyseliny alebo si ich nedoplnis nemozes mat normalne travenie ani zaludocnu kyselinovu barieru proti roznym mikropbom na surovych jedlach,.
Stress ovplyvnuje vsetko, tj aj travenie, aj posuv jedla v crevach(peristaltiku). Preto ho treba odstranit co najviac.
Ja to kontrolujem volou, dobrym spankom, cvicim thai-chi, pripadne doplnkami najma B-vitaminov.
Ale znicene parietalne bunky  virusovymi utokmi sa mi ako 69 rocnemu asi nepodari nikdy "vskriesit", takze zi kyseliny budem muset doplnovat zvysok zivota. Inac paly a nedostatky kyselibn som mal uz v mladom veku,. od 35 rokov, tj tie parietalne bunky som mal ciastocne uz aj vtedy oslabene.A vekom sa to len zhorsuje, pripadne tymito dnesnymi "zaludocnymi" chripkami sa to totalne znici u niekoho.

Inac keby som si kyseliny a enzymi nedoplnoval , by som sa ako druhy starsi ludia zacal rapidne zmensovat, lebo co telo nedostane z travenia, doplni si odburanim z vlastnych rezerv. A znacne mnozstvo jediel by som vobec nemohol jest, lebo "by mi nerobili dobre"



709

Re: zlé trávenie

Hej ten stres je killer asi najvacsi neviditelny... rozmyslam nad takou vecou ze ked clovek napr obeduje v strese alebo v nervozite tak aj zasadotvorna potravina kvalitna co obeduje ze sa bude spravat kyselinotvorne... co si o tom myslite?  Nechapem trosku ze ako to principialne suvisi resp ake procesy to spusta atd....

Podla mna musi existovat nejaky recept alebo nejaka kombinacia veci specialnych ktora by to zregenerovala a dala na poriadok alebo opravila.... predstalen je to cast v nasom tele a musi sa to nejak dat ako aj vsetko ostatné smile ... len bohuzial doktori a ludia to velmi neriesia co je skoda...  ale tak je nas 8miliard bud na nas budu zarabat alebo postupne znizovat stavy takze mozno tento smer vyskumu ani neni ziaduci kedze nedostatkom HCL v zaludku podla mna trpi viac ako 60% ludi...

prave mi prislo toto magnezium... co poviete moze byt?
http://www.iherb.com/Nature-s-Plus-Dyno … blets/7626



710

Re: zlé trávenie

Leto, len malicko digestiv stimuluje vyrobu kyselin a aj to len ciastocne. "Kyselinotvorny " stres je nespravne nazvany, lebo stres prave nici vyrobu kyselin a teda dostanes palu, co je NEDOSTATOK kyselin a kvasenie a hnitrie v zaludku.
Tym, e je viac ludi na svete, casto sa zdrzuju v uzavretycy proestoroch, hodne sa pohybuju a roznasaju rozne mikroby, to je idealny stav na viralne epidemie, takze dnes poskodenie traviaceho systemu virusami je velmi pravdepodobne u vacsiny ludi, co kedysi nebolo. Mozna tomu napomahaju aj stovky laboratorii, kde pracuju na genetickych manipulaciach roznych mikrobov.
Mas dobre magnezium, tj velmi dobre absorbovatelne a zabudovatelne v tele.



711

Re: zlé trávenie

Rng,ako je mozne,ze dnes som si na obed dala salat z roznych druhov zelenin a 15 mandli,za hrst slnecnice,sezamu a k tomu 2 betainy hcl a 1 enzym jarro zymes plus a stale ma naduva v crevach a aj v krku mam pocit rezania a palenia. Nevygrgava sa mi ani hrudnik ma nepali. Ci je to z nejakej nakazy,co mi zapaluje hrtan. Lebo tam citim aj nejaku hrcu pri polknuti.?
Ci som si mala dat 3 hcl? No spominal si,ze ovocie a zelenina nepotrebuje na travenie vela kyselin.



712

Re: zlé trávenie

RNG napísal(a):

Nuz ja neviem, ten test nie je celkom presny podla mojho osobneho nazoru, lebo pocit paly je nie zo zaludka ale z pazeraku obvykle, kde sa kyselina dostane pre nedostatocne uzavrety alebo nasilne otvoreny kvasnymi plynami uzaver.
Branie kyseliny na prazdny zaludok extra neodporucam, hlavne ked maju ludia poskodeny zaludok roznymi nakazami, ktore sa tam nachadzaju pre nedostatok kyselin, vcitane napr zaludocne steny poskodzujuci helikobakter pilori, ktory je pomerne vysokoodolny na kyseliny.

1. Ja sa chcem spýtat ako potlačiť tie kvasne a plynne kulturi??  kedže kyselina ich zniči len v žaludku a aj to len z jedla ktore prímame ked mal niekto dlhodobo zniženú tvorbu kyselin tak ako to ma potlačit ??

2. ďalej sa chcem spýtat na uzavretia pažeraka a žaludka.. ja mavam reflux že sa mi žlč vracia do žaludka z čoho mavam aj palavu a bíva mi zle a tiež grgam žlč  ako to mam vyliečit aby sa mi ta žlč do žaludka nedostala?? čo ak to ma niekto zo stresu? čo ma robiť potom?

3. Je dobré sa odkyslovat pomocov nejakeho "odkyslovača" ? mam doma Hydrogen uhličitan draselný na odkyslovanie vin  ale pravdepodobne nemam kyselinu.. ma naduva žlč sa mi vraca do žaludka.. citim že som zamorený kadejakým svinstvom v tele.. po niektorých jedlach ma začnu boliet kosti.. niekedy aj po jablku..  no chcem sa spýtat či je dobre odkyslovať sa  ked človek nema vela kyselín?? respektívne si ich musí doplnať doplnkami je to dobre??  Jem lieky n aimunitu a zvyšujú kyselinu močovu .. munule som ju mal nejak 640 pri vylsedkoch krvi.. chcem to nejak znižit.. doktorka mi samozrejme znižila davku lieku na polovicu.. tiež mavam vela vyrašiek po tvári,pukaju a boliavaju ma kosti.. bolieva ma hlava atd..  takže  odkyslovat sa či nie??

4. Chcem skúsiť chlorelu ale čital som že býva často zamorena atd... takže teraz sa neviem rozhodnut medzi spirulinov alebo chlorellov na  odmorovanie a na zlepženie travenia a doplnenie mineralov ktore je z tých 2 lepšie na tieto veci??

RNG napísal(a):

Kvasenie a hnitie v zaludku moze nastat len pri nedostatku kyselin.
Kvasenie v crevach moze byt aj z nedostatku enzymov, medzi co patri samozrejme aj zlc, zle probioticke osadenia v crevach a podobne.Moze to byt aj z prilisne pomalej motility, kde sa mikrobuy v crevach prilisne rozmnozia.
Ake su priciny tychto nedostatkov, o tom ani nespekulujem, len hovorim, ze nedostatky treba doplnit, aby telo mohlo potravu rozlozit a absorbovat.
Zialbohu toto lekari neadresuju, cest vzacnym vynimkam, oni hladaju sondami nejake zmeny na zaludku, crevach a podobne a pripadne daju ludom chemicke lieky, ktore ale nedodaju ani chybajuce kyseliny, ani enzymy, ani probiotika alebo ich potravu, mikrovlakniny.

5. Tu sa chcem spýtat niekto sa vás pýtal na to že problém môže byt aj inde vy ste súhlasily a povedaly že treba doplnit atd.. ja sa chcem spýtat ked je problem dajme tomu v žlčniku čo treba doplnit ? alebo v pankrease?? existuje na tieto jednotlive organy aj nejaky test či správne funguju napriklad ako na kyselinu v žaludku že si dame na lačno kyselinu a počkame či mame palavu či nemame?  Ešte ohladom pomalej motility ked ma niekto pomalu motilitu čo ma robiť?? 

6. Niekde ste písali že  žlč v žaludku dokáže potlačiť mikrovlaknina a odviesť ju do čriev  ja som asi pred 2 dnami mal silný reflux žlče
neviem na 100 % či to bola žlč ale ked som bol na ednoskopii tak mi zistily že mam žlč v žaludku takže to asi ta žlč je no dal som si Prebioticku Vlakninu (Funkčna Vláknina) Inulin + fruktooligasacharidy asi 5-8 gramov do 0,5 litroveho pohara čistej vody vypil som to a  žlč som mal stale potom som si dal ovsene vločky a povedal by som že  to bolo ešte horšie ešte viac začala palava ako som dojedol prečo ta vlaknina nepotlačila palavu? (zo žlče ) ??  mam zlu mikrovlakninu či čo?? nemohlo to byt niečo ine čo zapričinilo pálavu??


7. Dost blbá otázka no chcem sa stejnak spýtať  stretly ste sa za tie roky čo tu pomáhate z niekym koho po jedle začalo boliet v penise??  Napriklad teraz som zjedol Makovník chvýlku mi bolo zle a teraz asi 35 minut po zjedený ma začalo boliet v penise.. viem že je to z jedla lebo väčšinov to začina boliet po jedle..  neviete z čoho by to bolo?? nejaky prebitok niečoho v tele čo reaguje z jedlom?? (neni to vždy)

Ospravedlnujem sa za vela otázok no bol by som rád keby ste mi na ne odpísaly samozrejme pokial neviete tak kašlite na to. ďakujem



713

Re: zlé trávenie

Ak budete mat naladku a cas, tak poprosim o odpoved na prisp.c.711. Peknu nedelu. Pa:)



714

Re: zlé trávenie

Maminka, stravitelnost tvrdych semien zavisi znacne od toho, ako jemne boli pozute.Ja sa ich snazim rozmixvat na lepsiu stravitelnost.
Naduvanie v zaludku=nedostatok kyselin
Naduvanie v crevach= nedostatocne natravene a absorbovane jedlo, co tam kvasi a hnije.
Hrca v krku moze byt z paly(kvasdenie v zaludku) alebo rozne nakazy.



715

Re: zlé trávenie

1. ked si neprestajne nasadzas probiotika a zivis ich mikrovlakninami, postupne ti v crevach vytlacia ine kultury. Najma ked im zoberies potravu tym ze ich lepsie natravis a absorbujes, takze napr v hrubom vcreve uz nemaju dostatok zivin.
2. zaludocny reflux je z nedostatku kyselin a teda kvasenia a hnitia. Toto pokracuje aj do dvanastornika a criev, a ked sa tam vytvori hromada plynov a potrava sa pohybuje prilis pomaly vytvorene plyny mozu naytlacit potravu spat do zaludka, spolu so zlcou. Obvykle naprava travenia(kyseliny, enzymi mikrovlakniny a probiotika) toto napravia.
3. sustred sa najprv na napravenie travenia a ked budes jest dost zelenin a malo cukrov, to prekyslenie buniek zmizne.
4. Spirulina Pacifica je aj velmi cista, aj vyborne stravitelna a pestovana v ultracistej morskej vode, tj obsahuje aj rozne stopove mineraly, co v sladkej vode pestovana chlorella nema.
5, tvoj propblem je travenie, tj nedostatok kyselin enzymov mikrovlaknin a probiotik naisto, ine su tiez ale mozne, ale na to by som isiel, az ked tieto doplnky nepomozu dostatrocne.
6. bez ohl;adu co budes jest pri nedostatku kyselin mas rozne mikrobialne procesy v zaludku, tj hnitie, kvasenie a podobne a z toho postupne dostanes zapaly zaludka, reflux, zapaly pazeraku, nozny aj reflux zlce(ked ti ju tam nasli, tak ten reflux zlce naisto mas. A to pokazene jedlo s hromadou toxinov a zivych mikrobov ti pokracuje do crkev, ked postupne znici ochrannu probioticku floru a po case aj creva.
Takze nespekuluj a dopln si to co potrebujes.
7,. mikroby v zaludku a crevach vytvaraju aj rozne toxiny, takze ti mozu vyvolat rozne otravy v tele, aj rozne bolesti.



716

Re: zlé trávenie

menma1  tu som Ti pisal v teme co si pisal ohladom praskania kosti a klbov atd atd atd atd .... pozri príspevok  Č.  19 ... odpis ak chces tam pak.   

http://rng.jecool.net/viewtopic.php?pid=51312#p51312

Pan RNG prosim Vas  dobre si ponimam ?  :
Nattokinaza nie je entericky pokryta cize sa nenici v zaludku cize ju mozem jest s jedlom kludne? alebo lepsie nalaco rano ?
Serrapeptaza je entericky pokryta (nici sa kyselinami) tak je dobre ju nalacno jest uplne (a zajest kyslou kapustou trocha alebo betainom hej? )

Alebo obidva mozem jest rano nalacno teda spolu ?
Ďakujem smile

Naposledy upravil: letto (2015-06-15 20:03:00)



717

Re: zlé trávenie

Rozumies to dobre. Ja si davam obe hocikedy, ale dbam na to, aby som mal zaludok aspon trochu kysly, vzdy.
Inac sa tam mozu nielenze rozpustit entericke kapsule(najhorsie je  palivy oreganovy olej!!!) ale sa mozu rozmnozovat rozne mikroby, co moze sposobit nielen palu(kvasne plyny nasilne otvoria uzaver medzi aludkom a pazerakom) ale aj zapaly zaludocnych stien z toxinov, co rozne skodlive  mikroby tam mozu vyrabat.
Niektore enzymy nie su citlive na zaludocne kyseliny, napr nattokinaza,. bromelain,papain,  lactaza, atd.



718

Re: zlé trávenie

Okej rozumiem , Ďakujem pekne wink



719

Re: zlé trávenie

.



720

Re: zlé trávenie

Ahoj. Rng, v jednej teme si si pisal s lettom ohladom domaceho jogurtu a kefiru. Ja si tiez vyrabam doma a chcela by som sa opytat,ci je lepsie jest jogurt,kefir nalacno bez hcl alebo si aj k tomu pridat hcl?
Letto pisal,ze pije kefir pred spanim bez hcl aby sa mtt dostali probiotika zive do criev. Tomu rozumiem no vyskytla sa mi tu otazka,ci mu bielkoviny z toho kefiru alebo jogurtu nebudu kvasit a hnit v zaludku a nasledne to bude pokracovat az do criev?

Ja som si dnes po dlhej dobe dala na ranajky kozi jogurt s vlakninou a 1 hcl a 1 enzymom a veruze mi nebolo najlepsie.

A este ste mi radili melatonin 1 tbl.tesne pred spanim no vyrobca na krabicke pise 30 min.pred spanim. Takze som mierne zmatena.
Dakujem vopred za odpovede.



721

Re: zlé trávenie

RNG napísal(a):

6. bez ohl;adu co budes jest pri nedostatku kyselin mas rozne mikrobialne procesy v zaludku, tj hnitie, kvasenie a podobne a z toho postupne dostanes zapaly zaludka, reflux, zapaly pazeraku, nozny aj reflux zlce(ked ti ju tam nasli, tak ten reflux zlce naisto mas. A to pokazene jedlo s hromadou toxinov a zivych mikrobov ti pokracuje do crkev, ked postupne znici ochrannu probioticku floru a po case aj creva.
Takze nespekuluj a dopln si to co potrebujes.

Najprv. Dakujem za odpoveď, dalej by som chcel vedieť ako zistim to čo potrebujem? napriklad kyseliny alebo enzýmy čo ked niekto potrebuje len enzýmy ide to nejak zistiť?? a zakolko sa dostavia výsledky toho že človek si pomáha kyselinamy atd?? lebo ja kyseliny užívam snad 3 týžden no zatial sa to až tak nezmenilo niekedy sa citim fajne ale inokedy zle  a najhoršie je že po každom jedle mam dojem že to jedlo ked si grgnem akoby vytlačim naspäť do hrtana no proste netrávy to dako, ešte ste písaly že reflux žlče spôsobujú plyny kvasne kultury atd.. to je celkom logicke ale za kolko to tak napravia tie kyseliny ten reflux lebo stale citim že ho mam a ešte ako dopomôcť aby tie plynne a kvasne kultury boly potlačene okrem kyselin a probiotik?? aby som nemal reflux.

2. Niekde ste písaly že ked človek bere kyseliny mal by sa v inom čase odkysliť ja mam na odkyslovanie  Hydrogen Uhlyčitan draselný na odkyslovanie vin..  portavinarsky doplnok no chcem sa spýtat   ako funguje vlastne to odkyslovanie?? nezničí mi to výrobu kyselin?? vžaludku??? niečo ako farmaceuticke tabletky že znižuju tvorbu?? nezastavm si tim prakticky výrobu kyselin ak mam aspon nejaku minimalnu?? Není to pre žaludok "šoková" terapia rano sa zbavit kyselín a po 2 hodinach mu zase dat kyseliny v podobe doplnkov?? je to z dlhodobeho hladiska  bezpečne ?

3. Takže čo sa týka tej spiruliny je lepšia ako chlorella na traviace problemy a zamorenia ako chlorella? 

4. Kde kúpit nejakú lacnu mirkovlakninu zo SVK-CZ online obchodov??

5. Mávam veľmi vela kyseliny močovej v tele.. minule mi v krvy našli 630 a normal hladina je 370 nejak tak.. pomôže to odkyslenie na kyselinu močovu?

6. Nemože reflux spôsobiť aj stres?? že sa kvôli stresu nevie stiahnut ten žaludok aby nenatiekla do žaludku žlč?

ďakujem to je všeko prajem pekný den

Naposledy upravil: menma1 (2015-06-18 19:57:56)



722

Re: zlé trávenie

Poprosim odpoved na prispevok c. 720 kedze ma memna predbehol.:D
Vdaka velka.



723

Re: zlé trávenie

Maminka, propbiotika sa beru najpohodlnejsie neskoro na noc s jablkom alebo par lyzicami jablkoveho pretlaku.
Jogurt aj kefir su mliecne produkty, ktore potrebuje specialne enzymy na mlieko na stravenie. Nie kazdy ich ma a tak najma starsi ludia maju s mliecnymi produktami problemy.
Mozno je to aj tvoja situacia a teda mozno na mliecne produkty potrebujes specialny enzym ako napr tento silny
http://www.iherb.com/Enzymedica-Lacto-C … l&ic=1
Ja osobne(69) este vystacim aj s len kyselinami a pancreatinom, samozrejme nie jednym ale 2 az 3 v mojom pripade.



724

Re: zlé trávenie

1.menna, pri dostatku kyselin(tj nepi s jedlom aby si si ich nerozriedil a s bielkovinami nejedz muzniky) nemozes mat kvasenie v zaludku a uzaver medzi zaludkom a pazerakom je tak pevne uzavrety, ze sa mozes zavesit za nohy dole hlavou a jedlo zo zaludka sa ti nedostane do ust  Kded to nekvasi a nehnije v zaludku, tak sa to kvasiace nemoze dostat ani do dvanastornika, tj plyny sa tam nevyvinu, co by vytlacilli jedlo so zlcou spat do zaludka)
2. zatial zabudni na alkalizaciu tela, najprv si naprav travenie
3. spirulinu dostanes aj cistejsiu a na travenie sa nemusi spracovat priemyselne ako chlorella.
Obsahom su dost podobne.
4. psylium ,inulin a ovsennu vkakninu mozes dostat doma napr z firmuy Vemica.  Pektiny mas v jablkach a hruskach.
Ine, ako arabinogalactany, modified citrus pectines a glucomannan maju napr vo Swansonvitamins.com najlacnejsie.
5 kyselina mocova sa tvori z purinov v jedlach. Zniz prijem purinov a klesne ti vyroba kyseliny mocovej v tele. To som tu spominal uz viackrat. Pozri napr na tabulku
http://www.acumedico.com/purine.htm
6. moze, stress je zabijak a moze sa prejavit na stovkach zdravotnyc problemov, ked ho neadresujes dlhsi cas.
Kazdemu ho odporucam znizit co najviac, a tiez si napravit spanok, ktory so stresom priamo suvisi
http://rng.nazory.eu/rubriky/s/stres
http://rng.nazory.eu/rubriky/s/spanok



725

Re: zlé trávenie

Dakujem. A prehliadol si asi toto:
A este ste mi radili melatonin 1 tbl.tesne pred spanim no vyrobca na krabicke pise 30 min.pred spanim. Takze som mierne zmatena. Vies ja som cez den strasne unavena a vecer nemozem zaspat.

Veceqg som si po prvy krat dala 1 melatonin a zaspala som az o hodinu. Rano som sa zobudila dolamana a s bolestou chrbtice. Pocit na seknutie.:)



726

Re: zlé trávenie

Zialbohu melatonin utlmi cloveka natolko, ze sa malo hybe v noci takze mu telo usadne a je dolamany, ked nema perfektny matrac, co rozlozi dobre vahu tela.Mozno ti staci aj mensia davka.
Po zobrati melatoninu ma clovek nerusene spat aspon 8 hodin, inac sa ten melatonin nespotrebuje a ked sa clovek zobudi priskoro tak musi proti melatoninu bojovat vylucenim adrenalinu a cortizolu, co moze vyvolat "dunenie" hlavy.



727

Re: zlé trávenie

maminka69 .... kefir by mal obsahovať cca 3.8g bielkovin na 100g... cize myslim ze to by si moje telo mohlo pomoct aj s troska kyselinami co mam vlastné.... ale povedzme aj keby nie tak 3.8g Ti podla mna nevyvola nijake extra hnitie a kvasenie... takze by to malo byt v pohode podla mna smile  ... ak má niekto íný názor rád si vypočujem samozrejme smile

btw kolko betainov zjes cca denne maminka69?



728

Re: zlé trávenie

Nie je bielkovina ako bielkovina a tiez nie je enzym ako enzym. Ked nieco nevies rozlozit a absorbovat, dostane sa to hrubeho creva a tam to krmi rozne mikroby, vcitane skodlivych  hnilobnych.



729

Re: zlé trávenie

Nie je bielkovina ako bielkovina a tiez nie je enzym ako enzym. Ked nieco nevies rozlozit a absorbovat, dostane sa to hrubeho creva a tam to krmi rozne mikroby, vcitane skodlivych  hnilobnych.



730

Re: zlé trávenie

hej jasnacka.... ale zatial ho pijem tak cca kazdy druhy den vecer cca 2deci  spolu s kuskom jablka, a nasypem do toho kefiru este samostatne jablcnu vlakninu a jednu tabletu probiotik k tomu  a nebadam ziadne divne pocity atd... asi moje telo to zvlada v pohode.. co zas u ineho moze byt problem samozrejme..    alebo by bolo vhodne aspon nejakym superenzymom to doplnit?  Skusim co to bude robit... dobra debata.... otestujem to veruze. Dík.

A ked to neviem rozlozit nejaky typ jedla vlastne a dostane sa to do hrubeho creva krmi mikroby a po case to odide v stolici alebo sa to tam nejak uchyti a zostava dlho ?



731

Re: zlé trávenie

Rano 1 hcl k jablku a na obed a veceru po 3 hcl a aj to je malo lebo citim po 1,5 hod.,ze mam palu. Ked vypijem vodu tak sa mi vracia naspat a cele brucho naliate. Akokeby som zadrziavala tu vodu.



732

Re: zlé trávenie

hmm a ktory mas betain?   nestacia Ti tie betainy a pravdepodobne sa Ti nevytvara kyselina Tvoja v zaludku cize v podstate asi stale dotravujes... chapes co chcem povedat ... skratka ze jes malo betainu vs objem prijatej potravy...... skusala si si davat aj viac betainov niektorý deň a sledovat pocity? ci mas rovnake alebo lepsie ?   

Ked vypijes vodu a mas tam v zaludku aj po 3hodinach este daky obsah z jedla a preto sa Ti to moze vracat... to mam ja tiez napr ked zjem obed dam si malo betainov a chcem si za 3hodiny to splachnut vsetko aspon 5dcl vody a privodim si tazobu a take divne pocity ....

v podstate sa tocime stale okolo toho isteho... malo kyseliny ...... Tebe to normalne seriozne takto cele ,,zrusili'' tie antibiotika ?



733

Re: zlé trávenie

Skusala som 5 hcl naraz a vtedy mi bolo dobre aj hrca v krku zmizla no po 1,5 hod.ma zacalo vsetko palit. Rng pisal,ze to je moc a aj z vela hcl moze vsetko palit.
Mam doctors best betain hcl 650mg 360cps.
Brala som tie atb. 10 dni a pred tym mi pichali kortikoidy do zily.
Uz ma ide porazit. Mam pocit na zaludku ako ked mas tremu a potom mi zacne bit srdce, tazko sa mi dycha,telo oslabne,mravci a pali ma na lavo pod hrud.kosom a tlaci ma tam cosi. Ci je to nejaky organ,creva,chrbtica? Neviem.



734

Re: zlé trávenie

to je tento betain?
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Beta … l&ic=6

Az hej tak je tam dost kyseliny sice to hej to je ok , ale je tam podla mna malicko pepsinu ktory potrebujes na travenie masa a bielkovin tazkych atd  .. ja mam v betaine tolko isto HCL co Ty ale mam tam o 6x viac pepsinu ... takze je tu moznost ze aj preto Ti ten betain az tak nepomaha velmi  ....  chapes co chcem povedat?

Ten pocit na zaludku mala aj moja mum ked mala slabe kyseliny a travenie  a to bolo podla mna z tetanickych symptomov (deficitov na niektore mineraly kedze zo slabeho travenia a vstrebavania si istotne deficitna podvyzivena na rôzne mineraly) .... taky neklud v zaludku to opisovala ..tremu... busenie srdca tiez mala.. mravencenie tiez...



735

Re: zlé trávenie

Hej je to tento hcl. A myslis,ze ten pepsin ma nieco spolocne aj so zeleninami? Lebo ja masu moc neublizim.:)
Tie veci ako tazke dychanie a pod.co som ti pisala vyssie mam vacsinou po jedle a po vode ked mi zrejme creva tlacia na branicu.
Ph mocu mam 7,to si meriam stale.
A inac od kedy napravam toto chodim malo curat.



736

Re: zlé trávenie

tak zeleniny obsahuju niektore tiez pekne hodnoty bielkovin...  neviem to takto odhadnut a povedat Ti... henten betain je slabucky proste na pepsin co by pre mna bol amen kedze ja cvicim atd a maso bielkoviny si davam.....    to by zas musel clovek len poskusat a z toho vyvodit zavery ... inak to nejde.......    malo curas? to je taka nekomplexna info  lebo neviem kolko vody vypijes denne a kolko sa fyzicky hybes atd resp kolko vypotis vybehas spotrebujes... ja napr denne tak 2-3litre sa snazim vypit aby sa tie kyseliny vylucovali mocom hlavne aj ostatni odpad...  a curam tak 3-4-5x denne.. ale zas ja prijmem aj komu vody v ovoci a zelenine ...

Hento inak co si spominala ze tlak pri hrudnom kosi.. to tiez citila mamina a bola aj na sone atd a zistili jej ze tam ma nejaku ,,pakosť'' .... co podla mna tiez sa jej vytvorila skrz rôzne deficity z travenia.... vravim to travenie slabucke vystreluje vsade .. 

Uvazujem nahlas preco mi niekedy nestacia 3-4 najsilejsie betainy z iherbu k stredne velkemu jedlu (to si vysvetlujem podomacky zatial tym ze mam mozno  maly obsah zaludku (68kg)vazim a ked tam nabacham viac potravy ako by bolo idealne tak sa mi to tam nezmesti poriadne a ani betain sa tam pak dobre nedostane na tu potravu alebo skratka uz ked idem jest obed tak mam v zaludku este potravu predchadzajucu na ktoru som pouzil malo betainu a tym padom nejem na prazdny zaludok)

Dnes na ranajky som napr mal zmesku pomixovanu (jablka,orechy,banan,kiwi,mrkva,kalerab) cca 200g tejto zmesy + cca 20g cokolady horkej a cca 40g slnecnicovych semiacok a dal som si 1betain a 1superenzym (200mg kyseliny ma) ... a vyzera to ze som ok...  uvidime ked sa za 2hodiny budem chcet napit/splachnut to ale 5dcl vody.......... uvidime ako to dokazem osefovat s obedom ked mam steaky s opekanou cukinou varenymi zemiakmi a kopu zeleniny big_smile

Naposledy upravil: letto (2015-06-19 10:48:02)



737

Re: zlé trávenie

Pijem cca 2 l a ona mi mrcha zblnka v crevach.:)
Nesportujem,som na materskej.
Teraz som dojedla varenu zeleninu,opecenu cibulu,cesnak,sunku a na vrch som zapiekla 2 platky syra. K Tomu 4 hcl a 2 jarrow zymes plus, yam, spirulinu,oregano,enter.enzymi. tak dam vediet ako som dopadla:D.
Akurat citim ako mi vrci po crevach zeby preteky?:)
No vo vela veciach mas asi pravdu. Mne sa robi zrejme vela vzduchu ci co a nejde to von len po kuskoch.



738

Re: zlé trávenie

potreba vody je podla mna u kazdeho cloveka velmi individualny pojem... u niekoho je 1liter ideal  , u niekoho 1,5 , 2, 3, 4, .. +rozne veci ako to ze niekto sa nadmerne poti/vylucuje vodu, alebo mava hnacky castejsie kde sa tiez trati vela vody, alebo cvici alebo je rychly palic alebo pomaly palic...... atd atd ja poznam napr ludi co slopu denne aj 8litrov a nvm nechapem to troska ci to neprehanaju ale tak ked sa citia dobre a v poriadku  tak ja do toho nebudem nemozem ani nechcem kecat smile kedze clovek sa ma starat hlavne o seba a tazko velmi druhím radit kedze to telo je naozaj megarozdielne u kazdeho....


Inak to bublanie v crevach mavam aj ja sem tam a myslim ze to nie je az taky zly symbol.. je mozne ze sa to tam konecne po dlhodobejsich zapchach rozhybava a dava do pohybu prostrednictvom tych kopu doplnkov ... je napr podla mna velmi dolezite na creva aj ten denny pohyb, nejake lahke cviky gymnasticke na rozhybanie .... dava to zmysel aj logiku .. dokonca ked docvicim po 3hodinach tak citim ze moje telo potrebuje pak menej betainov a ako keby lepsie travenie sa mi moje vlastne pohana vtedy....

Yop uvidis v naslednych 3hodkach smile daj echo pak



739

Re: zlé trávenie

Nuz na to nic ine nepomoze, nez si oskusat rozne kombinacie s doplnkami. Na kazde jedlo je iny pomer, mikrovlakniny zahustuju jedlo v systeme, tj to "zblnkanie", by sa malo utisit a samozrejme bude trvat nejaky cas, kymn sa vam obom vybuduje poriadna proboticka flora, lebo to co berietwe, tychmax 100 mg probiotik sa musi roZmnozit az na 1 kg, co je osadenie zdravych criev.
Dovtedy tam budete mat roznu floru z roznych mikrobov, co sa tam nahodne dostali pre nedostatok kyselin a rozmnozili



740

Re: zlé trávenie

Jasne,ze dam. A pocutttaj minule si mi neodpovedal,ze odkial si .
Nehnevaj sa no napadla ma taka vec,ze ked obj.z iherbu,ci by sme sa nemohli spoji lebo ja nato akosi nemam odvahu. Zatial objednavam uz 3 tyzdne z hoogle.sk a prisla som uz o 250€.:( bol by to zly napad?

A tvojej mamine je uz dobre? Co sa tyka travenia tych priznakov?



741

Re: zlé trávenie

Dík pan RNG za príspevok smile

Topolcany.  Ty?  Vies co z iherbu to nema zmysel sa spajat..tu plati cim viac veci chces objednat vo vacsej celkovej hodnote tym horsie........ nakolko sa neoplati objednavat 1balik za sumu viac ako cca 22-24€ ... minule som na to zabudol objednal som za 50€ a za 98€  hned ma zastavili na colnici a platil som krasne colne a postovne dokopy cca 28€ (zaco som mohol mat 2krasne doplnky nejake)  ... v momente ako im to podla mna pride trocha rentabilne tak to stopuju a vyrubuju si clo ... este tak cca do 27-28€ si nevsimaju mam taky pocit... cize v tomto pripade by to bolo skor na skodu .... oni to maju dobre osefovane neboj aj iherb smile ... skratka najidealnejsie je ked si kazdy objednava sam a aj to musi rozdelovat do balikov mensich.. ja ked objednavam pre seba sem tam narazovo 4-6veci tak sa s tym piplem aj pol hodinu aby som to nakombinoval tak aby som nepresiahol gramaz a teda mal som postovne 2€ plus ceny nepresiahol 25€ cca smile

Urcite sa zaregistruj , povenuj tomu troska malo casu a naucis sa velmi rychlo v tom chodit... maju tam nizsie ceny ako hoogle a aj viac sortimentu omnoho + postovne 2€ .. len musis mysliet dopredu kedze cca 10-14dni to cestuje smile

A btw ako novy zakaznik dostanes zlavu 10dolarov co tiez nie je na zahodenie smile

Uz objednavam odtial asi 8mesiacov a nemal som absolutny ziaden problem s iherbom... seriozna firma.... (len nasi colnici su retardi smile  )


Hej moja mum je uz oka..

Naposledy upravil: letto (2015-06-19 12:53:10)



742

Re: zlé trávenie

.



743

Re: zlé trávenie

Ahojte chlapci. Pisem ako som skubila. Takze po 1 hod.zacalo jemne odgrgavanie aj po 4 hcl a 2 enzymoch. Tak som si glgla KS a zacala ma jemne palit vrchna cast zaludka a nasledne to palenie pokracovalo smerom do prava pod hrudnym kosom a potom do lava. Ani neviem kedy to preslo lebo som zaspala.
Po 4 hod.som to splachla 0,5 l vody a 10 g vlakniny. A taka som bola naduta,ze az. Pocit v zaludku aj v krku ako keby som pila bublinkovu mineralku. A od vtedy ma mmaduva. Uz som aj vecerala a zas pocit v krku akokeby bublinky:). Aj jazyk mam uz dlho akokeby kovovy,strpnuty a necitim poriadne chute. Pocit na grgnutie no nejde. Najlepsie mi je ked som hladna.

A nevadi s tym iherbom. A tych 22€ je bez postovneho alebo s postovnym?
Dakujeeem.



744

Re: zlé trávenie

Hmmm... opecena cibula a cesnak.. co az Ti prave tato kombinacia nevyhovuje/nepasuje na posramoteny  zaludok?   Cesnak vela ludi neznesie...cibulu tiez.   S postovnym... cca do 24e aj s postovnym ked to je tak sa podla mna nechce colnikom s tym pacmat...

Naposledy upravil: letto (2015-06-19 19:09:44)



745

Re: zlé trávenie

Vies,co ja by som potrebovala chodit na stolicu aspon 2x denne. Lebo o 17 s6m si dala glycerinovu cipku a ked som sa po nej vyprazdnila, tak aj zblnkanie prestalo a bolo mi super.
No ako som pisala vyssie som 1,5 az 2 po  a zas tlaky zo vzduchov pod branicu a tazko sa mi dycha,srdce tlcie ako keby chcelo vyskocit,oblieva ma pot,slabost a tocaky.
Uz ma to takto nebavi.

nevadi s tym iherbom. A tych 22€ je bez postovneho alebo s postovnym? Dakujeeem.



746

Re: zlé trávenie

.



747

Re: zlé trávenie

yop stolica a vyprazdnovanie je super smile ... je mozne ze mas pozapchavane creva kedze malo kyselin mas...  ja som si myslel ked som dakedy si chcel odsledovat (cez kukuricu) ze jedlo ked vo mne zostava skoro az 40hodin tak telo ho tam drzi lebo chce co najviac vytazit... ale bolo to skrz malo kyselin a slabe natravene jedlo.. teraz ked davam kyselin kolko je vhodne tak za 10-12-14hodin max ide to jedlo von uz...... preto ked mas malo kyselin a malo ich pouzijes jedlo sa slabo natravi v zaludku a potom sa dlho crevo snazi z neho vytazit daco podla mna a pak vznikaju zapchy rozne atd...   plus samozrejme toto je zaklad kyseliny a pak mikrovlakniny, probiotika a enzymy.... ked to vsetko davkujes kvalitne tak sa to cele upravi ten system pekne...  hore to tiez pan RNG spominal ze to zblnkanie sa utisi ked sa ten system cely zosuladi a napravi cez tieto 4veci smile

s iherbom Ti vravim 2e postovne mas ked to dobre nakombinujes.. cize ked si objednas nejake 2veci dokopy za cenu cca 23€ (alebo jednu drahsiu vec v takej cca hodnote) tak este +2€ postovne a si relativne v suchu .. teraz som tak objednal 3baliky (6veci) v hodnote 23-24-25€ a podla mna nezastavia ani jeden lebo by sa museli s tym natahovat a zarobili by na mne 2€ max big_smile  (ale dufam ze som si to tymto neprivolal hehe a akurat zastavia)



748

Re: zlé trávenie

.



749

Re: zlé trávenie

Ahoj rng uz asi tyzden berem kyseliny , vyrazky mi zmizli asi po 5 rokoch prvy krat . zatial nie uplne ale zmizli viditelne. Zaujma ma ale po jedle stale zvyknem kaslat , ale so zaludkom problemi nemam asi len malo kyselin takeze bolesti alebo co tonemam .  Este mazaujma zvyknem mat v stolici kusky orechov , mozem mat zle travenie tukov ? lebo s kazdym jedlom si davam kyseliny a tuky praveze kyseliny nepotrebuju ako sa to da riesit ?

2.otazka . myslis si ze by som si mal davat aj pred probiotikami kyselinu ? aby sa mi rozpustili naisto v crevach ,?



750

Re: zlé trávenie

Orechy potrebuju enzymi na rozbitie celiloz, tj hemicelylazu a celulazu. Tie su obvykle sucastou pancreatinu, ale mozno ich dostat aj oddelene ako enzym pod menom Candex.

Ja osobne by som sa o to verlmi nezaujimal, travernie nikdy nei je 100% a traveniu orechov mozes odpomoct ich pomletim na celkom jemno a [pripadne aj pridavanim do polievok.

Prebiotika znesu niektore kyseliny ciastocne, ale viac kyselin ich znici. preto nekombinuj kyselinove doplnky s prebiotikami. Mnohe prebiotika nie su entericky pokryte aj tak, tj nepotrebujes si robi zaludok s nimi kysly ale skor naopak.